Login lub e-mail Hasło   

Decyzje bez lęku

»Nie musisz szukać zemsty, bo kamma i tak dorwie tego chama«!”
Wyświetlenia: 691 Zamieszczono 06/09/2019

 

"...Mam więc przed sobą tę okropną decyzję. Jaki kolor będzie odpowiedni? Myślałem, że wybór będzie prosty, dopóki nie dostałem katalogu z kolorami. Ile ich tam jest! Nie wiedziałem, że takie kolory w ogóle istnieją. Nie mówiąc już o ich nazwach, wiecie, są kolory takie jak „dynamit” czy głupi kolor „pomyleniec”. Tyle kolorów! I zdałem sobie sprawę, jak się czujecie przez to, że każdego dnia musicie robić zakupy. Taki duży wybór musi was doprowadzać do szaleństwa. Tak więc dziś wieczorem wygłoszę mowę o podejmowaniu decyzji. Nie tylko zwykłych decyzji, takich jak wybór koloru, którym pomalujecie ściany. W centrum odosobnień i tak nie ma to większego znaczenia, nieprawdaż? Przez większość czasu ludzie mają przecież zamknięte oczy, więc nie zwracają uwagi na kolor ścian. A nawet jeśli kolor wyjdzie kiepski, zawsze mogę rozdawać okulary przeciwsłoneczne.

Cokolwiek się zdarza, każdy z nas musi od czasu do czasu podejmować decyzje: czasem małe, czasem duże. Niektórzy ludzie bardzo stresują się decyzjami, które muszą podejmować w życiu. Nie wiedzą bowiem, jak je podejmować. Tak więc dzisiaj porozmawiamy o decyzjach – czym są, jak je podejmować i jakie to proste. Jedną z istotnych rzeczy dotyczących podejmowania decyzji, jakiej nauczyłem się w życiu, jest to, że nie są one aż tak ważne. Okazało się, że wiele z decyzji, którymi się przejmowałem, kiedy byłem młody, które spędzały mi sen z powiek, było całkowicie nieistotnych dla mojej życiowej drogi. Mówię o wszystkich tych decyzjach, które podejmowałem jako młody człowiek: dotyczących wyboru uniwersytetu, kierunku studiów, randki z tą czy inną dziewczyną. Jakaż strata czasu! Przeważnie jest tak, że gdybyś wiedział, co ci się przydarzy w przyszłości, nie musiałbyś się martwić. Gdybym wiedział, że zostanę mnichem, naturalnie nie musiałbym zamartwiać się takimi banałami. Tak samo jest z wami.

Tak czy owak, jest jedna rzecz, która na pewno wam się przydarzy: umrzecie. Jaki jest więc sens przejmowania się tymi wszystkimi decyzjami? Jedną z ważnych spraw, o której pamiętam i którą staram się przekazać ludziom, jest taka: wiedzcie, że nie ma czegoś takiego jak „właściwa” decyzja czy „niewłaściwa” decyzja, „dobra” czy „zła” decyzja. Myślę, że bez tej wiedzy ciężko wam będzie podjąć decyzję, dokonać wyboru. Kiedy funkcjonują pojęcia „dobrej” lub „złej” decyzji, jesteśmy pod presją, bo nie chcemy po raz kolejny nawalić, popełniając błąd. I musimy podjąć „właściwą” decyzję. Jeśli przypomnicie sobie wszystkie decyzje, które do tej pory podjęliście, dostrzeżecie, że naprawdę nie ma czegoś takiego jak „dobra” czy „zła” decyzja, są tylko różne rezultaty. Podobnie jak droga, którą tutaj dotarliście dziś wieczór. Nie wiem, którą wybieracie trasę, by dotrzeć do ośrodka w piątkowy wieczór – jest wiele możliwości. Pewnie, że niektóre drogi są dłuższe, inne krótsze, jedne ładniejsze, inne niezbyt ładne. Ale żadna z nich nie jest „dobra” czy „zła”. Jest po prostu inną drogą dotarcia tutaj.

Osobiście uważam, że większość decyzji, które podejmujecie w życiu, nie ma znaczenia, bo zawsze można je później spożytkować, by dotrzeć tam, dokąd chcecie. Tak więc zrozumcie, że jakąkolwiek decyzję podejmiecie, nie będzie ona ani wspaniała, ani zła. To tylko decyzja, i tyle. Po prostu daje wam różne możliwości, nad którymi możecie popracować. Zrozumcie, że jakiekolwiek decyzje podejmiecie, zawsze możecie coś z nimi zrobić, zawsze da się je jakoś przekształcić. Takie myślenie usuwa strach towarzyszący podejmowaniu decyzji. Nie jesteście już sparaliżowani wyborem. Nie pomyślicie: „O rany! Będę musiał wybrać, to będzie jak decydowanie o życiu i śmierci”. Ludzie mają tendencję do wyolbrzymiania ponad wszelką miarę znaczenia decyzji, które mają podjąć. Decyzje o życiu i śmierci są chyba wielką sprawą. Ale my jesteśmy buddystami. Buddyści nie podchodzą do decyzji w ten sposób. Jeśli popełnisz błąd i umrzesz, to wracasz, więc kiedy umierasz, nie jest to koniec świata. To jedna z przyjemniejszych rzeczy w byciu buddystą. Wiecie – każdy dostaje kolejną szansę.

Dostajesz wiele szans, więc podejmowanie decyzji nie jest czymś naglącym. Nawet jeśli popełniasz błędy, zawsze możesz zamienić je w coś pozytywnego. Ten sposób myślenia usuwa największe trudności i udręki towarzyszące podejmowaniu decyzji, takie jak strach przed popełnieniem błędu, przed utratą godności, przed stratą wiarygodności, przed zrobieniem z siebie głupka, idioty. Wspaniale jest nie przejmować się tym, co inni ludzie o tobie myślą. I zdać sobie sprawę, że jakąkolwiek decyzję podejmiesz, nie jesteś głupcem, po prostu podjąłeś decyzję, to wszystko. Spróbuj i zobacz, co się zdarzy, zawsze możesz iść naprzód. W ten sposób łatwo jest podejmować decyzje, ponieważ nie towarzyszy im strach, nie ma tego okropnego poczucia winy. Po prostu dokonujesz wyboru i obserwujesz, co z tego wyniknie, wiedząc, że zawsze możesz stworzyć coś pozytywnego z decyzji, którą podjąłeś. Czy wybierzesz żółty, czy brązowy kolor, zawsze możesz spożytkować tę farbę – jakąkolwiek, to tylko farba, i tyle.

Czy zauważyliście, jakimi decyzjami ludzie się martwią: „O rany, co ja mam na siebie włożyć dziś wieczorem?!”. Wielkie rzeczy, nikt oprócz ciebie nie przejmuje się tym, co masz na sobie. Kiedy nie zamartwiasz się decyzjami, kiedy nie wyolbrzymiasz ich znaczenia, ponieważ nie bawisz się w poczucie winy czy łechtanie własnego ego przez ocenianie swoich wyborów jako dobrych lub złych – bo nie ma decyzji dobrych czy złych – wtedy jest to łatwiejsze i znacznie mniej stresujące. Jeśli cofnąć się do przyczyn utrudniających podejmowanie decyzji, to sprowadzają się one do sposobu, w jaki byłeś społecznie ukształtowany. Kiedy byłeś bardzo młodym człowiekiem, winiono cię i karano za podejmowanie tak zwanych „złych” decyzji. Znam to z własnego doświadczenia i nie mogłem zrozumieć, w czym rzecz. Po prostu podjąłem decyzję, popełniłem błąd, i co z tego? Pomyliłem się, wielkie mi rzeczy. W przyszłości bardziej się postaram. Jednak ponieważ w mój proces podejmowania decyzji wplątane było pojęcie kary i byłem praktycznie zmuszony odczuwać, że podjąłem niewłaściwą decyzję czy dokonałem złego wyboru, wpływało to paraliżująco na moją zdolność podejmowania decyzji. Jakbym zrobił coś strasznie, okropnie złego i niewłaściwego, jakbym wybrał niedobrą drogę.

Jedną z przyjemniejszych rzeczy, jaką odkryłem, gdy zostałem buddystą, był brak kary. Kiedy byłem młodym człowiekiem, pojęcie karania samego siebie, czyli poczucie winy, lub wymierzanie kary innym poprzez złość i zemstę, nigdy nie miały dla mnie sensu. Ale było mi to niejako narzucone przez kulturę, w której się wychowałem. Jeśli ktoś popełnił błąd, innymi słowy, jeśli dokonał w życiu „złego” wyboru, powinien zostać ukarany. Czy to naprawdę pomaga? Wiecie, jeśli ktoś w życiu źle wybrał, zrobił coś niedobrego – jeśli faktycznie jest to coś niedobrego, bo sam nie jestem pewien, czy pojmuję, co to dokładnie oznacza – ta osoba po prostu wybrała coś, co poskutkowało odrobiną cierpienia. Proszę, wyciągnijcie z tego wnioski. Nie trzeba zwiększać cierpienia, dokładając do tego karę czy jakąś pokutę. Wyciągajmy wnioski, uczmy się i dojrzewajmy dzięki temu. Kara tak naprawdę potęguje problem i na dodatek sprawia, że ludzie coraz bardziej boją się podejmowania decyzji.

Ponieważ pojęcie kary było nieodłącznie związane z tak zwanymi „złymi” wyborami, jak większość z was bałem się podejmowania decyzji. Zamiast tego, kiedy podejmujemy decyzję, weźmy pod uwagę, że jakikolwiek będzie rezultat, nie jest powiązany z żadną karą czy nagrodą – podjęliśmy decyzję, a teraz zobaczmy, co z tym dalej zrobić. Dzięki temu cokolwiek się zdarzy, zawsze możecie coś z tym zrobić, tego nauczyłem się w życiu. Jeśli zbuduję klasztor w ten sposób, jeśli zbuduję go w inny sposób, jeśli wygłoszę mowę na ten temat, jeśli wygłoszę mowę na tamten temat – nie ma znaczenia od czego zacznę. Znaczenie ma to, jak rozwiniecie sytuację, którą dla siebie stworzyliście. I odkryjecie, że prawo kammy oznacza, że życie nieustannie się zmienia, zawsze możesz spożytkować to, co masz. W życiu nie ma czegoś takiego jak błąd.

Ilu z was dokonało kiedyś wyboru i pomyślało: „O rany, to był poważny błąd!”? A po jakimś czasie, po miesiącu, roku, po kilku latach zdaliście sobie sprawę, że była to najlepsza rzecz, jaka wam się przytrafiła. I że naprawdę zmieniła wasze życie. A ilu z was zrobiło kiedyś coś, co wydawało wam się naprawdę wspaniałe, myśleliście, że będzie to wielki sukces, a później zdaliście sobie sprawę, że tak naprawdę zrujnowało wam to całe życie? Czasem nie możemy przewidzieć, czy dana rzecz, wybór, wyjdzie nam na dobre czy nie, ale możemy sprawić, że wyjdzie na dobre.

W życiu nie chodzi o to, co wybierzemy, żółtą czy brązową farbę, czy poślubimy tego mężczyznę, czy tamtego. Mówiłem wam o tym wiele razy, udzielam wielu porad małżeńskich. Sądzisz, że poślubiłaś niewłaściwego faceta… Co rozumiesz przez pojęcie „niewłaściwy facet”? Oni wszyscy są tacy sami! Wierzcie mi. Nie ma czegoś takiego jak „właściwy” czy „niewłaściwy” facet albo „odpowiednia” czy „nieodpowiednia” dziewczyna. Kiedy uświadomisz sobie, że tak czy siak oni wszyscy są tacy sami? Poślubiłeś tę osobę, więc spraw, żeby wasze małżeństwo było udane. Spraw, by się udało. I wiecie, czasem tak się dzieje. Wciąż funkcjonują społeczeństwa, w których małżeństwa są aranżowane. Niesamowita sprawa, myślę, że statystyki pokazują, że niezależnie od tego, czy małżeństwo było aranżowane, czy sam wybrałeś partnera, wskaźnik powodzenia jest taki sam. To, że sam wybrałeś, nie gwarantuje, że związek będzie bardziej udany. Czasem, kiedy ktoś inny wybiera za ciebie, szanse na udany związek mogą być takie same. To tak jak z losami na loterii, po prostu wybierasz jakiś numerek i związujesz z osobą, która ma taki sam co ty, i spędzasz z nią resztę życia. Potrafisz tak?

Kiedy podejmujecie decyzje, róbcie to szybko, a potem uczcie się z nimi żyć. Spożytkujcie je w jakiś sposób. Poczujecie, kiedy już to zrobicie, że to faktycznie działa i naprawdę odkryjecie, że nie ma co tak bardzo obawiać się podejmowania decyzji. W którąkolwiek stronę ruszycie, na prawo czy na lewo, to nigdy nie będzie koniec świata. To nie ma aż takiego znaczenia, tylko po prostu daje wam różne możliwości do wykorzystania, rozmaite ścieżki. I nigdy nie powiecie już, że jedna ze ścieżek jest lepsza od drugiej. Jest po prostu inna, to wszystko.

Kiedyś czytałem opis Buddhy dotyczący procesu podejmowania decyzji. Zawsze powtarzał, że są 4 czynniki, na które powinno się zwracać uwagę przed podjęciem decyzji. Trzeba sprawdzić, czy nie działamy pod wpływem tych 4 czynników. Oto one:

1. Kierowanie się własnymi korzyściami – co z tego będę miał?
2. Kierowanie się złą wolą lub chęcią zemsty.

We wtorek wygłosiłem mowę w chrześcijańskiej szkole podstawowej i tłumaczyłem to w mój ulubiony sposób: „Nie potrzeba złej woli, a zwłaszcza zbędna jest zemsta. Wiecie, jeśli jesteście chrześcijanami i ktoś postąpił wobec was niewłaściwie, zranił, oszukał, znęcał się nad wami, skrzywdził, to jeśli jesteście chrześcijanami – Bóg zrobi z tym porządek. W ogóle nie musicie się tym przejmować. Zrzućcie odpowiedzialność na Boga. On to załatwi. Jeśli jesteście muzułmanami, jest to zadanie Allaha, jeśli jesteście żydami – to zadanie Jehowy. A jeśli jesteście buddystami, to nie wierzycie w Boga. Więc co się dzieje z buddystami? Buddyści mówią:

»Nie musisz szukać zemsty, bo kamma i tak dorwie tego chama«!”

. Wybaczcie, proszę, moje słownictwo, ale kiedy mówię w ten sposób, to łatwiej wam zapamiętać. To po prostu moje narzędzie pracy. Tak więc nie trzeba szukać zemsty. Dokonujemy wyboru, bez złych intencji, bez chęci zemsty, nie kierujemy się chęcią zranienia kogokolwiek. Kolejny czynnik:

3. Niepodejmowanie decyzji pod wpływem ułudy czy niewiedzy.

To bardzo ważny punkt, ponieważ jesteśmy istotami odpowiedzialnymi, a nasze decyzje często oddziałują na inne osoby i mają wpływ na nas samych, tworzą różnorakie ścieżki, a my chcemy wybrać tę najlepszą. Ale zawsze możemy spożytkować każdą ścieżkę, ważne jest, aby przed podjęciem decyzji zebrać jak największą ilość danych i upewnić się, że jesteśmy dobrze poinformowani. O czwartym z czynników mówiłem kilka minut temu:

4. Nigdy nie podejmujcie decyzji, kierując się strachem.

Jest to jedna z najważniejszych części w procesie podejmowania decyzji, ponieważ tak wielu ludzi dokonuje wyborów pod wpływem strachu lub nie podejmuje decyzji z obawy przed czymś. Jest to strach wywodzący się z obawy przed karą, przed podjęciem tak zwanej „złej” decyzji. I to paraliżuje bardzo wiele osób.

Kiedy poszedłem do tego sklepu po katalog kolorów, mogłem myśleć tak: „Boję się. A co będzie, jeśli wybiorę zły kolor? Co pomyślą ci wszyscy ludzie, którzy ofiarowali pieniądze na ośrodek odosobnień, a ja zepsuję wszystko, malując domki na różowo?! O rany, co oni o mnie powiedzą?”. No cóż, nic mnie to nie obchodzi. Zdałem sobie sprawę, że cokolwiek zrobię, zawsze na tym zyskam jako mnich. Jeśli podejmę niewłaściwą decyzję i powiem tu coś naprawdę głupiego, co wszystkich urazi – och, genialnie! Będę mógł wtedy zostać w klasztorze i medytować do woli, i nigdy więcej nie będę musiał przyjeżdżać do Nollamara. Mogę wreszcie odpocząć. Więc jeśli dam plamę, będzie cudownie. Jeśli się nie wygłupię, to też świetnie, bo mogę wygłaszać dobre mowy i uszczęśliwiać ludzi. Cudownie, tak naprawdę cokolwiek zrobię, mam świadomość, że zawsze będę na wygranej pozycji. To po prostu inna ścieżka w życiu, to wszystko..."

 wg Ajahn Brahm 

https://www.youtube.com/watch?v=zYb23WDEj-I

Obrazy 100 x 70 cm, akryl - Marcina

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 980
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 810
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 980
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 486
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 507
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1099
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 935
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 913
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 633
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 727
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 809
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 410
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 557
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 675
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 701
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Witaj Marcin, tak właściwie chciałem zapytać wcześniej, ale jakoś tak nie było sposobności. Jakie jest Twoje pojęcie Boga? Takie bardziej buddyjskie, znaczy, że Go nie ma?

@Quasimodo: Witaj Szubrawcze! Zmieniłeś Awatar. Może pisz pod własnym nazwiskiem. To akt odwagi.. Będzie nas więcej - tak myślę. Znakomite masz artykuły..
PS.Na temat istoty Boga wydaje się, ze najlepiej milczeć. Pozdrawiam Serdecznie

@Marcin Sznajder: Marcin, nie żartuj. Chyba nie jesteś na bieżąco i nie zdajesz sobie sprawy jakie tutaj jest parcie na patriotyzm. Trzeba mieć nazwisko prawdziwie polskie, albo przynajmniej mordę wyjściową, a ja ni tego, ni tego. Pozdrawiam serdecznie :-)

@Marcin Sznajder:
Moment .. czemu pan tego nie proponuje Koriolanowi któremu pan patrzył w oczy ? Hm .. ? Wróbel którego pan niby zna pisał pod nazwiskiem, łatwiej będzie zgłosić na policję, to co robi, tak ten "Piotruś", dać panu dlaczego ?
Czemu te SBckie nasienie nie szkaluje katolików pod nazwiskiem ? To akt odwagi ?

ardzo chętnie bym popisał pod nazwiskiem, ale są tylko

...  wyświetl więcej

@Marcin Sznajder:
cytuję Piotr Wróbel :
"Agresja tak, ale.
Ale można nakłaść komuś po kufie nie majac w sobie cienia agrsji.
Przykład.
Wiem co to agesja. Uczestniczyłem w dziesiątkach a może i setkach bitek. Biłem sie w szkole i śród kolegów o przywódstwo. Potem biłem się na weselach, zabawach itp. Lałem po pysku i mnie wybito przednie zęby. Biłem się przeciwko n ...  wyświetl więcej

  Serpico,  06/09/2019

@Marcin Sznajder:
Akt odwagi jak to pan mówi, jak był tu Piotr Wróbel, skończył się tak, że on kradł ludziom zdjęcia z netu i im groził niszczeniem karier zawodowych, tak się to tu skończyło, z tego co pan pisał, widział go pan w real, ale to jest bez znaczenia, skoro jest pan kompletnie ślepy na to co ten człowiek robi , w tym z Koriolanem.
Niech pan nie sugeruje ludziom że mają tu ...  wyświetl więcej

@Marcin Sznajder: "PS.Na temat istoty Boga wydaje się, ze najlepiej milczeć. Pozdrawiam Serdecznie "
Pewnie masz racje, bo tego co Najważniejsze w podręcznikach ani od gadatliwych ludzi się nie dowiemy. :)

@pokrzywiony: To może jest tak: Ludzie od zarania stwarzają Pana Boga ze swoich uczuć i myśli. Bo tylko to mają "do dyspozycji". Więc stwarzają Boga ze swoich potrzeb (np Bóg , który ma pozabijać wrogów) albo ze swoich najlepszych cech ( Bóg Miłości, Przebaczenia etc )Historycznie to się zmieniało i zmienia się nadal. Jest to bardzo osobiste i każdy "ma opis innego Boga, w którego uwierzył. Może A ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: od tych gadatliwych się niczego nie dowiemy, ale od takich co mają zaledwie 5885 komentarzy w 2 lata na eioba możemy o Bogu dowiedzieć się WSZYSTKIEGO. Zwłaszcza jak często wymachują katechizmem pouczająco, znacząco i z entuzjazmem . Np. " ja nie będę pomagał ludziom wbrew Bogu". I od razu widać Mariolek kto zasiada po prawicy Ojca i mu doradza.

@Marcin Sznajder: " ( Bóg Miłości, Przebaczenia etc )"
No właśnie się zastanawiam, jak to właściwie jest z tymi "wrogami" , a właściwie tym co uznaliśmy za wroga ?
Jak tak naprawdę jest z tym miłowaniem nieprzyjaciół i o co w tym chodzi ?
Ale gdy sięgam pamięcią do swoich ocen typu "wróg/przyjaciel" będąc już w dalszej perspektywie od emocji jakie budzi to co niezrozumiałe, to ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: całą wiedzę świata Mariolku masz zakopaną w swym czystym serduszku. Arystoteles twierdził, że serce jest ośrodkiem myśli, a mózg służy do chłodzenia ciała. Nawet najwięksi myśliciele mają gorsze dni i musiałeś mu się wtedy jeszcze ty przyśnić.

@Marcin Sznajder: " (tytuł książki i na YouTube) BÓG LUBI SIĘ KOCHAĆ"
Dzięki za ten inspirujący kamyk jaki wrzuciłeś do mojej świadomości, ciekawe ... ;)

  Hamilton,  09/09/2019

@pokrzywiony: "BÓG LUBI SIĘ KOCHAĆ". Nie tylko on. Wielu jest upojonych miłością do samego siebie. Na eioba grasują tacy. Od rana do wieczora wyznają miłość i tylko miłość..

To jest ten "Piotruś" z Płaskiej, buddysta, PODOBNO, dobry pomysł podawać mu nazwisko ? Taki sobie, to ten sam "Piotruś"
"dwa ziarnka gorczycy 7 listopada 2018 o 20:26
Próbka nauczania Wróbla, kolegi Koriolana.
Piotr Wróbel
6 listopada 2018 o 22:33
Gorczyca, Arturku, czy jak ci jest.
Mnie mozesz odwiedzić. Ja jestem dwurura, to zasze się dogadamy. Jak ci s ...  wyświetl więcej

@Serpico: Czekaj Serpuś, nie wiesz do końca o co idzie Marcinowi, ja wiem. :-)Już Ci mówię braciszku - musimy się uzupełniać.:-)Niejaki Trabant dokucza Marcinowi, a ponieważ komuś zależało, żeby wszyscy myśleli, że Trabant to ja, więc nawet Marcin chyba tak myśli :-)

@Quasimodo: skoro Marcin myśli ,że Ja to ty to jak bedziesz dalej gadał że mu dokuczam to i w to uwieży . lepiej powiec o co tobie idzie znaczy jak ja mu niby dokuczam?

@trabant: quasimodo, Ty też możesz być z dużej litery jak chcesz , niechconcy mi sie pisneło Ja zamiast ja i to sie nie rozchodziło o próbe dokuczania Tobie :)

@Quasimodo:
Aha, no może, nie wiem kto to i chyba mi się nie chce zastanawiać, jednak Marcin tak już pisał do Dyl-a jak był dla niego niemiły, owszem był, jednak nie kradł jego zdjęć z netu i mu nie groził, czego nie da się powiedzieć o Wróblu i Koriolanie, a z tego co pisał, widział ich obu w real, a Wróbla, określał tu "Piotruś".
Dlatego to napisałem, a "Piotruś" to żaden Piotruś, pół psychopata.

@trabant: Chłopaku, poruszasz się tutaj z taką gracją, że nawet gdybyś mi dokuczał to masz wybaczone. Mało tego, ja się mogę z Tobą nawet wódki napić ( a wiedz, że jestem abstynentem ). Rzeknij tylko słowo, gdzie i kiedy, a tak się stanie!

Słusznie! ja podobny, nazywam się Mirosław Gwizdalewicz, W Polsce ludzi z tym nazwiskiem jest niewielu - nie wiem skąd przywędrowali. Szukając korzeni znalazłem np. ks. Swiętosława Gwizdalewicza (!) i Antoniego - zduna z Warszawy i jeszcze np. Józefa, autora dwóch książek o warszawskich taksówkarzach.

Nie zawracałbym sobie głowy manipulacjami i ciągłym "kombinowaniem" tych, którzy się pod

...  wyświetl więcej

@podobny:
No na pewno ksiądz to akurat twoje korzenie, jak drzewa genealogiczne, ludzi z nazwiskiem Kowalski.
Moje nazwisko i imię mają dwie osoby w Polsce, są w podobnym wieku, jedną jestem ja, a drugą nie jestem ja.
Contrarian zdążył napisać artykuł szydzący z nazwiska, myląc na dodatek, jest pochodzenia białoruskiego, nie ukraińskiego, a we mnie płynie krew tatarów. Także t ...  wyświetl więcej

@podobny:
W ogóle co ty pierdolisz ? Ty masz tu z 30 nicków, każdy ma inną nazwę, zrób sobie wpisy do każdego że to ty.
mirek1957:
"Ciekawe ... i pomyśleć, że ja, onanista z dziada, pradziada, który jest w tej sztuce mistrzem, miałem na maturze same piątki (z fizyki i matematyki) i czwórki (z jęz. polskiego i angielskiego). A było to w czasach, gdy pożywką onanizmu, były tzw. ...  wyświetl więcej

@Serpico: Dzidziuś, 170 cm wzrostu, budowa leptosomatyczna, cienki w dupie ale wielki w mordzie - nie ucz się kultury chamstwa od swojego guru Hamiltona. Nikt ciebie smrodzie o zdanie nie pytał. Spadaj won lilipucie, do szkoły, do pierwszej klasy, kultury się uczyć i mówić: dziękuję, przepraszam czy mogę ...

@podobny:
https://www.youtube.com/watch?(...)Y&t=65s
9 lat temu, ta sama nora ten sam zapity pysk który masz już zdezelowany doszczętnie alkoholem.Chyba mnie nie interesuje twoje skakanie przez net MENELU, naucz się wykładać lepiej towar w Tesco, bo cie jeszcze wywalą nawet stamtąd.

Pieprzony zapity LUJ nie będzi

...  wyświetl więcej

@podobny:
Spierdalaj menelu ode mnie na kilometry, mam nadzieję że się w końcu zapijesz na śmierć, jakaś kurwa nora menelska.
Spieprzaj do tej twojej nory. Smród ? Zapijaczony łachudra, szmatą już nawet nie jesteś, nie jesteś nawet NIKIM.
Zapijaczony synuś alkoholika z zadrą do świata,. DO NORY

@Serpico: No i bardzo dobrze! Tak być powinno! Wreszcie w tym twoim móżdżku coś zabłysło! Ja ci w drogę staram nie chcę wchodzić - to dlaczego ty, permanentnie to robisz? Zboczeniec, dewiant, czy nieuk jakiś? A może po prostu stalker, niewyżyty podglądacz cudzego ...

@podobny:
Ty Mirek, w dupie mam że jesteś lujem, skakanie do mnie w real i próba ataku kończy się dla ciebie idioto na OIOM, albo byś miał złamany kręgi szyjne. Wiesz czemu ? Ja nie piję alkoholu, ćwiczyłem ileś lat, jakbyś chciał żeby się to skończyło ? Gdzie ja się wdaje w wasze kretyńskie rozmowy ? Wdawałem się może w 10 %, jak już piszecie totalne bzdury.

Ja jestem Stalker ? Ty

...  wyświetl więcej

@podobny: "zawsze kusiła mnie forma skrótu myślowego, które można uzyskać z pseudo. Podobny znaczy tyle, że kiedykolwiek o czymś piszę, zawsze znajdziesz w tym coś co jest podobne - właściwe człowiekowi każdemu" - Brawo! Z tego samego powodu jestem szubrawcem, a teraz nawet Quasimodo - dobrego serduszka. I w każdym z nas mieszka... "Jekyll i Hyde"...

  trabant,  06/09/2019

Panie Autorze ja 'trabant' to osoba co nie jest osobom piszoncom pod nickami "Quasimodo' i
' Szubrawiec' tylko całkiem innom osobom. a z tym dokuczaniem Panu co o nim pisał Quasimodo to ja nie wiem co on miał na myśli. ja tam nie miałem takiego zamiaru coby Panu dokuczać w każdem razie. bynajmniej.

Techniczny ...
W podtytule jest błąd w słowie karma ...

Gdy komentujemy czyjeś teksty, bądźmy merytoryczni - tak jak najbardziej jest to możliwe - a nie zajmujmy się jakimiś plotami, podejrzeniami, sugestiami, że komuś coś o kimś coś tam się wydaje … ?. Tego uczą w szkole. W argumentów wymianie można się nawet pokłócić … ale przecież nie zagląda się jak baba na rynku komuś pod sukienkę, żeby udowadniać, że widział brudne gacie? To właśnie na tym polega ...  wyświetl więcej

@podobny:
Kurwa Mirek zamknij już ten zapity ryj, co znów mam ci dać pod nos twoją merytoryczność ?

"Spokój duszy jest wtedy, gdy spinasz finanse. Bo bez kasy, z głodu, jadłbyś te kwieciste obrazy ukojenia? Nie! Więc to tylko hipokryzja, typu - mam więc mogę sobie podumać (szkoda, że nie podymać, przecież jeszcze czasami stoi ...? Ja to "dymam" Japonki w internecie)."

...  wyświetl więcej

@podobny:
W sądzie ? Powaliło cię na ten zapity łeb, to że skasowałeś arty gdzie pisałeś że mi włożysz głowę do kibla, to nie znaczy że ich nie napisałeś, to że pisałeś wczoraj i skasowałeś że wynajmujesz niby Polakom, coś tam i ich bijesz i wyrzucasz jak ci nie odpowiadają, to nie znaczy że tego nie napisałeś.
W sądzie haahaha .........
Esperal sobie pajacu wszyj i zamknij py ...  wyświetl więcej

@podobny: dlatego wszyscy uciekli. Nikt nie publikuje i nikt nie chce być kurwą czy szmatą - bo frustraci chcą pokrzyczeć i pokopać za swój Real. Prawda wyszła. Wszystko już wiadomo i ci co potrafią żyją. Żyją na serio a nie w wymyślonym świecie na który się nie ma szans.

@Who cares:
miłego dnia!! Już czwartek, ale we Wrocławiu szykuje się gratka dla miłośników słowa i nuty. Już 19.09.2019 o 18 - będzie można poznać wielu wybitnych artystów w moim cudownym mieście. Będzie też kilku Eiobian, a zatem warto wybrać http://klubmil.pl/1992019-letn(...)aSucSjg
Do zobaczenia!!!!

Nie tym razem słońce, twój w

...  wyświetl więcej

  Serpico,  06/09/2019

@Who cares:
A może taki ?
" Kłamać też trzeba umieć, Izabello. Są na tym portalu jeszcze i ci, którzy pamietają, o co poszło i te wspaniałe multikonta, grożenie w prywatnych mailach i nasyłanie na mnie nieciekawych ludzi w internecie. Na wszelki wypadek mam zachowany ten mail od ciebie i paru innych. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie odświeżać nikomu pamięci. Wszyscy zablokowani wów ...  wyświetl więcej

  Serpico,  06/09/2019

@Who cares:
Tego zapijaczonego pajaca też nasyłałaś na Skalną, tak jak razem z Wróblem i Koriolanem bawiliście się w nicki i szkalowanie jej, a teraz z nicku którego używałaś do głosowania na samą siebie, oraz także do prób podbijania do użytkownika u którego masz blokadę na pisanie.
A teraz z tego samego nicku, wklejasz spotkania autorskie kogoś z rodziny Skalnej.
Nie tym raz ...  wyświetl więcej

  Serpico,  06/09/2019

@Who cares:
To ty chcesz kopać za swój real, a on to już w ogóle, zapity, onanizujący się przy porno, pajac, dno, nawet już nie jest szmatą, to jego koniec, to niech skończy patrząc na ścianę.
Nie ma mowy na wasze kolejne cyrki, a w sądzie to być może się skończy część, być może .

Nie odpowiadaj ci portal ? Zabierz tych swoich zapijaczonych koleżków na swoją stronę i tam sobi

...  wyświetl więcej

  podobny,  06/09/2019

@podobny: … można byłoby to oprzeć o art. 190a, Kodeksu Karnego, odnoszącego się do przestępstwa: tzw. stalking:

§ 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod i

...  wyświetl więcej

  Serpico,  06/09/2019

@podobny:
Jak najbardziej, Vivi zna moje dane osobowe, ty pisałeś że mi włożysz głowę do kibla, ona mi groziła, w tym śmiercią, grozili mi śmiercią także Koriolan i Wróbel.
Zmawiacie się na komunikatorach, macie ze sobą kontakt, atakujecie poszczególnych ludzi.
W tle pisanie o narkotykach, pijaństwie, japońskim porno, onanizmie, czeskim spirytusie, opisy samosądów.
Itd ...  wyświetl więcej

@podobny: … można byłoby to wygrać, ale czy w obliczu długotrwałych przewodów sądowych, ogólnej niewydolności polskiego sądownictwa i w końcu robienia zamętu dla tych dwóch "szmat" - warto? Może lepiej zmienić środowisko … ?

  Serpico,  06/09/2019

@podobny:
Warto i to zrobię i nie będzie już debilnych wyjaśnień, jestem nieśmiertelny to mi wolno.
Szmatę to sobie oglądnij w lustrze jak się golisz, o ile się jeszcze golisz.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
Dokładnie to zrobi

...  wyświetl więcej

@Who cares: Wiesz, ale pojawia się nieodparcie taka refleksja … może dla ogólnie rozumianego dobra eioby, tak byłoby lepiej - i chłopcy przestaliby "kąsać". Zapanowałby spokój, powróciła tolerancja - i to czego nie można osiągnąć sprzeciwem - stałoby się faktem: eioba zaczęłaby się w końcu rozwijać (?)

Jestem tutaj tylko z przyzwyczajenia. Lubię to miejsce. Ale mam też parę innych portali,

...  wyświetl więcej

@podobny:
Teraz już jest za późno, szykanowano mnie tu latami, non stop, nie jestem jedynym szykanowanym tylko tu, a to jest tylko tu, spędzę cały weekend wysyłając to na policję.
Nie ma opcji, wy jesteście niereformowalni, a w tym samym czasie przez ROK bity czasu, Koriolan i Wróbel szykanowali cały portal Benedyktynów.
Nie ma opcji, nie wykręcicie się od odpowiedzialności, c ...  wyświetl więcej

@podobny:
cytuję podobny :
"A właśnie, że Ty! Nijaka, nikt! To Twoja rozpustna dusza, wciąż potrzebuje udowadniać, że jesteś kimś! To Twoje żałosne westchnienia i rozpacz, chcą zawyć - zobaczcie, poznajecie mnie? To ja, to ja, to ja! … to znaczy kto, poza westchnieniami? Coś tam kupujesz, płacisz podatki, spłacasz kredyty, jak każdy z nas wielu. Coś tam pobolewasz, chodzisz do lekarz ...  wyświetl więcej

@podobny:
Mam nadzieję że nie są to portale z poezją, nie przepadasz, dać więcej gdzie nie przepadasz ? Ty jesteś człowieku tak zapity że ledwo kojarzysz co robisz, nawet prostego artykułu na temat genów i LGBT nie zrozumiałeś i mnie wysyłasz do szkoły ? Siebie wyślij na detoks, albo nie pisz po prostu, leje się z ciebie frustracja jak z fontanny, a ja mam czytać że jestem frustratem mimo ż ...  wyświetl więcej

@podobny: tak. Staram się to robić ale też i rozwijać inne relacje. Nowe więzi. Zależności. Przestrzenie. Jakiś czas temu mój przyjaciel z podwórka w rozmowie o ludziach którzy konfabulują i kłamią na nasz temat powiedział - a jakie znaczenie ma dla ciebie zdanie mrówki czy pyłów. No tak. Właściwie żadne ;)

  Serpico,  06/09/2019

@Who cares:
": dlatego wszyscy uciekli. Nikt nie publikuje i nikt nie chce być kurwą czy szmatą - bo frustraci chcą pokrzyczeć i pokopać za swój Real. Prawda wyszła. Wszystko już wiadomo i ci co potrafią żyją. Żyją na serio a nie w wymyślonym świecie na który się nie ma szans."
To sobie zostawię na pamiątkę :)
Nawet ta Wianeczek uciekła bo miała dość Koriolana i jego gadania. ...  wyświetl więcej

  Serpico,  06/09/2019

@Who cares:
Chcesz to ci zrobię samo wyzywanie Podobnego Sety, naprawdę prawda wyszła ? Ano wyszła wyszła, a te twoje popisy z wstawianiem czyjegoś wieczorku autorskiego, bo swojego nie masz, to już dno całkiem, pani prawdo :)

Czasem mnie rozdrażnicie, czasem, najbardziej mi działa na nerwy, że muszę zgłosić część na policję, no ... już muszę, nie ma innej możliwości niestety, muszę

...  wyświetl więcej

  Serpico,  06/09/2019

@Who cares:
A ja już nigdy nie przeczytam że jestem kurwą, kaleką, czy też że jestem na utrzymaniu rodziców, bo to nieprawda.
Wy chcecie zdławić człowieka, zdławić kłamstwami, to nie ja doprowadziłem twoje życie do stanu w jakim się znajduje i te twoje zdjęcia niczego nie zmienią.

Sam ja ? Pfff ... hahaaah ... luz, dalej nie jest luz i ja tego nie zostawię.

@podobny: masz rację ...
Ale eioba jest czymś innym. Kiedyś pojawił się tu Dyl, który pokazał ludziom, że można bezkarnie gnoić innych. Serpico i Ham-ilton podchwycili to i realizują. A więc eioba nie służy do wymiany publistyki i poezji a do wzajemnego gnojenia się.
Wystarczy zobaczyć ile komentarzy serpico czy hamiltona dotyczy artykułu powyżej.

@podobny: kiedyś napisałem, że ludzie robią tylko dwie rzeczy ....
- dają Miłość
- proszą o Miłość
A więc serpico i hamilton i mnóstwo innych osób, włącznie ze mną ... Po prostu proszą o Miłość ...

  Serpico,  06/09/2019

@Koriolan:
Już teraz nie popiszesz tych kłamstw, a ja nie będę wciąż wstawiał i wyjaśniał jak było, łącznie ze screenami Wróbla gdzie kłamie, mam nadzieje że dojdzie do właściciela, to że łamałeś zabezpieczenia jednego portalu, to wróży źle.
Teraz to wszystko razem będzie proszę pana, ja tego nie zostawię od tak.Spędzę na to dużo czasu, ale go spędzę, raz wybroniłem, tak tą panią prz ...  wyświetl więcej

@Who cares: i masz całkowitą rację ...
Warto widzieć piękno tego świata, ludzi i całego życia.

  Serpico,  06/09/2019

@Koriolan:
Warto, warto myśleć też co się robi, jak łamałeś zabezpieczenia eioby z Wróblem, to najwięcej z nim z kobiet rozmawiała Vivi, a jednocześnie używała nicku który używa w tej chwili.
Także owszem prawda już dawno wyszła na jaw, z tym ma rację, to jest nic, dalej jest już kilka spraw dla policji.

Zresztą to też, a Vivi wstawiła wczoraj to co wstawiła.

Mirka te

...  wyświetl więcej

@podobny: "toksyczne związki trzeba przecinać "
Można ale z kolei nie powinno się uciekać. Bo takich hejterów jest wszędzie pełno. Nie można ich wszystkich zaciągnąć do sądu.

@Koriolan:
Cały wieczór możesz to pisać, nic to już nie zmieni.

@Serpico: jesteś biednym człowiekiem, nie wiedzącym co robisz. Nienawiść zaślepiła Cię kompletnie ...
Szalej, nie ma sprawy ...

@podobny: "eioba zaczęłaby się w końcu rozwijać (?)"
Nie wierzę w to. Eioba jest już zgubiona zgodnie z prawem Kopernika ...
Pieniądz zly wypiera pieniądz dobry.
Eioby już nie da się naprawić. Jej śmierć przewidział Wróbel, gdy pojawił się Dyl a Skalna, serpico, hamilton i Szubrawiec do niego dołączyli. Przez dwa lata obserwujemy agonię eioby.

@Koriolan:
Na nic, nie o mnie chodzi i nie ja to będę oceniał.Jaka będzie ocena już mniej więcej wiem, pisałem ci raz że twoje wpisy widział psychiatra, kobieta, to też była prawda, resztę będzie oglądać policja.
Oni ocenią, sprawdzą itd, wszystko, tyle tego że to zrobią.Widziałem jak u Benedyktynów wyciągasz od ludzi adresy, tu mi groziłeś śmiercią z Wróblem, Wróbel ma wpisy takie j ...  wyświetl więcej

@Serpico: wiem jesteś kapownikiem ...
Cóż Ci na to poradzę ?

@Koriolan:
Nic, inaczej się nie da niestety, jesteś osobą z rozchwianą osobowością, o ile jeszcze posiadasz osobowość jakąkolwiek.chronicznie nie chcesz wziąć za nic odpowiedzialności, a w szczególności za swoje własne działania.
Rozwój duchowy jest dodatkiem do życia, nie może być jego jedynym elementem, ale ty się nawet nie rozwijasz duchowo, w twoim wydaniu nawet to jest patologiczne, gdybyś to zachował w czterech ścianach, problem znika, w zasadzie po prostu nie następuje.

@Serpico: ostatnio Henear chciał Ci powiedzieć, że projektujesz na innych, w tamtym wypadku na Vivi, to co sam robisz. Nie udało mu się. Nie jemu jednemu ...

  Henear,  06/09/2019

@Koriolan: Nie mieszaj mnie w to.
Dla mnie cały ten wasz trwający lata już konflikt jest bardziej niż absurdalny.
Nie stoję po żadnej ze stron, zwyczajnie nie potrafię pojąć jak można tak marnować swój czas.
Każdy z odrobiną pomyślunku zauważyłby że nic nie zdołaliście osiągnąć tymi tysiącami komentarzy.
Nie chcecie słuchać tego ode mnie to może od Einsteina.
...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Projektuje na Vivi jej wstawki dotyczące wiadomo kogo mimo że tej osoby już nie ma od dawna tu, po tym jak groziłeś jej z Wróblem a potem łaziłeś i szczyciłeś się że ją przegoniłeś.
Następnie z Wróblem "dorwaliście" portal Benedyktynów i wyzywanie rok czasu, Benedyktynów, katolików, każdego kto wam nie odpowiada.
Dalej chcesz użyć innych ludzi, teraz to Henear, Hene ...  wyświetl więcej

  Serpico,  06/09/2019

@Henear:
http://eiba.pl/1e
Newton dostał, napisałeś do mnie parę cierpkich słów, ani nie siedzę i nie udowadniam że nie masz racji, ani nie siedzę i cię nie dręczę, chyba że tego nie zauważyłem, no właśnie, a takich jak ja on ma 10 ki, nie jeden to są 10 ki w necie, to koszmar i nie piszę żeby cię do tego mieszać, pisze ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Weź Ty zejdź w końcu z tej Skalnej, nie ma jej, nie pisz o niej, skoro nie może się nawet kobita obronić.

@Koriolan: ha, ha, ha … wracam na swoją stronę - teoria słowa. Pozdrawiam i do zobaczenia … w innym świecie!

@Quasimodo: he he he ...
Chcesz se pomanipulować .....
To przyjemne :-)))

@Serpico: Ty kiedyś napisałeś że mnie zdepczesz czy co to tam było. Też nie siedzę i cię nie dręczę.
Tak jak mówiłem jestem tutaj całkiem bezstronny, to co mnie interesuje to wasze motywacje do ciągnięcia tego sporu.
Nie rozumiem zupełnie jak można tak mocno interesować się życiem prywatnym obcej osoby - nie będąc w żaden sposób z nią powiązanym. No ale wygląda na to że się nie dowie ...  wyświetl więcej

@Koriolan: A jakże, nie inaczej. O co Ci chodziło z tym zboczeniem rozwojowym?

@podobny:
Tak zrób
"Jeśli świadomość jest pozorna, co jest rzeczywiste? Zawsze myśłałem, że istnieję jednak na prawdę."

"Postulujesz istnienie świata w formie informatycznej .
Za bardzo naoglądałeś się
MATRIKSA ."
https://www.salon24.pl/u/teori(...)pozorna

...  wyświetl więcej

@Henear:
Znajdź mi gdzie napisałem że cię zdepczę, nie sądzę bym coś takiego napisał, ja większości tego co piszesz nawet nie czytałem, w sensie artykułów, a rozmów mieliśmy parę dosłownie.
Ja nie czytam twoich artykułów, na tyle ile masz przeczytałem może z 5, chyba na jakieś głosowałem, raczej żadnego nie komentowałem.

Też nie rozumiem czemu ty mi piszesz że z domu nie wych

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  06/09/2019

@Koriolan: e tam - pojawili się takie dwa idiot sokratesiki które eiobę wyciągają z zapaści.

@Henear:
"Poza rodziną i ludźmi których uznaję za przyjaciół lub znajomych to los nieznanych osób jest mi obojętny. Cały czas ktoś cierpi, ktoś choruje czy dostaje kosą po żebrach. Ktoś pada ofiarą oszustwa lub gwałtu. Także tracą cały dobytek w pożarze czy na skutek innej tragedii. Czemu miałoby mnie to obchodzić? "

To jest twoje podejście, nie musi być moje, nie zaprzeczaj sobie,

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  06/09/2019

@Koriolan: debili też jest wszędzie pełno i też nie można ich wszystkich zaciągnąć do sądu, bo debilizm nie jest karalny.

  Hamilton,  06/09/2019

@Quasimodo: Kori musi wyrzygać swą miłość, bo się zakrztusi i zejdzie z tego świata..

@Serpico: Napisałeś tak pod jednym z artów które skasowała.
No sorry, ale pisanie do kogoś per "worek na spermę" czy "szmato" "kurwo" i inne to jest atak.
Właśnie to mnie wkurza w społeczeństwie, skoro już ludzie umówili się co do tego jak ma działać to warto by przestrzegać tych reguł by każdy mógł spełniać swoją rolę. Wiadomo że w praktyce wychodzi inaczej, jednak w każdej grze obo ...  wyświetl więcej

@Henear:
https://imgur.com/a/IjwBzVF
Same prywatne rzeczy + kłamstwa, ani ja, ani Dyl nie ruszaliśmy zabezpieczeń eioby, z prostego powodu, my się na tym nie znamy, robili to oni, Koriolan nie raz i nie dwa, legitymował się wiedzą z inf, w doktorat średnio wierzę, ale tyle umie i tyle zrobił, łamiąc prawo, nie on jeden próbował wcisnąć że to ...  wyświetl więcej

@Henear:
Zgadza się, to ja mam blokady za grożenie ? Nie .... ona.

"żal nam cię było. A zawracałes dupę kilka x dziennie. Non stop jak tu. Zazdrościsz innym szczęścia. A to zła droga. A teraz się odjeb. Raz na zawsze. Jesteś nikim. Kaleka bez uczuć to mówiłam. Emocjonalny kastrat. A Oscar jest cudowny. Owszem pisał o swoich nałogach kurwo ale wygrał a ty ?"

...  wyświetl więcej

@Henear:
Miałem tego nie ruszać, sama zaczyna :
: miłego dnia!! Już czwartek, ale we Wrocławiu szykuje się gratka dla miłośników słowa i nuty. Już 19.09.2019 o 18 - będzie można poznać wielu wybitnych artystów w moim cudownym mieście. Będzie też kilku Eiobian, a zatem warto wybrać http://klubmil.pl/1992019-letn(...)aSucSjg
Do zobaczenia!!!!

Oprawa muzyczna: Wirginia Issel Balcar - harfa

@Henear:
Od kiedy ona jest Wirginia Issel ? Taka jest moja motywacja, nie jest, nie dość że nie jest to miała blokadę pod artykułami Skalnej, nie dość że miała blokadę, to podbijała do niej z tego konta którego używa obecnie.
Nie dość że to robiła, to jeszcze wcześniej było nasyłanie ludzi w necie w tym maile itd z groźbami.
I ja widząc to mam sobie olać ? Czemu ? Dalej uważas ...  wyświetl więcej

  Henear,  06/09/2019

@Serpico: No ok, tylko czemu pierzecie swoje brudy na forum publicznym?

@Henear:
Czemu mnie o to pytasz ? Ich spytaj.Czemu masz do mnie problem a do nich nie ?
To albo reagujesz, albo masz gdzieś, albo, albo.

@Serpico: Równie dobrze mogę ciebie. Wskazywanie na innych palcem i mówienie "to on zaczął" to poziom przedszkola.
Tak jak mówiłem interesuje mnie twoja motywacja bo ich uzasadnienia znam.

@Henear:
No ja Ci wyjaśniłem, to może teraz spytaj Vivi, czemu wstawia wieczorek autorski, kogoś z rodziny osoby której groziła w mailach, którą szkalowali Wróbel z Koriolanem, w tym grozili, kradnąc tej osoby zdjęcia z netu.
Spytasz ?

Przedszkola ? Pyskówki, kur war i cała reszta to przedszkole, a dalej to już prokuratura.

Naprawdę znasz ? Chętnie poznam.Siedzę wygod

...  wyświetl więcej

@Serpico: A ja chętnie poznam twoją motywację. Mogę ci powiedzieć jeśli ty mi odpowiesz.

@Henear:
Cały czas Ci odpowiadam, ale chyba nie czytasz.Cały czas,
Masz jakieś wyjaśnienie sensowne na to że Vivi rozmawiała z Dylem z konta Vivi, a z konta Who Cares piętnowała Dyla ?
W tym samym czasie, już dawałem razem z datami, mogę to zrobić jeszcze raz, zrobić ?

@Serpico: Ciężko prowadzić z tobą rozmowę.

@Henear:
16/01/2017
"Panie Rafale, od wczoraj przyglądam sie dyskusjom i ciężko mi w to uwierzyć. Pan Dyl i Dziki. No szok... brak słów, ale, że niektóre Panie broną takie zachowania uPana Dyla? nie widzi tego jak się obraża i co pisze - kiedy dotyczy to jej popleczników... Pan Serpico. no, no. wczoraj pisał o życiu prywatnym innej osoby - ma do tego prawo? jest jej aniołem stróżem j ...  wyświetl więcej

@Henear:
Z Vivi nie jest lżej oj nie, tym bardziej że na dwóch kontach w tym samym czasie robi coś zgoła innego, na jednym jej zachowanie Dyla nie odpowiada, na drugim rozmawia z nim na luzie jak z kolegą.
Powiedziałbym że ze mną jest ciut łatwiej, ponieważ ja piszę z jednego konta i generalnie to samo, bynajmniej teraz i nie udawaj, jesteś na tyle inteligentny że wiesz o co mi idzie ...  wyświetl więcej

  Henear,  06/09/2019

@Serpico: Mnie nie interesują szczegóły tego co do siebie piszecie.
Zauważ że Wróbla i Dyla tu już od dawna nie ma. Nie mam cię w "znajomych".
Nie jestem niesamowicie zbulwersowany, w sumie to rzadko coś mnie oburza.
Staram się zrozumieć twój proces myślowy. Jeśli chcecie to się kłóćcie ze sobą, byle by nie przeszkadzało to w korzystaniu ze strony innym użytkownikom. Najlepiej ...  wyświetl więcej

  Serpico,  06/09/2019

@Henear:
No tyle zrobił admin bo zablokował możliwość tworzenia kont, pisałem to już, mnie by dawno też nie było, jakby Koriolan nie pisał na mój temat non stop.
Jaka motywacja ? Widzę co Vivi robi, znów jej odbija na punkcie Skalnej, a nie mi na jej punkcie, ja mam jej życie w DUPIE, dla mnie to ktoś kogo kiedyś znałem, koniec kropka, nie chce mieć do czynienia nigdy w życiu, ale ma ...  wyświetl więcej

@podobny: hi hi hi ...
W/g mnie jesteśmy jednym umysłem ...
Zawsze jesteśmy razem :-)))
Ego jest iluzją,a więc się nie liczy ...

@Henear:
Nie dość że tu siedzą i kombinują to jeszcze poza portalem, Koriolan non stop pisze o ludziach, non stop, Vivi wpada co jakiś czas napisać jacy wszyscy w około są sfrustrowani, ewentualnie dostaje pierdolca i zaczyna pisać pod artem który jest bez związku z tym co pisze jakieś bzdety o 500 +
Albo łączy 500+ z LGBT, co już w ogóle jest koszmarne, gdybym jej w ogóle nie znał, ...  wyświetl więcej

  Henear,  06/09/2019

@Serpico: No to skoro problem tkwi w tym co mówisz, to powinniście razem z Koriolanem i Vivi uzgodnić że już nie będziecie do siebie i o sobie nawzajem pisać komentarzy.
Jestem pewien że da się to zaaranżować.
Pytanie tylko czy wy naprawdę chcecie przestać to robić i czy potraficie się od tego odzwyczaić.
Jeśli chcecie skończyć ten konflikt to nie widzę żadnego problemu.
/ ...  wyświetl więcej

@Henear:
Nie da się, raz zadzwoniłem do Koriolana i to był błąd, rozmowa kompletnie bez gadania o użytkownikach, coś tam bąknął o Geb i tyle, a oni siedzą i gadają o ludziach co masz wyżej, chore.
Poza tym na drugi dzień było to samo.
Koriolan jest betonowy, a Vivi to chodzące ego hahaah ........

Gdzie ma Oscara i wszystko co pisze ? Ja mam to w dupie, ona ma w ego.

...  wyświetl więcej

@Henear: Nie wciągam Cię do niczego. Nie jest to moją intencją ani nie mam takiej mocy.
Wyraziłem jedynie swoją opinię na temat Waszej rozmowy.
To akurat normalne ...
Ty też wyrażasz swoją opinię na mój temat. Nie jest to wyrzut ani pretensja. Masz prawo do swoich opinii i do wyrażania ich.
Normalne ...

  Hamilton,  06/09/2019

@Koriolan: twoje intencje były, są i będą zawsze czyste aniołku
http://eiba.pl/1e
http://eiba.pl/1g
dziś nasz Hipokrycik nie cierpi w imieniu innych ?

  Henear,  06/09/2019

@Serpico: Jestem zdania że można to skończyć, jeśli tego chcecie.
A te 21 obserwujących tą rozmowę osób, też się powinno wypowiedzieć czy chcą mieć spokój na eiobie czy też nie.
Takie przedwczesne, demokratyczne wybory. Czemu nie?

@Hamilton: nie jest tak słodko jak piszesz ...
Ale jesteś blisko :-)))

  Serpico,  06/09/2019

@Henear:
Tu jest sztuczny ruch chyba, tak naprawdę nikt nie wie jak działa ta strona, no ja nie, była innowacyjna jak na swój czas, nadal jest, a właściciel jest znany w Polsce, przynajmniej ten co był, ale nikt łącznie z nim nie upoważnił mnie do pisania kim jest, pewnie czasu nie ma na eioba.
W anglojęzycznej wersji masz tą samą liczbę ludzi online. Ze mną się dogadasz, z nimi wątp ...  wyświetl więcej

  Henear,  06/09/2019

@Serpico: Myślę że to wspólne zaniedbanie.
A skoro wspólne, to można odwrócić ten proces i zacząć korzystać z tej strony zgodnie z jej oryginalnym przeznaczeniem.
To też jest możliwe do zrobienia, tylko trzeba tego chcieć i dołożyć coś pozytywnego od siebie zamiast rozliczać innych z tego co zrobili lub nie zrobili.

Kończę na dziś. Na razie.

@Henear:
Ze mną się dogadasz, w międzyczasie chcesz się dogadać z kimś kto łamał zabezpieczenia portalu, z kim się dogadasz ? Gdybym nawet umiał, nie zrobiłbym czegoś tak kretyńskiego, na dodatek z błahych powodów.

No ze mną się da, z kolesiem który twierdzi że jest synem Boga, ma Boga w sercu itd, jest nieśmiertelny, może zmieni ciało a może nie i posiada chroniczną awersję do wzię

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  06/09/2019

@Koriolan: przecież ty najlepiej wiesz przeciwko komu ludzie się buntują nawet jeśli dostaniesz od nich pstryczka w ten czerwony nochal, który wsadzasz byle gdzie by poszczuć hi hi.

@Hamilton: cóż ...
Twoje wtrącanie nosa w rozmowę moją z Henearem to chamstwo ...
Co prawda seta1212 nazywa to kontrowersyjna publicystyka ...
Cóż ...
Może mieć opinie jakie chce ...
A Ty możesz być chamem ile wlezie ...

@Koriolan:
https://imgflip.com/i/39vx4n
HAHAAHAAHA ...

Mówiłem przecież że się nie da hahah ......

  Hamilton,  06/09/2019

@Koriolan: ty byś sobie aniołku nigdy na to nie pozwolił i dlatego masz tylko 11 550 czerwonych komentarzy.

@Hamilton: cóż ...
Rozmawiałeś z jodko i niegrzecznie powiedziałeś bym nie wtrącał się ...
Posłuchałem Cię ...

  Serpico,  06/09/2019

@Koriolan:
To się nie sprawdzi, Vivi dalej kłamie, za same multikonta wyleciała stąd dwa razy, w tle grożenie w mailach itd, teraz siedzi na koncie którego używała równolegle z głównym w tym do waszych zabaw i pisze o konfabulacjach i kłamstwach, Henear mnie pyta o motywację, owszem mógłbym to olać, wiedząc jak żałosne jest.
Tam gdzie mieszkała nie było podwórka.

To się nie s

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska