Login lub e-mail Hasło   

Fabula rasa" - Edward Stachura ... Czarny las.

Czarny las - różnie to nazywają, ale to miejsce gdzie zgubił się Stachura.
Wyświetlenia: 631 Zamieszczono 10/05/2019

Kiedyś powiedziałem Henearowi, że moimi przewodnikami w RD nie mogą być ludzie typu Nietzsche, Stachura gdyż oni "nie doszli" do celu, zagubili się. Czytając "Fabuła rasa" Stachury, można znaleźć miejsce w którym Stachura zboczył z drogi i zagubił się. W RD miejsce to nazywa się czarny las, czarna dziura itd. Oznacza ona miejsce przejścia z jednego świata do drugiego. Jest to niebezpieczne miejsce gdyż człowiek chce być przyczepiony umysłem do jakiś praw, prawd, zasad i zaleceń a czarny las jest miejscem gdzie przestają obowiązywać prawa tego świata a jeszcze nie zaczęły obowiązywać prawa tamtego świata. Takie miejsce bezprawia, ziemia niczyja, miedza i granica. By bezpiecznie przejść to miejsce warto mieć przewodnika. Gdy ktoś idzie chrześcijańską ścieżką, przewodnikiem jest Bóg, a czasem Jezus. Dla innych dróg, np buddyjskiej, przewodnikiem jest guru, człowiek który już przebył czarny las, zna trochę ścieżek i może ucznia przeprowadzić na drugą stronę. Największe niebezpieczeństwo czyha na samotnych wędrowców. Tacy właśnie byli Stachura i Nietzsche. Sami musieli przecierać drogę i niestety spotkał ich los pionierów. Znam ludzi, którzy cofnęli się w rozwoju duchowym lub po prostu zatrzymali, nie mając energii by iść dalej. Często ludzie tłumią tutaj swój umysł za pomocą alkoholu, narkotyków, seksu, pracoholizmu, zakupoholizmu i innych metod pozwalających skanalizować uwagę umysłu na rzeczach z tego świata, byle tylko nie czuć lęku zagubienia między światami.
W teorii grawitacji czarny las odpowiada brakowi ciążenia podczas podróży z jednego ciała niebieskiego do drugiego. Najpierw twardo stoimy na ziemi (sfera zwierzęca) potem wpływ grawitacji ziemi maleje a rośnie grawitacja księżyca (sfera ludzka). W pewnym momencie przyciągania się równoważą i człowieka ogarnia dezorientacja. Kręci się w kółko, wiruje i nie wie gdzie góra a gdzie dół. To go przeraża i chce skończyć z tym i wrócić na ziemię lub ruszyć do przodu poddać się działaniu księżyca i mieć go w końcu pod nogami. W tej dezorientacji część osób ginie.
.
Czy warto podejmować ryzyko ?
Nie zawsze my o tym decydujemy.
Czasem coś nas wyrzuca poza nawias normalnego życia. Najczęściej jest to jakieś traumatyczne zdarzenie i nie mamy na to wpływu.
W RD przyjmuje się, że tamten świat oferuje mnóstwo skarbów, oferuje ... ŻYCIE.
I warto tam iść.

~

Wracając do Stachury ...
"Dlaczego muszę zawsze czymś zajmować się? Czy potrafię, czy potrafiłbym przez kwadrans, przez pięć minut, przez jedną minutę nic nie robić i o niczym nie myśleć? Dlaczego nie mogę usiedzieć spokojnie, uleżeć spokojnie, ustać spokojnie? Dlaczego tak nieustannie miotam się? Co to jest to uczucie pustki, które odczuwam, kiedy nic nie robię. Czemu to jest takie nie do zniesienia? Czemu tak boję się tego? Co to jest ta czarna dziura? Czy mogę ją wypełnić otworzeniem książki, włączeniem radia czy telewizora, słuchaniem płyt, telefonowaniem do znajomych, pójściem na brydża czy na pokera, do restauracji na wódkę, do kina, do teatru, do opery, do operetki, na publiczne spotkanie z jakimś artystą, pisarzem, gwiazdą ekranu czy estrady, iluzjonistą, magiem, magikiem, na mecz, napisaniem listu, napisaniem wiersza, modlitwą, wspominaniem dzieciństwa, marzeniami o przyszłości? Przecież wszystko cokolwiek robię, żeby czarną dziurę wypełnić, zalepić, zakitować kitem sfabrykowanym przeze mnie czy przez innych, wszystko to wcześniej czy później kończy się i ona znowu pojawia się, znowu jest przy mnie. Ta straszliwa czarna dziura. Więc znów mi uciekać? Mam tak uciekać całe życie? Aż do samej śmierci? Bo przecież dalej nie ucieknę. Czy na tym polega życie? Na nieustającej i, okazuje się, zawsze daremnej ucieczce? Na zawsze daremnym, próżnym kitowaniu tej straszliwej czarnej dziury? Może trzeba mi raz zrobić coś innego, nie wiem co, coś czego jeszcze nigdy nie robiłem? Ale co? Co robić? Chyba już wszystko robiłem, zawsze coś robiłem. Zawsze, kiedy tylko czułem, jak zbliża się, jak nadchodzi, jak nadciąga ta straszliwa czarna pusta chmura, ta straszliwa czarna dziura - natychmiast, w te pędy brałem się za jakąś robotę, za pranie, za cerowanie skarpetek, za mycie naczyń, za sprzątanie, za porządki, za cokolwiek, za byle co, za bylewszystko albo wychodziłem z domu i zachodziłem do znajomych, albo szedłem do kina, albo jechałem gdzieś, w kraj, w świat, albo tysiące różnych rzeczy. Nigdy nie dopuszczałem do siebie tej straszliwej czarnej dziury. Zawsze coś robiłem. Jeszcze nie było tak, żebym czegoś nie robił, zaraz... a może właśnie nic nie robić? Nic a nic. Tak, tego jeszcze zaiste nie robiłem. Więc może właśnie nic nie robić? Absolutnie nic. Nie zagłuszać się, nie chować się za barykadę jakiegoś jakiegokolwiek zajęcia, nie uciekać, nie czmychać. Położyć się albo usiąść i dopuścić do siebie tę straszliwą czarną dziurę, twarzą w twarz, oko w oko. I co? Przestraszę się. Będę chciał uciekać. Ale może chodzi o to, żeby nie uciekać. Zawsze uciekałem i w efekcie nigdzie nie uciekłem. Więc może raz nie uciekać, wytrwać z tą straszliwą czarną dziurą, z nią, przy niej, tuż obok, bardzo blisko, tuż-tuż. Bo przecież, tylko tak mogę zobaczyć, czym ona jest. Co się wtedy może stać? Nie wiem. Skąd mogę wiedzieć, jeżeli tak naprawdę nigdy jeszcze oko w oko, sam na sam z nią nie byłem?"

-----------+------------
Fragment książki
"Fabuła rasa"
Edward Stachura
Wydawnictwo Pojezierze  - Olsztyn 1985

~

Moje wyjaśnienia.
Artykuł robi się przydługi więc tylko szybkie wyjaśnienie.
Stachura wyraża tu swój lęk i problem z odnalezieniem dalszej drogi. Świetnie odgaduje, że życie ludzi normalnych to nieustanne krzątanie się z lęku, nieustanne robienie w miejsce bycia. Próbuje znaleźć drogę wyjścia ale dochodzi tylko do bycia OBOK czarnej dziury a droga wiedzie PRZEZ czarną dziurę. Należy w niej zanurkować i trzymając się Miłości, Boga lub guru przejść na drugą stronę.
.
To wiemy już w dzisiejszych czasach. W latach 70-tych, odcięci od świata murem komunizmu ciężko było znaleźć tak prostą radę.
Stachura jej nie znalazł.

~

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 810
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1101
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1125
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1389
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1066
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1362
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1233
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1290
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 658
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 401
11
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1166
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 837
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 358
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Jak rozumiesz ten fragment"Eli,Eli,lama sabachtani?,tj:Boże mój,Boże mój, czemuś mnie opuścił?"Mt.27:46.

@szubrawiec: ogólnie nijak.
Moja świadomość mi tego nie tłumaczy.
Można przyjąć, że Jezus nie był takim Bogiem jak sobie wyobrażamy a bardziej człowiekiem.
.
Już mnie o to pytałeś.
Dręczy Cię to ?

@Koriolan: Tak.

@szubrawiec: a co Cię w tym dręczy ?
Że Bóg może nas opuścić ?
.
Dla mnie jest to niemożliwe. To my odgradzamy się od Boga.
Bóg jest Miłością.
.
A Ty czego się boisz ?

@Koriolan: Śmierci...i życia...

  Hamilton,  10/05/2019

@szubrawiec: nie bój się. Niedowidzący Kori cię poprowadzi. To, że wlecisz w jakąś dziurę i połamiesz gnaty masz pewne jak w banku.

@szubrawiec: cóż ...
To normalne u normalnych ...
Pluń na normalność, stan się nienormalny ...
Wtedy życie rozwinie się przed Tobą, a śmierć zniknie - JUŻ będziesz wygrany :-)))

@szubrawiec: albo ...
Wysłuchaj tego klipu do końca ...
.
https://youtu.be/arx6Y77uFMU
.
Rozumiesz coś z tego ?

@Koriolan: ty plujesz i wygrywasz. Hahahaha. Kup sobie spluwaczkę na allegro.

@Hamilton: e tam ...
Heiterzy i trolle (ty i serpico) są ciekawszym celem :-)))
Więcej zabawy jest :-)))

  Hamilton,  10/05/2019

@Koriolan: e tam. Na mnie ciągle skarżysz do Sety, że mam słaby dowcip i nie możesz się zabawić. Hahahaha - musisz koniecznie pobawić się ze mną w kotka i myszkę. Zawsze przy komentarzach masz więcej punktów ode mnie i możesz o sobie pisać z wyższością..

@Koriolan:
Zostałeś wczoraj rozdeptany z kulturą i merytorycznie, także to już koniec zabawy, jedyne co potrafiłeś odpowiedzieć to "nie chce mi się z tobą gadać" , a potem, jesteś cipa.
Art , fakt długi, jak wypracowanie, na ocenę powiedzmy mierną hahahahahahahaahaa

Pracoholizm ci nie grozi, ale cały czas powtarzasz że życie to seks picie i jedzenie, także grozi ci nadal seks

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Możesz robić za kolesia leczącego z seksoholizmu, wystarczy że jakaś pani zostanie zmuszona do przespania się z tobą, gwarant 100 % efekt, trauma i czarne dziury hahaha ................oraz skrajna depresja.

@Koriolan: "Stachura jej nie znalazł." A gdyby znalazl to jaka bylaby ta rada, prawda, droga ?
Uslyszalby, ze ktos puka od spodu, kiedy sam byl na dnie ?
Jest taka rada, droga wogule, i dla wszystkich taka sama ?
Czy to ta o ktorej mowila nam nasza mama ??

@zakrawarski: w/g mnie układ jest taki ...
RD to obudzenie świadomości w sobie. Każdy idzie własną drogą co przekłada się na ... Każdy idzie inaczej, inną drogą.
Ale cel jest JEDEN - Świadomość.
.
Czyli gdyby Stachura odnalazł by drogę tony szedł (ewentualnie doszedł) do tego samego celu co Budda, Jezus, Osho i inni.
(Ja jeszcze nie doszedłem ale jestem w pobliżu bo rozumiem Buddę, Jezusa, Osho, Stachurę i ... Np noyes'a)

@zakrawarski: nie wiem co Wam mówiła wasza mama ...
Ale moja nigdy nie wstąpiła na drogę RD a więc nigdy mi nie mówiła o drodze do Miłości. Ja jej teraz o tym mówię.

  Serpico,  10/05/2019

@Koriolan:
Która ? HAAHAHAHA, ta z Niemiec, wstąpiła na drogę podcierania tyłków i to obcych hahaah ............
A nie, mama, mama to chyba wstąpiła na inną drogę z jej pomysłami że Holocaust to kara za sex bez ślubu, chodź z drugiej strony, twoja kochanka pewnie ma gazy hahahah ........ i ty też po tych dietach twoich haha .........

  Hamilton,  10/05/2019

@Koriolan: jak zrozumiesz Allacha i koran to zostaniesz jeszcze ajatollahem na pół etatu.

  Hamilton,  10/05/2019

@zakrawarski: a tak 'wogule' to nawet Kopernik, Chopin i Wieniawski już się przewracaja w grobie jak cię czytaja. I nima na cie rada.. Jak jest "wogule' po lacina? Rozszerz 'choryzonta gupich i horych psychicnawo tcech swinkuf', bo zaczepalski wi, umi i rozumi a óne ni wi, nie umi i nie rozumi. Ty chyba zamiast do skola to ty chodzic swinki pasac na lace.

  Serpico,  10/05/2019

Ty jesteś chrześcijaninem, Bóg cię prowadzi do lodówki, do ubikacji i do telefonu.

Hamilton & serpico ...
Dziękuję wam za wasze wpisy pod moim artykułem.
.
PS
Nie chcę mi się z wami gadać ani was czytać.
Sorry bracia ...
Jesteście jak pustynia. Wszędzie piasek i śmierć ....
I tylko wiatr przewiewa kurz ...
Stąd ... Tam ...
Stamtąd ... Tu ...
Stąd ... Tam ...
...
...
..
.

@Koriolan:
Ty jesteś jak oaza kretynizmu, chyba wolę być pustynią i śmiercią hahahhah
Czemu seks się okazał zły raptem ? Już jądra ci siadły też hahahaa ?
HAHAHAAHHAA

Coś w tobie działało i były to te owłosione spocone jądra, ale już chyba tez siada hahahhaha

  Hamilton,  10/05/2019

@Koriolan: Kupy też ci się nie chce zrobić ale musisz. Tylko po co o tym tyle razy medytować i opisywać skoro wszyscy tak mają mnichu pustyni. Sorry mnichu z pustym dzbanem.

@Hamilton: nie rozumiesz tego ?
Też jesteście ludźmi i jako człowiek RD powinienem was za takich uważać ...
Ale na razie nie mogę. Dlatego was przepraszam i tłumaczę się, że nie chce mi się was czytać ...

@Koriolan:
Kogo to interesuje ? Mi się chciało czytać twoje analizy mnie ? Oh ... też jestem człowiekiem, oh ....
Takich jak ty pajacu, ewentualnie się TOLERUJE.

@Serpico: za głupi jesteś na to ...

@Koriolan:
No cóż ktoś być musi, ty taki mądry pan, a stanowisz obciążenie dla społeczeństwa oraz bliskich, na bliskich nie naplujesz bo nie możesz, a na ludzi już tak bo sądzisz że ci wszystko wolno.
Bardzo ciekawe i chrześcijańskie podejście.

@Serpico: fakt ... Padło na Ciebie :-)))

  Hamilton,  10/05/2019

@Koriolan: skąd wiesz jak go nie czytasz, bo ci się nie chce.? Tak zresztą jak ci się nie chce robić ani nawet myśleć. Ja nie wiem jak ci się chce zdobywać te czerwone punkty? Chcesz na złość zrobić krzywemu Mańkowi z miłości?

@Koriolan:
Nic w tobie człowieku nie ma, za grosz obiektywności, kompletna pustka i głupota i żeby takie coś jak ty brało się za oceny ....... tragedia, jesteś koszmarny.
Na dodatek cały ten wyżej wypocony art, to zaprzeczenie tego co prezentujesz non stop.

@Hamilton: już to pisałem ... Jesteście martwi jak pustynia czy autostrada.
Poznasz jedną autostradę i jakbyś znał wszystkie.
Jeździ się po nich "tak samo". Wystarczy raz się przejechać i już więcej się człowiekowi nudzi ... Zdarta płyta ... Wciąż o tym samym ...

@Serpico: to, że jestem pusty to dla mnie ... Komplement.
Dziękuję ...
Niestety nie rozpuściłem swojego ego i mam w sobie wiele leku, złości i nienawiści ... Ale staram się :-)))

@Koriolan: Stachurę opanowałeś, a teraz ty musisz sięgnąć po jakąś poważniejszą literaturę. Np. "Winnetou" Karola Maya. Zostaniesz mnichem prerii i postrachem płyt chodnikowych...

Dziękuję wszystkim za poparcie i głosowanie na mój artykuł :-)))

  Hamilton,  13/05/2019

@Koriolan: mnie w to nie wrabiaj. Ja nie ponoszę odpowiedzialności za to, że Stachura zabłądził i się zgubił w tym lesie. To twoja wina. Nie chciało ci się wyrąbać lasu to teraz masz.

  Henear,  04/08/2019

Możesz napisać coś więcej o "czarnym lesie"?
Podoba mi się koncept i może go kiedyś wykorzystam w książce, po uprzednim rozbudowaniu.
https://www.youtube.com/watch?(...)bAGxop4

@Henear:
Lepiej się go spytaj co Ci dolega i czemu jesteś za słaby by to zrozumieć, niestety takie teksty na Twój temat, poleciały z jakimś skasowanym artem Viiv, także nie ma "cytuj" hahaah :).
Dokładne jego słowa o Tobie" Henear był za słaby, by wiedzieć co mu "dolega", pewnie jak zwykle odwróci kota ogonem, dopytaj czemu w ogóle pisze o Tobie.
Oczywiście jeśli chcesz ;) ...  wyświetl więcej

@Henear:
Czarny las, to ten las do wycinki pod fujarki, tak mi się wydaje hahahhaa ...........
Może zrób mu jakiś skrót z psychoanalizy, byle prosto, żeby zrozumiał haha ......

  Henear,  04/08/2019

@Serpico: Haha, no nie pierwszy i nie ostatni raz obrabia się tu komuś dupę.
No ale to normalne w większości środowisk. Mnie to raczej bawi niż drażni.
Co do cytatu to może jakieś skrywane fantazje Koriolana się tu uwidoczniły.

"Czarny las" to raczej zżynka z

...  wyświetl więcej

  Serpico,  04/08/2019

@Henear:
Być może :), to miksy przeważnie, tego kolesia nie widziałem, to nie dość że guru robi miks, to jeszcze później tacy co go słuchają, a dalej jest parę guru, a na sam koniec, dana osoba "przetworzy" wszystkich i jeszcze to zmodyfikuje, to już jest sieczka.
Mnie też bawi, nieraz działa na nerwy, na nerwy działają mi jego pomysły że z kimś jest coś nie tak, z każdym jest coś ni ...  wyświetl więcej

@Serpico: Ostatnio oglądałem nagrania NASA z misji Apollo 11.
Byłem pod ogromnym wrażeniem wspólnego wysiłku intelektualnej elity, dokładności w realizacji wszystkich wytycznych jakie mieli by wysłać człowieka na księżyc. W dodatku dysponując technologią, która w porównaniu do dzisiejszej jest mocno przestarzała. Udało się im tam dotrzeć oraz wrócić bez szwanku.
To jest potencjał lud ...  wyświetl więcej

@Serpico: szukał, szukał i znalazł, zdaje się, że obwołał się synem koziej bozi albo kwiczącym bogiem kóz. Tak jakoś. W dni parzyste będzie to pierwsze a w nieparzyste zmiana już od rana.

@Henear:
Takich rzeczy nigdy nie negowałem, no ale jednak są to ćwiczenia które mają efekt, "kocham" te filmy z tuby, gdzie "udowadniają" że misja Apollo 11 to był "fake" :), tak jak kocham "ziemie jajka ".
Kosmonauci muszą, to nie tylko to, cały organizm działa inaczej, odżywki itd, zwolnienie pracy jelit, no to są rzeczy ciekawe, ale one są efektywne, ciężko takie treningi porównać ...  wyświetl więcej

@Henear: czarny las w RD jest określeniem Tomasza Mertona i oznacza strefę przejścia między dwoma światami. Jest też strefa oczekiwania na przeniesienie. Oznacza również niebezpieczna strefę w której traci się przywiązanie do jednego swiata a brak jeszcze wartości z drugiego świata.
W/g mnie w tym miejscu zginęli Nietzsche, Stachura i ew. Santa Exiperi.
Można też określić, że jest to strefa nieważkości :-)))

@Koriolan: jasne, strefa oczekiwania na przeniesienie pilota z fotela na tapczan i odwrotnie u przemęczonego wielogodzinnym bleblaniem rencisty.

  Henear,  04/08/2019

@Koriolan: thx

@Koriolan: Taka strefa stanów nieustalonych, strefa iskrzenia ?

@pokrzywiony: hmm ...
Ty masz dziwne skojarzenia :-)))
Ja bym to ujął, że czarny las to miejsce zmiany ...
Np równonoc, strefa cienia, zero na sinusoidzie prądu przemiennego, górne i dolne położenie tłoka w silniku itd.

@pokrzywiony: "strefa stanów nieustalonych"
Może być ale po jednej stronie są stany ustalone w jeden sposób a po drugiej stronie są stany ustalone w drugi sposób :-)))

@Koriolan:
"Ty masz dziwne skojarzenia :-))) "
AHAHAAHAAH..........

Człowiek jako fujarka, to nie jest dziwne hahahaaah ? Na dodatek odziera człowieka w ogóle z wolnej woli, jest 2019 zajebany rok :), a ty masz czerep ze średniowiecza i człowiek to jest tylko narzędzie dla Boga, z twoich chorych urojeń.

Co chcesz gnoju od Mańka ? Iskrzy mu przeskok impulsów nerwowych

...  wyświetl więcej

@Koriolan: aha to taki stan jak w cytrynówce dno się pokazuje,
a dopiero co wyszła i na domiar złego 50 groszy jej brakuje.
No tak, to musi boleć.

@Koriolan: ' po jednej stronie są stany ustalone w jeden sposób a po drugiej stronie są stany ustalone w drugi sposób '. Ło matko nie mów, że po trzeciej stronie są stany ustalone w trzeci sposób. Ty tego Mańka chcesz zabić ? Już mu iskrzy. A stanów jeszcze nie było. Zaś łapę wsadzi w transformator, zahaczy logarytmem o sinusoidę i zamkną tego Balcerowicza za to, że nie umiał obliczyć odchyłki procentowej od składek ZUS.

@Koriolan:
"Może być ale po jednej stronie są stany ustalone w jeden sposób a po drugiej stronie są stany ustalone w drugi sposób :-))) "
..., a pomiędzy "jest czarny las" lub jak ktoś woli "czarna dupa" ... :)))))
Ja ten stan definiuje techniczne na podstawie problemów ze stanami nieustalonymi w technologiach nie tylko czysto fizycznych ale także informatycznych, w chwili kie ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/08/2019

@pokrzywiony: Maniuś jak Koriolanek cię poprowadzi, to w baletkach wejdziesz zimą na K2. Musisz mu zaufać. Jak nie teraz to kiedy. Stan nieustalony mu przejdzie w nieustalony ale potem będzie zmiana i będzie odwrotnie.

@pokrzywiony: "ufać wybranemu"
O to chodzi. Henear by tego nie zrozumiał ale Tu tak ...
Błądzenie nie jest bo już nie lubisz starych układów, Ty je straciłeś ...
Nowych jeszcze nie masz. Bladzisz i CZEKASZ aż ktoś mądry Cię przeprowadzi na drugą stronę.
Tak naprawdę to robi Stwórca.
Przewodnik jest za słaby ... Może Cię tylko wspomóc w bezpiecznym czekaniu :-)))

  Hamilton,  04/08/2019

@pokrzywiony: 'Ja ten stan definiuje techniczne na podstawie problemów ze stanami nieustalonymi w technologiach nie tylko czysto fizycznych ale także informatycznych'. Maniuś nie wiedziałem, że jesteś specem od IT. Z takimi kwalifikacjami u nas ludzie zarabiają ok. 16 tys. brutto oczywiście, a ty się marnujesz na eioba. Rozumiem, ty musiałeś sobie wypracować ze 30 tys. renty, że ci nie zależy. Pac ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  04/08/2019

@Koriolan: aha, na czekaniu aż do śmierci a potem zobaczymy. Ty to masz łeb jak dwa sklepy.. A temu stwórcy w końcu mówimy na co czekamy czy on wie? Bo w czwartek mówiłeś tak, a w piątek, że nie trza. Dziś przy niedzieli to może być jeszcze inaczej.

@pokrzywiony:
Koriolan chciał zdeprecjonować twoje ponadczasowe, pod czasowe i pozaczasowe skojarzenia, ja cię bronie własną piersią, a ty co ? NIC ? W ogóle o co ci chodzi ? Chodzi że on niedowidzi ? Tak się mścisz na nim ? Za dziwne skojarzenia ?
Sam nie wiem ... czy dobrze że cię broniłem .....
A dalej to co to jest ? Zostałeś algorytmem ? Ty mściwy algorytmie .....

  Henear,  04/08/2019

@Koriolan: Był tu Kamil30 on też czekał na przebudzonego mistrza, wcielenie absolutu ktòre go poprowadzi ku odkupieniu. Nie wiem skąd u was ta potrzeba subordynacji.

@Koriolan:
Tak tak i ci mądrzy to ty i Wróbel, wy macie urojenia, lecz się człowieku.
cytuję Wróbel :
"Ja i Koriolan, z Pieczyńskim nic nie mamy wspólnego. Dziś.
Kiedyś pisaliśmy na jego forum, kiedy nie wiedzieliśmy kim jest .
Ja i Koriolan chcemy poprawić drogę, paru rokujacym nauczycielom. Zadna wielka polityka. Ani ta średnia. Ot detalisci.
Nieźle bedz ...  wyświetl więcej

@Serpico: został boskim algorytmem wielomianowym z nieustalonym jeszcze wyciorem podwójnie skwantowanym w imadle transformacji wielozadaniowej. Ma robić u tego inżyniera Dzidka za szybkobieżną lokomotywę internetową tylko czekają na glajzdy z Pacanowa.

@Koriolan:
cytuję Koriolan :
": hi hi hi ...
Ja jestem nieśmiertelny i nigdy nie umrę. Nawet gdy skończy się czas i świat :-)))
Owszem, porzucę to ciało ale albo będę miał następne albo będę w swojej prawdziwej formie :-)))
Cóż ...
.kim celem na tym świecie jest jedynie rozwijać się i doświadczać :-)))
Jeśli uda się komuś coś pomóc to też fajnie :-) ...  wyświetl więcej

@Henear:
Kamil nie wymyślał że jest nieśmiertelny, nie wymyślał też że to on jest od prowadzenia ludzi, on i Wróbel to już ostre powały, jeden i drugi się nadaje na leczenie.
Poza tym Kamil robił rzeczy wymierne, pomagał na przykład zdaje się w jakimś przytułku dla bezdomnych, o ile dobrze pamiętam.Miał swoje "pomysły" ale nie takie.
Nie że się tym chwalił, napisał chyba raz c ...  wyświetl więcej

  Henear,  04/08/2019

@Serpico: Wiem o tym. Był w porządku.
Nie rozumiem tylko podejścia typu "czekam na zbawcę".
Zawsze znajdzie się ktoś kto twierdzi że nim jest.

@Serpico:
"Koriolan chciał zdeprecjonować twoje ponadczasowe, pod czasowe i pozaczasowe skojarzenia, ja cię bronie własną piersią, a ty co ? "
A ja bym wolał żebyś w końcu zadbał o własną pierś, dupę, itp ... i przestał się tak bezmyślnie ustawiać na kopniaki kreując siebie na niezniszczalnego. :)

@pokrzywiony:
Jakie kopniaki ? Maniek no nie bądź zabawny ;)

@Henear:
"czekam na zbawcę"
Niestety większość oczekujących tak bardzo wierzy w swoje wyobrażenie "zbawcy" że go przegapiają i tak czekają, czekają, czekają, ... aż ktoś ich w końcu wydyma.

@pokrzywiony: hahaha - ty tak tu wszystkich skopałeś, że cię to czerwone i opuchnięte dupsko przestanie boleć na Boże Narodzenie pod warunkiem, że sobie będziesz robił lewatywki i okłady.

@Koriolan: "Tak naprawdę to robi Stwórca. "
Wystarczy go w sobie usłyszeć ... ;)

@Hamilton: Myślisz że ta wasza groteska ma dla mnie jakieś znaczenie ?

@Henear:
Mi generalnie wieje, ja jestem po prostu ateistą i koniec, działają mi na układ nerwowy ludzie pokroju Koriolana, czy też Wróbla, nie chodzi o to że mają jakiś tam światopogląd, chodzi o to że chcą go narzucić.
W porównaniu do katolików których piętnują tak strasznie, obaj są o wiele bardziej trzepnięci.
Pomysły księży, jednak są w jakiś sposób kontrolowane, ich nie, ...  wyświetl więcej

@Henear: "Był tu Kamil30 on też czekał na przebudzonego mistrza, wcielenie absolutu ktòre go poprowadzi ku odkupieniu. Nie wiem skąd u was ta potrzeba subordynacji. "
Z tego co pamiętam on twierdził że go znalazł. :)
...
"Nie wiem skąd u was ta potrzeba subordynacji. "
To proste życie w jednej wielkiej niewiadomej ( nieustannym chaosie ) jest męczarnią, więc jeśli ktoś sobie sam nie potrafi życia ułożyć to pozwala by coś innego życie ułożyło. :)

@pokrzywiony: widziałeś kiedyś idiotę dla którego cokolwiek ma jakieś znaczenie? Ja nigdy. Gdyby miało to przestałby być idiotą. Ty to masz fajnie w życiu, bo się nigdy nie zaczerwienisz ze wstydu.

@pokrzywiony:
Lepiej sobie przypomnij co piszesz do Adasia, że on fizyką nie obroni ateizmu, w sytuacji gdzie on jest agnostykiem, a na koniec, sobie uroiłeś że on musi bronić swojego światopoglądu hahaha...........
Obaj macie strzepane łby doszczętnie, no obiektywnie mój ty hodowco szerszeni, ty troszkę mniej jhaahahha ................

@pokrzywiony:
Aha czyli nie potraficie sobie ułożyć sami życia i dlatego wciąż gadacie o Stwórcy tak ? No ty trochę mniej.
Stwierdzenia Koriolana to wstęp do psychiatryka.

@pokrzywiony: Maniek ty nawet jak się zesrasz w portki to nie będziesz miał sobie nic do zarzucenia, będziesz łaził dumny z siebie i się chwalił jak ładnie i obficie się zerżnąłeś.

@Henear: najprościej mówiąc .,.. to fazy RD.

@pokrzywiony: podjęliśmy z Vivi dobrowolne zobowiązanie nie gadać do hejterów sierpa i młota (Hamiltona) ...
Ano O sierpie i młocie ...
Do 8.8
Może się dołączysz ?

@pokrzywiony: "wydyma"
Tak ...
Masz rację 95% czekających tak ma.
Dlatego "wąska jest ścieżka", "wielu będzie wołanych a niewielu wybranych" ...
Itd.

@pokrzywiony: "sobie usłyszeć ... ;)"
Tak ...
O to tu chodzi. Najpierw masz Stwórcę na zewnątrz. Myślisz, że on jest "opisany" e księgach, że katolicy go znają. Rozwijając się wpadasz w czarny las w nim musisz porzucić zewnętrznego Stwórcę a usłyszeć wewnętrznego ...
Na tym to polega :-)))
"O Bogu nauczajcie a Boga nie znacie".

@pokrzywiony: "coś innego życie ułożyło"
Ogólnie masz rację. Ale są trzy typy z grupsza ...
1) Ci co sami układają sobie życie - walczą z nim,
2) Ci co pozwalają komuś je układać - poddają się komuś,
3) Ci co potrafią usłyszeć życie w sobie - żyją życiem.
Najfajniej się żyje 3) opcją :-)))

@Henear: "subordynacji"
Po prostu opis świata jest niepełny. Ludzie od zawsze starali się wypełnić ten "czynnik X". Nazwali go Bogiem i badali. Okazało się, że takie podejście daje wiele odpowiedzi nie gorszych od innych. Np psychologia duchowości jest nawet lepsza od normalnej. Sposób życia też jest o niebo lepszy ale każdy wybiera co chce, jeśli ma świadomość wyboru.

@Koriolan: wy z Mańkiem już jesteście wybrani - ty syn koziej bozi a on kardynał karminadel pracowniczych ogródków działkowych.

@Koriolan: Hahahaha - najfajniej się żyje z "grupsza" żyjąc życiem. O kuźwa od jutra zaczynam żyć życiem w życiu z 'grupsza' by życie było życiem w życiu i oknem życia a masło było k***wa jeszcze bardziej maślane. Kori żyj życiem w życiu ale przestań już pierdolić jak przymulona mulica po ciężkim porodzie słonia z wielbłądem. Kolejny niekontrolowany wyciek twojego intelektu. Z 'grupsza' reasumując.

@Koriolan: co ich nie powstrzymuje od stałego wysypu niesamowitych mądrości :):). Uciekam porobić fajne zdjęcia z pięknego świata i potem Ci poprzesyłam. Miłego dnia

@Who cares: też zaczynam dzień od śledzenia mądrości Kormoranka i krzywego Mańka. Tyle, że wolę z 'grupsza' ze względów zdrowotnych. Pozdrów cały szpital. Miłego dnia. Pa.

@Who cares: nic nikogo nie musi powstrzymywać :-)))
To jest zobowiązanie BUDUJĄCE NAS.
Ich to nie rusza ...
Pamiętaj, że jeśli nie chcesz być ofiarą świata to musisz zrozumieć prostą zasadę :
.
Każdy może robić co chce ... I robi.
.
Czyli trolle trolowac a normalni nie zwracać na to uwagi, nie uruchamiać emocji, nie budować schematów myślowych :-)))
Ot ...
I wszystko :-)))

  Hamilton,  05/08/2019

@Koriolan: 'nie uruchamiać emocji, nie budować schematów myślowych :-))) '
Aha - wystarczy kłapać ozorem nieustająco. Najlepiej w kółko to samo, hi hi, że życie hi hi jest piękne i jest hi hi super i że jest super, bo hi hi życie jest piękne..

  Serpico,  05/08/2019

@Who cares:
To idź i zrób te zdjęcia które robisz i wysyłasz każdego dnia, nie zapomnij ich robić w pięknym świecie, a nie tam gdzie każdego dnia spotykasz cierpienie.
Who Cares :
"Codziennie stykam się z ludzkim cierpieniem. Przeważnie niezależnym od działam, nie chcianym i nieuchronnym. Najwięcej wiary w życie i ludzi zauważam u najbardziej trudnych przypadków. Ogromną pokor ...  wyświetl więcej

  Serpico,  05/08/2019

@Who cares:
Ciapek, nie ... cipek ... szlak .. ciapka, o chyba to słowo, znów z głodu mylę hahaah .......... tylko jak te foty będziesz trzaskać, to ostrożnie, bo jak mu wyślesz jakieś dla OsCara w de su hahahha .......... to ta jego kochanka weźmie tel i wypierdolą go znów z chaty hahahahaha ..............

AHAAHAAHAHAHAAH

Z netem trzeba ostrożnie, kiedyś koleś na weselu pob

...  wyświetl więcej

  Serpico,  05/08/2019

@Who cares:
Masz pod twój tępawy nosek, mądrości twojego księcia dobroci :
cytuję Koriolan:
"Reszta jest dopuszczalna czyli możliwa w zdarzeniach.
Ale tak naprawdę to chodzi o KONSEKWENCJE.
Czyli jakie byłyby konsekwencje gdybyś zaczął chodzić po wodzie albo ja bzyknął kogoś na boku ...
.
Ogólnie ...
Nie wiadomo co się zdarzy ale już mi się t ...  wyświetl więcej

@Who cares:
Aaa bo zapomnę, teraz sobie cepku wyobraź, jak ten twój OsCar , siada na kompa i zaczyna pisać na jakimś portalu, że mu się już nie chce skakać w bok, ani szukać innej lady, będąc z tobą, ponieważ każda ma taką samą cipcię.
Oczywiście ty o tym nie wiesz, ponieważ nie czytasz co on pisze.
To jest ten co widzi zło ? (Klap klap klap ) , brawa proszę jaśnie pani, poważ ...  wyświetl więcej

  Serpico,  05/08/2019

@pokrzywiony:
Jaką pierś ? Koriolan ma cyce, a nie ja hahaha ................cycaty nieśmiertelny, dopytaj go kiedy zmienia ciało i co to w ogóle jest jego "prawdziwa forma".Oj poszło niechcący haha ... no ale Maniek wiesz do którego wątku haaha ...........Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska