Login lub e-mail Hasło   

Szczęście to taki przelotny gość..

Bez porównań i odniesień byłoby nudno na tym świecie
Wyświetlenia: 229 Zamieszczono 21/06/2019

 

 "Radujmy się przynajmniej z tego, że nie ma szczęścia na świecie". To żart? Ależ nie!

 

Jakie to głębokie! I pomocne też. W tym sensie, że nie będziesz zawsze szczęśliwy i będziesz też przygnębiony. Ciesz się chociaż z tego, że nie ma nic złego w byciu przygnębionym, w płaczu. Raduj się chociaż z tego, że jesteś sobą.

 Bardzo ciężko jest być kimś innym, żyć w zgodzie z presją społeczeństwa na temat tego, jaki powinieneś być, co powinieneś robić i jak powinieneś mówić. Nie płacz, nie śmiej się, nie rób tego, tamtego… nie żyj.

Tak więc radujmy się chociaż z tego, że możemy płakać, być radosnym, uśmiechać się, poślizgnąć, zrobić z siebie głupka. Radujmy się z tego, że nie ma trwałego szczęścia na tym świecie.

I to jest prawdziwa radość, prawdziwe szczęście. Kiedy to zrozumiemy, zrozumiemy najlepszy sposób na wyjście z depresji. Przestańmy próbować być kimś innym niż jesteśmy. Zaakceptujmy siebie. Pozwólmy rzeczom odejść, po prostu usiądźmy i nie próbujmy medytować. Nie próbujmy być gdzie indziej niż jesteśmy. Po prostu bądźmy sobą...

 

 O takim szczęściu:

Upał. Byłem sam. Zatrzymałem autko na pustkowiu, na skrzyżowaniu dróg w Tunezji. Kupiłem w jedynym, samotnym, skleconym z desek, sklepiku jakąś ciepły napój i rzuciłem monetą bo nie wiedziałem co mam ze sobą zrobić. Miałem do wyboru: pojechać na pustynie i zrobić zdjęcia i filmiki albo pojechać na wybrzeże i fotografować podwodny świat i filmować poławiaczy czerwonego korala.. Na piasku wylądował orzeł więc pojechałem na pustynie..To były piękne dni, spotkania, przyjaźnie ...


Może to Anioły coś nam podpowiadają i chronią, i na rzuconą monetę dmuchają by wybór był najlepszy dla wszystkich zainteresowanych? Może przy nurkowaniu zdarzyłoby się nieszczęście?

Wygląda na to, że Życie to Wielki Żart Stwórcy. Cudowny Żart. Bo wszak żyjemy. A kiepskie zdarzenia?

No cóż: mgła i słońce, pieprz i sól w posiłkach i dysonanse w muzyce są użyteczne... i dopełniają "Całości".  Bo jakby smakowała czekolada, pomarańcz, jabłko.. i harmonia w muzyce, a i miłość bez utarczek i przeprosin? Bez porównań i odniesień byłoby nudno na tym świecie... i upał i mróz i dzień i noc i.... życie i Życie... 

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 887
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1135
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 721
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 571
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 681
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 1005
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 625
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 687
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 643
8
komentarze: 18 | wyświetlenia: 848
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 772
8
komentarze: 28 | wyświetlenia: 690
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 546
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 614
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 592
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Marcinie, widzę że Ci narty ukradli ?
( tekst z filmu "Tu jest fajnie" ) ... ;)

Marcinie, widzę że Ci narty ukradli ?
( tekst z filmu "Tu jest fajnie" ) ... ;)

@pokrzywiony: Rzeczywiście obie narty.. dobrze, ze butów nie. Miłosierni jacyś... żartownisie. A tu dzisiaj od Przyjaciela Jurka dostałem takie żarciki:

Zmarło tylu geniuszy: Arystoteles, Platon, Cyceron, Erazm, Leonardo, Newton,
Einstein i ludzkość ich na zawsze utraciła.
Ja się dzisiaj też jakoś niewyraźnie czuję... J.B
Sytuacja polityczna udowadnia, że życie i kariera możliwa jest bez mózgu...
Pozdrawiam JB
Bądź seniorem z duszą juniora. JB

@Marcin Sznajder: "Bądź seniorem z duszą juniora. JB "
hehe, cały czas jestem ... ;) Moja dziecięca ciekawość i wyobraźnia, każdego dnia wiedzie mnie w nieznane krainy ... :)
Ps. Na upały taki mój kolega co często pływał na handlowcach w okolicach równika, podpowiedział mi taki sposób z noszeniem mokrego ręcznika na karku. Ale Ty go pewnie dobrze już znasz ?
Miłego Dnia :)

Marcin, mam prośbę. Mógłbyś dać artykuł o świadomym wchodzeniu w sen i podzielić się swoimi doświadczeniami w tym temacie?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska