Login lub e-mail Hasło   

Największa Grupa dealerska Krotoski-Cichy się dzieli

30 lipca br. podpisano umowę regulującą warunki podziału Grupy Krotoski-Cichy, dealera samochodowego. Wspólnicy po ponad 30 latach budowania marki zdecydowali się na rozstanie.
Wyświetlenia: 136 Zamieszczono 02/08/2019

Autoryzowany dealer Koncernu Volkswagena – Grupa Krotoski-Cichy – od wielu lat zajmuje pierwszą pozycję wśród dealerów samochodowych w Polsce. Prężnie się rozwija i bije rekordy w sprzedaży – tylko w ubiegłym roku Grupa sprzedała prawie 25 tys. nowych samochodów, czyli o blisko jedną dziesiątą więcej niż rok wcześniej. Natomiast aut używanych sprzedała ponad 6 tys., co stanowi wzrost z wynikiem 48%
w porównaniu do zeszłorocznych wyników Grupy.

 

Robert Krotoski i Mirosław Cichy stworzyli Grupę Dealerską w połowie lat 80-tych
z pasji do samochodów, zaczynając od sprzedaży części, by po ponad 30 latach zarządzać prawie 30 salonami marek takich jak: Volkswagen, Škoda, Seat, Audi oraz Porsche. Pomimo bardzo dobrej kondycji Grupy i wysokich rokowań na przyszłość wspólnicy zdecydowali o rozstaniu.

    

- Czasami w każdej, nawet najlepszej firmie przychodzi czas na nowy etap. U nas taka potrzeba przyszła po ponad 30 latach. Obaj z moim wspólnikiem podjęliśmy decyzję, że aby iść do przodu i realizować swoje wizje, potrzebujemy iść obok siebie, a nie razem. Decyzyjność grupy ma te wady, że hamuje i nie pozwala na realizacje wszystkich planów, podział otworzy nowe horyzonty do rozwoju zarówno dla mnie, jak i dla Mirka. Grupa Krotoski, którą po podziale będę zarządzał już bez wspólnika, ale z doskonałą kadrą menedżerską, będzie realizować nową strategię rozwoju na najbliższe lata, stawiając na jakość i zadowolenie naszych klientów, nieustannie inwestując w najnowsze technologie. – mówi Robert Krotoski. Dodaje: Sport i motoryzacja są nieodłączną częścią życia mojego
i mojej rodziny. Jako byli zawodnicy sportów motorowych – kartingu, wyścigów samochodowych, rallycrossu i rajdów wiemy, jak ważna jest jakość serwisu i opieki fachowców nad samochodem. To jest i będzie wyróżnik naszych salonów – najwyższa jakość dla wymagających klientów. Sprzedając najlepsze produkty marek Volkswagen, Škoda, Audi i Porsche, chcemy wyróżniać się sportowym charakterem tych marek. Co więcej, koncentrujemy się teraz na przygotowaniu punktów do obsługi samochodów elektrycznych i pokazania dynamiki tych pojazdów. Do końca 2020 roku będziemy gotowi do ich sprzedaży i serwisu we wszystkich lokalizacjach, a w 2025 roku planujemy by ich udział w sprzedaży Grupy Krotoski wynosił blisko 35%.

 

 Wspólnicy podzielili się rynkiem i salonami wraz z serwisami rozmieszczonymi na terenie całej Polski. Robert Krotoski przejmuje salony w centralnej i południowej Polsce, a Mirosław Cichy w zachodniej i północno-zachodniej Polsce.   Grupa Krotoski prowadzić będzie salony i serwisy Volkswagena Łódź - Niciarniana, Warszawa Radzymińska, Nadarzyn k. Warszawy, Częstochowa, salon Škody
w Częstochowie i serwisy Škody - Łódź Niciarniana, Warszawa Radzymińska, Nadarzyn k. Warszawy, Częstochowa, Audi Łódź - Niciarniana, Audi Centrum Łódź, Warszawa Radzymińska, Wolica k. Warszawy, Częstochowa, salon i serwis Porsche Centrum Łodź.

Salony wchodzące w skład Grupy Krotoski w ostatnich latach zostały wyróżnione przez Volkswagen Group Polska:

- za najlepszą sprzedaż Audi w 2018 roku został nagrodzony salon w Warszawie przy Radzymińskiej,

- za najlepszą sprzedaż Volkswagena, salon w Łodzi,

- za najlepszą sprzedaż samochodów używanych Audi Select: plus również salon
w Łodzi.

Warto również wspomnieć, że łódzki oddział Krotoski-Cichy został laureatem prestiżowej nagrody Diamenty Forbesa za zajęcie 3 miejsca z dynamiką wzrostu 43,18%. To tylko niektóre nagrody, którymi może się poszczycić firma.

 

TRZY POKOLENIA W MOTORYZACJI

 

W rodzinie o Robercie Krotoskim mówi się, że ma “benzynę we krwi”. Samochody to jego pasja i sposób na życie. Zamiłowanie do sportu zaszczepił w nim ojciec – Kazimierz Krotoski, który na początku lat sześćdziesiątych był pionierem kartingu w Polsce
i kilkakrotnie zdobywał tytuł najlepszego zawodnika w Polsce. Pasje ojca Kazimierza kontynuowali jego synowie - Jerzy i Robert, a następnie wnuki - synowie Roberta Krotoskiego - Robert Junior i Błażej Krotoscy.

Jerzy Krotoski i Robert Krotoski rozpoczęli swoją przygodę z kartingiem jeszcze
w wieku nastoletnim. Po kilkunastu latach ścigania się gokartami zaczęli rywalizować
w wyścigach samochodowych i rajdach. We wszystkich tych dyscyplinach odnosili sukcesy, zdobywając tytuły mistrza i vice - mistrza Polski.

Robert Junior i Błażej Krotoscy po sukcesach w kartingu ścigali się w wyścigach samochodowych, rallycrossie i rajdach.

Miłość do samochodów łączy już trzy pokolenia w rodzinie Krotoskich. Chociaż nie rywalizują już zawodowo na torach, charakter sportowca ujawnia się we wszystkich dziedzinach życia.

 

- Sport to adrenalina, chęć ciągłego rozwoju, nastawienie na coraz to nowe wyzwania
i pokonywanie swoich słabości. Te cechy mają także odzwierciedlenie w prowadzonym przeze mnie biznesie. –
mówi Robert Krotoski. Dodaje: Nie byłbym sobą, gdybym nie postawił na rozwój salonów i serwisów, zaczynając od fundamentów, czyli umocnienia jakości obsługi klientów i zwiększenia dostępności oferty dla klientów całej grupy Krotoski. Moja firma to nie tylko punkty, gdzie można kupić samochody czy skorzystać z serwisu, to przede wszystkim znakomita kadra najlepszych fachowców pracujących w Grupie Krotoski. To od nich zależy obsługa i zadowolenie klienta i to oni stanowią o sile firmy. Dzięki nim Grupa Krotoski może się rozwijać i sprostać zmianom technologicznym wprowadzając do sprzedaży, a następnie serwisując samochody elektryczne. Znamy oczekiwania wymagających klientów i chcemy za nimi podążać. To także globalny dostęp do samochodów za pośrednictwem strony internetowej krotoski.com. W sumie klienci Grupy Krotoski mają dostęp do prawie 4 tys. samochodów.

    

Na czele zarządu Grupy Krotoski stanął Maciej Foczpański, człowiek, który z firmą jest związany od ponad 13 lat i wie o niej dosłownie wszystko. Robert Krotoski zapewnia, iż pomimo podziału jego firma nadal będzie walczyć o czołówkę wśród liderów, a klienci docenią zmiany, które zostaną wprowadzone z myślą o ich komforcie i satysfakcji
z użytkowania aut.

 

Nowy etap w historii polskiej grupy Krotoski-Cichy z ponad 30-letnią tradycją
i sukcesem największego w Polsce dealera samochodowego stał się faktem. Po rozstaniu wspólników jest duża szansa na kontynuację dynamicznego rozwoju rynku przez dwie niezależne Grupy dowodzone już samodzielnie.

Podobne artykuły


83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 75186
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648805
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15431
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21851
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40775
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17656
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13321
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53597
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22999
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18412
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23622
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18916
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska