Login lub e-mail Hasło   

Czym jest medytacja ?

Proste wyjaśnienie medytacji napisane przez Piotra Wróbla.
Wyświetlenia: 420 Zamieszczono 27 dni temu

  

Czym jest medytacja?

Po co medytować?

 Ksiądz mówi, że medytacja jest obecnością przed Bogiem i ja się z tym zgadzam, ale... 

Ale czy to tłumaczy, przybliża nam powyższe pytania? Moim zdaniem mało. Mało, bo co tak naprawdę wiemy o Bogu, co nie jest dziełem naszej konfabulacji na Jego temat? Potrzebą obleczenia Go w ludzkie cechy, by próbować ogarnąć Go myślą.

Nauka im bardziej wgryza się w złożoność świata, pokazuje jego harmoniczność. Zadziwiającą wręcz precyzje Zamysłu zrealizowanego. Ponadludzką i ukazującą swoim nieskończonym bezkresem, niezdatność naszych rozumów do jej zrozumienia. 

Co wiemy o Bogu na pewno z naszej ludzkiej pozycji pojmowania. Że jest Harmonią. To słowo zawiera w sobie wszelkie słowa meljoratywne, znane człowiekowi. Co wiemy sami o sobie? Co wiemy patrząc na dzieje ludzkości, co można o nas powiedzieć jednym słowem. Żyjemy Dysharmonicznie.

Czy ktoś z Was się nad tym zastanowił, dlaczego żyjemy dysharmonicznie w tak idealnie harmonijnie utworzonym świecie? Czy ktoś z Was zapytał o tego przyczynę? Pozorny paradoks. Bóg stworzył Świat funkcjonujący idealnie i nas ludzi którzy mogli by być ideałem a nie są. Po co? Dlaczego? W jakim celu, cisną się pytania.

Odpowiedz jest jedna. Ludzie mogą być idealni. Idealni na obraz Boga, a nasze tu ziemskie życie w ludzkim ciele, to oczyszczalnia. Nie ma innego na ziemi tu celu jak się oczyścić. Wąska jest do Nieba furta i niewielu się oczyszcza, ale każdy może. Każdy ma możliwość odkryć, co dzieli go od Harmonii Boskiej i burzyć po kawałku ten mur. Mur wybudowany wewnątrz nas samych. Nasz własny mur. Co to medytacja? To doskonałe narzędzie do zburzenia tego muru.

Piotr Wróbel

~

Podobne artykuły


17
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1685
15
komentarze: 60 | wyświetlenia: 975
14
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1245
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 904
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 827
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 496
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 626
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1101
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 790
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1036
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 923
12
komentarze: 144 | wyświetlenia: 1161
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 536
12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 757
 
Autor
ArtykułTylko jak medytować panie Wróbel...skoro myśli kudłate i rozproszone...miast o Bogu to o dziewkach rozmyślam...a jak już nawet nieco się skupię i przybiorę odpowiednią pozę...to zaraz coś gryzie, swędzi...jednym słowem...nie taka to prosta sprawa dla zwykłego śmiertelnika.

  Koriolan,  26 dni temu

@szubrawiec: medytacja to narzędzie (metoda).
Do czego ?
Właśnie do odzyskanie panowania nad ciałem i myślami.
Uciekające myśli i odczucia ciała dowodzą braku panowania nad ciałem i myślami.
W biblii jest to omawiane na przykładzie domu, sług i pana domu. Gdy pan śpi słudzy okradają dom.
Medytacja to budzenie pana domu.

  Hamilton,  26 dni temu

@Koriolan: hahaha jak już tak zapanujesz nad tymi myślami to dochodzisz do wniosku, że w 'życiu najważniejsze jest życie?' Czy wcześniej zanim pomyślisz ?

  Hamilton,  26 dni temu

Najlepsza jest medytacja po posiadach przy wiśniówce zakończona obfitym porzygiem. Każdy buddyń ośficuny jak ta lala bez przednich zębów

  Koriolan,  26 dni temu

@Hamilton: odpowiem Ci tutaj ...
http://eiba.pl/y6yk1
.

  Serpico,  22 dni temu

Eh.. miałem chwilę słabości jak pisałem że Wróbel nie jest zły, zły nie jest, jest tępy do granic możliwości, ciekawi mnie kiedy dojdzie do niego, ciebie także, że te wasze występy, to karmienie słynnego Ego, tanie udowadnianie samemu sobie, że jest się "ponad coś".

"Mało, bo co tak naprawdę wiemy o Bogu, co nie jest dziełem naszej konfabulacji na Jego temat? Potrzebą obleczenia Go w ludzk

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  22 dni temu

@Serpico: teraz spowrotem możesz być swoim ego ...

  Serpico,  22 dni temu

Nasze ziemskie życie, to oczyszczalnia, po śmierci stajemy się Bogami, którzy będą tworzyć umierające wszechświaty z urojeń Pokrzywionego, tak to idzie kompleksowo chyba hahahhahaahaha ..............

Co to w ogóle jest ? Syndrom Boga wersja wiocha ? Mam pomysł, jak Wróbel chce pracę nad EGO, to mu mogę odpłatnie wykonać szkolenie weekendowe, będzie siedział za stodołą cały weekend i medyto

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  22 dni temu

@Serpico: cóż ...
Artykuł nie jest dla wszystkich ...
Jest dla tych co go potrafią zrozumiec ...

@Koriolan:
To nie jest artykuł, to raz, Zatorski nie jest księdzem to dwa, a to przykład na to o czym pisałem, zawracanie głowy ludziom swoimi bzdetami :
"O. Zatorski mówi że obecnoscią przed Bogiem i ja się z tym zgadzam, ale.
Ale czy to tłumaczy, przybliża nam powyższe pytania? Moim zdaniem mało.
Mało, bo co tak na prawdę wiemy o Bogu, co nie jest dziełem naszej konfa ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Podzielę ci żebyś widział dobrze, pajacu.

cytuję Piotr Wróbel:
"Ludzie zazwyczaj nie rozumieją tego co inni mówią ( poza oczywistosciami). Nie rozumieją bo podstawiaja pod słowa usłyszane własne widzenie świata. Rozmowcy muszą się siebie uczyć, czego i nam przyjacielu, życzę.
Pozdrawiam Cie serdecznie.
Ps
Po twoim powrocie podrzuce wam Ojcom pa

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Za coś takiego ? Parę Oscypków ? Wróbel ma zap... na wysokości lamperii i cały zakon zaopatrywać ROK CZASU w OSCYPKI, bity ROK ! Następnie dostanie 5 minut i w ciągu tych 5 minut, ma cymbał powiedzieć szybko o co mu chodzi i won do owiec ! HAAHAHA...........
"dwa ziarnka gorczycy 7 listopada 2018 o 20:26
Próbka nauczania Wróbla, kolegi Koriolana.
Piotr Wróbel ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
ŚWIEŻEJ , cepy, ŚWIEŻEJ, co się poryczałem ze śmiechu to moje, najpierw wyzywaliście rok czasu, na pspo, a potem bez mydła włazi w dupę jednemu z braci z tegoż i zakonu i portalu i to ordynarnie do bólu, bracie .... dam wam oscypków ... chcę tylko 15 minut ... przyjacielu .... mój najlepszy przyjacielu ... z lat dziecinnych ... nie znaliśmy się ... bo byłem w innej inkarnacji.... ...  wyświetl więcej

Top 10 by Wróbel, powaga, top 10 jego komentarzy, co płaczę to moje haahha ........

"http://wlodzimierz-zatorski.pl(...)ytacji/
"Ludzie zazwyczaj nie rozumieją tego co inni mówią ( poza oczywistosciami). Nie rozumieją bo podstawiaja pod słowa usłyszane własne widzenie świata. Rozmowcy muszą się siebie uczyć, czego i na

...  wyświetl więcej

  Serpico,  10 dni temu

http://eiba.pl/1n

Cała prawda o medytacji w wykonaniu Piotra Wróbla, polecam zanim ktoś uwierzy że ten człowiek ma jakikolwiek związek z czymkolwiek, łącznie z buddyzmem, oraz medytacją.

"Fabuła rasa" Stachury audiobook ...
.
https://youtu.be/jYu5WPgSWMI
.

  Serpico,  5 dni temu

@Koriolan:
Olać audiobooki.
https://zapodaj.net/72addf02f6(...)ng.html

Moje kochane Piotrunie ( mizianie pod brodą ) hahahahaha ............miziu miziu hahhaha
Aaa proszę mi więcej o Piotrusiu nie pisać Piotr zrozumiane ? HAHAAAH

Zostawiłem sobie na pamiątkę ! HAHAAHAHAAHAH

@Serpico: nie ja o tym decyduję.
To była jego prośba ...
Hi hi hi
A ja piszę co chce :-)))

  Hamilton,  5 dni temu

@Koriolan: czekamy na twoją płytę pt. 'W życiu najważniejsze jest życie, bo jest bez sensu'. Hi hi hi hit disco polo. Będziesz w telewizorze.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska