Login lub e-mail Hasło   

Wiosenny i kolorowy zawrót głowy!

Legendarny pisarz Leopold Tyrmand uczynił je symbolem niezależności i wyrażania samego siebie.
Wyświetlenia: 146 Zamieszczono 11/06/2019

W paski, kropki, kratkę, w ulubione motywy z bajek czy jednokolorowe: skarpetki – choć stanowią jedynie detal naszej codziennej stylizacji, mają duży wpływ na jej całokształt. Od kiedy na rynku dostępne są w najróżniejszych kolorach i wzorach, mówią o nas więcej niż inne części garderoby. Dodatkowo psychologia kolorów rozszyfrowuje, co chcemy powiedzieć innym poprzez wybór tych, a nie innych par skarpet.


Styliści często radzą: zanim wyjdziesz z domu, spójrz w lustro i zobacz, co komunikujesz swoim strojem. To niezwykle ważna wskazówka, ponieważ często ubieramy się w rzeczy, które lubimy, a nie do końca pasujące do kontekstu spotkania, na które się wybieramy. I tak: przygotowując się na spotkanie biznesowe, kobiety powinny wyglądać przede wszystkim profesjonalnie. Wyjeżdżając z rodziną na aktywny weekend, warto zadbać o wygodny strój, co nie znaczy, że musi być on nudny. Drobne, kolorowe akcenty czy zabawne skarpetki mogą nadać luźnej stylizacji niebanalnego wyrazu. Warto pamiętać, że kompozycja kolorystyczna naszego ubrania jest nie tylko naszą wizytówką – w pracy, w szkole lub gdy udajemy się gdzieś z wizytą – ale też emanacją naszego nastroju i osobowości.

– To, jakie akcenty kolorystyczne dobieramy i z powodu jakich okazji to robimy, ma znaczenie dla dorosłych, ale także dla dzieci. Rozmawiając z użytkownikami naszych produktów m.in. przy okazji targów, często słyszę, że dla dzieci kolorowe skarpetki są elementem wyróżniającym w grupie rówieśników, dla dorosłych zaś namiastką radości i kreatywności ich wewnętrznego dziecka - mówi Karolina Kochańska, brand manager marki Wola, producenta skarpet i rajstop dla całej rodziny. I dodaje – Zamiłowanie do niebanalnych wzorów i kolorów na skarpetkach łączy dzieci i dorosłych. Powodują uśmiech na twarzy i mogą powiedzieć o nich więcej niż słowa. Co ciekawe, często oryginalne wzory na skarpetkach są dobrym powodem do rozpoczęcia rozmowy z nowo poznaną osobą.


Dobierając części garderoby, warto znać znaczenie poszczególnych kolorów. Biel utożsamia się z niewinnością i czystością, ale również z wolnością i niezależnością. Niebieski to, obok szarego, kolor uznawany za profesjonalny i doskonale sprawdzający się w stylizacjach biznesowych. Żółty poza tym, że niesie ze sobą ogromną dawkę pozytywnej energii i pobudza, to sprawia też, że łatwiej nam zapomnieć o zmęczeniu. Ponadto symbolizuje potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem. Czerwony jest oznaką siły i energii.

Dzieci uwielbiają ubrania, na których dużo się dzieje – są kolorowe i z zabawnym akcentem. Dorośli zaś chcąc wyglądać profesjonalnie, bazują na garderobie w odcieniach niebieskiego, szarego i białego. Tutaj inne kolory, m.in. żółty czy czerwony, mogą pojawić się w formie delikatnego akcentu, nadającego stylizacji oryginalny wydźwięk. Coraz częściej w zestawach casualowych, szczególnie u mężczyzn, są to kolorowe skarpetki. – podsumowuje Karolina Kochańska.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1332
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1185
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 737
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 617
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 778
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 444
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 841
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 747
 
Autor
ArtykułMnie najbardziej utkwiły w pamięci szkarpetki Ludwika Dorna.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska