Login lub e-mail Hasło   

O przyjemnościach.

„Mama przyszła!”
Wyświetlenia: 743 Zamieszczono 01/06/2019

Jurata - Molo i ścieżka rowerowa - do Helu

 

Co jest ważne?

Nie robimy tego, co mówią nam inni? Uczymy się, jak samemu się o czymś przekonać?

Zaczynamy życie od szukania spełnienia w przyjemnościach. A jest wiele rzeczy, z których można czerpać przyjemność - filmy, teatr, TV, podróże, sport... rodzina , miłość...

Wydajemy pieniądze na wiele rzeczy w poszukiwaniu przyjemności, na przykład na seks i związki. Ale w końcu okazuje się, że to poszukiwanie sensu w materialnych przyjemnościach.  Nawet w oglądaniu znanych zabytków.

Teraz jestem trochę za stary, ale ludzie jeżdżą na wycieczki do znanych miejsc: wieże proste, krzywe...  muzea, katedry etc. Bo trzeba zobaczyć ten zabytek, który jest przecież jednym z cudów świata, więc jedziesz tam i zaczynasz się zastanawiać, dlaczego tyle ludzi uważa, że to takie piękne, i masowo tu przyjeżdża. Czy jest w tej budowli coś obiektywnie pięknego, czy po prostu jestem owcą, więc jeśli inni powiedzieli, że to jest piękne, to ja też tak myślę i muszę tam jechać, zrobić sobie zdjęcie i odhaczyć ten punkt.

Zawsze warto  kwestionować sens różnych rzeczy. Czy oglądanie różnych sławnych miejsc ma sens? Na świecie jest nieskończona ilość rzeczy, które można zobaczyć, ale czy wycieczka do Amazonii nada życiu sens? Po jakimś czasie te wszystkie przyjemności… nudzą się: "...bo za jednym szczytem, drugi szczyt..."

Poszukujemy sensu życia i przyjemności. A w życiu jest mnóstwo przyjemności.  W młodości chodziłem na niesamowite koncerty, też do opery i teatrów. Ale koncert, spektakl się skończył i potrzebowałem nowych przyjemności, żeby poczuć, że żyję. Albo chodziłem do "kultowych barów" na piwko czy kieliszek wina.  To wszystko nie miało trwałej treści.

Kiedy dorastamy, wchodzimy w związki i poznajemy miłość do drugiego człowieka, poznajemy bliskość, zaufanie i ryzyko, które jest częścią miłości. To znowu pozwala nam odczuwać rzeczy bardziej intensywnie.

Ale miłość do drugiej osoby może być trwała, a może przeminąć. Jeśli jest trwała, to nie na zawsze. Zauważyłem, że wiele osób poszukujących sensu życia, zatrzymuje się właśnie na miłości – trudno zrozumieć, czym ona jest, ale czują, że jest w niej jakiś głęboki sens. Przez jakiś czas to wystarczy, żeby czuć się spełnionym.

Nie chodzi zresztą tylko o miłość romantyczną, ale też o miłość do dzieci albo do rodziców. To chwyta za serce, kiedy przychodzisz z pracy, a pięcioletni brzdąc pędzi do ciebie, wołając: „Mama przyszła!”. Albo.. jesteś po 50-tce a twoja Mama woła za tobą: "Syneczku, koniecznie załóż szalik. Dzisiaj jest zimno... mówili w radiu..."

Jest w tym coś o wiele ważniejszego niż w jakichkolwiek materialnych przyjemnościach.

Podobne artykuły


11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 693
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 860
11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 844
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1028
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 367
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 350
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 842
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 836
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 561
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 502
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 925
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 678
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 851
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 784
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 671
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

@pokrzywiony: Masz rację:" ... nie spoczniemy..." . Cudowna piosenka i on Krajewski. Dziekuję i Pozdrawiam
https://www.youtube.com/watch?(...)urjQDb0

@Marcin Sznajder: Posłuchaj tej historii, jak myślisz prawdziwa ?
https://www.youtube.com/watch?(...)OlNn9nY

@pokrzywiony: Myślę, ze to prawdziwa historia... może troszkę ubarwiona. Brałem udział w serialach "Dzieci z Doliny Młynów", "Klementynka" i innych Janusza Łęskiego... i tam konsultantem od przygotowania zwierząt i ptaków był Marek - podobną historię nawet nagraliśmy. Bohaterką była sroczka... Ale to co widziałem o sprawności w myśleniu i współpracy z gawronami i ,krukami ... ej one gadają po nasz ...  wyświetl więcej

@Marcin Sznajder: "To co nas otacza dużo więcej rozumie niż podejrzewamy. "
...
Też jestem o tym przekonany, coraz bardziej mnie intryguje myślenie na poziomie intuicyjnym to jest coś niesamowitego.
To tak upraszając jest jak bezpośredni kontakt z ( jaźnią ? ) wokół której się organizuje życie wszelkich żyjątek ( w tym i nas ), pewien bałagan jaki powstaje to skutek próby zerw ...  wyświetl więcej

@Marcin Sznajder: W filmie "Avatar" tą ( Jaźń ) przedstawiono w postaci wielkiego drzewa, które potem rządni władzy próbowali unicestwić, nie zdając sobie sprawy z tego że to próba odrąbania "pnia" na którym jest oparte również ich życie.

@pokrzywiony:
Będą minusy z przyczai, będą szyderstwa bez przyczai :), tego tamtego, "tego roczne" uhahahaaha .......
Także buraczku nie z przyczai, panie wyryty. Zrozumieliśmy ? Tegoroczne ........ o matko jedyna, weź sobie włącz korektę, bo mózg masz wyłączony na stałe.

Ty zobacz jak to jest, niby zrozumienie fizyki jest poza moim zakresem, a jednak zrozumienie że jesteś bu

...  wyświetl więcej

@Serpico: ... ja wohl, pułkowniku Miles Quaritch ... :)
https://james-camerons-avatar.(...)uaritch

@pokrzywiony:
Cisza buraczek i proszę mi nie zwijać obnażania kłamstw twojego koleżki.
Odmaszerować i uczyć się, uczyć !

@Serpico: ... :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ...  wyświetl więcej

  Serpico,  02/06/2019

@pokrzywiony:
O nerwy :), nie psuj Marcinowi artu :)

@Serpico:
"O nerwy :), nie psuj Marcinowi artu :)"
...
Raczej porządny ubaw, ale teraz już wiem że to "HAAHAHAA" u ciebie, to taki charakterystyczny nerwowy tic. :)
...
Ps. Jeszcze trochę, a będę o tobie wiedział więcej niż ty sam o sobie. :)))))))))

  Serpico,  02/06/2019

@pokrzywiony:
To nie za dobrze, lepiej byłoby zająć się poznawaniem polskiej ortografii, tym bardziej że to jedyny język jaki znasz haahha ........, albo kłamstwami Koriolana, a ciekawe czy tobie też obrobił gdzieś tyłek, pewnie tak hahahahaha

Poleciały teksty, "znalazłem jakiegoś Krzywego kolesia", wkręcam mu że ma obudzoną świadomość, on to łyka i mi lizę moją grubą pupcie, coś te

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: już to Mariusz wiesz :-)))

@Koriolan:
Ta wie, czego nie wie, to to że gdybyś miał ułożone normalnie życie, a nie był tłustym ślepakiem, to by już nie było Mariusza :). Prawda ? Prawda świniaku, dlatego tak obsmarowujesz ludzi, kogo się da, gdzie się da.
Się okazało że zwykli ludzie istnieją :)

Ano istnieją, istnieli także jak tatuś oficer PRL klepał cię po grubej pupci, a potem wychuchał i dlatego to n

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: hahahaha - Maniek twoje horyzonty umysłowe są węższe niż szpara między twoimi pośladkami i dlatego musisz mieć takie szerokie komentarze dla równowagi. Jak twoje IQ wzrośnie i osiągnie temperaturę twojego ciała to daj znać. Bo jak doskonale wiesz są formy które obserwujemy obserwując z pozycji obserwatora obserwującego tę obserwację. Hahaha. Kariera przed tobą- jak będziesz duży zostaniesz dyplomowanym matołkiem.

Drogą Serca - to tak zwana ścieżka ostateczną :-)))

@Koriolan: łazisz tak zwana ścieżka ostateczną jakbyś miał arytmią i w dodatku pod górką pod schodą zaraz za wychodką.

@Hamilton: chrum chrum ...

@Koriolan: jestem pełen podziwu. Opanowałeś kwii, kwii, beee, meee, chrum, chrum. Jeszcze kukuryku i możesz opowiadać o sobie z wyższością przed baranami i kozami na 'chalach Podchala'. Rozwijasz się w błyskawicznym tempie. Jak nie zwolnisz tego tempa to będą na ciebie wołać tempak.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska