Login lub e-mail Hasło   

O kwestii akceptowania pewnych zachowań przez społeczeństwo

Te same i porównywalne zachowania między przedstawicielami rodzaju żeńskiego i męskiego, są społecznie inaczej odbierane. Jedne zyskują akceptację, inne potępienie
Wyświetlenia: 1.107 Zamieszczono 07/09/2019

Gdy widzimy na ulicy, w kawiarni, na dyskotece czy w szkole dwie trzymające się za ręce i wymieniające całusy dziewczyny, nikt z nas nie odbiera tego jako czegoś nagannego. Nawet wręcz przeciwnie, wydaje się nam to urocze i miłe, porównywalne do siostrzanej miłości czy przyjaźni i jest społecznie akceptowalne. Gdy w takiej sytuacji widzimy dwóch chłopców, facetów, od razu przychodzą nam na myśl niewybredne epitety i odwracamy się ze wstrętem.

.

Nawet męska przyjaźń nie może się uwolnić od intymnych podtekstów, chłopcy i mężczyźni muszą bardzo uważać, aby okazywanie sobie uczuć nie przekroczyło społecznie akceptowalnych zachowań. Faceci boją się nawet po przyjacielsku (uściskiem) przywitać, nie dlatego, że są gejami (co nie jest żadną ujmą), ale aby nikt ich o to nie posądził. W krajach arabskich dwaj przyjaciele mogą na ulicy trzymać się za rękę, przytulać i całować na przywitanie - nie budzi to żadnych podejrzeń co do ich orientacji.

Niewiele osób patrząc na przytulające się dziewczyny czy siadające sobie na kolanach w komunikacji miejskiej, widzi w nich lesbijki. Takie obcałowujące się czule panie są trochę śmieszne, zwłaszcza gdy najchętniej jedna pogryzłyby drugą. Jest to o tyle dziwne, że przyjaźń dziewczyn i siostrzane uczucia są o wiele bardziej nietrwałe (mają mniejszą szansę na przetrwanie), niż przyjaźń mężczyzn czy miłość braterska, gdyż nie mogą ustrzec się od ciągłej zawiści i zazdrości.

.

Nie wiadomo więc dlaczego tak radykalnie różnie odnosimy się do porównywalnych zachowań różnych płci, czy wynika to z chrześcijańskiego wychowania, zakorzenionych postrzegań, czy służebnej kiedyś roli kobiet (a na służbę, nikt nie zwracał uwagi). Czy po prostu wymagania społeczne w stosunku do mężczyzn są wyższe i uważamy, że mężczyźni powinni na każdym kroku udowadniać swoją męskość, siłę i brak jakichkolwiek uczuć?

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 944
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1628
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1430
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 733
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1214
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1376
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1339
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1621
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 410
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 928
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 757
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1125
 
Autor
Artykuł  Hamilton,  07/09/2019

A ta na zdjęciu w środku w okularach też wygląda na kochającą inaczej. Ale najładniejsza. Fryzurę ma modną. I widać, że chodzi na solarium, albo ma bidulka chorą wątrobę.

  Hamilton,  07/09/2019

"W krajach arabskich dwaj przyjaciele mogą na ulicy trzymać się za rękę, przytulać i całować na przywitanie - nie budzi to żadnych podejrzeń co do ich orientacji. ".
W Iranie, Arabii Saudyjskiej, Mauretanii, Sudanie i Jemenie za homoseksualizm grozi kara śmierci, w innych krajach muzułmańskich jest tylko troszkę lepiej panie wybitny dziennikarzu obywatelski. Można przeżyć, tyle, że w więzieniu. Co tam 5 punktów ci się Zdzichu należy jak Beci tona pudru i premia. Za friko.

@Hamilton: nieskończona cierpliwość ...

  Hamilton,  07/09/2019

@Koriolan: cierpliwie zaględziłeś po raz 11 563 na czerwono. Najważniejsze, że się już polizałeś jako pierwszy. To ważne doświadczenie w ośficyniu, bo Zdzisiu ci się rewanżuje w myśl powiedzenia Kostki 'ty nam my tobie'. Będziesz śficił zadkiem w jego rankingach zaraz po sadosiach.

@Hamilton: widzę, że Ci 'scenka' się poluzowała ....

  Hamilton,  07/09/2019

@Koriolan: ty masz już wszystko poluzowane łącznie z deklem i musimy z tym żyć. Na siłę do czubków cię nie wsadzimy ani nie zaprowadzimy do gazu panie Ględzimirze z Wazelinkowa.

  Serpico,  07/09/2019

@Koriolan:
https://imgflip.com/i/39yges
Dla "Piotrusia" hahaaha .........

@Koriolan: " widzę, że Ci 'scenka' się poluzowała .... "
... i znów klekocze jak grzechotnik ? ... ;)
https://image.ceneostatic.pl/d(...)182.jpg
... :)))))))))))))))

  Hamilton,  08/09/2019

@pokrzywiony: Mariolek nareszcie zamieściłeś obiecany fotoreportaż z posiadu i porzygu z Zakopanego. Ten uśmiechnięty to ty, a ten ponury to Kori czy odwrotnie ?. To chyba przed porzygiem, bo wam się jeszcze oczy świecą. Mam nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi. Daj fotę jak upojeni miłością leżycie z Koriolankiem pod stołem.

@pokrzywiony: tak bywa jak się za dużo gada ... Głupot ...

  Hamilton,  08/09/2019

@Koriolan: hahahaha - zapomniałeś dodać głupot zabarwionych mocną czerwienią. Tu z Mariolkiem jesteście niedościgniętymi liderami. Ględzić dużo, głupio z wyższością i patosem to wasza dewiza.

  Hamilton,  07/09/2019

"Gdy w takiej sytuacji widzimy dwóch chłopców, facetów, od razu przychodzą nam na myśl niewybredne epitety i odwracamy się ze wstrętem. "

W kwestii akceptowania pewnych zachowań przez społeczeństwo :

W sytuacji gdy widzimy dwóch śwagrów, starych oszustów, którzy mają 4 lewe konta od razu przychodzą nam na myśl niewybredne epitety i też odwracamy się ze wstrętem.

http://eiba.pl/1e
Największym "wrogiem" homoseksualizmu jest Kościół Katolicki.
Myślę, że powód jest prosty. Wśród kleru katolickiego dominują homoseksualiści. Zepchnięcie gejów do podziemia jest niezwykle korzystne dla kleru. Ktoś, kto chce stwierdzić publicznie, że ksiądz jest je ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Tak jest budowana jedność na strachu, jedność która gwarantuje zaufanie. To taka niepisana zasada "nie ufaj gościowi na którego nie masz "haka"" , ja raczej kieruje się zasadą nie ufaj gościowi który straszy lub jest zbyt słodki. Z tego można wyprowadzić zasadę, ostrożnie z skrajnościami. :)

  Hamilton,  08/09/2019

@pokrzywiony: hahahaha - a ja tam ufam takiemu gamoniowi co biega codziennie z donosami do prokuratury już 2 lata. Ma "haki" a jest skrajnie słodziutki. Zwłaszcza dla kobiet.

@Hamilton: pomyliłeś się ...
Codziennie biega serpico ...
To znaczy znudziło mi się biegać i teraz już przez net wysyła bo mu się nie chce z domu wychodzić ...
Kapuś ...

  Hamilton,  08/09/2019

@Koriolan: 'To znaczy znudziło mi się biegać '. W końcu zdecyduj się na coś. Ci, jemu, Mariolkowi, partnerce po piwo ? Wiem, że zarobiony jesteś po same łokcie, ale panuj nad tym co piszesz i jak piszesz, bo znów plotek narobisz i Mariolek zabeczy się nam na śmierć, że nie jest kapusiem na przykład. To bardzo wrażliwy bokser.

@Hamilton: e ...
Będziesz żył wiecznie ...
To tylko ciało Ci się rozpadnie ...
To tylko przedmiot do nauki ...

  Hamilton,  08/09/2019

@Koriolan: ten proces życia wiecznego u ciebie zaczął się już dawno od rozpadu mózgu, ale na naukę nigdy nie jest za późno. Spróbuj bez niego. Cuda się zdarzają, a tyś wybraniec Bogów. Kto wie.

@Hamilton: nieskończona cierpliwość ...

  Hamilton,  08/09/2019

@Koriolan: rozumiem Kori :
- wszystko było energią, - wszystko było przestrzenią, - wszystko było wirówką, - wszystko było iluzją,
- wszystko było czasoprzestrzenią,- wszystko było miłością, - wszystko było radością, - wszystko było Śtachurą, - wszystko było kwii kwii,

a dziś wszystko jest nieskończoną cierpliwością twojej równie nieskończonej głupoty.
Jutro wszystko będzie porzygiem na rynku w Sandałomierzu.

@Hamilton: hmm ...
Już Cię prosiłem.
Zanim napiszesz Stachura popraw szczękę ...
Ale prosić Twoje ego to nieskończoną głupotą ...
Tu masz rację.

  Hamilton,  08/09/2019

@Koriolan: hmm ...
Już Cię prosiłem.
Zanim coś napiszesz ..... pomyśl
Ja wiem, że sprawia ci to ogromny ból, ale przynajmniej próbuj. Kori ty zawsze masz rację co ci wszyscy na eioba sygnalizują dając ci tyle lajków. Pochwal się partnerce to wypierze ci podkoszulek poza kolejnością.

@Hamilton: :-)))

  Hamilton,  08/09/2019

@Koriolan: no i po co się tyle wysilać i ględzić ? Wystarczy debilne '@Hamilton: :-)))' i licznik komentarzy ci bije. A ty z kartką na czole na rynek i chodzić w chwale tam i nazad. Dziewczyny będą sikać na twój widok. Ze śmichu.

@Hamilton: :-)))

@pokrzywiony: nienawiść jest bolesna ...
A radość życia przyjemna ...
Dlatego warto współczuć hamiltonowi :-)))

  Hamilton,  08/09/2019

@pokrzywiony: Mariolek ty nie musisz się wysilać. Na twój widok wszyscy sikają ze śmichu. Wystarczy, że się pokażesz - wesoło jak na występie klauna gołodupca i czerwono jak w rzeźni.

@Hamilton: jesteś mocno przekonany ...
Że jesteś ciałem ...
A to nie prawda :-)))

  Hamilton,  08/09/2019

@Koriolan: ty jesteś ciałem, prawdą, nieprawdą, iluzją, rzeczywistością, nauką, sztuką, muzyką niebios, miłością, radością, zakwiczaną mądrością chlewni i obór, bezdusznym duchem, duchem zapowietrzonych kaloryferów, kozią bozią, zniecierpliwioną cierpliwością cierpiącą na brak umózgowienia, Śtachurą XXI wieku, werblem i cymbałem w jednym.

@Koriolan: "Dlatego warto współczuć hamiltonowi :-))) "
Nie warto współczuć idiocie co na własne życzenie wpakował się w gówno to strata energii współczuć takiemu to przyjmować jego cierpienie do swojej przestrzeni. Najlepiej olać, tym bardziej że o żadną pomoc debil nie prosi. :)

@pokrzywiony: on w taki sam sposób wpakował się w ciało jak ja. Będąc dzieckiem zaatakowało go ego zbiorowe. Był za mały by się obronić. Jedyną jego wina jest nie zwracanie uwagi na rady od Boga.
Współczucie nie jest przyjmowaniem jego nienawiści i bólu. Prawdziwe współczucie to przekazanie mu swojego spokoju i wiary.

@pokrzywiony: on jest mocno pokrzywionym, potrzebuje dużo miłości i spokoju ...

@Hamilton: za bardzo się męczysz ...
Krócej to : je jestem wszystkim ...
Nieskończoną cierpliwością też ...

  Hamilton,  08/09/2019

@Koriolan: 'Krócej to : je jestem wszystkim ...'
A jeszcze krócej - Kormoranek je i pije za trzech a robić mu się nie 'che' poza dłubaniem w nosie i pierdoleniem o wszystkim i niczym. Nawet mu się nie 'che' spojrzeć co wypichcił z taką durną cierpliwością

  Hamilton,  08/09/2019

@pokrzywiony: 'Nie warto współczuć idiocie co na własne życzenie wpakował się w gówno to strata energii współczuć takiemu to przyjmować jego cierpienie do swojej przestrzeni'.
I tu się Mariolek w pełni z tobą zgadzam. Nie warto. Mnie to na ten przykład się nie 'che'.
Nigdy nie potrzebowałem, nie potrzebuję i nie będę potrzebował twojej pomocy. Wypałuj się sam aniołku.

@Koriolan: "Jedyną jego wina jest nie zwracanie uwagi na rady od Boga. "
To jego problem, my mu nie pomożemy, szkoda czasu i wysiłku. Najlepiej zostawić go samego ze sobą. :)
Ty sobie rób jak chcesz, ale ja nie będę pomagał ludziom wbrew Bogu.

  Hamilton,  08/09/2019

@pokrzywiony: hahahaha - Mariolek Bóg ci poradził i zacząłeś : "ty pierdolona szmato nawet pies cie dup**** nie che". Pomyliłeś Boga z kozią bozią z obory. Zostaniesz kardynałem kozich wymion na 'Podchalu" albo nawet 'papierzem' klopsztangi.

@pokrzywiony: Bóg mówi ...
Kochaj bliźniego swego jak siebie samego.
Ja uczę się czym jest Miłość ... Dając ją.
Nie ma innego sposobu. Bóg nie czyni wyjątków w swoich prawach.
Hamilton wyśmiewa moje "dawanie" Miłości i ma rację bo to nie działa ale nie działa dlatego, że ta Miłość jest we mnie słaba. Reasumując ham-ilton pokazuje mi błędy jakie jeszcze we mnie są i jaki ...  wyświetl więcej

@Hamilton: ech ...
Chyba masz faktycznie problem z seksem ...
Już nie możesz ?
Nie masz z kim ?
Nie stać Cię na jakąś młodą dziewczynę ?

  Hamilton,  08/09/2019

@Koriolan: ty facet jesteś jednym wielkim błędem. Od urodzenia. Nie każdy jest zboczeńcem kopulującym z baranami, kozami i owcami. To twoje miłosne klimaty. Swój do swojego ciągnie.

  Hamilton,  08/09/2019

@Henear: brakuje apostoła i lokaja krzywego Mariolka wymachującego katechizmem koziej bozi z powagą i nabożeństwem. Wielki nieszczęścia zawsze chodzą parami.

@Henear: x...
https://youtu.be/s8vbh1guAqQ
.
Sorry ...
Spieszę się i nie mam czasu szukać całego filmu ...

@Koriolan: może i wszyscy są Chrystusami ale to nie znaczy, że wszyscy są idiotami.

@Koriolan: Kori bierz Mariolka, załóżcie sobie takie prześwitujące czerwone rajtuzki sexy, na czoła przybijcie gwoździem kartki z ilością komentarzy i idźcie na rynek z transparentem - "Tak wyglądajom dwa krule póblicystyki na eioba". Miauczyński jak was zobaczy zawału dostanie z zazdrości.

@Koriolan: https://www.youtube.com/watch?(...)tbMHM7s
Miałeś się zastanowić nad znaczeniem końcowej sceny tego filmu, zamiast tego zajmujesz się pierdołami.
Chcesz się rozwijać Duchowo czy wiecznie bawić w piaskownicy ?
Ten film jaki podałeś pokazuje że ciągle się użalasz nad sobą, zamiast nad sobą pracować. Uwolniłeś s ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  08/09/2019

@pokrzywiony: "Tacy jak ty tylko czekają aż coś zostanie im podane na tacy, jedyny warunek jaki stawiają to chęć podpisania się pod cudzymi osiągnięciami i panoszenia się w niezasłużonej chwale, a jak im się wykazuje kłamstwa i matactwa do robią wszystko co możliwe byle tylko wojnę wywołać, bo uczciwą drogą niczego nie potrafią osiągnąć".

  Hamilton,  08/09/2019

@pokrzywiony: ło matko, Mariolek siem wzion za rozwój duchowy. A Gabrysia wie.?
https://www.youtube.com/watch?(...)MrX-JhQ
Zadzwoń do niej zębami. Ucieszy się. Jest nikła szansa, że przestaniesz być niedorozwinięty.

@pokrzywiony: Mariolek kozią bozię już mamy, ale jest wakat na stanowisko baraniej bozi. Bierzesz ? Beczysz koncertowo jak maluchy na nocniczku w żłobku, ócony w piśmie jezdeś jak mało kto, to kwalifikacje masz.

  Hamilton,  08/09/2019

@Serpico: - techniczny, nie pies go je..., tylko nawet pies go dup*** nie "che". He he.

@pokrzywiony: Mariolek ty nie oglądaj takich filmów. Główka cię tylko po tym rozboli. Ty pooglądaj takie prospołeczne i rodzinne :
https://www.youtube.com/watch?(...)if6byN4
Gwarantuję ci, że rozwiniesz się szybciej niż machając łopatką w piaskownicy i katechizmem na eioba.

@pokrzywiony: generalnie masz rację ...
Ja tylko dodam, że duże znaczenie dla ego ma projekcja, czyli rzutowanie na zewnątrz swoich własnych wad i błędów. Ostatnio intensywnie obserwuje to u siebie i innych ...

@Koriolan:
No na pewno, musiałbym być zdrowo genetycznie spierdolony żeby pójść na rentę, nic nie robić, doprowadzić do bezdomności, resztę czasu spędzać okłamując kobiety.
A tak jeszcze dorobić do tego ideologie że Bóg tak chce.Idź się leczyć, a nie jęczysz o to że chce żeby ktoś się w końcu tym wszystkim razem zajął.

Znowu klepiesz jakieś bzdety, co mi się chce a co nie.

@Koriolan: ta szalona intensywność obserwacji powoduje, że od 3 lat nie widzisz czerwonych lajków przy swych ośficunych wypotach. Ty nie rzutuj tylko rzuć się do pustego basenu kilka razy na godzinę.. Główką w dół. Jak ją znajdziesz.

@Koriolan:
Ty byś chciał żeby ludzie żyli w takim syfie jak ty żyjesz, ale tak nie jest i to cię boli pajacu i nic nie zmieni te gadanie o projekcjach.

"Historia zna wielu wybitnych ludzi, którzy po osiągnięciu sukcesu, zaślepieni sławą i bogactwem, popadali w obsesję na swoim punkcie, tracili swą świetność i ostatecznie upadali. Wiele fortun i wspaniałych firm utracono w spektakula

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  08/09/2019

@Koriolan: 'Miałeś się zastanowić nad znaczeniem końcowej sceny tego filmu, zamiast tego zajmujesz się pierdołami. '
Hi hi - kto wreszcie Mariolkowi wytłumaczy jak nie ty kozia bozio ? Maniuś już ma migrenę od myślenia i go łeb napier**** jak cholera. To myślenie go zabije, a pomocy nie widać.

@Koriolan:
Masz wyżej wypowiedź Adasia, stosując twoją logikę, Adaś jest homofobiczny i chodzi na dziwki hahahahahaah ..........
Teraz gnij nad nim i w niego to wciskaj, to jest całe twoje zryte myślenie, wszystko sprowadziłeś do mechanizmu projekcji, to już nawet nie jest manipulacja, to kretynizm.

Dokładnie to wynika wedle twoich kryteriów z twojej chorej głowy.Zamęcz go te

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Mechanizm projekcji :
https://zapodaj.net/13e90588ba(...)pg.html
Ilość osób świadomych na świecie:
https://zapodaj.net/cb05b8f18d(...)pg.html
Wielkość ego;
https://zapodaj.net/e478b2f8a3(...)pg.html

  Hamilton,  08/09/2019

@pokrzywiony: "Ty sobie rób jak chcesz, ale ja nie będę pomagał ludziom wbrew Bogu." Hahaha - Mariolek ty ściągnij groźnie brwi tak aby brew zaszła na brew, zrób zeza, tak 3maj i nie szastaj już rozumkiem, bo nie masz już czym.

@pokrzywiony:
cytuję pokrzywiony :
"Ja to ujmuje tak, że świat zewnętrzny nie może Ci niczego dać ani niczego zabrać.
Więc o co te targi ? "
Ostatnio jak jeździłem rowerkiem, wyprzedziła minie pewna dziewczyna prawdopodobnie była strasznie wkurzona zasuwała bardzo szybko na rowerze pewnie od syna. Postanowiłem za nią pojechać kawałek, miała zgrabny tyłeczek ubrany w prz ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Generalnie tak, najpierw masz do roboty interpretacje filmu, a potem na rower i szukaj kobiet w kolarkach z koronkowymi majtkami i masz za nimi jeździć w odległości około 3 metry, wtedy osiągasz stan zen.

Wniosek ? Obaj na siebie projektujecie swoje własne słabości i niespełnienia, raz ty na niego, raz on na ciebie hahahahaha ...........
Maniek chyba więcej, bo lub

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  08/09/2019

@Serpico: hahaha - a w portfelu legitymacja zgubiona przez dziennikarza "Głosu Wąchocka", 2 złote, stary bilet na tramwaj wodny i zdjęcie na tle przepukliny.

  sanderson  (www),  20/09/2019

Celne spostrzeżenia. Moim zdaniem pewne rzeczy społecznie, nigdy nie zostaną zaakceptowane. Chyba, że po prostu wszystko zniknie i powstanie na nowo, ale to raczej mało możliwe.

@sanderson: " Chyba, że po prostu wszystko zniknie i powstanie na nowo, ale to raczej mało możliwe. "
Raczej tak nie będzie wszystko się odradza z pewnych niewidocznych wzorców tkwiących w umyśle, nie jest tak łatwo te wzorce w swoim umyśle wyśledzić i im jakoś zaradzić. Jednak jest to możliwe, działania typu podchodzenia do "ekranu z ściereczką" w chwilach gdy oglądany film się nie podoba ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: masz rację ...
Po II wojnie światowej wiele zniknęło ludzi, przemysłu itd.
I co się odrodziło ?

@pokrzywiony: to samo było po odzyskaniu niepodległości. Polacy budowali wszystko od nowa.
Zresztą wystarczy popatrzyć na zachowania starszych ludzi tutaj. Trzymają się starego komunistycznego myślenia, mimo, że komuna upadła już 30 lat temu ...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska