Login lub e-mail Hasło   

Tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku niezbędniejszy niż w Świnoujściu?

Władze Polski (jeszcze z PO) uznały, że tunel pod martwą Wisłą w Gdańsku, jest ważniejszy dla interesów Polski, niż tunel łączący wyspy Uznam i Wolin w Świnoujściu.
Wyświetlenia: 1.527 Zamieszczono 24/07/2019

Wytyczenie miejsca przeprawy, pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu / Fot. Zdjecie archiwalne W artykule: Za daleko mieszkasz miły napisałem,: "Za daleko mieszkasz miły, choć w tym samym mieście (kraju)", że te słowa piosenki Ady Rusowicz, trafnie oddają stosunek władz centralnych do naszego miasta i regionu. Władze centralne przypominają sobie jeszcze o Szczecinie i regionie z okazji wyborów samorządowych czy parlamentarnych i wtedy nawiedzają Szczecin, szafując obietnicami (chociażby premier Donald Tusk środkami na: obwodnicę zachodnią Szczecina, drogę ekspresową do Gdańska, program naprawczy dla naszego regionu, czy minister sportu Adam Giersz obiecując dofinansowanie na budowę nowego stadionu), abyśmy zagłosowali zgodnie z ich oczekiwaniami.” I dalej: „Dlatego tak ciężko przebić się Szczecinowi do dofinansowań rządowych na kluczowe inwestycje w Szczecinie, a nasi włodarze natrafiają w stolicy na beton (a „Na betonie kwiaty nie rosną” jak śpiewał Wojciech Korda) priorytetów dla najważniejszych polskich metropolii”.

Prawdę tę potwierdza fakt, oddania tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku, zamiast w Świnoujściu. A przecież każdy laik wie, że Gdańsk bez tych dwóch tuneli pod Martwą Wisłą, (spore korki), doskonale by sobie poradził a Świnoujście bez chociaż jednego tunelu, zmusza mieszkańców i turystów do godzinowych postojów. A przecież parametry tuneli w Gdańsku i Świnoujściu były podobne ok. 1,4 km długości, porównywalna cena. Jednak nawet jednej nitki, rząd nie oddał Świnoujściu. Wiadomo, że były premier z PO - Donald Tusk pochodzi z Gdańska, a posłowie z naszego regionu , częściowo „przeflancowani” z partyjnej centrali, nie interesują się terenem z którego zostali wybrani, tylko „dobrze pojętym” patriotyzmem regionalnym, wspierającym prezesa, premiera rządu.

 

Dlatego, jeżeli szczecinianie chcą mieć jakąś siłę przebicia i wpływ na rozdział krajowych inwestycji, muszą wybierać szczecińskich posłów a nie przywiezionych w teczkach. Stałą przeprawę między wyspami, podczas wyborów obiecywali ostatnio politycy Prawa i Sprawiedliwości z Beatą Szydło na czele. Tunel miałby powstać ze środków budżetu państwa. Deklaracje te na razie zostały podtrzymane. Świnoujście otrzymało ponad 4,7 mln zł dofinansowania na stworzenie niezbędnej do budowy tunelu dokumentacji. Wizja tunelu w Świnoujściu, staje się coraz wyraźniejsza. Jednak czy rzeczywiście realna? Właściwie to wszyscy dotychczasowi przedstawiciele poprzednich rządów, obiecywali budowę tunelu między wyspami Wolin i Uznam, jak na razie bez skutku

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1575
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1121
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3338
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3015
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3724
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2217
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 898
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2137
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1630
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2721
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2136
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 636
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Panie Zdzichu, oprócz takiego parcha i innej plagi, może jeszcze przyjść taki parch na dwóch nogach i zabrać wszystko w tobołek. Są takie - chodzące parchy.

Gdyby nie rodzina panie Zdzichu życie działkowca byłoby nie do zniesienia. Ale rodzina jest, wspomaga jak zwykle i jakoś włazimy w popularesy mimo przymrozków, suszy, deszczu, szkodników i cofek. I po co tyle pisania, wystarczyło napisać "a kuku, działka" i też by wlazło.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska