Login lub e-mail Hasło   

Wyobraź sobie, ...

... , że dostajesz list, że wygrałeś jakąś nagrodę
Wyświetlenia: 358 Zamieszczono 25 dni temu

 

 

"...Wyobraź sobie, że dostajesz list, że wygrałeś jakąś nagrodę. Jakąś wspaniałą nagrodę, na przykład za zakupy w jakimś centrum handlowym. Wygrałeś dwutygodniowe wakacje, w Los Angeles. Bilety pierwszej klasy w twojej ulubionej linii lotniczej. Pobyt w sześciogwiazdkowym hotelu w Los Angeles. Możesz zabrać partnera albo przyjaciela, wszystko jest opłacone. Tysiąc dolarów do wydania każdego dnia. I codziennie kolacja z twoimi ulubionymi aktorami albo piosenkarzami. Gdybyś to wygrał, czułbyś się szczęśliwy? Pomyślałbyś: wow, wakacje w Los Angeles, spotkania z gwiazdami na prywatnych kolacjach, tysiące dolarów do wydania, wow, nie mogę się doczekać! Osiem dni do wyjazdu, cztery dni do wyjazdu, dwa dni – liczyłbyś dni, i im bliżej wyjazdu, tym bardziej byś się ekscytował.


A ja mówię, że to tak, jakbyśmy poszli do lekarza i dowiedzieli się, że zostało nam tylko osiem dni życia. Większość z nas pójdzie po śmierci do nieba albo w jakieś inne przyjemne miejsce. To co jest lepsze: wyjazd do LA, spotkania z głupimi gwiazdami i mnóstwo pieniędzy do wydania.

 Czy pójście do nieba żeby się radować nie jest lepsze?

Więc jeśli się naprawdę rozumie życie po śmierci, reinkarnację i to co się dzieje kiedy się umiera, to jeśli lekarz mówi, że zostało ci osiem dni, to jeśli naprawdę to wszystko rozumiesz, to chcesz to wręcz trochę przyśpieszyć: „a mogę za trzy dni?” Więc dlaczego ludzie reagują na śmierć smutkiem i strachem? Dlaczego?

To nasza kultura narzuca nam te emocje. To nie jest naturalne. Powiedziano nam, wyprano nam mózgi, że mamy być smutni kiedy ktoś odchodzi. Śmierć jest czymś, co bardzo wiele społeczeństw traktuje jako najgorszą rzecz na świecie. Przez to „sprawa życia lub śmierci” to najważniejsza sprawa ze wszystkich.

Tak się mówi: nic nie może być ważniejsze niż sprawa życia lub śmierci. Oto żart, chociaż to poważny temat, ale.. .  słynny trener piłkarski powiedział: „niektórzy mówią, że piłka nożna to sprawa życia lub śmierci. Mylą się. Jest znacznie ważniejsza”.

Popatrzcie, jak niektórzy ludzie są uzależnieni od sportu.

Można luźniej podchodzić do spraw życia lub śmierci: to nieważne, i tak się ponownie odrodzimy, sprawa życia i śmierci to nic ważnego

ważne jest jak żyjemy i jak umieramy. Nie kiedy i czy. Jak. 

Więc, jeśli ktoś umiera, pomyślmy o tym, jak żył. To jest ważniejsze niż ilość czasu, który spędzili na tej planecie.

W katastrofie giną małoletnie dzieci. Ludzie mówią:  To nie fair. Jak to nie fair? Byłoby nie fair, gdybyś miał tylko jedną szansę. Piętnaście lat i koniec. Ale wszechświat nie działa w ten sposób.

Reinkarnacja jest faktem.

Na reinkarnację są dowody. Jeśli w nią nie wierzysz, idź i popatrz na dowody, można się z nimi zapoznać w bibliotekach. Reinkarnacja jest faktem, niezależnie od tego czy w nią wierzy się czy nie. Nawet jeśli w tym życiu nie wierzysz w reinkarnację, to na pewno uwierzysz w następnym.
 Śmierć nie jest końcem świata, tylko początkiem następnego. I jeśli spojrzymy na to z tej perspektywy, to każda katastrofa staje się mniej straszna.


Co się dzieje, kiedy ludzie przeżywają jakieś cierpienie?

Ludzie od zawsze mają tendencję do tego, żeby kogoś obwinić. I to jest kolejna rzecz, której nie warto robić: nie obwiniamy. Na przykład kiedy mamy kłopoty w związku i zrywamy, albo bierzemy rozwód. To się zdarza w życiu; wielu z was przez to przechodziło, a jeśli nie to pewnie przejdzie. Ale co robią ludzie, kiedy z kimś zerwą? Szukają winy. To jego wina! Czemu byłam taka głupia; musiałam zwariować, że z kimś takim chodziłam! Znajomi mówili, że to niedobry człowiek, a ja i tak to zrobiłam. Albo winimy samych siebie: mogłem bardziej ją wspierać, mogłem więcej zrobić, mogłam tyle nie pracować.
To nie jest niczyja wina. Rozstania się zdarzają.  Czemu to się stało? Jeśli to czyjaś wina, to może można to naprawić? To niczyja wina, więc musisz po prostu z tym żyć. Ile razy, kiedy doświadczamy rozczarowań w życiu, zaczynamy szukać winnych? Zamiast to zaakceptować. I szybko przejść dalej. 


Najważniejsze jest to, żeby stanąć w prawdzie. Prawda jest bardzo ważna. Powinna być ważna. Prawda jest najwyższym priorytetem.

Bycie szczerym, prawdziwym i zaakceptowanie tego, co się stało. Bo jak tylko stoimy w prawdzie, to możemy coś zrobić. Wybaczenie oznacza, że nie winimy nikogo...."

wg buddysty Ajahn Brahm  

http://sasana.pl/tragiczne-zdarzenia-we-wspo-lczesnym-s-wiecie

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 753
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 599
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 787
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 797
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 886
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 764
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 960
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 570
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 855
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 738
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 557
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 513
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 510
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 637
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Serpico,  25 dni temu

Czemu akurat te gwiazdy miałyby być głupie ? Top duchowych guru, to też gwiazdy :), nie chciałby pan się spotkać z Tolle i zobaczyć jaka jest prawda ? Czy faktycznie jest taki jakim się przedstawia ?
Reinkarnacja nie jest faktem, a co do spotkań to mi to do niczego nie potrzebne, kasę bym odłożył, a na spotkania wysłał tych którzy się posiłkują znanymi postaciami.

Ja mam przyjaciela

...  wyświetl więcej

@Serpico: Zgadzam się z Panem. Zrobiłbym podobnie. Pozdrawiam Serdecznie

  Serpico,  25 dni temu

@Marcin Sznajder:
Wie pan ... dla mnie teoria reinkarnacji posiada wiele "luk", w artykule jest że są na nią dowody, przykładowo będą to dowody typu pamięć poprzednich wcieleń, pominę kwestię tego czy dana osoba mówi prawdę, dalej jest już ciężej, historia świata jest pełna zbrodni, różnych, czynionych przez różnych ludzi, jednak te osoby, nazwijmy "dusze", musiałyby być w czyjejś "linii in ...  wyświetl więcej

  Serpico,  25 dni temu

@Marcin Sznajder:
Nie negatywne, negatywnego, w każdym razie dla mnie teoria reinkarnacji, jest jakby niesprawiedliwa.

  Serpico,  25 dni temu

Nasunęło mi się coś do przemyślenia, te gwiazdy od RD itd, to też w pewnym sensie aktorzy, odgrywają rolę, tak jak gwiazdy Hollywood, jednak różnica jest taka, że przy gwiazdach Hollywood, wie się że jest to iluzja i gra aktorska.
Warte przemyślenia, sądzę że warte, dlatego ja osobiście od tego się trzymam z daleka, poza tym po prostu tego nie potrzebuje.

  Henear,  25 dni temu

Lepiej zaakceptować śmierć jako koniec, lub też wielką niewiadomą.
Zamiast wierzyć w niesprawdzalne, lepiej żyć na miarę swoich możliwości - nieograniczonym teologią, wolnym od narzuconej wiary.
Wyobraź sobie... - nie dzięki.

  Koriolan,  25 dni temu

@Henear: jeżeli wyobrażasz sobie, że śmierć to koniec ...
To po prostu .... Wyobrażasz sobie ...

  Henear,  25 dni temu

@Koriolan: Odkrywcze. Nie wiesz co jest po śmierci, tak samo nie dysponujesz czymś czego nie posiadasz.
Biedni nie są bogaci, brzydcy nie są piękni itd. Możesz im to wmówić, nie zmieni to jednak rzeczywistości.

  Koriolan,  25 dni temu

@Henear: odkrywcze ... Bo uznaje, że wierzący w Boga i w nic jest tym samym wierzącym.
Lub inaczej ...
Każdy inaczej wyobraża sobie prawdę ...
Bogactwo jest względne ...
W Afryce bogaty jest ten co ma kozę. W USA gdy zarabiasz 5 tyś zł jesteś biedakiem.
I chodzi o to by zobaczyć tą względność ...
Zrozumieć ją, żyć nią ....

  Koriolan,  25 dni temu

@Henear: lub inaczej ....
Społeczeństwo wychowuje ludzi na swoje kopyto. W wyniku tego ludzie są egoistyczni, lękliwi i cierpiący. Chodzi o zrozumienie tego.
Ten artykuł próbuje ludzi pozbawić lęku, dlatego jest fajny.
Metodę pozbawiania siebie lęku można wybrać.
Tutaj jest buddyjska metoda.

@Koriolan: a jak ja sobie wyobrażam masło, że jest maślane to ono jest maślane czy to tylko moja iluzja ?

  Henear,  25 dni temu

@Koriolan: Niby w jaki sposób? Ci, żyjący według własnych standardów wyznaczają sobie własne wyżyny, stan satysfakcji z siebie. Ich nie obchodzi czy są bogaci w afryce czy też co myśli o nich Amerykanin.
Na tym polega niezależność umysłowa że nie trzeba postępować według narzuconego wzorca.
Można wykorzystać istniejące wzorce do swoich celów, jednak nie uda ci się przekonać ludzi że np. pomarańczowy to nowy czerwony. Możesz próbować jednak to będzie propaganda.

  Koriolan,  25 dni temu

@Hamilton: chcesz coś powiedzieć mądrego ?
Czy tylko zaistnieć na eioba ....
By nie zniknąć ....

@Koriolan: inaczej Kori. Jak dziecku umrze matka to ono płacze z żalu czy płacze, bo mu tak zabełtali we łbie ci nieośficyni ? Ty to inaczej widzisz boś po operacji mundry jak kot Maciej.

  Henear,  25 dni temu

@Koriolan: A przyszło ci kiedyś na myśl że ludzie są egoistyczni, lękliwi i cierpiący nie przez społeczeństwo, tylko z powodu swojej własnej natury?
Ten artykuł nie jest fajny, bo oferuje bańki mydlane - śmierć to rzeczywistość, ludzie znacznie więcej zyskali by gdyby oswajali się z widokiem ciał swoich zmarłych. Mniej żyli w wyobrażeniach a bardziej zainteresowali się swoim ciałem, zdrowie ...  wyświetl więcej

@Koriolan: chcę złapać kilka czerwonych punktów, bo nie mam z czym lecieć na rynek hi hi.

  Koriolan,  25 dni temu

@Henear: w skrócie ...
Ten świat jest tylko propagandą łącznie z buddyzmem, katolicyzmem, ateizmem, szatanizmem itd. itp.
A więc jakie byś nie wybrał schematy, wartości, to i tak będzie propaganda.
By odnaleźć prawdę należy przekroczyć ten świat, tą propagandę.
.
W/g mnie by odnaleźć swoją naturę należy się pozbyć całej propagandy ...
(Ego, wychowania, ocen itd.)

  Koriolan,  25 dni temu

@Henear: na razie muszę przerwać gadkę bo wyjeżdżam ...

@Koriolan: musisz przerwać gadkę i teraz nie wiem czy się z tego cieszyć czy smucić. Kori nie pozostawiaj nas bez pouczenia. Która reakcja będzie właściwa ? Na wszelki wypadek cieszę się pogrążony w smutku i płaczę radośnie.

  Serpico,  25 dni temu

@Henear:
Czemu to musi być zawsze odniesienie do katolicyzmu ? Ile osób na eiobie które często piszą o alkoholu, albo że piją, to katolicy, powiedzmy praktykujący, czy też wierzący ? Żadna ? Pewnie żadna, za ich nałogi odpowiedzialny jest katolicyzm ? Poza tym w stosunku do PRL, spada liczba palących, pijących nałogowo pewnie także.

"Z danych przesłanych w godzinach popołudniowych P

...  wyświetl więcej

  Henear,  24 dni temu

@Serpico: Katolicyzm to nałóg.

  Serpico,  24 dni temu

@Henear:
"Dewastujące zdrowie skutki palenia są wszystkim znane. W tym miesiącu opiszę jak znany
lekarz nie potrafił pozbyć się nałogu palenia. Zygmunt Freud ur. w 1856 roku był światowej
sławy austriackim psychiatrą znanym jako twórca psychoanalizy.
Po ukończeniu medycyny na Uniwersytecie Wiedeńskim ze specjalizacją neurologiczną, spędził
w Wiedniu niemal całe s ...  wyświetl więcej

  Serpico,  24 dni temu

@Henear:
Katolicyzm, to katolicyzm, nie musi być nałogiem, palenie owszem przeważnie jest, ponieważ nikotyna jest silnie uzależniającą substancją, korelowanie palenia, alkoholizmu z katolicyzmem i negatywne podejście do katolicyzmu jako takiego na siłę, przypisując mu wiele rzeczy, za które katolicyzm nie jest odpowiedzialny, może także stać się nałogiem.

eligia i tyle, palenie i po

...  wyświetl więcej

  Henear,  24 dni temu

@Serpico: Nie wiedziałem tego o Freudzie, ciekawe.
W każdym razie uważam że katolicyzm zdrową filozofią nie jest.
Sądzę że na dłuższą metę jest szkodliwy dla zdrowia psychicznego. Ktoś się lubi truć, w porządku.
Tyle niech nie namawia do tego innych, reklamując jako środek na problemy.

@Henear:
Hm ... moim zdaniem, obojętnie co to będzie, czy buddyzm, RD, katolicyzm, jeśli nie stanie się rdzeniem życia, ale czymś dodatkowym, wtedy nie jest takie toksyczne, no ja akurat wiedziałem, tu tego nie ma, ale on był nawet na detoksykacji od nikotyny, wydaje mi się że nikotyna podnosiła mu koncentrację uwagi, tak działa, ale cygara się pali jednak inaczej, nie zaciąga dymem, cały c ...  wyświetl więcej

  Serpico,  24 dni temu

@Henear:
Niewiele, techniczny, to też kwestia pewnie jakich ludzi się zna, ja nie miałem nigdy w życiu do czynienia z katolikami którzy chcieli mi narzucić swoje poglądy, a znałem iluś, nikt także mnie nie namawiał do nich.

Rozsądek mówi, że nie ma się co cieszyć z czyjejś śmierci, czy nadchodzącego własnego odejścia. Chyba że jesteśmy już bardzo starzy. Najwyraźniej odczuwa się to, ten smutek, gdy umiera dziecko a wcześniej jeszcze długo cierpiało, bo choruje. I się to widzi. A czemu brak radości? Mogłoby żyć, odczuwać, cieszyć się tym co jest tutaj. A tamto, mgliste to, i nie pewne. Powielę banał, że nikt stamtąd n ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  25 dni temu

@Janusz Nitkiewicz: w/g mnie prawda jest taka ...
Smutek - "To nasza kultura narzuca nam te emocje. To nie jest naturalne. Powiedziano nam, wyprano nam mózgi, że mamy być smutni kiedy ktoś odchodzi."

@Koriolan: Gdy tracisz coś cennego, nie jesteś smutny? Gdy umiera jego dziecko, to tylko wariat mógłby się z tego cieszyć. To wprogramowane? Dla mnie to normalne odczucie.

  Hamilton,  25 dni temu

@Janusz Nitkiewicz: Kori się będzie cieszył, bo wszyscy mają mózgi wyprane a Kori sobie nie dał wyprać. Obszukali go w tej pralni mózgów i niczego takiego nie znaleźli.

  Koriolan,  25 dni temu

@Janusz Nitkiewicz: a kto powiedział, że dziecko jest cenne ?
W innych społecznościach cenny jest mężczyzna zdolny do zdobywania pożywienia.
Ogólnie ....
Zauważ, że to społeczeństwo określa wartości rzeczy.
Np dla Eskimosa samochód jest zerową wartością. Dla Polaka Porsche ma ogromną wartość.
.
Nie przypisuje mi radości z powodu śmierci dziecka. Dla mnie ś ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  25 dni temu

@Koriolan: hi hi, wróble ćwierkają, że najważniejsza jest prawda Koriolanka, który wszystko widzi inaczej, bo łoś ficuny jezd jak mało kto.

  Koriolan,  25 dni temu

@Hamilton: już tutaj zaistniałej. Teraz możesz sobie pogadać z zielskiem. Może coś mądrego wymyślicie ?

  Serpico,  25 dni temu

@Koriolan:
No tak, jest cenny mężczyzna który zdobywa pożywienie dla siebie, a nie dla partnerki, ani też dzieci które z nią ma, zdarzają się, ale czy są rzeczywiście cenni ? Podać przykład ? Twoje myślenie jest tragicznie rozdeptane.Ten cenny mężczyzna z twojego komentarza, stojący w antagonizmie do ... ee... hm... a nie ważne w sumie, no więc stojący w antagonizmie do "nie ważne w sumie, bo to pewnie iluzja", nigdy nie był dzieckiem ?

  Hamilton,  25 dni temu

@Koriolan: bez ciebie nikt niczego mądrego nie wymyśli. Ty jesteś wszystkim pępuszku. Ty chłopie szoruj do vivi kulać kluski śląskie z oścarem. Będziesz mu ględził i medytował czy palcem zrobić dziurkę w klusce czy pogłębić dziurkę w nosie. Będziesz jeszcze bardziej ośficuny niż teraz.

@Hamilton: oj tępaku. Tępaku. Stary a głupi. Żal.

  Koriolan,  25 dni temu

@Who cares: nie trzeba nikogo żałować ...
Tak ham-ilton jak i serpico dokonują WYBORU kim chcą być.
Ale fakt ...
To kim jest ham-ilton jest żałosne ...

@Koriolan: strasznie żałosny buc bez pojęcia o czymkolwiek. Pisałam kiedyś. To zły człowiek. Szczuje serpa. On już kończy żywot. Pinczer nic o nim nie wie i ostatnie lata strawi plując tu jadem w samotności. A mógł inaczej

  Koriolan,  25 dni temu

@Who cares: eeee ...
Demonizujesz biedaka. To stary schorowany człowiek z zabetonowanym mózgiem. Potrafiący mówić tylko o czerwonych punktach, kozi bozi i tabliczce na moim czole.
Nie może już bzykać i nic go na tym świecie nie cieszy ...
Po prostu trup ...
A serpo sam chce być takim chamem. Zajmować się jedynie cudzym życiem ... Bo jego prywatne życie to chujoza.
Więc podbudowuje się Twoim, moim czy Wróbla życiem ...

@Koriolan: niech mu na zdrowie. Szkoda ze wtedy nie było takich technicznych rewelacji. Pewnie Eioba miałaby relacje video z rżnięcia. Ale szkoda o tym. Uciekam na kolejną imprezę i powoli szykuje się do kilkutygodniowej podróży. Lot za chwile.

  Serpico,  25 dni temu

@Who cares:
Może mieć teraz, w końcu cały czas o tym piszesz, to zrób video, nie byłoby relacji, ponieważ odmówiłem, to z czego relacja ? Prawda ci znów nie odpowiada ? Przypomnij sobie kto zaoferował na imprezie gdzie się poznaliśmy spotkanie pierwsze, ty, czy ja.
Następnie przypomnij jak łaziłaś po chacie i w czym, w sumie byłem zdziwiony, no cóż teraz to mnie nie dziwi hahahahahha ...  wyświetl więcej

  Serpico,  25 dni temu

@Koriolan:
Tak tak już to czytałem, nie Wróbla tylko Piotrusia, który nawrzucał temu ojcu Leonowi, że nosi pedalskie koraliki, żeby kojarzyć się z buddyzmem, oczywiście nie wpadł na to że powiązał buddyzm z "pedalstwem" jak określił homoseksualizm, następnie pisał o sobie w dwurura odnosząc do bycia biseksualnym.
Co mi kazał ci przekazać ? Że jestem bystry ? Jestem, on nie jest HAAHA ...  wyświetl więcej

@Who cares:
A ty pogrzeb jeszcze w tej zdezelowanej alk głowie i sobie przypomnij arty o tłustych guru z netu, siedzących na zasiłkach socjalnych, miss myślenia, twoje arty i proszę spadać i nie zaczepiać kogoś kto jest 1000 razy bardziej inteligentny niż ty kiedykolwiek byłaś, bo będą kary !

Cały czas durne gadki o porównywaniu, jak się porównam, to mnie telepie, pusta do granic mo

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  25 dni temu

@Who cares: krulowa odlatuje na nowej miotłe czy na tej od Zelmera.

  Hamilton,  25 dni temu

@Koriolan: no Kori inni to tylko słowa a u ciebie 13 tys. czerwonych szkiełek. Idź powymieniać się z dzieciakami. Będziesz najważniejszy w całej piaskownicy.

  Koriolan,  25 dni temu

@Who cares: he he he ...
On nie może do tej pory poradzić sobie z tym, że odłożył słuchawkę ....
Nie może się z tym pogodzić już tyle lat ....
A co dopiero gdyby się rżnięcie odbyło ...
Z tysiąc razy by już chyba umarł ...
A może byś go ozdrowiła ?

@Koriolan: eeeee tam demonizujesz 60 letni młodzieńcze z mózgiem 6 latka. Kogo interesuje twoje życie.

@Koriolan: pozwolę sobie to przemilczeć. :):). Niech projekcja trwa. DZis kilka h słuchałam nowin o psychice. Mamy wpływ ogromy na pamięć i wspomnienia. To jedynie osobiste wymysły. Zasiadamy do tortu. Miłego wieczoru

  Serpico,  25 dni temu

@Who cares:
To jak już zasiądziesz, przypomnij sobie jak się dosrałaś że spałem z dziewczyną którą wracając z knajpy przenocowałem, siedziała w bramie na schodach, zrobiło mi się jej żal, spytałem czemu tam siedzi, okazało się że za jakimś facetem przyjechała, zakochana wielce i siedziała na schodach w nocy, spytałem czy ma gdzie spać, nie miała.
Zabrałem ją do domu zrobiłem kanapki, ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  25 dni temu

@Who cares: łał jak znam życie to tort sprowadzony z paryża albo wiednia. Twoje wysublimowane podniebienie Polskiego by już nie przelknęłło. Chyba, że zostały od wczoraj kluski śląskie i oscar coś pysznego wyczarował. Upewnij się czy to aby nie dla koleżanek dede.

  Serpico,  25 dni temu

@Who cares:
Pewnie że mamy, z tego co nieraz pisałaś to wynikało że się nigdy nie znaliśmy, jeszcze myliłaś swoich facetów haahha .... teraz to jeden łoś, to nie ma pomyłek hahahh ......
To milcz, pomilczymy, jak widzę te twoje gadki że ty komuś pomagałaś, to się zwijam ze śmiechu, całe życie wymagania, od innych, tak łatwo, powinnaś sobie przypomnieć.

@Koriolan:
W ogóle co ty piszesz ? Około jej i mojego wieku już byłeś out of order , wyglądasz jak widać, z opisu, żresz pół apteki, na stawy, na nadciśnienie, na wątrobę nie ma sensu, bo nie istnieje, nerki do widzenia, ale ktoś jest stary i schorowany hahaha.........

Jeszcze ta twoja legendarna spojówka, czy tam źrenica.

To wszystko poprawiasz tymi wiśniówkami, no taki jest opis.

  Koriolan,  24 dni temu

@Who cares: ja jestem chyba jeszcze większym ekstremistą ...
W/g mnie WSZYSTKO zależy od nas
Nawet choroby psychiczne. Widzę to sam po sobie bo wyszedłem ze sporej depresji. Owszem, miałem szczęście i trafiłem na RD. Inni ludzie nie mieli tyle szczęścia ...

  Hamilton,  24 dni temu

@Koriolan: hahaha - Kori na to RD trafiłeś jak nadepnąłeś na te grabie w trawie ? Aha i stąd to twoje oświecenie. Paczaj jak cię to długo trzyma. Masz szczęście, że cię nie zabiło.

@Koriolan:
Zostawiłeś żonę i 12 letnie dziecko, żeby hasać na randkach w necie i popijać, wartościowy mężczyzno, tyle wynika z opisu twojego, a pewnie było tak że żona ci zapaliła buta, a nie że ją zostawiłeś, jak w opisie.
To jest wychodzenie z depresji ? Ciekawe dość.

To wynika cymbale z twojego opisu, pewnie dużo ludzi okłamałeś, co z tego masz ? Za dużo to z tego nie masz

...  wyświetl więcej

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
A tak, dochodzi jeszcze jeden wnerwiający punkt, kiedyś coś majaczyłeś o "chodzeniu w twoich butach", z jakich powodów ktoś ma to rozumieć ? Tych powodów nie ma, te podejście także dotyczy i Krzywego i Vivi i Podobnego, chcecie żeby ludzie poczuli to co wy czuliście, a tak nie ma i ta chęć w was jest poniekąd obrzydliwa.
Z paru względów, także dlatego że sami sobie ułożyliście życia, nikt za was tego nie robił.

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
Znów nawaliłeś bzdetów, to co wy w takim razie chcecie ? Sami robicie opisy swojego życia prywatnego, w takim razie po co te opisy ? Znacznie szybciej wy chcecie się dowartościować tymi opisami niż ja, waszymi opisami.

Co ty w ogóle piszesz hahah ? Komu ma podnieść wartość to co ty piszesz o sobie haahha ? Ty w ogóle jeszcze kontaktujesz w miarę co ty piszesz ?

Zn

...  wyświetl więcej

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
Co bzdety, co ja mogę wiedzieć o życiu prywatnym Wróbla, rzuca jakimiś gadkami o juhasach alkoholikach po czterech klasach, pracujących dla niego, w międzyczasie pisząc te bzdury które on wypisuje, tyle mogę wnioskować, wnioski nie są delikatnie rzecz ujmując ciekawe, itd, itp.

Ja w ogóle nie znam ludzi z samą podstawówką haha ... a co dopiero z 4 klasami, gdzie reszta kl

...  wyświetl więcej

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
Słuchaj mało sympatyczny koleżko, nie pieprz bez sensu, już się w real napieprzyłeś bez sensu, wiem co robisz bo to widać, tak jak wiem co robi Vivi, w sensie tu, wybieracie co chcecie powiedzieć, wiesz gdzie sobie włóż tego typu transparentność ? Do dupy, dokładnie tam. Na dodatek wymagacie od innych spowiadania się, dopchajcie sobie transparentność w waszym wydaniu, wymaganiami ...  wyświetl więcej

Dziękuję za komentarze. Artykuł jest kontrowersyjny i przedstawia buddyjskie podejście do dramatycznych zdarzeń w naszym świecie. Od dawna interesuje mnie "postać" Ajahn Brahm - autora tego podejścia. Pozdrawiam Serdecznie
PS Całość (mowa Ajahn Brahm) http://sasana.pl/tragiczne-zda(...)-wiecie

.

Jeszcze fragment z tej mowy Ajahn Brahm

Problem polega na tym, że mamy strasznie wysokie oczekiwania.

"Jeśli spojrzymy na media, to chłopcy są prezentowani jako twardzi, przystojni, zabawni; jako ktoś, kto zawsze będzie przy tobie, zawsze cię rozerwie, ale zamknie się kiedy nie będziesz chciała z nim rozmawiać. I dlatego niektórzy mówią, że jeśli chcesz partnera, który zawsze cię r

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  24 dni temu

Henear: "ludzie są egoistyczni, lękliwi i cierpiący nie przez społeczeństwo, tylko z powodu swojej własnej natury?"
Przemyślałem to jeszcze raz ...
Masz rację, to co obserwujemy u ludzi wokół to ich egoistyczna natura z której wynika lęk i cierpienie
Idąc np za Nietzschem tą naturę i sposób życia można nazwać zwierzęcą. Nietzsche odkrył drugą naturę i nazwał ją nadczłowiekiem ...  wyświetl więcej

@Koriolan: wystarczy zacząć czytać te twoje wypoty 'nadczłowieku' i zaczyna się cierpienie. Ból zęba przy tobie Kori to pikuś.

@Koriolan: napadną cię, pobiją, okradną a ty 'nadczlowiek' na OJOM-mie podłączony do kroplówek podszczypujesz radośnie pielęgniarki połamanymi kończynami. Bo Netzche coś odkrył.

  Koriolan,  24 dni temu

@Hamilton: nooo ...
Dzień masz już zaliczony ...
I to dwukrotnie ...
Marcin też się ucieszy bo lubi Twoje dowcipaski ...

@Koriolan: noooo, to teraz ty zaliczaj, bo z czym polecisz na rynek 'nadczłowieku'. Z Nitzchem.?

  Koriolan,  24 dni temu

@Hamilton: rozumiem, że jesteś starym grzybem i masz problemy z nazwiskiem Nietzschego ...
Ale rozumiem Cię grzybie ...

@Koriolan: ty jesteś już tak łoś ficuny młodzieniec , że prosta gra słów to dla ciebie czarna magia. Hi hi. Za dużo czasu spędzasz przy kawie i Paczkach w Aógustowie populisto publicystyki.

  Henear,  24 dni temu

@Koriolan: Słabe wzory do inspiracji. Jednego (o ile istniał) powiesili na krzyżu, drugi przewodził działalności przestępczej a trzeci był psychicznie chory. Nie wspominając już o ich charakterach.
Sorry, ale te artykuły Marcina z mądrymi, współczującymi mnichami są raczej pisane dla ludzi chorych, starych, tych co już niewiele mogą. Zalecają więc potulność, przebaczenie, trzymanie diety... ...  wyświetl więcej

@Koriolan: tobie się wydaje, że jak będziesz po 16 godzin pierdolił o Niczym to zostaniesz filozofem.

@Henear: nie sądzę, by kormoran czytał Nietzschego. Usłyszał o nim w kolejce po wiśniówkę w nocnym albo na obsikanej ławeczce przed.

@Koriolan: nie każdy ma grzybicę stóp od nierobienia 'nietzschego' pożytecznego oprócz ględzenia.

  Koriolan,  24 dni temu

@Henear: nie masz racji co do wieku. Buddyści to raczej młodzi ludzie. Byłem na kilku kilkudziesięciu osobowych wykładach. Większość to młodzi ludzie, maks 35 - 40 lat. Było kilka starszych osób ale to rzadkość. Opisuję ośrodki w Krakowie i okolicach. Ale masz rację, że to nie dla wszystkich.
Używam takiego zestawu nazwisk bo w/g mnie wszyscy oni opisywali to samo tylko osiągane na innych drogach, w inny sposób.

  Koriolan,  24 dni temu

@Henear: z drugiej strony, masz rację, że buddyzm, chrześcijaństwo itd. nie jest drogą, metoda do osiągania władzy, majątku i wartości materialnych.
A więc Ci co chcą dużo mieć wladzy i pieniędzy niczego nie znajdą w buddyzmie. Buddyzm pokochają Ci, którzy chcą przyjemniej żyć, być radosnym i szczęśliwym. Już to pisałem, wyrażając buddyzm jako naukę życia w największym skrócie to jest to je ...  wyświetl więcej

@Koriolan: hahaha - nie masz racji ale z drugiej strony masz rację bo na tych spotkaniach dla młodych buddyniow był jeszcze Kori - 60 letni młodziutki adept na mnicha Dalajlamę z Pacanowa, który opisywał jak to widzi inaczej.
.

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
cytuję Koriolan:
"Buddyzm zrobił fajna rzecz. A mianowicie ...
- opisał zwierzęcą naturę człowieka, jako cierpiącego, lękliwego, egoistycznego,
- stwierdził, że egoizmu, lęku i cierpienia można się pozbyć,
- opisał, jak przejść od egoistycznej do człowieczej natury.
Podobnie robi to Jezus, Osho, Stachura i podobny. "

cytuję SZEF, 17 godz

...  wyświetl więcej

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
17 godzin temu napisałem co robisz, a ty to następnie zrobiłeś haaahhahah........................
Jeszcze pewnie tłusty kretynie mi wypowiedź gdzie pisze w jaki sposób argumentujesz, zminusowałeś pewnie, a potem ją potwierdziłeś sam.

Co według ciebie ? HAHAAAH

Według ciebie trzepiący się 60 letni alkoholik z Tesco, uzależniony od japońskiego porno, to taka

...  wyświetl więcej

  Serpico,  24 dni temu

@Henear:
Hm... wiesz .. nie do końca, ludzie mają dane predyspozycje, człowiek o predyspozycjach humanistycznych, nie zostanie wybitnym fizykiem, nawet gdyby się nie wiadomo jak starał, ja jednak teorię i filozofię Nietzsche wkładam w bajki z całą resztą.
Bycie bardziej inteligentnym, jest często bujaniem właśnie w obłokach.

Napoleon popełnił błąd, Hitler go powielił, to się

...  wyświetl więcej

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
Za dużo o Nietzsche nie wiem, dość szybko zanegowałem i już mnie on nie interesował, ale z tego co piszesz, to ty nie wiesz kompletnie nic.
Jesteś grubo pierdolnięty, większego egoistę niż ty, to ciężko znaleźć, nadal się nie dowiedziałem na czym polega twój altruizm, albo polegał kiedykolwiek w tym twoim sp.. życiu.Nie dowiem się bo nigdy nie polegał na niczym, chyba że t ...  wyświetl więcej

@Koriolan: moc osobowości wsadzamy w portale randkowe by coś przelecieć a potem opieprzamy się całymi dniami ględząc i smędząc o RD.

@Koriolan:
Vivenstein niech uderzy w buddyzm, może przestanie jarać się pierdoletami, jak Iphone 11, a ty w międzyczasie kierowniku duchowości, wyjaśnisz jej że Iphone, należy do rzeczy ziemskich, inaczej będzie żyła w lęku i cierpieniu, że nie ma z czego zajebać seflie hahahhahaha .........

HAAHAH ty tłusty zakłamany pieprzony grubasie z poczwórnymi standardami haahha.......

...  wyświetl więcej

@Koriolan: wysłałam ci z dzis Zdjęcia z najnowszegi iphona. Boziuuuu. I na jogusie 920 paczam. Ale dość on tym. Lex na dole I jade na Lotnisko. Milego wiczoru

  Serpico,  24 dni temu

@Henear:
Rozpatrywanie Jezusa jako kogoś słabego to chyba błąd, katolików jako słabych też, Hitler uważał Jezusa za bohatera, a struktury Watykanu za zbliżone do ideału, przez to że przetrwały wieki, ci mnisi pustyni o których majaczy Koriolan, nie wiedząc nawet kim byli, to zalążek zasad surowego życia, te zasady później przeszły do zakonów, zasady tych mnichów pustyni.

  Serpico,  23 dni temu

@Who cares:
To niech ci wyjaśni że po śmierci to nie będzie miało znaczenia, bo zostanie i ulegnie rozpadowi, wyjaśnia to wszystkim, czas na ciebie, potem może się zająć twoim wybujałym w ego i przerośniętym poczuciem wartości, zbudowanym na takich elementach jak 10 lat młodszy partner, co co chwilę powtarzałaś, który akurat chyba nie ma wartości w ogóle, skoro nie mógł znaleźć 10 lat młods ...  wyświetl więcej

@Who cares:
Nie wałęsaj mi się tutaj paniusia, nie wałęsaj i nie jaraj fonami z promo przy abonamencie, oraz kluskami "śląskimi" z Walmartu. Miałem dopytać co mają na opakowaniu napisane, "Śląsk jest nasz" ? Coś w tym stylu ? Niemcy nadal uważają że Śląsk jest ich, a nie jest i drą te niemieckie japy na wrocławskim rynku, zabrać ich proszę do siebie, z tym darciem pysków.

Paszła won

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  23 dni temu

@Who cares: miotłę ci na lotnisko wywlekli. Paczaj ludzie som bez serca. Nic tylko na złość zrobić. Te nowsze miotły mają pilota na baterie. Na Amazonie po euro.

  Koriolan,  23 dni temu

@Who cares: trzymaj się i wysokich lotów ...
Kup sobie wreszcie samolot zamiast nowego Lexusa :-)))

@Koriolan: mam do dyspozycji maszyny p. Kupiliśmy kiedyś razem latające wiec jak coś to luz. Do lexusa 420 mam słabość. Niech stoi w garażu.

  Serpico,  23 dni temu

@Who cares:
Iśmy iśmy , cale życie na iśmy i okay, różni są ludzie nie ? Ano różni.Wiesz do czego słabość ? Do iśmy pani silna :), no cóż każdy ma jakiś potencjał.
Część kobiet ma tylko iśmy :), bywa i tak, takie życie :), jakoś nie przepadam jak skaczą do tych które nie są iśmy, ponieważ są silne.

Życie to zmiana, nieustanna zmiana, u niektórych tylko część "iśmy" się zmienia, bywa i tak, takie to życie rożne dla różnych ludzi.

  Hamilton,  23 dni temu

@Koriolan: hahaha - Kori ty sobie też kup miotłę. Polecisz na rynek, pokażesz tabliczkę z ilością komentów i pozamiatasz. Będzie wreszcie z tego jakiś pożytek. Bierz przykład z vivi - krulowa a się nie wstydzi ani latania ani zamiatania po imprezie.

  Hamilton,  23 dni temu

@Who cares: przed chwilą pisałaś, że Lex stoi pod domem i jedziesz na Lotnisko, a teraz stoi w garażu. To jednak po miotłę tramwajem. Rozumiem trza oszczędzać.

  Serpico,  23 dni temu

@Who cares:
Jakie maszyny ?
"Kradli Lexusy, Toyoty, BMW
Z ówczesnych ustaleń wynikało, że grupa przestępcza działała od 2009 roku, kradnąc przede wszystkim samochody, których wartość liczono w setkach tysięcy złotych. Były to m.in. Lexusy, Toyoty Landcruiser, BMW X5 i X6, oraz Mercedesy. Każdy z członków gangu miał przydzielone konkretne zadanie. Jedni zajmowali się szukaniem ...  wyświetl więcej

  Serpico,  23 dni temu

@Who cares:
W sumie to nigdy się nie interesowałem skąd był "ten lexus". "Ziomek" powiadasz jest w top 100 Forbes ? Ciekawe który ? Czas chyba się zainteresować, tak na wszelki wypadek, te twoje wyskoki z niebieskimi kartami itd.
Sama historia Łoscara, hm hm... waniajet mi to z rosyjskiego niuniek.

No cóż, uważam że całkiem uczciwe życie jest lepsze, z naciskiem na CAŁKIEM.

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  23 dni temu

@Who cares: hahaha - masz tego iPhona na karbid czy już tego nowszego na korbkę ? Te na korbkie Mariolek przerabia na lokówki czy papiloty. Tak jakoś. Te na karbid mu wybuchały w rencach.

@Hamilton: ha ha ha dziadu. Ha ha ha

  Hamilton,  23 dni temu

@Who cares: to jednak nisko zamiatasz zamiast wysoko latać.

  Koriolan,  23 dni temu

@Who cares: fajny byłby helikopter ...
Mogłabyś ładować pod domem :-)))

  Serpico,  23 dni temu

@Who cares:
Ten lexus był na sprzedaż, a skąd był dokładnie ? Był sprowadzony, a skąd ? Tyle pamiętam, z niebieską kartą i wiśniówkami na czeskim spirytusie idę tym razem na policję.
Cale życie uczciwie żyje i mam takim ludziom pozwolić po mnie deptać ? Nie śmiej się bo mam nadzieję i coś mi mówi że tak będzie szybciej się twój śmiech skończy niż ci się wydaje i jego też, po mojej st ...  wyświetl więcej

  Serpico,  23 dni temu

@Who cares:
Co powiesz policji jak cię wezwą do wyjaśniania ? Że "Ziomek" jest z Forbes ? Postraszysz kontaktami byłego męża jak Olka ? Co zrobisz ? Hm ? Maile z groźbami im wyślesz ?
Powiesz że Oscar mógłby ich zabić, ale jest potulny ? Co zrobisz pani mądra ?

  Henear,  23 dni temu

@Serpico: Tobie (i każdemu w zasadzie) polecam lekturę "Antychrysta" Nietzschego.
Wnikliwie napisana krytyka Chrześcijaństwa, nie jest długa a otwiera oczy.

  Serpico,  23 dni temu

@Henear:
Ale mi to do niczego, ja jestem ateistą, za samym Nietzsche nie przepadam za bardzo, poza tym po prostu nie wierzę w jego filozofię.Sam mogę napisać krytykę chrześcijaństwa, ale to mi do niczego nie potrzebne także, w zasadzie krytykę religii jako takiej.Chrześcijaństwo skrytykował,a co z resztą ?
Ja jestem ateistą od wczesnych lat młodości, między innymi dlatego nie "kupuję ...  wyświetl więcej

@Henear:
Jestem a filozoficzny, kiedyś się wziąłem za historię filozofii i mi wyszło, że albo się kłócili, albo zmieniali szkoły kłócąc się, albo kogoś ktoś dymał hahah ...
No niestety tak mi wyszło haah ....między innymi dlatego że tak było, krótka krytyka filozofii jako takiej :)
Mogę jeszcze jeden żart, tylko do siebie nie odnoś.Olek miał kolesia który miał jazdy z nadludźm ...  wyświetl więcej

@Henear:
Kiedyś to pisałem, z części Dyl się śmiał, jak szedłem do bierzmowania, to z myślą, że może kiedyś będę się żenił i przyszła żona będzie chciała ślub kościelny hahaha .., następnie w liceum, jak pomyślałem że być może kiedyś będę się żenił, to bałem się że będę musiał chodzić na te nauki przedmałżeńskie i tego słuchać hahahha ........
Okazało się że w sumie niepotrzebnie, bo ...  wyświetl więcej

@Henear:
Jednak nie czytałem.

"Potępieniem chrześcijaństwa nie chciałbym dopuścić się krzywdy na pokrewnej religii, która ilością
wyznawców nawet przeważa: na buddyzmie. Obie
łączą się z sobą jako religie nihilistyczne — są religiami décadencc —, obie są oddzielone od siebie w najprzedziwniejszy sposób. Że je teraz porówny ­
w a ć można, za to krytyk chrześcijań

...  wyświetl więcej

@Henear:
"przeciw niej Budda
zabiega higienicznie. Stosuje przeciw niej życie na
wolnem powietrzu, życie wędrowne; umiarkowanie i wybór w pożywieniu; ostrożność względem wszystkich
spirituosa; tak samo ostrożność przed afektami, które
żółć wzburzają, rozpalają krew: żadnej troski, ani
o siebie, ni o innych. Wymaga wyobrażeń, które ani
nie darzą spok ...  wyświetl więcej

@Henear:
Hm .. można potraktować jako "ciekawostkę", wygląda jakby ktoś dostał szajby i jest bardziej zacietrzewiony niż top walczących ze Szwecji z katolicyzmem w Polsce i jeszcze bardziej chaotyczny, skacze po tematach, gloryfikuje buddyzm pisząc bzdety typu, że w buddyzmie nie ma ascezy.Jak nie ma ? Co z medytacjami przygotowującymi do śmierci ? Są takie hahaha ...
Idę spać, narka ...  wyświetl więcej

  Henear,  23 dni temu

@Serpico: Temu co on pisze należy poświęcić czas i uwagę by zrozumieć.
W 5 minut to zupkę chińską można przygotować.

@Henear:
Jaką uwagę ? Z uwagą przeczytaj co ja piszę, on zaprzecza sam sobie. to jest na początku :
"Co jest dobre? — Wszystko, co uczucie mocy,
wolę mocy, moc samą w człowieku podnosi
Co jest złe? — Wszystko, co z słabości pochodzi.
Co jest szczęściem ? — Uczucie, że moc rośnie, —
że przezwycięża się opór.
Nie zadowolenie, jeno więcej mocy; nie pok ...  wyświetl więcej

@Henear:
Skoro neguje litość, bo to słabość, współczucie to także litość, stek bzdur, gdyby nie było napisane F.Nietzche, można uznać że to pisze ktoś z rozstrojem nerwowym, osoba chora psychicznie.

Słaby i nieudani niech sczezną, no w końcu sczezł, to sobie wykrakał hahah .......

ez jaj ... zaprzecza sobie, w takim razie buddyści są słabi, a o buddyzmie pisze pozytywnie, ch

...  wyświetl więcej

  Henear,  23 dni temu

@Serpico: Mówię ci - czas, uwaga, plus szersza wiedza z zagadnienia. Jest niemożliwym byś tak szybko ocenił to co on przedstawia. Ale jeśli myślisz że ci się udało... - to jesteś dość płytki.
Ja przeczytałem kilka jego książek, teraz jeszcze czytam przekład angielski oprócz polskiego.
Gość wybiegał myślą o kilkaset lat do przodu, niesamowity intelekt.
Ja, zanim coś lub kogoś o ...  wyświetl więcej

@Henear:
Zaprzecza sobie, na temat buddyzmu pisze po prostu bzdury, całość jest chaotyczna, Napoleon którego uważał za nadczłowieka, przegrał, popełnił błąd, Hitler który wziął część jego filozofii przegrał, bo popełnił'błąd, też nie był nadczłowiekiem.
Pewnie że mam, Ty także, napisz mi konkretnie z czym wybiegał o te kilkaset lat ? Od jego śmierci nie minęło jeszcze kilkaset, to tw ...  wyświetl więcej

  Henear,  23 dni temu

@Serpico: Przykładowo to przewidział konflikty zbrojne w Europie, znał naród niemiecki i wiedział też do czego w przyszłości może się dopuścić. Jego wnikliwa analiza pozwalała mu na wytypowanie możliwych rozwojów systemów, idei, zachowań ludzkich. Nie dam ci teraz przykładów, to wynika z lektury.
Tak, Napoleon przegrał. Większość ludzi na świecie w końcu musi przegrać. Nazywa się to śmierci ...  wyświetl więcej

@Henear:
Wiem mówiłeś, ale części ja przewidziałem ich "faile", ja nie oni moje, no niestety jest to fakt. Żartujesz tak ? Nie chodzi o śmierć tylko o odwrót spod Moskwy.
Hitler zrobił dokładnie to samo, obaj wierzyli że im się uda, a to się nie mogło udać. równie udany mógłby być atak lądowy na Rosję teraz, tylko teraz nikt tak kretyńskich rzeczy nie robi :)

Obu wpierdolił m

...  wyświetl więcej

  Henear,  23 dni temu

@Serpico: No ok, tylko o czym my teraz mówimy właściwie? Każdy popełnia błędy, nawet profesjonalista.
Jest takie powiedzenie że "saper myli się tylko raz". Czasami ten jeden raz wystarczy by przerwać pasmo sukcesów a w historii zapisać się jako porażka. Wystarczy też jedno zwycięstwo a zapamiętają cię jako bohatera.
By choć zbliżyć się do prawidłowej oceny, należy znać szeroki kontek ...  wyświetl więcej

@Henear:
No nie jesteśmy, kiedyś powiedziałem kolesiowi który ileś czasu żył w Niemczech. że gdyby pojawił się nowy Hitler to byłoby to samo, powiedział "masz rację".Vivi przedstawia cukierkowy obraz Niemiec, ale on taki jest o ile jest, dlatego że sytuacja jest właśnie inna niż w tamtych czasach.
Oczywiście że nie :), ja generalnie nie myślę o śmierci, przynajmniej o swojej nie myśl ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  23 dni temu

@Koriolan: a jeszcze fajniejszy jest brak konsekwencji. Tak przecież gardzisz guru materią a krulowa dawno doszła do wniosku, że otaczanie się przedmiotami jest idiotyczne. A teraz pomądrujcie się jeszcze pustaczki jak wy to widzicie.

  Koriolan,  23 dni temu

@Hamilton: zaistniałeś ...
Masz zaliczony dzień ...

  Hamilton,  23 dni temu

@Koriolan: hahaha - zaliczać to ty 'se' możesz swą laskę i jej córkę co już też jest emerytką 60 letni młodzieńcze.

W ramach ratowania portalu eioba.pl, ja i moja rodzina będziemy głosować na artykuły, które uzyskały ponad 100 odsłon w "oczekujących" (zgodnie z moją propozycją zmian promowania artykułów do "popularnych"), bo od 9 dni żaden artykuł nie wszedł do "popularnych", gdyż użytkownicy wolą tylko odrzucać artykuły. Pozdrawiam Z. Sadowski

  Hamilton,  23 dni temu

@Zdzisław Sadowski: hahaha - w tym ferworze ratowania portalu nie zapomnicie gwiazdorki głosować na siebie. Nie piszecie zaledwie dwa miesiące i poznikaliscie w czeluściach eioby.

  Koriolan,  23 dni temu

@Zdzisław Sadowski: chyba nie warto ratować eioby. To był niegdyś fajny portal ale normalni ludzie już raczej z niego odeszli. Nawet starzy bywalcy próbują tu wrócić ale nie udaje się im to.
Może lepiej dobić eiobę lub patrzyć na podrygującego trupa ?
Dyl rozpoczął grzebanie eioby co Wróbel przewidział ...
W/g mnie zjawiliście się za późno. Tu już nikogo normalnego nie ma, nie ma czego ratować ... Hamiltona ? Czy serpico ?

  Hamilton,  23 dni temu

@Koriolan: ciebie kormoran trza ratować. Gdzie i komu będziesz wciskał swoje ośficune kity.

  Hamilton,  23 dni temu

@Koriolan: tyłu wybitnych twórców doszło na eioba. Ty, Mariolek, vivi, Sadosie, milordzik, zakrawarski i podobny do onanisty z San Tesco Bar. A tobie mało i mało. Każdy z was Gigant nad Giganty. A dobijanie eioby zacznij od siebie. Wbij sobie dłuższy gwóźdź w czoło i z tą kartką lataj po rynku na czczo.

@Koriolan:
Twój był kiedyś fajny, nawet były 3 osoby i 5 postów, jakoś tak ? Teraz k..... nie ma nikogo
HAAHHAAHAAHHAAHAHAHAAHAH

O Jezus hahahahah ... co się poryczałem, przewidział to Wróbel hahaahaaha ?

Wyobraź sobie że w życiu dokładnie nic ci nie wyszło hahahahahhahaa ..... i nie wyjdzie haahha ... nawet te twoje kity i męczenie ludzi już na nikim nie robi wrażeni

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Zajrzałem na początek :

"Hi hi hi ...
Wygląda na to, że RD jest dla buntowników, już załamanych i dla kamikadze życiowych :-))))
Tych którzy uwielbiają wyzwania, Wolność i wiatr we włosach :-))))"

HAHAHAAHAHAAAHAHAAHHAAAHAAHAAHAHHA ... wiatr w czym hahhahahahhaah ?

Ty łysa zakłamana pało hahaha ... w czym ? Jedyny wiatr we włosach, to twoje bąki we włosy w tyłku haha

  Koriolan,  23 dni temu

@Serpico: "Wyobraź sobie że w życiu dokładnie nic ci nie wyszło"
Wyobraziłem sobie ...
Wygladalbym jak Ty.
Dlatego robię wszystko by być do Ciebie niepodobnym.

  Koriolan,  23 dni temu

@Serpico: he he he ...
Wolność jest w sercu .,..
W SERCU ...
Ale czy masz serce ...

  Serpico,  23 dni temu

@Koriolan:
Co wyglądał jak ja gruba parówo, szkoda ? Szkoda to było kasy na leczenie ci oczu bo po co ? Tylko kolejkę ludziom zajmowałeś.
Po co było takie ścierwo leczyć ? Po ruchanie na randkach w necie ? Czy po kombinatorstwo pajacu ? Co ty piszesz ? Dyl pojawił się skurwielu, równolegle z tobą, a Vivi w tym czasie, jebała na dwóch kontach, przynajmniej dwóch.

yło lepiej bo

...  wyświetl więcej

@Koriolan: Vivi srivi. Wysłałam ci foty z wycieczki. Sztuka nie uznaje granic. Za to ją kocham. Niesamowite targi. Uciekam na imprezę bo dziś wyjątkowy dzień.

@Who cares:
Kradzione luksusowe auta także nie co ? Przewożą, przebijają numery, fałszują dokumenty.
Tak to idzie księgowa ? Też jesteś księgowa ? Cepie kwadratowy, który nawet nie wie że zwolnienie z podatku dla osób młodych do 26 roku życia jest do pewnego pułapu ? Skąd masz wiedzieć ? W twoich "środowiskach" o tym nie mówią raczej co ?

Cię nauczę i księgowości i prawa.

  Hamilton,  23 dni temu

@Who cares: u ciebie wyjątkowy dzień to taki bez imprezy. Wystaw swoją wątrobę w jakiejś galerii, bo to też dzieło sztuki.

HAHAAHAH
co to jest ?
Who Cares:
" strasznie żałosny buc bez pojęcia o czymkolwiek. Pisałam kiedyś. To zły człowiek. Szczuje serpa. On już kończy żywot. Pinczer nic o nim nie wie i ostatnie lata strawi plując tu jadem w samotności. A mógł inaczej"

Co ty gadasz ? Jakie ostatnie lata haahaahaa ........

Co ty pisze kobiecino, ja mam 47 lat, jakie ostatnie lata, co

...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska