Login lub e-mail Hasło   

Teoria słowa vs Newton ...

Polemika ze światem ludzi normalnych.
Wyświetlenia: 323 Zamieszczono 15/06/2019

@Podobny napisał:
"To, że reagujemy obronnie na wszystkie wypowiedzi naruszające nasze status quo, jest sprawą naturalną i wynikającą z praw fizyki ... prawa regulujące nasze zachowania psychiczne wynikają z praw fizyki, wymyślonych i opisanych przez Newtona!"

To niestety nie jest prawdą. W/g mnie jest dokładnie odwrotnie.
Owszem, ludzie normalni tak widzą świat, gdyż rodzą się puści. Ich umysły w miarę życia wypełniają się wiedzą. Podstawą wiedzy są właśnie odkrycia praw, definicji, słów przez poszczególnych ludzi. Tak podawana jest wiedza, tak zapamiętywana i tak widziany świat.
Ale ...
Tak naprawdę świat wygląda inaczej.
Świat został stworzony i istnieje niezależnie czy ludzie są czy ich nie ma. A więc żaden z ludzi nie wymyślił żadnego prawa ani definicji ani zasady. To wszystko już istniało zanim na jednej z miliona planet pojawił się jeden z miliona gatunków zwierzat. A więc świat istniał i grawitacja działała zanim pojawił się Izaak Newton.
WSZYSTKO JUZ BYŁO.

.

A więc co robią ludzie ?
Cóż ...
Ludzie to gatunek zwierząt obdarzony ciekawością oraz narzędziami do ich realizacji w szerokim zakresie. Każde zwierzę jest ciekawe ale ludzie realizują swoją ciekawość na szeroką skale.
Newton to był facet, który przyglądał się JUŻ STWORZONEMU światu i chciał wyrazić swoją ciekawość i niewiedzę w jakimś prawie. Tak robili to przed nim i po nim wszyscy głupi, niewiedzący ludzie wymyślający prawa, zasady, teorie itd.
Pozostali ludzie wierzyli w wymyślone prawa i zasady aż do chwili gdy ktoś inny wymyślał, odkrywał nowe prawo czy zasadę.
Dlaczego nazywam ich głupimi i niewiedzącymi ?
Gdyż w swej pysze nie zadawali sobie prostego pytania ...
Kto ustanowił te prawa ?
Kto je wprowadził w życie ?
A więc Newton określił jakieś prawo ale nie znalazł odpowiedzi na pytanie - kto stworzył grawitację ?
Jeśli tak spojrzymy na historię ludzkości to najmądrzejszym pod tym kątem okaże się ... Sokrates i jego odkrycie ...
.
WIEM że NIE WIEM
.
To naprawdę jedno z najważniejszych odkryć ludzkości.

~

A co to wszystko ma wspólnego z Teorią Słowa ?
Teoria słowa pokazuje, jak wiele innych teorii, że normalny świat jest zbudowany z odwróconych słów, pojęć a więc, że jest nienormalny. Grawitacja i Newton wydają się być w nim wszystkim ale, że zbudowane są z odwróconych słów - więc są niczym.
Teoria słowa pokazuje też, że rozdrabnianie, mnożenie słów prowadzi do niczego - natomiast scalanie, jednoczenie słów i pojęć prowadzi do wszystkiego, do JEDNEGO. A więc pokazuje, że świat normalny jest etapem przejściowym, podstawą, bazą całości.
Tak naprawdę ta wiedza jest wbudowana w ludzkość od zawsze i zawsze jest odkrywana na nowo choć nie nastał chyba jeszcze czas by większość podążyła za tą wiedzą.
Teraz jest czas przemian a więc może teraz ?

Reasumując
Newton jest mniejszy niż Teoria Słowa choć trzeba być większym by to zobaczyć :-)))
A więc słowa @Podobnego powinny brzmieć tak ...
Reagujemy jak chcemy na naruszanie naszego status quo a z tego wynikają prawa natury, gdyż to my tworzymy prawa psychiczne by mogły się przejawiać jako prawa fizyczne i by ludzie tacy jak Newton mogli ją sobie odkrywać.

~

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1316
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 980
14
komentarze: 60 | wyświetlenia: 743
14
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1054
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 559
13
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1024
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 770
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 425
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 541
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 855
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 1371
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 403
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 621
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 464
12
komentarze: 23 | wyświetlenia: 965
 
Autor
ArtykułIstniejemy pomiędzy dwoma światami, jeden z nich to świat jednoznacznych interakcji fizycznych i drugi to świat interakcji jakie sami sobie ustanawiamy, dlatego Życie pomiędzy światem jednoznacznym i wieloznacznym jest takie ciekawe ... ;)

@pokrzywiony: z grubsza masz rację ...
Ale istniejemy W świecie reakcji fizycznych, W świecie reakcji psychicznych i PONAD nimi.
Zabawa w poszczególnej strefie i przechodzenie od jednej do drugiej jest Super ciekawe i interesujące.
Jest zabawa i ... Życiem :-)))

@Koriolan: "W świecie reakcji fizycznych, " ... chemicznych, biologicznych w świecie reakcji ściśle określonych, a przez nas jeszcze wiele z tych reakcji nieznanych. Pomiędzy światem świadomym gdzie wszystko jest jasne i wiadome, a światem nieświadomym w którym wszystko jest ciemne i niewiadome, w świecie który sobie sami tworzymy na swoich domysłach.

@pokrzywiony: Maniek nie bójmy się iść dalej. W naszych domysłach się domyślamy bezmyślnie tworząc nieświadomy świat naszych doznań i domysłów w sposób świadomy bez użycia świadomości, która jest iluzją domyślną w kontekście nieświadomości zbiorowej w subtelnym otoczeniu domyślności zindywidualizowanej na potrzeby tego czego się domyślamy w myślach o domysłach wiadomych i tych niewiadomych w świecie który tworzymy przecie.

Teoria Słowa, to próba wykazania, że świat jest jednością … prawa jednej dziedziny nauki prowadzą do drugiej … np. z praw fizyki można wywieść wszystkie prawa psychiki, lingwistyki - i na odwrót. Odkryto już taki związek pomiędzy prawami fizyki i chemii - nie ma powodu, by świat był rozdzielny, rządzony różnymi prawami - zarówno z punktu widzenia wiary jak i nauki. Jedyny problem polega na identyf ...  wyświetl więcej

@podobny: https://www.youtube.com/watch?(...)=10m46s ... posłuchaj tego :)
By wykazać związek praw fizyki z prawami ludzkiej psychiki, to najpierw należało by wypełnić lukę pomiędzy fizyką klasyczną, a kwantową i wykazać w sposób jednoznaczny jaki wpływ na efekty fizyczne opisane w fizyce niutonowskiej mają energie na poziom ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: @podobny & @pokrzywiony
"Wpływ metafizyki, psychiki na fizykę"
Mi tutaj podoba się teoria rzutowania poprzez wymiary.
Np ludzie w trójwymiarowej świecie są odrębnymi jednostkami, rodzącymi się i umierającymi.
A co jeśli są oni "cieniami" jednego umysłu rzutowanego z wyższego wymiaru na świat trójwymiarowy ?
A co jeśli jest w wyższych wymiarach coś c ...  wyświetl więcej

@Koriolan: "A co jeśli są oni "cieniami" jednego umysłu rzutowanego z wyższego wymiaru na świat trójwymiarowy ? "
Może raczej "klonami", a materialna manifestacja tego klonowania jest widoczna w postaci materialnie funkcjonujących organizmów, które dopiero są jakby cieniem tego klonowania ... ?
Przykładowo 2 identyczne komputery nie różniące się fizycznie jeden od drugiego w żadnym s ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: a gdyby tak zrzucić rzutnik na podłogę i sklonować Koriolanka z takim klaunem jak ty. W efekcie dostaniemy rzut móżdżku o ścianki rozumku co spowoduje rezonans kwadratowy w funkcji czasoprzestrzeni Placka continum constans w wymiarze przednio tylnym, ale pewnie bez łyżeczkowania bocznego. Jak uznasz to za realne to kiwnij piątym kręgiem szyjnym w bok 8745 razy. Obserwuję cię, ale na razie widzę ciemność. Stop widzę Zdzisia na horyzoncie. Elita intelektualna się kompletuje.

@pokrzywiony: No ja raczej nie mówię o klonowaniu.
Klonowanie to powielanie jednego obiektu w wiele egzemplarzy. I tu masz rację, że ludzie wyglądają jak sklonowani.
Ale mi chodzi o trochę większa rzecz, czyli odpowiedź na pytanie ...
Co to znaczy "na obraz i podobieństwo" ?
Np mój cień jest na mój obraz i podobieństwo ale właśnie rzutowany ze świata trójwymiarowego na ...  wyświetl więcej

@Koriolan: No ale jednak chodzi o klonowanie, poczytaj o fraktalach i istocie fraktali jaką w sobie skrywają.
Przykładowo liście na drzewach, wynikają z klonowania ( wzorca albo jak kto woli Atraktora ) choć nie znajdziesz dwóch identycznych liści w całym lesie, a nawet jakbyś chciał przeszukać wszystkie liście rosnące na drzewach na całym świecie, jeśli nie wierzysz w to co napisałem to sa ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Klonowanie ...
Hmm ..
Bóg tworząc zaczął się klonować.
Ciekawe ujęcie :-)))
Dodatkowo fajne, że przy fraktalach jeden element nie może "zobaczyć"/poznać/ogarnąć w swoim świecie "wzorca". Może jedynie zobaczyć pewien wzór, układ, schemat. A więc to samo jak ludzie poznają Boga - jako pewien wzorzec. A więc fraktale lepiej wyjaśniało by istnienie poszczególn ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Teoria słowa ...
Ona nie jest Mirka. Chyba wymyślił ja Stachura.
A my możemy sobie rozwijać co chcemy i jak chcemy. W końcu jest to jedynie TWÓJ rozwój, Twoja psychiką i Twoja duchowość.
.
Mirek nagrał swoje STARE kredo tutaj ...
.

https://youtu.be/UoCxMhRL98E
.
Teraz poszedł dalej :-)))
Zaproponowałem mu spotkanie ale nie wiem czy on da radę :-)))

@Koriolan: Gdyby Mirek w środku tego Wiru dostrzegł, pozaczasową Jaźń to zrozumiałby, że czas ma charakter spirali a może nawet wielu spiral oplatających Poza czasową Świadomość ( Jaźń ) w około której organizują się istoty podlegające czasowi, to trochę jak dzieje liści wirujących razem z wirem czasu w oceanie Bożej Miłości ... :)

@pokrzywiony:
A ty jakbyś choć przeczytał Biblię to byś nie robił błędów, tylko ty jej nawet nie czytałeś, po polsku, a co dopiero w oryginale hahahaha .............

To jest kurwa niemożliwe, żeby ktoś czytając robił takie błędy, niemożliwe .

@pokrzywiony:
Z netu cytaty, ty nie masz ani jednej książki w domu hahahaahahhahahahahha

Gdzieś mam jeszcze Biblię w wersji komiksowej, może przez to przebrniesz hahahahhaha

@pokrzywiony: w/g mnie TO dokładnie zobaczył. Określił to tylko innymi słowami. Bezczasowosc zobaczył jako spokój i bezruch a czasowość jako wirowanie i rywalizację, walkę.
To w/g mnie ten sam obraz co Ty i ja opisujemy.
.
W/g mnie problem Mirka to to, że się cofnął i zagłuszał siebie alkoholem. Teraz co nieco idzie do przodu :-)))

@Serpico: biblia ...
Sam spróbuj przeczytać i .... Zrozumieć :-)))

@Serpico: niemożliwe ...
To latami atakowanie innych. Niemożliwe a jednak to robisz ...
Ciekawe dlaczego ?

@Koriolan:
Czytałem Nowy, Stary nie cały bo nuda i tyle. Wole książki typu "Jak człowiek stworzył sobie bogów", przekrojowe.

Kogo ja atakuje szmaciarzu niedomyty ? Ciebie ? Mam powody, powody już były wymieniane ileś razy.

Niemożliwe to jest gnić jak szmata i wyzywać iluś ludzi w necie, ty to robisz, niemożliwe jest lżyć katolików, a potem włazić im w dupę, ty to robisz, nie

...  wyświetl więcej

@Serpico: hi hi hi ...
Nie dajesz rady by kogoś nie atakować nawet pisząc JEDEN komentarz ...
Jak myślisz CO TO mówi o Tobie ?

@Koriolan:
Tyle że nie cierpię zakłamanych spasionych śmierdzących capów, którzy de facto atakują ludzi i to iluś, akurat wśród nich takich których ja szanuje.

@pokrzywiony: twoją Poza czasową Świadomość Maniek oplotła jakaś zgubiona spirala Do Maciczna.

@Koriolan: "Ja wcześniej myślałem, że ..." Kori nie przesadzaj z tym wcześniejszym myśleniem, bo niewielu w to uwierzy.

@pokrzywiony: "wirujących razem z wirem czasu w oceanie Bożej Miłości".
Ty chyba już wirujesz w starej pralce znalezionej na śmietniku w oceanie własnej głupoty okraszonej szmirowatym zadęciem. Lepiej już podłub w nosie. Przynajmniej będziesz miał zagrychę do mamrota jak wysuszysz.

@Hamilton: o ...
Widzę, że drugi pajacyk wyskoczył z pudełka :-)))
Miłego dnia Prosiaczku :-)))

@Koriolan: hahahaha - wszystko widzisz, a jak zobaczysz pracę to łapiesz za białą laskę i walisz łbem o futrynę mocniej niż niewidomy od dziecka. Znam takich.

@Koriolan: geniusz, który co kilka godzin kwiczy jak zarzynany wieprz i kwestionuje dokonania Newtona mnie jakoś nie przekonuje, ale masz swoich idoli jak krzywy, podobny i sadoś. Dbaj o nich i nie zapomnij się im podlizać.

@Hamilton: A Ty ...
Mówisz coś mądrego ?

@Koriolan: a co? Mam kwiczeć abyś zrozumiał? To już aż tak daleko się cofnąłeś w rozwoju?

https://www.youtube.com/watch?(...)eTRcAsg

Koriolan w Nowym Yorku ahahahha...........

Reasumując : o kurma wać to Newton też był głupi. Czeka nas rewolucja. Dwóch kwiczących rencistów i nawalony jak szkop magazynier z tesco zmienią oblicze świata, tego świata. Kori twoja głupota i pycha przerasta Himalaje.

@Hamilton: cóż ...
Ty się w swoich atakach nie zmieniasz nawet o jotę ...
Umrzesz pewnie taki jak teraz ... W kapeluszu ....

@Koriolan: nakrycia głowy też przeszkadzają ci w rozwoju? Masz bardzo silną osobowość. Hahahaha - jak kręgosłup moralny. Wajda nakręciłby o tobie film "Lepki człowiek z waty cukrowej".

@Hamilton: A o tobie nakręciłby film, pt "sęp w kapeluszu". :)))))))))))))))

@pokrzywiony: ciebie opisała Maria Konopnicka w opowiadaniu "Nasza szkapa". Scenariusz masz już gotowy.

@Hamilton: Nakręcimy film o Koriolanie i zatytułujemy "Tańczący z sępami" ..., scenariusz jest już gotowy. :)))))))

@pokrzywiony: hahahaha - jasne. Wszystkimi się bawicie i wszystkich tu gasicie. Hahahahahaha. Tańcujecie jak szkapa z osłem.
https://www.youtube.com/watch?(...)_lZBLy0

@Hamilton: To będzie satyryczna opowieść o osobowościach jakie sie przeplatają na eiobie.pl. :)
Przy realizacji tego filmu będziemy się dobrze bawić, możesz uwierzyć na słowo. :))))))
Film będzie można zobaczyć na festiwalu KFN.
Tu jeden przykładowy film jaki powstał w rama działalności Klubu Filmu Niezależnego.
https://www.youtube.com/watch?(...)SA9coxo

@pokrzywiony: Maniek - satyryk. Poryczymy się ze śmichu. Dawaj klaunie czadu.

@Hamilton: Poryczeć to się poryczycie na 100%, choć pewności nie ma czy będziecie ryczeć ze śmiechu. :)))))))))))

@pokrzywiony: hahahaha - jest za to 100 % pewności Maniek, że rozbeczysz się ze strachu jak dziecko. Strzel focha albo zakwicz, to cię wzmocni.

@pokrzywiony: :-)))

@Koriolan: zgłoś się z Mańkiem na casting filmu "Głupi i głupszy". Wygracie przez aklamację popartą okrzykami i oklaskami.

Masz Koro punkt po starej znajomości, ale ja tych waszych teorii słowa, a może raczej teorii spiskowych :-) nie za bardzo ogarniam :-)

@szubrawiec: nie przejmuj się. Oni też tego nie ogarniają. Nie o to chodzi. Trzeba o czymś bleblać całymi godzinami. Najlepiej wyciąć wszystkie słowa, zostawić kwi, kwi i chrum, chrum. I pozamiatane. Kori z Mańkiem będą u siebie.

@szubrawiec: stary - daj spokój ....
Ja naprawdę nie dbam o punkciki. Od tego mi nie przybędzie ani jedno piwo więcej :-)))

@Koriolan: ale przybędzie ci radości kwiczenia z tego, że jesteś nienormalny, a to już coś. Co się nakwiczysz przy mamrocie to twoje. Tego nikt ci nie zabierze, w najgorszym wypadku zwymiotujesz z powrotem do koryta i będzie na jutro kwii, kwii, kwii. I dzień jak zwykle zaczniesz elegancko i naókowo.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska