Login lub e-mail Hasło   

Tydzień noblowski

Miarka się przebrała.
Wyświetlenia: 169 Zamieszczono 05/10/2019

.

Zaczyna się tak zwany tydzień noblowski.

W tym roku nie daje się zauważyć spekulacji, kto i dlaczego dostanie Nobla.

Kiedyś było tego po szyję, albo jeszcze więcej.

Teraz nikt nie pisze o kandydatach do nagrody pokojowej. Znawcy literatury nie piszą o kandydatach do literackiego Nobla na wyścigi z ekspertami od giełdy, gospodarki i wolnego rynku, kultywującymi cmentarną ciszę w temacie kandydatów ekonomicznych.

Co się dzieje ???

Jeszcze kilka lat temu w maju pojawiały się spekulacje, który polski ksiądz katolicki jest czołowym kandydatem do nagrody pokojowej.

W tym samym czasie można było zapoznać się z dywagacjami, kto z literatów najsprawniej propagował demokrację amerykańską.

Przez całe lato poszukiwano kandydatów w krajach rządzonych przez dyktatorów nieprzyjmujących fałszywej zielonej makulatury, w zamian za prawdziwą ropę naftową i gaz ziemny.

 

Moja hipoteza jest następująca:

Miarka się przebrała. 

Kandydatami do nagrody pokojowej byli Assange i Snowden. Do tej dwójki można byłoby dodać Łukaszenkę, który stworzył  w Mińsku centrum dyplomatyczne i doprowadził do rozejmu na Ukrainie.

Absolutną żenadą jest, że nagrody ekonomiczne otrzymują prawie wyłącznie amerykańscy znajomi królika.

 Ani razu nagroda nie została przyznana Chińczykowi, choć chyba już każde dziecko wie, że chińscy ekonomiści są lepsi od prof. specjalnej troski z Chicago. 

PS. Jest szansa, że pokojową nagrodę w roku 2019 otrzyma Jerzy Owsiak.

 

Adam Jezierski

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 562
10
komentarze: 2 | wyświetlenia: 1207
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 451
6
komentarze: 81 | wyświetlenia: 473
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 742
5
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1104
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 141858
118
komentarze: 23 | wyświetlenia: 240284
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 111402
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122243
 
Autor
ArtykułE tam Owsiak. Z fizyki - Adam Jezierski, z chemii - Adam Jezierski, z literatury - Adam Jezierski za evercuśtamy z miliardami odsłon na eioba, z ekonomii Adam Jezierski za pietruszkę po 50 dolców za kilo i pokojowa też Adam Jezierski za ładnie posprzątany pokój, przedpokój i swój stragan z książkami.

@Hamilton:
Polakom nie dają Nobli ponieważ w komisji jest za dużo Jotków49.

@Adam Jezierski: Adaśko tobie chcieli już dawno dać ale wolisz czekać na order Lenina.

@Hamilton:
Chcieli dać?
Jedno jest pewne. Gdyby dali, to nie tego nie przeżyjesz. Dostaniesz apopleksji i zdechniesz pod płotem.

@Adam Jezierski: Wasza Nadęta Pyszałkowatość zrobiła się nerwowa i arogancka. Hahaha - Adaśko napisz nam ile milionów odsłon masz. - to cię uspokaja i dowartościowuje. Możesz dodać do tego tę pietruszkę po 50 dolców która zalałeś rynki świata i będzie pozamiatane.

@Hamilton:
Wczoraj było 500 odsłon starych wiecznie zielonych artykułów.

@Hamilton:
W fizyce mam pewne osiągnięcia.

@Adam Jezierski: hahaha - a gdzie ty Adaśko nie masz wybitnych osiągnięć ?

@Adam Jezierski: nagroda Nobla z fizyki przyznana i znów cię te dranie pominęli. Napisz jakiegoś wiecznie zielonego i przez nikogo nie czytanego evercuśtama na tę dziejową niesprawiedliwość.

@Hamilton:
Pominęli Aleksandra Wolszczana.

@Adam Jezierski: Adaśko płodny jesteś jak królik ale jakość tych evercuśtamów mizerna.

  Serpico,  08/10/2019

W tym roku Nobla nie otrzymali :
1Koriolan RD ( Rozwój Duchowy).
2.Jezierski, politologia, fizyka, ekonomia, chemia, matematyka
3. Pokrzywiony, religioznawstwo,nauka niezależna od nauki.
4 Zakrawarski, znajdowanie wszystkiego co antykatolickie w internecie.
5 Piotr Wróbel, propagowanie buddyzmu.
6 Podobny , Japonistyka, onanizm.mikrobiologia.

Ze sw

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  09/10/2019

@Serpico: wróbel dodatkowo za twórcze włączenie buddyzmu do współczesnej chirurgii stomatologicznej wzajemnego pozbywania się zębów podczas negocjacji.

  Hamilton,  09/10/2019

@Serpico: 'pokrzywionym' za ogromny wkład w rozwój nauki z pominięciem mózgu.

@Serpico:
Jezierski jeszcze ma szansę na Nobla z ekonomii za rok 2019.

@Adam Jezierski: hahaha Adasiu jak ci za pietruszkę po 50 dolców za kilo nie dadzą to zbuduj dwa kalkulatory. Jeden niech dodaje i odejmuje a drugi mnoży i dzieli za milion dolców i Nobel twój. I nie mów, że nie potrafisz. Jezierski potrafi ! Tylko się pośpiesz.

http://eiba.pl/1a
Po roku 1989 praktycznie wszyscy polscy ekonomiści przeszli na wiarę neoliberalną. Niekoniecznie zostali przekonani, ale jeśli mieli jakieś wątpliwości, to zachowywali je do wyłącznej własnej wiadomości.

I tak to trwało aż do 2008 roku.
Kryzys podzielił ekonomistów na dwie grupy.
1) Tw

...  wyświetl więcej

Nagroda z chemii jest znowu nie dla odkrywców, tylko dla wynalazców.

@Adam Jezierski: tylko w tym roku Adasiu należą ci się dwa Noble. Za pietruszkę po 50 dolców za kilo i rozpracowanie mechanizmu giełdy Forex gdzie zakłada się świnia z osłem.

@Hamilton:
Nie spodziewam się Nobla w dziedzinie literatury.

@Hamilton:
Z ekonomii się należy.
Zaczekajmy do poniedziałku ...-:)))

@Adam Jezierski: hahaha Adamie tobie należą się wszystkie nagrody za te evergreeny wiecznie zielone i nieczytane.

@Hamilton:
Należą się wszystkie ale z ekonomii najbardziej.

@Adam Jezierski: W poniedziałek będzie już "po ptakach", od Warszawy do Motławy kłębić się będą wody w platformiarskich flakach, bowiem jako honorowe świry dokonają zbiorowego Harakiri...:-(

@Adam Jezierski: po wyborach zostaniesz ministrantem od rolnictwa i wszędzie zasiejesz pietruszkę.

@Hamilton:
Ty nadal będziesz pitolił na eioba.

@Adam Jezierski: hi hi hi ...
Widzę, że teraz ty podkarmiasz ego trolla :-))
Na zdrowie bracie ...

@Adam Jezierski: hahaha - Adasiu próbowałem pisać evergreeny jak ty ale mi nic nie wychodzi. Co napiszę to ma minimum 5 punktów i grubo ponad 300 odsłon. Nie to co ty. Ty się masz dobrze, tyle linków i ..... kicha. Nikt nie chce cię czytać. Pozostaje mi tylko pitolić. Twojego błyskotliwego talentu mi brak.

  Hamilton,  11/10/2019

@Koriolan: hahaha - zapomniałem o tobie. Ty też będziesz ministrantem od oświaty. Przez 3 lekcje dzieciom bedzie Mariolek wymachiwał katechizmem a kolejne 3 będą się ośficać z ujkiem kormoranem pod buddką z piwem. Za 10 lat w Polsce będą sami 20 letni renciści dłubiący w nosie i ględzący na portalach jakie życie jest piękne. A turyści będą nam rzucać banany.

@Hamilton:
Pitoliłeś, pitolisz i pitolić będziesz.
Niezależnie od wyniku wyborów …-:)))

@Adam Jezierski: hahaha - Adaśko jedni będą pitolić na zielono, a inni będą pitolić na czerwono i grafomanić wiecznie na zielono i żadne wybory tego nie zmienią. Ty lepiej podaj komunikat ile tysięcy odsłon masz dziennie. Dawno nie było.

Jerzy Owsiak powinien jutro dostać Nobla.
Byłaby ładna para.

Szkoda, że Owsiak nie dostał Nobla.

A co pan myśli o Noblu dla Tokarczuk?

@Quasimodo:
1) Handluję książkami, ale wielkim znawcą literatury nie jestem. Książki Tokarczuk będą budziły większe zainteresowanie. Przynajmniej przez pewien czas. Postaram się to wykorzystać.
2) Nagroda dla polskiej feministki na trzy dni przed wyborami, powinna osłabić partię prezesa homofoba.


Komitet Noblowski identyfikuje ekonomię z modelem neoliberalnym i za badania tego modelu przyznaje nagrody. - Model neoliberalny ma to do siebie, że niemal niczego nie potrafi przewidzieć. Identyfikowanie takiego modelu z rzeczywistością jest kompromitacją metody naukowej. Komitet Noblowski bierze udział w tej hecy. Nagrody z ekonomii przyznawane są za wykrywanie odstępstw od modelu neoliberalnego, czyli za coś w rodzaju epicykli Ptolemeusza.

  Hamilton,  15/10/2019

@Adam Jezierski: Adasiu to skandal. Powinni dawać za wyprodukowanie pietruszki po 50 dolców za kilogram. Myśl dalej, modyfikuj metody i jak wyprodukujesz zboża po 100 dolców za kilo dostaniesz Nobla, a ludzie będą cię nosić na rękach z wdzięczności, a Ptolemeusz da ci buzi.

Klęska urodzaju jest głównym zagrożeniem dla wiejskiej ekonomii. W przypadku urodzaju spada cena skupu. Czasami spada tak mocno, że koszt robocizny przy zbiorach jest wyższy od wartości sprzedanego towaru. Plonów nie opłaca się zbierać. Poniesione nakłady są nie do odzyskania. Rolnik musi ponieść dodatkowe wydatki przy utylizacji niesprzedanych plonów. więcej: >>> http://eiba.pl/5

@Adam Jezierski: Adasiu to zjawisko jest stare jak świat. Dlatego wymyślono cały system dopłat, którego zadaniem jest łagodzenie skutków takich zdarzeń. On nie jest idealny ale dość skuteczny.

W roku 1492 Krzysztof Kolumb dopłynął do Ameryki. Wkrótce po nim przybyło tam wielu europejczyków, którzy zajęli się głównie zabieraniem złota miejscowym. Jeżeli miejscowi nie chcieli oddać złota po dobroci, mordowano ich bez pardonu.

Złoto przywożono do Europy
Następnie Europejczycy sami, swoimi siłami i wykorzystując miejscowe surowce zbudowali sobie miasta, drogi, pałace, floty,

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  26 dni temu

@Adam Jezierski: szanowny panie hrabio wcześniej Europejczycy niczego nie budowali w Ameryce, bo nie wiedzieli, że ona istnieje. Za co się szanowny pan hrabia nie weźmie zamienia się w złote myśli i linki do wybitnych dzieł i bardzo głębokich przemyśleń.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska