Login lub e-mail Hasło   

Teoria słowa vs Newton ...

Polemika ze światem ludzi normalnych.
Wyświetlenia: 564 Zamieszczono 15/06/2019

@Podobny napisał:
"To, że reagujemy obronnie na wszystkie wypowiedzi naruszające nasze status quo, jest sprawą naturalną i wynikającą z praw fizyki ... prawa regulujące nasze zachowania psychiczne wynikają z praw fizyki, wymyślonych i opisanych przez Newtona!"

To niestety nie jest prawdą. W/g mnie jest dokładnie odwrotnie.
Owszem, ludzie normalni tak widzą świat, gdyż rodzą się puści. Ich umysły w miarę życia wypełniają się wiedzą. Podstawą wiedzy są właśnie odkrycia praw, definicji, słów przez poszczególnych ludzi. Tak podawana jest wiedza, tak zapamiętywana i tak widziany świat.
Ale ...
Tak naprawdę świat wygląda inaczej.
Świat został stworzony i istnieje niezależnie czy ludzie są czy ich nie ma. A więc żaden z ludzi nie wymyślił żadnego prawa ani definicji ani zasady. To wszystko już istniało zanim na jednej z miliona planet pojawił się jeden z miliona gatunków zwierzat. A więc świat istniał i grawitacja działała zanim pojawił się Izaak Newton.
WSZYSTKO JUZ BYŁO.

.

A więc co robią ludzie ?
Cóż ...
Ludzie to gatunek zwierząt obdarzony ciekawością oraz narzędziami do ich realizacji w szerokim zakresie. Każde zwierzę jest ciekawe ale ludzie realizują swoją ciekawość na szeroką skale.
Newton to był facet, który przyglądał się JUŻ STWORZONEMU światu i chciał wyrazić swoją ciekawość i niewiedzę w jakimś prawie. Tak robili to przed nim i po nim wszyscy głupi, niewiedzący ludzie wymyślający prawa, zasady, teorie itd.
Pozostali ludzie wierzyli w wymyślone prawa i zasady aż do chwili gdy ktoś inny wymyślał, odkrywał nowe prawo czy zasadę.
Dlaczego nazywam ich głupimi i niewiedzącymi ?
Gdyż w swej pysze nie zadawali sobie prostego pytania ...
Kto ustanowił te prawa ?
Kto je wprowadził w życie ?
A więc Newton określił jakieś prawo ale nie znalazł odpowiedzi na pytanie - kto stworzył grawitację ?
Jeśli tak spojrzymy na historię ludzkości to najmądrzejszym pod tym kątem okaże się ... Sokrates i jego odkrycie ...
.
WIEM że NIE WIEM
.
To naprawdę jedno z najważniejszych odkryć ludzkości.

~

A co to wszystko ma wspólnego z Teorią Słowa ?
Teoria słowa pokazuje, jak wiele innych teorii, że normalny świat jest zbudowany z odwróconych słów, pojęć a więc, że jest nienormalny. Grawitacja i Newton wydają się być w nim wszystkim ale, że zbudowane są z odwróconych słów - więc są niczym.
Teoria słowa pokazuje też, że rozdrabnianie, mnożenie słów prowadzi do niczego - natomiast scalanie, jednoczenie słów i pojęć prowadzi do wszystkiego, do JEDNEGO. A więc pokazuje, że świat normalny jest etapem przejściowym, podstawą, bazą całości.
Tak naprawdę ta wiedza jest wbudowana w ludzkość od zawsze i zawsze jest odkrywana na nowo choć nie nastał chyba jeszcze czas by większość podążyła za tą wiedzą.
Teraz jest czas przemian a więc może teraz ?

Reasumując
Newton jest mniejszy niż Teoria Słowa choć trzeba być większym by to zobaczyć :-)))
A więc słowa @Podobnego powinny brzmieć tak ...
Reagujemy jak chcemy na naruszanie naszego status quo a z tego wynikają prawa natury, gdyż to my tworzymy prawa psychiczne by mogły się przejawiać jako prawa fizyczne i by ludzie tacy jak Newton mogli ją sobie odkrywać.

~

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1535
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 3144
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1276
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2573
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2055
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1054
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 451
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2103
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 582
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2501
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 870
 
Autor
ArtykułIstniejemy pomiędzy dwoma światami, jeden z nich to świat jednoznacznych interakcji fizycznych i drugi to świat interakcji jakie sami sobie ustanawiamy, dlatego Życie pomiędzy światem jednoznacznym i wieloznacznym jest takie ciekawe ... ;)

@pokrzywiony: z grubsza masz rację ...
Ale istniejemy W świecie reakcji fizycznych, W świecie reakcji psychicznych i PONAD nimi.
Zabawa w poszczególnej strefie i przechodzenie od jednej do drugiej jest Super ciekawe i interesujące.
Jest zabawa i ... Życiem :-)))

@Koriolan: "W świecie reakcji fizycznych, " ... chemicznych, biologicznych w świecie reakcji ściśle określonych, a przez nas jeszcze wiele z tych reakcji nieznanych. Pomiędzy światem świadomym gdzie wszystko jest jasne i wiadome, a światem nieświadomym w którym wszystko jest ciemne i niewiadome, w świecie który sobie sami tworzymy na swoich domysłach.

@pokrzywiony: Maniek nie bójmy się iść dalej. W naszych domysłach się domyślamy bezmyślnie tworząc nieświadomy świat naszych doznań i domysłów w sposób świadomy bez użycia świadomości, która jest iluzją domyślną w kontekście nieświadomości zbiorowej w subtelnym otoczeniu domyślności zindywidualizowanej na potrzeby tego czego się domyślamy w myślach o domysłach wiadomych i tych niewiadomych w świecie który tworzymy przecie.

https://www.youtube.com/watch?(...)eTRcAsg

Koriolan w Nowym Yorku ahahahha...........

Reasumując : o kurma wać to Newton też był głupi. Czeka nas rewolucja. Dwóch kwiczących rencistów i nawalony jak szkop magazynier z tesco zmienią oblicze świata, tego świata. Kori twoja głupota i pycha przerasta Himalaje.

@Hamilton: cóż ...
Ty się w swoich atakach nie zmieniasz nawet o jotę ...
Umrzesz pewnie taki jak teraz ... W kapeluszu ....

@Koriolan: nakrycia głowy też przeszkadzają ci w rozwoju? Masz bardzo silną osobowość. Hahahaha - jak kręgosłup moralny. Wajda nakręciłby o tobie film "Lepki człowiek z waty cukrowej".

@Hamilton: A o tobie nakręciłby film, pt "sęp w kapeluszu". :)))))))))))))))

@pokrzywiony: ciebie opisała Maria Konopnicka w opowiadaniu "Nasza szkapa". Scenariusz masz już gotowy.

@Hamilton: Nakręcimy film o Koriolanie i zatytułujemy "Tańczący z sępami" ..., scenariusz jest już gotowy. :)))))))

@pokrzywiony: hahahaha - jasne. Wszystkimi się bawicie i wszystkich tu gasicie. Hahahahahaha. Tańcujecie jak szkapa z osłem.
https://www.youtube.com/watch?(...)_lZBLy0

@Hamilton: To będzie satyryczna opowieść o osobowościach jakie sie przeplatają na eiobie.pl. :)
Przy realizacji tego filmu będziemy się dobrze bawić, możesz uwierzyć na słowo. :))))))
Film będzie można zobaczyć na festiwalu KFN.
Tu jeden przykładowy film jaki powstał w rama działalności Klubu Filmu Niezależnego.
https://www.youtube.com/watch?(...)SA9coxo

@pokrzywiony: Maniek - satyryk. Poryczymy się ze śmichu. Dawaj klaunie czadu.

@Hamilton: Poryczeć to się poryczycie na 100%, choć pewności nie ma czy będziecie ryczeć ze śmiechu. :)))))))))))

@pokrzywiony: hahahaha - jest za to 100 % pewności Maniek, że rozbeczysz się ze strachu jak dziecko. Strzel focha albo zakwicz, to cię wzmocni.

@pokrzywiony: :-)))

@Koriolan: zgłoś się z Mańkiem na casting filmu "Głupi i głupszy". Wygracie przez aklamację popartą okrzykami i oklaskami.

Masz Koro punkt po starej znajomości, ale ja tych waszych teorii słowa, a może raczej teorii spiskowych :-) nie za bardzo ogarniam :-)

@szubrawiec: nie przejmuj się. Oni też tego nie ogarniają. Nie o to chodzi. Trzeba o czymś bleblać całymi godzinami. Najlepiej wyciąć wszystkie słowa, zostawić kwi, kwi i chrum, chrum. I pozamiatane. Kori z Mańkiem będą u siebie.

@szubrawiec: stary - daj spokój ....
Ja naprawdę nie dbam o punkciki. Od tego mi nie przybędzie ani jedno piwo więcej :-)))

@Koriolan: ale przybędzie ci radości kwiczenia z tego, że jesteś nienormalny, a to już coś. Co się nakwiczysz przy mamrocie to twoje. Tego nikt ci nie zabierze, w najgorszym wypadku zwymiotujesz z powrotem do koryta i będzie na jutro kwii, kwii, kwii. I dzień jak zwykle zaczniesz elegancko i naókowo.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska