Login lub e-mail Hasło   

New Age

Sekta czy nowy ruch religijny?
Wyświetlenia: 1.069 Zamieszczono 30/08/2019

New Age nie jest religią sensu stricte, jednakże jego zainteresowanie zwraca się w kierunku tego, co określane jest "boskością". Jest niedogmatyczną kompilacją wątków starohinduskich, buddyjskich, taoistycznych, egipskich, szamańskich i okultystycznych, a także współczesnych teorii kosmogenicznych. Wśród głównych nauczycieli wymienia się - stawianych w jednej linii - Jezusa, Buddę, Konfucjusza i Mahometa.

Bóg New Age nie jest Bogiem osobowym ani też Stwórcą, ale bezosobową energią - czystą, surową - zwaną życiem. Owa energia tkwi w świecie, z którym tworzy kosmiczną, niezróżnicowaną jedność. Bóg jest zasadą życia, duchem, lub duszą świata, a więc wszystko jest Bogiem - kosmosem. Bóg jest najwyższą wibracją, świadomością, superinteligencją; jest również procesem, dzięki któremu wszystko powstaje i doświadcza siebie.

Człowiek natomiast rodzi się z boską iskrą, stąd naszym celem jest przebudzenie w sobie Boga, który drzemie w każdej istocie ludzkiej. Człowiek jest życiem wyrażającym życie, miłością wyrażającą miłość, Bogiem wyrażającym Boga. "Nie możesz oddawać czci nikomu innemu niż sobie, albowiem ty ty jesteś Bogiem. Kochać siebie oznacza kochać Boga".  Człowiek uważający się za Boga jest też twórcą kryteriów moralnych. Doskonali się i zbawia poprzez kolejne reinkarnacje. Każdy jest odpowiedzialny za wszystko, co mu się wydarzyło, i sam dla siebie wybiera przyszłe wcielenie, które ma być drogą uczenia się i czerpania mądrości z tego, i z kolejnych wcieleń. Stąd też każdy realizuje ludzki potencjał, dążąc ku lepszemu, doskonalszemu życiu.

Idee New Age mają być wdrażane w życie i kontynuowane przez dzieci Nowej Ery, a więc tzw. Dzieci Indygo oraz Dzieci Kryształowe. Te pierwsze zaczęły przychodzić na świat od lat 50. XX w. do ok. 2000 r., aczkolwiek boom ich narodzin przypada na lata 70. ubiegłego stulecia. Tym, co wyróżnia Dzieci Indygo od innych, jest ich temperament. Są intuicyjne i wykazują właściwości parapsychiczne; charakteryzują się duchem buntowniczym i wojowniczym. Ich zadaniem jest burzenie  starych, skostniałych i skorumpowanych systemów, aby odmienić oblicze tego świata na bardziej przyjazny człowiekowi i przyrodzie. Ich następcami są  Dzieci Kryształowe. Różnią się temperamentem od Dzieci Indygo; są spokojne i wykazują duże zdolności telepatyczne. Ich zadaniem będzie przewodnictwo w budowaniu lepszego świata.

Mimo akceptacji nauk wielu guru "wyznawca" New Age ma przede wszystkim stać na własnych nogach. Jest on otwarty na wszystkie religie i może praktykować kilka ścieżek religijnych jednocześnie. New Age stawiają sobie za cel powrót do mistyki i duchowości oraz uświadomienie sobie najgłębszej, boskiej natury. 

Do ulubionych praktyk wyznawców New Age należy medytacja, także na łonie natury; tu świadomość ekologiczna spotyka się z z wiedzą i doświadczeniem "religijnym" na głębszym poziomie. Dla tzw. " dobrej energii" i zdrowia dużym powodzeniem cieszą się kryształy, kadzidełka, talizmany, amulety. Praktyki te wiążą się z medycyną holistyczną New Age mającą za główny cel uzdrawianie za pomocą różnych metod, jak np.: medytacji, autohipnozy, akupunktury, jogi, reiki, etc. Nieomal "uświęcającą" moc nadano pozytywnemu myśleniu, które wraz z entuzjazmem i humorem stały się ważnymi częściami New Age. Etymologicznie słowo "entuzjazm" pochodzi od greckiego terminu enthousiamsmòs, co znaczy "napełniony Bogiem", "mający w sobie Boga".

Jak podkreślają socjolodzy, New Age można określić jako niezinstytucjonalizowaną, luźną formę "religii prywatnej", którą określa się jako bricolage ("majsterkowanie"). Dana osoba, tak jak przy "szwedzkim stole", sama wybiera według własnego uznania preferowane przez nią "dogmaty", normy etyczne i rytuały religijne.

New Age nie ma kościołów ( budynków sakralnych) ani opartej o struktury organizacji; nie ma też kapłanów ani przywódców; ma charakter oddolny, decentralistyczny i lokalny. Opiera się na swobodzie, bez żadnych granic i wymogów.

New Age nie posiada oficjalnie tekstów o typowo sakralnym charakterze, aczkolwiek jako teksty inspirujące wymienia się np. Kurs cudów ( Helen Schucman), Księgę Urantii, Dezyderatę ( Max Ehrman ), Rozmowy z Bogiem (N.D. Walsch ).

***

Literatura

Słownik wiedzy

O RELIGIACH

Wydawnictwo Szkolne PWN

Podobne artykuły


17
komentarze: 113 | wyświetlenia: 1622
14
komentarze: 8 | wyświetlenia: 672
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1177
12
komentarze: 1 | wyświetlenia: 776
11
komentarze: 298 | wyświetlenia: 745
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 662
11
komentarze: 0 | wyświetlenia: 1038
10
komentarze: 143 | wyświetlenia: 631
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 522
10
komentarze: 0 | wyświetlenia: 529
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 400
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 971
10
komentarze: 10 | wyświetlenia: 392
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 482
10
komentarze: 3 | wyświetlenia: 378
 
Autor
ArtykułDobry artykuł, dla mnie New Age wygląda jak rozwinięcie katolicyzmu. Taka adaptacja powszechnego kościoła do współczesnych czasów.

@pokrzywiony: Rozwinięcie katolicyzmu. Chyba nie. Raczej rozwinięcie religijności/duchowości, ale w jeszcze bardziej szkodliwym kierunku. Zamiast wychowywać rozsądnego człowieka, wychowuje kogoś "przesądnego" i w jego mniemaniu "uduchowionego", co nie przenosi się praktycznie na świat realny, kierujący się swoimi prawami.

  Hamilton,  30/08/2019

@pokrzywiony: a co na to evan kielnia krzywego Mańka z Paruszowic kole Rybniczkowa.? Już nie machasz biblią ? Przecież tam pisze o fałszywych prorokach. Aha, óczony w piśmie jeszcze nie dotarł do tego miejsca.

@pokrzywiony: mam takie samo zdanie ...

@Janusz Nitkiewicz: "nie przenosi się praktycznie na świat realny, kierujący się swoimi prawami."
.....
Religie przestraszyly i wynaturzyly czlowieka.
On nie wie czy za chwile spotka aniola ktory mu jakos pomoze, czy diabla ktory go ukarze.
I na tym strachu -spece od bogow- zbudowali swoj dobrobyt i potege !

  Hamilton,  30/08/2019

@zakrawarski: ty tesz wystraszasz ludziuf ze ich dasz do gazu abo na eutanazjem abo kazujesz niekturych zabic uprzenio przygorownym przedmiotem i budowywujesz tu na tem sfoja potega i dobrobyta na razie na eioba a co potem bedzie ? Ja to jusz caly ogupiony jezdem z tego strach pszed tfoim chumanitaryzmem. Wiem ze inne jak smrodki, wychodki, gnojstiki, sracze, hamsramy, swinie, kundle i psóbraty tesz siem bojom gniewu krula sraczy.

@zakrawarski: świetnie podsumowałem religie ...

@Koriolan: oh, ah, ah, oh, suuuuper. I jakie oryginalne to podsumowanie. Nie zaliż go na śmierć. I kup sobie wazelinkę, bo skaleczysz sobie odwłok.

@pokrzywiony: fajne ... S.B.B.
https://youtu.be/HGzAnc9Ixds
.

@zakrawarski: Tak, z jednej strony religia działa tak, jak piszesz. Działa tak na pewnych ludzi. Z drugiej daje nadzieję i wewnętrzny spokój, i poukładanie w życiu wartości (gdy stosuje się pewne zasady wiary w życiu, tu 10 przykazań). Aniołów stróżów nie ma, to fakt naukowy. Widać byłoby ich masowe działanie w ekstremalnych sytuacjach, a nie zauważono tego np w obozach śmierci. Ale inni wierzą w ...  wyświetl więcej

@zakrawarski: "nie przenosi się praktycznie na świat realny, kierujący się swoimi prawami."
Mylisz się, bo przenosi. :)
To w jaki sposób myślimy i kreujemy rzeczywistość przenosi się na świat realny, czy utwory Bacha które powstały w jego umyśle przeniosły się na świat realny ?
... czy sen o lataniu człowieka w przestworzach przeniósł się na świat realny ?
...
Ja ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: "Chyba nie. "
Popatrz na powód z którego narodził się katolicyzm, a teraz popatrz na pośpieszne wprowadzanie globalizmu na świecie. Według mojej opinii New Age to próba unifikowania wierzeń ...
Ps. Gdyby pilot lecący samolotem przykuwał swoją uwagę do drobnych szczególików na powierzchni ziemi, tracąc tym z pola widzenia horyzont to na pewno by się rozbił.
Tu rodzi się banalne pytanie, ku czemu my wszyscy lecimy ?

  Hamilton,  31/08/2019

@pokrzywiony: dokąd lecimy ? Odpowiedź jest banalnie prosta. Ty do prokuratury z donosami a inni do pracy by darmozjady mieli co jeść, a ty po obiadku na koszt podatnika oskarżać go na eioba o największe zbrodnie..

@pokrzywiony: "nie przenosi się praktycznie na świat realny, kierujący się swoimi prawami."
To cytat pozyczony od Janusza Nitkiewicza:

Reszta: Religie przestraszyly i wynaturzyly czlowieka, to moje !

@Janusz Nitkiewicz: "Z drugiej daje nadzieję i wewnętrzny spokój, i poukładanie w życiu wartości
(gdy stosuje się pewne zasady wiary w życiu, tu 10 przykazań).
...
Znam to, bo taka byla moja ukochana mama !
Wierzyla, ze spotka ojca w raju !
Zycze jej tego z calego serca, choc ja sam............

@zakrawarski: przekrwione gały z nienawiści do wszystkiego co katolickie też są twoje i nikt ci tego nie zabierze. Najwyżej same ci z orbit wypadną. Hi hi Koriolanek ukochał cię za to całym swym niepokalanym i czystym serduszkiem, bo on nie dopuszcza do siebie zatrutych myśli, a pokrzywionym cię yntelektualnie i moralnie wspomoże machając z patosem biblią i katechizmem.

@pokrzywiony: hahaha - 97 % walczy z wiatrakami tylko mały, podły przygłup i nierób z Rybniczkowa koło Paruszowic wskazuje na ogrom zbrodni popełnianych przez innych użytkowników eioba śliniąc się przy tym z patosem i wymachując katechizmem.

@Hamilton: a Ty widzę od rana już siejesz kpiny i nienawiść ...
Przez noc Ci zbiornik się zapełnił ...
Widzisz to ?

@Koriolan: tego pytania sobie nie potrafisz zadać od 3 lat, a z taką łatwością ci to przychodzi w stosunku do innych. Weź swe gały w swe lewe ręce i przyjrzyj się wreszcie sobie aniołku hi hi. .Poproś Mariolka niech cię walnie łopatą między oczy i doznasz ośficynia przez olśnienie.

@zakrawarski: Pomyśl co by się działo gdyby nie wiara w Boga ( wyższe dobro ponad obserwowanymi realiami ), komu by się chciało podejmować jakikolwiek wysiłek w imię dobra publicznego widząc przykładowo takie wpisy i publiczny aplauz
https://pl.wikipedia.org/wiki/Aplauz
... jako publiczna reakcja na takie teksty ?
...
H ...  wyświetl więcej

@Hamilton: hmmm ...
Chyba masz rację ...

@pokrzywiony: przepraszam cię Mariolek, źle oceniłem sytuację. Nie wsadziłeś łba w piasek tylko w słoik z ogórkami i nie mogłeś wyciągnąć. Na szczęście już ci się udało i możesz seplenić jaki z ciebie miszcz sfiata.

@Hamilton: na pewno masz rację, żebym zajął się sobą a nie Tobą ...

@Koriolan: hi hi to już po forehandzie Mariolek - łopata - czoło Koriolanka. Uderzenie było płaskie czy kantem ? Bo jak płaskie to trza powtórzyć. Tylko pokrzywionym niech odpocznie przy kawie i Paczkach, bo się spocił.

@Koriolan: no Kori to teraz leć do zakrawarskiego i pozachwycaj się jak ładnie to określił : smrodko, gnojstik, hamsracz, sracz, swinki, kundle, psubraty i będzie super, świetnie, super, świetnie, oh, ah, ah, oh i hi hi. Wleź mu w dupkę a potem wypachnij się miłością i na rynek poinformować ile masz komentów i jak jesteś przez wszystkich podziwiany.. Miasto postawi ci w zimie pomnik ze śniegu na rynku.

@Hamilton: niestety, nie mogę tego zrobić.
Każdy musi zrozumieć to sam ...
I Ty i Zakrawarski i ja ...

@Koriolan: hi hi - ja tu jestem sam, a ty masz za sobą całą eiobę i wszyscy tu widzą moją nienawiść i twoją czystą, bezinteresowną i niepokalaną miłość. Hi hi - jak bawoła do pługa.

@Hamilton: to dość prosta zasada ...
Atakujesz to czujesz się atakowany ...
Dlatego ja tak promuję w sobie bezbronność, by inni byli wobec mnie bezbronni ...

@Hamilton: no i nie jesteś sam ...
W tle czatuje jakiś jotko, czy smrotko i ja też Ci daje zielone ...

@Koriolan: i z tej bezbronności i miłości szczujesz pisząc głupkowate mementa mori oparte na danych z twojej rozmiłowanej w najprawdziwszej 'prawdzie' dupy. Aż ci Henear musiał przytrzeć tego czerwonego nochala za tę twoją pożal się boże obronę. Hi hi bez twoich zielonych bym nie przeżył. Szybciej byś sobie łeb dał uciąć stary hipokryto. Ja mam zielonych dosyć, zadbaj o swoje, bo nie widzę.

@Hamilton: żyjesz przeszłością ...
Dla mnie liczy się tu i teraz. Czy teraz atakuje Ciebie, czy teraz pluję nienawiścią, co robię teraz ...
Większość ludzi żyje wspomnieniami ...

@Koriolan: nagraj te swoje rewelacje na dupelku, bo tu niczym nie zachwycasz. Ślinisz się bezproduktywnie.

@Hamilton: cóż ...
Uważasz, że jestes ciałem a ciało nie ma żadnej korzyści z komunikowania się z drugim ciałem ...
Umysł ma zawsze korzyść z komunikacji, bez względu na to poprzez jakie ciała się komunikuje, gdyż umysł jest jeden i komunikuje się sam ze sobą, stąd ZAWSZE ma zysk z komunikacji ...

@Hamilton: sprawdziłem ...
Jotko logował się 2 godziny temu ...
A więc masz asekurację, nie jesteś sam ...

@Hamilton: dodatkowo ...
Ja nie potrzebuję być publicystą, więc ślinię się sam do siebie, Ty jesteś tylko lustrem w którym oglądam siebie ...
Jeśli pluje na to lustro to pluje tylko sam na siebie ...

@Koriolan:pa dzbanku, nie popękaj. Hi hi napisz pełen miłosnych uniesień memento jak to Hamilton istnieje tylko dlatego, że Koriolanek, krzywy Maniek i zakrawa wspierają go zielonymi plusami sobie od ust odejmując. I zgłoś do admina skargę, że Jotko nie poprosił cię o zgodę na logowanie, a Hamilton to podstępnie ukrył ciulu.

@Hamilton: cóż ...
Nie popękam bo jestem nieśmiertelny ...
Tylko ja Cię wspieram zielonymi ...
Kotka sam określa czym jest i admin jeśli go to zainteresuje sam sprawdzi ...
Więc cóż ...
Jestem tu sam ze sobą bo jestem jednym umysłem

  Hamilton,  31/08/2019

@Koriolan: a umysł o tym wie ? Swój umysł widziałeś ok. 30 lat temu jak odjeżdżał w popłochu.

@Hamilton: mój umysł nigdzie nie może odjechać ...
Bo ... Ja nim jestem. Jestem umysłem a nie, że posiadam umysł. Tobie się to myli bo myślisz, że jesteś ego i mózgiem.

  Serpico,  31/08/2019

@pokrzywiony:
Zacznij swoje wpisy oglądać panie społeczne reakcje, pisałeś że byś mu złamał nos w real i to ileś razy, nawet niedawno.Ty się lepiej zacznij interesować innymi społecznymi reakcjami. Ludzie od RD, mają zarejestrowane firmy, buddyści są zarejestrowany w ich szkołach, nie prowadzą szeroko zakrojonej krytyki katolików, tak tak proszę wielmożnego pokrzywionego, twoi koledzy nie k ...  wyświetl więcej

@Serpico: Mariolek złamałby komuś nos gdyby miał obok siebie 30 kolegów żuli, przy liczbie 29 wszyscy by spierd.... a Mariolek by zgubił gacie, berecik i rowerek.

  Hamilton,  31/08/2019

@Koriolan: a czym ty Kori nie jesteś ? Kozią bozią, duchem świętoszkowatym, alfą i omegą. Daleko zajdziesz. Zostaniesz dziadkiem klozetowym na dworcu w Sandomierzu. I będziesz prowadził wykłady jak się rozwijać rozwijając zużyty papier toaletowy na trasie Sandomierz - Pacanów i z powrotem. A tłum pielgrzymujących osłów będzie wiwatował.

@Hamilton: powiem Ci w tajemnicy ...
Ty i ja jesteśmy wszystkim ...

  Hamilton,  31/08/2019

@Koriolan: Mariolek z kolegami żulami niech ci złamią nos, załóż maskę zorro na swą uduchowioną z radości twarzyczkę i leć na rynek udawać tajemniczego Don Pedro syna
Czerwonego Buraka.

@Hamilton: ani pokrzywionym, ani Ty, ani serpico ...
Nie możecie mnie skrzywdzić, gdyż jesteśmy synami Boga. Nie jest możliwe by ktokolwiek skrzywdził syna Boga, nawet drugi syn bo Bóg sobie tego nie życzy ...

@Hamilton: nie muszę też nakładać maski bo nigdy się nie zmieniam ...

@pokrzywiony: " Pomyśl co by się działo gdyby nie wiara w Boga "
...
Ludzie wiezyliby w cos/kogos innego.
Polacy/ slowianie/sclawes mieli swojego swiatowida i wiara w niego
dalaby identyczny rezultat co obecnego.... żaden !

@Koriolan: ależ Mariolek nikogo nie krzywdzi swoją chęcią łamania nosów, oskarżając innych o faszyzm, kradzieże, morderstwa, bandytyzm, oszustwa itp. Twój Buk sobie chyba tak życzy, bo nie widziałeś tego do tej pory i dalej nie widzisz. Dał ci wielką łaskę ślepoty, bo jesteś wybrańcem i Synem Boha buraków. Pozostaje tylko fundamentalne pytanie : pastewnych czy ćwikłowych. Ament.

@zakrawarski: ja jusz nie wieze ze nasz kotlecik analfabecik napisze cus bez ortograficnawego blenda i zacnem chyba wierzyc w Boga. To pewniejsze. Wiara w ciebie zakrawa ze siem naócysz po polskawemu dalaby identyczny rezultat co obecnego.... żaden !

@Hamilton: ależ tak samo jak widzę ataki Twojego ego, Twojej nienawiści na innych, tak samo widzę ataki jego ego na Twoje ego.
Nie zrozumiałeś mnie ...
Ja mówię, że Twoje ataki ego na mnie nie mogą uczynić mi krzywdy. Tak samo jego ataki ego, nie mogą uczynić krzywdy Tobie. Jeżeli jednak wierzysz w krzywdę to jest tak z tego powodu, że wierzysz w lęk, atak i nienawiść ...

@Koriolan: hahaha - Kori w ciebie 'wieze'. Idź już na rynek, pogoda ładna a ty ględzisz i ględzisz, o zatruciach dziś nic nie było. Potruj ze dwa razy i idź się zrelaksować na rynek, tylko w cieniu usiądź, bo dostaniesz udaru i znów zaczniesz truć oklepanymi truizmami.

@Hamilton: ok ...
Dzięki za rady, skorzystam bo jest naprawdę gorąco ...
Dlatego do tej pory jeszcze nie wyszedłem ...
Ale już idę ...
Nara ...

  Serpico,  31/08/2019

@Koriolan:
Gazeta Wyborcza opublikuje przeprosiny oraz wypłaci zadośćuczynienie pieniężne w wysokości 10 000 złotych dla Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi linii Karma Kagyu w zakończonym procesie o ochronę dóbr osobistych. Sąd Apelacyjny podtrzymał wyrok Sądu Okręgowego wydany w tej sprawie.

W dniach 1 i 2 marca 2007 roku w bydgoskim wydaniu Gazety Wyborczej ukazały sie artykuł

...  wyświetl więcej

  Serpico,  31/08/2019

@Koriolan:
Ta ... to dlatego Wróbel tak majaczył o tych dobrach osobistych heheeeh ..... ta ... tylko to działa słoneczko w obie strony, mysiu pysiu
Na ile wyceniasz panie mądrala to co razem z Wróblem robiliście co ? Na ile wyceniasz jego naruszanie dóbr osobistych w tym szkalowanie ludzi, grożenie niszczeniem kariery zawodowej itd ? Niech się Wróbel z tobą zacznie modlić, żeby nie ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Szkalujecie katolików gdzie się da, ile się da, szkalujecie ogólnie gdzie się da ile się da każdego który wam nie odpowiada, w tle gadanie o braku moralności, non stop o seksie, jakieś kurwa historie z dupy o wymianach partnerów, nigdzie kurwa nie zatrudniony, nie wiadomo kim jesteś, a ty jeszcze siedzisz i namawiasz na spotkania z tobą. Gorąco to dopiero człowieku będzie.

Za wszystko, dokładnie wszystko ODPOWIESZ .

@Koriolan: hi hi nie skorzystałeś z wyjścia na świeże powietrze, bo jest ci gorąco. Ty się tak poświęcasz dla tej 97 % ludzkości, która jest 'zaciemniona'. Znów cierpisz za miliony za tą mizerną rente. A inni muszą w upale zapierdalać i płacić podatki byś mógł coś wrzucić do gara i tak strasznie cierpieć dłubiąc w nosie po obiadku.

@Koriolan:
Mieli rację, Wróbel to czysta psychomanipulacja. tego są tony, łącznie z tym jak porobiliście nicki, jeszcze łamiąc zabezpieczenia eioba i wstawialiście te obrazki odchodów itd, tony manipulacji.
A potem rok u Benedyktynów to samo, niech się Wróbel modli razem z tobą.

Nic, ale to nic już nie działa na waszą korzyść, NIC.

Jak Wróbel jest w tej Diamentowej Dr

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Kochany .... jak się cieszę że nie jestem tobą haahhaa ..........do pewnego momentu to nawet zabawne, nawet, dalej nie, to jest już gwarantowane że to wszystko razem trafi do prokuratury, wszystko razem, to jest na kilka spraw o naruszenie dóbr iluś osób, potem te wasze szkalowanie katolików, szkalowanie poszczególnych osób, niejasne źródła zarobkowania, albo żadne.
Co ty ...  wyświetl więcej

@Koriolan:

"Piotr Wróbel 14 listopada 2017 o 19:49
Felku drogi,
Nie jestem jedynym buddystą na swiecie.
Pewno, że ty nie mozesz zweryfikować jak wlasnie ja żyje i czy moja etka jest grzeszna ujmując to w sposób katolicki. Mozesz uważać oczywiscie iż klamie by zyskać tu na forum argumenty i nie musisz mi wierzyć. Buddyzm jak pisalem nie sklada się z samych oswieconych b

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Makabra człowieku i jednocześnie to co ty ciągle powtarzasz z tą całą iluzją, makabra.
"Buddyzm, natomiast, twierdzi, że wszystko jest złudzeniem umysłu i ma pustą naturę, i nie ma od tego wyjątku. Ci co urzeczywistnili nauki buddyzmu nie tyle to rozumieją, bo to narzędzie w buddyzmie nie ma tak dominującego znaczenia i zazwyczaj rozumienie jest wtórne wynikające z wglądy, ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Co to kurwa jest ?
cytuję Piotr Wróbel :

"Pobiegliśmy na pomoc. Wielu było rannych. Stary mnich dogorywał nieprzytomny z mózgiem widocznym w sczelinie czaszki. Nasz mnich i my udzielaliśmy pomocy, ktoś wezwał karetkę. Czekaliśmy dłuższą chwilę w żalu płaczu i histerii. Wszyscy otaczali wrakowisko. Tłum narastał. Tylko nasz stary mnich, kiedy zobaczył że nie może ju

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
To jakiś zajebany horror, chyba mi się śni, Wrobel od tak opowiada swoją kolejną zjebaną historię, o jakiejś kraksie w Tajlandii gdzie jeden mnich ma obrażenia czaszki takie że widać mózg, a drugi po prostu idzie, gdzieś sobie siada i je banana, następnie jak jego ojciec umiera na raka, w międzyczasie wszystko jest iluzją, a sam sam koniec się chichra i pisze o tobie. To jest kur ...  wyświetl więcej

  Serpico,  31/08/2019

@Koriolan:
HAHAAAHHA

"No i już całkiem na koniec. Halinko nie wytrzymałaś? Tyle merytoryki i na końcu emocje cię poniosły. Jeśli każdą rozmowę ze mną musisz kończyć wersem o mojej pysze i zarozumialstwie, to ok. niech już tak zostanie, jeśli nie dajesz rady inaczej."

Która to osoba ? 30000 ? hahaahha .........

Piotr Wróbel 2 listopada 2017 o 22:09
To są, (byli

...  wyświetl więcej

@Serpico: czerpiesz z przeszłości pełnymi garściami ...
Ale po co ?
By palić nienawiścią w sobie jak w piecu ...
Na zdrowie ...
Mnie to nie dotyczy, to Twój wybór ...

@Koriolan:
Wiesz co ci powiem ? Powiem ci tylko tyle, po co ci to, ja jestem teraz w takiej sytuacji przez was, wiem że ktoś bierze narkotyki, wiem że stara się je sprzedawać, ale robi nie tylko to, jeszcze zmusza wręcz do użycia, taka analogia, nie mam i nie miałem ochoty się tym zajmować i najlepiej będzie jak zajmie się tym te centrum przeciwdziałania sektom, Wróblem ktoś z jego szkoły, ...  wyświetl więcej

  Serpico,  31/08/2019

@Koriolan:
No niestety dotyczy, wolałbym żeby mnie nie dotyczyło, widziałem wystarczająco, na nic te gadanie o nienawiści, ja się boję o ludzi, nawet takich jak ta Aneszka, ją też namawiałeś na spotkanie, to co robisz jest złe i inne nie będzie.
Jakiej przeszłości jak to było rok temu, a jeśli chodzi o same historie Wróbla z których pewnie 3/4 to bzdety, niech sobie znajdzie kogoś do ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Wiśnia.
https://17karmapa.pl/karma-kagju/tilopa/
Polskojęzyczna wersja
https://kagyuoffice.org/kagyu-(...)tilopa/
Anglojęzyczna.

To jest Tilopa
https://pl.wiki

...  wyświetl więcej

@Serpico: nie dotyczy mnie w tym sensie, że Twoja nienawiść jest tylko Twoją ...
Ja swoją nienawiść staram się usunąć ze swojego umysłu ...

  Serpico,  31/08/2019

@Koriolan:
Może w sanskrycie byłoby łatwiej, niestety nie znam. Dwie wersje, masz wyżej, jednak się różnią, Wróbel połączył sobie dwie szkoły, jedna jest z Tajlandii, a drugą jest tybetańska, tybetańska jest niby mniej ortodoksyjna, prekursora tybetańskiej masz wyżej. Hnmmm... usunąć coś z umysłu ... nie raz łatwo nie jest.

...  wyświetl więcej

@Koriolan: "nie dotyczy mnie w tym sensie, że Twoja nienawiść jest tylko Twoją ...
Ja swoją nienawiść staram się usunąć ze swojego umysłu ... "
No właśnie, a on i hamilton starają się swoja nienawiść narzucić innym, zamiast ją niszczyć w sobie. :)
https://www.youtube.com/watch?(...)Zwpmufw
Nadszedł czas hamiltona ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  01/09/2019

@pokrzywiony: ty pokrako moralna i umysłowa niszczysz w sobie nienawiść oskarżając innych bezpodstawnie o największe zbrodnie świata i wrzeszczysz damski bokserku do kobiet ; "pierdo**** szmato, gnij w nienawiści, nawet pies cie dup**** nie che". Teraz ty dupku będziesz uczył innych jak mają postępować. Gdybyś miał choć deko honoru zamknąłbyś tę podłą mordę nieokrzesanego chama i przestał się wymądrzać wypierdku. .

@Hamilton: "ty pokrako moralna i umysłowa niszczysz w sobie nienawiść oskarżając innych bezpodstawnie o największe zbrodnie świata i wrzeszczysz damski bokserku do kobiet ; "pierdo**** szmato, gnij w nienawiści, nawet pies cie dup**** nie che". Teraz ty dupku będziesz uczył innych jak mają postępować. Gdybyś miał choć deko honoru zamknąłbyś tę podłą mordę nieokrzesanego chama i przestał się mądrow ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  01/09/2019

@pokrzywiony: poprzez porównanie kogoś do Hitlera wystawiasz sobie świadectwo mega idioty., bo większego i bardziej prymitywnego kretynizmu żaden kretyn poza tobą już nie wymyśli.

  Hamilton,  01/09/2019

@pokrzywiony: jeśli ktoś odpowie na twój komentarz niepochlebnie, to cię to upoważnia idioto by oskarżać go o mordowanie niewinnych dzieci, faszyzm, bandytyzm, kradzieże i oszustwa ? Ty jesteś już tak *ebnięty, że najwyższy czas by się tobą zajęły służby weterynaryjne.

@pokrzywiony: jak zawsze masz rację ...
Ja teraz lecę "Kursem Cudów" i zniszczyć w sobie nienawiść hamiltona i serpico oznacza dla mnie coś zupełnie innego ...
Kurs mówi, że wszystko projektujesz, ja projektuję na zewnątrz, zaciemniam to a następnie atakuje jako "nie moje".
Usunięcie nienawiści ham-iltona i serpico polega więc na ZOBACZENIU mojej projekcji i rezygnacja z tego ...  wyświetl więcej

@Hamilton: źle zrozumiałeś PIERWSZY komentarz pokrzywionego bracie ...
On wyraźnie napisał .... Nienawiść zniszczyć W SOBIE ...
A więc nie Ciebie a Twoją nienawiść w SOBIE.
Ponieważ PRZYJĄŁEŚ, że on zaatakował Ciebie (czego nie zrobił) to Ty zaatakowałem go ... Niepotrzebnie ...

@Koriolan: Mariolek i ty moglibyście więcej uwagi poświęcać sobie. Takiej aktywności wam brakuje. A brata poszukajcie sobie obaj na "pochalańskich" pastwiskach. Tam będziecie mogli trenować wśród równych sobie. Chociaż nie do końca jestem pewny czy barany i kozy was nie wydudkają na strychu albo wystrychną was obu na dudka.

@Hamilton: cóż ...
Już korzystamy z Twoich rad. Rozmawiamy i spotykamy się osobiście. Nie rozmawiamy tutaj bo jacyś heiterzy strasznie spamują tu nasze rozmowy. Nie ma wątku by heiterzy nie wsadzili nosa do niego. Mnie to absolutnie nie przeszkadza, ale niektórzy nie mogą tego znieść. Seta napisał coś takiego a i Ty napisałeś do mnie bym się nie wtrącał ...
Reasumując ...
Gada ...  wyświetl więcej

@Hamilton: "A brata poszukajcie sobie "
Ty nazywasz mnie jak chcesz, co daje mi prawo nazywania Ciebie jak ja chcę .... Bracie :-)))

@Koriolan: jasne Kori - nie rozmawiacie tutaj z Mariolkiem 11 182 + 5835 razem 17 017. Kuźwa milczycie jak grób od rana do wieczora. Czego ty jeszcze nie udowodnisz.? Leć na rynek i ogłoś, że jesteś nie tylko kozią bozią, ale i pierwszą damą Rzeczpospolitej.

@Hamilton: widzisz bracie ...
Zwróciłem Ci uwagę, iż błędnie zinterpretowałeś komentarz pokrzywionego i zrozumiałeś mnie. Twój błąd wywołał w Tobie złość, więc z kolei zaatakowałeś mnie ...
I tak od ataku do ataku upływa Ci dzień ...
Już Ci pisałem, że czasem próbujemy gadać z pokrzywionym tutaj, dla zysku innych osób ... Ale zalewasz naszą rozmowę serią bezsensownych ataków ...
Potrafisz się do tego przyznać ?

@pokrzywiony: hahahaha "Tacy jak ty tylko czekają aż coś zostanie im podane na tacy, jedyny warunek jaki stawiają to chęć podpisania się pod cudzymi osiągnięciami i panoszenia się w niezasłużonej chwale, a jak im się wykazuje kłamstwa i matactwa do robią wszystko co możliwe byle tylko wojnę wywołać, bo uczciwą drogą niczego nie potrafią osiągnąć".

@Koriolan: i wszyscy widzą te wasze 'zyski'. A ci wszyscy to ty i Mariolek. Kori ty naprawdę jesteś zaślepiony jak kret w tej swojej pyszałkowatości. Napisz coś o sobie z wyższością, bo nawet Maniuś już nie 'che'.

@Hamilton: tak naprawdę nie chodzi o czyjekolwiek zrozumienie ale jedynie Twoje i moje ...
Jakie Ty czy ja mamy zrozumienie, tak działamy, piszemy ...

@Koriolan: tak naprawdę nie chodzi o czyjekolwiek zrozumienie ale jedynie o twoje bleblanie ... By nabić więcej komentarzy. I dlatego się z tej twojej pustki ... nabijam dzbanie.

@Koriolan:
Traktowanie cię normalnie to błąd, zrobiłem go, własnie dlatego ludzie jak ty są niebezpieczni, robisz dokładnie wszystko żeby coś oddalić od siebie. Ty jesteś nieskazitelną duszą, wszystko złego co zrobiłeś i robisz nadal to twoje wyimaginowane ego, oczywiście za ego odpowiedzialni są wszyscy ale nie ty, dalej leczenie psychiatryczne, dalej te koszmarne opisy krzyżowych stosunkó ...  wyświetl więcej

@Serpico: cóż ...
Fajnie, że widzisz swoje błędy, masz szansę je naprawić. Najgorzej jak ktoś myśli, że jest lepszy od drugiego ...

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Co fajnie ? Ty chyba czegoś nie zrozumiałeś, w czym być od ciebie lepszym, albo gorszym ? Najgorsze jest jak ludziom się wydaje że im się należy coś więcej od życia, mimo że nie robią w nim nic, a to akurat nie do mnie z tym.

łąd to między innymi reagowanie na ciebie empatią, w jakikolwiek sposób, to jest błąd.

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Parę miesięcy piszesz te swoje % ty, wpis masz jaki masz w profilu, okazuje się że w zasadzie wszystko co piszesz jest negatywne.

@Koriolan: Tak masz racje, nienawiść jak i każda inna emocja w nas się rodząca, jest rezultatem projekcji naszego EGO. :)

  Hamilton,  01/09/2019

@pokrzywiony: Tak masz rację. Mariolek w twojm projektorze karbid się wypalił i ci zwieracze szwankują. Dlatego jesteś tak wylewny jak kanał ściekowy po burzy.

@pokrzywiony: masz i Ty rację ...
Ale teraz widzę to trochę inaczej ...
Zarówno ego jak i serce wywołuje emocje.
Jakie emocje mamy, zależy to czemu dajemy pierwszeństwo ...
Jeśli dajemy pierwszeństwo ego to mamy zatrute emocje ...
Jeśli dajemy pierwszeństwo sercu to mamy radosne emocje ...

@pokrzywiony: z tego wynika, że to nie mechanizm wzbudzania emocji jest zatruty ... Ale umysł (w tym przypadku myśli) są zatrute i to one wywołują zatrute emocje.
Co zresztą Jezus określił "po owocach ich poznacie".
A więc kto sieje nienawiść jest nienawistnikiem ...

W/g mnie to świetne podejście do życia.

@Koriolan: jasne, dla ciebie najlepsza religia to taka w której w poniedziałek najważniejsze jest życie, we wtorek przestrzeń, w środę energia w czwartek grawitacja, w piątek wirowanie w sobotę odwirowanie a w niedzielę trzecie oko w dupie orangutana. W następnym tygodniu zmiana i Kori zastąpi orangutana.

@Hamilton: wiem ...
Twoja potrzeba ego by wyrzucać nienawiść jest nienasycona ...
Wyrzucaj, wyrzucaj, wyrzucaj ...

@Hamilton: Twój atak na mnie nie ma skutku, tak samo jak mój na Ciebie. Atakujący pokazuje, projektuje jedynie na zewnątrz to co ma w środku. To właśnie oznaczają słowa "po owocach ich poznacie". Henear napisał coś takiego, że człowieka określa jego działanie. Ale ma i nie ma racji. Nie ma racji bo atakuje ktoś, kto myśli o ataku. Czyli atak już jest w atakującym. Ma rację bo atakujący chce atakować dalej, a więc atak uczy go atakowania.

@Koriolan: atak uczy atakowania, masło jest maślane, a sranie uczy srania. I takich twoich mundrości pełnych miłości jest tu 18 godzin na dobę od rana do wieczora, 7 dni w tygodniu. Ot - cała twoja głębia duchowości. Taką głębię duchową osiąga każdy żulik po 3 mamrotach a ty straciłeś na to pół życia.

@Koriolan: "po owocach ich poznacie". Hahahahahahaha - wszyscy widzą jak z krzywym Mariolkiem górujecie nad resztą użytkowników eioba zaletami umysłu i serca. I paczaj- dlatego macie najwięcej lajków.

@Hamilton: masz rację bracie ...
Chodzi mi tylko o ilość komentarzy ...
Cóż innego mógłbym tu zyskać ?

@Hamilton: gadałem z Wróblem ...
Opowiedział mi fajny kawał all jest za długi by tu go napisać ...

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Trudno, możesz mu opowiedzieć w zamian historię o prekursorze jednej z jego szkół buddyjskich i to nie kawał że był służącym i stręczycielem prostytutek i od tego lewitował.
Nie jest też dowcipem buddyjski mistrz który wpierał w syna że jest reinkarnacją jego wujka.

@Koriolan: hmm - pozostaje ci chichrać się i rechotać w samotności na rynku i czekać na ten swój pomnik ze śniegu w zimie. Kawał wrobla długi to ci czas w czasoprzestrzeni w sensie czasu upłynie szybciej, ale skonsultuj to z óczonym Mańkiem, bo poczuje się dotknięty i ci z nosa zrobi sraczkę nasz aniołek.

@Hamilton: spoko luzik ...
Na rynek chodzę z dziewczyną ... Ona lubi takie numery.
Czasem też chodzę sam ale NIGDY nie jestem samotny ...
Dzieci Boga nie są nigdy samotne bo ZAWSZE jest z nimi ich Ojciec. Dlatego piszemy to z dużej litery ... Albo dużą literą jak lubi Szubrawiec ...

@Hamilton: a pokrzywionym zadzwoni to mu opowiem ...
Teraz pewnie pędzi po lesie tym swoim rowerem ...

@Serpico: dziękuję za propozycje tematów ...
Może kiedyś skorzystam. Na razie więcej gadamy o katolikach, Jezusie, księżach i rozwoju duchowym w Polsce ...

@Koriolan: jak pokrzywionym zadzwoni pokrzywionymi zębami to mu opowiedz też, że nigdy nie jesteś samotny, bo z tobą kozia bozia z dużej litery i dziewczyna co lubi tanie numery z 60 cio letnim młokosem bez prostaty. Oby się nie okazało, że Maniuś pędzi nie po lesie a na strychu i nie rowerkiem a bimber. Nic lepiej nie wspomaga waszego yntelektu i RD.

@Hamilton: Bo gdy został apostatą to pożegnał się z prostatą. I choć rzadko tym się chwali, Wróbel z trykiem ją solidnie masowali, hen na wierchu tuż za krzakiem, skąd na baranie wolno zjechał już okrakiem...

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Jeśli próbujesz mnie rozdrażnić tym komentarzem, to nie zadziała, nikogo nie interesuje o czym rozmawiacie, co robicie, już tak.
A co robicie i robiliście wiesz.Księży i katolików to akurat on wyzywa, ty tez, część z nich łącznie z księżmi pracuje, ty nie.

@jotko49: uuuu ...
To Tobie też dokucza prostata ?
Ja jestem za młody na takie problemy ...

@Serpico: wiem, że nikogo nie interesuje ...
Jesteś świetny więc wyrażę to samo co Ty ...
Nie interesuje mnie co kogo interesuje ...
Nie ...
Źle to zabrzmiało ...
Mnie interesuje wszystko co interesuje innych ...
Teraz lepiej ...

@Koriolan: … a serpico co interesuje?

@Koriolan: młodzieńcze wyprostuj prostatą krzywego Mańka a on ci się odwdzięczy i pokrzywi ci prostatę wsadzając ci ją w szmatę.

@podobny: jego interesują cycki ... Moje, Wróbla i Vivi ...
Często o nas pisze ...

@Hamilton: ech ...
Nie poplułeś się pisząc takie łamańce ?

@Koriolan: … patrz no, to może jakiś maniak seksualny? Dobrze, że chociaż o moich cyckach nic nie pisze.

@Koriolan: .. on ma stucną scenkę, dlatego tak sepleni.

  Serpico,  01/09/2019

@podobny:
Coś słabo ci idzie to niszczenie nienawiści w sobie, tłusty łysy oraz cycaty, intelektualnie denny pierdoło.
Ego checking.
W sensie on ma sztuczną szczękę a ty nie, to znaczy jesteś lepszy ?

A nie, to ty, drugie dno, przyzwyczaiłem się że Koriolan ma te kretyńskie gadki o wieku.

Mirek ty ciężki kretynie, prostego newsa nie zrozumiałeś hahahaha .......

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  01/09/2019

@podobny: i głosuje na "ja mieć i dać pozycka 3 % bo ja chcec zapladniać". I podobny wniebowzięty i posikany ze szczęścia jakby spadł z drabinki 7 razy z rzędu prosto w ramiona bakteri E coli waląc łbem z łoskotem w posadzkę i witając się z grawitacją rękoma zmęczonymi od wielogodzinnej i bezowocnej masturbacji. Z umysłową włącznie.

@podobny: trochę poczekaj ...
To i Twoim cyckom się dostanie :-)))

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Na razie się dostaje jego zdolnościom do czytania ze zrozumieniem, na poważnie to już koszmar, na bazie tego typu rozumowania, powstają teorie że homoseksualizm jest TYLKO i WYŁĄCZNIE środowiskowy, a to nieprawda, nikt tego jeszcze nie udowodnił.
Poza tym w badaniach nie chodziło o udowodnienie że jest wrodzony, ale sprawdzenie czy jest jakiś gen odpowiedzialny za homoseks ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: ty Kori tyle nie dokazuj, bo się zacznie onanizować twoimi cyckami i jak będziesz latał na rynek? Z podobnym na plecach.? A za tobą tabuny jego bakterii. Przecież żyć bez niego nie potrafią a on bez nich.

@Serpico: ja sobie żartuję bo tak naprawdę, nikt nie wie jak ktoś staje się homoseksualistą ...
Trzeba być homo i do tego mocno świadomym by wiedzieć jak się nim stał. Widziałem faceta zakochanego w drugim facecie. Ale jedynie co mogę powiedzieć to to, że wyczułem jego zakochanie podobnie jak zakochanie faceta do kobiety i ew. Odwrotnie ...

@Hamilton: myślałem, że piszesz o serpuku ...
To on się podnieca moimi cyckami ...
I nie mam mu absolutnie tego za złe, może pisać co chce byle by nie chciał próbować czegoś w realu ...

@podobny: " on ma stucną scenkę,"
Nic mu na razie nie poradzę, jeszcze nie stałem się Chrystusem i nie potrafię uzdrawiać stucnych scęk ...
Na razie skupiam się by poczuć, że jestem nieśmiertelny ...

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Znów zaczynasz z tymi świadomymi, słuchaj pajacu, nie wiem kim jesteś i przede wszystkim nie chce wiedzieć, rozumiesz ? Z opisu jesteś trwale bezrobotny, niby inwalida który nie jest inwalidą, koniec kropka.
Gówno mnie to obchodzi, jedyne co mnie interesuje to twoje występy z zakresu grożenie, sekciarnia itd.
Rozumiesz ? Nie będę siedział i prowadził z tobą bzdurnyc ...  wyświetl więcej

@Hamilton: przekroczę 11200 komentarzy to przyhamuję do wieczora ...

@Serpico: "koniec kropka"
Ani koniec ani kropka ...
Nie mówię o Twojej świadomości.
Raczej trzymasz się swoich torów ...

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Nie jesteś od mówienia o niczyjej świadomości, podobny też nie jest, nie rozumie prostych tekstów, potem siądzie taki jełop, napisze swoje ble ble, następny przeczyta, powieli dalej i tak powstaje informacyjna sieczka.
Co mam ci głąbie napisać ? Weź się za swoje życie ? Nie zrobiłeś tego 20 lat, to i tak nic nie da pisanie.

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: jedni faceci zakochują się w kobietach, inni w innych facetach, a jeszcze inni w sobie i piszą o sobie z wyższością. Daj sobie budzi.

@Serpico: sorry ...
Nie mogę Ci grozić ... Jesteś moim bratem, jesteś drugim mną ...
No chyba, że bardzo potrzebujesz, żebym Ci groził ...
To wyraźnie napisz ...
Koriolan chcę żebyś mi groził tak, by Cię wsadzić do pierdla ... Proszę ...

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Nie jestem żadnym twoim bratem, już mi groziłeś z Wróblem.Bardzo to ty potrzebujesz żeby coś z tobą w końcu zrobić, skoro sam tego nie umiesz, zrobią to państwowe służby, pajacu, nie będę się z tobą użerał.

@Koriolan: aby uzdrawiać sztuczne szczęki nie trzeba być kozią bozią. Chyba wystarczy być technikiem dentystycznym, ale wpierw musisz poradzić sobie z ukończeniem wieczorowej podstawówki dla zdolnej młodzieży 60 cio latków na rencie. Jesteś nieśmiertelny więc 20 - 30 lat możesz tam chodzić z tornistrem na plecach. A potem kolejne 30 w tym technikum i będziesz uzdrawiał stucne scenki zamiast ględzić na portalach o tym jak bardzo jesteś w sobie zakochany..

@Serpico: nie wziąłem się za swoje życie ... 60 lat ...
Tak naprawdę to brałem się 50 lat ale kilka lat temu pierdolnąłem w kat to bezużyteczne zajęcie. .
Teraz TYLKO żyję i cieszę się tym ... Nic więcej ...

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Oo .. dobrze by było gdyby tak było, jakbyś był zajęty tylko sobą, nie jest tak.
Dobrze dobrze, zajęty cieszeniem się, koniec kropka, nie jest tak.

@Hamilton: ja kocham siebie prawdziwą Miłością. Prawie w każdej sekundzie daje sobie i światu buzi ...
Czasem nawet buzi i dupci ...

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Jesteś pasożytem i to na iluś polach, po prostu zwykły pasożyt.

@Hamilton: dobrze bym się bawił w podstawówce ...
Ale by mnie chyba nie przyjęli. Jeszcze nie chodzę w pampersach ale czasem ssam kobiece piersi ...

@Serpico: wiem ...
Przepraszam Cię, że jestem pasożytem i myślisz o mnie, o moich piersiach i o moich groźbach ...
Najmocniej Cię przepraszam ...

@Serpico: znowu Cię zawiodłem ...
Przepraszam, że zajmuje się oprócz siebie czymś innym, eioba, gadaniem, pisaniem, piciem piwa, seksem i mnóstwem innych rzeczy ...
Wybaczysz mi to ?

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: do dupci wchodzisz często i chętnie każdemu kto jest wrogiem twojego wroga, bo masz w sobie tyle miłości, że nie da się tego wyrzygać przez cały rok.

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: coś ty Kori. W tej podstawówce jak powiesz, że jesteś kozia bozia, uduchowiony i oświcuny to będą cię na lekcje w lektyce nosić a na przerwach wachlować twoją wygryzioną prostatę.

@Hamilton: no Tobie też chcę do dupy wleźć ale to trochę trudne ...
Muszę ostro poćwiczyć ...

JUHUUUU ... Mam ponad 11209 komentarzy ...
Ale jeszcze was nie opuszczę bo jest Kurewsko gorąco ...

@Hamilton: raczej w podstawówce tak słodko by nie było ...
Mogliby mnie do domu świadomych odwieźć w gustownym kaftaniku ... lepiej nie ryzykować ...

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: Kori umówmy się aby nie było niedomówień. Nie chcę aby do mojej dupy przykleiło się coś takiego jak ty. Ty możesz zaimponować jedynie ilością debilnych komentarzy. Wejdź sobie we własną.

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
I te "mnóstwo rzeczy" to dokładnie nic, plus namawianie, a wręcz przymuszanie ludzi do spotykania z wami, na tych waszych spotkaniach, jednocześnie starając się dowiedzieć o danej osobie jak najwięcej.
Centrum zaraz kończy przerwę wakacyjną,a policja jest czynna 24 na dobę, tak ta sam której się nie wzywa.

Naprawdę nie zamierzam tego ciągnąć w nieskończoność i napr

...  wyświetl więcej

@Hamilton: nie, nie ...
Ja nie chcę Ci przykleić się do dupy ...
Ja chcę Ci WEJŚĆ do dupy ...
Taki jesteś Super facet :-)))
I dlatego ciągle Ci daje zielone ...

@Serpico: no przepraszam Cię, że zmuszam ludzi do spotykania się ze mną.
Przepraszam, że staram się dowiedzieć jak najwięcej o nich.
Przepraszam, że Cię zmuszałem do spotkania się ze mną z Vivi i Henearem.
Ty byłeś na tyle mądry, że nie dałeś się zwabić. Ale biedna Vivi i Henear byli za głupi by uciec ...

@Serpico: Nooo ...
Wreszcie usunąłeś to zaciemnienie ze swojego umysłu i już wiesz gdzie Wróbel jest zrzeszony. Już możesz zadzwonić by go wyrzucili ...

@Serpico: no i Szubrawiec też nie dał się zwabić na spotkanie ze mną ...
Dzięki temu będzie mniej ludzi w sektach ...

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Nie wyjdzie, tak wiedziałem że coś takiego nastąpi, nie wyjdzie proszę pana, Vivi chciała coś tym udowodnić, to nie były spotkania eioby, dalej potem pisałeś że zapraszam na spotkania eioby, teraz pisałeś że zapraszam na spotkania gdzie tematem będą "chrześcijańskie stowarzyszenia", nie wyjdzie.
A ja nie będę tego ciągnął, tylko po prostu zgłaszał.

To że się teraz

...  wyświetl więcej

@Koriolan: tyle mi brakuje do ciebie, że nie ta półka. Tyś jak Himalaje. Mount Everest łósficunych, ocean przebudzonych, kosmos duchowości i jak cuś powisz to jak nabzdryngolony śledzik w paście do butów.

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Dalej piszesz o Szubrawcu, próbując go w to mieszać, tylko dziś pisałeś że rozmawiacie, co chwilę zmieniasz wersję, jak z tym co niby Vivi powiedziała o Seta, nie przejdzie.

@Serpico: jesteś Świetnym, Super, Agentem ...
Mogę Ci mówić SSA zamiast Świetny Super Agencie ?
Ty jako SSA bijesz na głowę 007 ...
Ciebie powinni w telewizji wyświetlać ...
No tak, teraz telewizja w rękach PiS ... To pewnie dlatego Cię jeszcze nie widziałem w telewizji ...

@Serpico: tak ...
Od czasu do czasu rozmawiałem z Szubrawcem. Tak ze trzy razy na rok a kiedyś częściej. Tym niemniej on się zorientował, że chce go zwerbować do sekty i się wymknął z moich sieci. Złapałem tylko Vivi bo codziennie piszemy do siebie. Ale wspominam o Szubrawcu bo tak jak Ty i Henear Szubrawiec mi się wymknął z sieci. Henear też piszę, że mnie nie zna ...

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: jesteś dowcipny jak jednorazowy czerwony tampon higieniczny używany 7 razy z rzędu. Zrób sobie prześwietlenie główki.

@Serpico: no i złapałem w sektę pokrzywionego. Z nim też często gadam przez telefon 3-4 razy w tygodniu ...

@Hamilton: kiedyś zrobiłem sobie rezonans magnetyczny kolana. Niby nic nie wyszło ale kolano nadal boli ...
Więc główka nie będę ryzykował ...
A Tobie jak wyszło ?

@Hamilton: no dobra ...
Temperatura spadła do 30 stopni ...
Czas na rynek ...
Miłego popołudnia chłopaki ...

@Koriolan:
"Piotr Wróbel 23 sierpnia 2018 o 17:42
Witaj aleister.
Miło cię tu widzieć.
Pytasz
Ty ddn z diamentowej drogi jesteś?
Odp Ja jestem buddystą nie zwiazym sciśle z żadną szkołą.
Diamentową drogę bardzo poważam.
Ddn i Koriolan to wg deklaracji ich nie budysci.
Idą drogą Jezusową, buddyzmu naukami sie wspomagają by ją odszukać. ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Wiesz co znaczy żadną ? Kto mu w takim razie dał prawo do używania tej definicji wobec siebie ? :
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)isattwa
"Buddysta" nie związany z żadną szkołą, "leczący" głównie katolików z zaciemnień, razem z kolesiem który twierdzi że jest nieśmiertelny ?
Czyli z żadną ... nie ma t ...  wyświetl więcej

@Koriolan: nie opuszczaj nas. Hahahaha - brylujecie tu z Mariolkiem jak dwa lwy salonowe na wysypisku śmieci. A ty uciekasz. Będziesz na rynku kwiczał, cierpiał za miliony czy stał na baczność z kartką na czole z ilością komentów? Weź ze sobą Mańka, niech też dozna uczucia chwały.

@Koriolan:
Koriolan 23 sierpnia 2018 o 18:56
@aleister
Ja jestem chrześcijaninem, co oznacza, że moim mistrzem jest Jezus. Buddyzm znam z książek, opowiadań, kilku pobytów w ośrodku buddyjskim z wykładami i z relacji z Piotrem Wróblem i jego znajomymi. Więc o buddyzmie mogę mówić raczej ogólnie. Żadnych nadnaturalnych zdolności nie posiadłem. Cała medytacja i rozwój duchowy to ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Jeszcze raz ci piszę, wystarczająco dużo widziałem.Jakie relacje Wróbla o kurwa buddyzmie i jakim on może być nauczycielem buddyzmu, jak nie ma związków z żadną szkołą ? Jakim prawem on się tytułuje bodhisattwa, kto to weryfikuje ? On ? Bez jaj.

Gdyby było tak jak piszesz to by było dobrze, nie jest tak.

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: krzywy ma telefon na korbkę a jak sobie zamontuje pedały z rowerka to podobno nawet smsami może rozdeptać rozmówcę, więc uważaj z kim biegasz. To znany bokser telewizyjno - telefoniczny. Hahahaha - napiszcie z Mariolkiem jak wszyscy tu widzą moją nienawiść i waszą troskę, miłość i oddanie dla innych, a Maniek niech to weźmie na swą muskularną klatę damskiego boksera.

@Koriolan:
Zgadza się teraz wiem, nigdzie, wiem od dziś haahhah ......ciężko dojść co wy tam pisaliście bo całe forum jest zawalone po brzegi waszymi komentarzami i to jest te twoje "mnóstwo innych rzeczy".
Co wy macie do rozwoju duchowego katolików cymbale ? Sam Wróbel jest jak ktoś kto usiadł, stwierdził że jest księdzem i naucza o Jezusie.
Jak tu był i non stop pisał o tej ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Dociera w ogóle do tego tępego łba że koleś który nie jest zrzeszony w żadnej szkole buddyjskiej w Polsce, "naprawiający" kogokolwiek to chodząca toksyna ? Jak on może nauczać o medytacji ?Medytacja to nie prosta modlitwa, może komuś narobić DUŻO KRZYWDY, nie wspominając że sam działa na niekorzyść szkół w imieniu których występuje.

Trochę tak jakbyś poszedł na kurs prawo jazdy, do kolesia który prawo jazdy nie ma, jeździł sobie sam, to tu, to tam.

@Serpico: wiesz ...
Co którzy mają prawo jazdy zabili najwięcej ludzi na świecie ...
Mówię tu o katolikach ...

@Serpico: nie zauważyłeś, że trener boksu nie boksuje ...
A trener piłkarski nie gra w piłkę ...

@Koriolan:
Gdzie zestawienie to raz, nie wiem czy wiesz ale byłeś wedle twoich słów aktywnym katolikiem w wieku 30 lat i dalej, niby katolikiem, odpowiedzialność za to co robiłeś miałaby spaść na moją kuzynkę ? A to czemu ? Jest aktywną katoliczką, kierownikiem itd, Wróbel ma jej likwidować zaciemnienia ? Zwykły pasterz ? To chyba żart.Nie lubię tak, ale to prawda.
Nie dość ze zwykły ...  wyświetl więcej

@Serpico: już Ci to pisałem ...
Nie byłeś i nie jesteś katolikiem to nie możesz zrozumieć o co tu chodzi. Ja byłem aktywnym katolikiem.
To, że miałeś katoliczkę to nie wystarcza. Ja miałem dziewczyny ale nie wiem co to miesiączka. Mogę przeczytać w necie ... Ale to za mało ...

  Serpico,  01/09/2019

@Koriolan:
Czytać nie umiesz pajacu ? Co z tego wynika ? Zrezygnowałeś niby z bycia i koniec, kończy się twój związek z katolicyzmem jako takim.
Byłem z katoliczką, a nie miałem, pieprzony zboczeńcu, nigdy nie użyłem słowa mieć.

I co z tego że byłeś w ogóle, co w wieku 30 lat nie wiedziałeś że były krucjaty ? Skoro nie wiedziałeś, jesteś jeszcze gorszą miernotą tak ? Teraz w

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: Kori byłeś najbardziej bramkostrzelnym trampkarzem w Komży Łomża a miałeś zaledwie 47 lat. Jednak po 2 latach intensywnego treningu nie wiedziałeś do której bramki strzelać, bo były dwie. Trener nie wytrzymał, walnął cię łopatą między oczy i tak zostałeś ośficonym.

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: Kori ty miesiączkujesz na eioba nieustająco od ponad 3 lat. I o tym nie wiesz?

@Hamilton: patrz. ...
A podpasek i pampersów nie noszę ... Jeszcze ...

@Hamilton: prosiłem ... Żebyś zakładał szczękę zanim zaczniesz pisać bo seplenisz ...
Napisz jeszcze raz ...

@Serpico: a Twoja dziewczyna wie, że były krucjaty ?

@Koriolan: seplenisz ględząc i ględzisz sepleniąc już 11 229 razy z rzędu. A końca nie widać i kompletnie nic z tego nie wynika. Ty się przebierz za podpaskę albo pampersa. Jak się tak wystroisz i pójdziesz na rynek z tą kartką na czole wszyscy zemdleją na twój widok z zachwytu. A jak kwikniesz głośno i zabeczysz jak kolega z pastwiska dodasz sobie powagi należnej koziej bozi.

@Koriolan:
Była dziewczyna, tak wie, wie też że było parę bitew, jak na przykład bitwa pod Grunwaldem, wie także o drugiej wojnie światowej, dużo ludzi to wie.Nie dość że jesteś kombinatorem, to jeszcze kretynem, jak ci dałem pod nos te twoje sprawdzanie ego gdzie dymasz ileś lasek, a ta co ją niby kochasz, iluś facetów, a potem siedzicie i dyskutujecie na ten "temat" to się okazało że to p ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
A twoja córka wie że sobie robiłeś sprawdzanie ego, sypiając z paroma kobietami na raz, a niby "główna" nazwijmy ją partnerka, robiła w tym czasie to samo, tylko z mężczyznami.
Wie ? Syn wie ? Ludzie których starasz się okłamać wiedzą ? Ile lat temu to było ? Pracowałeś ? Skąd masz pieniądze na to wszystko ? Wie ktoś ? No właśnie, dlatego się prosisz . W cztery ściany czło ...  wyświetl więcej

@Hamilton: trochę dziwne ...
Dlaczego nie odróżniasz ględzenia od seplenienia ?
Co są całkiem różne rzeczy ...

@Serpico: jeśli Twoja dziewczyna wie, że katolicyzm to mordercza instytucja i nadal jest aktywna katoliczka to oznacza, że sama chce mordować lub podobają się jej mordercy ...
Fajną byliście więc parą ...

@Serpico: ja byłem aktywnym katolikiem by znaleźć w kościele prawdziwą Miłość. Nie ma jej tam, więc zrezygnowałem z katolucyzmu ...
Hmm ...
Nie wydaje Ci się to proste i logiczne ?

@Koriolan:
HAHAAHAAHAH .... jeśli twoja córka wie że jej ojciec sypiał z paroma kobietami na raz, a te kobiety w tym czasie sypiały z paroma facetami na raz, to jest aktorką domowego porno.
Taka sama logika jak twoja hahahaah .... daj film podobnemu, nie Japonka, ale co tam, będzie miał odmianę.

Wydaje mi się że znów przekraczasz granicę mojej cierpliwości, a raczej w sumie j

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: a jak ty jesteś w stanie ocenić czyjąś dykcję na podstawie pisma ? A ględzenie można. Hahahaha - kolejny raz pokonałeś wszystkich i zdobyłeś najwięcej lajków. Zadzwoń zębami do Mariolka i się pochwal. Mariolek kolejny raz zemdleje ze szczęścia, że ci tak dobrze idzie.

@Koriolan:
Tak sobie, ponieważ po zrezygnowaniu z chodzenia do kościoła, poszedłeś w melanż na spirycie z Czech i kompletną deprawację moralną, także cokolwiek było w tym kościele, łącznie z miłością, było chyba lepsze, ponieważ zajmowało ci czas hahah ..........
No nie jest logiczne, logiczne by było zostawić ludzi w spokoju i zająć się swoim życiem na dnie.Owszem to by było logiczn ...  wyświetl więcej

@Serpico: hmm ...
Nie potrafisz poznać prawdy ?
To bardzo proste ...
Pomińmy na razie co robiłem dalej ...
Czy tylko będąc katolikiem można wiedzieć czym jest katolicyzm ?
Czy Ci co nie byli katolikami tylko WYOBRAŻAJĄ sobie czym jest katolicyzm ?
A więc Ci co nie byli katolikami, nie wiedzą tak naprawdę czym jest katolicyzm ?

@Serpico: jeśli uznasz prawdę z mojego poprzedniego komentarza to prawda jest prosta ...
Tylko byli lub obecni katolicy mogą krytykować katolicyzm bo wiedzą czym on jest.
Inaczej będziesz mógł krytykować że kura powinna być inna kura i robić coś innego niż robi kura.

@Koriolan: a te co nie som osficune nie wiedzą, że to jedna wielka twoja ściema ? Wiedzą. To tylko zbiór wyświechtanych tanich frazesów i pustka dzbanów przekonanych o swojej urojonej wielkości.

@Koriolan:
Jesteś pierdolnięty, zacznij pisać jeszcze że żyjąc w Polsce nigdy nie byłem w kościele, otóż byłem.Jeśli nigdy nie byłem Islamistą, to nie mam prawa do krytycznego spojrzenia na SKRAJNY Islam, nie byłem Judaistą, to nie mogę mieć krytycznego spojrzenia na wpisy w Talmudzie, odnośnie gojów.
A Wróbel jak medytuje wspiera krępowanie stóp kobiet w Chnach, to akurat dość logic ...  wyświetl więcej

@Serpico: no ....
Jesteś Super ... Doszedłeś do PRAWDY.
Po prostu krytykują cokolwiek czym nie byłeś pokazujesz się jak krytykan kury, że nie zachowuje się jak kura, że powinna dziobać to a nie tamto ...
Świetnie ...

@Koriolan:
Jesteś zdrowo spierdolony, jeśli nigdy nie sypiałem z paroma kobietami, a one w tym czasie z paroma mężczyznami, na raz i nie żyłem w jakimś klimacie z zakresu kompletny syf, kiła i mogiła, na dodatek posiadając już dzieci i chyba wnuki, to nie mam prawa do określenia tego jako patologii, jeszcze na dodatek robi to osoba bez stałego zatrudnienia, pijąca jakieś wynalazki itd.
...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Świetnie to ty jesteś spierdolony.Nigdy nikogo nie zabiłeś to nie możesz krytykować zabijania, no oprócz tylu szarych komórek ile się dało.
Jesteś tak świetnie zjebany że masakra, poza tym pominąłeś oczywiście jedną rzecz, nie tylko krytyki CEPIE, pozytywnego spojrzenia także, a takie jest twoje na buddyzm na przykład, mimo że nie byłeś nigdy jego częścią, poniekąd jest je ...  wyświetl więcej

@Serpico: nie zrozumiałeś tego ?
MASZ prawo krytykować cokolwiek zechcesz ...
Ale Twoja krytyka jest wtedy krytyką kury, że człowiek powinien jej sypać ziarno, w takiej a takiej ilości, w taka i taka miskę w tym i w tym czasie ...
Po prostu ta krytyka nie ma sensu ...

@Serpico: możesz świetnie i z sensem krytykować ateistów, bo JESTEŚ ateistą, możesz krytykować służbę zdrowia bo Cię długo leczyła, możesz krytykować wszystko co znasz i krytykować to z sensem.
Krytyka tego czego nie znasz jest BEZ sensu ...
Np Twoja krytyka buddyzmu, katolicyzmu, chyba, że BYŁEŚ katolikiem bo kilka wizyt w kościele nie zrobi z Ciebie katolika.

@Serpico: np moja krytyka Ciebie jest bez sensu ... Bo nie jestem Tobą ...
I wzajemnie ...
.

@Koriolan:
Tak sobie tłumacz do wizyty policji, doprowadzisz do tego.Opowiesz sobie te twoje bzdety na prokuraturze, łącznie z tym że za nic nie odpowiadasz bo jesteś nieśmiertelny.
Kup sobie joystick i nim manipuluj, będziesz miał wrażenie że coś od ciebie zależy.

Panowie ... przepraszam, ja nie wiedziałem że nie mogę tego, tego i tego, proszę mnie nie oceniać, ponieważ nie

...  wyświetl więcej

@Koriolan: reasumując : sens ma jedynie bełkot o iluzjach, wirowaniu z trzecim okiem na dupie, przebudzeniach w zupie i miłości do wszystkich gości, i co Stachura miał na myśli jak już przestał myśleć i popadał w nieuleczalną chorobę psychiczną. .

@Koriolan:
Teraz 10 minut "medytacji" i wrócisz do standardu.Ktoś nie może mieć krytycznego spojrzenia na ciebie, bo nie jest tobą, ty możesz mimo że nie jesteś nim, łącznie z tymi powtarzanymi procentami, tak to u ciebie działa.
Gdyby cokolwiek co czasem pisujesz miało jakiekolwiek przełożenie to byłoby GITES.

Poza tym dajesz sobie prawo do dzielenia na "dobrych" i "złych", dobra ocena to też ocena.

@Serpico: cóż ...
Masz rację, doszedłem do punktu, gdzie nie można nikogo ani niczego oceniać i tam doprowadziłem Ciebie. Ale Ty reagujesz dzwonieniem na policję w momencie w którym miałbyś się przyznać do błędu.
Ja przyznaje się bez problemu ...
~ Tak, nie powinienem niczego i nikogo oceniać. Robiłem to jednak, robię i chyba szybko nie przestanę robić ... Choć próbuję.
Ale na pewno nie będę Cię straszył ...
Bo strach zabija duszę ...

@Hamilton: tak ...
Strasznie zawiłe to ująłeś ...
Ale masz ZUPEŁNĄ rację bracie ...

@Koriolan:
Czekaj czekaj, jeśli kwestia zgłoszenia ciebie i tego syfu z Wróblem do centrum przeciwdziałania sektom, to błąd, to będzie on mój.Jakby nie sądzę byście przestali, jaki związek ma z tym cały Adamski, o którym też pisywałeś, nie wiem, oni mają specjalistów od tego, dalej jest policja. Ja nie jestem od samosądów.

Już mnie straszyłeś, poza tym czym masz mnie straszyć ? Ja c

...  wyświetl więcej

@Serpico: sorry ...
Napisałem coś innego ...
Każdy ma prawo być krytyczny i oceniać co chce ...
Ale ocena tego CZYM KTOŚ NIE JEST jest bezsensowna ...
Bezsensowna bez względu czy wygłaszam to ja czy ktokolwiek inny.
Wskrocie ...
Krytyką kury przeze mnie, Ciebie czy kogokolwiek jest bez sensu.
Jedyną krytyką kury ma sens gdy krytykuje kura ...

@Koriolan:
Kury srury, nie mam prawa do negatywnej opinii o heroinie, ponieważ nigdy nie używałem, człowieku daj spokój z tymi kurami.
Mam prawo do opinii, ale negatywna jest bez sensu, bo nigdy nie używałem, kury fury, właśnie, dalej nie wiem co Wróbel zrobił w sprawie mojego Porshe ?
Najpierw niech sprowadzi mi Porshe, a potem wam pupcie przetrzepią, o tak będzie na cacy.

@Serpico: nie przejmuje się niczym, co widać po tym, że nie zmieniam swojego zachowania pod kątem Twojego oskarżenia.
Owszem zmieniam zachowanie ale to wynik mojego rozwoju a nie strachu.
Zresztą możesz nawet nie zauważyć tych zmian bo są niewielkie ...

@Koriolan:
Taki sobie wyznacznik twoich reakcji, ty masz wszystko gdzieś, ciebie nic nie dotyczy, weź sobie może poczytaj ustawę o związkach wyznaniowych, a następnie weź do ręki Konstytucję RP i przeczytaj "Prawa i obowiązki obywatela", tak okazało się że nie tylko masz prawa, także obowiązki.

W wyniku twojego rozwoju, ty nie masz żadnych obowiązków, ale to że ty sobie to wymyśliłeś nie znaczy że tak jest.

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: taki ośficuny kury nie skrytykuje, bo jest przebudzony a paczaj co robią inni :
http://eiba.pl/p

@Serpico: nie chodzi o krytykę kury ale o jej ... Ocenę ...
Przez człowieka.
Nie namawiam Cię do wzięcia heroiny byś mógł jej nie chcieć. Ale jeśli zaczniesz się o niej wypowiadać to będzie bez sensu.
Tak samo ja nie wypowiadam się o trawce bo jej nie paliłem ....
Jedyne co czułem w obowiązku to przestrzec dzieci przed narkotykami, choć sam nigdy żadnego nie użyłem.
Ale uznałem, że to obowiązek ojca ale tylko wobec swoich dzieci ...

@Hamilton: no właśnie ...
Tyle ocen a co jedną to głupsza ...
Cóż, nie wszystkim mówię, żeby nie krytykowali (oceniali) kurę ....

@Hamilton: zresztą wszyscy wiedzą, że ocena kury jest bez sensu ...
Ale niektórzy nie chcą w to uwierzyć. .

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: to dobrze, że bronisz kur. Jak nie ty to kto ? Jak nie teraz to kiedy.? Kury całego świata będą ci wdzięczne za troskę, bo tu na eioba ta twoja troska o innych i miłość dupy nie urywa. I w to też nie chcesz uwierzyć.

@Koriolan:
Co k.. nie użyłeś ? A alkohol to co ? Narkotyk człowieku, produkujesz bzdety dalej, sama marihuana jest legalna w paru państwach, sprawdź sobie skutki fizjologiczne użycia marihuany, a alkoholu, znajdź sobie sam.
Stawianie marihuany obok heroiny jest głupie.W Polsce marihuana jest nielegalna, używanie czegoś co jest poza kontrolą i nie zna się źródła jest także głupie. ...  wyświetl więcej

@Serpico: przepraszam bardzo ...
Myślałem, że papierosy i alkohol to NIE NARKOTYKI ...

@Serpico: nie jestem wzorcowym ojcem i NIGDY nie byłem i chyba nie będę ...

@Koriolan: … zapomniałeś dodać cukier! Ludzie są uzależnieni od cukru, który powoduje różne choroby: otyłość, choroby serca, cukrzycę … w ogóle ogromne straty społeczne!

@podobny:
No ty z wypłukaną glukozą, nie masz szans na cukrzyce, możesz sobie wytłumaczyć że płuczesz nerki, albo wypłukujesz cukier w ramach prewencyjnej działalności anty cukrzycowej ha !
No na pewno taki snickers uszkodzi ci trzustkę bardziej, niż 10 piw na raz.

@podobny: masz rację ...
Cukier, alkohol, papierosy, marycha, Hera i inne to narkotyki ...
Dziecko mojej kuzynki jest uzależniony od cukru. Budzi się o trzeciej w nocy i chce pić ale gdy dostanie wody, płacze. Zasypia gdy dostaje coś słodkiego do picia ...

@Koriolan: Z kury to dobry jest rosół, tylko trzeba dobrze posolić i dobrze przypieprzyć. Nie można też zapominać o dodaniu marchewki, pietruszki i selera!

@Koriolan:
Prawie jak Mirek, tylko on płacze jak browara nie dostanie. Woda ? FUJ ! Albo ta no , czekaj coś dziś o niej pisałeś ahahaahahaha ...........
Wzięło i mi się zapomniało haha ..........

@Serpico: FUJ!!!

@Serpico: ogólnie słodzę kawę stevią ...
Już rzadko jadam batoniki i rzadko piję kolę.
Niestety piję piwo z sokiem (cukrem) ...
Reasumując ... Jestem narkomanem i alkoholikiem w jednym ...
Acha ...
Bzykam swoją dziewczynę to jestem narkomanem, alkoholikiem i seksoholikiem w jednym ...

@Serpico: Mirek piję whisky ...
Ja piję piwo latem . A zimą wiśniówkę ...

@podobny: a papierosy palisz ?

@podobny: ech ...
Rosół z prawdziwej kury to pycha jest ...
Z tym, że ja mam nadciśnienie i już mało solę. Pieprz i inne przyprawy jak najbardziej ...

@podobny: a są nawet tacy uzależnieni od firmy, która zapewni im dobrobyt przez całe życie za frico i wspierają ją całym sercem :
http://eiba.pl/5
http://eiba.pl/1n
http://eiba.pl/5

@Koriolan: Palę - rolled tabacco - takie skręty - taniej wychodzi. Ponadto lubię brandy - szczególnie kiedy idę na długi spacer do lasu z Kajratem. Polskim piwkiem nie pogardzę: czarny Okocim jest najlepszy. No i winko - czerwone z Aldi, za 3 funty - super! Ale cukru nie używam.

@Koriolan:
Sex to sex, sexoholizm to coś innego, ty non stop o tym piszesz, w temat narkotyków nie chce mi się wchodzić, bo ty nic na ten temat nie wiesz, FDA z artykułu o którym pisał Mirek o badaniach genów, dopuszczało przez lata amfetaminę do użytku, aż się połapali jak bardzo jest uzależniająca, pochodne były dostępne w środkach na odchudzanie.
LSD, dość popularny narkotyk w erz ...  wyświetl więcej

@podobny: w Polsce są tylko pędzone kury ...
Mięso z kury potrafi kosztować 4 zł za kilo. Wyobraź sobie czym muszą je karmić by mięso miało taką cenę ...
Rzadko więc jadam kurzyne ...
Moja dziewczyna robi super rosoły z wołowiny ...
20-40 zł za kilogram ... Trochę lepsze jest to mięso.

  Hamilton,  01/09/2019

@Serpico: ma ogródek po rodzicach, ale wolałby rodziców skopać niż ten ogródek, bo robotny jest jak mało kto.

@podobny: Wyznaję zasadę, że wszystko jest dla ludzi - tylko trzeba zażywać z umiarem, bo nawet zwykły chleb może nas zabić, jeśli będziemy żarli go w nadmiarze.

@podobny:
Taniej wychodzi, a pewnie od smolistych w tych skrętach, masz kamień na zębach taki jak w kiblu haha .......ale śmiejesz się że ktoś ma sztuczną szczękę, to pośmiej się jeszcze zanim sobie załatwisz.
Chemia w zwykłych papierosach, to nic w porównaniu ile w tytoniu do skrętów jest smoły, a pewnie jarasz tego z 20 dziennie ? Am I Right ? I am always RIGHT and u CANT GET IT DO YOU ? HAHAAHA ... nie no nie always, ale jesteście tak prości że trafiam w 10 ki :P

@podobny: mi się papierosy udało rzucić ...
Gdy jadę do Wróbla to kupuje coś droższego. Kupowałem Johnny Walker a ale to cinizna w cenie około 100-120 zł.
Fajny jest Jacek Daniels ...
Ale najbardziej mi smakuje ostatnio Chivas Regal 12'
Można pić bez niczego.
Gdy znów się wybiorę do Wróbla to kupie Chivas Regal 18'
Zobaczymy co jest warte :-)))

@Koriolan:
No widzisz i wracamy do punktu, skąd na to kasa, przecież ty nie pracujesz z 20 lat i to jest dziwne, niby nie moja sprawa, niby, do pewnego punktu nie moja, dalej wygląda to źle.Potem nastąpi narzekanie na Polskę poza tym, no jakoś mnie to razi.
20 ? Nie no przesada tak ? 15 ? :P

@Koriolan: 4 zł za kilo to tanio. Tutaj taki kurczak organic - jedyny który po ugotowaniu daje oczka w rosole, kosztuje około 10f. Wołowiny raczej nie jadam - za droga. Natomiast świetne są pittas, z kawałkiem wieprzowiny (becon), plasterkiem sera, pomidorem, buraczkiem (konserwowym) i pikantnym sosem, np. meksykańskim - Pyyyycha!

@Koriolan: no, choroba wściekłych krów jest lepsza niż kurza ślepota na którą cierpisz i się nie widzisz. Jesteś nieśmiertelny to w najgorszym przypadku będziesz gonił własny ogon dookoła stołu.

@podobny: niby masz rację ...
Ale jak wyobraziłem sobie, że moje dzieci stają się narkomanami i ja je mam z tego wyciągać, to mi się niedobrze zrobiło i wolałem postawić granicę ...
Zresztą sobie i im ...

@Koriolan:
Szkoda że nie pomyślałeś jakby to było jak córka by piła z jakimiś domorosłym buddystą i zmieniała partnerów, a jej facet robiłby to samo z tym że z kobietami, oboje na rencie, bo nie mogą przecież pracować, za ciężkie.
Tyle pisania proszę pana i ty nie rozumiesz ? Do pewnego punktu to niczyja sprawa, jednak prywatne, dalej nie i dlatego uważam i mam do tego prawo, że powi ...  wyświetl więcej

@Koriolan: nie pijcie za dużo, bo wrobel szaszłyki baranie zrobi z przyjaciela. O pomyłkę nie trudno, coś głupiego chlapniesz i nieszczęście gotowe.

@podobny: ja cukru też staram się nie używać ...
Ale niestety lubię cole w macDonaldzie. Usuwam to z diety ale jeszcze mi się do końca nie udało.
U nas wołowina jest tylko dwa razy droższa od wieprzowiny ...
Wieprzowina 10-15 zł wołowina 20-40 zł
Kupuję w pobliżu 20 zł.
Lubię też popularne schabowe. Boczek, salceson i kaszankę ...
Te ostatnie są tanie ...

@Koriolan: Jeden z moich miał problem, jeszcze jak byłem w Polsce. Załamał się po rozwodzie, stracił jeden rok w szkole - chodziłem z nim do poradni. Pomogło. Teraz pracuje - jest fachowcem klimatyzacji i taksówkarzem. Charakter ma po matce, więc jest konkret - na szczęście nie marudzi jak ja.

@Serpico: pomyślałem i kupowałem dzieciom książki - jak powstało życie. Tłumaczyłem co to seks, jak się to robi i jak się zabezpieczać ...
Zresztą dotyczy to tak synów jak i córki ...
Masz chyba stare poglądy ...
Bzykajacy syn to - jebaka
Bzykajacy córka to - kurwa
To starożytny pogląd ...
Już nieaktualny ...

@podobny: mój jeden jeszcze do końca nie wyszedł na swoje ...
Wpadł w internet zamiast czegoś innego. Ma jeszcze trochę by wyjść na prostą ....
Psycholodzy mu nie pomagają ...

@Koriolan: Ha, kaszanka, pasztetowa i salceson - w polskim sklepie a nawet w Asdzie, po około funcie - też kupuję, bo za dużo nie zarabiam - niewiele ponad 1000f za miesiąc.

Muszę już na rower i do pracy … pozdrawiam!

@podobny: ja widzę Cię jako Super faceta ...
Jedynie co chciałbym w Tobie zmienić to popchnąć Cię trochę w RD. E/g mnie cofnąłeś się trochę z oświecenia ...
Ale to TYLKO moje zdanie ...
Gdy się spotkamy zweryfikuje swoje widzenie Ciebie ....

@podobny: trzymaj się ...

@Koriolan: baraniny chyba nie jadasz ? To mogłoby zostać uznane w pewnych kręgach za kanibalizm.

@Koriolan:
Albo nie czytasz co ja piszę, albo nie myślisz co piszesz, w zasadzie robisz chyba obie rzeczy. Dla mnie twoja córka może się przespać z całym osiedlem, mieszkałaby na moim, to i tak bym jej powiedział dzień dobry hahahaha .......
Mam to gdzieś, to prywatna sprawa, żyjemy w czasach cuckold i innych rzeczy które mi nie odpowiadają i mogą nie odpowiadać, ale mi wisi co robią ...  wyświetl więcej

@podobny: ech ...
Uwielbiałem kiedyś jeździć rowerem do roboty, miałem przez las ...
Ale byłem młody i było Super ...
To faktycznie nie za dużo zarabiasz. ..
Moi znajomi w informatyce szli do Anglii za 2tys funtów.
Chociaż i tysiąc wystarczy na godne życie :-)))

@podobny: … i tak jeszcze przez 3 lata - emerytura angielska w wieku 66 lat (w Polsce chyba 65?). No to, spadam ...

@Hamilton: jadam ale bardzo rzadko ...
Wrobel ma dobrą i jego baba świetnie to przygotowuje. Wróbel też sam dobrze gotuje ...
Oni też kupują kurczaki ale po 40 zł za kilo. Mnie na takie nie stać ale jak jestem u nich to jem.

@podobny: ech ...
To już niedługo ...
Jak wrócisz z tą emerytura do Polski to będziesz gość ...

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: no to nareszcie w tym murzyńskim kraiku będzie dwóch gości i jedna dama jak przyjedzie z oślo cię odwiedzić. Nie liczę twojej baby i wrobla baby.

  Hamilton,  01/09/2019

@Koriolan: łał to dwurura ma babę. ?

@Koriolan: ty chyba ważysz z 250 funtów to i emerytura będzie niezła.

@Serpico: sorry ...
Ale nie daje rady rozmawiać z trzema osobami na raz ..
W końcu jestem ślepy ...
Więc przy trzech rozmowach przepuszczam już trochę informacji ...
Zresztą jest też już późno i robię jeszcze parę innych rzeczy ...
Postaram się czytać Twoje momenty dokładniej ...

@Hamilton: fajnych ludzi JUZ trochę jest tutaj ...
Nie chce mi się ich wymieniać ...

@Koriolan: to z głodu Kori ci się nie chce wymienić wszystkich trzech.. Zmęczony jesteś, naharowałeś się dziś jak wół leżący na pastwisku, ale lajków nazbierałeś mnóstwo. Będzie jutro z czym lecieć na rynek. Wszyscy mieszkańcy padną ci do stóp.

@Koriolan:
Nie możesz zweryfikować Mirka bo nie jesteś nim. Wedle jakich kryteriów chcesz Mirka weryfikować skoro nie posiadasz kryteriów weryfikacji ? Nie posiadając ich tym bardziej nie możesz stwierdzić czy on w twojej opinii cofnął się z oświecenia czy nie. Częścią "oświecenia" jest niby brak opiniowania, co robisz non stop.
Daj żyć z tą ślepotą... fakt jakbym napisał tyle w neci ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Praca fizyczna, non stop alk, jeszcze tytoń w skrętach bo taniej, no nie wiem, obyś miał dane go zobaczyć i zweryfikować, ja wiem o jakim tytoniu on mówi, przecież to rżnie płuca, bardziej niż twoje RD ci głowę, część z tych tytoniów jest nawet lepsza ale mocna strasznie, ale ta część o której on pisze to sama smoła, robione są z odpadów tytoniowych,, z tego co zostanie po robien ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
"Wstępując do kościoła katolickiego sądziłem że będą tam dziewczyny, alkohol, sex, okazało się to nieprawdą, dlatego uważam że kościół katolicki okłamuje ludzi i nie są to chrześcijanie"
Masz nową wstawkę do profilu hahahhaha .... tamta stara i bez zębów, czas na nową.
Ugryź ten temat.

@Serpico: cóż ...
Uważasz siebie za ciało, to i w/g ciała określasz człowieka.
Ja jestem umysłem ...

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: Kori - ty jesteś też pierwszą damą Rzeczypospolitej, Słońcem Narodów, Inżynierem naszych marzeń, Marszałkiem zwycięstwa łósficunych nad niełósficunymi, Nadzieją i otuchą całego Sandałomierza i przyległych wsi, Prometeuszem nowej ery, Prawdą, Wielkim Gimnastykiem odkrywczej myśli, Obrońcą Uciśnionych ze śmichu, Salcesonem, Krupnioczkiem i Pasztetem w jednym flaku i Naczelnym Pierdołą kilku portali.

@Koriolan: Ponoć z oświecenia nie da się cofnąć.
Czym wg ciebie jest umysł?

@Henear: Najczęściej określa się oświecenie tak, że wszyscy są oświeceni. Wszyscy urodzili się bez zapamiętanych osadów, ocen i poglądów przygotowani do relacji z samym Życiem. Jest to naturalny stan, więc gdy ktoś sobie go przypomni to nie może już przestać być oświeconym.
Rodzice, społeczeństwo, czyli tak zwane "ego zbiorowe" wymusza na dziecku zbudowanie sobie struktury zwanej ego. Ta st ...  wyświetl więcej

@Henear: Umysł dla mnie jest przestrzenią w której odbywa się myślenie.
Uznaję, że umysł jest jeden, jest wieczny i ogarnia wszystko. Stworzenie człowieka jest wymyśleniem ciała, przy czym mówię tu o czasie poczęcia. Wymyślenie ciała powoduje utworzenie myślowej granicy odgradzającej część umysłu od reszty umysłu a wymyślenie ego powoduje "zapomnienie" że stworzone ciało jest całym umysłem. ...  wyświetl więcej

@Hamilton: tak ...
Jestem tym wszystkim i jeszcze mnóstwo więcej ...
A Ty kim jesteś ?

@Koriolan: ło matko dziś umysł jest wszystkim, a kiedyś :
- energia - przestrzeń - iluzja - wirówka - trzecie oko na dupie- czasoprzestrzeń w sensie czas - czasoprzestrzeń w sensie przestrzeń - Stachura - teoria słowa - słowo teorii i jeszcze parę było też WSZYSTKIM, a umysł był nie ważny. Reasumując : nawet z oświeconej gęsi orła nie zrobisz.

@Koriolan: Ja widzę człowieka jako pewien potencjał, wciąż realizujące się prawdopodobieństwo tego co się składa na daną jednostkę. Wzajemne oddziaływanie wewnętrzne, reakcja której rezultatem jest charakter, zdrowie, sukces, porażka... - to jak wygląda życie danej osoby. Nie wydaje mi się by można było całkowicie cofnąć się, "wyczyścić" umysł do poziomu sprzed wychowania. Znaczy można coś takiego ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Oświecenie jest przecież stanem wyjścia poza umysł, uwolnieniem się od niego.
Pamiętasz, kiedyś porównywaliśmy to do zabawy w piaskownicy, umysł w tym wypadku jest czymś w rodzaju foremki nadającej kształt piasku.
Jeśli utożsamisz się z umysłem to tym samym pozbawiasz się oświecenia, czy nie?

@Henear: "To jest ta nieprzewidywalność"
RD jest właśnie próba określenia, odnalezienia czym ta nieprzewidywalność jest. Z drugiej strony RD jest też zrozumienia dlaczego zrobiłeś plan dnia taki a nie inny. Jest wreszcie określeniem praw i zasad jakie określają wewnętrzną relację w danej osobie ale też relacje ze światem zewnętrznym.
Itd.

@Henear: "potencjał"
Dla mnie życie jest doświadczaniem. A więc ja nic nie robię tylko podziwiam płynące życie podobnie jak widok za oknem pociągu. Przy czym jest tu tylko opis stanu i lepiej to określić "podziwiam widok jakbym był pociągiem bez szyn". Czyli nie mam czegoś takiego jak potencjał działania. Działam w odpowiedzi na chwilę obecną. Np nie mam potencjału, że w życiu muszę zjeść t ...  wyświetl więcej

@Henear: oświecenie
To się we mnie zmieniło. Ego nadaje formę dla piasku. W oświeceniu pozbawiam się ego - form. Umysł myśli dalej ale nazwijmy to, że myśli ma Wolne, pierwotne.
A więc po oświeceniu nie pozbywasz się myśli, emocji, uczuć, działania. Pozbywasz się jedynie murów które ograniczały musli, emocje, działanie.
Inaczej mówiąc ...
Normalny człowiek ma umysł z ograniczeniami ego. Oświecenie to pozbycie się przez umysł murów - czyli ego.

@Henear: w oświeceniu nie chodzi o prawdziwe cofnięcie się do stanu dziecka a jedynie odzyskaniu stanu umysłu w jakim ten umysł był gdy był dzieckiem ale z całym wyposażeniem doświadczenia i pamięci.
Np oświecony człowiek nie potrzebuje dotknąć żelazka by wiedzieć, że jest gorące. Ale wie, że jak blondynka ubiera się na różowo to jest to wynik manipulacji społecznej (taki przykład).

@Koriolan: Czym jest ta nieprzewidywalność? Najczęściej przypadkiem losowym, niczym więcej.
Można przewidzieć mniej więcej jak ktoś się zachowa lub co powie w danej sytuacji lub środowisku, posiadając o nim wystarczającą ilość informacji. Ale przecież będąc sobą, czasami nie wie się co się zrobi w danej sytuacji dopóki się jej nie doświadczy. RD nic ci tu nie da. Pogubisz się tylko w zbędne ...  wyświetl więcej

@Henear: "Taka "zmiana percepcji""
Tak ... Mówisz o kołczingu. Kołczing to nadbudowanie ego dodatkowymi poglądami tak, by osiągnąć z góry zamierzone myślenie i działanie. A więc kołczing to ścisłe uwięzienie umysłu.
Rozwój duchowy to pozbywanie się poglądów, ocen, opinii.
Dlatego nazywa się oczyszczaniem w dużym stopniu z wychowania ale też z samodzielnie nabytych poglądów.

@Henear: "jak ktoś się zachowa"
Trochę więcej ...
Normalni ludzie utożsamiają się z ego i w/g niego działają. Mając świadomość, możesz popatrzeć na swoje ego, które zostało Ci wbudowane przez to samo społeczeństwo, a więc jest bardzo podobne do czyjegoś. Możesz też uświadomić sobie różnice jakie przeszło Twoje ego i czyjeś i to daje Ci dużą wiedzę jak się ktoś zachowa. Plus jeszcze Twoje aktywne działanie - tzw "naciskanie guzików" w drugiej osobie.

  Henear,  02/09/2019

@Koriolan: Dla mnie zarówno couching jak i RD to pseudo-psychologie.
Dla osoby prawdziwie zainteresowanej zmianą, rozwojem osobistym - nie ma ona nazwy bo obejmuje zbyt wiele tematów. Dla mnie np. RD tworzy bezwolne mimozy, które można łatwo manipulować, kształtować na swoją modłę.
Wiele z tych stronek traktujących o rozwoju duchowym to ludzie którzy stracili kontakt z rzeczywistości ...  wyświetl więcej

@Henear: "co się zrobi w danej sytuacji "
Oczywiście, że masz rację.
Ja "odwróciłem" zagadnienie.
Patrzę jak mój umysł reaguje na pojawiające się sytuacje.
Pozbywam się wymyślania sytuacji i moich działań by doprowadzić do spodziewanego efektu.
Inaczej mówiąc ...
Co to jest życie ?
Kiedyś myślałem, że życie to okazja by coś osiągnąć.
Teraz uważam, że życie to okazja by coś doświadczyć.

@Koriolan: "Dlatego nazywa się oczyszczaniem w dużym stopniu z wychowania ale też z samodzielnie nabytych poglądów. "
Z błędnego wychowania i złych poglądów, założenie całkowitej niezależności umysłu jest równoznaczne z koniecznością "wyważania otwartych już od dawna drzwi", czyli całkowitą rezygnacją z doświadczeń i rozwiązań przodków. Według mnie RD to odpuszczenie emocjonalnych powiązań ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  02/09/2019

@Henear: widzę to tak ...
Ty jako młody definiujesz życie jako działanie, zdobywanie czegoś bo masz energię by to robić.
Ja jako stary definiuje życie jako cieszenie się nim samym.

@Henear: wiem, że prawdziwie rozwiniętych duchowo jest mała ilość i tak naprawdę ciężko ich odnaleźć. Ja rozwijam się 8 lat więc już rozpoznaje tych fajniejszych.

@pokrzywiony: oczywiście masz całkowitą rację ...
Tym niemniej gadam z Henearem i staram się to trochę uprościć.
RD jest przede wszystkim odzyskaniem kontroli nad życiem. Potem przeglądem ocen, poglądów i odrzuceniem tych co uznajemy w danej chwili za niepotrzebne. Jest to ciągły proces nazywany uważnością.

@Henear: "Dla osoby prawdziwie zainteresowanej zmianą, rozwojem osobistym - nie ma ona nazwy bo obejmuje zbyt wiele tematów"
Masz oczywiście rację ...
Ja po prostu rozwój osobisty nazwałem rozwój duchowy w skrócie RD. Nie są to sztywne zasady a jedynie określenie kierunku życia jako rozwój.
Normalni ludzie uważają życie za zdobywanie.

@Koriolan: "RD jest przede wszystkim odzyskaniem kontroli nad życiem. "
Zauważ że kontrolę nad życiem tracimy ze względu na nadmierne przywiązanie się do odczuwanych emocji, a wtedy zamiast podążać za intuicją zaczynamy podążać za odczuwanymi emocjami biorąc je za głos intuicji.

@Koriolan: Wyobraź sobie że nie ma boga. Nie ma żadnej kary ani nagrody po śmierci, możesz więc żyć jak chcesz.
Pomagać ludziom, być obojętnym, krzywdzić ich - jedyne na co trzeba zważać to realne konsekwencje swoich działań.
Wtedy naturalnie raczej przyjmie się filozofię dobrą dla siebie, dla tego kim się jest - dokonując świadomych, wolnych wyborów. To prawda że inaczej myśli się b ...  wyświetl więcej

@Henear: "Usuniesz ego i co? "
No więc NIE pustka. Okazuje się, że gdy usuwam ego to pod spodem pojawia się pierwotna natura w sensie sprzed wychowania i naturalna. Ego jest jedynie naroślą, rakiem na naszym umyśle a pokazuje to świat oraz wewnętrzne cierpienie i lęk. Przy usuwaniu ego cierpienie znika a świat się robi piękniejszy.
Normalni ludzie wrośnięci w ego myślą, że świat ma w ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  02/09/2019

@pokrzywiony: całkowita rezygnacja z doświadczeń i rozwiązań przodków może spowodować rozwiązłość doświadczeń w aspekcie pragmatycznego eksperymentu w wielu dziedzinach naukowych i społeczno kulturalnych, bowiem taka jest naturalna predestynacja zakotwiczona w zbiorowym umyśle świata i otaczającej ją przestrzeni w nabytym i wrodzonym aspekcie spraw doczesno bytowych naszego niełatwego stulecia, z ...  wyświetl więcej

@Hamilton: .

@Henear: "dla tego kim się jest -"
Masz całkowitą rację. Nie zauważasz tylko, że myślenie i działanie toczy się kołem.
Ktoś wymyśla że będzie żołnierzem, więc uczy się zabijać i porażka jest wtedy gdy nie trafi drugiego. Inny wymyśli, że jest ogrodnikiem i jego porażka to gdy róże mu nie zakwitną.
Wyraźnie widać tu myślenie, działanie myślenie o optymalizacji działania, działa ...  wyświetl więcej

@Henear: RD to właśnie pozbywanie się ograniczeń.
Ego jest tymi ograniczeniami.
Np dlaczego nie chodzisz nago po ulicy ?
Bo w zimie jest zimno a w lecie ogranicza Cię ego. Co ludzie powiedzą. Starsze panie protestują przeciw stringów a więc wprowadzają OGRANICZENIA.
Kiedyś całowałem dziewczynę przed odjazdem. Wyszła jakąś dewotka i mówi, że dzieci patrzą. Ja się pytam, ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Ty jesteś ciałem bo jesteś zwierzęcy, ja jestem umysłem jestem ponad ciebie, ponad twoją cielesność, ale nie musi tak być , możesz stać się umysłem, przyjąć do serca Jezusa, zrozumieć Buddę, przejść przez "szkolenia Osho", mowy srolteków, jest to obojętne, ta ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble ble.
Tak powstają sekty, guru sekt itd, itp, itd, itp, ble ble ble ble ble ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  02/09/2019

@pokrzywiony: o tak. A głos intuicji staje się wtedy głosem wołającym na puszczy z dramatycznym apelem o papier toaletowy lub inne frykasy a podążać trudno, bo emocje przykleiły nas do podłoża naszej egzystencji. W sensie odczuwania odczuwalnych odczuć. Też to zauważyłem niejednokrotnie, ale wystarczy " z ojca na syna w Duchu Świętym ( w Miłości i Prawdzie )" i pozamiatane na wieki wieków. Ament. Można też sakramentalne 'a kysz' w nocy zaraz po północy.

@Henear: "nie ma boga"
Mam podobnie ...
Jest tylko umysł, który mnie wymyślił. Żadnej kary, żadnej nagrody ... Tylko doświadczanie życia (zabawa).
Niestety w czasie wychowania zmusili mnie do zbudowania sobie ego, które powoduje, że cierpię. Nie chce cierpieć więc go po trochu usuwam.
I robi się coraz fajniej w tym życiu (zabawie).

@Koriolan:
A ja kiedyś całowałem, jak już odjechałem, to się nazywa gra finalna hahhahaha ..............
W punktach koleżko co ma zawierać Koriolan, po usunięciu wszystkie co ci wpojono wbrew twojej woli, której nawet jeszcze nie miałeś w pewnych okresach życia, jak okres niemowlęcy.
Wiesz co wyjdzie ? Nic, będzie zawierał dokładnie nic, bo jeśli coś to mają być te wasze zajebane białe światełka, to wciąż będzie nic.

@pokrzywiony: napisałeś 'Hamilton', ujmując to z genialną prostotą, wybacz ale teraz trywializujesz zagadnienie o fundamentalnym znaczeniu dla rozwoju naszej cywilizacji.
Od naukowca twojego formatu oczekujemy przynajmniej kilku wskazówek. Np. jak żyć ?

@Serpico: cóż ...
Jesteś ciałem co powoduje, że w pustej szklance nie ma nic. Ale to tylko Twoja fałszywa ocena.

@Koriolan:
W punktach co zawiera.Jaka moja fałszywa ocena ? Widzę co piszesz, udowodnij że się mylę w PUNKTACH.

"Ja jestem chrześcijaninem, co oznacza, że moim mistrzem jest Jezus. Buddyzm znam z książek, opowiadań, kilku pobytów w ośrodku buddyjskim z wykładami i z relacji z Piotrem Wróblem i jego znajomymi. Więc o buddyzmie mogę mówić raczej ogólnie. Żadnych nadnaturalnych zdolnoś

...  wyświetl więcej

@Koriolan: Ja staram się nie przyjmować żadnej ustalonej, dogmatycznej tezy. Jeśli umysł cię wymyślił, to kto wymyślił umysł? Umysł wymyślił umysł?
Takie myślenie to teoria nie bazująca na absolutnie niczym, usuniesz jedną nóżkę i cała konstrukcja się wali.
Budynku nie zaczyna budować się od dachu a od fundamentów, a w przypadku człowieka trzeba cofnąć się do prehistorii, analizując ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: hahaha - a tu kuku, czary mary, bęc i w szklance pojawia się pusty Kori. Niezbadane są ścieżki ośficynia.

@Henear: masz rację z nieprzyjmowaniem czyich poglądów. Jednak problem polega na tym, że społeczeństwo wybudowało Ci poglądy ZANIM zdołałeś sformułować protest. A więc świadomość budzi się w umyśle w którym JUŻ jest ego. Dlatego pokrzywionym napisał, że RD to przegląd wszystkich poglądów, wbudowanych w niemowlęctwie, dzieciństwie, młodości itd. dlatego też oświecenie to pozbycie się wszystkich pog ...  wyświetl więcej

@Henear: a więc budowanie siebie to usunięcie wszystkich poglądów i nabieranie ich od nowa przyglądając się każdemu poglądowi.
Można też zrobić jak pisze pokrzywionym ...
Przejrzeć wszystkie poglądy i wyrzucić uznane za niepotrzebne. Choć to rozwiązanie wydaje mi się mieć dużo wad.

@Koriolan:
Można zrobić tak jak napisał pokrzywiony, cytuję :
"."
cytuję Koriolan:
""nie ma boga"
Mam podobnie ...
Jest tylko umysł, który mnie wymyślił. Żadnej kary, żadnej nagrody ... Tylko doświadczanie życia (zabawa). "

To jest kurwa chrześcijaństwo ? To są nauki mnichów pustyni ? To jest droga serca Jezusa ?

cytuje Koriolan:
"Ni

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
No okay, wyszczałeś się po piwie na Ora et labora, Jezus został parokrotnie spoliczkowany, leży i chyba płacze, niewątpliwie jest mu przykro. Co dalej ?
Dalej katolicy są zwierzęcy, mimo że się modlą i PRACUJĄ.
Człowieku spierdalaj z tym gównem na poważnie i na serio.

NAPRAWDĘ wszystko jest okay, dopóki nie zaczynasz naprawiać ludzi.

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: Kori a jak taki człowiek nie działa tylko zbija bąki od rana do wieczora i wszystko widzi inaczej, bo usiadł na swoich okularach to jest wewnątrz tego umysłu czy dawno mu ten umysł spierd***.
Bo to rodzi fundamentalne pytanka :
Gdy pustak legnie w pustej szkance,
To pustak karmi się pustką czy ta szklanka ?.

  Henear,  02/09/2019

@Koriolan: Za dużo tego pustego gadania. W samą teorię nie uwierzę dopóki nie zobaczę jej rzeczywistego działania.

@Henear: cóż ....
W umyśle są miliardy różnych rzeczy, więc trudno się porozumieć bo to inny świat. Są proste stwierdzenia ... Wszystko jest Miłością. Ale one są nie do zaakceptowania przez normalnych ludzi.
Nie zobaczysz działania rozwoju bo sam musiałbyś się rozwijać podobnie. Ja np też nie rozumiem tych od energii aniołów, wychodzenia z ciała triki itp.

@Henear: "rzeczywistego działania."
Przyjąłeś, że człowieka określa działanie ... Więc dla Ciebie medytujący facet to porażka. Ja przyjąłem, że jestem umysłem więc medytujący facet jest dla mnie cenniejszy niż kopiący rowy, bo rów będzie zasypany a medytujący facet naprawi swój umysł, którym wszyscy jesteśmy.

@pokrzywiony:

cytuję pokrzywiony :
" Gdyby zmieniono słowa "w imię ojca i syna i ducha świętego" na słowa " z ojca na syna w Duchu Świętym ( w Miłości i Prawdzie )" to kościół powszechny i cały rozwój kultury katolickiej rozwinął by się o wiele lepiej."

HAHAAHAAHAHAHAAHAHHAAHAH, poległem hahahahaha .....................

W imię z ojca, na w imię syna w imię Ducha Świę

...  wyświetl więcej

@Hamilton: "szklanka ?. "
A czym karmi się Twoja nienawiść ?

@Serpico: "O co ci chodzi ? "
Pokrzywionym ŚWIETNIE to ujął, wprost Idealnie ...
No, ale trzeba to by było zrozumieć ...

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: ' Wszystko jest Miłością'. Cholera a jeszcze dwie godziny temu wszystko było umysłem. Galopujesz jak nasza szkapa w nowych podkowach na wyścigu o worek obroku.

@Hamilton: widzę, że nie zadałeś sobie pytania ... Czym się karmi Twoja nienawiść ?
Wolisz pozostać w nieświadomości ...
Tak robi 97% ludzi ... Reszta zadaje sobie takie pytania i znajduje na nie odpowiedzi ...

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: moja nienawiść niczym się nie karmi. Od kiedy czyta te twoje pierdolety z toalety wpadła w anoreksję i nie przełknie niczego. Leć do zakrawarskiego i się pozachwycaj i ekscytuj : smrodko, ah, oh, super, gnojstik , oh, ah, super, swinie, super, ah,oh, hamsracz, super ah, ah, oh, świetnie, kundle, ah, oh, jak super to ująłeś, hi hi psy psubraty, oh, ah super. Stary, żałosny hipokryto.. Właź w dupsko gdzie się da, poszczuj na innych i warguj o czyjejś nienawiści.

@Henear: cóż ...
New Agę jest właśnie urzeczywistnianiem podobnych idei. Nie znam New Age ale wiele teorii jest podobnych.
Z drugiej strony kiedyś pisałem Ci co zmienia się w moim życiu ale rozumiem, że nie trudno Cidocenić coś takiego jak "zrozumienie siebie i innych", wzrastający pokój, zmniejszanie cierpienia, uleczenie z depresji, odzyskanie radości i piękna życia itd.

@Hamilton: a czym się Twoja nienawiść karmiła zanim ją tu zacząłem pisać ?

@Koriolan: My tu gadu gadu a licznik bije ... 11300 komentarzy ...

@Koriolan:
Pytania zamknięte możesz sobie włożyć do dupy, tak jak powoływanie się na laicką, czy też Adamskiego, dopchaj do dupy, powoływanie się na danych użytkowników, możesz dołożyć jako następne.
Jesteś pieprzonym manipulatorem.Po prostu spierdalaj z tym syfem, wystarczy że "rozmawiasz" z Henear-em, a już nie ma Boga, który ci pulsował w żyłach, w sumie powinien w tętnić w tętnic ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: ' zanim ją tu zacząłeś pisać' to karmiłem się świetnymi artykułami innych użytkowników eioby. Niestety ich miejsce w pewnej części zajęły miernoty, żule i zwykłe prymitywne owsiki, których jedynym celem jest nabijanie debilnych komentarzy, chamstwo, pyszałkowatość i totalna pustka..

@Koriolan:
W mi się wkradło. Dawaj jakiś dowód na to że znasz tego Adamskiego. Będzie ? Nie będzie, a pisałeś że się znacie, że spotykasz się z nim itd.

@Serpico: "pokrzywionego, który jest prosty, "
Jesteś Świetny. Przyjąłem, że NIGDY tego nie odkryjesz ...
A jednak udało Ci się ...
Gratulacje ...

@Hamilton: mówisz, że Twoja nienawiść karmiła się tymi cudownymi artykułami ?
Hmm ...
Myślałem, że mówisz o artykułach świstaka ...

  Henear,  02/09/2019

@Koriolan: Tyle komentarzy, tyle słów i nic nie zdołałeś zmienić. Tylko działanie - same słowa nic nie znaczą.

@Serpico: hmm ...
Gdzieś były zdjęcia mnie i Adamskiego. Nie będę Ci dawał żadnych dowodów, nie są mi do niczego potrzebne ...
A i tobie nachuj ?
Chcesz do niego zadzwonić ?

  Hamilton,  02/09/2019

@Henear: pustak, gaduła i safanduła.

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: zaprawdę, zaprawdę powiadam ci, że tobie prostaku nawet pokrzywionym być nie będzie dane. Gratulacje. Nawet na to za cieńki w uszach jesteś.

@Koriolan:
Pewnie i tak to zrobię, gdzieś mam zdjęcia z Obamą, ale nie mogę znaleźć.Mi są, dlatego że się na niego powoływałeś.
Chcę, a co na zdjęciu jest telefon ?

@Henear: cóż ...
Zmiana mojego wnętrza zmienia mój świat ...
Tym niemniej nie w dowodach jest problem tylko w wierze. Twój świat jest oparty na Twojej wierze. Masz wolną wolę, więc sam wybierasz swoje wierzenia. Ja zmieniłem swoje wierzenia na skutek cierpień. Ty na razie nie cierpisz, więc nie musisz zmieniać swoich wierzeń. Rozmowa ze mną daje Ci tylko informacje, że rozumiem co my ...  wyświetl więcej

@Henear: słowa tutaj są jedynie wyrażaniem siebie ...
Prawdziwa zmiana następuje w życiu. Tutaj możesz zobaczyć jedynie cień zmian - słowa ...

@Serpico: a potrzebowałeś ode mnie telefon do Laickiej ?

@Hamilton: masz rację ...
Nie dorastam Pokrzywionemu do pięt ...

  Serpico,  02/09/2019

@Koriolan:
Potrzebowałem wyjaśnienia i nie miałem ich, chyba się to powtarza.

  Henear,  02/09/2019

@Koriolan: Skąd możesz wiedzieć czy cierpię czy nie?
Cierpienie to sygnał organizmu o uszkodzeniu ciała lub umysłu. Sygnał który ma mobilizować do usunięcia przyczyny.
Nic więcej. Jeśli stworzy się ideologię bazującą na cierpieniu, to dopóki ludzie będą się nią kierować, dopóty będą cierpieć.

@Henear: Słowa rzeczywiście nic nie znaczą, Są raczej obrazem naszego stanu niż prerogatywą jakiegokolwiek działania - w tym przypadku. Ale pomyśl - ile słów, tyle znaczeń. Ile potrzeb, tyle słów, które je wspierają. W jakim świecie żyjesz? Przecież wiesz, że od słów nie uciekniesz. A one zawalają, zagracają Twój umysł. Lubisz je czy chcesz, czy nie chcesz, od momentu obudzenia … gdy rano, jeszcze ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: nie jeden chciałby tak cierpieć jak ty darmozjadzie i po obiadku na koszt podatników podłubać w nosie i ględzić z braku zajęcia. Nie mogą sobie na to pozwolić, bo muszą zapierdalać, płacić podatki byś mógł cierpieć chlając piwsko na rynku z czerwoną kartką na czole ile masz komentarzy.

  Hamilton,  02/09/2019

@Henear: e tam. On nie cierpi. To narcyzek i musi zwrócić na siebie uwagę. Tyle, aż tyle i tylko tyle. Idzie jego wypasione JA potem długo, długo nic i szłapie pusty Kori.

@Henear: masz rację, że nie wiem czy cierpisz ...
Powinienem napisać tylko, że ja zmieniłem swoją świadomość pod wpływem dużego cierpienia i z tego co wiem, większość ludzi zrobiła to z tego samego powodu.

@Hamilton: ..a Ty go z tego wyleczysz, czy pogrążysz - tumanie jeden - czy Ty wiesz co robisz? Ilu już w swoim życiu zatopiłeś, z nienawiści rudej, łącznie z własną rodziną. Jakie kary muszą jeszcze ponieść inni, by Twe chłopięce przewiny odkupić? Ilu "zabijesz", żeby siebie odzyskać? Zaprawdę powiadam Ci, ta studnia rozpaczy jest bezdenna ..

@Henear: działania ...
Kiedyś odpowiedział bym Ci tak, że w wieku 26 lat miałem żonę, dwoje dzieci, skończone prestiżowe studia. Po pięciu latach miałem już trójkę dzieci, własną firmę komputerowa, mieszkanie i samochód.
To wszystko prawda ale to teraz jest bez sensu. Wartością dla mnie jest coś innego ... Picie kawy z dziewczyną, seks, spacer nad Wisłą, jej ciepła pupa. Jak Ci to wy ...  wyświetl więcej

@podobny:
Ja go wyleczę z kłamania i manipulowania ludźmi, co ty nie powiesz, a nie zadałeś sobie pytanie ile on kobiet okłamał ? Ilu ludzi ? Co o nim wiesz ? Tyle że napisał że miał "firmę" i jest niby niewidomy ? Jaki on kurwa jest niewidomy ? Skoro napierdala jak automat komentarze i to nie tylko tu.
Biedny cierpiący człowieka opierdala whiskacze i non stop gada o seksie i alkoholu ? To jest chrześcijanin ? Od czasu do czasu jak mu wygodnie tak o sobie pisze.

@podobny: spokojnie ...
Hamilton to tylko biedny człowiek, zaplątany w nienawiści jak pies w łańcuch. Nienawiść go dusi, dławi odbiera powietrze ale on jeszcze charczy i warczy ...
Nigdy nie uzyska Wolności. Umrze jako pies na łańcuchu co go dusi ...
Ulituj się nad nim, jest naszym bratem ...

@Henear: popatrz ...
Podobny najbardziej ceni zapach skręta ...
Ja ciepłą pupę w nocy ...
Potrafisz to zrozumieć ?
Będziesz wtedy wiedział o czym mówimy i nie będziesz potrzebował dowodów ...
Będziesz rozumiał ... Życie ...

  Henear,  02/09/2019

@Koriolan: Toś dowalił teraz. Przez skręta i ciepłą dupę w nocy zrozumiem życie?
To na chuj ci to całe RD, hahaha.

@Serpico: "Biedny cierpiący człowieka opierdala whiskacze"
Hi hi hi ...
Bo tak żyją Wolni biedni ludzie ...

  Serpico,  02/09/2019

@Koriolan:
O się zaczyna miłość, jak pies ble ble, ty lepiej się zajmij tym jak ty umrzesz, ty już nie żyjesz pijawko 20 lat.
Biedny grubciu dostał depresji ojej okropne.

  Hamilton,  02/09/2019

@podobny: no to paczaj na twoje zatopienia niepokalany onanisto. To tylko trzy z całej plejady twoich czułości. Tak się składa, że im większy cham tym większa skłonność do moralizowania ;

'a to co piszesz nieprawdą jest, a hipokryzji efektem jedynie. Zanim powiesz coś o świecie dobrego, musisz wydalić. Dobra kupa, znaczy doby nastrój. Rozwolnienie znaczy niepokój. Masz to szczęście dobrą k

...  wyświetl więcej

@Henear: hi hi hi ...
Właśnie po to, by je zrozumieć ...
Nie zrozumiałem życia poprzez, małżeństwo, dzieci, firmę, pieniądze, samochody ...
Zrozumiałem je poprzez cierpienie, ucieczkę od cierpienia duszy i poprzez ciepła dupę i smak Chivas Regal
...
Jakoś to trzeba nazwać ... To nazwałem RD.

@Koriolan:
Poskacz grubas jeszcze i manipuluj, ale pamiętaj wszystko jest do czasu,wstaniesz kiedyś i padniesz na ten zakłamany pysk, po zawale i będziesz miał ciepłe pupcie, ale do tego czasu jeszcze trzeba cię usadzić i skończyć te twoje "krucjaty".

Tak właśnie wyglądały te twoje k.. randki, tańczący z duszami ble ble ble ble, a ważna ciepła pupcia, ci kurwa dam ciepłe pupcie, zboczeńcu.

@Hamilton: hi hi hi ...
Nauczyłeś się szeroko cytować ...
Ciekawe od kogo ...

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: doświadczasz jak każdy debil. Żreć, chlać i ruszać dupą. No i taką duchowość tu propagujesz od trzech lat. Duchowość dla żulików i meneli.

  Henear,  02/09/2019

@Koriolan: Większość ludzi na tym świecie ucieka od bólu w przyjemność. Rzeczywiście wielkie odkrycie.
Jak myślisz dlaczego mamy tylu uzależnionych od fajek, alko i narkotyków? Bo ci ludzie nie radzą sobie z rzeczywistością, z problemami jakie mają. Uciekają, odwlekają problem - przedłużają cierpienie ponieważ boją się konfrontacji. To jest ten rozwój duchowy?
Człowieku, o czym ty mó ...  wyświetl więcej

@Serpico: "ci kurwa dam ciepłe pupcie, zboczeńcu"
Oj tam, oj tam ...
Nie nerwujsia ...

@Koriolan:
Dlatego właśnie net, a nie real, bo kto ty kurwa jesteś i jaka kobieta z real by się z tobą umówiła ? ŻADNA i na tym bazowałeś i z randkami i z całą resztą.
Nie zrozum mnie źle grupasku zakłamany, niepełnosprawni też się łączą w pary, mają związki itd, prawdziwi niepełnosprawni, nie tłusty pajac kombinator.
Żyją też normalne, w normalnych związkach, a nie w jakiś sy ...  wyświetl więcej

@Henear: nie zrozumiałeś tego ...
Cierpienie jest impulsem do ...
- 97% ucieczki od bólu w seks, alko, narko, pracę, itd.
- 3% RD - czyli staniecie naprzeciw bólu i stwierdzenie - "ja Ci bólu zaraz dopietdolę". Lub jak To określił podobny - "puść wszystko w cholerę".
.

@Koriolan:
Proste jak dla dzieci.
-A gdzie pracujesz ?
-Nie rozmawiajmy o tym, jestem tańczący z duszami, jestem miłością

Pamiętaj cwaniaczku, wszystko jest do czasu, aż się nie pierdolnie z hukiem.

@Henear: ja, pokrzywionym, podobny, Wróbel rozumiemy się bo wybraliśmy Wolność od cierpienia i bólu.
Owszem droga jest długa. Ja przez randkowanie oni przez alkohol. Ale to już PRZESZŁOŚĆ ... Zwyciężyliśmy.
Przelecieliśmy na drugą stronę ulicy ...
Jeszcze nie do końca jesteśmy doskonali ale idziemy naprzód ...
Za nami podąża Szubrawiec, choć trochę jeszcze odstaje ...

@Serpico: nie zrozumiałeś życia ...
Biegnij do światła póki żyjesz bo za chwilę ogarnie Cię ciemność śmierci ...

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: ty się tak rozwinąłeś, że sam siebie nie rozumiesz. Ty będziesz ględził a Mariolek będzie ci to tłumaczył. A potem będzie zmiana i Mariolek z dzikiej miłości zagryzie Koriolana.

@Henear: no tak ...
Kiedyś zapraszałem Cię, byś zobaczył jak działa rozwój duchowy w rzeczywistości ...
Ale nie chciałeś zobaczyć ...
Nie ma sprawy ... Tak mi się tylko przypomniało ...

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: hahahaha - trzej muszkieterowie z prąciami na czole w stodole na stole. Wolni od rozumu i pełni nadziei, że ktoś się zlituje i da na piwo.

@Hamilton: no tak ...
Twoja nienawiść i kpina poszła bokiem ...
Spróbuj kolejny raz zaatakować ... Bracie ...

@Hamilton: czterej ...
Ja, pokrzywiony, podobny, Adamski, Wróbel i zakonnik ...
Kurwa ... Toć nas jest już drużyna ...

  Henear,  02/09/2019

@Koriolan: Niestety nie widzę żadnego sensu w twojej filozofii. Jedyny sposób na zdobycie wolności to aktywne jej sobie wywalczenie. I to nie jest tak że jest ona na zawsze, cały czas należy o nią dbać.
Kto mówi inaczej, kłamie.

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: hahahaha - Kori zazdroszczę ci celnych ripost. Tyle, że paczam, paczam i nie widzem. Ani jednej na 11 322. Mariolek ci ukradł tę jedyną pewnie, bo uciekł. Jesteś w gębie tak silny jak pracowity.

@Henear: masz rację od swojej strony ...
Tylko z kim i jaką bronią chcesz walczyć ?

@Henear: RD daje mi wiedzę, że Wolność jest moja bo ja jestem WOLNOŚCIĄ.
Potrzebuje tylko strząsnąć sandały z pyłu życia w społeczeństwie.
Dopóki nie będę oświecony muszę zachować czujność, uważność... Potem już tylko Życie ...

@Koriolan: Choćby z własnymi słabościami. Ten kto nie zadaje sobie trudu utrzymania poziomu, szybko staje się ofiarą swoich złych nawyków i przyzwyczajeń.
Nie jesteś wolnością, jesteś 56 letnim facetem, który wygląda na to że stracił kontakt z rzeczywistością. To właśnie społeczeństwo cię teraz utrzymuje. Miejże trochę dobrego smaku chociaż i nie gadaj od rzeczy.

@Henear: nie musi Ci się podobać moja filozofia ...
I tak będziesz żył inaczej. Tym niemniej z naszej perspektywy widać, że dróg ucieczek z cierpienia i więzienia społeczeństwa, korpo jest niewiele ...
Napisałbym jedna droga ucieczki ale co mam Cię straszyć ...

@Koriolan: tobie Kori proponuję nowoczesną dzidę ogólno wojskową składającą się z zadzidzia, śróddzidia i przeddzidzia. Można nią z łatwością otwierać szpary międzypośladkowe, a to ułatwia wchodzenie. Lizanie to już wyższa jazda. Nie daj się i walcz jak na lwa odbytu przystało.

@Henear: własne słabości to ... Myśli ...
Jak chcesz walczyć z myślami ?
Społeczeństwo zwraca mi co ze mnie wyssało. Będzie tak zwracać chyba do 67, 70 roku życia. Potem mnie weźmie na swój garnuszek. Kiedyś to policzyłem ale nie pamiętam dokładnie wyniku ...

@Hamilton: sorry ... Mam własne przyjemności ...

  Hamilton,  02/09/2019

@Koriolan: coś mi się wydaje, że jak wychodzisz z domu dobrze byłoby powiesić sobie na karku kartkę z imieniem, nazwiskiem i adresem. Partnerkę masz młodziutką emerytkę, szkoda by było jakbyś miał jej już nie odnaleźć.

  Henear,  02/09/2019

@Koriolan: Własne słabości to własne słabości, jeden jest leniwy, drugi za dużo pije a trzeci coś jeszcze innego.
Walczy się z nimi poprzez zmianę przyzwyczajeń, podtrzymywanie w sobie motywacji by stawać się taką osobą jak się sobie wymarzyło.

  Serpico,  02/09/2019

@Koriolan:
Adamski jest nadal wykładowcą tu:
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)%82awiu

A Wróbel jest nadal "wykładowcą" tu :
"Agresja tak, ale.
Ale można nakłaść komuś po kufie nie majac w sobie cienia agrsji.
Przykład.
Wiem co to agesja. Uczestniczyłem w dziesi

...  wyświetl więcej

  Serpico,  02/09/2019

@Koriolan:
Jakby nie sądzę że Adamski ma ochotę byś się afiszował DOMNIEMANĄ znajomością z nim, znów masz pecha, na tej samej uczelni wykładowcą jest ktoś kogo znam hahahaah ......... kolega z klasy z liceum hahaha .........
Jak to się wszystko rąbnie ci na łeb, to ja osobiście nie chciałbym być tobą hahah ........
p.s.
Teraz zajrzałem, myślałem że już na emeryturze, ale nie, jest nadal.

U hu hu !

@Koriolan: hahaha -masz własne przyjemności. Domyślam się, że ględzenia na portalach tanio byś nie sprzedał.

@Henear: cóż ...
Ogólnie doszliśmy do standardowego wyboru stojącego przed Tobą ... Mieć czy Być ...
Młodzi wybierają mieć. Tak zrobiliśmy wszyscy. Ja, podobny, pokrzywiony, Wróbel i inni w pewnym momencie stwierdziliśmy, że wybór mieć jest do dupy i zmieniliśmy go na być.
Tak naprawdę to życie w każdej sekundzie nas pyta ... Chcesz być czy mieć.
Z tym, że człowiek trzy ...  wyświetl więcej

  Serpico,  02/09/2019

@Koriolan:
Techniczny, to nie społeczeństwo, to te panie stąd :
"ochyliłem się nad filmem "Niemoralna propozycja". Co to znaczy Kochać kogoś w sytuacji gdy on kocha się z kimś innym ?
Miałem wtedy kilka partnerek a jedna z nich też miała kilku partnerów poza mną. Rozmawiałem o tym z nią i obserwowałem swoje emocje. Po jakimś czasie myśli, że ona uprawia seks z kimś innym nie r ...  wyświetl więcej

@Henear: ja jestem po stronie być. Oznacza to, że nie walczę z niczym. Szukam odpowiedzi na pytanie ... Kim jestem ?
Gdy uzyskuje odpowiedź , wady nie pasujące do tej odpowiedzi po prostu znikają. Gdy się do jakiejś "przyczepię" to coś mi to musi uświadomić i wtedy po prostu "puszczam", zgodnie z tym co pisał podobny ...
Tak wygląda moje życie i rozwój ...
W skrócie ...

  Serpico,  02/09/2019

@Koriolan:
O hahahaha Adamski zniknął ? Ci powiem że szykuje ci się zimny prysznic, bo ja akurat nie kłamię i tam gdzie Adamski jest nadal wykładowcą, jest także wykładowcą mój koleś z liceum :) , całe liceum go broniłem jak go popychali :) i jest to prawda.
Napisz szybkie sprostowanie > "Nie znam Adamskiego" a zdjęcia z nim ZAGINĘŁY.

Ja akurat mam zdjęcia z liceum hahha :)

@Serpico: w tym cytacie o filmie jest zagadnienie ... Jak nie mieć żony, jak być z żoną ...
Kto ma rozum ten rozumi ...

@Koriolan: no a krulowa z oślo ? Miała wydać za ciebie dede. Byłbyś wtedy miau i byś był kimś. Może by ci pozwoliła przejechać się fiacikiem . I teraz mógłbyś puszczać bąki na zielono jak panisko a nie na czerwono jak cielę w niedzielę.

  Serpico,  02/09/2019

@Koriolan:
Nie pieprz bzdetów człowieku, film jest o dylemacie moralnym, a ty przecież nie masz moralności i uważasz moralność za negatywną, cała reszta ma się do filmu, jak "Pretty Woman" do Tilopa w charakterze stręczyciela i służącego prostytutek w burdelu.

Nie pieprz bzdur, bo akurat ten film widziałem, tam chodzi o to że małżeństwo ma problemy finansowe i pojawia się Redford kt

...  wyświetl więcej

@Serpico: a o jakim dylemacie ?
Jak go rozwiązano i jakie były tego skutki ?

@Hamilton: wiem ....
Jesteś na zawsze uwiązany do punktów ...
Daje Ci cały czas ... Nie chce mi się przełączać na inne konto by dawać Ci więcej ...

@Koriolan: to, że twoje życie jest piękne to wiemy, bo trajkoczesz na okrągło, a to że twój rozwój jest do dupy to się domyślamy czytając te twoje wypoty. Reasumując piękne życia lekkoducha z głębokim niedorozwojem. Hahaha - a te twoje punkty są mi potrzebne jak rybie ręcznik. Nie wysilaj się bo się spocisz.

@Koriolan:
Srakim, chodziło też o to że Woody Harlson, w ogóle rozpatruje propozycję Redforda, jak zaczął rozpatrywać, to się kłócili z Demi Moore, nie ma to w ogóle związku z tym że ty sypiałeś z jakąś kobietą , która sypiała z innymi facetami w tym samym czasie, a ty z innymi kobietami, które być może sypiały z innymi facetami.
Jaki to ma związek ? Tam jest "Niemoralna propozycja" ...  wyświetl więcej

  Serpico,  02/09/2019

@Koriolan:
Ona dawała cały czas i nie tylko tobie hahahhaha .....
A skąd czas na to dawanie i jeszcze dyskusje na ten temat ? No właśnie.
No tak zgadza się, te twoje "kasie", dorobisz się w końcu problemów, przełączysz się wtedy na odbiór.
No tak zostały jeszcze ci konta, właśnie dlatego błędem było traktowanie cię normalnie, straszny błąd, a twój błąd że kłamiesz nadal ...  wyświetl więcej

@Serpico: "Ona dawała cały czas"
Tak ...
Była świetna w te klocki ...
Nauczyłem ja wytrysku ...

@Koriolan: oj boszsze to nie miałeś wytrysku i musiałeś cię uczyć ?
No to niezłą karę ci wymyśliła, ale głowa do góry uczonego z ciebie nie zrobiła. Widocznie ta większa główka tyle warta co ta mała.

Tym, co wyróżnia Dzieci Indygo od innych, jest ich temperament. Są intuicyjne i wykazują właściwości parapsychiczne; charakteryzują się duchem buntowniczym i wojowniczym”. Wypisz wymaluj, członek każdej sekty. Urobiony przez guru i wcześniej urobionych tak, aby podchodził odważnie, wciskał ciemnotę następnym, jako objawioną prawdę.
„Każdy jest odpowiedzialny za wszystko, co mu się wydarzyło ...  wyświetl więcej

@Janusz Nitkiewicz: ogólnie masz rację ...
Ale na pewnym poziomie. Ta definicja dzieci kryształowych i indygo jes fatalna. Twoja wypowiedź jest podobna do zdania katolików, dlaczego ? Bo nie czujesz, że wszyscy ludzie są braćmi.
Ja w pewien sposób rozwijam się jak News Agę, więc rozumiem niektóre założenia. Są fantastyczne, tym niemniej właśnie trzeba je najpierw praktykować a potem ...  wyświetl więcej