Login lub e-mail Hasło   

Razem czy osobno?

System trzech dużych partii odpowiada istniejącym w społeczeństwie podziałom
Wyświetlenia: 108 Zamieszczono 7 dni temu

.

Razem czy osobno?

Nie wiem, co zadecydują politycy opozycji w sprawie jesiennych wyborów, ale wg mojego zdania najlepszym rozwiązaniem jest wystąpienie przeciwko PiS-owi w dwóch silnych grupach:  centrowo-liberalnej i lewicowo-wiosennej.

System trzech dużych partii odpowiada istniejącym w społeczeństwie podziałom i mógłby utrwalić się po wyborach. Szczególnie w przypadku przejęcia władzy przez powyborczą koalicję centro-lewicową. Jest to zaleta sama w sobie.

Dwie partie mogą odebrać Kaczyńskiemu znacznie więcej zwolenników od jednego antyPiSu.

Przyczyny:

1) Koalicja, której dominuje Platforma i Nowoczesna nie ma możliwości odcięcia się od neoliberalizmu. W Platformie i Nowoczesnej jest zbyt wielu działaczy uważających, ze problemy spowodowane są niedoborem liberalizmu.

Wyborcy krytycznie nastawieni do ideologii neoliberalnej będą mieli możliwość wyboru między PiS-em proponującym zastąpienie liberalizmu dyktaturą i lewicą proponującą odejście od neoliberalizmu przy zachowaniu demokracji.

2) Wyborcy religijni i wyborcy obyczajowo konserwatywni nie godzący się na dyktaturę ciemniaków z PiS, będą mogli z czystym sumieniem głosować na koalicję Platformy i PSL.

Jeśli będzie wybór między dwoma blokami opozycjonistów, głosy takich wyborców zasilą jeden z bloków opozycyjnych. Przy wyborze między PiSem i antyPiSem ci sami wyborcy wstrzymają się od głosu albo zagłosują na PiS.

Adam Jezierski

Przeczytaj: >>> Political Fiction

Podobne artykuły


17
komentarze: 71 | wyświetlenia: 1446
17
komentarze: 50 | wyświetlenia: 1622
16
komentarze: 15 | wyświetlenia: 1052
14
komentarze: 32 | wyświetlenia: 999
14
komentarze: 15 | wyświetlenia: 882
13
komentarze: 16 | wyświetlenia: 914
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 964
12
komentarze: 8 | wyświetlenia: 802
12
komentarze: 53 | wyświetlenia: 594
12
komentarze: 0 | wyświetlenia: 937
12
komentarze: 30 | wyświetlenia: 793
11
komentarze: 34 | wyświetlenia: 806
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Adasiu to będzie kolejny evergreen. Ile miałeś odsłon dzisiaj? Brak danych. Zaniedbujesz swoich fanów. I to wszystkich dwóch. Adama i Jezierskiego.

@Hamilton
Antysemita odrzucił a ty skomentowałeś.
Czyli dwóch od-słoniów było z pewnością.
Do północy powinno być około 500.

@Adam Jezierski: Adaśko bijesz rekord za rekordem. Ty możesz bawić się już w berka z sadosiami a nawet grać z nimi w klasy przed blokiem jak ci mama pozwoli.

Tylko 400 czytelników miałem wczoraj.

Cóż uczynią pokraki takowe gdy ulecą marzenia baśniowe i przyjdą znów rządy niechciane gdański politruku?.. Starczy honoru, odwagi. by odgryżć jęziora i zrobić "sepuku"?...

"System trzech dużych partii odpowiada istniejącym w społeczeństwie podziałom". To partie robią podziały w społeczeństwie, szczując ludzi na siebie i okłamując w propagandzie co do swoich realnych celów i środków. Jakie grupy społeczne reprezentują te partie? PSL niby rolników, jak skutecznie reprezentuje ich interesy i jakie interesy naprawdę reprezentuje? No tak.

@Janusz Nitkiewicz:
Społeczeństwo jest podzielone.
Partie nie tworzą podziałów, tylko wzmacniają podziały istniejące. Celem jest stworzenie dla siebie twardego elektoratu.

  Hamilton,  7 dni temu

@Adam Jezierski: od razu widać Adasiu, że z politologii masz też doktorat. Nie wiem tylko czy robiłeś go razem czy osobno.

@Hamilton:
"Od razu widzisz"? - To halucynacje.
PS. Nie mam zamiaru pisania i bronienia doktoratu z politologii.

  Hamilton,  7 dni temu

@Adam Jezierski: tak dogłębnej analizy w życiu nie czytałem Adasiu. Stąd moja opinia, ale skoro upierasz się, że tworzysz halucynacje to nie będę się spierał. Ten art dupy nie urywa. A z tym doktoratem to dobry pomysł. Poducz się jeszcze trochę, bo na razie same banały i truizmy.

@Hamilton:
Niektóre "truizmy" są kontrowersyjne, co widać po ocenach i komentarzach.

  Hamilton,  6 dni temu

@Adam Jezierski: jasne, te tłumy, które się tu zebrały, by głosować i komentować mówią same za siebie.

@Hamilton:
Coraz mniejsze "tłumy".
Mało jest takich, którzy lubią być hejtowanymi.
Twoją "zasługą" jest, że na eioba zostało tak mało uczestników, a ci co zostali nie chcą narażać się na hejt.

  Hamilton,  6 dni temu

@Adam Jezierski: kolejny cierpiętnik. To, że ślęczysz na kolanach i liczysz te swoje odsłónki to też moja wina. Napisz, że jestem nazista, faszysta i antysemita i przeze mnie cię nie czytają, bo się mnie boją, bym ich nie wysłał do obozu koncentracyjnego. Paczaj 7 lat temu też cię hejtowałem?
http://eiba.pl/o

  Hamilton,  6 dni temu

@Adam Jezierski: musi być z mnie wyjątkowa osobowość, że wyrzuciłem tylu autorów, którzy byli ode mnie o niebo lepsi i których podziwiałem. Dowiedzieli się o tym i z tego powodu odeszli. Cuś ci Adasiu znowu nie wyszło.

@Hamilton:
Masz talent do wciągania w dyskusję, podczas której obrażasz dyskutantów.

  Hamilton,  6 dni temu

@Adam Jezierski: jasne Jaśnie Panie Hrabio-nsc, nazywam ich owrzodzonymi i sugeruję z wdziękiem i delikatnością australopiteka, że są 'skurwysynami' :
http://eiba.pl/1k

Za ostatnie 7 dni miałem 3650 odsłoniów.

  Hamilton,  4 dni temu

@Adam Jezierski: o kurde, to będziesz na zaszczytnym 4 miejscu za Zdzisiem, Zbysiem i Andrzejem Marią. Paczaj, nawet tak wymagający czytelnik jak kliement zagłosował.
http://www.eioba.pl/kliement
Przybij sobie na czoło gwoździem kartkę i biegaj po całej Europie.

@Hamilton:
Moi czytelnicy nie mogą się zarejestrować, a dopóki nie są zarejestrowani, nie mogą głosować na moje artykuły i dawać laki na moje komenty.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska