Login lub e-mail Hasło   

O hormonie szczęścia

Cygsnks
Wyświetlenia: 450 Zamieszczono 17/09/2019

 

 To było zimową porą. Budynek stacji był zamknięty. W tej sytuacji bilet mógł sprzedać mi konduktor. Czekałem na niego. Za oknami robiło się coraz ciemniej.  Siadłem w kąciku przedziału   i usnąłem.

Przyśniła mi się Cyganka. Często wpada w mój sen  podczas  podróży. Przypuszczam, że to miarowy stukot kół  przywołał ją tym razem. Był podobny do odgłosów bucików  idącej gejszy. Puk.. puk.. jestem tutaj.. puk..puk.. szukaj mnie!

Las zasnuwały mgły a ona wciąż znikała pomiędzy drzewami. Podążałem za nią ale była wciąż nieuchwytna. Słyszałem tylko jej głos i szelest kroków . Mówiła:

Gdzie mógłbyś się zaszyć żeby napisać o tym co cię przepełnia? To będzie opowieść o mnie, prawda? To nasze ziemskie spotkanie już jest blisko. Nie budź się! Śnij o mnie!. To przybliży nas do siebie. Znajdę  przytulny domek na skraju lasu; latem zatopiony w kwiatach, a zimą otulony śniegiem, otwarty dla dobrych ludzi i w którym każdy poczuje się jak u siebie. Latem siądziesz  w dużym wiklinowym fotelu.  Drzwi będą szeroko otwarte by świerszcze dawały nam koncert. 

Zimą odpoczniesz na kanapie nieopodal skrzącego się ognia z kominka, i napiszesz książkę. Będę twoją podporą i recenzentką. W przerwach w pracy pogawędzimy, pośmiejemy się wesoło bo i ogień też wesoło zatańczy w te chłodne wieczory, a ty ?...

 

 

 

I jak to w śnie bywa, Cyganka rozpłynęła się w mgle zostawiając mnie z uczuciem ciekawości i niedosytu. Gdzie czuły dotyk? Przytulenie? Muśnięcie warg? Dla zabawy, w półśnie,  wysłałem wiadomość do Cyganki

Kochana, jestem  realistą. Sen miły mi , ale... My realni ludzie działamy na podstawie opinii, wniosków i wiedzy i zgodnie ze swoimi zamiarami. To oczywiście wiedzie w działaniu do powstawania sprzeczności między tym, co jest, a tym, co powinno być, lub tym, co było, między tym co na jawie a tym co w śnie.

Kochanie, życie nasze może być wielobarwne i piękne w tym śnie, bo niekiedy to realne bywa szare a i często dramatyczne. Wszyscy spleceni jesteśmy w Warkocz Zdarzeń - a w nim i my Cyganeczko cieplutko się przytulamy do siebie. Dobrze sobie poradzimy. Nie zawładną nami żądze władzy, pieniądza, sławy i rzecz jasna ciągle bez smutku będziemy rezygnować z wielu naszych własnych marzeń.

Więc zbliż się Cyganko i zostańmy przyjaciółmi. Ze mną będzie ci bezpiecznie ale i ulotnie. Przecież jesteś częścią mnie.. . Zgadzasz się ze mną?

Ktoś szarpie mnie za rękę. Budzę się... Stoimy na stacji. Proszę o bilet do kontroli !Uśmiecha i nachyla się nade mną... ona.

Gdy pobrała pieniądze ... siadła koło mnie i nie wiem dlaczego ale opowiedziałem jej o zabawie ze śmiercią. Niekiedy wsiadam do samochodu i ruszam w drogę „tam gdzie oczy poniosą”. Zdaje się wtedy na instynkt i podszept tych Niewidzialnych Istot, które zawsze są przy nas. Trafiam wtedy do miejsc, które wydają mi się bardzo znajome, chociaż w nich nigdy za tego życia nie byłem.

Gdy przechadzam się wśród drzew  odczuwam duszki leśne – ich dotyk, słyszę ich szczebiot. Gdyby nie Anioły, nie przeżyłbym podczas wielu zdarzeń w które wrzucił mnie Los. Ale pomiędzy mną a Stwórcą przecież istnieje wiele Istot – o wyższym poziomie świadomości i egzystujących w wymiarach, które są niedostępne dla naszych ograniczonych zmysłów. Nie jesteśmy sami. otaczają nas Anioły, Archanioły  i inne wspaniałe Istoty.

Mój Panie,  stworzyłeś „mnóstwo” tajemniczych i potężnych Istot! Daj nam z nimi wejść w bezpośrednią relacje. Tak bym chciał pogadać z Aniołem jak człowiek z człowiekiem. Ja rozprostuje nogi a On skrzydła. Mój Stwórco! Proszę. Jak wygląda Anioł?

Oczywiście nie liczyłem na odpowiedz. Spojrzałem w szybę oddzielającą przedziały i ujrzałem:

------------------------------------

Na fotkach Śluza Perkuć i okolica 

Przytulaj się!

Każdy potrzebuje bliskości i uścisku, przynoszących poczucie spokoju i bezpieczeństwa oraz pozytywnie wpływających na stan zdrowia. Jeśli nie masz w pobliżu dziecka, przyjaciela bądź partnera, możesz objąć swojego zwierzaka, który z pewnością będzie zachwycony i odwzajemni czułości.

 

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 980
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 810
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 980
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 486
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 507
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1099
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 935
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 913
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 633
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 727
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 809
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 412
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 557
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 675
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 701
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

… Oczywiście! Każdy potrzebuje bliskości i uścisku … żeby wymienić się bakteriami. Jeden pocałunek "kosztuje" nas 80 milionów bakterii. Trochę skłania mnie to do śmiechu - jak archaiczne i skupione na sobie jest ludzkie myślenie.

yć może jeszcze nie czas by o miłości mówić, ale już np. altruizm, czyli chęć pomagania innym - jest przedmiotem badań naukowych - które wskazują, że zachowanie t

...  wyświetl więcej

@podobny: w pewien sposób masz rację. Nie napisałeś tylko, że altruizm jest otwarciem, zwiększona wymianą bakterii a egoizm jest zamknięciem, zmniejszeniem wymiany bakterii.
Serpo jest tu przykładem. Jego egoistyczne bakterie nie chciały wymiany, więc się z nami nie spotkał, chodź przechodziliśmy pod jego domem. Siedzi w domu samotnie i kontaktuje się "bezpiecznie" przez internet ...

@podobny: zapomniałem dodać odnośnik:

* https://przekroj.pl/nauka/czy-(...)a-quant

@Koriolan: To trzeba rozumieć, jako "konserwę" - on żyje tylko innymi bakteriami i nie wymienia ich z innymi … tzn. nie dopuszcza bakterii innych. przykład: "jestem winien wszystkiego złego co na eioba się stało" - dopuszczam to myślenie, tak jak i dopuszczam tym stwierdzeniem bakterie za nie odpowiedzialne. Ktoś kto żyje pod zachowawczym kloszem samego siebie - nigdy nie dopuści opinii - a tym sa ...  wyświetl więcej

@podobny: nie w pokrzywy tylko ... Między ludzi ...
Dlatego staruszkom zaleca się - wyjdź z domu, wyjdź do ludzi.
Zebranie nowych szczepów bakterii podtrzymuje i przedłuża ich życie.
Nie trzeba hejterów do niczego zmuszać. Mamy tysiące lat doświadczeń w altruizmie i w nienawiści.

@podobny: z drugiej strony trzeba uważać od kogo bierzesz bakterie. Serpico i Hamilton pobrali bakterie od Dyla. On miał mnóstwo bakterii nienawiści i dlatego serpo i hamilton na potęgę rozsiewają bakterie nienawiści. Kto nie jest świadomy i ostrożny ten się nimi zaraża. Z tego wniosek ... Bakterie nienawiści są bardziej agresywne (ruchliwa że, zywotniejsze) od bakterie Miłości. Tym niemniej Jezus pokazał że bakterie Miłości mają większą MOC :-)))

  Hamilton,  18/09/2019

@Koriolan: a od kogo pobrał bakterie ordynarnego chamstwa ten oszołom koniobijca z San Tesco Bar ? A od kogo bakterie patologicznego nieróbstwa ma ten guru z Sandałomierza ?

@Hamilton: nienawiść Twojego ego zaciemnia Ci świadomość. Słusznie zauważyłeś, że Ci co nienawidzą zaciskają pięści i samych siebie. Gdybyś był bardziej otwarty tonus wiedział ... Podobnego po oświecenie, bakteriami nienawiści zaraziła rodzina ...
Mnie zaraziło ogólnie społeczeństwo ...
.
A Ciebie bracie ?

  Hamilton,  18/09/2019

@Koriolan: jeśli jesteś spragniony chamskich inwektyw poczytaj sobie swego kolegę Mirozbawa onanistę. Uzupełnij gościnnymi występami aniołka Mariolka. Jest w czym wybierać. I wreszcie będziesz usatysfakcjonowany. Mam nadzieję, że ostatnie słowo nie jest dla ciebie zbyt długie i będziesz " tonus wiedział ... " o co chodzi.

@Hamilton: mam Ciebie od 10-tej do północy ... I to wciąż i na bieżąco ...

@Hamilton: mam też serpo. Gdy Ty się zmęczysz, to po południu serpo będzie mi obrabiał dupę ...
Czasem też jodko wyda z siebie jakiś dźwięk ...
Pierdnięcie ?

  Hamilton,  18/09/2019

@Koriolan: jakie pierdnięcie, przy grzmotach twoich jelit to zalewie zefirku muśnięcie.

@Hamilton: he he he ...
Widzę, że częstochowskie rymy jotko też są zaraźliwe ...
:-)))

  Hamilton,  18/09/2019

@Koriolan: "Najważniejsze w życiu jest życie" - rymu w tym nie ma, a zdanie głupsze niż cały wielki dzban częstochowskich rymów. Hahaha - autor znany i podziwiany. Na czerwono.

@Hamilton: cóż ...
Tyle razy pokazywałeś, że tego nie rozumiesz, możesz to pokazywać jak długo chcesz ...

Tak mi przyszło do głowy ...
Dlaczego bakterie nienawiści ZACIEMNIAJĄ umysł ?
Dlatego bo chcą zmusić zarażonego do atakowania brata (innych ludzi). To jest szalony pomysł i nikt normalny by tego nie zrobił. Dlatego bakterie najpierw "zaciemniają" umysł a następnie tak zaciemnionego człowieka kierują by atakował drugiego człowieka.
Tylko w ten sposób można zmusić ludzi do atak ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  18/09/2019

@Koriolan: Kori porównywać do Hitlera może jedynie skrajny idiota, który jest już zupełnie bezradny w swej głupocie. Czego ty jeszcze nie wymyślisz sieroto. No, fakt - już nie masz gdzie się cofnąć w tym swoim rozwoju. Zwal to na grawitację, bakterie, teorię słowa i iluzję i znów będziesz śficił jak latarka w wojskowej latrynie.

@Hamilton: a Hitler to nie człowiek taki jak Ty, czy ja ?
Owszem jest skrajnym przykładem ale za to wyrazistym.
Seta np nie odróżnia drobnych niuansów i Twoje opinie i sianie nienawiści nazywa kontrowersyjną publicystyką a Marcin najlepszym humorem. W/g mnie oni potrzebują wyrazistych przykładów ...

@Hamilton: sorry ...
Nie byłem w wojsku i nie wiem co sobie robisz latarką w wojskowej latrynie.
Możesz to wyjaśnić bardziej obrazowo ?
Przyjemnie Ci było ?

  Hamilton,  18/09/2019

@Koriolan: tu wszyscy są ślepi i nic nie widzą oprócz Koriolanka zapatrzonego w siebie jak w święty obrazek, że murwa kać nie widzi swoich czerwonych lajków jakimi jest obsypywany za swą bezdenną głupotę.. Jak wyraziste muszą być te przykłady dla ciebie byś mule coś zrozumiał. O latarkę w latrynie zapytaj tatusia podoficera. Latał tam to wie.

@Hamilton: he he he ....
Widzę, że spodobało się Ci pojęcie "syn PRL-owskiego trepa" :-)))
Chciałem wiedzieć co Ty sobie robiłeś latarka ?

  Hamilton,  18/09/2019

@Koriolan: Kori coś ci się pląta w mózgownicy. Przecież 97 % populacji to zaciemnieni głupcy, których take łóśficune niedorajdy mają óśficić. No to jak możesz być gorszy? Nie jesteś gorszy, jesteś za fest ośficuny i nadęty jak balon. Nie pękaj tylko się jeszcze bardziej nadymaj. A co można robić latarką jak nie latarkować. I nie jesteś żadnym synem trepa, ty jesteś Synek koziej bozi z nieprawego łoża.

@Hamilton: popraw sobie "scenkę" to pogadamy ...
Nie musisz seplenić ...

  Hamilton,  18/09/2019

@Koriolan: nie muszę ale mogę i lubię poseplenić z łóśficunych. A gadać też nie musimy. Tęsknił za tobą nie będę Mariolo, moja dolo i niedolo. Leć se na rynek pogadać, bo tu ta twoja gadka bardziej przypomina stękanie z kasłaniem.

@Hamilton: cieszę się, że Twoje ego gada ze mną dzisiaj już prawie 7 godzin, choć nie musi ...
Dziękuję Ci bracie ...

  Hamilton,  18/09/2019

@Koriolan: jasne Hipokrytku, a twoje EGO milczy 11 882 raz z rzędu. I poucza innych by nie byli gadułami.

@Hamilton: ależ nie ...
Słowo dziękuję oznacza, że jestem Ci WDZIĘCZNY, że gadasz ze mną dzisiaj ponad 7 godzin.
Rozumiesz słowo wdzięczność ?

  Hamilton,  18/09/2019

@Koriolan: w normalnym świecie słowa mają swoje znaczenie i sens, ale co znaczą w ustach nawiedzonych i oświeconych tego nie wiem. I nie chcę wiedzieć. U ciebie znaczenie i sens zmieniają się szybciej niż stan licznika kilometrów w moim samochodzie.

@Hamilton: he he he ...
To oznacza tylko, że jestem wolny od niewoli słów :-)))

  Serpico,  18/09/2019

@Koriolan:
Parę lat temu napisałbym o Ziębie coś negatywnego, czy też o tym co on robił, okazałoby się że jestem hejterem, to nie ja występowałem z nim i podawałem go jako autorytet i to jeszcze całkiem niedawno, teraz pan Zięba ma ileś zarzutów i przed nimi uciekł z Polski, przed ucieczką policja mu firmę przetrzepała.
Nie pracujesz, a co mnie to, po raz 100 tny o tym piszesz, a nas ...  wyświetl więcej

  Serpico,  18/09/2019

@Koriolan:
To że nie pracujesz i jeszcze się z tym obnosisz to problem ? Problemy są innego typu, łącznie z naganianiem do tych spotkań z aniołkami w tle, to naganianie, nakłanianie , wyciąganie danych osobowych.
Wałkowałeś mój wypadek i brak renty ileś razy, mimo że był ciężki nie chciałem się poddać i pracowałem nawet na kulach w weekendy, wszystkim razem doprowadziłem do tego że m ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  18/09/2019

@Koriolan: niewolnikiem rozumu, logiki, wiedzy, wyższych uczuć, rozszalałej inteligencji i wybujałego intelektu też nie jesteś. Jedynie twój EGOn jest nad wyraz muskularny i rozwinięty.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska