Login lub e-mail Hasło   

Spleśniała słoma

Podróżowanie to spleśniała słoma. Bycie bogatym to spleśniała słoma. Sława i uroda to spleśniała słoma
Wyświetlenia: 678 Zamieszczono 28/06/2019

To ciekawe : na ogrodzonym pastwisku  krowy wystawiają głowy przez płot, żeby skubać trawę po drugiej stronie płotu. Pewien dość biedny hodowca  położył spleśniałe siano  po drugiej stronie zagrody, w takiej odległości, żeby krowa mogła wystawić głowę przez barierkę i dosięgnąć go. Spleśniałe siano zniknęło w ciągu 24 godzin.

No cóż, czy tak jest też u ludzi?

Jeśli coś jest po drugiej stronie jakiegoś płotu w życiu, jeśli coś jest zakazane, to my tego właśnie chcemy. To jest właśnie zazdrość: tylko dlatego, że nie możemy czegoś dostać, to wydaje się to bardziej atrakcyjne. A tak naprawdę to tylko spleśniała słoma.

Podróżowanie to spleśniała słoma. Bycie bogatym to spleśniała słoma. Sława i uroda to spleśniała słoma. Rozmawiałem z kilkoma naprawdę pięknymi kobietami, które mówiły, że bardzo trudno im z tym żyć. Ludzie je widzą – szczególnie mężczyźni – i nie widzą nic oprócz urody. „Wow, co za piękność!”

Ale to trudne, bo nikt nie traktuje ich poważnie. Ludzie widzą tylko piękną twarz i figurę. Nie widzą ich osobowości, tylko ciało. Te kobiety mówią, że to przekleństwo, więc porzućcie pragnienie nadzwyczajnego piękna.

I tak samo jest z bogactwem. Jeśli jesteś mężczyzną, to nie żeń się z piękną kobietą, bo będziesz zazdrosny przez resztę życia. Bo mnóstwo innych mężczyzn będzie chciało się z nią umówić, i nie będziesz umiał jej zaufać. A jeśli jesteś kobietą, nie wychodź za bogatego mężczyznę, bo będzie go stać na utrzymywanie kochanek.

Więc...Jeśli ożenisz się z brzydką kobietą, to przez resztę życia będziesz bezpieczny. Będzie tak wdzięczna, że znalazła partnera, że nie będziesz się musiał o nic martwić, nawet jeśli wyjedziesz do pracy. I tak samo, jeśli wyjdziesz za biednego faceta, to nie będzie go stać na kochankę. I będziesz bezpieczna. To moja życiowa rada: biedni chłopcy i brzydkie dziewczyny, wy tak naprawdę powinniście być rozchwytywani.

Jeśli spojrzymy na to z tej strony, to widzimy, że bogaci i piękni też cierpią. Więc nie zazdrośćcie. Zazdrość bierze się z braku świadomości, że niezależnie od tego po której stornie jesteśmy, nie wiemy, co przechodzą inni ludzie.

W polityce ludzie ciągle są zawistni: chcą wygrać wybory, chcą rządzić, chcą zostać premierem. Ktoś mi kiedyś powiedział, że ludzie, którzy naprawdę chcą być prezydentem cierpią na niebezpieczną chorobę psychiczną. Powinni znajdować ludzi którzy mają odpowiednie cechy i wywierać na nich presję, żeby zgodzili się na przyjęcie tego stanowiska, bo jeśli ktoś chce to robić z własnej woli, to to niepokojący objaw.

Więc ci, którzy nie są ani bogaci, ani biedni, osiągnęli stan idealny.  Ci, którzy nie są ani zbyt brzydcy, ani zbyt piękni, osiągnęli doskonałość. Ci, którzy nie są sławni ani niesławni są w idealnym punkcie rozwoju.  

Tam gdzie jesteśmy teraz - to wspaniałe miejsce. 

 

 

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 845
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 694
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 862
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 350
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 367
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1028
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 836
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 842
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 561
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 926
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 852
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 746
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 784
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 671
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 563
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Nie tylko krowy Marcinie tak mają, świnie też. Mnie na ten przykład zawsze się wydaje, że trawa u sąsiada za płotem jest bardziej zielona. Pozdr.

@Marcin: "Więc...Jeśli ożenisz się z brzydką kobietą, to przez resztę życia będziesz bezpieczny."
No tak tylko to wciąż intelektualna kalkulacja, na której trwałego związku się nie oprze ...
Jest lepsza od tej kalkulacji z piękną na pokaz, ale jeszcze czegoś w tej logice brakuje ... ?
Taka kalkulacja na początku związku wyznacza pewien sztywny dogmat związku, typu ja piękny i ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: mi sie wydaje, że na ten przykład najlepszym przykładem piękna osobowościowego jest krzywy Maniek, który jak ten gospodarz domu nie da on krzywdy zrobić nikomu. https://www.youtube.com/watch?(...)index=2
Ale nie wykluczam Maniuś, że taka kalkulacja na początku związku wyznacza pewien sztywny d ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Maniuś ty mógłbyś założyć związek zawodowy dla uzdolnionej młodzieży, która zaraz po zawodówce wybiera się na zasłużoną i wypracowaną przez siebie rentę. Doświadczenie masz, kreatywność i gadane. Znacznie szybciej piszesz niż myślisz. Logo związku - dwie lewe ręce do roboty i mózg wyrwany razem z płucami.

@Hamilton: "jakakolwiek dyskusja merytoryczna z osłem jest pozbawiona sensu, więc wybacz, że cię pożegnam. "
... :)))))))))))))))))

Piękna kobieta jest narażona na działania tych, którzy chcieliby sprowadzić ją do poziomu.

Już jako nastolatka jest bardzo często bezpodstawnie oskarżana o puszczalstwo. Źródłem są z reguły brzydsze koleżanki zwalczające konkurencję. Chłopaki się jej boją. "Ma powodzenie, ale nie ma wzięcia", jest takie stare powiedzenie, która mało kto pamięta.

Czy to prawda? Postanowiłem sprawdzi

...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: .

@Adam Jezierski: Jaki przyjąłeś margines błędu dla tej swojej ankiety, tz szczerość odpowiedzi, powtarzanie zasłyszanej frazy, itp ... ?

@Who cares: Nie zdążyłem przeczytać, coś powolny jestem w te upały ;)

@Adam Jezierski: Adamie, ty pewnie zrobiłeś pięcioraczki. Siedem razy pod rząd i dlatego twoja żona nie jest garbata.

@Hamilton: "jakakolwiek dyskusja merytoryczna z osłem jest pozbawiona sensu, więc wybacz, że cię pożegnam. "

@pokrzywiony:
Ta ankieta nie spełniała warunków statystycznej poprawności.
Przekonałem się jedynie, że przypadek mojej znajomej nie jest żadnym wyjątkiem: >>> http://eiba.pl/4

@pokrzywiony: i tę wolność masz wypisaną na twarzy. Znów żółwie ci pouciekały do schroniska.? Obiecały, że jak się nauczysz trochę szybciej czytać ze zrozumieniem to wrócą.

@pokrzywiony: nie jedz spleśniałej słomy. Posłuchaj choć raz Marcina. Będziesz miał szanse nawiązać kontakt z rodzajem ludzkim.

@pokrzywiony: było o tym co wszyscy wiedzą:):) nic odkrywczego. Być ,,ładnym'' nie wolno i już, a każdy ma swoje już powody dlaczego tak ciężko znosi urodę czy zalety innych. Dzisiaj piękny dzień, chociaż zapowiadają upalne 37. Rano pobiegałam już z babcią DeeDee po parku, a za godzinkę z koleżankami wybieram się na pokazy i zawody to skateparku na rowerach. Życzę równie udanych aktywności. pozdro i do później :)

@Who cares:
Do prawnika pobiegnij, a jak wrócisz możesz opowiedzieć Mańkowi kim są osoby takie jak "Ziomek", albo kogo bił Marcin D.
Idź stąd bo zaraz Marcin będzie kasował art, a Adasiowi pewnie naubliżałaś.

Dla przypomnienia Marcin D. bił kobietę, zresztą nie tylko.

@Who cares:
Wywalił jej prosto w papę, podbił oko i to dość solidnie, wiesz co zrobiła ? Od tak wróciła do niego, żeby oglądać jak znęca się nad bratem, pamiętasz ? Szkoda mi jej było. Na poważnie ci mówię idź stąd, ja ci nie odpuszczę tym razem, wszystkiego łącznie.
Jeszcze oczywiście dalej cwaniaczysz, podobno ci głupio, jakoś tego nie zauważyłem.

@Who cares: "Rano pobiegałam już z babcią DeeDee po parku, ... " ... i kto nadaje tempo na spacerku, babcia czy Ty ?

@pokrzywiony: niestety już ja. Chociaż przyjemnie jest z nią spacerować. Kochana psinka ma już 17 lat

@pokrzywiony:
Nie jesteś zainteresowany przemocą w rodzinie ? Przemocą wobec kobiet ? A może panie analityk, chcesz opisać na co masz dokładnie rentę ?

@Adam Jezierski: Ciekawe spojrzenie, choć jest w nim pewny niedosyt, a mianowicie to wiąże się z więzieniem w przyjętej formie, przekonaniu, stereotypie, itp ...

@Who cares:
A ile ma lat ktoś kto grzebie w czyichś aktach osobowych udostępniając je publicznie ? W sytuacji gdzie ten sam ktoś miał kontakty z ludźmi z grup przestępczych, byłymi narkomanami, przemocą w rodzinie i poza nią, także groził ludziom w internecie w tym śmiercią i pobiciami ?

Mało ? Dużo ? Idź stąd.Idź stąd niech cię już nie widzę i znajdź sobie inny portal na pisanie bzdetów.

@Who cares: ... zwłaszcza kiedy następuje kontakt wzrokowy i w głowie pojawiają się myśli ...
https://www.youtube.com/watch?(...)xMTZKZU

@pokrzywiony: no niestety, taka jest kolej rzeczy :(, chociaż to straszne będzie stracić Dede. Już od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad adopcją kolejnego pieska ze schroniska. Ta decyzja była jedną z najlepszych, a Dede dostarcza nam codziennie niesamowitych radości

@Who cares:
Serio stąd idź, jeszcze dwa twoje słowa i się zacznie od nowa mój występ, tylko ja nie złamie prawa i nie będzie w niczym kłamstwa.
Marcin jak zwykle skasuje art i od nowa, ale już niedługo księżniczko, bo ci gwarantuje że jeśli masz meldunek w Polsce, to na ten adres zameldowania dostaniesz wezwanie i będziesz nie cwaniaczyć, tylko podawać nazwiska i nie moje, nazwiska ludzi którym podałaś moje.

Idź się TURLAĆ.

@Who cares: Nie stracisz jej, dalej będzie już żyła w Tobie :)

@Serpico: Zmierz sobie ciśnienie i weź pigułkę. :) ..., bo znowu zaczniesz wrzeszczeć i sąsiedzi będą dzwonić na policje, a po co ci to ?

@pokrzywiony:
Ta, jak wspomnienie o ćpaniu, chlaniu, kolesiach którzy biją kobiety, 300 kochankach, ludziach żyjących na bakier delikatnie rzecz mówiąc z prawem, groźbach i na koniec grzebaniu w czyimś życiu kłamiąc na dodatek.

To teraz sobie się też przewietrz i zadaj jedno proste pytanie, czy bym się tak zachowywał jakbym nie był pewny swego.
Zadałeś już ?

@pokrzywiony:
Nie przepadam za ekstazy, nigdy nie używałem, poproś księżniczkę, artykuły pana M44 było na ten temat, zdaje się zna to z autopsji.

Wiesz czemu ? Bo to syf dla PLEBSU, syf który gotuje ci mózg na patelni. Kawkę lubię, dobrą i LEGALNĄ.

A tak fakt, kiedyś jedna pani mnie namawiała na użycie tego razem z nią, odmówiłem, co też jest prawdą, teraz możesz napisać. Z

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  29/06/2019

@Serpico: ma rentę, bo jako damski bokser nabawił się kontuzji. Stracił 2 zęby w starciu ze staruszką i zemdlał ze strachu na widok parasolki. Założyli mu kilka szwów na jajka i czerwoną kartę czy płachtę. Dokładnie nie pamiętam.

  Hamilton,  29/06/2019

@pokrzywiony: Who cares:nie straci Dede, dalej będzie już żyła w niej. 'Pierdol**** szmato, nawet pies cie dup**** nie che". Ten pies Maniuś zdechł czy dalej żyje w twoim niepokalanym serduszku ?

@Who cares:
cytuję Vivi91:
"Drogi Januszu!! Dziękuję za przesłanie. Wyciągnę z niego coś dla siebie. Teksty skasowałam tu. Wszystkich, którzy chcę czytać zapraszam na swoja stronę, a takie Osoby jak Ty, czy wielu również tu obecnych w szczególności. www.izabellagadek.pl.
Od dawna eioba stała się miejscem upustu frustracji, słabości, zawiści... i innych cech, których obecność n ...  wyświetl więcej

@Who cares:
Kto cię cie śledzi ? Przecież tam nikogo pewnie nie ma HAHAAHAHAAHAHAHAHAH..................

To jest całkiem niezły pomysł, wypad na ten twój "portal' porób reszcie pajacy konta i tam sobie siedźcie pisząc do siebie ? Nie wpadłaś na to ? A to czemu pani "śledzona" ? Chyba śledziona. Ile ty tam masz dziennie odwiedzin ? Pół odwiedziny ? HAHAAAHAHA..........

Części

...  wyświetl więcej

@Who cares:
Całkiem niezły pomysł, nie ma za co, spadaj na ten twój portal gdzie nie ma NIKOGO i nikt cię nie śledzi, porób sobie tonę multikont glosuj na siebie i z jednego pisz do drugiego że jesteś z Oscarem i ile czasu jesteś hahahaah ........
Tylko sama na siebie nie nakłam, PUSTAKU .

Ty byś pewnie chciała żeby kogoś ten twój "portal" interesował hahahha ...

Tylk

...  wyświetl więcej

@Who cares:
A teraz na tych desko rolkach ktoś was śledzi ? Cycki wypnijcie, to może ktoś pośledzi hahhaahah ...........
Ja się tak zastanawiam, że ty jeszcze się nie udławiłaś tymi kitami, tak łącznie, latami zżerała cię zawiść że ktoś ma czytelników a ty nie, to temu komuś odwaliłaś z paroma osobami cyrk, raz, drugi ,trzeci, do tego grożenie w mailach.
Na tubie ta twoja "pub ...  wyświetl więcej

No tak, w sumie racją, tylko niektóre kobiety, to mają jedynie potencjał między nogami i się żenią , rozwodzą, potem znów żenią i znów rozwodzą, w międzyczasie mają kochanków i nazywają to prawdziwym życiem.
I co z takimi zrobić ? Nic, omijać, a jak próbują cwaniaczyć i deptać ludzi, pokazać gdzie ich miejsce.
Niejednokrotnie do tego dochodzi alkohol, narkotyki, co pogłębia patologię ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska