Login lub e-mail Hasło   

Czy to problem, czy raczej szansa?

Transgresja modelu klasycznego... borykania się z problemami życiowymi
Wyświetlenia: 250 Zamieszczono 17/10/2019

Według badań niemieckich naukowców osoby otyłe, które ćwiczą fizycznie, osiągają lepsze rezultaty, niż osoby szczupłe, które ćwiczą tak samo.

Nie będę tego powtarzał, gdyż może i warto, ale połakomię się o inny manewr. Ekstrapoluję to twierdzenie, na coś o wiele bardziej abstrakcyjnego i ogólnego:
"Jeśli ktoś ma problem i go rozwiąże, osiąga lepsze rezultaty, niż ktoś, kto tego problemu nie miał i nigdy nie musiał go rozwiązywać"
Myślę, że czasem warto zdawać sobie sprawę z tego, że częsty powód naszych narzekań jest tak naprawdę naszą szansą. Często nie widzimy rozwiązań, ale to że ich nie widzimy, nie oznacza, że ich nie ma. Arystoteles, który powiedział wiele rzeczy, co do których się mylił, powiedział kiedyś:
"Zarówno ten, który mówi, że może, jak i ten, który mówi, że nie może, obaj mają rację"
Oczywiście i tu Arystoteles nie miał racji. Wiedział, że gdzieś, w którymś kościele ten dzwon bije, ale nie do końca wiedział w którym. Arystoteles powinien powiedzieć:
"Zarówno ten, który mówi, że może, jak i ten, który mówi, że nie może, obaj są w błędzie"
Dlaczego? To bardzo istotne, aby wyjaśnić tą różnicę. Często cytat ten jest podawany przez ludzi, którzy negują istotę talentu, jako czegoś, co nie wiadomo z czego powstaje, więc zapewne w ogóle nie istnieje. Talent? Bierze się tylko z marnowania czasu. Każdy z nas robi to inaczej. To wtedy jak brzytwa wpija się w nas taki "leniwy dech anioła" wyrzynając w nas to, czego już nie da się z nas wykorzenić. Coś, czego już nikt nam nie odbierze. Smutne jest jednak to, że większość ludzi, niesprawiedliwie przez większość ocenianych jako "nieroby" nie decyduje się na kolejny krok - pogłębianie talentu przez systematyczną pracę. Pracę, która przynosi umiejętności.

Oczywiście sam talent jest tylko i aż potencjałem. Nie można zbudować większych umiejętności, niż pozwala na to potencjał talentu, ale kiedyś należy przejść od nauki do doskonalenia - kiedyś należy dokonać zwrotu i zacząć systematycznie pracować. Codziennie dokonując jakiegoś drobnego osiągnięcia. Codziennie poddając się wysiłkowi. Jedna z metod, opracowana w Japonii i bardzo tam rozpowszechniona, zakłada, że na początku wystarczy codziennie przez kilka sekund pracować nad daną rzeczą. Z czasem pasja wena i charyzma biorą górę nad wszystkim i stajemy się wybitnymi i genialnymi ekspertami w dziedzinie, którą tak naprawdę się bawimy. Liczy się tylko systematyczność i nawet nie ciężka praca... która zawsze potrafi prędzej czy później zniechęcić. Wysiłek ma zawsze wartość drobną, choć to właśnie wysiłek jest tu najistotniejszy. Z czasem ta "drobna wartość" może zmieniać swoje znaczenie i rozmiar. Dla obserwatorów zewnętrznych będziemy "tyranami pracy", podczas gdy my po prostu systematycznie wkładamy wysiłek w to, do czego mamy talent.

Umiejętności to przemnażanie talentu. Talent jest tu swoistą podstawą i fundamentem, a umiejętności budynkiem, który na tym fundamencie stawiamy. Oczywistym jest, że nie można zbudować monstrualnego obiektu na lichym fundamencie, Stąd ludzie bez talentu nie powinni być dla Ciebie konkurencją, nawet jeśli czujesz, że mają o wiele więcej umiejętności, a Ty zmarnowałeś swoje życie. To właśnie pułapka tego stwierdzenia, gdyż jest ono wewnętrznie sprzeczne. To, że zmarnowałeś większość swojego życia świadczy o tym, że masz jakiś wielki talent. Talent, z którego nie zdajesz sobie sprawy i dopiero jego odkrycie i podążanie za jego pogłębianiem = przez systematyczną pracę nad umiejętnościami... doprowadzi Cię do sukcesu o wiele większego, niż ci, którzy dziś próbują budzić Twoją zazdrość. Chodzi tylko o decyzję o podjęciu systematycznych i najczęściej drobnych działań.

Stąd Arystoteles nie miał racji. Ci, którzy uważają, że mogą wszystko, najczęściej nie liczą się z tym, że mają ograniczony talentem potencjał, oraz nie liczą się z tym, że mogą być pokonani przez tych, którzy gdyby tylko dali sobie szansę, z łatwością by tych pierwszych pokonali. Życzę Ci tego, abyś to w sobie odkrył. W pewnych kulturach mówi się "Kiedy Bóg ma dla Ciebie prezent, opakowuje go w problem". Największym jednak problemem jest kompletny brak problemów.

Podobne artykuły


11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 3015
11
komentarze: 123 | wyświetlenia: 1122
11
komentarze: 41 | wyświetlenia: 3342
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2722
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3745
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2136
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 2217
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 2138
10
komentarze: 156 | wyświetlenia: 899
10
komentarze: 93 | wyświetlenia: 636
10
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1655
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 2107
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

"Czy to problem, czy raczej szansa?"
Co jeśliby założyć, że każdy problem jest szansą na rozwinięcie własnych możliwości ?

  Hamilton,  18/10/2019

@pokrzywiony: to wtedy każda możliwość jest szansą na rozwinięcie własnego problemu.

@Hamilton: Znaczy się, że takie założenie powodowałoby "samoistne" rozmnażanie problemów ?

@pokrzywiony: śmichy, chichy, a tak w życiu rzeczywiście jest. Jak zarobisz, na przykład, bo osiągnąłeś sukces rozwiązując problem, którego nikt inny nie potrafił rozwiązać, to okazuje się że masz problem - z fiskusem, z tym, że nie wiesz na co wydać te pieniądze, że coraz więcej ludzi chce te pieniądze od Ciebie "pożyczyć" i że na przykład przykolegowuje się do Ciebie jakaś płeć piękna i słaba - ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: To, że każdy problem jest szansą na rozwinięcie własnych możliwości jest bardzo w duchu tego, co napisałem. To bardzo fajna uwaga. Problem w tym, że jeśli zignorujesz tą szansę, to problem nie zignoruje Ciebie - przeważnie. Jeśli ktoś jest gruby i zacznie ćwiczyć, to osiąga lepsze rezultaty, niż chudy, który ćwiczy tak samo - to fakt naukowy stwierdzony przez niemieckich naukowców. P ...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer: " Stąd być może każdy problem jest szansą na rozwinięcie własnych możliwości, ale powinniśmy korzystać tylko z niektórych szans, bo korzystanie z nich wszystkich oznaczałoby naszą omnipotencję."
... doskonałe :))))))))))))
W konsekwencji naraziłoby nas na nieustające próby tej omnipotencji, mające nas skłonić do "stworzenia kamienia przekraczającego możliwości nasz ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Dokładnie. Tyle, że sam PROBLEM jest na tyle ogólną abstrakcją, że pasuje prawie do każdego aspektu naszego życia - my Polacy bardzo często mówimy, że coś jest problemem, podczas gdy na przykład w USA takie zachowanie nie jest akceptowane.
Poniekąd problemy są i trzeba umieć sobie z nimi radzić. Moim celem było podanie "przepisu" na to, aby zmotywować ludzi, którzy uważają, że ...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer: Myślę że największą naszą ludzką słabością ( nie wiem czy narodową ), jest naturalna skłonność do łatwizny, może się w tym mylę, a może i nie ?
Zauważyłem że uniwersalnym lekiem na problemy stały się pieniądze, ale one działają też przeciwko ich posiadaczom, to działa mniej-więcej tak jak posadzenie osoby pełnosprawnej na wózku inwalidzkim, a rezultat tego taki, że z czas ...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer: Wygląda na to że mamy zbieżne poglądy ? ... :)))))))

@pokrzywiony: Stworzyłeś bardzo fajny konstrukt logiczny, który wyszedł również z dyskusji. Nie wiem, po co to negować. Każdy problem jest szansą, ale nie powinniśmy próbować rozwiązywać ich wszystkich, a czasem najlepszym rozwiązaniem problemu jest zaprzestanie próby jego rozwiązywania.
To, co napisałeś o Polakach... hmmm. Kiedy kandydowałem w wyborach samorządowych 2010 jeden bardzo wpływ ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Bardziej wygląda na to że on nie wie z czego ty robisz problemy i jesteś idealnym przykładem na to że nie umiesz czytać hahahahah, napisał że robimy problem z niczego vide, tabelka notowań złota i twoja "walka" hahahh ..... z tabelką, ze sobą, z obliczeniami oraz ego.
Ty odpisujesz że być może idziemy na łatwiznę, skoro masz tak łatwo, podłącz sobie klawiaturę pod prąd, ...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer:
http://eiba.pl/3

Idealnie to co napisałeś, przeczytaj + dyskusja, owszem pewnie robienie problemów jest cechą części Polaków, jego jest haahha ............
Przeczytaj, warto, a on niech sobie zrobi płotki w domu w międzyczasie, to mu będzie ciężej dobiec do kompa, bieg przez płotki, a na koniec klawiaturą pod prądem.

@pokrzywiony: Mariolku ja swój kamień dźwigam bez problemu, pieniądze nie obracają się przeciwko mnie. Przeciwnie - lubimy się z wzajemnością. Ty masz z nimi problemy to zagryź listonosza. Nie będzie renty, nie będzie pieniądzy i wszelkie te cholerne ułatwienia z którymi tak trudno ci żyć będziesz miał z głowy.

@Serpico: Czemu... fajna dyskusja.

  Serpico,  18/10/2019

@Remigiusz Fajfer:
Nigdzie nie napisałem że nie jest "fajna" , ja płaczę ze śmiechu, bardziej problematycznego kolesia niż on nie widziałem, typ robi problem ze wszystkiego, czyli to co napisałeś, tylko Ci powtórzę jeszcze raz, to nie są wszyscy Polacy, takich jest część i nie jest to żadna narodowa cecha.

Gdyby tak było nie mielibyśmy iluś fachowców w iluś krajach, to jest cecha ta

...  wyświetl więcej

@Serpico: No przeczytałem ten artykuł, tyle że nie rozumiem co do tej dyskusji wnosi artykuł o cechach złota?

@Serpico: Jeśli chodzi o komentarze, to dyskutuje Hamilton z nse, więc też nie rozumiem.

  Serpico,  18/10/2019

@Remigiusz Fajfer:
Chodzi o jego myślenie, czyli to co napisałeś, stworzenie problemu, na dodatek nieistniejącego problemu.

cytuję:
"marnujemy czas na problemy, których nie powinniśmy próbować rozwiązać, a gdzieś tam leży i czeka na nas prawdziwe wyzwanie - które powinniśmy podźwignąć, bo tylko my jesteśmy w stanie - i w duchu węzła gordyjskiego - "

ozwiązywał problem

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  18/10/2019

@Serpico: hahaha - uważaj, bo Mariolek przywali ci tu zaraz jakąś stałą Placka znienacka i to w zmiennej i kapryśnej formie.

@Remigiusz Fajfer:
Nse to jego stary nick, w sensie pokrzywionego, fakt, wybacz :), nie wiedziałeś tego, teraz już wiesz :).
Poza tym nawet w tym co do Ciebie odpisuje widać, Ty piszesz o odstawieniu na bok czegoś co nie ma znaczenia, a on piszę o łatwiźnie, do tego masz , złoty koszmar.

To Król rzucania belek, pod własne nogi, potem jak wali gleby, to na konie się okazuje że jest to zawsze czyjaś wina :)

@Remigiusz Fajfer: Jakoś to co opisałeś w swoim komentarzu, kojarzy mi się z istotą filmu "Pi" https://www.cda.pl/video/11807628f .. najfajniejsza scena od 1:16:00 ... jak fantastycznie umieć czasami powiedzieć "nie wiem" i uzyskać pełnię szczęścia ... ;) Dzięki za fajną rozmowę, idę spać.
Spokojnych snów :)

  Serpico,  18/10/2019

@pokrzywiony:
No tak ... zaczęły się wstawki, teraz nawal 30 linków do tuby, to wniesie dużo do dyskusji, coś mnie podkusiło żeby ruszyć , ale już żałuję hahahah ............
Ego nie ego, nie wiem co hahha ..

Tylko Maniek nie idź na łatwiznę, idąc spać, idź spać do innego miasta hahaa ..........

Czemu spokojnych ? To łatwizna, koszmary i utrudnienia lepsze, właśnie si

...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer: to stara historia. W artykule jest wykres cen złota. Mariolek chciał mnie wsadzić do więzienia za oszustwo. Straszył trybunałami ale mu już chyba przeszło. Może zjadł kilka czopków dla czubków na uspokojenie.

@Serpico: Powiem ogólnie - jak mi ktoś podpada, to nie stronię od używania sobie, ale to co mówi ten kolo nie wydaje mi się jak na razie takie niebezpieczne - przynajmniej nie w stosunku do mnie. CDA nie oglądam, bo ten portal jest tylko fikcyjnie legalny i kiedyś się o tym przekonałem, bo jak korzystałem z legalnego portalu, który wykorzystuje cookies, to mi przez CDA ten portal się zblokował. "Ż ...  wyświetl więcej

@Serpico: P.S. Na YouTube jest ktoś taki jak Janusz Zagórski. Prowadzi ntv. Kolo autentycznie chce zrobić państwo w państwie, czyli "Republikę Ślężańską" - chce wprowadzić swoje pieniądze do obiegu, uczyć rolników itp itd. To dopiero kolo! Wejdź na jego kanał, to zobaczysz prawdziwą zbieraninę ludzi zgwałconych przez kosmitów, ezoteryków i speców od spisku watykańskiego. Zrobi mu kto co? Nie. Do t ...  wyświetl więcej

  Serpico,  18/10/2019

@Remigiusz Fajfer:
Kiedyś pisał o umierających wszechświatach, nigdzie nie napisałem że on jest niebezpieczny, bardziej zabawny w tych swoich pomysłach :), co tam jeszcze.... pisał że zrobił ze starego telefonu termometr i mierzył temperaturę w pokoju, sprawdzając "anomalie" w excel-u. Koleś robi zestawienia temperatury w pokoju, cóż ..
Niektórzy są, on nie jest, jeśli jest, to bardz ...  wyświetl więcej

@Serpico: Z tym telefonem to akurat bardziej imponuje, niż to śmieszne, bo mu się chce. Kiedyś oglądałem bogatego faceta po pięćdziesiątce, Polaka, który uciekł z wojska, poszedł do legii, potem wrócił - oczywiście odsiadka, ale nie wiedział co ze sobą zrobić i miał marzenie, żeby oświetlać budynki. Jakoś uzbierał parę groszy, skonstruował sobie lampę i poszedł nocą na ulicę i zaczął rąbać promien ...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer:
W takim razie inne rzeczy Ci imponują, dla mnie śmieszne, poza tym trochę sobie zaprzeczasz, wyżej twierdzisz że Polacy zajmują się nieistotnymi problemami, robienie z tel termometru, to strata czasu, już lepiej kupić, nie kosztuje to dużo.
Mhm, no on nie buduje termometrów pokojowych.Jaki gościu ? Wyżej operujesz nazwiskiem tego od NTV, a teraz gościu.Zresztą wyże ...  wyświetl więcej

@Serpico: Polacy zajmują się różnymi problemami - istotnymi i nie istotnymi - ryzyko robienia czegoś jest takie, że większość z tego, co robimy jest do tarcia chrzanu. A to o czym pisałem to biznes. W biznesie nie sprzedaje się prawdy, bo bycie skutecznym to zawsze złamanie pewnych zasad, ani też nie sprzedaje się kłamstwa. Tego nikt nie kupi. Sprzedaje się mit - 60% prawdy i 40% kłamstwa - mniej ...  wyświetl więcej

  Serpico,  18/10/2019

@Remigiusz Fajfer:
https://www.spidersweb.pl/rozr(...)d-news/
https://bezprawnik.pl/postanow(...)rmalnie

No więc tak, to nie jest mój kolega,

...  wyświetl więcej

  Serpico,  18/10/2019

@Remigiusz Fajfer:
Hm, dużo napisałeś, ale w zasadzie nic konkretnego, generalnie wolę operować konkretami, nie zgadzam się z Tobą w wielu punktach, wyżej napisałeś o problemach z psychiką ludzi pracujących w korporacjach, stwierdziłeś że coraz więcej osób ma problemy psychiczne, jest więcej osób z problemami psychicznymi, wypaleniem itd, było pewnie o wiele więcej w komunizmie, czyli dla n ...  wyświetl więcej

  Serpico,  18/10/2019

@Remigiusz Fajfer:
Uwielbiam te "korporacje', korporacja to wyświechtana nazwa, uwielbiam także narzekanie na konsumpcyjny styl życia, jeśli nie będzie konsumpcji, nie ma produkcji, to co zostaje do nakręcenia gospodarki ? Zbrojenia, tylko już to zostaje.
Jednak wojna jest zła z definicji, bo zabija się ludzi, to co jest dobre ? Nic.

Krzywy ? A niech odnosi sukces za sukcesem

...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer: "CDA nie oglądam, bo ten portal jest tylko fikcyjnie legalny ... "
Tak na marginesie zapytam, co myślisz o kulturze zezwoleń czy ruchu wolnej kultury ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)e%C5%84
https://pl.wikipedia.org/wiki/(...)kultury

@pokrzywiony: Jestem za, zwłaszcza, że np. ACTA 2 i RODO bronią korporacje przed grabieżą i izolują jednego obywatela od drugiego - jednostka ma coraz mniej praw. Nikt jednak nie broni jednostki przed korporacjami. Jeśli korporacja coś stworzy, to mniej więcej wiem jak to działa - profesjonaliści często mówią "czasem oszukiwanie jest okay" i "inspirują się" materiałem amatorskim, którego nie kupil ...  wyświetl więcej

@Serpico: Nie twierdzę, że nasz kolega jest materiałem na Noblistę, ale to nie jest portal dla zawodowych pisarzy, którzy na przykład promowaliby tu swoją twórczość. Pisze, bo może. Twoja rola i rola Hamiltona jest jak widzę taka, że próbujecie być w tym wszystkim drapieżnikami. To normalne, że zawsze się tacy znajdą, bo bez takich adwersarzy nikt nie byłby w stanie się rozwijać - Ty próbujesz go ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  19/10/2019

@Remigiusz Fajfer: no tak, tylko ten kolega, który nie nadaje się na nobliste z ogromną łatwością nadaje się na domorosłego prokuratora. Potrafi bez żadnych powodów oskarżyć o morderstwa niewinnych dzieci, bandytyzm, oszustwa, kradzieże, przemoc domową, a kobiety nazywa 'szmatami, których nawet pies dup*** nie chce. Taki biedny i wiecznie pokrzywdzony. I zapewniam cię, że wieszać go nikt nie zamierza. Taka u nas tradycja.

Zwierzęta dzielą się na rasy, ludzie nie (rośliny i grzyby też nie). Nie można mówić o czymś takim jak gatunek ludzki, jesteśmy rodzajem, który dzieli się na grupy etniczne - społeczności związane geograficznie umową społeczną. Grupy etniczne najczęściej przez izolacjonizm i szlaki przepływu kapitału opracowywały swój kształt - również w tradycji, ale też zgodnie z pewną wizją, jakby to powiedzieć ...  wyświetl więcej

@Hamilton:
"Fajfer: no tak, tylko ten kolega, który nie nadaje się na nobliste z ogromną łatwością nadaje się na domorosłego prokuratora. Potrafi bez żadnych powodów oskarżyć o morderstwa niewinnych dzieci, bandytyzm, oszustwa, kradzieże, przemoc domową, a kobiety nazywa 'szmatami, których nawet pies dup*** nie chce. "
...
...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer: Widzę że się rozumiemy, co prawda ja nie tworzę opowiadań, ale zajmowałem się tworzeniem różnych rozwiązań i urządzeń diagnostycznych przykładowo patent nr PL 203433 ( już nieaktualny, nie miało sensu go wdrażać na szerszą skale ). Więc co nieco zdążyłem doświadczyć na własnej skórze. :)

@pokrzywiony: Wszyscy jesteśmy pod kreską - jedni bardziej, inni mniej, a niektórzy na siłę ją próbują przekroczyć przez utożsamianie się z jakąś grupą. Ja tylko tak spytam - po co Ci to? Po co Ci wracać do takich tematów - masz fajnie zakręconą jazdę z tymi telefonami, czemu nie skupisz się na jakichś wynalazkach i twórczości. To, że niektórzy, co byś nie zrobił, powiedzą, że Ci odbija - i połasz ...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer: Masz racje, po co mi to. Tylko jak w kółko w około słyszy się tylko narzekanie, a z drugiej strony ma się świadomość tego że większość problemów to marketingowo kreowane pierdoły, to czasem psychika puszcza.:(
Miałem do czynienia z problemami o których "profesjonaliści" zgodnym chórem twierdzili że to niemożliwe, a prawda była taka że im się nie chciało ruszyć tematu wykr ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  19/10/2019

@pokrzywiony: i to upoważnia cię obleśny gamoniu by oskarżać mnie o największe zbrodnie świata i zwracać się do kobiet 'ty pierd*** szmato nawet pies cię dup**** nie che'.

  Hamilton,  19/10/2019

@Remigiusz Fajfer: weź poprawkę na to, że miliony nieudaczników za swoje niepowodzenia obciąża innych. Moje porażki w 90 % były powodowane tym, że czegoś nie dopilnowałem, czegoś mi się nie chciało, coś zaniedbałem albo czegoś nie przewidziałem a powinienem. Ok. 5 % to coś czego przewidzieć nie można było i 5 % to złośliwe działania osób trzecich czy systemu. A poruszam się dokładnie w tej samej rzeczywistości bez koneksji rodzinnych czy polityczno - partyjnych.

@Remigiusz Fajfer:
Ja ? Czemu ja ? On jest drapieżnikiem, 20 lat drapania się po dupie i jądrach i niewiele więcej haahaah ..........
Teraz to już po zawodach MPAA go dojedzie.Przehandluje się go w ramach pokazania amerykańskiemu społeczeństwu, że nie piracimy, grzecznie chodzimy do kina, będzie naszą kartą przetargową w negocjacjach ruchu bezwizowego.W USA, jak to w USA z takimi, wa ...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer:
Generalnie nie wiem czym Ty piszesz, wygląda na mitomanię, "wizjonerzy" z NASA, jacy wizjonerzy z NASA ? Wcześniej zadałem Ci pytanie o tego "króla świateł", odpowiedzi nadal nie mam.
Co ma dość ordynarne łamanie praw autorskich do nadmiernego przestrzegania prawa autorskiego ? Pewnie Cię gnoję, nie, po prostu pytam.

Heh, napiszesz tę książkę, będziesz chci

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  19/10/2019

@pokrzywiony: i ty Mariolek kopiesz te elity, aż cię to czerwone dupsko potem boli. Ty załóż podkowy, rozpędź się i kopnij w to swoje niskie czoło.

Czyli...im gorzej, tym lepiej? PS Uważaj pan na siebie, bo widzę, żeś pan niegłupi chłop...a eioba to niestety już garstka ludzi i większość z nas ma kuku na muniu :-)

@szubrawiec: Dzięki ;), ale ja chcę z pisania zrobić sobie chleb powszedni, a każdy chleb ma swój smak. Pierwszą książkę, którą chcę komercyjnie wydać będzie książka o Fizyce. Dzięki za przestrogę, ale czasem po prostu o wiele bardziej chce mi się usiąść i powalczyć z wiatrakami w necie, niż we własnej głowie.
Dałem plusa, bo ciepło odebrałem Pana sugestię.
Za klasykiem - zdrowi nie ...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer: Proszę nie dworować sobie ze mnie...czy ja wyglądam na pana?;-)PS Co w nas, ludziach jest, że tak lubimy podcinać innym skrzydła?

@szubrawiec: Nie dworuję - próbowałem być sympatyczny, bo Pan też chyba nie miał złych intencji. A z tym podcinaniem skrzydeł? No właśnie. Trudno mi się w wielu kwestiach zgodzić z opcją prawicową, ale jest coś takiego jak hierarchia i drabina społeczna. Nie potrafimy funkcjonować inaczej, jak tylko siadać na konkretnej gałęzi drzewa i obsrywać wszystkich tych, którzy siedli niżej. Niestety, co by ...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer: Spokojnie, jestem pokojowo nastawiony :-) Po prostu niech mi pan nie pania :-), wystarczy; szubrawiec...tutaj cały czas trwają wojenki, mam wielką nadzieję, że pan wniesie tu trochę świeżości.

@Remigiusz Fajfer:
" Każdy z nas w sprzyjających okolicznościach mógłby być wodzem wszystkich innych, a więc w tej kwestii jest konkurencja. "
Ok, tylko jak stać się dobrym wodzem samego siebie ?

@pokrzywiony: Jak znajdziesz odpowiedź, to daj mi znać.

@szubrawiec: Myślałem o tym, co mówiłeś. To, że i im gorzej, tym lepiej to chyba nie dobrze tak uważać. Ale na pewno warto wychodzić z założenia, że "jak się popieprzy, to się polepszy".

@Remigiusz Fajfer: Obawiam się że dla każdego prawidłowa odpowiedź, będzie inna. ;) ... :)))))))))

@pokrzywiony: A tak na serio, to jeśli wielu uważa Cię za niereformowalnego, to najprawdopodobniej masz coś do udowodnienia. Odkryj co i brnij do tego, aby to udowodnić. Jak to zrobisz, będziesz miał w sobie wartość, której nikt nie zdoła zanegować. Nawet Ty.
Problem tkwi w tym, że świat nie wspiera realnie nikogo na tej drodze. Innymi słowy, jeśli Ci się to uda, to przypadkiem. Jest taki n ...  wyświetl więcej

@Remigiusz Fajfer: By było zabawniej, pozwolę na to, by każdy ten dowód sam odkrył w danym dla niego czasie, a ja patrząc jak inni ten dowód odkrywają będę wiedział że to właśnie chciałem udowodnić. ;)
Oglądałeś taki fajny film z 1992r poruszające istotny problem społeczny pt. "Olej Lorenca" , co o nim myślisz ?

@pokrzywiony: To co powiedziałeś jest postawą recenzenta.

@Remigiusz Fajfer: Dzięki, masz racje. :) Uświadomiłeś mi coś ... ;)

@Remigiusz Fajfer:
" ja chcę z pisania zrobić sobie chleb powszedni, a każdy chleb ma swój smak. Pierwszą książkę, którą chcę komercyjnie wydać będzie książka o Fizyce. "
Coś tak wyczuwam że to doskonały pomysł by zacząć od fizyki, o ile ta pierwsza jest tylko zapowiedzią pozostałych książek nie koniecznie o fizyce ..., a jednak jakoś powiązanych ?
Życzę Powodzenia
Mariusz

@pokrzywiony: coś wyczuwam, że zainspirowany rozwiniesz swoją teorię o stałych Placka i zmiennych naleśnikach. Tylko unikaj liczby Pi bo kormoranowi zaciemnisz ośficuny umysł i poskarży na ciebie Secie.

Nie widziałem. Obejrzę. Dzięki.

@Remigiusz Fajfer: Jak zrozumiesz jaki problem w tym filmie został poruszony, to odkryjesz to co chcę udowodnić ... ;)
Jeśli obejrzysz ten film, to będziemy mieli jakiś wspólny układ odniesień do którego będziemy mogli się odwoływać przy rozmowach. :)

@pokrzywiony: W tych czasach ten numer by już nie przeszedł. Jest jednak coś w pokoleniu dzisiejszych czterdziestolatków, że nigdy do końca nie dojrzeli i czekają na swój czas - młodzież czasów gimnazjum, czyli pokolenie 2.0 (smartfony, cukrzyca i plastikowy rap) tego już nie zrobi. Świat skazany jest na "świeżą krew", która trochę już zmurszała. Jeśli jednak chcesz zrobić dobrze wielu, to powiem Ci - jedno się nie zmienia - sam zapłacisz za to największą cenę.

  Serpico,  19/10/2019

@Remigiusz Fajfer:
No masz, kiedyś były lepsze pokolenia, zamiast smartfona, cukrzycy i plastiku, puszka.
http://eiba.pl/5
Pokolenie 2 zera hahhhahah ............
https://www.youtube.com/watch?(...)n1byFfA

Tryskają zdrowiem hahahha ...........

Jaka krew ? Krwi już nie mają od dawna hahahah ......

@Remigiusz Fajfer: Spokojnie ja przez te ostatnie lata już inaczej patrze na świat, ludzi, zwierzęta, przyrodę i ten cały polityczny cyrk ... ;)
A tak na marginesie trochę się dziwię, dlaczego tak bardzo co niektórzy chcieli by mnie reformować ?
Przecież nie deprawuje ich dzieci, nie uwodzę ich żon, nie okradam ich z ostatniego kawałka chleba, więc czego by jeszcze chcieli ? ... to ż ...  wyświetl więcej

  Serpico,  19/10/2019

@pokrzywiony:
Uuu... wzruszyłem się .... ale kurde już CIA po ciebie leci :
https://www.youtube.com/watch?(...)=1&t=61

Watcher of cda.pl, zostanie złapany ! HAHAAHHAHA................

  Hamilton,  19/10/2019

@pokrzywiony: pomachaj katechizmem, zrób szpagat i dwie przewrotki wewte i nazad. Dostaniesz brawa od koziej bozi.

  Serpico,  19/10/2019

@pokrzywiony:
Tak się Maniek wzruszyłem że pozwolę ci na próbę przestrzelenia mi kolan, pewnie i tak spudłujesz, to ryzykuje, owszem, ale mało hahahahahhahahahahahahahahhahaha.........
Chciałeś przecież hahahh ... teraz musisz tylko zmajstrować jakiś pistolet, masz gdzieś stary na kapiszony ?
Popłakałem się :).Co to znaczy nie musisz ? Jesteś, już teraz nie unikniesz sławy, po ...  wyświetl więcej

@Serpico: Jakoś tak mam wrażenie, że dyskusja zaczęła zmierzać donikąd. Zdaje mi się, że temat jest już wyczerpany, ale jak masz ochotę, to ja nic już nie poradzę.

  Serpico,  19/10/2019

@Remigiusz Fajfer:
A ja mam wrażenie że kłamiesz i masz stany paranoidalne, co mnie interesuje w stopniu powiedzmy małym, nie pisz bzdur że Hamilton się ciebie czepiał, ty się czepiałeś i to bez sensu, wyciąć ci ?
Zgadza się nic na to nie możesz poradzić, ale nie mam ochoty na użeranie się z następnym mitomanem, także luzik.

Mógłbym siedzieć i wykazywać gdzie piszesz zwykłe b

...  wyświetl więcej

@Serpico: Masz rację.

  Hamilton,  19/10/2019

@Serpico: hahaha - trzeba Mariolkowi dać jakiś order jako wyraz wdzięczności, że nie uwodzi żon. Mógłby uwodzić teściowe.

@pokrzywiony: Aniołku - społeczność eioba jest ci głęboko wdzięczna, że tymi termometrami nas nie zadźgałeś.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska