Login lub e-mail Hasło   

Samochód elektryczny

Po 17=stu latach.
Wyświetlenia: 269 Zamieszczono 29/06/2019

 

.

Wiele lat temu zacząłem propagować wprowadzenie do masowej eksploatacji samochodów, wykorzystujących dwa rodzaje bardzo taniej energii i bardzo ekologicznych.

 

Samochód elektryczny zasilany bateriami słonecznymi, oraz łatwymi do wymienienia akumulatorami ładowanymi w okresach między szczytowych, wykorzystuje energię, którą mamy za darmo (energię słoneczną), oraz energię która obecnie marnuje się, ponieważ nie ma możliwości, żeby przechowywać ją w sieci energetycznej.

Taki samochód posiada tylko jeden silnik (elektryczny) i jest bardzo tani w eksploatacji.

Głównym problemem jest znaczący spadek zapotrzebowania na benzynę i ropę, co wiąże się ze stratami, które poniosą koncerny naftowe i państwa żyjące z eksportu surowców energetycznych. Gdyby udało się uruchomić produkcję takich samochodów w Polsce, to poza znaczącym spadkiem emisji CO2, mielibyśmy wielkie oszczędności na imporcie ropy naftowej, oraz dochody z eksportu tych samochodów.

W ostatnich latach technologia produkcji niezwykle wydajnych akumulatorów zrobiła wielki postęp.Wyprodukowano akumulatory konieczne do produkcji dronów bojowych, latających, pełzających i innych. Wykorzystanie tych akumulatorów w samochodach osobowych znacznie zwiększyłoby ich zasięg. Poza tym stosowanie wymiennych standardowych akumulatorów spowodowałby, że wizyta na stacji wymiany akumulatorów trwałaby krócej niż dziś wizyta na stacji benzynowej.

03.06.2012

**************************************************************************************

 

Oto mój artykuł na ten temat napisany i opublikowany 17 lat temu:

Samochód elektryczny już od dawna nie jest problemem technicznym, ani naukowym. Postaram się udowodnić tezę, że jest jedynie wyzwaniem organizacyjnym, prawnym i politycznym.

Kilkanaście lat temu istniały prototypowe samochody elektryczne, które mogły przejechać 200 km. Od tego czasu obserwujemy systematyczny postęp technologiczny: wynaleziono lżejsze baterie i wprowadzono możliwości optymalizacji zużycia energii.

Samochody elektryczne mogą mieć większy zasięg, choć uważam, że 200 km to dystans zupełnie zadowalający. Po jego przejechaniu wcale nie należy podłączać samochodu do kontaktu i czekać godzinami, aż baterie naładują się. Wystarczy zjechać na stację akumulatorową i wymienić baterię na naładowaną.

Brak stacji akumulatorowych jest problemem organizacyjnym. Dopóki ich nie ma, samochód trzeba podłączać do kontaktu, lub wracać do domu po zapasową baterię.

Istnieje możliwość ładowania akumulatorów bardzo tanią energią. Zużycie w sieci energetycznej jest inne w dzień, inne w nocy, inne w godzinach pracy, inne wiosną, inne zimą.

Moc elektrowni można regulować w bardzo ograniczonym zakresie. Energii nie można przechowywać w sieci, co jest źródłem strat. Gdyby nadmiar energii ładował akumulatory znajdujące się na stacjach akumulatorowych, zapotrzebowanie i produkcja bilansowałyby się bez tych strat. Co znaczy, że samochody elektryczne byłyby w znacznej części napędzane energią, która obecnie marnuje się.

Ponadto samochód elektryczny powinien być dodatkowo wyposażony w baterie słoneczne, które przez cały czas (w czasie jazdy i na postoju) doładowywałyby akumulator.

Technicznie należy rozwiązać to tak, aby karoseria z zewnątrz była w odpowiedni sposób zadrukowana. 

W efekcie ktoś, kto dojeżdża kilkanaście kilometrów do pracy, stawia samochód pod chmurką, a po pracy wraca do domu, mógłby nigdy nie wymieniać akumulatorów, czyli w ogóle nie płacić za paliwo. Starczyłoby jeszcze na to, aby podczas weekendu dojechać na odległą o kilkadziesiąt kilometrów działkę i wrócić do domu ( także bez płacenia za paliwo).

Gdy ludzie dowiedzą się, jak tanie w eksploatacji są samochody elektryczne, zaczną je masowo kupować. Ich ceny bardzo spadną.

Jak wprowadzić na rynek samochody napędzane energią elektryczną?

Nigdy nie zrobi tego wolny rynek. Koncerny paliwowe i państwa żyjące z eksportu ropy nie dopuszczą do takiego rozwoju sytuacji. Inne państwa straciłyby dochody z akcyzy. Jest to problem prawny. Samochody elektryczne trzeba wprowadzić w sposób łagodny dla użytkowników. Myślę, że nie da się uniknąć konfliktów z producentami i dystrybutorami paliw oraz producentami i dystrybutorami samochodów na ropę, benzynę i gaz.

Co można zrobić?

Wprowadzając opłaty za korzystanie z tradycyjnych samochodów w wielkich miastach (np. Warszawie) uzyskamy efekt wzrostu popularności samochodów elektrycznych, zwolnionych z opłat, a także powstaną stacje wymiany akumulatorów. Dodatkowo można przyspieszyć efekt zapowiadając wzrost opłat z roku na rok. Gdy ludzie przekonają się, jak wielkie oszczędności przynosi użytkowanie samochodu elektrycznego, zaczną je kupować masowo i powstaną także stacje wymiany akumulatorów w miejscach odległych od Warszawy.

Problem polega jedynie na tym, że przeciwko wprowadzeniu takiego prawa intensywnie protestować będą ci, którym z różnych powodów zagraża ta rewolucja np. producenci i dystrybutorzy ropy.

Jest to wielki problem polityczny.

PS. Baterie elektryczne to zadrukowana w odpowiedni sposób karoseria samochodu.

  Przeczytaj również >>> Samochód elektryczny to problem-organizacyjny i polityczny  

 

Adam Jezierski

 


...

...

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 694
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 739
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 499
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 915
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 770
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 698
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 779
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 465
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 723
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 628
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 478
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 426
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 515
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 523
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 471
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Marzenie o polskim samochodzie elektrycznym to czysta mrzonka, a uruchamianie na ten cel środków publicznych głupota. Na całym świecie oferta samochodów elektrycznych jest już olbrzymia. Wszyscy sprzedają jak najtaniej byleby zwiększyć wolumen sprzedaży z czym są największe kłopoty, a to przecież najważniejszy impuls dla dalszej obniżki cen. Jeśli ktoś w Polsce chce produkować samochody elektryczn ...  wyświetl więcej

@Andrzej P Urbański: Taka sieć doładowania ogniw musiałaby być, odpowiednio zorganizowana. W artykule proponowano wymianę rozładowanych ogniw na naładowane ogniwa, a to oznacza rozwiązanie takich problemów jak przyjęcie jednolitego standardu ogniw, sposobu rozliczania energii pobranej z ogniwa, no i ustalenie systemu odpowiedzialności za stan techniczny i bezpieczeństwa tych ogniw. Czyli kto o nie ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Tesla też próbowała wymieniać ogniwa, bo to niby szybsze, ale już dawno z tego zrezygnowali. Wszyscy jednak doładowywują ogniwa w samochodach coraz szybszymi ładowarkami (już 400kW, co załaduje baterię typowego samochodu 40kwh w 6 minut), bo to jednak bardziej perspektywiczne i wygodniejsze.

@Andrzej P Urbański: Ja kiedyś kombinowałem nad akumulatorami, w których wymienia się jedynie elektrolit w akumulatorach kwasowych, ale wtedy miałem 12 lat i nie do końca rozumiałem na jakich zasadach te akumulatory działają. ;)
Współczesne hybrydy napędzane silnikami elektrycznymi pozyskują energię dodatkowo z hamowania i ogniw fotowoltaicznych, oprócz tego mają spalinowe agregaty prądotwó ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ' ile w nie wkrada się nadużyć, no to mamy przed sobą szereg nieszczęśliwych wypadków zanim taki system wymiany ogniw zacznie w miarę prawidłowo funkcjonować'.
Pójdziesz Maniuś po akumulator, wylejesz na siebie kwas i trafisz do szpitala gamoniu. Maniek ty sobie załóż dwa paluszki do rowerka, wsiadaj, hamuj i ładuj. Jak naładujesz to daj znać.

Aby uruchomić produkcję nowego samochodu trzeba ich produkować minimum 800 tys. rocznie, tj. ok. 3000 dziennie, tj ok 125 szt na godzinę. Te 800 tys. to dolna granica opłacalności, by koszty inwestycji się zwróciły.
Z samochodem elektrycznym sprawa się komplikuje, bo trzeba zapewnić dodatkowo dziesiątki tysięcy punktów ładowania i serwisu. Bez tej gwarancji żaden samochód nie będzie masowo ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Pisać, a nawet działać każdy może, zwłaszcza jak nie sięga po publiczne pieniądze. Zgadzam się z opinią na temat dolnego progu liczby samochodów wymaganej do opłacalnej produkcji i dlatego krytykuję premiera Morawieckiego, że tak lekkomyślnie chce zaryzykować publiczne, a więc nasze, pieniądze. Natomiast moja krytyka nie dotyczy autora tego artykułu, chociaż nie twierdzę, że we wszystko wierzę, a zwłaszcza opłacalność tej działalności.

@Andrzej P Urbański: Bardzo łatwo przychodzi pisać bzdury o rzeczach o których nie ma się zielonego pojęcia. Kiedyś uczestniczyłem w takim większym projekcie inwestycyjnym jako maluteńkie ogniwo. To jednak pozwala mi uświadomić sobie jak ogromnym wyzwaniem jest uruchomienie produkcji samochodu elektrycznego. To nie jest półgodzinny pokaz slajdów. To zadanie, które może rozłożyć na łopatki ogromny ...  wyświetl więcej

@Hamilton: "Aby uruchomić produkcję nowego samochodu trzeba ich produkować minimum 800 tys. rocznie, ... "
ble, ble, ble ..., a jak ty chcesz sprzedać te auta gamoniu ?
Uruchomić produkcje na 800tys, i co z ta produkcja zrobić ?, jak w Polsce nawet niema sieci stacji które by mogły te auta obsłużyć. By uruchomić tak duże produkcje to najpierw trzeba nieć na nią rynek zbytu, niby za c ...  wyświetl więcej

@Andrzej P Urbański: Jakby na wszystko patrzono z takim rozmachem i ekonomią jak Hamilton to dziś jeździlibyśmy rowerami. Wielkie zmiany zaczynają się od małych, bo kto uruchomi produkcje na 800tys aut nie mając szansy jej zbycia ? 800tys aut na czyjej licencji ? Skarb państwa, za kolejny kredyt który z założenia będzie niespłacalny ?

@pokrzywiony: no Maniuś o tym mowa. Problem w tym, że ty jesteś wolnym człowiekiem. Myślisz 10 krotnie wolniej od kozy z wodogłowiem. Nie myśl tyle, bo to cię może zabić. Idź na rowerek, hamuj i ładuj baterie.

@Hamilton: Mowa o tym że nami od lat rządzą debile podobne do ciebie, grafomanie, co zrobiono z grafenem z którego byliśmy tak dumni ? Debile które blokują realny nieco wolniejszy rozwój kraju, bo chcą zarabiać dużo ale cudzym kosztem, kosztem zadłużania kilku jeszcze nienarodzonych pokoleń, bo lubią żyć z rozmachem i bardzo lubią się podpisywać pod cudzymi osiągnięciami, na cudzy kredyt.

@Hamilton: A zegar tyka, ale kogo to obchodzi ?
http://www.dlugpubliczny.org.pl/

  Serpico,  30/06/2019

@pokrzywiony:
Maniek, napisał to samo co ty, te liczby miały podkreślić że to ciężki "temat" .Chodzi o to że żeby było to opłacalne jego zdaniem należy wyprodukować 800 tyś rocznie, wcześniej produkcja będzie nieopłacalna, w międzyczasie zapewniając to o czym razem napisaliście, czyli serwis i stacje ładowania.
Czyli powiedzmy może można by było wyprodukować mniej, ale nieopłacalne b ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: znajdź mi Maniuś producenta samochodów osobowych produkowanych seryjnie w cywilizowanym świecie, który jest w stanie utrzymać się produkując mniej niż 800 tys. szt. rocznie.

@pokrzywiony: a co ten zegar durniu ma wspólnego z produkcją samochodów i limitem opłacalności ?

@pokrzywiony: wyluzuj bracie ...
Jezus wyraźnie powiedział, że ten świat jest we władzy szatana ...
Na razie nie ma co z tym zrobić (to już moje słowa).
Służy on jako kuźnia dla nielicznych by wykuli swoją świadomość ...
Reszta na złom .... To znaczy do przetopu :-)))

@Serpico: Podał liczby ale nie napisał na jakich podstawach je wyprowadził, kolejna populistka wymierzona na polityczny efekt. Postawił wymagania, ale rozwiązania to nie ma jak zaproponować bo ma pusty chciwy łeb.
Rozwiązywać problemy za pośrednictwem wysokich kredytów to każdy głupi potrafi, trzeba być bardzo ślepym by tego nie widzieć na czym się nasz rozwój opiera, ciekawe czy wszyscy bę ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Maniuś ja ci kiedyś napisałem, że jesteś głupi jak but. Ja cię bardzo, ale to bardzo przepraszam. Ja to cofam. Ty kuźwa jesteś jeszcze głupszy. Bez odbioru Maniuś.

@Hamilton: Tak naprawdę poza populistycznym efekciarstwem, niczego sensownego nie napisałeś. Jedyna twoja broń to erystyka, merytorycznie leżysz i kwiczysz. Opierasz się na danych z świerczków dla niegrzecznych pań, gdzieć coś przeczytałeś zacytowałeś, a banda gamoni głupsza od ciebie poparła.
Ciekawe skąd tym razem wyciągnąłeś tą błyskotliwą kalkulacje, bo sam na pewno jej nie wyliczyłeś, ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
HAAAHA, cały ty ... przecież nic nie pisze o kredytach haha .... nie podał dlatego że są to "kwoty" poglądowe. Co ma ci napisać w komentarzu cały biznes plan ? Ma prawo w taki sposób wyrazić opinię.No ja też nie mam, tylko nic z tego nie wynika.Maniek kredyt to po prostu instrument finansowy, jak gitara, albo pianino, możesz sobie na tym pograć jak umiesz, a jak nie umiesz to ...  wyświetl więcej

@Serpico: W komentarzach to przez całą swoją tu działalność niczego sensownego nie napisał, po za błazeństwami i zaczepkami by wszcząć tu awantury gdzie mógłby błyszczeć swoją wiedzą i ekonomią. Gość wielki biznesmen siedzi w grubym filcowym kapeluszu przy kompie, a to dopiero nie stać wielkiego biznesmena na ogrzanie pomieszczenia w którym przebywa ? ... no, jasne że nie, ale jakiś lep na rwanie ...  wyświetl więcej

  Serpico,  30/06/2019

@Koriolan:
Jubciu co nie ? Dobrze mówię zadłużona po uszka świnko :D . Dobrze mówię, a Jezus .... no cóż był Synem Boga, podobno,a po wiekach ma naśladowców, twierdzących to samo.

@Koriolan: ty idioto ludzi będziesz posyłał na złom do przetopu, zakrawarski na eutanazję i do gazu, ale inni są hejterami i faszystami. Ty już masz tak nasrane we łbie, że musisz zadzwonić po beczkowóz.

@pokrzywiony:
Ja wiem czy ruszać temat rwania naiwnych lasek w necie ? Nie ma po co hahaha .................
Uwziąłeś się na niego, nie wiem czemu. Generalnie jest odwrotnie, Koriolan męczy ludzi i to w wielu miejscach w necie, łącznie z grożeniem, nie męcz mnie o dowody, nie chce mi się kopiować części, a rozmów jak z laicką nie mam jak ci dać.

@Koriolan: Masz racje nie pozostaje nic innego jak tylko się temu przyglądać i poczekać na efekty tak chorego myślenia.
A zegar tyka ... ;)
http://www.dlugpubliczny.org.pl/

@pokrzywiony:
Porównujesz pomysły Koriolana, że jest synem Boga, obudzonym itd, z 800 tysięcy aut ? Koriolan jest chory, nikogo to nie interesuje, powinien być pod kontrolą psychologa, poza tym łamie prawo.
Co ty porównujesz ?

Nieśmiertelny ? Do ludzi 'martwe dusze" ? Jest chory. Na domiar ZŁEGO, emanuje tym, a on powinien się leczyć i to nie na własną rękę, atakami na ludzi.

@Serpico: "Uwziąłeś się na niego .." Tak jak Ty na Koriolana. :) Poza tym, zauważ że to on cały czas się za mną wlecze i zaczepia, widocznie lubi bluzgi, bo jak to inaczej zinterpretować ?

@pokrzywiony: ja wiem Maniuś. Z twoimi obliczeniami nie wygram w życiu. Ty płacąc składkę rentową w wysokości 8 % dochodu wypracowałeś przez 10 lat sobie dożywotnią rentę, a emeryci płacąc 19,52 przez 40 lat cię okradają i są na twoim utrzymaniu idioto.
https://www.pit.pl/zus-stopy-procentowe/

@pokrzywiony:
Maniek nie kombinuj bez sensu, mi Koriolan wieje, to co robi nie, on atakuje ludzi, on lamie prawo, on uważa się za syna Boga, nieśmiertelnego itd i on będzie miał problemy, bo takich jak ja jest ileś osób plus instytucje.
To wszystko kontra 800 tysięcy aut.
No ale to publiczne forum, każdy może odpisać do jakiegoś komentarza co chce.

@Serpico:
http://eiba.pl/wd9vx
Hamilton napisał:
"gamoniu ty dostaniesz po raz setny pod rząd wpierdol, będziesz miał złamany nos, połamane ręce, nogi, żebra, wybite oko, śledzionę na czole i będziesz seplenił przez łzy, że jesteś mistrz świata na któr ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: pamiętasz jak ci napisałem :
"gamoniu ty dostaniesz po raz setny pod rząd wpierdol, będziesz miał złamany nos, połamane ręce, nogi, żebra, wybite oko, śledzionę na czole i będziesz seplenił przez łzy, że jesteś mistrz świata na którego nie ma mocnych. W przyrodzie są analogie. Weź taką wesz, ona też." . I nie zmieniłem zdania mistrzu świata na którego nie ma mocnych. Jak się pajacu gubisz to sięgasz po ten kretyński szantaż.

@pokrzywiony:
Jeden komentarz który był ci wyjaśniany tonę razy, kontra rok znęcania się psychicznego nad ludźmi w tym nad zakonnicą, z którą już rozmawiałem.
Stalking iluś osób, laicka, serio mi się nie chce od nowa pisać, nie wiesz z kim przebywasz, ale mnie to nie obchodzi.

Na pewno postaram się to zaprowadzić do końca.Wyobraź sobie dwóch kolesi siedzących na katolickim po

...  wyświetl więcej

@Serpico: Psychicznie nad ludźmi to tu znęcasz się ty i hamilton. Takie fakty.
Namolnie zaczepiacie i prowokujecie tu ludzi już od wielu lat, ile razy admin cię usuwał to po co tu wracałeś ?

@pokrzywiony:
Maniek postaram się to do końca doprowadzić, mam już parę osób, także instytucje, podziękujcie sobie.

@Serpico: Pewnie robisz kolejny ferment, obyś potem nie płakał.
Tu masz jedną z próbek swojego zachowania tutaj ...
http://eiba.pl/y6b95
serpico napisał do @Koriolan::
"Won synu prlowskiego trepa . WON stąd . WON! Spasiona łajzo , WON !"
...
I to nie zdarza się tobie sporadycznie tylko nagminnie !

@pokrzywiony:
Znów przekłamujesz nie będę ci pisał po tysiąc razy, główne zablokowałem sam, wleloletnie, potem raz było za kulturę i później to.
Nie robię, uważam że należy to doprowadzić do końca i to zrobię w miarę czasu.

Nie rzucaj mi kontami, zawsze miałem jedno w jednym czasie, to założyłem dlatego że nadal pisał na mój temat, mimo że mnie tu nie było, a potem zobaczyłem

...  wyświetl więcej

@Serpico: Co przekłamuje ?, pokazuje fakty, ty domniemania ... :)

  Hamilton,  30/06/2019

@pokrzywiony: hahaha - no, ty pajacowaty aniołku jesteś bez skazy. Walnij jakimś oklepanym frazesem z katechizmu. Z przytupem i patosem.

  Serpico,  30/06/2019

@pokrzywiony:
Jak najbardziej może iść z tym na policję i powiedzieć czemu to czyta, a czyta to po znęcaniu się psychicznym nie tylko nade mną, po działaniu w grupie i szkalowaniu Skalnej, po multikontach i grożeniu Vivi, po Vivi groźbach, oraz udostępnianiu przekłamanych danych policyjnych.
Działacie na dodatek w grupie.

  Hamilton,  30/06/2019

@Serpico: hahaha - Maniuś działa w zorganizowanej grupie. No, no to ci agent. On tam jest po to by mieli na kogo zwalić.

  Hamilton,  30/06/2019

@pokrzywiony: żegnaj Maniuś i wracaj na łąkę. Nie ma to jak wśród swoich. Nie zapomnij dzwonka powiesić na szyi, bo się znów zgubisz.

  Hamilton,  30/06/2019

@pokrzywiony: ' on cały czas się za mną wlecze i zaczepia, widocznie lubi bluzgi, bo jak to inaczej zinterpretować ?' Wiadomo Maniuś - jesteś chamem, ale to inni są winni, że nic nie kumasz z tego co czytasz.

@Hamilton: "a emeryci płacąc 19,52 przez 40 lat"
Sugerujesz więc że płaciłeś przez 40 lat 19,52% swoich dochodów na swoją emeryturę ?
...
I co może uważasz że nawet jeśliby byłaby to prawda, to uprawnia cie do tego by mnie zaczepiać i obrażać, by obrażać tych co ich wypowiedzi ci się nie podobają ?
Ty wyzywasz mnie ja ciebie, nie masz się o co burzyć, gnido.
Skoro lubisz to od czasu do czasu z nudów mogę cię powyzywać, sam się o to prosisz. :)

@pokrzywiony: Maniuś już w podstawówce cała klasa czekała cierpliwie godzinę byś zrozumiał co do ciebie mówi pani. I to ci zostało na stare lata. Ja też tego nie przeskoczę. Nauczyciele na twój widok z okna wyskakiwali z rozpaczy. Hahaha - ale ja nie zamierzam popełniać samobójstwa tylko dlatego, że się tu ślinisz jełopku.

@pokrzywiony: Maniek ty żyjesz na cudzy koszt. Robić ci się darmozjadzie nie chce, tylko 'mundrować' po 16 godzin na dobę, a zegar tyka:
http://www.dlugpubliczny.org.pl

@pokrzywiony: Ty w życiu tego nie oddasz państwu coś zabrał. A żresz m.in. za podatki i składki takich jak ja. Co nie przeszkadza ci chamie rzucać się i oskarżać innych o rozboje, morderstwa, kradzieże, oszustwa, przekręty itp. Jesteś małym, podłym, leniwym i głupim chamem, który nie ma za grosz honoru.

@pokrzywiony: jak ci się dupku nudzi zrób coś pożytecznego zamiast uszczęśliwiać eiobę swoim ględzeniem o duperelach. Pozbieraj papierki na osiedlu, umyj się, wyprasuj, przeczesz grzywkę i przypudruj nosek, bo ci spuchł od tego dłubania.

@pokrzywiony: "uprawnia cie do tego by mnie zaczepiać i obrażać,"
.
. by obrażać KOGOKOLWIEK ?
.
Tak ja bym to dodał :-)))

@pokrzywiony: 'By uruchomić tak duże produkcje to najpierw trzeba nieć na nią rynek zbytu, niby za co się uruchomi taka produkcje ?' Rozumiem Maniuś, że taki geniusz jak ty wpierw będzie sprzedawał samochody, których jeszcze nie ma, a potem za te pieniądze wybuduje fabryki. Hahaha - napisz książkę "Ekonomia według głupiego Mańka". Dostaniesz Noblem po krzyżu. Nie wysilaj pnia mózgu, wpierw załatw ...  wyświetl więcej

@Koriolan: a ja na twoim miejscu dalajlamo pełen zboczonej miłości dodał jeszcze :
'Byliśmy ostatnio w górach ...
Hamilton pewnie podglądał zza krzaka ...
Nachylił się, tyłek wystawił ...
To może go jakaś owca dorwała ?
Albo baranowi zrobił laskę ? '
Budzisz odrazę zboczeńcu. Jedź na jakiś 'posiad' z 'porzygiem' i pokwicz jak dzik, to twoje ulubione klimaty.

@Hamilton: kwiii kwiiii kwiii ...

@Koriolan: ten kwik to jedyna rzecz, którą jeszcze możesz zaimponować. Kilku chorym lochom i Maniusiowi. Osiągnąłeś szczyty duchowości. Tak 3maj. Zostaniesz dalajlamą Wąchocka.

@pokrzywiony: Maniek grafen odkryli Andriej Gejm i Konstantin Nowosiołow a nie Polacy. W Polsce opracowano jedynie technologię jego wytwarzania, ale nie ty jesteś autorem i właścicielem patentu i nie ty będziesz decydował o jego losach. Ty masz rowerek, wodogłowie i swoje druciki ze śmietnika. Zarządzaj sobie tym do woli. Z wodogłowia zrób wodotrysk i tryskaj pomysłami o produkcji fotonów wielkich jak wszechświat zminiaturyzowanych do wielkości swego malutkiego rozumku.

@pokrzywiony: Maniuś tak na oko w jeden atom grafenu weszłoby ok. miliard koma 7 twoich rozumków. Wyślę ci dokładne wyliczenia i algorytmy jak tylko zejdą z drukarki. I z tego Polacy byli tacy dumni.

@Hamilton:
"W Polsce opracowano jedynie technologię jego wytwarzania, ale nie ty jesteś autorem i właścicielem patentu i nie ty będziesz decydował o jego losach."
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)trzenny
Tunel czasoprzestrzenny też został dawno temu wymyślony, ty opracuj jedynie technologie jego wytwarzania, ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: fajnie to ująłeś ...
I dla mnie prawdziwie :-)))
.
Niestety, tak jak często piszę takich ludzi jest większość, dlatego wojny trwają NIEUSTANNIE.
W/g mnie jedyne wyjście z tej sytuacji jest podniesienie poziomu Świadomości. Ale niestety każdy musi to zrozumieć sam i sam pracować w tym kierunku :-)

@Koriolan: "by obrażać KOGOKOLWIEK ? "
Masz racje. :)

@pokrzywiony: heiterzy jak zwierzęta ... Tworzą stada. Stadem rzucają się na ofiarę. Dopiero gdy zabraknie ofiar rzucają się na siebie wzajemnie. Widać to było przy Dylu. Gdy nikt nie chciał z nim gadać opieprzal swoich przybocznych ... Szubrawca i serpico itd.

@Koriolan: serpico jest strasznie cwany próbuje wykorzystać emocje starego nie swojego konfliktu, by teraz się wybielić z tego gówna jakie robił tu z Dylem i wykreować się na rycerza w lśniącej zbroi. Trzeba na niego uważać, bo to gnida strasznie fałszywa. Ci co go tak popierają nie zdają sobie sprawy że on niczego nie załatwi, rozdrapie tylko ich gojące się rany, a sam będzie żerował na ich bólu tak długo jak to tylko będzie możliwe, a wszystko to w imię zemsty.

@pokrzywiony: cóż ...
Serpico robi tak cały czas. Z tym, że on chce zostać rycerzem bez skazy we własnych oczach. Ponieważ to kłamstwo to nigdy mu się nie udaje zostać rycerzem w lśniącej zbroi.
Teraz zbiera ludzi by zostać rycerzem jak nie w swoich to chociaż w ich oczach.

@pokrzywiony: to było widać od zawsze.
Natomiast ja staram się zobaczyć czy potrafię być bezbronnym.
Napisałem o tym artykuł ....
Zewnętrzna bezbronność pokazuje wewnętrzna moc.
Jest to po prostu element mojego RD :-)))

@pokrzywiony: Maniuś wal w kubły, znajdź stare ołówki, w nich jest grafit i bier sie chopie do roboty. Zagrafitujesz cały tunel czasoprzestrzenny. Będziesz miał więcej przestrzeni na horyzonty umysłowe między pośladkami i czasu na rowerek. Zaczniesz sprzedawać te samochody, których nie ma i w ten sposób zaczymamy ten licznik długu byś razem z Koriolankiem mógł jeszcze intensywniej działać na rzecz ...  wyświetl więcej

@Koriolan: hahahaha - a teraz nadeszła wreszcie wielkopomna chwila by zrobić kupkę w majty i się razem rozpłakać. Z tego ogromnego żalu.

@Hamilton: już zrobiłem kupę do sedesu.
Sorry ...
Mogę skorzystać z Twojej rady dopiero jutro ...

@Koriolan: e tam, wystarczy, że spojrzysz na Mańka i jego wiedzę i będziesz miał znów pełno.

@pokrzywiony: " Ci co go tak popierają nie zdają sobie sprawy ..."
Ci co go popierają w/g mnie robią tak dlatego, że SAMI karmią się taka energia i potrzebują jej. Potrzebują też zemsty i dowalenia komuś.
Ogólnie słabi duchem chcą upokorzyć kogoś by samemu poczuć, że ktoś jest słabszy a więc oni są mocniejsi. To dość standardowe zjawisko psychologiczne.
Niefajne jest to, że za ...  wyświetl więcej

@Hamilton: niestety ...
Uważam pokrzywionego za mądrego faceta ...
A na dodatek przebudzonego.

@pokrzywiony: Maniuś typowe płyty grafenu mają wymiary 10 X 10 cm i grubość kilku atomów. W porównianiu w twoimi fałdami w mózgu to grubasy. Tyś się intelektualnie zminiaturyzował biegając po tych kubłach. Opublikuj mapę na googlu. Licznik długu z zachwytu na twój widok zacznie zapieprzać do tyłu, a samochody same produkować i naprawiać.

@Koriolan: hahahaha - niestety
«partykuła, za pomocą której mówiący wyraża żal, iż dana sytuacja ma miejsce, i zarazem pragnienie, żeby było inaczej, np. Niestety, nie mogę ci pomóc.» O kuźwa ale Maniuś został doceniony.

@Hamilton: "ale Maniuś został doceniony. "
Nie został doceniony ... Dla mnie to po prostu prawda.

  Serpico,  03/07/2019

@Hamilton:
Jakie znów emocje, z jakiego starego konfliktu ? Ile razy mam ci kmiocie wsiowy, powtarzać że nie chodziło o DYLA, tylko o skakanie po SKALNEJ, Dyla mieli w dupie. Zreszta o mnie też nie chodzi ani nie o walkę z hejtem, tym razem nie chodzi o nic.
Sadowski pisał arty o hejcie, Vivi była wszędzie na pierwszym miejscu, ja W OGÓLE.

Ja jestem cwany, tłusty pieprznięty

...  wyświetl więcej

  Serpico,  03/07/2019

@pokrzywiony:
Ty tłusty pieprzony pajacu, przecież ja do kurwy nędzy, na to co robiliście odpowiadałem SAM, to wy w grupie jebenany bezdomny nierobie, atakowaliście MNIE, a nie odwrotnie. Ja w grupie jakiej ? Jak JA ?

JUŻ TAKIE COŚ BYŁO

  Serpico,  03/07/2019

@Koriolan:
Co ty nie powiesz, ja nawet nie wiem kto to jest Aneszka, po prostu NIE WIEM, potem przejrzałem jej 'arty", gdzie po 4 zdaniach w połowie Vivi po niej skacze, w sumie nie tylko ona, co nie zmienia że też po niej skacze.
A ja nie wiem kto to jest.To z samej eioby, ty wiecznie kłamiesz, co generalnie mam gdzieś, jesteś obleśnym chłamem.

  Serpico,  03/07/2019

@Hamilton:
Komentarz jest nie do Ciebie oczywiście, do Krzywego.

@Serpico: "jesteś obleśnym chłamem."
Wiem ...
Znasz mnie i wiesz kim jestem ...

@Serpico: Wielki HUK, Kaszalot ześliznął się i spadł z zydla haha, trzeba wezwać na pomoc Greenpeace...

@Koriolan: hahahahaha - niestety! Ty kużwa rozumiesz to co czytasz? O kumra wać - trzeci wulkan intelektu się obudził. Klękajcie narody 'i beje - naóczawał z Mańkiem' na eiobie i jutubku.

Adasiu - wiele lat temu zacząłem propagować tezę abyśmy byli wszyscy młodzi, piękni, bogaci, zdrowi, mądrzy i szczęśliwi.

  Koriolan,  03/07/2019

Pokrzywiony: "a wszystko to w imię zemsty."
Warto też zauważyć, że w/g mnie to jest dalsza część energii Dyla.
Wpadł tu z ogromną ilością złej energii. Po prostu kipiał złością i nienawiścią choć nazywał to walka z głupotą. Oczywiście z "głupotą" innych a nie ze swoją.
Ta energię przejął ham-ilton, serpico, Skalna, szubrawiec i inni.
Dlaczego ?
Bo potrzebowali a ...  wyświetl więcej

@Koriolan: jasne, a ty 9260 razy jesteś wyciszonym mnichem pustyni z opaską na jajach wspieranym 5325 razy przez przygniecionego ogromem wiedzy elokwentnego Mańka. A smutek kapał wam uszami.

@Koriolan: "Ta energię przejął ham-ilton, serpico, Skalna, szubrawiec i inni. "
...
Z tego co wiem Skalna się wypisała z bagienka i uprawia swój ogródek, a ja kiedyś miałem jakieś nadzieje, w coś wierzyłem i z tego co tu ciągle oglądam one legły w gruzach, więc idę sobie dalej szukać swojego Pacanowa, bo błotko do taplania mnie nie interesuje. Pozostałym życzę na zdrowie, a koziołek matołek rusza w dalszą drogę. :)

@pokrzywiony:
Nara, na miejscu Skalnej, zrobiłbym im taką lekcję, ze by zapamiętali do końca życia, wszystkim razem, udostępnili bez jej zgody jej zdjęcia, grozili niszczeniem kariery zawodowej, której te barachło nie ma itd.
Pewnie z braku czasu, albo przez charakter jej się nie chciało.

PAPAPA!

@pokrzywiony: hahahaha - Maniuś to taplanie w błotku nie interesuje cię 5325 - ty raz z rzędu od 04/09/2017. Ciśniesz z buta do tego Pacanowa czy jedziesz tramwajem z Paruszowca ? Wyjmij zęby, bo siedzenia porysujesz na zakrętach. Pacanów jak ujrzy takiego geniusza w tunelu czasoprzestrzeni też legnie w gruzach. Zemścisz się.

@pokrzywiony: wiem ...
Tak naprawdę Skalna uciekła, przestraszona moją agresją. Dałem jej poczuć co to oznacza gdy Dyl rzuca się na kogoś. Jak to smakuje ...
Popierała Dyla myśląc, że jej to nie dotyczy. Myliła się ...

@pokrzywiony: Koziołek Matołek to bardzo mądra bajka.
Ja też zdążam ale cel nazywam Bogiem lub Miłością.
Cóż ...
Koziołka zawiódł cel.
Bóg nie zawodzi nigdy :-)))

@Koriolan:
Bzdury dalej, bzdety dalej, Vivi Skalnej nie lubiła i nie pierwszy raz wystąpiła w jakimś badziewnym cyrku skierowanym w Skalną, możesz tak siedzieć i ględzić kłamiąc, ale nie zmienisz tego że nie chodziło o Dyla, tylko o Skalną.

Wróbel miał ileś tekstów że to pseudo pisarka. Serio pseudo ? Czemu w takim razie to ona ma wieczorki autorskie a nie ktoś ? Nadążasz grubciu ?

...  wyświetl więcej

  Serpico,  03/07/2019

@Koriolan:
Vivi ?Vivi sobie siedziała na głównym koncie i pisała z Dylem godzinami, a na tym którego używa teraz, pisała już co innego :). Nikt jej za rozmowy z Dylem nie powiedział ani jednego złego słowa, a później sam Dyl się jej już czepiał w jakimś tam stopniu, ale to już było PÓŹNIEJ.

@Koriolan: nie mówiłem, że jak zakrawa nie patrzy zaczniesz jeziuśkować bogobojnie z religijnym nadęciem. Zakwicz teologicznie i liturgicznie, a Maniek niech ci kadzi kadzidłem.

@Hamilton: "zakrawa nie patrzy"
Pogubiłeś się chłopie ...

@Serpico: tak ...
Wielu Dyl zaskoczył.
Tylko Wróbel od razu poczuł zarazę, potem ja, Toifel i pokrzywionym ...
Nikt inny nie słyszał naszych ostrzeżeń. Już wtedy mówiliśmy, że Dyl utopi eiobę w gównie ...
I teraz można to oglądać ...

@Koriolan:
No masz Wróbel to ma wyczucie, cały portal Benedyktynów zwyzywany, a na laickiej to nawet Pieczyńskiego się czepiał w międzyczasie pisząc że ma wybite siekacze w bójkach.

Serio sądzisz że moja opinia, do której mam niezbywalne prawo, wynika z niczego ? NIE, poza tym widziałem co on pisze tu, ten koleś ma "dobrze" rozjechane psyche.

Tojfel to był lekko świrnięty dz

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
cytuję Piotr Wróbel :
"Te tablice na zakopiance to bardzo nieprzemyslany i zły pomysł. Jaki jest ich cel? Mam nadzieje że ten co to wymyślił chciał przekonać praktykujących katolików i tych letnich Polaków, bez poglądów w sprawie KK, że istnieje wielu innych Polaków którzy mają dosyć i przejrzeli tysiącletnią grę. Chciał może zachęcić by weszli na stronę i poczytali. Słusz ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Wróbel przekonał praktykujących katolików wyzywaniem ich ? No nie zauważyłem, raczej nie.
Wy szukacie panowie dymu, laicka jest usiana twoimi wypowiedziami, na temat tego kto jest świadomy a kto nie, to samo jest u Benedyktynów, to samo tutaj,, oczywiście często zmieniają się wersje, czyli raz ktoś jest świadomy, raz nie.

Jeszcze raz ci powtarzam, moja niezbywalna

...  wyświetl więcej

@Koriolan: hahahaha - buddyniu zamawiam budzenie. Jutro 8:00.

@Koriolan: 'Tak naprawdę Skalna uciekła, przestraszona moją agresją'.
Ło matko bosko to ty Kori też jesteś damski bokserek jak heroiczny Maniek. Jak jest was dwóch to nie boicie się nawet przejść koło domu opieki dla staruszek i cichutko zakwiczeć. Nie spodziewałem się, że jesteś aż tak przebojowym ryzykantem.Aż strach się bać, bo jak ktoś mnie poprze to możesz go popluć i uciec. Kori - bes ...  wyświetl więcej

@Koriolan: " Ta energię przejął ham-ilton, serpico, Skalna, szubrawiec i inni." - Mułło :-), dopiero co czytałem, żem dla Ciebie normalny i będziesz m.in. dla mnie pisał, a teraz już jestem be?... Maniuś też mi nieźle i inteligentnie pojechał, że chyba nawet mało kto wyłapał, ale ponieważ pan Szubrawiec jezd yntelygentny prawie jak Pan Zakrawarski, a na pewno przewyższa ciut szympansa :-) to widzi ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: cóż ...
Ludzie robią rzeczy fajne i złe.
Faktycznie wysunaleś głowę ponad zaciemnione może ... Szympansów.
Ale nie do końca rozpoznałeś czym był/jest Dyl.
Żaby nie było ...
Ja też zrobiłem wtedy błąd zalewając eiobę gównem z odbicia co np spowodowało zniknięcie Skalnej.
Tak, że nie tylko Ty byłeś głupi ...

@Koriolan: Kori ty jezdeś już ponad wszystkie 'moża' tego świata. O której zaczynasz to fajne kwiczenie? Nie chciałbym się spaźnić. Pytam gżecznie żaby nie było potem na mnie.

@Koriolan: Daj już spokój z tym Dylem, czepiasz się Serpico, że nie ma swojego życia i cały czas pisze o kimś, a Ty co robisz?

@szubrawiec: jak to co robi, Kori 9285 razy milczy. Hahahaa - bo Kori to wyciszony buddyń.

@szubrawiec: źle go zrozumiałeś. Jeśli traktuje cię jako normalnego to jesteś na etapie zwierzęcym. Musisz zacząć kwiczeć, gęgać, szczekać, kwakać i wyć do księżyca. Dopiero wtedy będziesz uduchowiony jak ON i możesz pisać o sobie z wyższością małpy.

@szubrawiec: cóż ...
Robię to samo ...

@Koriolan:
No tak, za twoje zachowanie odpowiadam ja, czemu jeszcze nikt cie nie wywalił do psychuszki ? W ogóle jest coś za co odpowiedzialny jesteś ty sam ? Nie ego, nie Bóg, nie opatrzność, nie ludzie, ty, jakkolwiek siebie nie zdefiniujesz, zmieniając definicję hahaha ..............
Co ? Twoja dusza chyba, jest za coś odpowiedzialna ? Pewnie za nic, bo to dusza hahahahahah ..........

KURWA MAĆ ..........

@Serpico: "czemu jeszcze nikt cie nie wywalił do psychuszki ? "
To dość proste ...
Nie nadaje się na pensjonariusza.
Jestem Wolny :-)))

@Serpico: "... odpowiedzialny jesteś ty sam ?"
Tak ...
Oczywiście ...
Jestem odpowiedzialny za mój Rozwój Duchowy :-)))

@Serpico: odpowiedzialność ...
Cóż ....
Można to ująć też inaczej ...
Ja za nic nie odpowiadam bo ... Nie istnieję.
Nie ma czegoś takiego jak "ja" - to iluzja.
Ja jestem życiem !
Więc za co mam odpowiadać ?
Za życie ?
Jak mogę odpowiadać za coś czym jestem ?
Po prostu jestem i tyle :-)))

@Koriolan:
Za czyny swoje się odpowiada.Pewnie byłeś leczony psychiatrycznie to też działa na twoją niekorzyść.Psychiatrycznie, a nie tylko psycholog.

@Koriolan: " cóż ...
Robię to samo ... " - No widzisz, robisz to samo i jeszcze się tym chwalisz. A czemu robisz tak samo? Ano temu, bo Twoim bogiem i guru nie jest Jezus tylko Wróbel. Gdybyś zrozumiał Nowy Testament to byś wiedział, że zanim się wyjmie drzazgę z oka drugiego trzeba wyjąć belkę z własnego, a także, że zło i głupotę trzeba dobrem zwyciężać. Ty jednak, tak jak Twój guru Lama siedzisz w Starym Testamencie " oko za oko, ząb za ząb ".

@szubrawiec: "Twoim bogiem i guru nie jest Jezus tylko Wróbel."
Masz rację ...
Patrząc na eiobę bardzo mi się podobała nauka Wróbla ...
- są tacy co wystarczy im powiedzieć i zrozumieją,
- są tacy co muszą dostać palat w łeb i zrozumieją,
- ale są tacy co NIC im nie pomoże i nawet Bóg ich opuścił, choć Bóg nikogo nie opuszcza :-)))

@Koriolan: Zgadzam się, czasami trzeba komuś powiedzieć, tak jak robi to na przykład Podobny, a potem tak jak Mirek odpuścić, a nie ględzić i wałkować miesiącami to samo.

@Koriolan:
A propos Wróbla, sprzedał jakiś bohomaz ? Pewnie nie, bo taki z niego malarz jak i buddysta haahahahahaa ..................
Gdzie teraz kogoś wyzywa ? AHAHAAHAHHAA................
Wybacz .... naucza hahahaha ..........

@szubrawiec:
Jakie miesiące ? Rok czasu u Benedyktynów, z 30 książek tak napisał.Następni ludzie będą mieli dozgonną awersję do buddyzmu hahahhaa ..............
Wiesz jak wyglądają "lekcje" u Wróbla ? Najpierw naciera na ciebie masą, a jest czym, to lecisz z 5 metrów mu pieprzowym, jak już jest w stanie "zen" i wyciszony to wtedy zaczyna się "lekcja", inaczej się nie da.

Gaz pieprzowy drogą do oświecenia.

@Koriolan: Już Ci kiedyś chyba to mówiłem, ale nie jestem pewien, więc powtórzę. Mistycy wiedzą doskonale, że jest czas mówienia i czas milczenia. Nie można na okrągło trzepać jęzorem. Dla przykładu Osho milczał ponad trzy lata. Nie wspomnę już o tym, że chyba żaden z nich nie wdawałby się w bezsensowne kłótnie i awantury. A Ty jeszcze masz jakieś pretensje na przykład do Marcina, że nie uczestnic ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Próbka z Wróbla :
"Piotr Wròbel 28 września 2018 o 10:42
Pewno pewno Kaku,
W Tajlandii to ja żyłem
Procent z promila to nawet nie jest i nigdy nie był.
Po za tym buddyzm tego nie maskuje a policja zwyczajnie zboków aresztuje. Zabawki erotyczne i filmy porno. To tylko złamanie celibatu. Nic ponad to a nawet to nie koniecznie. Świętoszku kaku leża ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
W Tajlandii jest pełno burdeli z nastolatkami.Także ten kto do niego pisał ma rację, Wróbel w zaparte.
https://www.tvn24.pl/wiadomosc(...)02.html
A to jest tylko tyle ile możemy w Polsce przeczytać.Wybiela Wróbel jak może, coś czego wybielić się n ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: @ Koro: Ale oczywiście może być i tak, że Ty z Wróbelkiem przerośliście wszystkich mędrców od Jezusa poczynając, na Buddzie kończąc :-).

@Koriolan:
cytuję Piotr Wróbel:
"A ile zwyklych nieuczciwców. Z kasą wykonawce zarwać. Wymusić że za Bóg zaplać ma być. Ilu pedałów czynnych. Nie zeby pedał to coś zlego. Ja tak nie uwazam. Ale że czynny wobec przyrzeczeń, to już do rachunku go dopiszę. Ha ha, z tymi pedałami, to KRK, nieźle gra. Na zarzut pedofilii, cynicznie odpowiada – Pedałów bedziemy u siebie tęmpić. A pedały do ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: " tak jak robi to na przykład Podobny"
Pewnie masz rację ...
Mirek jest Super, jest przebudzony ...
Ale wybacz, nie zamienił bym się życiem z Podobnym.

@Koriolan:
Cóż mogę powiedzieć, jak wyzywać to z klasą i dbać o ortografię i składnie hahahhahaa .................
Przecież to burak jest, daj żyć z tym Wróblem, "nic nie mam do pedałów", błagam .... litości .........
Oczywiście do tępego łba nie dotrze, jak do wielu łbów, równie tępych, że tylko część przestępstw na tle seksualnym na dzieciach to pedofilia, ale to jest magiczne słowo, źle się kojarzy, to się je powtarza.

To z wyżej pewnie pijany w sztok pisał.

@Koriolan:
Ja ci wybaczam, ja z tobą także nie, jednak muszę ci przypomnieć że ostatnio było coś z nim nie tak i kobieta go zamknęła w domu w twojej ocenie.

No ... ja pierdolę jakbym był tobą, to lina i nara hahahahaha ..................a tak nie działa "jesteś innym mną" czy jak to tam idzie ta pierdoła :).

@szubrawiec: " Nie można na okrągło trzepać jęzorem"
A dlaczego nie ?
Jeśli popatrzysz na mnie, serpico, hamiltona i innych ... To MOŻNA :-)))
Marcin to osobna historia ...
Nie podoba mi się w kilku miejscach :-)))

@szubrawiec: "Ty z Wróbelkiem przerośliście wszystkich mędrców"
Hi hi hi ...
PRAWDA jest taka, że ...
Nie potrzebujemy i nie chcemy nikogo PRZERASTAĆ.
RD to droga na końcu której stwierdzasz, że nigdy i nigdzie się nie ruszyłeś :-)))
Nie ma kogo przerastać ...
Jezus, Budda i ja to jedno :-)))

  Serpico,  04/07/2019

@Koriolan:
https://www.youtube.com/watch?(...)qdkaAfo
Psychol, na dodatek chyba znów pijany , bleeee ..........

@Koriolan: Marcin ci się nie podoba. Najważniejsze, że ty wzbudzasz nieustającą
i rozgorączkowaną egzaltację ponad 9300 razy pod rząd na czerwono.

@Koriolan: 'Jeśli popatrzysz na mnie, serpico, hamiltona i innych ... To MOŻNA :-)))'
Guru ty nie możesz porównywać swej boskiej osoby ze zwierzętami w ludzkiej skórze. Ty już kwiczysz i szczekasz, gęgasz i kwakasz. Tyś już na innej półce duchowej. Ty wal jak najszybciej do ubojni albo do hycla po kwit na nieśmiertelność.

.

Polskie media wszelkiego rodzaju i autoramentu ignorują istnienie blogerów. Robią wyjątek dla blogera Nawalnego i jedynie dla niego. Inni są zamilczani w prasie, radiu i telewizji.
Natomiast. Wielu polskich blogerów przestało zajmować się otaczającą nas rzeczywistością i przystąpiło do wypełniania luki spowodowanej przez zamilczanie w mediach.
Z jednej strony to dobrze. Piszmy o sobi ...  wyświetl więcej

Dziś było 750 odsłoniów moich artykułów.

@Adam Jezierski: Adasiu nie spadnij z krzesełka, bo się zabijesz i kto będzie nam ogłaszał dobrą nowinę.

@Adam Jezierski: Adasiu masz średnią 1290 odśłóniów na art. Von Sadow - 1267, a Kostka - 1224. Jezdeś krulem ! Jak wykręcisz taki wynik na którymś evercuśtamie to mnie obudź:
http://eiba.pl/5aDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska