Login lub e-mail Hasło   

Wybór między dobrem a złem.

Warto wybierać dobro a nie zło, bo dobro zwycięży, może nie dziś i nie jutro ale dobro na pewno zwycięży.
Wyświetlenia: 614 Zamieszczono 29/06/2019

Wiek XX to wiek dwóch wojen światowych, to wiek niemieckich obozów zagłady, zesłań na Syberię, więzień komunistycznych. Jeszcze teraz w XXI wieku spotykamy w różnych krajach takie miejsca kaźni. Jak takie piekło przeżyli niektórzy ludzie, co im pomogło przetrwać? W wywiadach i wspomnieniach świadków, uczestników gehenny czytamy,  że zachowali wiarę w zwycięstwo dobra, To pomagało im przeżyć każdy dzień.

Jak ważne jest, żebyśmy stawali po stronie dobra, wtedy również zwyciężymy  a nasze życie nie będzie zmarnowane. Problemem jest wyraźne zdefiniowanie, co jest dobre a co złe. Czujemy nieraz, że coś jest dobre a coś złe, to nasze sumienie nam mówi, czasem krzyczy. Nie zawsze możemy jednak polegać tylko na  własnym sumieniu. Respekt wobec przepisów państwowych, kodeksów prawnych też nam pomaga w określeniu co jest dobre a co złe ale trzeba uważać, czasem przepisy  państwowe są nieludzkie. Dlatego najlepszym drogowskazem pozostanie na zawsze Biblia. Zapisano w niej wiele wydarzeń historycznych z historii  ludzkości, z historii narodu żydowskiego, również opisano narodziny Mesjasza - Jezusa Chrystusa i historię pierwszych chrześcijan, to wszystko zapisano dla nas, żebyśmy nie szukali po omacku jak ślepi co jest dobre a co złe, to już przeżyli inni ludzie i przed tym ostrzega nas Bóg, ostrzeżenia są dla naszego dobra a nie zła. Nie studiowałam Prawa ale słyszałam, że na tym kierunku trzeba uczyć się dużo pamięciowo, przepisów prawnych jest dużo i trzeba znaleźć odpowiednie, przepisy się  też zmieniają, powstają nowe, dziś jest taka wykładnia prawna a jutro inna. Jakie proste wymagania ma Bóg, wszystkie przepisy zawarł w dwóch przykazaniach miłości, pierwsze to miłowanie Boga a drugie to miłowanie ludzi. Z taką interpretacją prawa Bożego zgodzili się  uczeni w Piśmie za czasów Jezusa i sam Jezus.

Kluczem jest miłość, słowo, które nie przeminie, słowo, które się zmaterializuje, słowo, które zwycięży świat. Miłujmy się dopóki jeszcze jest czas, zanim nastąpi koniec świata jaki znamy, byśmy mogli żyć, bo jak pisze w Ewangelii Jana 5: 28 "Nie dziwcie się temu, ponieważ nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą jego głos i wyjdą ci co dobrze czynili, by powstać do życia a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd." 

 

Podobne artykuły


77
komentarze: 112 | wyświetlenia: 38219
54
komentarze: 32 | wyświetlenia: 5205
56
komentarze: 83 | wyświetlenia: 11645
39
komentarze: 18 | wyświetlenia: 5928
36
komentarze: 38 | wyświetlenia: 9644
24
komentarze: 5 | wyświetlenia: 2040
35
komentarze: 21 | wyświetlenia: 2607
14
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3638
13
komentarze: 43 | wyświetlenia: 1449
22
komentarze: 13 | wyświetlenia: 1883
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 5969
21
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1419
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1133
14
komentarze: 7 | wyświetlenia: 4862
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"(…) Bóg, wszystkie przepisy zawarł w dwóch przykazaniach miłości, pierwsze to miłowanie Boga a drugie to miłowanie ludzi."

Ha! No właśnie! Baptyści nauczają tak: najpierw miłość do Boga, potem do innych ludzi, a na końcu … do siebie. Miłość do innych ludzi stawiana jest przed miłością - dbaniem o siebie. No i wiedzę o tym czerpią z czytania ... Biblii.

Pozdrawiam. Mirek

@podobny: i dlatego Mirku ścigasz się z kliementem? Wszystkim nieba przychylając. Nie czytasz, nie myślisz, tylko głosujesz. To mi wygląda na walkę z grawitacją - pokonasz trafisz w głosuj, nie pokononasz - nie trafisz. Nie spadnij z tej drabiny magazyniera w Tesco. Pozdrawiam Hamilton.

@podobny: cóż ...
W/g mnie baptyści się mylą. Jestem podobnego zdania co Jan, który w biblii mówi "jeśli nie kochasz bliźniego a mówisz, że kochasz Boga to KŁAMIESZ".
.
A więc w/g mnie kolejność powinna być taka ...
Kochać siebie,
Kochać bliźniego,
Kochać Boga
.
Wynika to z cholernie prostego stwierdzenia ...
Nie możesz dać nikomu tego ...  wyświetl więcej

@Hamilton: właśnie wybierasz "dobro" ...
Atakując podobnego.
Niech Ci to idzie na zdrowie ...

@Koriolan: To dobro o którym mówisz/myślisz pochodzi od innych, bo to, kim jesteś i co myślisz wynika z porównywania a nie z istoty samej w sobie. Dobro samoistne nie istnieje, tak jak nie istnieje białe, bez ... czarnego. Żeby wiedzieć, że coś jest dobre, musisz wiedzieć na czym polega zło, które tak często krytykujesz. Żeby czuć zimno, musisz mieć odniesienie do stanu, gdy jest ciepło.

@Koriolan:
Słuchaj, serio, jeszcze nie znalazłeś tej miłości w sobie i jeszcze nie kochasz wszystkich ludzi ? Może ty nie rozumiesz co oznacza słowo wszyscy ? Ile jej szukasz ? Z 30 lat już zeszło, a ja wiecznie żył nie będę.Doczekam się czy nie ?
Może przećwiczymy i napiszesz obszerny artykuł na temat jak bardzo mnie kochasz hahahahaahaah ................

Masz jakiś choć zal

...  wyświetl więcej

@podobny:
Nie rusz go, jak on się weźmie za baptyzm, to to się skończy znów inkwizycją, tylko baptystyczną, a ja nie chce, dobrze jest jak jest hahah .............

Chce sobie żyć z tą niedobudzoną moja świadomością, zabetonowany, czy też czegokolwiek on nie wymyśli, już te bakterie co mi zjadają definicje słów wolę, niż jego znęcanie się nad człowiekiem.

Tak mi się nasunęła,

...  wyświetl więcej

@podobny: Znowu wracasz do tego, że widzisz świat dualnie a ja ciągle chce Ci pokazać świat non duality.
W/g mnie człowiek jest dobry sam z siebie.
Jeśli jesteś na bezludnej wyspie to NIE JESTEŚ nikim bo akurat nie masz się z kim porównać.
JESTEŚ SOBĄ ...
I to jest właśnie dobro samoistne.
Np gdybyś dopłynął do wyspy z samymi kobietami to nie obcinałbyś sobie fiu ...  wyświetl więcej

@Serpico: kwiii kwiiii kwiii ...
Kapusiu ...

@Koriolan:
Kapuś też człowiek, poza tym przestępstwa należy zgłaszać, tym bardziej w sytuacji kiedy dotyczą "wszystkich" a dokonuje ich "margines".

ezludna wyspa to umieszczenie człowieka już w danym środowisku, umieściłeś w "raju" gdzie ma co jeść, gdzie spać i nic mu nie grozi, a niekoniecznie tak musi wyglądać bezludna wyspa, może wyglądać tak że ten człowiek zagryzie zwierze go

...  wyświetl więcej

@podobny: "Dobro samoistne nie istnieje, tak jak nie istnieje białe, bez ... czarnego. "
Myślę że istnieje, tylko nie ma jak tego doświadczyć, bo by czegoś doświadczyć wtedy jest potrzebny punkt odniesienia. Doświadczenia wynikają z porównywania, przestajesz porównywać to przestajesz i doświadczać, staje się obiektywnym obserwatorem wszystkiego ale jednocześnie nie doświadcza się niczego, wszystko widzisz wszystko wiesz ale niczego nie doświadczasz. :)

@Koriolan:
Ty jesteś dobry sam z siebie, a co dobrego zrobiłeś w życiu ? Nawet nie tyle co ten człowiek na bezludnej wyspie.
Co więcej cwaniaczku wyrządziłeś dużo zła, tyle masz szczęścia ze mną, że mam twarde psyche, komuś innemu mógłbyś zrobić krzywdę, a mi nie, ja zakładam wnyki i łapie dzikie śmierdzące wyleniałe kwiczące prosiaki.
W ramach obrony i siebie i WSZYSTKICH. ...  wyświetl więcej

@Serpico: "a co dobrego zrobiłeś w życiu ? "
A Ty kapusiu, człowieku co zrobiłeś dobrego w życiu ?

@pokrzywiony: "wszystko widzisz wszystko wiesz ale niczego nie doświadczasz. :)"
Ja rozumiem życie dokładnie ODWROTNIE.
Gdy wyrwiesz się z wiru, czyli ciągłego porównywania siebie z innymi, stajesz się obserwatorem wszystkiego i wszystko rozumiesz bo ... WSZYSTKO DOŚWIADCZASZ.
Chodzi tu o to, że obserwujesz piękno róży ale obserwujesz to POPRZEZ doświadczenie tego lub na skute ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Zakapować trzeba mieć co, dość dużo, także dla przyjaciół.Tylko jest problem gówno cię to obchodzi. Jako dzieciak, nosiłem zakupy wszystkim zawsze, z jedną sąsiadek mieliśmy później problem całe życie, jeszcze na starej chacie, chyba jeszcze chodziłem na kulach, jak coś do mnie rzuciła "kulawy", ściągałem ojca z klatki, no, ja jestem kopią ojca.
Tak się nad nim znęcałem i ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Co jeszcze ? Gderania o tym że coś ktoś dla mnie zrobił też czytał nie będę, to mi było szkoda kogoś kogo uderzył czyjś facet, tylko potem ten ktoś zapomniał mi powiedzieć że wrócił do tego faceta, strasznie słabą pamięć ten ktoś ma.
Serio dużo mógłbym ci popisać, serio serio, ale mi się nie do końca chce, bo ty jesteś ten sam typ, nic nie doceniasz, a ludzi jak ten sam typ wykorzystywałeś.

@Koriolan:
Nic nie doceniasz, obrażasz ludzi z których podatków żyjesz i to nie tylko tu, to ma swoją nazwę, to jest już patologa.

I ty piszesz o byciu obiektywnym ? Gdzie i kiedy ty jesteś obiektywny ? Wszyscy dokładnie wszyscy których obrażasz coś wnoszą, jak nie do swoich żyć, to do życia w społeczeństwie podatkami i ty im piszesz że są zwierzętami itd.

To jest to twoje kochanie wszystkich ? To nawet groteska nie jest.

@Koriolan: Pisałem o Absolucie, tym z czego Życie wypływa ... :)
W chwili kiedy rozpuścisz się w Absolucie stajesz się jego jednością, a gdy z niego wypływasz na mocy swojego wyboru stajesz się Doświadczającym Życiem i nie doświadczasz wszystkiego tylko to co wybierasz. :) Nie myl promienia słońca z słońcem ... ;)

@pokrzywiony:
A to chyba ja, nie doświadczałem tego czego nie chcę i nie mam rozwodu, nie grzebię po kubłach, bo mnie takie doświadczenia nie interesują.Czyli jestem Doświadczającym Życiem, to dlatego że nie pomyliłem słońca z promieniem ? A.... nie ... to chyba dlatego że Absolut piłem tylko parę razy w życiu i się w nim nie zatopiłem, tylko wypłynąłem ?

Coś tędy tak ? Jakoś tak, w

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Masz coś jeszcze miłego na mój temat ? Zrobimy sobie dzień bycia miłym dla mnie hahaahhaha
Ten tekst na podryw można wykorzystać.Jestem Doświadczającym Życiem .. a ty jesteś jak życie .... chce cię doświadczać .... absolutnie chce ....

Te Koriolana z czuję cię, widzę, dno.

@pokrzywiony: "stajesz się Doświadczającym Życiem"
Dalej widzę to inaczej ...
Ja jestem cały czas doświadczającym życiem.
Z tym, że gdy mam ego to ono wybiera czego doświadczam a dodatkowo powoduje to odczuwanie emocji, złości itd.
Gdy pozbywam się ego - roztapiam się w Absolucie, zanikają złe emocje i zaczynam doświadczać pełni, czyli Absolut przeze mnie doświadcza. ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Nieźle, nieźle i gdzie to ? Na bezludnej wyspie ? Czy w Polsce za socjal ? HAHAAHAH...............
Niewątpliwie WYPAS.Może by to przenieść na jakąś bezludną wyspę z brakiem dostępu do netu ? Ewentualnie namiastkę bezludnej wyspy ? Dobry pomysł :).

Ty jesteś pozbawiony negatywnych emocji ? Chyba jak śpisz, albo przepływa przez ciebie wiśniówka, bo raczej nie Absolut.

@Koriolan:
Przypominamy czytelnikom ! Twój KOLEGA WRÓBEL, emocje itd.

cytuje Piotr Wróbel ( podobno buddysta niezrzeszony) :
"Policji u mas nikt na nikogo nie wzywa. Chyba w ostateczności. Delikwenci byli na dobrej bani i jechali traktorem. Nic że między polami. Policja odebrała by im prawojazdy. Została wersja 3 obić im ryja. Żeby wiecej nie wracali. Rozbijałem nosy i wywrac

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Jeśli już bić ludzi to bez emocji i z wyczuciem tak ? Problem polega na tym że brak wyczucia w grożeniu następny, brak wyczucia w swoim POSTĘPOWANIU i to się kończy POSTĘPOWANIEM KARNYM z negatywnymi emocjami towarzyszącymi OSKARŻONEMU, bądź OSKARŻONYM.

Jakby ci to wyjaśnić .... nie jesteś przekonywujący NIC A NIC.

@Koriolan: EGO utożsamia się z jakąś postacią, przykładowo serpico utożsamia się z wiedźminem albo serpicem takim policjantem zwalczającym zło, celem obu postaci jest zwalczanie zła. Jednak on już nic innego po za postaciami z jakimi się utożsamia nie widzi i nie uświadamia sobie tego że na potrzeby tych postaci sam wytwarza zło. My obserwując go z zewnątrz widzimy że tego zła o którym on pisze ni ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Nie ma za co ! Znam setkę postaci książkowych, które lubię, jak coś napiszę o Martinie Edenie, to też się okaże że się z nim utożsamiam ? Z Ptaśkiem także ? Z Indianinem z Lotu nad Kukułczym gniazdem ? W sumie Koriolan i Wróbel to takie spasione męskie wersje Siostry Rachel. Wiesz o kim pisze ? Dobry Łysiaka to też ja ? Kot telepana z książek De Vinge także ? Może Alex z Mecha ...  wyświetl więcej

@Serpico: Jednak z jakiegoś powodu utożsamiłeś sie jedynie z postaciami zwalczającymi zło, a nie ofiarami zła tak jak przykładowo w Mechanicznej Pomarańczy https://www.filmweb.pl/Mechani(...)arancza
Ten film akurat omawialiśmy na spotkaniach pdf i sporo nad nim myślałem w kontekście systemu jaki sobie ludzie w tym filmie wymyślili do zwalczana zła. :)

@pokrzywiony:
Co ? Film to kasza jest człowieku, wszystko co było w książce przedstawione tak sobie, chała, książka dobra.Napisana w dwóch żargonach, jeden na bazie angielskiego, drugi rosyjskiego. Jakich spotkaniach ? Kto ci powiedział że się z nimi utożsamiam ? Masz wyżej, mam ileś ulubionych postaci, pewnie z 100 kę, czy też książek które lubię.

Film Mechaniczna Pomarańcza to tra

...  wyświetl więcej

@Serpico: "Kto ci powiedział że się z nimi utożsamiam ? " ... ty, poszukaj sobie w swoich wypowiedziach. Pewnie nie do końca jesteś świadomy tego co piszesz ?

@pokrzywiony:
Znajdź gdzie napisałem że się "utożsamiam", powodzenia, nic takiego nie napisałem, lubię za jakieś cechy na przykład, to nie znaczy że się utożsamiam, Decard z Łowcy Androidów następny, film też dobry, w zasadzie w tym przypadku nie wiem czy bardziej mi się film nie podobał, on akurat nie walczy ze złem.
Zabawne bo podobno Ford nie lubi fantastyki, no ale zagrał super.

@pokrzywiony:
Serpico to prawdziwa historia, jego lubię za to że nie poddał się presji grupy, nie zdradził swoich przekonań itd i osiągnął CEL, co nie znaczy że się z nim utożsamiam, lubię jednak te jego cechy oraz Pacino lubię także, zresztą nie tylko za ten film.

Za to że ma tyle wzrostu ile ja także hahahha :). Serpico akurat walczył ze złem i to sam.

Na samoj i adinoko ,

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: "przykładowo serpico utożsamia się z wiedźminem "
Tak ..
Tutaj całkowicie się z Tobą zgadzam. Serpico jest martwy bo jego ego przyjmuje nieistniejące role.
Jest betonowany bo nie potrafi tego zobaczyć i się uwolnić.
Biblia nazywa to śmiercią duszy.
On nie czuje duszy, czuję tylko ego i rolę jakie gra ...

@pokrzywiony: by się z tego wyrwać trzeba najpierw to zobaczyć a potem zacząć szukać siebie lub Boga lub czegoś jeszcze innego. Po długich poszukiwaniach gdy już przekroczy 60-tke to może coś zrozumi ?
.
Wybiera między ...
Dobrem a złem czyli
byciem sobą a byciem rolą
:-)))

  Serpico,  29/06/2019

@Koriolan:
Ja bym nie powtarzał na twoim miejscu że jestem martwy i dał sobie spokój z analizowaniem mnie, serio, jeszcze w sytuacji gdzie ty raz jesteś "Osho" a raz "biblijny", wszystko co piszesz koliduje ze sobą, albo co chwile zmieniasz zdanie.
Jak już Krzywy ma analizować czy ktoś jest świadom tego co pisze, to niech twoje wpisy analizuje .

Role w tym przypadku bez "ę",

...  wyświetl więcej

  Serpico,  29/06/2019

@Koriolan:
Ty lepiej zrozum że wpisy Wróbla i te gdzie piszesz że jestem martwy i to nagminnie, będzie oglądać policja. Te z laickiej też, razem.
Znów mam ci pisać esej ?

@pokrzywiony:
Poza tym sam Wiedźmin chyba okazał się za skomplikowany i owszem jest skomplikowany, Wiedźmin zabija potwory za pieniądze, z tego żyje, ma swoje zasady, nie lubi polityki, jednak zostaje w nią wpleciony, a dalej masz "dziecko niespodzianka" i historię "starszej krwi", oraz Ciri.
Wiedźmina chcesz analizować na bazie filmu ? Jeśli tak, to też powodzenia.

Nawet nie

...  wyświetl więcej

@Serpico: "dziecko niespodzianka" ... chyba prawo niespodzianki ?
Dziecko które miało się narodzić i być oddane wyszkoleniu na wiedźmina, miało być przekazane na mocy prawa niespodzianki. Bo ten którego wiedźmin ratował, nie wiedział że mu się dziecko narodzi, dlatego wiedźmin jako zapłatę zaproponował prawo niespodzianki i na taką umowę przystano, dokładnie nie pamiętam czy chodziło o król ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Prawo głupoty hahhaha ....... no prawo dziecka niespodzianki, Ciri jest tym dzieckiem, czyli dzieckiem niespodzianką.

@Serpico: Ciekawe, możliwe nie pamiętam dokładnie jakoś tak mi się to kojarzyło, spierać się nie będę. :)

@pokrzywiony:
Maniek, ty tej książki nie czytałeś i skończ, prawo niespodzianki, a tu było niespodzianką dziecko, czyli Ciri była dzieckiem niespodzianką, zresztą nie pierwszym.

Nie wiem za bardzo o co chcesz się spierać ? Możesz wymyślić że "starsza krew" to byl faszyzm i tak jestem zaskoczony że tego nie wymyśliłeś :).

Chcesz się pospierać, to możemy o co innego, Koriolan

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Ty jesteś prawie jak Elf, były smukłe, wysokie, długowieczne ( hahahaha ), no ale wojownicze jeszcze były :), czyli powiedzmy no .... 2/3 Elf ? Chcesz być Elfem ?

Ale coś w tym jest, Koriolan na poważnie wygląda jak krasnolud, tylko bardziej sympatyczne były hahahaha ..........

No, rubaszne, wesołe, tylko nie pisały do ludzi że nie żyją, albo że są zwierzęcy, n

...  wyświetl więcej

@Serpico: Spróbuj może coś się zmieni ? ... za leniwy jestem na spory, idę spać. :)

@Koriolan: ... tonie od nas zależy. :)
Miłego wieczorku, idę spać coś zmęczony się czuję. :)

@pokrzywiony: tak ...
Zależy od Boga ...
W którą stronę nas popchnie :-)))

@pokrzywiony:
Wątpię, to typ który ma zawsze rację, zresztą ty też to uwielbiasz.

Dobry to jak ci kiedyś pisałem, książka dwupoziomowa, jeden poziom to fabuła, świat przestępczy powojennej Warszawy.druga to PRL i jego realia, po prostu była pisana w tamtym okresie i inaczej napisana być nie mogła.
Fokstrot to narrator, Karśnicki to "Książe".

Jest tam scena gdzie ksiąd

...  wyświetl więcej

@Serpico: "Wątpię, to typ który ma zawsze rację, zresztą ty też to uwielbiasz. "
... :))))))) Masz racjie, ale mnie to przywiązanie do posiadania racji zaczęło nudzić i sobie opuszczam. ( za dużo energii to żre )
Widzę że Koriolana też to zaczęło już nudzić, ale piszę tylko za siebie. Możesz spróbować, to zobaczysz ? :)
...
" albo myśleć codziennie kategoriami absolutu" ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
`"Był twardy i spokojny, nie narywał się na byle co, nie znalazłeś w nim cienia frajerskiego pieprzenia, ani strojenia min"
To jest dalszy opis Księcia tak z pamięci, hm .. Absolut nie do końca jest definiowalny, myślę że bynajmniej w książce chodziło o to żeby nie przywiązywać wagi do rzeczy nieistotnych i o to idzie w tym zwrocie "kategorie Absolutu".

Spróbowa

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Zacząłeś mnie analizować, pewnie dlatego mi się przypomniało, po prostu nie wiesz jaki mam stosunek do danych książek czy filmów i jakie przemyślenia z tym związane. W Blade Runnner na koniec jest scena gdzie android który ściga Decarda, który jest łowcą androidów, ratuje mu życie, ściga go, ale na koniec go ratuje i potem są jakby przemyślenia Decarda, że on nie wie czemu mu ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Maniuś ty nie ogarniaj niczego myślami, ty sobie podłub w nosie, bo znów narobisz dziadostwa. A z takiego dłubania możesz mieć smaczny podwieczorek.

@Serpico: "Absolut nie do końca jest definiowalny,"
Masz racje, ale przy tym co opisałem oparłem się na pewnej właściwości Absolutu ...
wynikającej osobistych doświadczeniach i starałem się to jakoś ująć realiami wiedzy technicznej jaką nabyłem podczas ponad 40 letniej praktyki pracując nad różnymi technicznymi zagadkami i rozwiązaniami. Ja osobiście jestem daleki od generowania niei ...  wyświetl więcej

@Serpico: "Zacząłeś mnie analizować, pewnie dlatego mi się przypomniało, po prostu nie wiesz jaki mam stosunek do danych książek czy filmów i jakie przemyślenia z tym związane."
...
To jest w porządku, ale nie wiem czy zauważyłeś że większość książek jakie wskazujesz za ulubione to Fantazy ?
...
To też jest ok, sam lubię grę wyobraźni i wymyślać różności, ale jak mi prz ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: "Maniek ostro pomyślał w domu żony". I znowu robisz wszystkich spontanicznie w jajo i to przy zgaszonym świetle. Ty się musisz prozaicznie ogarnąć, bo elektrownia w Rybniku wybuchnie w sposób spontaniczny i prozaiczny generując nieistniejące byty i wykroczy poza absolut absolutu. Maniuś muszę ci jednak przyznać rację, ponad 99 % twojej wiedzy nadaje się do kubła. Nie panikuj, spokojne wyrzuć.

@pokrzywiony: tak ... Masz rację.
Mi też już zaczęło się nudzić mieć rację.
Dokładniej polega to na tym, że już nie chce mi się przepychać z heiterami, trollami i kapusiami. Ani przepychać, ani nawet im tłumaczyć co ja myślę ... Szkoda energii.
Pomału przechodzę w stan taki jak Marcin ... Nie gadać z głupkami :-)))

@pokrzywiony: cd...
Tym niemniej spotykać się z przebudzony mi ... Tak...
Spotykać się i gadać ... Jak najbardziej ... Nawet jeździć do nich :-)))

@Koriolan: Mam nadzieje że z dziewczyną przyjedziesz na Jazz Festiwal do Rybnika ?
Nie można pomóc komuś, kto uważa siebie za wszechwiedzącego ..., Bo jak komuś wytłumaczysz jak coś działa naprawdę skoro ten uważa że wie lepiej, a zamiast merytorycznych argumentów rzuca erystycznymi chwytami mającymi na celu wyprowadzenie rozmówcy z równowagi ?

@Koriolan: jasne Kori, już 9166 r nie gadasz z głupkami tylko z "przebudzony mi" królikami i gęsiami pod ubojnią drobiu. A co na to pan Izraela i Stachura?

@pokrzywiony: pewnie tak ...
A kiedy to jest ?

@Koriolan: Chyba w sierpniu, ale jeszcze ci dam znać ;)

@Hamilton: odpowiem Ci jak czlowiekowi, mimo twoich głupawych podśmiehujek ... Sorry ... Mimo twojego kontrowersyjnego publikarstwa ...
Są tutaj ludzie "przebudzeni" ... Pokrzywionym, podobny, noyes,BB i inni ...
Owszem opędzam się od hejterów i trolli ... Ale taki los ...

@Koriolan: też przyjadę na ten festiwal. Zobaczyć dwa wielkie cymbały w jednym miejscu to nie lada gratka.

@pokrzywiony: tak ...
Erytrystyczni rozmówcy .... Nie są otwarci.
Ostatnio góral stwierdził dobitnie ...
Kto nie jest otwarty ten NIE JEST przebudzony i nawet nie jest SZUKAJĄCYM.
.
Rozwaliło to mnie bo dotyczyło kilku osób które uważałem za jako tako świadome. Między innymi Maćka Adamskiego i zakonników :-)))

@Hamilton: nie musisz ...
W jednym z moich artykułów masz nasze wspólne zdjęcie ....
Znajdę zaraz Ci link ...
.
Zerknij tutaj ...
.
http://eiba.pl/5
.

@Koriolan: Myślę że góral musi jeszcze popracować nad swoim przywiązaniem się do "własnych racji", parę razy wskazałem mu chwile kiedy próbuje do czegoś przekonać, a nie bardzo wie jak i nie dopuszcza do słowa tworząc zaporę.

@Koriolan: Kori, ty się tym chwalisz czy jest to akt rozpaczy ?

@Koriolan: hahaha - ten góral jest tak wybitnie dobitny, że chyba go gdzieś dobiją i będzie szukającym budzika w otwartych zaroślach śfiadomości, ale Maniuś mu dał wskazówki i jest szansa, że do końca nie zgłupieje.

@Hamilton: "jakakolwiek dyskusja merytoryczna z osłem jest pozbawiona sensu, więc wybacz, że cię pożegnam. "

@Koriolan: ty 'przebudzony ślimoku' nie potrafisz nawet znaleźć najprostszej informacji w necie samodzielnie, a chcesz nauczać całe narody:
http://www.imprezowoplenerowo.(...)go/852/

@pokrzywiony: paczaj, nawet osioł w chwilach swego wzlotu zrozumie aluzję i nie podejmuje polemiki. Żegnam cię bez żalu krasnalu. Ci pa.

@Hamilton: "Żegnam cię bez żalu. Ci pa. "
...
Mam nadzieję że tego słowa dotrzymasz ?

@pokrzywiony: Maniuś mam ambiwalentne odczucia, bo jak 'pacze' na was to mi żal dupę ściska. Hahahaha - oczywiście uzupełniam tą wiedzę literaturą fachową i naukowymi wykładami.

@pokrzywiony: czytam właśnie Kasjana ...
I jest tam fajne zdanie ...
"Ci co nie zrozumieli rzeczy niższych, nie pojmą rzeczy wyższych.
Ci co nie zrozumieli swojego wnętrza, nie pojmą co się dzieje na zewnątrz".
.
Proste zdanie pokazujące dlaczego serpico i Ham-ilton są trollami.
Zwróć uwagę - najpierw SWOJE wnętrze a potem świat zewnętrzny.
To się n ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: "Myślę że góral musi jeszcze popracować nad ..."
Ech ...
Każdy musi jeszcze popracować ... Ja, Ty, góral i cały prawie świat :-)))

@Koriolan: ty Kori pokochałeś SIEBIE bardziej niż bliźniego swego. Nikt tu oprócz ciebie nie pisze o sobie z wyższością. Trujesz jak skupiony na swoim zezie kmiotek pod gospodą po kilku mamrotach. Mój dziadek o takich jak ty mówił : - wyżej sra niż dupę ma a efekt zawsze taki sam.

@Koriolan: pokazujesz mi zdjęcia dwóch twarzy na których wyryta jest głęboka i bolesna tęsknota za rozumem.
http://eiba.pl/5

@Hamilton: "wyżej sra niż dupę ma a efekt zawsze taki sam. "
...
No i ty biedaku słowa dziadka, wziąłeś sobie do serca i według nich postępujesz. Teraz wiem dlaczego nosisz ten kapelusz nawet tam gdzie jest niepotrzebny, bo bez tego kapelusza gówno którym srasz bezpośrednio by ci na łepetynę leciało.
Teraz już wiadomo dlaczego takim smrodem od ciebie jedzie, wystarczy spojrzeć i wszystko jasne. :)))))))))))))))

@pokrzywiony: Maniuś internet nie przenosi zapachów. Jak ci coś śmierdzi, to prawdopodobną przyczyną jest brud, w którym tkwisz. Myj się przynajmniej raz dziennie i zobaczysz poprawę. I pamiętaj aby nie jeść mydła, to do użytku zewnętrznego. Ostatnio chyba myłeś się w Płaskiej jak siadałeś do kawy i Paczek z Korim. I nie bój się kapelusza, to zwykłe nakrycie głowy. A ty znów narobiłeś ze strachu w porcięta. Potem się gamoniu dziwisz, że śmierdzisz.

@Hamilton: hahaha, twój smród jest wyjątkowy nawet internet nie jest wstanie go powstrzymać. I to jest jedyna wyjątkowość jaką w życiu nabyłeś. :))))))))))))
"jakakolwiek dyskusja merytoryczna z osłem jest pozbawiona sensu, więc wybacz, że cię pożegnam. "

@Hamilton: kwiii kwiiii kwiii ...

@pokrzywiony: nie licytuję się z osłami i tchórzami na zapachy, bo wiem, że zawsze przegram. Poddaję się walkowerem.

@Hamilton: "jakakolwiek dyskusja merytoryczna z osłem jest pozbawiona sensu, więc wybacz, że cię pożegnam. "

@Koriolan: po takim kwiczeniu musisz jeszcze beknąć. Rozśmieszysz wszystkich podobnych do siebie jełopów do łez.

@Hamilton: I...aaa, I...aaa ...
Do tego poziomu sprowadzasz dyskusje jak się tylko w nią włączysz. :)))))))))))))
Próbuj dalej, może w końcu ci się uda poprowadzić jakąś sensowną rozmowę, bo póki co, to ...
kwii, kwiii ... :)))))))))))))))

@pokrzywiony: Maniuś jak cię Kori dosiądzie wygracie Wielką Pardubicką. Zawsze w ciebie wierzyłem. Tylko nie jedz spleśniałej słomy, bo będą wzdęcia i kupa smrodu.

@Hamilton: Jak na razie dosiedliśmy ciebie, świnko. :))))))))))))
kwii, kwiii,kwiii......
Co prawda świnie się trudno ujeżdża, ale za to potem jest dobra nie przerośnięta tłuszczem szyneczka ...
I...aaa, I...aaa, .....
No i co wieprzku masz dość, chcesz już do chlewika ?
Za chwilkę cię Korio dosiądzie, a wtedy będzie ci znacznie trudniej ...
I...aaa, I...aaa, I...aaa, ... ale jazda jupi ... :)))))))

@pokrzywiony: hahahaha - no wiem Maniuś wszystkich tu gasisz jak niedopałki w popielniczce od 04/09/2017 i jesteś z dumy czerwony jak Marks, Lenin i Stalin razem wzięci gamoniu. Nawet nochal i kopyta masz już czerwone. Skończysz w fabryce farb i lakierów jako czerwony barwnik.

@Hamilton: Ta czerwień to wstyd za ciebie, bo wielu miało cię tu jako wzorzec przyzwoitości, a tu się okazałeś być wieprzkiem, ups ... wydało się ...
I...aaa, I...aaaa, I..aaa, ...
No, dobra, jeszcze z sił opadniesz, a muszę trochę zostawić dla Koriolana ... :)

@pokrzywiony: Maniek i wstyd. Największy oksymoron tego wieku. Do tego czym jest wstyd dojdziesz gamoniu w następnym stuleciu. Gdyby osioł wiedział czym jest wstyd nie byłby osłem. Zostaw trochę, bo sieroty i nieszczęścia zawsze muszą chodzić parami, by sobie łba nie rozwalić o latarnię.

@pokrzywiony: jesteś idiotą, bo ludzie nie chcą ci dorosnąć nawet do pięt i wstydzisz się za nich. Do tego doszedłeś studiując fachową literaturę w kolorowych pismach dla blondynek i biorąc udział w wykładach dla wyścigowych gęsi.

@Hamilton: "jesteś idiotą" ... ty też i co z tego ? Ja chociaż staram się tego tak nie manifestować jak ty, wieprzku.
I...aaa, I...aaa, I...aaa ....
"Hamilton i wstyd. Największy oksymoron tego wieku. " ... :)))))))

@pokrzywiony: masz rację. Zrób wykład naókowy małym kurczakom, bo te starsze są już od ciebie mądrzejsze. Jak dobrze, że możesz coś po kimś powtórzyć papug. Jesteś kreatywny jak kreatura. Taki merdający ogonem Bucefał obudzonego po porzygu Koriego gotowy do galopu na oślep.

@Hamilton: "jakakolwiek dyskusja merytoryczna z osłem jest pozbawiona sensu, więc wybacz, że cię pożegnam. "

@pokrzywiony: cieszę się, że nie ma "Ty pierdol**** szmato, nawet pies cie dup**** nie che". Pa, niepokalane czyste serduszko. Umyj się papug, bo rzeczywiście ciągnie się za tobą smrodek wsiowego przygłupa.

@Koriolan:
Prezentujesz dokładnie to co pisałem, Marcin nie ma z tobą żadnego związku, Marcin jest dobry dla wszystkich, nawet jego się czepiłeś szukając błędów w jego świadomości, pogonił cię.
Wykorzystujesz ludzi w ten sposób i jest to niskie, z laickiej cię usunęli bo to ja miałem rację, a w zasadzie po prostu zostało przerwanie to co robisz i twoje kłamstwa.

Pójdzie to wszystko razem dalej w podobnym kierunku, to będziesz wielce zaskoczony.

@Serpico: powyżej masz mądrą radę ... Nie moją ...
.
Poznaj najpierw siebie a potem świat ...

@Koriolan: tak jak ty? Obudziłeś się, zakwiczałeś, zakąsiłeś i zasnąłeś znowu z głową w korycie. Kori nie wmówisz mi, że jest aż 3 % ludzi o takiej świadomości, by kwiczeć i spać ze świniami. Przesadziłeś.

@pokrzywiony: e nie ...
Ja już z heiterem, trollem- publicystą ham-iltonem na dzisiaj skończyłem.
Może jeszcze pobawię się z serpico ... Ale też bez zbytniej energii ...

@Hamilton: dawaj, dawaj ...
Jakoś muszę dobić do 10 tyś komentarzy :-)))

@Koriolan:
Pobawić się możesz rzygami kochanki, no tyle możesz, sam doprowadzasz do tego typu komentarza, kłamiesz jak zwykle i to jest nudne.
Zrozum wreszcie że mnie nie interesują twoje rady, ze względu na poniekąd także to jak wyglądało i wygląda twoje "życie". Mało kogo interesują.Nie jesteś od dawania rad.

@Koriolan: ty się staraj aby ciebie nie dobili. Tak ładnie kwiczysz, że się tobą interesują w całym kraju:
https://www.gowork.pl/opinie_c(...)0171757

@pokrzywiony:
Hmm.. nie do końca, część to fantasy i sf, część to beletrystyka, czy też literatura piękna, poza tym Wiedźmin to nie tylko sf, tam masz dużo rzeczy które zrozumieją tylko Polacy, bynajmniej z marszu."Dobry" i cała trylogia razem z nią, to kawałek polskiej historii.
Nawet w Konkwiście, która jest pastiszem "Psów wojny", główny bohater, to najemnik emigrant, który nosi z ...  wyświetl więcej

@Serpico: "sam doprowadzasz do tego typu komentarza"
Dobrze, że zauważasz iż ja tu rządzę. Podpuszczam Cię i prowokuję a Ty dajesz się robić w konia jak dziecko. Widzę, że zrozumiałeś i doceniasz mój styl manipulacji Tobą ...
Fajnie :-)))

@Koriolan:
Nie masz ani twarzy, ani stylu, ani charakteru, czego to wynik, nie wiem i nie interesuje mnie to kompletnie.
Po co mi to piszesz ? Paru rzeczy nie odpuszczę, to będziesz to mówił policji i innym instytucjom im będziesz wyjaśniał z jakich powodów łamiesz prawo.

Mocni jesteście z takimi jak Wróbel w necie, real to inna bajka, już nie będzie twojego gadanie, tylko wyjaśnianie i konkrety.

@Koriolan:
Laicka, opcja wyjaśnić, Skalna, opcja przestać, dalej też miałeś opcje, jeśli chodzi o mnie, trzeba było skasować art, przestać pisać że nie żyje itd.Teraz to już takich opcji nie posiadasz. Dalej ci się zdaje, ze to "tylko net" nie, nie tylko net.

Kłamać, manipulować, pewnie możesz, reszty robić nie możesz i nie mogłeś, ale ty to dalej robisz.

Ja nie wiem co ty sobie wyobrażasz ? Będziesz tak siedział i wymuszał na ludziach ?

@Serpico: hmm, ciekawe masz doskonały materiał na napisanie dobrego artykułu i wyjście z cienia hejtera jaki tu sobie utworzyłeś. Minie ciekawi prawo na jakim bazowali wiedźmini, krasnoludy i takie tam postacie to prawo dziecka niespodzianki też ciekawe jest, ja z wiedźmina widziałem tylko parę scen i fakt jest tam wiele ciekawego pokazane, no ale nie miałem czasu by się w to zagłębiać. Jakbyś nap ...  wyświetl więcej

@Koriolan: stosujesz techniki manipulacji typowe dla hejterów, ale to inni są hejterami i faszystami. Kori tobie się tylko wydaje, że jesteś taki spryciul, a jesteś ostatnia sylaba ze słowa 'spryciul'. I chyba tylko ty się doceniasz. Jak mnie zrozumiałeś kwiknij, a jak nie to zrób hau, hau. Możesz też 'patataj', ale takie trudniejsze słówka będziesz miał dopiero w następnej klasie. Mam nadzieję, że zdałeś do następnej, po trzech latach intensywnych studiów w pierwszej.

@Hamilton: I będziemy je tak długo do hejterów stosować aż ci zrozumieją że te manipulacje do niczego nie prowadzą jedynie do zwady, jak chcesz to ciągnij ten cyrk, ja czasem ci coś odburknę w hejterskim stylu i taką będziemy prowadzić rozmowę w nieskończoność.

@pokrzywiony:
Gorąco wiesz ? Wiesz czemu Vivi mi działa na nerwy ? Dlatego że raz jest zatroskana losem dzieci w Afryce, a raz przylezie i jak kompletnym pustostan, pisze że jakiś projektant mody zmarł, że znów ludzie o ponad przeciętnej wrażliwości umierają, a zmarł po przedawkował narkotyki, a tyle ile rocznie na nie wydawał, utrzymało by 10 lat 3 wioski w Afryce, ale ludzie z MBA jej zda ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: dobry pomysł na komiks. Wystraszony krzywy Maniek robi w portki ze strachu broniąc eiobowian przed Hamiltonem i Serpo. W wersji zapachowej bonus 50 %. Nakład 1 egzemplarz, nabywca Kori - guru i dalajlama buddynizmu dla świńskich koryt. Z jednej strony zarobisz, a z drugiej, co się Kori nawącha to jego, nikt mu nie odbierze. Nikt ci burku nie zabrania burczeć, warczeć, szczekać ani kwiczeć. Wolność słowa.

@Serpico: Ale po co się nią tak interesujesz ? ... przecież mógłbyś mieć o wiele więcej ciekawych zajęć któreby wzbogacały Twoją osobowość, a tak tkwisz w jakiś obsesjach by udowadniać ludziom coś co ich w ogóle nie interesuje, oczywiście wolno ci, tylko co z tego masz ?
David Lynch to za bardzo odjechaną miał twórczość, ja się z nią zapoznałem na pdf ( Plejada Dobrego Filmu ) w Wrocławiu t ...  wyświetl więcej

@Hamilton: "Obudziłeś się, zakwiczałeś, zakąsiłeś i zasnąłeś znowu z głową w korycie"
.
Nie ...
Czytam Jana Kasjana. To książka, która dał mi zakonnik w Tyńcu. To o rozwoju duchowym. Jest dużo ciekawsza niż obrzucanie się z Tobą błotem.
Zaglądam tu, żeby poczytać pokrzywionego i szczeknąć coś do was ... Pinczerki :-)))

@pokrzywiony:
Nie nią, pisałem parę razy, nie nią, gdyby to pisała jakaś inna kobieta, czy mężczyzna, to bym suchej nitki nie zostawił.
Zgadza się, mam do wyboru, ktoś publicznie gloryfikuje narkotyki, nie reagować, zareagować. no to wybieram reakcja i jestem hejterem.

Ja piszę słabo i zdaje sobie z tego sprawę. Musiałbym styl poprawić.Wiedźmina propagować ? Chyba nie trzeba.

...  wyświetl więcej

@Koriolan: cieszę się, że studiujesz z uwagą myśli krzywego Mańka. Lektura w sam raz dla dochtorantów w II b.

@Serpico: Po co ciągle do tego tematu wracasz, było minęło, a jest teraz świeci słońce i jest czas który należy jak najlepiej wykorzystać, po co go marnować na roztrząsanie przeszłości ?
Ok, kończę mam jeszcze parę ciekawych zajęć na boku.
Miłego Dnia :)

@Serpico: "Będziesz tak siedział i wymuszał na ludziach ? "
Na tobie raczej tak ...
Robię to z dwóch powodów.
1 - pokazuję Ci, że chociaż wiesz o manipulacji to i tak dajesz sobą manipulować. To szansa dla ciebie by coś zrozumieć.
2 - patrzę jak Tobą manipuluję i dowiaduję się paru rzeczy o sobie :-)))

@Hamilton: tak ...
Gówniany ze mnie doktorant bo robiony .... We Wrocławiu.
Nie spisałem się w roli naukowca :-)))

@pokrzywiony:
Wyjaśniam ci po prostu, z jakich powodów są dane moje reakcje, korzystam z okazji że można coś normalnie do ciebie napisać hahahaa...........
Nie jestem hejterem i mnie męczy czytanie że jestem kimś kim nie jestem.

W Blue Velvet jeden z głównych bohaterów, ma maskę chirurgiczną z woreczkami z kokainą, tylko on jest psychopatą.

Freud od ego, też używał, c

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: kubły ci Maniek wystygną, będziesz miał zimny obiad i znów będziesz zły. Pośpiesz się.

@Serpico: "Ja piszę słabo i zdaje sobie z tego sprawę. Musiałbym styl poprawić.Wiedźmina propagować ? "
Dokładnie, jak pod szlifujesz swój styl wypowiedzi może będziesz bardziej rozumiany i akceptowany i nieco lepiej popierany w nieakceptowaniu narkotykowych trendów, choć ta walka to straszna donkiszoteria, by stać się w niej skutecznym musiałbyś zrozumieć co takiego powoduje ludźmi że sięg ...  wyświetl więcej

@Koriolan: masz szanse się sprawdzić w Wąchocku. Na wydziale instalacji sanitarnych. Powodzenia.

@pokrzywiony: 'pod szlifuj' swoją podsufitówkę gamoniu, bo ci już te resztki rozumku wyciekają.

@Serpico:
"Wyjaśniam ci po prostu, z jakich powodów są dane moje reakcje, korzystam z okazji że można coś normalnie do ciebie napisać hahahaa........... "
...
A ja ci wyjaśniam że swoje reakcje możesz zmienić i mieć z tego o wiele więcej korzyści niż trwać ciągle przy reakcjach które nie przynoszą dobrych rezultatów. :)
Jak się widzi że reakcja jest kiepska, to po co ją ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Ludzie którzy mną "manipulują" , to niech sobie kupią, zrobią, ewentualnie wymyślą "manipulatory" do swoich żyć i zaczną ich używać.
Jak już wyprowadzą swoje życia z lotu na dno, to wtedy mogą wrócić do mnie.

@pokrzywiony: hahahahaha - i ty należysz do tych, którzy manipulują innymi? Hahahahahaha, Maniek nie podejrzewałem cię o takie poczucie humoru. Ło matko bosko - Maniek - manipulator, hahahahaha. Załóżcie z Korim kabaret 'Dwa dziki z eioba".

@Serpico: Z reguły ci co manipulują innymi, kiepsko kierują własnym życiem i na ogół kiepsko kończą. Ja akurat tego staram się nie robić, choć w sposób podświadomy pewnie coś tam manipuluje, nawet niemowlę zaczyna manipulować swoja matką jak czegoś chce, no i czasem udaje się mu wypracować całkiem skuteczne metody manipulacji o których jego matce by do głowy nie przyszło. Takie małe spryciarze. :)

@pokrzywiony: no i teraz widzisz Maniek, manipulujesz innymi i wylądowałeś na rencie. Ta renta to chyba szczytowe twoje osiągnięcie w życiu. Hahahaha - jestem pod wrażeniem. I to uczciwie przez ciebie wypracowaną składką 1,5 % od dochodu.

@Hamilton: Moim szczytowym osiągnięciem jest, przykucie do siebie tak wiernego fana jakim ty jesteś. :))))))))))))))
Dzięki temu jak mam ochotę kogoś kopnąć w dupę, to zawsze jest w zasięgu nogi :))))))))
I ... aaa, I ... aaaa, I ... aaa ..., wieprzku :)))))))))))

@pokrzywiony: nie wierzgaj tymi krzywymi nóżkami, bo sobie je połamiesz i znów się pobeczysz.

@pokrzywiony: "nawet niemowlę zaczyna manipulować ..."
Ten świat jest światem manipulacji z prostego powodu ... Jest światem ego. Ego chce tylko dla siebie a osiągnąć to może tylko manipulacją.
Reasumując ...
Póki masz ego - manipulujesz światem i sobą jak potrafisz
Drażnienie ham-iltona to właśnie typową manipulacja. DraNisz go by móc wylądować na nim swoją złość.
Na szczęście heiterzy są niezawodni w swej złości :-)))

@Hamilton: ... cichaj, jak będziesz niegrzeczny to cię do rzeźni oddamy. :)))))))
Martw się lepiej o swoje raciczki, bo postawisz nie tam gdzie trzeba i będzie trach. A wtedy będzie trzeba cię dobić, wieprzku.

@pokrzywiony: "Moim szczytowym osiągnięciem ..."
.
DOBRE :-))))

@Koriolan: "DraNisz go by móc wylądować na nim swoją złość. " ... dokładnie, po co to wyładowywać złość na dobre i kochane stworzenia. Coś do kopania trzeba sobie zostawić ... ;)

@Koriolan:
Zamiast zajmować się Hamiltonem , mną i setka twoich imaginacji, trzeba było się zajmować wyciąganiem twojego życia z dna .Uwierz nie lubię gnoić ludzi, dlatego że to nic w moim życiu nie zmienia.
Ale także nie lubię takich jak ty. a krytykę znoszę dobrze bo ją lubię, tylko nie takich jak ty.

Jesteś tak pusty że sądzisz, że jak będziesz powtarzał " nie dotarł do pi

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony i Kor:i : Reasumując ...
'Póki masz ego - manipulujesz światem i sobą jak potrafisz Drażnienie ham-iltona to właśnie typową manipulacja. DraNisz go by móc wylądować na nim swoją złość'.
Takie dwa muły safanduły nie są w stanie mnie 'dranić'. Macie EGO-ny jak Sahara, ale za mało miodku w uszach.

@Koriolan:
Nie przepadam za "gnojeniem" Krzywego, on nie jest zły ,tylko wkurza mnie w nim że nie umie zrozumieć pewnych rzeczy. oraz że z jakichś jego powodów, się rzuca zupełnie bez sensu. Z natury tej twojej,to jest taki dobry chłopak, tylko nie chce przyjąć siebie takim jakim jest.
A ty jesteś gnida.Owszem jest upierdliwy, choć nie musi.Ty jesteś taka gnida, nie lubię takich i do tego momentu jest ok, ty nie lubisz mnie, ja ciebie, dalej nie jest .

@pokrzywiony: rzeźnie przyjmują tylko tych co kwiczą. Musisz ostrzec Koriolanka. Ma odpowiednią wagę i nieszczęście gotowe. Będzie kwiczał i hau hau, skończy jako salceson na haku albo PEDIGREE w puszkach.

@Koriolan:
Wiesz co wynika cymbale z tego co piszesz ? Tak spędziłeś randki w necie, manipulując kobietami i co dalej ? NIC.
Czemu ? Bo jesteś NIKT co sam pisałeś.
Tyle z tego wynika, dlatego cię nie LUBIĘ.

Pewnie kobiet które okłamałeś jest TONA.

@Serpico: "dlatego cię nie LUBIĘ."
He he he ...
Nie lubisz mnie bo nie lubisz SIEBIE.
To co piszesz to tylko twoje insynuacje, projekcje twoich problemów z kobietami.
Wystarczy popatrzyć kto ma problemy z kobietami i już wiadomo kogo dotyczą twoje konfabulacje :-)))

@Koriolan:
Oczywiście , całą resztę będziesz wyjaśniał NIE MI , także odpadnie ci problem.
Będziesz, będziesz i to z paru paragrafów.
Chcesz mi dać tel do byłej żony ? Będzie SZYBCIEJ. Daj, daj poczyta co piszesz o niej w necie.

@Serpico: "... że nie umie zrozumieć pewnych rzeczy"
To proste.
Ty uważasz, że znasz prawdę i pokrzywiony nie chce jej przyjąć.
Tymczasem to są TYLKO Twoje WYMYSŁY.
I gdybyś zaczynał komentarz "Widzę to inaczej ..."
To pokrzywionym by z tobą gadał.
Tymczasem Ty chcesz mu WMUSIĆ swoje wymysły, więc nic dziwnego, że się rzuca ...
Wszyscy inni też ...

@Koriolan:
Ty wmuszasz na kimś coś non stop nie tylko tu , to moja ocena, non stop to piszę ? Nie.
Nie interesują mnie dyskusje z tobą, a konfabulacje twoje będziesz WYJAŚNIAŁ i nie mi.

Nie mi proszę pana, odpadnie ci moja ocena.

@Hamilton: "ale za mało miodku w uszach."
Rozumiem, że Ty masz miodku w uszach od skórwysyna ...
I pewnie Ci się przelewa ...
Gratuluję :-)))
Ja faktycznie myję uszy i mało mam w nich miodku ....

@Koriolan:
"Skurwysyna" techniczny. Myj i to dokładnie, będziesz słuchał pytań i będziesz na nie odpowiadał.

@Serpico: "Uwierz nie lubię gnoić ludzi, dlatego że to nic w moim życiu nie zmienia. "
Wierzę ...
Gnoisz ludzi bo nienawidzisz siebie i swojego życia ... To widać
Ale gnoisz nas bo projektujesz to na nas - mimo iż WIDZISZ że GNOJENIE nas nic ci nie daje.
.
Rada prosta ...
Zamiast gnoic nas ... Napraw/zmień swoje życie :-)))
.

@Koriolan:
Nie idzie , to piszesz do 10 ków osób w necie.I odpowiesz za wszystko łącznie.
Gnoić ? Nie ....będziesz odpowiadał za co co robisz w swoim życiu.
Gdzie 10 ki , powoli 100 ki .

Powyjaśniasz czemu grozisz ludziom w necie i to nie tylko mi, to coś zrobisz być może ze swoim życiem.

@Koriolan: Kori, wierzę ci na słowo, masz mało miodku w uszach a jeszcze mniej mózgu pod czaszką. I nie roztrząsajmy tego tematu. Niech to będzie nasza wspólna tajemnica. To chyba potwierdzi pan Izraela, Stachura, wróbel, Oshi, górale z "podchala" i dalajlama z Wąchocka.

@pokrzywiony: o to właśnie idzie ...
:-)))

@Koriolan:
Spamuj ile masz sił ! Pani od resocjalizacji to możesz opowiedzieć, tej samej która zwyzywał Wróbel, zwyzywanej zakonnicy przez jego i ciebie i 10 kom osób które zwyzywaliście w necie.

Jak się to skończy cwaniaczku, zrób portal "Jestem niewinny ".

@Hamilton: & @serpuco ...
Nara ... Prosiaczki
I hau hau hau ...
Na do widzenia się z panami :-))))

@Koriolan:
Pa ! i czekaj heh .. pojęcia nie masz z iloma osobami JUŻ rozmawiałem, siedź i klep "kapuś".
Ale się misiaczku dowiesz :).

Tylko już nie będziesz miał gdzie napisać łzawych artów z kłamstwami.

Przygotuj się na wyjaśnienia że to prywatna zemsta, 30 osób hahahaha ...........

@Koriolan:
Macie z Wróblem nakopane, od tak siedzieć i grozić w necie, jeszcze łamanie zabezpieczeń portali.
Good luck generalnie.

Jeszcze na dodatek iluś osobom i ileś portali. Chcesz zobaczyć idiotę ? Masz gdzieś lustro ?

Użyj

@Koriolan: Kori, będę tęsknił. Nie zostawiaj mnie buddyniu w osamotnieniu i w tym nieznośnym braku śfiadomości o śfiadomości.

@Serpico: "że to prywatna zemsta, 30 osób "
Ja pierdolę ... Ale masz najebane w czajnik kapusiu ...
Nie Ci Bóg wybaczy ...

@Koriolan:
Jasne,tylko nie mi grozi przynajmniej 2 lata w zawieszeniu albo grzywna, przy założeniu ze nie byłeś karany.
Dalej myślisz że ja żartuje albo to jakaś "manipulacja " ? Nie i nie będzie kitów że ja coś pomyliłem jak z laicką.

Pomódl się do niego, będziesz miał "widzenia ". Sobie przeanalizuj co robiłeś do dotrze z kim rozmawiałem.

@Koriolan: Nie Ci tyż wybaczy to ględzenie i pierdolenie. Maniek powiedział, że musisz zmówić 9188 zdrowasiek jako pokutę. Na głos na czerwonym dywaniku. Taka jest podobno wola pana Izraela.

@Koriolan:
Krasnolud, ty serio jesteś tak głupi ? Ty możesz manipulować mną itd bo ty jesteś KOZAK duchowości, na deser kitami i twoimi pomysłami na mój temat, jestem jak dziecko, ja nie mogę ci pojechać po pończochach przeciw żylakom ( jeden z twoich ulubionych tematów, wiek ) bo jestem hejterem , na dodatek rzeczami nie z odmętów moich fantazji, tylko realnymi.

Jednak ty zawsze ma

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Zwyzywaliście z Wróblem i znęcaliście się psychicznie nad zakonnicą, jeszcze wciskając w nią że ma fantazje erotyczne.To jest wybór dobra ? Dla mnie to śmieszne, dla niej nie za bardzo.

Ty wiesz co ty w ogóle narobiłeś cymbałku ? I ty masz czelność siedzieć i klepać dalej to samo ...

Mam nadzieję że jak to się wszystko razem skończy do dostaniesz nie jedną grzywnę, ale 20 ścia, to się wtedy nauczysz.

@Koriolan:
"Znęcanie psychiczne może przybrać wiele różnych form. Często mają one indywidualny charakter, jednak można wymienić też kilka powtarzających się zachowań. Wśród nich znajdują się:

ak szacunku wobec ofiary, który przejawia się np. lekceważeniem jej pracy, nieliczeniem z jej opinią itp.; często akcentowany jest w obecności osób trzecich;
ograniczanie kontaktów ofiar

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Nie wiem jak się z tego wygrzebiesz , ale to nie mój problem, kilka osób , instytucje, paragraf za paragrafem, działanie w grupie, znęcanie się psychiczne w grupie itd , nie wiem i mnie to nie interesuje.

Generalnie moim zdaniem powinieneś być pod stałą opieką psychiatry, bądź psychologa, zgłaszać się i jemu opowiadać o swoich pomysłach na syna Boga, obudzonych świadomośc

...  wyświetl więcej

"Takie jest przymierze, które zawrę z domem Izraela
w owych dniach, mówi Pan.
Dam prawo moje w ich myśli,
a na sercach ich wypiszę je,
i będę im Bogiem,
a oni będą Mi ludem.
11 I nikt nie będzie uczył swojego rodaka
ani nikt swego brata, mówiąc:
Poznaj Pana!
Bo wszyscy Mnie poznają,
od małego aż do wielkiego. "

A Ty Reniu, gdzie się wybierasz, na sąd, czy do życia?

  renia,  03/09/2019

@szubrawiec: chcę żyć bo życie jest piękne, ciekawe i dobro na pewno zwycięży ale czy będę mogła niech to Bóg oceni.

@renia: Zgadza się Reniu, tylko Bóg zna nasze serca i intencje jakimi się kierujemy. Kiedyś przeczytałem napis na murze, w bardzo niebezpiecznej dzielnicy Lublina " Tylko Bóg ma mnie prawo sądzić" i choć wtedy chodziłem bardzo krętymi ścieżkami i niewiele miałem z Bogiem wspólnego, to napis ten utkwił na dobre w mej pamięci. Wierzę, że nie jest On drobiazgowy i pamiętliwy, i ma poczucie humoru. Pozdrawiam serdecznie :-)

@renia: Ciekawe są też słowa samego Jezusa w kontekście Sądu " Zaprawdę, zaprawdę wam mówię: Kto słyszy moje słowo i wierzy temu, który mnie posłał, ten ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz przechodzi ze śmierci do życia." Jn. 5:24.

  renia,  05/09/2019

Warto słuchać, czytać słowa Jezusa, skoro mają taką moc, i dają pocieszenie ale my często jesteśmy jak Marta ,która krząta się koło posiłków zamiast naśladować jej siostrę Marię siedziała u stóp Jezusa i słuchała jego nauk.
Pozdrawiam serdecznie.

A co na obiad?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska