Login lub e-mail Hasło   

Anonimowi Seksoholicy

Dla Koriolana...
Wyświetlenia: 526 Zamieszczono 09/08/2019

Ci z nas, którzy zdrowieją we wspólnocie Anonimowych Seksoholików, trafili tu z powodu przeróżnych form tego samego problemu. Niektórzy z nas wikłali się w bolesne i destrukcyjne romanse albo byli trawieni przez niezdrową obsesję na punkcie jednej lub większej liczby osób. Wielu z nas zatrzymywało swe obsesję dla siebie, uciekając w świat kompulsywnej masturbacji, obrazów, fetyszów, podglądactwa albo ekshibicjonizmu. Pożądaliśmy i pragnęliśmy być pożądani. Wielu odczuwało samotność i lęk.

Historia życia:

Miałem tylko to wyniszczające poczucie bycia innym. Zewnętrznie miałem kilkadziesiąt lat, ale wewnętrznie byłem emocjonalnie niedojrzałym dzieckiem lub nastolatkiem. Problem był zawsze "na zewnątrz": żona, dzieci, inni ludzie, szef, praca, instytucje, religijna obłuda...

Nie wiedziałem już, czego mam próbować, dokąd pójść, by móc kierować moją wolą i życiem. Teraz to widzę: podejmując wszelkie religijne starania czy poddając się psychoterapii, oczekiwałem, że najpierw nastąpi cud, że zostanę w jakiś sposób przeprogramowany czy naprawiony i nie będę już doświadczać ani upadków, ani pokus. Sądziłem, że jeżeli ktoś potrafi uwierzyć we właściwy sposób, to staje się automatycznie "nowym stworzeniem; to co dawne, mija, a oto wszystko staje się nowe". Wydawało mi się, że wszystkie te przepełnione żądzą myśli zostają wtedy usunięte tak, jak nowotwór zostaje wycięty przez chirurga. "Rozwiązanie religijne" było najbardziej misterną strategią w arsenale mojego zaprzeczania. Nie zdawałem sobie sprawy, że istotą bycia człowiekiem jest posiadanie wolnej woli. Bóg nie chce odebrać mi możliwości upadku: On chce, abym pozostał wolny i sam zdecydował, że nie chcę upaść.(...)

Odkryłem, że program zdrowienia proponowany alkoholikom przez AA pomaga również seksualnym pijakom. Przyznałem, że jestem wobec żądzy tak samo bezsilny, jak alkoholik wobec alkoholu. Paradoks nagle zaczynał mieć sens: aby zwyciężyć, musiałem przestać walczyć i przyznać się do porażki. Byłem dokładnie takim samym pijakiem, jak każdy menel z rynsztoka.(...)

Krok drugi stał się rzeczywistością, kiedy powoli uwierzyłem, że Siła Większa ode mnie może przywrócić mi zdrowie ducha i umysłu. Ponieważ nie korzystałem już więcej z "narkotyków", pozwalających mi uciec od moich prawdziwych emocji, zacząłem je rozpoznawać i czuć. Wszystkie moje drażliwe punkty związane z urazami, negatywizmem, lękiem oraz strachem stały się widoczne i jeszcze bardziej podatne na zranienie. Przede wszystkim, jak mi się zdaje, bałem się zobaczyć jaki jestem - tam w środku...(...) Odkryłem, że pozbawiony ochrony żądzy, seksu, tabletek, alkoholu lub rozrywki jestem zwyczajnym człowiekiem, który musi zacząć dorastać w tym miejscu, w którym w wieku ośmiu lat się zatrzymał. Pojawił się zatem ból. Wtedy odkryłem prawdę dotyczącą kolejnego paradoksu: musimy cierpieć, aby zdrowieć.(...) Stałem się jak małe dziecko, chętne do nauki. Zrozumiałem, że aby pójść nową drogą, muszę odrzucić dotychczasowe postępowanie i myślenie. Rozpocząłem pracę nad moimi błędami. Odsłaniały mi się one nie tylko w trakcie robienia inwentury mojej przeszłości, ale także w nieustającym bólu, który odczuwałem, widząc własne próby budowania relacji z innymi ludźmi na trzeżwo - bez jakichkolwiek środków zmieniających świadomość. Proces ten oczywiście trwa nadal. Starałem się także uporządkować ruiny pozostałe z mojej przeszłości i zadośćuczynić za wyrządzone krzywdy.(...)

Znikły obsesja i przymus seksualnej żądzy. Zostałem wyzwolony. Nie wyleczony. Wciąż jestem seksoholikiem; moje zaprogramowanie ciągle zmusza mnie, abym odwracał głowę za wszystkim, co wygląda interesująco i skorzystał z okazji, choć ten jeden raz - w każdej chwili mogę wypić ten "pierwszy kieliszek" w mojej głowie.

Nie mogę uwierzyć, że tamten człowiek, o którym dzisiaj piszę, jest tą samą osobą i w istocie był niewolnikiem. Żył w świecie fantazji i iluzji - tylko dla siebie i zawsze samotnie. Nigdy nie dojrzał emocjonalnie i był duchowo martwy. Nie radził sobie z własnymi emocjami, ani z życiem w wielkim świecie, który go otaczał, więc ciągle...uciekał. Uciekał, aby zaspokoić swoje żądze, których zaspokoić się nie da. Uciekał od tego, kim naprawdę był, uciekał od życia...

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1587
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 663
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1155
12
komentarze: 12 | wyświetlenia: 930
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 768
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 650
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1023
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 733
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 340
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 519
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 468
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 377
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 478
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 960
 
Autor
Dodał do zasobów: szubrawiec
Artykuł

Powiązane tematy

Fajne ...
W wielu miejscach prawidłowe ale w kilku w/g mnie nie do końca dobre.
Mogę opisać te fragmenty, które w/g mnie da błędne ?

@Koriolan: Ależ oczywiście mułło! :-) Czyń swoją powinność! :-)

@szubrawiec: ok

  Serpico,  09/08/2019

@szubrawiec:
Miesiąc czasu, na koniec się okaże, że w seksoholizmie nie ma nic złego, a jego brak to bałwochwalstwo hahhahaha ......
W końcu Osho uważał że energia seksualna jest "największą energią wszechświata ".

@Serpico: masz rację ...
Dzięki seksoholizmowi szubrawiec trafił na drogę ostatecznego rozwoju ...
On tego jeszcze tak nie widzi ...
Ale pomagam mu zobaczyć :-)))

  Serpico,  09/08/2019

@Koriolan:
Pewnie to doceni, bo to nie jego historia, nieraz się doszukiwałeś czegoś z fikcji literackiej, wianeczek cię za to pogoniła :)
Czego nie widzi ? Moim zdaniem, mimo że Szubrawiec mało pisze, jest znacznie bliżej twoich założeń, no, to jest całkiem zabawne, on jest bliżej twoich założeń :).
Prawdopodobnie on mógłby ci w "pomóc" a nie odwrotnie.

U ciebie to założenia, u niego to funkcjonuje w praktyce, o to idzie.

"jest tą samą osobą"
Opisujesz siebie jako dwie osoby. W/g mnie jest to brak integracji, brak miłości lub zastosowanie zasad moralnych zamiast duchowych.
Lub inaczej ...
Pokochania siebie w grzechu i świętości.
Przykład - ja jestem tym, którego bił ojciec ale też tym który bił swoje dzieci i tym który stwierdził, że nie chce bić dzieci ale je kochać. To wszystko ją. ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Nigdzie nie napisałem, że jest to moja historia...ale nie ma to większego znaczenia...wszak pływamy różnymi stylami...topimy się jednakowo. Nie ma też większego znaczenia czy skutkiem uzależnienia, jest seksoholizm, alkoholizm, uzależnienie od religii, komputera czy internetu...ważne, że jest to...ucieczka...od rzeczywistości...

@szubrawiec: masz rację ...
Przy czym ja uważam, że podłoże jest dużo głębsze niż ...
"ucieczka...od rzeczywistości"
Chodzi właśnie o dotarcie do ... Źródła ...

" Nie wyleczony"
To delikatna materia.
W/g mnie brak wyleczenia jest objawem braku Miłości - tylko Miłość naprawdę leczy.
Polega to na tym, że stosując zasady moralne a nie duchowe, nie odzyskałeś więc swojej pełni - jestem na zawsze świętym dzieckiem Boga. Świętym oznacza tu czystym. Na zawsze oznacza wiecznie.
Takie podejście powoduje, że stajesz się Panem siebie. A ...  wyświetl więcej

  Serpico,  09/08/2019

@Koriolan:
Aha, a ta żona to nie jest coś zewnętrznego ? Czy dodał że żartował ?
-Jak tylko spojrzysz pożądliwie na czyjąś żonę, jest to grzech !
- Serio ? No nie róbmy jaj ....
-Nie serio, żartowałem ! Chyba zmienię wodę w wino.
-Dobry pomysł !

@Serpico: żona ...
No właśnie ...
Czym się różni ...
- przespanie się z żoną sąsiada
- myślenie o przespaniu się z żoną sąsiada.
???

  Serpico,  09/08/2019

@Koriolan:
Zależy, jeśli jest to Vivi, obitym ryjem hahahahah ................

Mam historię, "Młody" to taki koleś mój na którego kobiety strasznie leciały, a Piotrek to inny nasz koleś, Piotrka panna, strasznie leciała na "Młodego", następnie się z nią ożenił, o czym dowiedziałem się od "Młodego", rozmowa :
-Słyszałeś że Piotrek się ożenił z Magdą ?
- Z którą ? Z tą c

...  wyświetl więcej

"Miałem tylko "
Brakuje mi początku, przyczyny ...
Opisujesz od momentu, gdy już byłeś "inny".
A co wcześniej ?
Dzieciństwo, młodość, pierwszy seks, obudzenie się pożądania itd.

@Koriolan: "A co wcześniej ?
Dzieciństwo, młodość, pierwszy seks" - Jeżeli interesuje Cię mój pierwszy raz, to byłem już - o zgrozo! - pełnoletni; miałem 18 lat, a moja partnerka była 18 lat ode mnie starsza...nie miała na imię Kasia, ani Malina, tylko Lucyna :-)... i była nimfomanką... miała też niezłe jazdy....po wszystkim albo w trakcie...recytowała mi...Fredrę lub Dostojewskiego...:-)

  Hamilton,  09/08/2019

@szubrawiec: ciesz się, że nie trafiłeś na kozę nimfomankę. Twoja przynajmniej się myła. Kori przy swoich erotycznych upodobaniach może o tym tylko pomarzyć.

@szubrawiec: ogólnie jak pisałem wcześniej ★holizm jest wynikiem. Ciekawy jestem czy znalazłeś PRZYCZYNĘ choroby.

@Koriolan: łał - dzisiaj to choroba. Jeszcze wczoraj twierdziłeś coś zupełnie odwrotnego i umawiałeś się ze swoimi przyjaciółkami na sex nad jeziorem. Sprzedali ci przeterminowaną viagrę dranie, albo zjadłeś opakowane zamiast tabletek, bo "masz oczy i widzisz".. Hahaha - wszystko poza czerwienią swych 10 tys. komentarzy. Musisz dwa widelce w oczy i sobie wzrok naostrzyć od czasu do czasu.

@Koriolan: A co jeśli do równanie składające się z wielu "przyczyn" którego wynikiem jest choroba, a nie jedna przyczyna ?
https://www.youtube.com/watch?(...)ndex=21
Prześledź sobie w jakich czasach ( okolicznościach ) żeśmy się rodzili i wychowywali ?

@Koriolan: Nawet tęgie głowy nie wiedzą do końca co jest przyczyną uzależnienia. Być może uzależnieni są mniej odporni psychicznie, być może bardziej wrażliwi, nie wiem.

@pokrzywiony: hahahaha - "Tacy jak ty tylko czekają aż coś zostanie im podane na tacy, jedyny warunek jaki stawiają to chęć podpisania się pod cudzymi osiągnięciami i panoszenia się w niezasłużonej chwale, a jak im się wykazuje kłamstwa i matactwa do robią wszystko co możliwe byle tylko wojnę wywołać, bo uczciwą drogą niczego nie potrafią osiągnąć".

@Hamilton: Tacy jak ty tylko, gnoją i depczą, a niczego budującego wymyślić nie potrafią.

@Koriolan:
EDIT:
"A co jeśli do równanie ..." => A co jeśli to równanie ...

  Hamilton,  09/08/2019

@pokrzywiony: hahaha - Maniuś dziecko stanu wojennego. Tyś tych opresji komunistycznych przeżył. Już w pieluchy ci komuniści gówno podrzucali aż do ukończenia VI klasy. A potem Balcerowicz podrzucał ci złe części i coś wsadził w radio to ci wybuchało. Dobrze żeś z życiem uszedł.

  Hamilton,  09/08/2019

@pokrzywiony: hahaha - sorry zapomniałem podać autora tych wypocin - mały, zawistny Maniuś publicysta.

@pokrzywiony: zrozumiałem o co chodzi :-)
Ogólnie ...
W środku jesteśmy tylko my. Jeśli się pokochamy to umysł, pamięć się otworzy i możemy znaleźć przyczynę lub wiele przyczyn ale niekoniecznie. Cześć można też się domyślić.
Ale potrzebna jest porządną samoanaliza.
Głębokie rozpoznanie otrzymuje się podczas tzw regresingu.
Znam jedną czy dwie osoby, które naprawiły w sobie pewne złe rzeczy. Zobaczyły przy tym CO spowodowało problemy.

@szubrawiec: pytałem o TWÓJ powód uzależnienia ...
Czego Ci brakowało że poszedłeś w chorobę.
Co się stało ZANIM zachorowałeś.

"wycięty przez chirurga. "
Wygląda, że miałeś słabych terapeutów lub nie słuchałeś ich.
Zadaniem terapeuty jest uswiadomienie, że terapeuta nie leczy i nic nie wycina. On tylko POMAGA uświadomić sobie pacjentowi, że problem tkwi w nim i pokazać jak pacjent ma się sam uleczyć ...
Wydaje się, że tego nie zrozumiałeś :-)))

"nie chcę upaść"
Hi hi hi ...
Bóg tak obmyślił życie, że wrzuca każdego nowo stworzonego człowieka do kotła gdzie znajdują się wskazówki - jak z niego wyleźć.
Wyłażenie - oto sens życia człowieka :-))))

@Koriolan:
Aha, to ten twój Bóg za życia wrzuca do tych kotłów z piekła ? Za co ? Za jajco ? hahaha ...........
To takie sobie w sumie.Przecież to nie on opisuje.

@Serpico: nie 'za co' tylko 'po co' ...
Dla doświadczenia ...

@Koriolan:
Kotły to element piekła, piszesz komuś że tkwi w dogmatach katolickich, ty je przerabiasz, jeszcze z zakresu "wieś tańczy i śpiewa" i czynisz je jeszcze gorszymi.
Bóg miałby doświadczać za życia ludzi ? Przy braku chęci do "wychodzenia" z kotła karać pobytem w nim ? Tak wygląda twoje skojarzenie.
Co z fujarką ? Przecież gra na człowieku jak na fujarce, to w takim uk ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
No tak to jest twoje myślenie, kiedyś napisałeś że nie rozumiem "po co" miałem wypadek, a wypadek był po to żebym wyszedł z "kotła", twoim zdaniem oczywiście.
Czyli de facto składanie wszystkiego co się dzieje w życiu człowieka na karb "woli bożej".

Pomijamy mnie, Bóg doświadcza także dzieci w hospicjach, czyni to wszystko z miłości do nich i po to żeby wyszły z ko

...  wyświetl więcej

"drażliwe punkty "
Tolle nazywa to - ciało bolesne - fajna nazwa :-)))

"musimy cierpieć, aby zdrowieć."
Ujął bym to inaczej ...
Cierpienie wskazuje bolesne miejsca, które trzeba uzdrowić.
Dlatego lekarz delikatnie naciska bacę miejsce by ustalić co jest chore.
To samo z umysłem :-)))

  podobny,  09/08/2019

Człowiek nigdy nie odkrywał czegoś, co jest poza schematem ludzkiej gramatyki. Zobacz: nawet pierwsza zasada Newtona jest wyrazem istnienia zależności pomiędzy podmiotem a orzeczeniem. Prędkość (zmiana, dzianie się), to podmiot (idea) podzielona przez orzeczenia (czas). Innymi słowy nasze idee dzieję się w postaci zdań dlatego, że podmiot idei "rozdrabniany jest" przez czas = orzeczenia. Zatem nas ...  wyświetl więcej

@podobny: "Zatem nasze idee, bez orzeczeń (czasu) nie istnieją!"
Tak ...
Ale jest też czynnik X - Bóg
Jego prawa są poza czasem (przed, po i w czasie czasu).
Jeśli na osi poziomej mamy czas to prawa Boga są pionową linią - zero wpływu czasu.
Są też bezpodmiotowe ...
Np "nie zabijaj" - no dotyczy wszystkich, a więc w pewien sposób nikogo, bo ludzie się zabijają ...

@podobny: " do bezruchu albo " do pokoju.
Gdy zejdziesz w oko wiru to przestają Cię szarpać wszystkie siły. Osiągasz constans.
Wracasz do domu ...
I o to chodzi naszemu Stwórcy :-)))

  Hamilton,  09/08/2019

@Koriolan: siedzisz w tym oku Cyklopie, a co z ciupcianiem ? Wylazuj szybko , bo stracisz miejsce na ołtarzach stawianym jurnym capom. Nie podzielisz się swoimi sex wrażeniami i hahaha - nie będziesz wymieniany w gronie publicystów.

A więc to nie Twoja historia ?

  Hamilton,  09/08/2019

@Koriolan: Kori ty sobie otwórz gabinet terapii wszystkich schorzeń.
"Życie jest piękne".
"Najważniejsze w życiu jest życie"
"Jest super, cudownie i swietnie"
"Jam jezd"
i 5 dych sie należy jak Kuchcińskiemu loty. Krzywy Maniek będzie asystentem. Z tym oscyloskopem na karbid i stetoskopem z przeceny będzie robił piorunujące wrażenie.

@Hamilton: sorry ...
Dałem Ci minusa by zwinąć Twój komentarz - jest mało konstruktywny.

@Koriolan: Korcio, przedstawiłem tutaj w ogólnym zarysie czym jest seksoholizm na przykładzie pewnego seksoholika, który być może chciałby pozostać anonimowy, i nie chodzi tylko o niego samego, ale o wspólne dobro całej wspólnoty SA. Anonimowość bowiem stanowi duchową podstawę Anonimowych Seksoholików. I ja sam, wcale nie muszę kryć się za tą historią, ani nawet, nie muszę być seksoholikiem. Artyk ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: no tak ...
B. Się obśmiewała, że ja chcę pomóc Tobie a Ty mnie :-)))
Hmm ...
Dla mnie anonimowość jest słaba bo ... Ktoś chce coś ukryć.
Ma do tego prawo ... Tylko po co ?
Podoba mi się tu podobny, który niczego nie ukrywa. On jest super. Ale nie muszę znać Twojej historii ani nikogo innego :-)))
Dzięki za pomoc ale nie jestem sekso*. Artykuł ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  09/08/2019

@Koriolan: no to się w pełni zgadzamy Kori. Ja też uważam, że te twoje rady są o dupę roztrzaskać. A ty guru nas uszczęśliwiasz takim szajsem przez 3 lata. Sobie chyba dałeś tego minusa.

@Koriolan: Nie rozumiesz do końca po co jest ta Anonimowość. Tu nie chodzi tylko o poszczególnego członka. Tu chodzi o dobro ogółu i całej wspólnoty. Wyobraź sobie, że wstępujesz na przykład do AA i rozpowiadasz wokół, że jesteś AA. Ludzie zaczynają postrzegać i identyfikować AA z Tobą. Następnie zapijasz i po pijanemu robisz różne głupoty. Jak to będzie rzutować na AA? Jaką opinię wydasz wspólnoc ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: cóż ...
Ja w miejsce anonimowości preferuję bezbronność ...
Spróbuj zrozumieć mój art ...
http://eiba.pl/1e
.
cdn ...

@Koriolan: bezbronna oferma batalionowa pisze o sobie z wyższością. Bereja by tego nie wymyślił. Śtachura też.

@szubrawiec: Bezbronność vs anonimowość
Twój przykład pokazuje fałszywy obraz AA jako np wspólnota nigdy nie pijących ludzi. Ktoś wstępuje tam by mu pomogli a tu mnóstwo ludzi z mnóstwem problemów z których upijanie się jest najmniejszym problemem. Wszyscy wszystko ukrywają, dlatego świat tak wygląda.
Popatrz tylko na hejterów serpo i hamilton.
Ich komentarze to ataki na innyc ...  wyświetl więcej

@Hamilton: jeżeli możesz to przynajmniej Stachury nie obrażaj ....
Reszta Twojego gadania jest bez znaczenia ...

  Hamilton,  09/08/2019

@Koriolan: hahaha - ale Bareję mogę? Ty się niebawem obrazisz jak ci powiedzą Panie Koriolanie. Przyczyną może być nadwrażliwość napletka albo otarcie naskórka spowodowane ględzeniem całymi dniami na eioba.

  Hamilton,  09/08/2019

@Koriolan: 'Przestałem nakładać garnitur i glansować buty przed każdym nowym spotkaniem. Ilość kobiet gwałtownie spadła ale wzrosła AUTENTYCZNOŚĆ związków. ' Też znam takie co unikają mycia a zapach mają tak AUTENTYCZNY, że nawet woda kolońska brutal pollena jest bezradna. Docierasz do PRAWDY okrężną drogą. Poprzez organ powonienia. Podziwiam twoje poświęcenie. Oszczędzasz za to na mydle.

@Koriolan:
HAHAHAHA no proszę już nie dwie, cztery na raz :D hahahhahahaha ......... i to nie ego haahhahhaha.....................
Błagam ... zabijesz mnie ....... HAHAHAAHHA...............

AHAHAHAHAH GARNITUR AHAHAAHAHAHAAHAA..........................................

A to się da zauważyć hahahaha co się popłakałem to moje hahaaha ................

...  wyświetl więcej

  Serpico,  10/08/2019

@Koriolan:
Ale ten garnitur to na miarę ? HAAHAHHA............
Tylko co ten garnitur miał zmienić, jak przecież twarz widać hahaah ....................
"Ukrywałem się w garniturze" jest maks człowieku, maks.W końcu przecież musiałeś się chyba rozebrać z tego garnituru ? To wtedy nie widziały realiów ? HAHAHAAAHA...................

Ej co teraz robią jakieś maski jak dla

...  wyświetl więcej

  Serpico,  10/08/2019

@Koriolan:
Co się stało z przemiłym pro rodzinnym dziadkiem ? Szlak go trafił ? Cztery już na raz uuuu ...a taka depresja była okropna bo niby nie mogłeś utrzymać dziecka. Przypomnieć omszały dziadu łachudro ?
"Miasteczko pod Częstochową około 2009 rok.
Ja mam blisko pięćdziesiątkę.

Depresja spowodowana utratą dużej części wzroku ogromnieje. Starsze dzieci są dorosłe a

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  10/08/2019

@Serpico: pisał, że jest obudzony i niczego już nie ukrywa. To teraz pewnie wciąga prezerwatywę na łeb i zapierd.... na randkę. Zalotnik i lowelas jak ta lala. Wcale się nie dziwię, że kobity szaleją jak go zobaczą. Sam bym dostał małpiego rozumu. A jak zapomni założyć majtki to pół miasta pozamiata przy okazji.

  Serpico,  10/08/2019

@Hamilton:
Takiej wszy jak on to nie widziałem, kretyn już nawet nie myśli co pisze :), ukrywał siebie w garniturze, ale nie ukrywał znajomości z jedną kobietą, przed drugą, a tu raptem 4 naraz, a w tle biedny pan któremu oczka wysiadły, a potem szukał miłości, znalazł i jest modelowym dziadkiem.
Nie dość że zmienia co chwilę religie i światopogląd, to już całkiem mu się posrało wszy ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  10/08/2019

@Serpico: w zależności od przyjętych kryteriów mamy od 4 do 10 tysięcy religii. Może mu to starczy na rok, a potem zobaczymy. Gorzej z babami, bo tych mu przy takim przerobie braknie do Bożego Narodzenia.

Mechanizm uzależnienia jest dość prosty ...
Umysł z jakiegoś powodu wpada w duże cierpienie. By go zmniejszyć ZAGŁUSZA sam siebie intensywną czynnością *holizmem, narkotykami, alkoholem itd.
Sam siebie oznacza tu, że umysł jest PRZYCZYNĄ cierpienia ale też i "odbiorcą" cierpienia i zagłusza siebie, żeby nie cierpieć.
Uzależnienie jest właściwością umysłu, która polega na łatw ...  wyświetl więcej

@Koriolan: CD ...
Np pewien facet doznał przebudzenia. Zaczął myśleć i działać w/g niego ale rodzina wokół go nie rozumiała i sekowała. To powodowało ból i cierpienie. Nie wiedział co zrobić więc zaczął pić.
Cofnął się w rozwoju. Na szczęście niedaleko.
To jest właśnie przykład gdy ktoś w RD wchodzi do czarnego lądu i musi się cofnąć. Na szczęście nie zginął jak wcześniej Stachura.

  Hamilton,  09/08/2019

@Koriolan: Kori dla ciebie wszystko jest proste, bo życie jest piękne i po prostu jest. Idź i pierdol takie farmazony ludziom chorym w hospicjach, pobitym, sponiewieranym, zgwałconym, okradzionym, tym którzy utracili najbliższych itp. Wchodzi Kori - Syn koziej bozi i wam pomozi. Jesteś tak zarozumiały jak głupi. To chodzi w parze.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska