Login lub e-mail Hasło   

Psychopaci u władzy

Psychopaci zawsze rządzili. Chodzi o to jedynie, żeby władzy nie sprawowały skrajne przypadki kliniczne.
Wyświetlenia: 635 Zamieszczono 07/06/2019

.

Psychopaci będą nami rządzić.

Powiem więcej. - Psychopaci zawsze rządzili i nie ma na to żadnej rady. - Jest tylko taka sprawa, żeby rządzący psychopaci to nie były skrajne przypadki kliniczne.

Ktoś, kto zostaje szefem firmy, albo państwa, musi myśleć i działać w interesie grupy, której jest przywódcą. Działając w interesie grupy jest zmuszony do przechodzenia do porządku nad tym, że komuś dzieje się krzywda. Tak jak w grze w szachy, trzeba poświęcić pionka, a czasem nawet figurę, żeby odnieść sukces potrzebny państwu lub firmie.

Zostając przywódcą przestaje być empatyczny. Zaczyna traktować ludzi przedmiotowo. Toż to klasyczne objawy psychopatii.

Nic na to nie można poradzić.

Lwy alfa

Naukowcy zauważyli to zjawisko również u zwierząt żyjących w stadach. Zwykły lew stając się przywódcą stada, lwem alfa, zmienia błyskawicznie nie tylko swój wygląd, ale także swój „charakter”.

Jeżeli problemy zewnętrzne i wewnętrzne, przed którymi stoi przywódca są niezbyt groźne i grupa, firma, państwo zajmuje się spokojnym budowaniem swojej potęgi, to przywództwo nie musi, a nawet nie powinno być zbyt silne. Członkowie społeczności mający swobodę własnej inicjatywy mogą wnosić i wnoszą więcej do wspólnego „majątku” niż posłuszni żołnierze.

W sytuacji zagrożenia brutalne traktowanie członków własnej społeczności staje się częstą koniecznością. Szef musi zwalniać pracowników, a wódz wysyłać żołnierzy na śmierć. Nie może wczuwać się w cudze tragedie, bo to skazuje go na klęskę.

Jest pewien wniosek, który wynika z tych „oczywistych oczywistości”. Wniosek, którego często nie zauważamy.

W społeczeństwie jest zawsze pewien procent „naturalnych” psychopatów. Takich, którzy z sami z siebie są anty-empatyczni. Ci ludzie w naturalny sposób dążą do obejmowania przywództwa, słusznie uważając, że mają predyspozycje do tego, żeby odnieść sukces np. w polityce.

Dlatego: - Wszystkie badania potwierdzają, że wśród polityków mamy nadreprezentację psychopatów.

To jest jeden wniosek. Jest także drugi.

Psychopaci, którzy uzyskali wpływy polityczne dążą do wywołania konfliktu. Konflikt jest dla nich szansą wykazania się i awansu. Niektórym to się udaje.

Jeżeli ma to miejsce w kraju, w którym o pozycji polityka decydują wyborcy, to wtedy biada takim wyborcom.

Ludzie o kurzych mózgach.

A co ma do tego kurzy mózg, symbol myślenia ograniczonego do zaspokajania podstawowych potrzeb?

Już dawno temu naukowcy stwierdzili, że tak zwane wolne kury, czyli kury udomowione żyjące na podwórku (znaczy kury zniewolone) mają zachowania podobne do zachowań występujących w wielu ludzkich społecznościach.

Nazwano to porządkiem dziobania. Porządek dziobania to stała walka o pozycję w grupie i podporządkowanie sobie niżej stojących w kurzej hierarchii.

Na podwórku występuje permanentna walka o władzę. Coś tak jak u ludzi z tzw. „sfery publicznej”.

Przeczytaj: - Jeden z powodów intensywnego parcia na szkło

 

Adam Jezierski

Podobne artykuły


9
komentarze: 19 | wyświetlenia: 518
8
komentarze: 16 | wyświetlenia: 685
11
komentarze: 42 | wyświetlenia: 1187
10
komentarze: 18 | wyświetlenia: 890
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 1088
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 574
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1103
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 956
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1005
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 635
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1844
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 844
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 693
 
Autor
ArtykułSugeruje pan, że mamy obecnie przy władzy jakiegoś psychopatę?

@szubrawiec: Raczej to że jeśli ktoś pragnie władzy, zmusza samego siebie do wynaturzenia z uczuć i naturalnych więzi w jakie został wyposażony przez Stwórcę. :)
...
Ps. Adaś często podkreśla że pisze evergreeny, więc nie ma co skupiać swojego rozumowania na tym co przemija, tylko na tym co jest cechą wspólną manifestującą się w historii istnienia ludzkości, choć tu nasze rozumienie ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Wyeliminowanie okrucieństwa władców nie będzie łatwe.
Zjawisko zauważamy u ludzi i u zwierząt żyjących w stadach,

@pokrzywiony: bo ponadczasowość zmian jest jak sama nazwa mówi jedynie czasowa w czasie, co nie znaczy, że czas nie płynie w czasoprzestrzeni czasu i horyzoncie zdarzeń w zderzeniu z rzeczywistością czasowo-przestrzenną w kontekście czasu jako takiego bez uwzględnienia cech ludzkiego umysłu w jego naturalnej więzi z pragnieniem bezmyślnego pitolenia. Z bezmyślnego pierdolenia Maniuś masz piątkę z plusem.

@Adam Jezierski:
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)a_Nasha
...
Jednak takie teorie jak "równowaga Nasha" znana jako "teoria gier", mają do tego doprowadzić to kwestia ich przyjęcie i społecznego dorośnięcia do nich, to tak z punktu widzenia ekonomii wychodzi, a i obliczeniowo wygląda to bardzo dobrze. Metaforycz ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: `
To zostań szachownicą, albo bierką, albo planszą do warcaby, ewentualnie możesz też być kijem do gry w bilarda hahaaha ............
Wielcy tego świata struchleli, ponieważ nie będziesz pionkiem, a kiedy byłeś ? Przecież ty nawet pionkiem nie jesteś haahah ..........

Nie zapomnij do tego dołączyć narzekań na robotyzację.

@pokrzywiony:
Zostań piłką tenisową z tego Paris Open czy co tam Vivinstein ogląda, dwóch gra mistrzowsko, jeden przegra, co jest niesprawiedliwe skoro obu gra mistrzowsko, najlepiej być piłką. albo hostessą o tez dobry pomysł hahah ..........

Korkami Lewandowskiego możesz też zostać, a ja zostanę ręcznikiem jego małżonki po jej treningu, że tak metaforycznie ujmę, nie ucieszy się z obu rzeczy hahaaa .............

By dreptał i się wywracał z myślą że go żona zdradza.

Panie Adamie, wydaje mi się, że pan nie jesteś zwolennikiem obecnej władzy. Jeżeli dobrze wnioskuję to niech pan - jako osoba wpływowa, która szkoliła obecne grube ryby, jak mniemam stojące okoniem do rządzących wpłynie na swoich znajomków by usunęli bezbarwnego, bez charyzmy Schetynę. Potrzeba tu kogoś z jajem. Ponoć kimś takim, może być pańska ziomalka - Ola Dulkiewicz.

@szubrawiec: a dlaczego nie pan Adam Jezierski. Nieskazitelna przeszłość, arystokrytyczne pochodzenie, wybitna umiejętność rozpoznania potrzeb narodu i ponad 600 evergreenów w których odpowiedział na wszystkie dręczące ludzkość pytania. To ja zapytowywuję - czy jest ktoś godniejszy?

@Hamilton:
Twojemu kandydatówi proponowano udział w polityce w 1989 roku.
Odmówił.
Wolał pisać evergreeny.

  Hamilton,  09/06/2019

@Adam Jezierski: i Polska straciła przez to szanse na wielkie mocarstwo. Evergreeny to jednak nie to samo co bezpośrednie rządy geniusza. Byłeś jednak nieugięty. Naród ci tego nie zapomni.

@Adam Jezierski:
Te słowne wygibasy doprowadzą cię do urazu kręgosłupa,
nim buziaka adasia doczeka się jego własna d.pa.
Przy takim stężeniu adasiowej skromności,
Rano czeka go jedynie kac i okropne mdłości...

@Hamilton:
Polska nie miała szansy na zostanie na zostanie mocarstwem militarnym.
Polska miała i ma możliwość zostania mocarstwem kulturalnym i naukowym.
Polacy mają b. duże możliwości tworzenia evergreenów w takich dziedzinach jak nauka, film, poezja, malarstwo, grafika, literatura piękna ... Polska może zdominować kulturę Europy środkowo wschodniej.
PS. Zawsze uważałem, że warto podejmować grę jedynie wtedy, gdy istnieje szansa na triumf...-)))

  Hamilton,  10/06/2019

@Adam Jezierski: Adamie, podjąłeś to wielkie wyzwanie i tryumfujesz. Nocami czatując na czytelnika, który się nad tobą zlituje.

@Adam Jezierski: Racja ! Do wymienionych nalezy dodac muzyke !
Potega militarna to do czego mialaby sie przydac ?
Obrona to jedynie sluszny cel militarny !

  Hamilton,  10/06/2019

@zakrawarski: hahahaha - Racja. Pod twoim przewodem staniemy się potęgą literacko-muzyczną. Musisz jednak zjadać 2 razy więcej literek i 'zakanszać' nutami albo zjadać całe partytury i więcej pisawać po polskawemu w miejska sracz palcyma na ścianach..

  Hamilton,  10/06/2019

@zakrawarski: 'Potega militarna to do czego mialaby sie przydac ?
Obrona to jedynie sluszny cel militarny !'
Co za odkrywcza myśl naszego Naczlnika. Naczlnik cheba morde zachlapal z powodu promile i robi uczone szpagaty wachlując się klapą sedesu w sralni.

@Hamilton: @Zakrawarski:
1 ) Zakrawarski i Sadowski wielkimi poetami nie są.
2) Ja też nie zasługuję na literackiego Nobla.
3) Cieszę się, że Zakrawarski poparł moje zdanie i smucę tym, że Hamilton nie potrafi wyjść poza komentarze ad personam.

  Serpico,  10/06/2019

@Adam Jezierski:
Mi też ciut smutno że nikt nie wyjaśnił Niemcom i Rosjanom niecałe 100 lat temu że obrona to jedyny słuszny cel militarny, następnie mi się pogłębia smutek że Żydzi których Zakrawarski tak zaciekle broni, zamiast szkolić pianistów stworzyli Mosad, bez sensu, no chyba że coś pomyliłem i Mosad to orkiestra smyczkowa.
Pewnie pomyliłem nie ? Głupi człowiek to zawsze coś pomyli i ma wąskie horyzonty myślowe.

  Hamilton,  10/06/2019

@Adam Jezierski: smucą cię moje komentarze? A całe artykuły ad personam tego półanalfabety cię nie smucą? Prawdę powiedziawszy mnie też nie smucą, bo taka uroda durnia.

http://eiba.pl/5
http://eiba.pl/5

...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Przyznaj, że Zakrawarski pisze też na inne tematy. Np. atakuje polski KK.
Natomiast Twoje komentarze są monotematyczne.

@Adam Jezierski: jego ataki na KK też są mono. W dodatku powtarza się jak papuga.

@Hamilton:
Dziś zaatakował Hitlera i Kaczyńskiego.

@Adam Jezierski: no, dziś trzeba mieć nadludzką odwagę. Ryzykuje, że mu klapa sedesu papier toaletowy przytrzaśnie. Hahahahaha - dobrze Adasiu, że tak wchodzisz w słowo pod swoim artykułem. Może się ktoś nad tobą ulituje. Jestem pełen podziwu dla twojej siermiężnej inteligencji.

@Adam Jezierski: Widocznie tygodniowa rekonwalescencja była bezskuteczna.
Ten atak jest efektem niedoleczonej mutacji African swine fever - ASF z Bovine Spongiform Encephalopathy, BSE. Jedyna nadzieja w Lobotomii naprzemiennie z elektrowstrząsami 15KV zakończona wapnowaniem...

@Adam Jezierski: hahahahaha - wczoraj Izrael dostał lanie 4:0. To jest dopiero antysemityzm Adamie. Musisz coś na ten temat napisać i się oburzyć. Może na trybunach był jakiś ksiądz to Zakrawa cię wspomoże.

@Adam Jezierski: "Nieudacznictwo i nieudolność pomaga Kaczyńskiemu"...-http://eiba.pl/5
Człek w chorobie chce przyjażni, mimo iż zaraża i się błażni. Gdy przypadkiem ozdrowieje traci pamięć, cichcem zwieje...

@jotko49: hahahaha - wybitny evergreen. Prawie rok, zero punktów i aż 120 czytelników. Jak ten Adaś to robi? Geniusz.

@Hamilton: Nooo, nie do końca wyszło jak należy. Miało być: 4 w pierwszej, 4 w drugiej, a po szwindlu starszych bratków 7 łącznie. Symbolicznie.

@jotko49: nie mam do nich uprzedzeń, a na pewno nie mieszam do tego sportu, kultury i religii.

@Hamilton: Etam, Adaś zdanie ma odrębne. Najlepiej w życiu wychodzą mu włosy. Skromnie adaś o tym milczy, wszak to Kostek je podliczy.

@Hamilton: I ja podobnie, co rolnik zasieje to i zbierze. Im tak jak sobie w miarę możności równo mierzę.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska