Login lub e-mail Hasło   

Czy warto zlecić montaż okien profesjonalnej firmie?

Decydując się na zakup okien do nowego domu bądź na wymianę stolarki okiennej oprócz walorów wizualnych powinniśmy również mieć na uwadze ich funkcjonalność oraz sposób montażu.
Wyświetlenia: 142 Zamieszczono 17/07/2019

Czy warto zlecić montaż okien profesjonalistom?

Decydując się na zakup okien do nowego domu bądź wymianę stolarki okiennej oprócz walorów wizualnych powinniśmy również mieć na uwadze ich funkcjonalność.Okna stanowią nie tylko ozdobę budynku ale przede wszystkim powinny zapewnić użytkownikom odpowiednią izolację termiczną, przeciwwilgociową, akustyczną oraz odpowiednią szczelność.
Aby okno chroniło nas przed przenikaniem zimnego lub ciepłego powietrza z zewnątrz, nie wystarczą jego wysokie parametry, jeśli już na etapie montażu zostaną popełnione błędy. Tylko prawidłowo przeprowadzone czynności montażowe pozwolą na bezawaryjne, długie i komfortowe użytkowanie okien przez wiele lat. Czy zatem warto zlecić montaż okien profesjonalistom czy może jednak podjąć się takiego zadania samemu?

Samodzielny montaż okien, a może profesjonalna firma montażowa?

Samodzielne wykonywanie montażu stolarki okiennej jest nie tylko uciążliwe ale także jest obarczone dużym ryzykiem.
Brak odpowiedniej wiedzy i umiejętności może negatywnie wpływać na późniejsze funkcjonowanie okna i jego szczelność.
Błędy, które niezwykle łatwo popełnić przy montażu okien mogą doprowadzić do deformacji stolarki okiennej oraz uszkodzenia połączenia okna ze ścianą, co skutkować będzie przenikaniem wody i powietrza do wnętrza pomieszczenia oraz obniżenie termoizolacyjności.

Aby montaż przebiegł bez komplikacji najlepszym i najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie powierzenie prac profesjonalistom.
Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że dzięki dużej wiedzy i doświadczeniu fachowców zostaną zastosowane najodpowiedniejsze rozwiązania a prace będą wykonane rzetelnie, precyzyjnie i estetycznie.
Profesjonalna firma montująca okna doskonale zdaje sobie sprawę, że sposób montażu należy dostosować do rodzaju okna, konstrukcji i materiałów muru oraz miejsca montowania, a do każdego rodzaju ściany dobiorą odpowiednie elementy łączne.
Ponadto należy mieć na uwadze, że coraz częściej producenci zastrzegają sobie, że nieprawidłowo i wadliwie wykonany montaż okien może spowodować utratę gwarancji na stolarkę okienna.

Jakie najczęstsze błędy popełniane są przy montażu okna?

Nieprofesjonalnie wykonana usługa i źle zamontowane okna oprócz utraty właściwości izolacyjnych mogą ulec zniszczeniu a także odkształceniu się pod wpływem źle rozłożonej siły. Najczęstszymi błędami popełnianym przez mało wykwalifikowane ekipy lub przy samodzielnym montażu jest źle przygotowana oścież, nieodpowiednie dopasowanie wymiarów okna do wielkości ościeża, nieprawidłowe osadzenie oraz uszczelnienie okna.
Wszystko to może spowodować wdzieranie się do mieszkania chłodu i wilgoci co przełoży się na wyższe rachunki za ogrzewanie i pogorszenie mikroklimatu.
Nieumiejętny montaż może również doprowadzić do zawilgocenia muru i uszkodzenia konstrukcji okna.
Bardzo często osoby nie posiadające odpowiedniej wiedzy montują okno bez udziału listwy podparapetowej, co prawdopodobnie w przyszłości może spowodować przeciekanie wody.
Aby uniknąć powyższych problemów najlepiej skorzystać z usług montażowych profesjonalistów, która posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i montażu okien oraz parapetów.
Fachowcy posiadają odpowiednią wiedzę i umiejętności, prace przeprowadzą starannie i solidnie, gwarantując terminową realizację.
Przecież prawidłowo wykonany montaż okien to funkcjonalność i nasz komfort oraz inwestycja na wiele lat.

Więcej informacji na stronie http://fsystem.pl/

Podobne artykuły


16
komentarze: 111 | wyświetlenia: 1805
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 508
13
komentarze: 8 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 24 | wyświetlenia: 1302
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1141
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 734
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 832
10
komentarze: 298 | wyświetlenia: 810
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 581
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 547
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 508
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 486
9
komentarze: 7 | wyświetlenia: 416
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 538
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska