Login lub e-mail Hasło   

Razem czy osobno?

System trzech dużych partii odpowiada istniejącym w społeczeństwie podziałom
Wyświetlenia: 345 Zamieszczono 08/07/2019

.

Razem czy osobno?

Nie wiem, co zadecydują politycy opozycji w sprawie jesiennych wyborów, ale wg mojego zdania najlepszym rozwiązaniem jest wystąpienie przeciwko PiS-owi w dwóch silnych grupach:  centrowo-liberalnej i lewicowo-wiosennej.

System trzech dużych partii odpowiada istniejącym w społeczeństwie podziałom i mógłby utrwalić się po wyborach. Szczególnie w przypadku przejęcia władzy przez powyborczą koalicję centro-lewicową. Jest to zaleta sama w sobie.

Dwie partie mogą odebrać Kaczyńskiemu znacznie więcej zwolenników od jednego antyPiSu.

Przyczyny:

1) Koalicja, której dominuje Platforma i Nowoczesna nie ma możliwości odcięcia się od neoliberalizmu. W Platformie i Nowoczesnej jest zbyt wielu działaczy uważających, ze problemy spowodowane są niedoborem liberalizmu.

Wyborcy krytycznie nastawieni do ideologii neoliberalnej będą mieli możliwość wyboru między PiS-em proponującym zastąpienie liberalizmu dyktaturą i lewicą proponującą odejście od neoliberalizmu przy zachowaniu demokracji.

2) Wyborcy religijni i wyborcy obyczajowo konserwatywni nie godzący się na dyktaturę ciemniaków z PiS, będą mogli z czystym sumieniem głosować na koalicję Platformy i PSL.

Jeśli będzie wybór między dwoma blokami opozycjonistów, głosy takich wyborców zasilą jeden z bloków opozycyjnych. Przy wyborze między PiSem i antyPiSem ci sami wyborcy wstrzymają się od głosu albo zagłosują na PiS.

Adam Jezierski

Przeczytaj: >>> Political Fiction

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1325
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1178
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 611
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 732
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 773
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 802
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 737
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 834
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 440
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Adasiu to będzie kolejny evergreen. Ile miałeś odsłon dzisiaj? Brak danych. Zaniedbujesz swoich fanów. I to wszystkich dwóch. Adama i Jezierskiego.

@Hamilton
Antysemita odrzucił a ty skomentowałeś.
Czyli dwóch od-słoniów było z pewnością.
Do północy powinno być około 500.

@Adam Jezierski: Adaśko bijesz rekord za rekordem. Ty możesz bawić się już w berka z sadosiami a nawet grać z nimi w klasy przed blokiem jak ci mama pozwoli.

Tylko 400 czytelników miałem wczoraj.

Cóż uczynią pokraki takowe gdy ulecą marzenia baśniowe i przyjdą znów rządy niechciane gdański politruku?.. Starczy honoru, odwagi. by odgryżć jęziora i zrobić "sepuku"?...

"System trzech dużych partii odpowiada istniejącym w społeczeństwie podziałom". To partie robią podziały w społeczeństwie, szczując ludzi na siebie i okłamując w propagandzie co do swoich realnych celów i środków. Jakie grupy społeczne reprezentują te partie? PSL niby rolników, jak skutecznie reprezentuje ich interesy i jakie interesy naprawdę reprezentuje? No tak.

@Janusz Nitkiewicz:
Społeczeństwo jest podzielone.
Partie nie tworzą podziałów, tylko wzmacniają podziały istniejące. Celem jest stworzenie dla siebie twardego elektoratu.

@Adam Jezierski: od razu widać Adasiu, że z politologii masz też doktorat. Nie wiem tylko czy robiłeś go razem czy osobno.

@Hamilton:
"Od razu widzisz"? - To halucynacje.
PS. Nie mam zamiaru pisania i bronienia doktoratu z politologii.

@Adam Jezierski: tak dogłębnej analizy w życiu nie czytałem Adasiu. Stąd moja opinia, ale skoro upierasz się, że tworzysz halucynacje to nie będę się spierał. Ten art dupy nie urywa. A z tym doktoratem to dobry pomysł. Poducz się jeszcze trochę, bo na razie same banały i truizmy.

@Hamilton:
Niektóre "truizmy" są kontrowersyjne, co widać po ocenach i komentarzach.

@Adam Jezierski: jasne, te tłumy, które się tu zebrały, by głosować i komentować mówią same za siebie.

@Hamilton:
Coraz mniejsze "tłumy".
Mało jest takich, którzy lubią być hejtowanymi.
Twoją "zasługą" jest, że na eioba zostało tak mało uczestników, a ci co zostali nie chcą narażać się na hejt.

@Adam Jezierski: kolejny cierpiętnik. To, że ślęczysz na kolanach i liczysz te swoje odsłónki to też moja wina. Napisz, że jestem nazista, faszysta i antysemita i przeze mnie cię nie czytają, bo się mnie boją, bym ich nie wysłał do obozu koncentracyjnego. Paczaj 7 lat temu też cię hejtowałem?
http://eiba.pl/o

@Adam Jezierski: musi być z mnie wyjątkowa osobowość, że wyrzuciłem tylu autorów, którzy byli ode mnie o niebo lepsi i których podziwiałem. Dowiedzieli się o tym i z tego powodu odeszli. Cuś ci Adasiu znowu nie wyszło.

@Hamilton:
Masz talent do wciągania w dyskusję, podczas której obrażasz dyskutantów.

@Adam Jezierski: jasne Jaśnie Panie Hrabio-nsc, nazywam ich owrzodzonymi i sugeruję z wdziękiem i delikatnością australopiteka, że są 'skurwysynami' :
http://eiba.pl/1k

Za ostatnie 7 dni miałem 3650 odsłoniów.

@Adam Jezierski: o kurde, to będziesz na zaszczytnym 4 miejscu za Zdzisiem, Zbysiem i Andrzejem Marią. Paczaj, nawet tak wymagający czytelnik jak kliement zagłosował.
http://www.eioba.pl/kliement
Przybij sobie na czoło gwoździem kartkę i biegaj po całej Europie.

@Hamilton:
Moi czytelnicy nie mogą się zarejestrować, a dopóki nie są zarejestrowani, nie mogą głosować na moje artykuły i dawać laki na moje komenty.

System trzech dużych partii odpowiada istniejącym w społeczeństwie podziałom i mógłby utrwalić się po wyborach. Szczególnie w przypadku przejęcia władzy przez powyborczą koalicję centro-lewicową. Jest to zaleta sama w sobie.

Dwie partie mogą odebrać Kaczyńskiemu znacznie więcej zwolenników od jednego antyPiSu.

@Adam Jezierski: no, a trzy partie mogą odebrać Kaczyńskiemu znacznie więcej zwolenników niż dwie Adasiu, a cztery partie mogą odebrać jeszcze więcej. Napisz evergreena, że pięć partii może odebrać........... Z wypiekami na twarzy, dłoniach i stopach będą to czytać niezarejestrowani.

Jeśli będzie wybór między dwoma blokami opozycjonistów, głosy wyborców zasilą jeden z bloków opozycyjnych.
Przy wyborze między PiSem i antyPiSem ci sami wyborcy wstrzymają się od głosu albo zagłosują na PiS.

@Adam Jezierski: Warząc swa polityczną breję w gdańskim rondlu żałosny garkotłuku, za parę miesięcy przyjdzie ci dokonać widowiskowe...Sepuku.

@Adam Jezierski: ło matko, a ci niezarejestrowani co to czytają tylko twoje evercuśtam i nie mogą na nie głosować i komentować to jak się zachowają? Gdyby nie to dawno byłbyś premierem albo nawet prymusem.

@Hamilton: Bowiem nastał wreszcie czas DEMOKRACJI. Nikt już nie odmówi adasiowi słusznej racji. W popularne odtąd wchodzi na co adaś nam sie zgodzi! Żadne odtąd aplikacje, bowiem adaś ma tu rację. Na poglądy zaś Admina, odtąd adaś się wypina. On jedyny na Eiobie laur pierwszeństwa prawnie może przyznać Sobie.

@jotko49: na ostatnie 25 artów do popularnych weszło mu 5, a winny 'skurwysyn' Hamilton.
Adam Jezierski, 10 dni temu ukryj komentarz -3 odpowiedz
@Hamilton: Masz talent do wciągania w dyskusję, podczas której obrażasz dyskutantów.

@Hamilton:
Odtąd wszystko tu się zmieni, gdy się tylko adaś spieni. Oponentom zadrży ręka, wszystko cacy co wystęka. Można nawet piać z zachwytu gdy pojawi się już tytuł. Potem z każdym akapitem-pamiętajcie cepy zryte- wpaść w euforię, obwieszczając jego Glorię. Niechaj wiedzą te matoły - czas już wznosić mu cokoły, na nich wówczas całkiem skromnie sam adaśko tam zasiądnie...

Niezarejestrowani z lewicy połączyli swoje siły.

@Adam Jezierski: Bo gdy Wiosna ma ochotę cała reszta traci cnotę. Uśmiech rośnie aż do ucha, znów partnerów swych wydmucha :-)))

@Adam Jezierski: jak się ci tajni w czytaniu twoich evergreenów skrzykną zostaniesz prezydentem albo nawet sołtysem w Polsce i zamiast evercuśtamów będziesz pisał swe przemówienia do naroda..

@Hamilton:
Żeby zostać prezydentem, trzeba:
1) Chcieć zostać prezydentem.
2), 3), 4) ... itd.

  Hamilton,  20/07/2019

@Adam Jezierski: w Gdańsku jeden też nie chciał a musiał. Będziesz drugim. Podobno też pisał evercuśtamy i czytali go tajni i niezarejestrowani po nocach w tajemnicy.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska