Login lub e-mail Hasło   

Relaks

Jeśli czujemy się spokojny sami ze sobą, będziemy spokojni w kontakcie z innymi ludźmi
Wyświetlenia: 935 Zamieszczono 15/07/2019

 

 

Wpadamy w złość, ponieważ nie jesteśmy zrelaksowani. Jeśli  jesteśmy szczęśliwi, nie rozzłościmy się na drugą osobę. Ale kiedy jesteśmy przygnębieni, zmęczeni, sfrustrowani, przeżywamy ciężkie chwile, kiedy nasze serce trawi choroba, wtedy najczęściej złościmy się na innych.

Kiedy więc ktoś się na mnie złości, współczuję mu i jestem wobec niego życzliwy, ponieważ zdaję sobie sprawę, że ta osoba cierpi.

Kiedy, jako student, po raz pierwszy miałem spotkać się ze znanym profesorem, który ponoć był geniuszem w swojej dyscyplinie nauki, pomyślałem sobie:

„Ojej! Lepiej zamilczę, zanim coś powiem, ponieważ z pewnością on będzie w stanie czytać w moich myślach i zauważy moje intelektualne braki natychmiast,  a to byłoby takie krępujące!”.

Lecz osoba "mądra" (też w tym moim przypadku), nie była i nie będzie dla nikogo podła, nie zrobi krzywdy. Osoba (nazwijmy ją oświeconą) zaakceptuje każdego i sprawi, że poczujemy się spokojnie. Czyż to nie wspaniałe uczucie: po prostu akceptować siebie samego?

Można się po prostu zrelaksować, nie czuć żadnej złości czy irytacji. Jest w tym wielkie zrozumienie, wielka mądrość, że jesteśmy w porządku. Ileż bólu odjęłoby to z ludzkiego życia, jaką wspaniałą wolność dałoby to ludziom do udzielania się w świecie, jeśliby w końcu zdali sobie sprawę, że są w porządku?

Nie musimy poświęcać tyle czasu, starając się być poprawnymi, nieustannie zmieniać się, a przy tym wiecznie obawiając się popełniania błędów.

Jeśli czujemy się spokojni sami ze sobą to będziemy spokojni w kontakcie z innymi ludźmi, bez względu na to, kim są.

 

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 866
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1121
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 713
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 997
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 541
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 669
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 632
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 670
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 613
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 474
8
komentarze: 15 | wyświetlenia: 759
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 764
8
komentarze: 2 | wyświetlenia: 536
8
komentarze: 25 | wyświetlenia: 606
8
komentarze: 18 | wyświetlenia: 839
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  barkarz  (www),  16/07/2019

Sądzę, że ta samoakceptacja ma dużo wspólnego z wiekiem.

@barkarz: A może jednak z doświadczeniem, które mówi że z naturalną urodą lepiej się pogodzić niż szarpać ? ... ;)

  barkarz  (www),  16/07/2019

@pokrzywiony: Z drugiej jednak strony znam osoby, którym ani wiek ani doświadcze3wnie jakoś nie pomagają. Ciągle usiłują przekonać otoczenie, że są inni niż są.

@barkarz: ... jak widać nie każdemu doświadczenie daję mądrość. ;)

@pokrzywiony: mądrość nie jest kwestia doświadczenia ...
Mądrość jest składnikiem świadomości :-)))
I jako taka nie zależy od wieku. Choć oczywiście starszy człowiek wyraźniej widzi, że nie ma się co szarpać z iluzjami :-)))

@Koriolan: "mądrość nie jest kwestia doświadczenia ..."
hehe, a widziałeś kiedyś, by pień drzewa wyrósł nie mając korzeni ? ... ;)

  Serpico,  17/07/2019

@Koriolan:
Pewnie tak, tyle się grubciu napociłeś żeby zrobić z Sety hejtera, a Marcin do niego pisze "mistrzu" i jeszcze "uściski".
Coś pisałeś o omijaniu przez niego gówna zdaje się hahahhahaha ...................
Nie chce mi się szukać, poza tym przestałeś do niego pisać i glosować na jego arty, ale cię musi gryźć w ten tłusty tyłeczek, że Marcina szanują nawet ludzie którz ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: a na jakich podstawach zakładasz, że doświadczenie jest korzeniem mądrości ?
Patrząc na dziadygę ham-iltona starego i starszego niż ja, a więc posiadającego więcej doświadczenia ... Widać, że doświadczenie NIE DAJE mądrości ....
Napisałbym ... Poszło mu w korzeń ....
Ale ham-ilton i korzeń ma zgniły ...

@pokrzywiony: ptaki ... Nie mają korzeni ...
I niektórzy ludzie ...
Np serpo jest WBITY a nie tylko zakorzeniony w temacie Vivi :-)))

  Serpico,  17/07/2019

@Koriolan:
Że tak odkaszlnę, proponuję ci przeczytać moje ostatnie komentarze, nie rozweselą cię.
Serio ja ? To ja napisałem wczoraj art o niej ? Chyba nie, raczej odwrotnie było ( ziewa).
Powoli pokończę wasze "zabawy" i nie będzie to zabawne, no ale nie dla mnie.

@Koriolan: daj mu spokojnie ,, pracować „ turli turli. ;):))

@Serpico: "zrobić z Sety hejtera"
Znowu ...
Rpzsylasz swoje wymysły i kłamstwa ...
Czy chociaż to widzisz ?

@Who cares: wiesz ...
Ja podobnie jak Bóg .... Wierzę w świadomość serpa ... Aż do jego śmierci ...
:-)))

@Who cares: może serpo się obudzi łapiąc ostatni oddech ?

  Serpico,  17/07/2019

@Koriolan:
Poczytaj moje wpisy, poczytaj co robiła, jej tu już nie ma, o Secie pisałeś 3 miesiące że jest hejterem za jeden komentarz, a za chwile ktoś z Benedyktynów będzie czytał mail ode mnie który masz pod nosem.
Wiem jak się skończy, źle, ale nie dla mnie.

  Serpico,  17/07/2019

@Who cares:
Napisz w międzyczasie artykuł "Walki moich kochanków z eioby" haahhaah ....... to nie ja dla ułatwienia, a jak miał ten pierwszy ? Szybko zniknął, poturlaj się w wymiotach o których sama piszesz, turli turli.
Miał być film, gdzie jest , to przecież 30 sekund tylko, nie chce mi się ale może w weekendzik zrobię zbiorczy z tymi waszymi tanimi walkami.

@Serpico: "Poczytaj moje wpisy"
Czytam ...
Je już kilka lat ...
Sorry ale nie mam siły czytać tego gówna w 100%>
Może kiedyś ?

  Serpico,  17/07/2019

@Koriolan:
Za chwilkę się proszę pana cwanego okaże, czy się spotykasz NAPRAWDĘ z Benedyktynami, czy też będą chcieli jak Laicka oddać sprawę do prokuratury, także .... jak chcesz, możesz nie czytać i już nie przejdzie siedzenie i gderanie.

Może kiedyś się wygrzebiesz z tego wszystkiego co robiłeś, nie wiem, średnio mnie to interesuje.

Sorry za słowo "gówno" .,..
Zapomniałem, że piszę pod artem Marcina :-)))
Już przestaje .,..

  Serpico,  17/07/2019

@Koriolan:
Marcina chciałeś wykorzystać do swoich gierek, ale to takie pomijalne.Nie ma za co i tak został przez ciebie delikatnie potraktowany mimo ze pisze milo do Sety.

@Koriolan: nie ma szans. Jego wybór. Co nas to obchodzi? Ważne, ze liczy cudzych kochanków. Co robić jak łóżko 20 lat puste? Smutne. Chore. Przerażajace. Brrrr

  Serpico,  17/07/2019

@Who cares:
Łóziem mamusi swojej się zajmij, kilka lat to ja czytam własnie takie rzeczy, albo córci.
Sama o tym tu piszesz, sama namawiasz tych swoich gachów do tego co robili w tym do stalkingu, no, tak jak całą resztę tej waszej chorej bandy.
Czemu jesteś tu, a nie na portalu gdzie córka ma 50 tysięcy odwiedzin ? Wiesz czemu ? Bo ten portal istnieje tylko w twojej CHOREJ głowie.

Już nie będę ci powtarzał 100 raz z jakiego nicku piszesz.

  Serpico,  17/07/2019

@Who cares:
AHAAHHAA, 20 lat temu to ja dopiero poznałem Patrycję której cycki ci nie odpowiadały bo za duże i jędrne hahahaha ...... a potem byłem z nią 3 lata, ty masz tak czas wywalony w kosmos , że nawet pisząc tu o mężu pomyliłaś i kiedy się poznaliście i przedostatniego z ostatnim hahhahaaha ...........
Częściowo mało to dziwne, bo co chwilę był inny facet, mąż czy nie mąż, wal ...  wyświetl więcej

@Koriolan: normalny człowiek zgłębia wiedzę i stara się zrozumieć otaczającą go rzeczywistość, nieuk wszystko to czego nie rozumie wkłada do worka "iluzja'. A dla guru nieuctwa i dyletanctwa wszystko już jest iluzją. Nie szarp się, bo to nic nie da w wieku 60 lat.Między uszami masz przeciąg i już tak ci pozostanie do śmierci, a potem zobaczysz. Może da się to zatkać pakułami albo hahahaha -innymi logarytmami.

@Koriolan: "a na jakich podstawach zakładasz, że doświadczenie jest korzeniem mądrości ? "
A na jakiej podstawie stwierdziłeś że Mądrość nie potrzebuje korzeni, a korzenie nie potrzebują gleby ?
Jeśli wywalasz doświadczanie, to dlaczego ciągle pragniesz doświadczać czując w sobie głód doświadczania ?
Wywalając doświadczenie wywalasz budowanie mądrości w swojej świadomość, wszy ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: nie przesadzaj. Kori nie czuć żadnego głodu doświadczania. Kori czuć głód iluzji, bleblania i opierdalania się w necie na czyjś koszt.

@Hamilton: Ty idioto myślisz że kogokolwiek nauczysz odpowiedzialności swoim zjadliwym hejtem ?, to jak karcenie kota za to że zjadł szynkę ze stołu w kuchni. Pogadaj ze Skalna czy coś takiego ma szansę zadziałać. :)))))))))))))

@pokrzywiony: hahaha - Maniuś znowu coś komuś zeżarłeś ze stołu, dostałeś w nos i szalejesz. Idealnym rozwiązaniem dla ciebie byłaby szczepionka p.wściekliźnie. To wydatek ok 20-30 złotych a 2 już masz. Więcej operatywności i te kilkanaście nazbierasz do końca roku. Hahaha - będziesz wyluzowany jak dziki guru.

@Hamilton: Dokładnie tak jak myślałem niczego nie zrozumiałeś, jesteś osobą której niczego się nie da nauczyć. Jesteś jak bydlak którego można jedynie wytresować, jak pudelka w cyrku choć pudelek wyprzedza cię swoją inteligencją o lata świetlne( taki komplemencik dla ciebie ). :)))))))))))

@pokrzywiony: Maniuś nie licz na to, że cię nazwę idiotą, bo ci, którzy mają IQ poniżej 50 mieliby prawo czuć się urażeni takim porównaniem. I nie używaj zwrotu "myślałem", bo się ośmieszasz.

@Hamilton: Nie liczę na to że cokolwiek zrozumiesz, no bo cóż więcej poza aportowaniem można wymagać do pieska który został wytresowany do aportowania. :)

  Hamilton,  18/07/2019

@pokrzywiony: hahaha - a treser wesz łonowych Maniuś Publicysta wyprzedza mnie punktami przy komentarzach. Jak zwykle. Ty to masz dorobek. Chlip, chlip. Maniuś - nie zagryź się własnozębnie przy tym aportowaniu w podskokach.

  Hamilton,  18/07/2019

@pokrzywiony: jak nastąpi zjawisko myślenia z twoim udziałem to media całego świata będą o tym trąbić. Już widzę te tytuły prasowe: "Zamyślony i wyprostowany Maniuś ukazał się nad sanktuarium w Licheniu. JEST świadek. Na razie w głębokim szoku. W następnym wydaniu relacja pana Koriolanka po wybudzeniu go ze śpiączki farmakologicznej'.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska