Login lub e-mail Hasło   

Nie martw się!

Bo gdy się martwisz - tracisz zdrowie i ochotę na spokojne, radosne i szczęśliwe życie.
Wyświetlenia: 428 Zamieszczono 13/05/2019

Nie martw się! A nawet gdy to robisz .. nie wyj do księżyca!

 

 

 

 Bruce Lipton jest twórcą nowej biologii, która może zmienić wiele  poglądów w cywilizacji, w której żyjemy. Każdego dnia jesteśmy w trakcie ewolucji, a nawet rewolucyjnych zmian, jakie zachodzą w naszym życiu.

Nasz system biologiczny, nasze komórki, istnieją dzięki posiadanej  energii. Bez energii nie ma życia.Energia występuje w ciele w postaci molekuł ATP. A zatem potrzebujemy ATP żeby żyć.

(ATP jest ważnym składnikiem wszystkich komórek ponieważ pełni funkcję pierwotnego przenośnika energii. Stanowi magazyn energii w procesach fotosyntezy i oddychania komórkowego.)

Ale jak używamy ATP?

Istotny fakt: 25% całej energii w naszym ciele używana jest do obsługiwania mózgu. Mózg używa energię w takim stopniu, jak maratończyk mięśni. 

 Dlaczego to jest istotne?  Sposób w jaki myślimy, niekoniecznie jest dla nas  korzystny.

Negatywne myśli, generując problemy, tworzą rzeczywistość, z którą musimy się zmagać. Musimy zatem stać się świadomi swoich myśli.

 Każdy strach to zestaw myśli negatywnych. Tracimy więc energię i kreujemy kłopoty  w  przyszłości.

 To na czym się skoncentrujemy zostanie zamanifestowane przez nasz umysł jako rzeczywistość.
„ Martwienie się to modlenie się o coś, czego nie chcemy. Przestańmy się zatem martwić.”

 

Całość  http://zdrowieizycie.eu/2015/06/20/money-and-energy-bruce-lipton/  

Polecana książka  - autor Bruce Lipton

 

Okładka książki Biologia przekonań

"Biologia przekonań"

"Ta książka zmieni na zawsze to, co myślisz o swoich myślach i umyśle. Nowe, zdumiewające odkrycia biochemicznych skutków działania mózgu ukazują, iż twoje myśli wpływają na wszystkie komórki twojego ciała. 

Autor — uznany cytolog — opisuje te precyzyjne molekularne mechanizmy, dzięki którym to się dokonuje. Używając prostego języka, ilustracji, dowcipu oraz przykładów z dnia codziennego pokazuje jak nowa nauka — epigenetyka — rewolucjonizuje nasze zrozumienie związków pomiędzy ciałem i umysłem, a także bardzo istotnych jej konsekwencji dla życia naszego i globalnej zbiorowości ludzkiej. 

„Biologia przekonań” jest przełomową pracą w dziedzinie nowej biologii. Bruce Lipton był profesorem szkoły medycznej na Uniwersytecie Wisconsin i uczonym prowadzącym prace badawcze na Uniwesytecie Stanforda. Jego eksperymenty z błoną komórkową, a także innych wiodących badaczy, szczegółowo zbadały mechanizmy, poprzez które komórki przyjmują i przetwarzają informację. Wykazują one, że geny i DNA nie kontrolują naszego życia biologicznego — to sygnały ze środowiska (z zewnątrz) komórki kontrolują DNA, włączając w to energetyczne sygnały pochądzące z naszych pozytywnych i negatywnych myśli. 

Ta niosąca głęboką nadzieję synteza najnowszych i najlepszych badań w dziedzinach cytologii i fizyki kwantowej została uznana jako główny przełom uświadamiający nam, że nasze ciała mogą się zmieniać wraz z przekształcaniem naszych myśli, co ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego."

 

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 940
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 775
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 949
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 490
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 897
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 469
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1081
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 906
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 657
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 623
9
komentarze: 25 | wyświetlenia: 274
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 708
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 610
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 894
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 728
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  seta1212,  14/05/2019

IMarcin, ile razy Cię czytam i to zarówno Twoje przemyślenia jak i przytaczane cytaty, mam nieodparte wrażenie, że jesteś swoistym zegarmistrzem i kontrolerem czasu, który się na moment zatrzymuje... Trzymaj się druhu...:))

@seta1212: To miłe. Dziekuję. Nie ma to nic wspólnego ze mną albo art. ale skojarzyła mi się kultowa pieśń "Zegarmistrz światła purpurowy". Użyłeś słowo "zegarmistrz" ... to cudowna pieśń Pana Woźniaka i chyba jego najlepsze wykonanie spośród innych... tu ` Alibabkami
https://www.youtube.com/watch?(...)PsAwfl4 oraz tu ...  wyświetl więcej

Chetnie siegne po ta ksizke.

@youngcontrarian: Pięknie się podlizujesz, częściej czytaj Skórwiarskiego, język zrepolonizujesz...

Przecież umartwianie się jest taką naszą narodową kulturą, tkwiącym w polskich umysłach przekonaniem że im więcej zmartwień to tym bliżej do "nieba'.
Choć ja osobiście nie jestem przekonany, czy śmierć jest tym co "niebo" ?

  sanderson  (www),  17/05/2019

Hmm... dość nietypowe podejście dożycia muszę przyznać. Muszę się nad tym nieco bardziej zastanowić i podumać. Na pewno nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska