Login lub e-mail Hasło   

Artykuł gościnnydobry sposób na reklamę własnej strony www

Artykuł gościnny to świetna i darmowa forma prezentacji siebie w swojego biznesu. Kilka porad.
Wyświetlenia: 105 Zamieszczono 03/08/2019

Bardzo popularną metodą promocji strony internetowej lub firmy w internecie jest wpis gościnny.

Jest to napisany przez siebie artykuł, tekst, który staramy się umieścić na wybranej stronie internetowej.

Znalezienie takiego miejsca nie jest proste, ale istnieje kilka narzędzi i stron www, które to ułatwiają. Niektóre serwisy przyjmują teksty za darmo, a inne pobierają za nie opłaty. Opłata jest tym wyższa, im większą ilością odwiedzin może się pochwalić serwis www.

Ilość odwiedzających dany portal internetowy to jeden z najważniejszych parametrów i właśnie nim musimy się kierować przy wyborze serwisu, na którym chcemy dodać nasz artykuł gościnny. Musi również być powiązany tematycznie z naszą stroną internetową i tekstem dodawanego artykułu gościnnego.

wpis gościnny

Dzięki opublikowaniu naszego artykułu zdobywamy mocny link do naszej strony, odnotowywany przez wyszukiwarki. Każdy taki odnośnik najlepiej, jeżeli ma wartość dofollow, podnosi stronę  w wynikach wyszukiwania. Poza tym zyskujemy przekierowania z tego artykułu na naszą stronę, zwiększając w ten sposób ilość odwiedzin.

Jeżeli nasz tekst gościnny jest na tyle dobry i uważamy, że może przynieść gospodarzowi duży ruch, to istnieje duża szansa, że umieści go na swoich stronach bezpłatnie.

Jeszcze lepiej, jeżeli mamy jakąś markę w internecie, swego rodzaju pozycję w swojej branży, wówczas po przesłaniu naszego tekstu administrator pozytywnie go zweryfikuje  i jeszcze nam podziękuje za to, że przesłaliśmy go właśnie jemu.

Musimy się również liczyć z tym, że artykuł nie zostanie przyjęty. Jeżeli admin  uzna, że trzeba wprowadzić poprawki- należy to zrobić. Nie trzeba się zrażać, jeżeli zostanie odrzucony, należy próbować w innych miejscach, bo gra jest tego warta.

Kilka porad dotyczących naszego tekstu gościnnego.

Przede wszystkim musi być unikalny- to znaczy niepublikowany nigdzie indziej w Internecie, a treść powinna zaciekawić czytelnika. Tekst musi być dopasowany do miejsca, gdzie chcemy go umieścić i taki, aby został zaakceptowany przez właściciela portalu.

W dobrym tonie jest również dodanie w naszym tekście linków do powiązanych tematycznie artykułów gospodarza, spojrzy wówczas łagodniej na nasz tekst w momencie moderacji.

Powinno się w nim również znaleźć zdjęcie lub infografika- czyli napis reklamowy na zdjęciu lub grafice (taka jak jest tutaj).

Wpis gościnny działa bardzo dobrze na stronę linkowaną, jest traktowany przez Google jako mocny odnośnik i może w dużym stopniu poprawić jej miejsce w rankingach.

Podobne artykuły


34
komentarze: 33 | wyświetlenia: 4180
25
komentarze: 11 | wyświetlenia: 5020
25
komentarze: 49 | wyświetlenia: 11369
21
komentarze: 33 | wyświetlenia: 1832
21
komentarze: 23 | wyświetlenia: 2320
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 23029
13
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1483
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 2318
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 710
17
komentarze: 16 | wyświetlenia: 19273
46
komentarze: 24 | wyświetlenia: 15270
31
komentarze: 21 | wyświetlenia: 41727
28
komentarze: 35 | wyświetlenia: 2065
28
komentarze: 10 | wyświetlenia: 26360
 
Autor
Artykuł  dzialka  (www),  04/08/2019

Artykuły gościnne być może dobrze działają, ale gdzie szukać kogoś kto by taki opublikował?

Wpisy gościnne bardzo trudno dodać. Mają dużą moc jeżeli uda się znaleźć dobry serwis. Można dodać na przykład tu http://bazafirmy.pl/blog/artyk(...)nne.phpDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska