Login lub e-mail Hasło   

z dedykacją dla Hamiltona i Jotko.

Czy to wejdzie do popularnych?
Wyświetlenia: 352 Zamieszczono 09/07/2019

Po polsku:

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, żaden skurwysyn nie zaprotestował. 

W oryginale (po niemiecku):

Als die Nazis die Kommunisten holten, habe ich geschwiegen; ich war ja kein Kommunist.
Als sie die Sozialdemokraten einsperrten, habe ich geschwiegen;
  ich war ja kein Sozialdemokrat.

Als sie die Gewerkschafter holten, habe ich nicht protestiert;
  ich war ja kein Gewerkschafter.

Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte.

Podobne artykuły


17
komentarze: 111 | wyświetlenia: 2193
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 900
12
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1559
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 974
11
komentarze: 2 | wyświetlenia: 473
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1326
10
komentarze: 107 | wyświetlenia: 1037
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 1022
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 733
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 733
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 672
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 290
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 610
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1008
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 553
 
Autor
Dodał do zasobów: Adam Jezierski
ArtykułJak na Volksdojcza szybko zapomniałeś języka ponoć walecznego powstańca Warszawskiego... Czyżby miał swych potomków filozofów za "skórwysynów" zasiedlających czasowo swój danzig... Najwidoczniej. Czas na eksmisję do Vaterlandu.
A gdy przyjdą założyć kaftanik: ..."gab es keinen mehr, der protestieren konnte..."

" Czy to wejdzie do popularnych? " - wejdzie, panie Adasiu, tylko musi pan uzbroić się w cierpliwość i czekać. Napisałem do admina, żeby panu Jotko dał możliwość pięciu głosów. On powprowadza wszystkie pańskie evergreeny do popularnych.

@szubrawiec: A masz jakieś wąty, gdyż ja żadnych. Odkurzyłbym nieco półki w tym zapleśniałym bordello-akwarium. Niechaj wystarczy że co niektórzy nominują się jednoosobowo do rekomendowanych egocentryków. O ile niezadługo nie wejdzie zniżka punktowa do jednego głosu...jaki pozostanie tutaj.
ps. Kiedy wybierasz się do Koloni na kurs językowy, bowiem jak zauważyłeś adaś jako wykładowca "Kiepski". Chodziłbyś z obitą japą tytułując wielu Skurwysynami...

@szubrawiec:
Wczoraj moich odsłoniów było ok. 750.

@pokrzywiony:
Ten Werner Gitt nie ma do mnie startu …-:)))

@Adam Jezierski: A jakżeby mogło być inaczej ? ... ;) ... :)))))))))))

  Hamilton,  10/07/2019

@pokrzywiony: ty ciągle linkujesz. "Tacy jak ty tylko czekają aż coś zostanie im podane na tacy, jedyny warunek jaki stawiają to chęć podpisania się pod cudzymi osiągnięciami i panoszenia się w niezasłużonej chwale, a jak im się wykazuje kłamstwa i matactwa do robią wszystko co możliwe byle tylko wojnę wywołać, bo uczciwą drogą niczego nie potrafią osiągnąć".

@Adam Jezierski: kto by się ośmielił startować do jaśnie pana hrabiego skoro pan hrabia już jako kilkuletnie pacholę uczył swych nauczycieli. Adam ist ein hervorragender Vielsprachiger. Adaśko aż strach się kuźwa bać. Uniwersytet Ruprechta-Karola w Heidelbergu błaga byś objął katedrę germanistyki.

@Adam Jezierski: Adaśko Sie schreiben auf Deutsch, Sie werden alle grün sein

@jotko49: Skąd, żadnych. Hm, do Koloni chyba nie pojadę, bo piękna nie wyczuła ironii i może mi tam mój świński łeb zlecieć. Musi i Kaszalot nie wyczuł pisma nosem i za*ebał na mnie focha, cóż, nie przypadek, że to właśnie panu, panie Józefie dałem "inteligentny", pan jako jedyny zareagował na mój komentarz dając mi czerwonego:-). Mam pytanie, za co odrzucił pan królowej art., za całokształt, czy za te kolorowe zdjęcia tych "zboków"?

@Adam Jezierski: Panie Adamie, pan sobie robisz jaja z tymi odsłonami na pohybel co niektórym, czy naprawdę tak na tym panu zależy?

@szubrawiec: szubrawiec, dzień temu
-1
odpowiedz
" Czy to wejdzie do popularnych? "...
Nadal "synu" błądzisz i wątpię czy Ci głupio za posądzenia. A należałoby się...
Odrzucam za próbę przemycenia skrywanych ciągotek dewiacyjnych, gdyż nawet "guzika" nie należy oddawać jeśli się nie chce utracić kapoty. Bym w przyszłości której obym nie doczekał nie musiał wymiot ...  wyświetl więcej

@szubrawiec:
Jaja?
Próbowałem sobie robić jaja: >>> http://eiba.pl/1l
… ale to nie jest śmieszne.

@szubrawiec: ;)

@pokrzywiony:
Pan Rydzyk w swojej telewizji puszcza film na temat niezupełności nauki.
Nauka wszystkiego nie wyjaśni - Twierdzenie Gödla.

@Adam Jezierski: Adam Jezierski, 03/04/2018 -3 odpowiedz
@Hamilton:
Zarozumialstwo przejawia się stałym podkreślaniem swojego znaczenia. Demonstrowaniem swojej wiedzy, urody, pochodzenia, swoich znajomości, swoich umiejętności. Często połączone jest z deklaracjami skromności lub wyjątkowej skromności osobistej zarozumialca. Przekonaniu o swojej nadzwyczajności towarzyszy nieskrywane poczucie wyższości spowodowane większą „wiedzą”, „urodą” , „osiągnięciami".

@szubrawiec: hahahaha - Adasiowi nie zależy, Adaś posyła wszystkich linkami do swoich evercuśtam w każdym artykule, bo mu nie zależy na odsłónkach. Wcale a wcale. To widać gołym okiem.

@Adam Jezierski: gdzieś czytałem, że Kurt Gödel to twierdzenie ukradł pewnemu genialnemu antykwariuszowi z Gdańska. Ty czytasz dużo swoich evergreenów to wiesz więcej.

@Hamilton: I nie on jedyny pozbawił Adasia naukowych laurów. Prawdopodobnie niejaki Jan Hendrik Schön, również zerżnął wile opracowań naukowych publikując je na łamach sławetnych Nature czy Science...https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)%C3%B6n
Skandalem zapewne jest, iż nawet nie wspomniano prawdziwego autora owych wiekopomny ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Wielkoduszny nie jestes.

@Adam Jezierski: Wielko duszność Jaśnie Pana Hrabiego jest nieosiągalna dla zwykłych owrzodzonych śmiertelników. To normalne i muszę z tym żyć.

@tumaki:
Nie wszedł do popularnych, ale dzienna średnia odsłon bez zmian...-:))

@Adam Jezierski: żaden 'skurw****' nie chce głosować na jaśnie pana hrabiego ? Średnia odsłon 1 292,6 dupy nie urywa, ale wynik trochę lepszy od Sadowskiego (1275), Kostki (1244) i Lajli. W pierwszej 10 rankingu Kostki chyba wylądujesz. Adam jest zagorzałym czytelnikiem Jezierskiego, a Jezierski zagorzałym czytelnikiem Adama. I stąd ta dynamika.

Moje artykuły czytają ludzie, którzy nie są zarejestrowani na eioba.pl.
Moi czytelnicy, jako niezarejestrowani na eioba.pl, nie mają prawa głosować.

  Hamilton,  18/07/2019

@Adam Jezierski: hahaha - Wiem, ci niezarejestrowani czytają jedynie Adasia. Adaś tych swoich czytelników byś upchnął w maluchu. Waruj, waruj, może jeszcze ktoś się zlituje. Ja już zagłosowałem i przeczytałem 2 razy. Więcej nie dam rady. Od razu widać, że twój nauczyciel niemieckiego wyskoczył przez okno i popełnił samobójstwo na widok twoich tłumaczeń.

@Hamilton: Ha, ha, słyszałem, że można upchnąć 11 sztuk żywego, pijanego chłopa. Jak to towarzystwo wlazło - nie wiem, ale kaszlak - cudo polskiej motoryzacji zdołał jeszcze pojechać.

Ci niezarejestrowani nie czytają żadnych komentarzy.
Jednego namówiłem, żeby przeczytał i po przeczytaniu miał do mnie pretensje, że kazałem mu czytać wpisy (tego cenzura nie puści).

  Hamilton,  18/07/2019

@tumaki: co tam kaszlak, to cudo uczyło swoich nauczycieli już jako kilkuletnie pacholę w podstawówce, a na starość kaszle odsłonami jak Sadoś z Kostką. Oby tylko nie doszło do porachunków mafijnych między Szczecinem a Gdańskiem. W tle grube miliardy ........ odśłóń. 'z dedykacją dla Hamiltona i Jotko' zgarnęło 99 odśłóń przez 10 dni. Ludzie się zabijają i urywają sobie głowy z płucami aby to przeczytać.

  Hamilton,  18/07/2019

@Adam Jezierski: paczaj Adaśko a twoje "skurwysyn" cenzura puściła i nie ma żadnych protestów. Rozchwitiwanym autorom wolno więcej.

@szubrawiec:
Do popularnych nie weszło, ale srednia dzienna ilość odsłon moich artykułów rośnie.

  jotko49,  29/07/2019

@Adam Jezierski: Adaś zbadaj serduszko, Wiagra bywa szkodliwa.

  Hamilton,  29/07/2019

@Adam Jezierski: zauważyłem Adasiu. Z 148 na 149. W tramwajach, metrze i w miejscach pracy o niczym innym się już nie mówi. Z zapartym tchem czekamy wszyscy na te upragnione 150.

@Hamilton:
Dzienna średnia czytelników (wszystkich moich artykułów) jest w ostatnim miesiącu powyżej 500.

Adasiu a kto po ciebie przychodzi? Twój problem polega na tym, że nikt cię nie nachodzi i nie czyta. Poza tym dałeś kolejny popis ignorancji, bo :
' Als sie mich holten, gab es keinen mehr, der protestieren konnte'.
to :
"Kiedy po mnie przyszli, nie było nikogo, kto mógłby protestować".
Nie ma tam mowy o żadnych 'skurwysynach'. Hrabio ty się znacznie więcej ucz, a mniej ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
Dzis czytelnikow bylo 550.

@Adam Jezierski: to musisz się zmobilizować, więcej klęczeć i skamleć, bo u mnie średnia ponad 900. Też zanotowałem spadek, ale nie widzę w tym problemu.

@Adam Jezierski: Adaśko musisz uzupełniać te dane informując ile milionów odsłon miałeś na wiadomosci, interia i dupelek.pl jak nasz Zdziś. Możesz też dodać, że miałeś ogromne powodzenie u emerytek w sanatorium. Zagniesz tu wszystkich.

Adasiu tobie to Powstanie Warszawskie wypaliło chyba dziurę w mózgu, albo Konstytucja 3 maja uszkodziła ci zwieracze. Sam już nie wiem. W tym twoim tekście niemieckim nic nie ma o Żydach, a jak ja jestem nazistą to ty krzyżówką dżdżownicy ze śledziem w czekoladzie.

Odsłoniów było wczoraj ok. 650.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska