Login lub e-mail Hasło   

Nastroje

Porażka? Gdy przeżywamy rozstanie. Często bolesne. Chcemy jak najlepiej a wychodzi kiepsko? Nie zostaliśmy zrozumiani?
Wyświetlenia: 512 Zamieszczono 05/05/2019

 

Porażka? Gdy przeżywamy rozstanie. Często bolesne. Chcemy jak najlepiej a wychodzi kiepsko? Nie zostaliśmy zrozumiani? Zapytałem kiedyś przyjaciela: "Jak to jest, masz piękną żonę i zdrowe dzieciaki po co ci kochanki?"  Odpowiedział z uśmiechem: "Żona mi nie wystarcza.... "

Omamieni wolnością? - doceniliśmy wolność wyboru: w każdej sytuacji życiowej, w każdej relacji -  partnerskiej,  małżeńskiej. I co? Wszystko nam wolno?

Zmienny może być "nastrój" morza (tu w art. w fotkach), ale co oczywiste, też u każdego z nas..,ale...

 Dlaczego tak się dzieje? Czy Impuls do negatywnej zmiany przychodzi od wewnątrz? - znudzenie.  Od zewnątrz?- sprawdzenie się.  I jakie są konsekwencje zmian nastroju wpływające na wybory w naszym życiu i tworzenie z nas dwoje - Nas Troje?

Warto rozważyć takie kryterium:

Czy to, co się robi, powie a nawet pomyśli będzie raniące dla siebie lub innych osób?

Jeśli tak, nie nazywajmy tego czymś złym, tylko nieumiejętnym. „Nieumiejętny” jest dobrym określeniem, ponieważ nie zawiera w sobie moralnego osądu, jakby pochodziło od jakiegoś absolutu – to jest złe, a to jest dobre.

Jeśli bowiem ktoś  mówi nam, co jest dobre, a co złe, nie musimy nawet myśleć samodzielnie, po prostu mu wierzymy.  A to głupie.Taka ślepa wiara prowadzi do wielkich kłopotów w dzisiejszym świecie.

Jeśli ktoś nie myśli samodzielnie, może uwierzyć, że wysadzenie się w powietrze przybliży go do nieba. Purytanie, na przykład, biorą się z wiary, że seks jest zły.

Zastanówmy się więc, jakie postępowanie byłoby w tych "nastrojowych" sytuacjach umiejętne. Jako narzędzie warto wybrać "uważność".

Otóż, przez „umiejętne” mam na myśli czy nasz wybór, niezależnie od nastroju, będzie sprzyjał celowi, którego szukamy, czy będzie pomocny i sensowny? Jakie konsekwencje przyniesie nam i innym?

Tak działa uważność, bo sprawia, że zastanawiamy się nad konsekwencjami swoich czynów, i do czego prowadzą.

 

Pewna powściągliwość powinna być w każdym naszym działaniu. "Co nagle to po diable" - tak mówi ludowe przysłowie. Na przykład seks.  Wstrzemięźliwość – oznacza - seks tylko ze swoim partnerem.   Bo jeśli ktoś ma romans na boku, to kogoś to naprawdę zrani.

Nie wydaje mi się, żebyśmy byli w stanie komuś powiedzieć: „Ależ proszę, nie powstrzymuj się, prześpij się z moim najlepszym przyjacielem, nie mam nic przeciwko.

Wydaje mi się, że większości  by to przeszkadzało. Większości ludzi nie pasuje bycie zdradzanym. To klasyczny przykład, jak można kogoś zranić nie przemyślanym wyborem.

Jeśli stawia się sobie za cel nie ranienie innych, na pewno  kontakt z osobą niepełnoletnią będzie dla niej krzywdzący. Psychologowie i socjologowie wiedzą, że pedofilia, czyli kontakt seksualny z osobą nieletnią, są szkodliwe.

Tak samo nie powinno się wykorzystywać swojego autorytetu jako nauczyciel, czy doradca  i komplikować relacje wplątując w to seks, czy zawiłe emocje.

Takie zachowania są więc nie do przyjęcia. Dlaczego? Nie dlatego, że takie postępowania są złe, lub dlatego, że w jakiejś książce napisali, że to nie etyczne, obrzydliwe. Takie zachowania jest zwyczajnie szkodliwe.

https://www.youtube.com/watch?v=YtuoRq1WW10

Maryla Rodowicz

"Jeszcze nie czas.

Tyle nieba, zmierzchów i traw.

Tyle słońca wschodów.

Tyle dróg, tylko biec.

I mgieł nad wodą ..."

 

 

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 824
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1077
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 691
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 649
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 560
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 449
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 591
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 967
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 822
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 616
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1283
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 746
8
komentarze: 18 | wyświetlenia: 821
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 584
8
komentarze: 15 | wyświetlenia: 574
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

:)

  Koriolan,  05/05/2019

" co w Was wstąpiło."
Widzisz noyes ... NIC.
Nic nowego.
Jak pamiętam zawsze kasowałeś artykuły bo były tam komentarze "nie na temat". Zawsze był hejt i ataki jednych na drugich ludzi. Tolerowałeś to i nie wtrącałeś się, a gdy dotyczyło to Twoich artykułów to je kasowałeś. W/g mnie dawałeś przyzwolenie na hejt np hamiltona i innych. To samo robi seta - popiera go w ataku na i ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Jakim nam ? Ja nigdy złego słowa do Marcina nie napisałem ? Jakim nam ? Co ty nie powiesz a ta twoja oczna martyrologia to wzywanie o co ? Rozchlipałeś się pod artem Sety że jesteś niewidomy, o chlip chlip, taki jesteś niewidomy że siedzisz bite miesiące w necie na paru portalach, taki jesteś schorowany biedny inwalida pierwszej grupy, że się obnosisz wszędzie z wycieczkami, pici ...  wyświetl więcej

@Koriolan: jasne. A ty aniołku ponad 8500 razy nie bierzesz w tym udziału. Szczury, świnie, skurwysyny, faszyści, hitlerki, hejterki i inne to moje czy twoje epitety ? Niezły hipokryta z ciebie i zwykły, mały podlizujący się gdzie się da gnojek.Tak cię rażą brzydkie słowa, ale nie przeszkadza ci to pisać komentarzy o laskach ciągniętych przez owce zboczony zoofilu.

Jak nie na temat ? Było na temat, Koriolan zaczął swoje ble ble, prawdziwa miłość to jak Yoko Ono znalazła kochankę Lenonowi, to niech córka jego znajdzie zięciowi, zięć nie będzie nic robił jak Koriolan, pukał ją i kochankę, a córcia będzie zapieprzać.
Wie pan o co chodzi ? Powiem panu, chodzi o to jak opinia człowieka, ma się do jego realnego życia, o to chodzi.

Noyesie, proponuje oglosic Cie Eiobowym miedzywyznaniowym kapelanem.
Jaka szkoda ze slowo stare i powoli zapominiane slowianskie slowo "stosunki" zamienia sie slowem "relacje"....
No coz nie warto sie nad tym zastanawiac... moge nie zdazyc na pociag relacji New York - Boston (3.5 jazdy). Ciekawe, ze podobna podroz samolotem zabralaby mi tyle samo czasu (biorac pod uwage pokonanie korkow do i z lotniska :-)

  awers,  10/05/2019

Koleś, kup se piwo na kaca i przemyśl jeszcze raz o co Ci chodzi. Poczekam i wrócę licząc na poprawkę.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska