Login lub e-mail Hasło   

Dla Dominiki... i samotnych z wyboru

TY JESTEŚ WYJĄTKOWĄ I NIEPOWTARZALNĄ ISTOTĄ w świecie zmienności i różnorodności.
Wyświetlenia: 452 Zamieszczono 06/08/2019

Namalowałem obrazy.  Czekam by wieś  Płaska opustoszała  - by zostali jedynie mieszkańcy a odjechali wczasowicze. Gdy tak się za kilka dni stanie:  jeziora, rzeki i puszcza i rzecz jasna też mieszkańcy "odpoczną", i wszystko  w przyrodzie wróci do równowagi...

 

 

 

Obrazy Akryl 100x70 cm

Dla Dominiki... i samotnych z wyboru

Dotknij mnie..

 

TY JESTEŚ WYJĄTKOWĄ I NIEPOWTARZALNĄ ISTOTĄ w świecie zmienności i różnorodności.

Miłość i Radość nie rodzą się w Bólu. Miłość i Radość to Wyzwolenie od Bólu i Cierpienia. To niczym nieskrępowana Wolność.

Niektórzy płyną nie zatrzymując się nawet na chwilę, a czasami ta chwila bywa kluczowa. Szukając tego czegoś, kogoś, płyniemy z pewną dozą niespełnienia, niepewności. Rozglądamy się, ale aby uchwycić, czasami trzeba zrobić sobie krótką przerwę, zatrzymać się. W świadomości pielęgnujemy myśl, że „może akurat się samo zmieni” - za zakrętem..

Mieszające się łzy z kroplami deszczu są pewną więzią, której nie zawsze chcemy, ale dzięki temu czujemy, że nie jesteśmy sami. Jest ktoś lub coś, co się z nami łączy. Kluczowe jest uchwycenie tego Momentu, aby móc odejść, aby zerwać więź prowadzącą donikąd.  Podobno każdy z nas ma swojego Anioła, ale jeśli ktoś zatracił swoją anielskość, próżno szukać w nim tego, co dobre.

Przemijanie to ciąg tego, co doświadczamy, przeżywamy. Jest naszą częścią, czy tego chcemy, czy też nie. Nie zatrzymamy czasu tylko dlatego, że tego bardzo pragniemy, że jest nam akurat dobrze. Nie przyspieszymy też chwil, które nas paraliżują swoją mocą, sprawiając okropny ból. Wszystko ma swój Czas.

Żyjąc życiem obecnym żyjemy w zgodzie z nim. Czasami zdarzają nam się kłótnie, sprzeczności, ale zawsze powracamy do siebie, bo nie potrafimy żyć bez naszego Życia…..

Patrząc na różę odnajdujemy w niej piękno, jej zapach zabiera nas do różnych wspomnień, które żyją w nas. Woda to zbiór przeróżnych kropel, ale każda jest wyjątkowa. Tak też jest z nami – ziemia skupia przeróżnych ludzi i prawie w każdym z nich odnaleźć można coś pięknego, wyjątkowego i wartego naszych wspomnień.  Nie spojrzysz słońcu w oczy, bo wiesz, że Ci na to nie pozwoli, nie uchwycisz deszczu, bo za każdym razem jest z innej chmury, a mimo tego godzisz się czasami na spacer w objęciach ciepła i kropel wody.

Dotknij mnie, a otworzę przed Tobą świat, którego pragniesz. Tylko dotknij mnie – powiedziało Serce do Człowieka. Wsłuchaj się w melodię swojej duszy i zintegruj się z nią, aby celebrować szczęście. Przywołaj harmonię, aby w spokoju i miłości przemierzać ścieżki swojego życia. Bliskość Dusz to ogród przyjaźni, który rozkwita i wzrasta, aby w obliczu życiowych nawałnic połączyć się i uciszyć wszelkie burze. Nie musisz pukać do wszystkich drzwi, aby przekonać się, czym jest miłość. Zapukaj najpierw do swoich drzwi, do swej duszy i serca, bo tam odnajdziesz siebie, bo tam mieszka Miłość…

Świat radości to świat uśmiechu, który rozświetla wszystko i wszystkich. Pokochaj siebie, bo to najprostsza i bezbolesna droga do bycia szczęśliwym. W tym świecie zdarzają się Wyjątki, które dotykają serca i duszy. To, że na chwilę obecną mało osób wie o twoim istnieniu , nie oznacza, że ciebie nie ma. 

Rozejrzyj się, to co widzisz, to nie jest cała prawda, twoja wędrówka ma wiele przystanków, na których spotykasz różne osoby, nie ma wśród nich niestety mnie. Poczekaj na mnie,  na przystanku, gdzie ludzi jest mało, gdzie o nic nikt nie pyta. 

To  tylko kilka fragmentów odnalezionych tekstów .... gdzie? Nie pamiętam...

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 954
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 959
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 788
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 496
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 913
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 477
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 902
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1088
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 630
9
komentarze: 25 | wyświetlenia: 314
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 558
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 735
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 619
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 714
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 689
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bardzo osobiste i przez to piękne te Twoje obrazy Marcinie. Więc pozwól na kilka słów wiersza, który Ci dedykuję...Pozdrowienia i uściski od Grasi.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska