Login lub e-mail Hasło   

z dedykacją dla Hamiltona i Jotko.

Czy to wejdzie do popularnych?
Wyświetlenia: 89 Zamieszczono 7 dni temu

Po polsku:

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, żaden skurwysyn nie zaprotestował. 

W oryginale (po niemiecku):

Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Kommunist.
Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen;
  ich war ja kein Sozialdemokrat.

Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich nicht protestiert;
  ich war ja kein Gewerkschafter.

Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.

Podobne artykuły


14
komentarze: 2 | wyświetlenia: 765
14
komentarze: 11 | wyświetlenia: 817
13
komentarze: 0 | wyświetlenia: 829
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1211
12
komentarze: 2 | wyświetlenia: 657
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 1288
12
komentarze: 18 | wyświetlenia: 1353
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 582
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 737
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 624
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 638
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 880
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 389
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 506
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 287
 
Autor
Dodał do zasobów: Adam Jezierski
Artykuł

Powiązane tematy

Jak na Volksdojcza szybko zapomniałeś języka ponoć walecznego powstańca Warszawskiego... Czyżby miał swych potomków filozofów za "skórwysynów" zasiedlających czasowo swój danzig... Najwidoczniej. Czas na eksmisję do Vaterlandu.
A gdy przyjdą założyć kaftanik: ..."gab es keinen mehr, der protestieren konnte..."

" Czy to wejdzie do popularnych? " - wejdzie, panie Adasiu, tylko musi pan uzbroić się w cierpliwość i czekać. Napisałem do admina, żeby panu Jotko dał możliwość pięciu głosów. On powprowadza wszystkie pańskie evergreeny do popularnych.

@szubrawiec: A masz jakieś wąty, gdyż ja żadnych. Odkurzyłbym nieco półki w tym zapleśniałym bordello-akwarium. Niechaj wystarczy że co niektórzy nominują się jednoosobowo do rekomendowanych egocentryków. O ile niezadługo nie wejdzie zniżka punktowa do jednego głosu...jaki pozostanie tutaj.
ps. Kiedy wybierasz się do Koloni na kurs językowy, bowiem jak zauważyłeś adaś jako wykładowca "Kiepski". Chodziłbyś z obitą japą tytułując wielu Skurwysynami...

@szubrawiec:
Wczoraj moich odsłoniów było ok. 750.

@pokrzywiony:
Ten Werner Gitt nie ma do mnie startu …-:)))

@Adam Jezierski: A jakżeby mogło być inaczej ? ... ;) ... :)))))))))))

  Hamilton,  5 dni temu

@pokrzywiony: ty ciągle linkujesz. "Tacy jak ty tylko czekają aż coś zostanie im podane na tacy, jedyny warunek jaki stawiają to chęć podpisania się pod cudzymi osiągnięciami i panoszenia się w niezasłużonej chwale, a jak im się wykazuje kłamstwa i matactwa do robią wszystko co możliwe byle tylko wojnę wywołać, bo uczciwą drogą niczego nie potrafią osiągnąć".

@Adam Jezierski: kto by się ośmielił startować do jaśnie pana hrabiego skoro pan hrabia już jako kilkuletnie pacholę uczył swych nauczycieli. Adam ist ein hervorragender Vielsprachiger. Adaśko aż strach się kuźwa bać. Uniwersytet Ruprechta-Karola w Heidelbergu błaga byś objął katedrę germanistyki.

@Adam Jezierski: Adaśko Sie schreiben auf Deutsch, Sie werden alle grün sein

@jotko49: Skąd, żadnych. Hm, do Koloni chyba nie pojadę, bo piękna nie wyczuła ironii i może mi tam mój świński łeb zlecieć. Musi i Kaszalot nie wyczuł pisma nosem i za*ebał na mnie focha, cóż, nie przypadek, że to właśnie panu, panie Józefie dałem "inteligentny", pan jako jedyny zareagował na mój komentarz dając mi czerwonego:-). Mam pytanie, za co odrzucił pan królowej art., za całokształt, czy za te kolorowe zdjęcia tych "zboków"?

@Adam Jezierski: Panie Adamie, pan sobie robisz jaja z tymi odsłonami na pohybel co niektórym, czy naprawdę tak na tym panu zależy?

@szubrawiec: szubrawiec, dzień temu
-1
odpowiedz
" Czy to wejdzie do popularnych? "...
Nadal "synu" błądzisz i wątpię czy Ci głupio za posądzenia. A należałoby się...
Odrzucam za próbę przemycenia skrywanych ciągotek dewiacyjnych, gdyż nawet "guzika" nie należy oddawać jeśli się nie chce utracić kapoty. Bym w przyszłości której obym nie doczekał nie musiał wymiot ...  wyświetl więcej

@szubrawiec:
Jaja?
Próbowałem sobie robić jaja: >>> http://eiba.pl/1l
… ale to nie jest śmieszne.

@szubrawiec: ;)

@pokrzywiony:
Pan Rydzyk w swojej telewizji puszcza film na temat niezupełności nauki.
Nauka wszystkiego nie wyjaśni - Twierdzenie Gödla.

@Adam Jezierski: Adam Jezierski, 03/04/2018 -3 odpowiedz
@Hamilton:
Zarozumialstwo przejawia się stałym podkreślaniem swojego znaczenia. Demonstrowaniem swojej wiedzy, urody, pochodzenia, swoich znajomości, swoich umiejętności. Często połączone jest z deklaracjami skromności lub wyjątkowej skromności osobistej zarozumialca. Przekonaniu o swojej nadzwyczajności towarzyszy nieskrywane poczucie wyższości spowodowane większą „wiedzą”, „urodą” , „osiągnięciami".

@szubrawiec: hahahaha - Adasiowi nie zależy, Adaś posyła wszystkich linkami do swoich evercuśtam w każdym artykule, bo mu nie zależy na odsłónkach. Wcale a wcale. To widać gołym okiem.

@Adam Jezierski: gdzieś czytałem, że Kurt Gödel to twierdzenie ukradł pewnemu genialnemu antykwariuszowi z Gdańska. Ty czytasz dużo swoich evergreenów to wiesz więcej.

@Hamilton: I nie on jedyny pozbawił Adasia naukowych laurów. Prawdopodobnie niejaki Jan Hendrik Schön, również zerżnął wile opracowań naukowych publikując je na łamach sławetnych Nature czy Science...https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)%C3%B6n
Skandalem zapewne jest, iż nawet nie wspomniano prawdziwego autora owych wiekopomny ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Wielkoduszny nie jestes.

@Adam Jezierski: Wielko duszność Jaśnie Pana Hrabiego jest nieosiągalna dla zwykłych owrzodzonych śmiertelników. To normalne i muszę z tym żyć.

  Hamilton,  7 dni temu

Adasiu a kto po ciebie przychodzi? Twój problem polega na tym, że nikt cię nie nachodzi i nie czyta. Poza tym dałeś kolejny popis ignorancji, bo :
' Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte'.
to :
"Kiedy po mnie przyszli, nie było nikogo, kto mógłby protestować".
Nie ma tam mowy o żadnych 'skurwysynach'. Hrabio ty się znacznie więcej ucz, a mniej ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Dzis czytelnikow bylo 550.

@Adam Jezierski: to musisz się zmobilizować, więcej klęczeć i skamleć, bo u mnie średnia ponad 900. Też zanotowałem spadek, ale nie widzę w tym problemu.

@Adam Jezierski: Adaśko musisz uzupełniać te dane informując ile milionów odsłon miałeś na wiadomosci, interia i dupelek.pl jak nasz Zdziś. Możesz też dodać, że miałeś ogromne powodzenie u emerytek w sanatorium. Zagniesz tu wszystkich.

Adasiu tobie to Powstanie Warszawskie wypaliło chyba dziurę w mózgu, albo Konstytucja 3 maja uszkodziła ci zwieracze. Sam już nie wiem. W tym twoim tekście niemieckim nic nie ma o Żydach, a jak ja jestem nazistą to ty krzyżówką dżdżownicy ze śledziem w czekoladzie.

Odsłoniów było wczoraj ok. 650.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska