Login lub e-mail Hasło   

Manipulacje TVN czyli "pranie mózgów"

- ściema TVN, POLSAT itp. czyli żydowskich mediów. Filip Stankiewicz 1 Według Faktów TVN słowa o „najgorszym sorcie” dotyczyły całej opozycji, a dotyc...
Wyświetlenia: 315 Zamieszczono 17 dni temu

 - ściema TVN, POLSAT itp. czyli żydowskich mediów.  Filip Stankiewicz 

1 Według Faktów TVN słowa o „najgorszym sorcie” dotyczyły całej opozycji, a dotyczyły jedynie niesłusznie donoszących na Polskę zagranicą. Tutaj ta wypowiedź: https://www.youtube.com/watch?v=SKFgVD2KGXw

2 Według Faktów TVN Jarosław Kaczyński powiedział „prawdziwi Polacy dojdą do władzy”. Tymczasem powiedział „wolni Polacy”.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,PiS-Kaczynski-nie-mowil-o-prawdziwych-Polakach,wid,12751307,wiadomosc.html

3 Fakty TVN zasugerowały, że Zbigniew Ziobro podważył działania policji w sprawie osób, które dokonały napisów na grobowcu Bieruta. Tymczasem uznał zatrzymanie i ich ukaranie za dobre. Uznał tylko, że zbędny jest areszt na 48 godzin.

4 Według TVN premier Szydło w USA nie spotkała się z żadnym światowym przywódcą - a spotkała się z sekretarzem generalnym ONZ.

5 Według TVN na spotkaniu u marszałka Sejmu z opozycji był tylko lider PSL. Tymczasem był jeszcze przedstawiciel partii KORWIN.

6 Fakty TVN powołując się na agencję Bloomberg podały jako fakt, że rok prezydentury Andrzeja Dudy kosztował Polskę 50 mld dolarów, bo tyle z giełdy wycofali inwestorzy. Tymczasem prezydent i w ogóle rządzący mieli niewielki wpływ na decyzje inwestorów. Powołanie się na jakieś źródło nie zwalnia dziennikarzy z oceny czy dana opinia jest obiektywna, powinni również umożliwić odniesienie się do tej krytycznej opinii prezydentowi lub przedstawicielom Kancelarii Prezydenta.
http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/bilans-pierwszego-roku-prezydentury-andrzeja-dudy,666249.html

7 Szef MON powiedział, że aerokluby wesprą powstające wojska obrony terytorialnej. W 1939 samoloty bez uzbrojenia prowadziły rozpoznanie - nie muszą podlatywać blisko wroga. Fakty TVN stwierdziły, że chodzi też o balony, to wymysł:
https://pl.wikipedia.org/wiki/PWS-26

http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/szef-mon-ma-nowe-zadanie-dla-aeroklubow,670384.html

8 Fakty TVN podały, że rzecznik MON dostał medal „za odwagę bez walki” - czyli według ich to medal dla żołnierzy. Tymczasem medal ten otrzymało mnóstwo cywilów w tym dziennikarzy i dziennikarze TVN musieli o tym wiedzieć, nie wyjaśnili tego w kolejnych dniach.

9 TVN24 zobrazowała debatę o Polsce w europarlamencie zdjęciem na którym sala posiedzeń była pełna europosłów. Tymczasem naprawdę sala posiedzeń świeciła pustkami (było poniżej 70 europosłów).
http://niezalezna.pl/86023-tvn24-sobie-rzeczywistosc-sobie-internauci-wysmiali-stacje

10 Według TVN i Polsatu obowiązujące w Polsce prawo dopuszcza aborcję (czyli jak wynika z definicji medycznej zamordowanie dziecka) gdy „płód” jest upośledzony, chory - tymczasem prawo mówi tylko o podejrzeniu („badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo”) i są dzieci, które miały być chore, a rodzą się zdrowe. Nie podają tego jak sądzę celowo, aby ludzie popierali ten proceder. https://pl.wikipedia.org/wiki/Aborcja_w_Polsce

11 Premier Beata Szydło wraz z kilkoma ministrami przebywała z wizytą w Izraelu, omawiane były kwestie współpracy w różnych dziedzinach. Kilka aut z kolumny rządowej miało wypadek, ale nie było wśród nich auta Beaty Szydło, ani żadnego z ministrów. Wiadomości TVP 1 o 19.30 zrelacjonowały efekty wizyty i wspomniały o wypadku. Fakty TVN pominęły cele wizyty informując tylko o wypadku.

12 16 listopada 2016 była konferencja na temat dezinformacji w mediach. Wypowiadało się wielu ekspertów, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, ministrowie Macierewicz i Waszczykowski. Wiadomości TVP o 19.30 rzetelnie zrelacjonowały to wydarzenie (można obejrzeć pod poniższym linkiem). Natomiast Fakty TVN pokazały urywki wypowiedzi jedynie ministra Macierewicza, przypomniały jego stare wypowiedzi i taka to była dziwna relacja. TVN ma jakąś fobie na punkcie ministra Obrony Narodowej, może powinni się leczyć?
https://wiadomosci.tvp.pl/27495207/16112016-1930

13 Premier Beata Szydło w Rydze, przed szczytem Chiny-Europa Środkowo-Wschodnia, spotkała się z premierami Chin - Li Keqiangiem, Łotwy - Marisem Kuczinskisem, Serbii - Aleksandrem Vucziciem i z premierem Chorwacji. Podczas rozmowy z szefem chińskiego rządu poruszone zostały kwestie dotyczące m.in. współpracy gospodarczej i politycznej. Rozmowy dotyczyły realizacji konkretnych projektów z chińskimi partnerami w zakresie sektora technologicznego, transportu i logistyki, ochrony środowiska oraz gospodarki wodnej. Tematem rozmów z premierami Łotwy i Serbii była współpraca regionalna, w tym kwestie związane z bieżącą polityką Unii Europejskiej. Spotkanie z premierem Łotwy dotyczyło też rozbudowy infrastruktury w regionie, m.in. trasy Via Carpatia. W grupie "16+1", która spotkała się w Rydze, oprócz Chin znajdują się: Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Słowenia, Chorwacja, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Albania i Macedonia. Fakty TVN pominęły to kompletnie - to chora cenzura!
Przypadków pomijania ważnych informacji było znacznie więcej - choćby w dniu 21.04.2017 Fakty TVN nie poinformowały o danych GUS o świetnym rozwoju gospodarczym Polski i konferencji premier Beaty Szydło z tym związanej dotyczącej również działań rządu, które przyspieszyły rozwój naszego kraju pod nazwą "Gospodarka +".

14 „Fakty” TVN (nieoceniony redaktor Sobieniowski) uznały (28.03.2017) za absurdalną wypowiedź wiceministra Obrony Narodowej Bartosza Kownackiego, że znaczenie śmigłowców wielozadaniowych dla losów ewentualnej wojny byłoby dziesięciorzędne. Tymczasem mamy 120.000 żołnierzy (dzięki powołaniu Obrony Terytorialnej będzie ich sporo więcej), 1000 czołgów, 2600 wozów opancerzonych i 440 dział samobieżnych. Potencjalny agresor czyli Rosja ma przynajmniej kilka razy więcej żołnierzy i sprzętu. Zaś śmigłowce wielozadaniowe których głównym zadaniem jest transport żołnierzy i /lub sprzętu (w liczbie 50, bo tyle chcieli kupić przepłacając zresztą) mogą przewieźć bliżej linii frontu tysiąc kilkuset żołnierzy (w kilku turach kilka tysięcy) uratować życie paruset żołnierzom (jeśli nie zostaną oczywiście zestrzelone, bo Rosja miałaby zapewne przewagę w powietrzu), ale nie zniszczą wrogiego samolotu, śmigłowca uderzeniowego czy czołgu. Zatem szansa, że od nich będzie zależało czy wygramy czy przegramy jest znikoma - i tu wiceminister ma w pełni rację. Zapewne też można pieniądze na nie przeznaczone wydać na bardziej potrzebny sprzęt zdolny zniwelować przewagę Rosjan w siłach pancernych czy w powietrzu - i z tego punktu widzenia brak tych śmigłowców, a kupno za zaoszczędzone pieniądze na przykład broni przeciwpancernej czy przeciwlotniczej wzmocni naszą obronność, a nie osłabi jak twierdzi TVN (i opozycja).
http://technowinki.onet.pl/militaria/polska-i-rosyjska-armia-porownanie/m2e8y

Więcej manipulacji TVN pod tym linkiem: http://www.citizengo.org/pl/37148-petycja-o-odebranie-koncesji-stacji-telewizyjnej-tvn-i-tvn24-zwracam-sie-do-krrit-o-odebranie

Manipulacja „Newsweeka”:Krzysztof Światek o kuriozalnej relacji portalu tygodnika Lisa z gali 35-lecia "TS": Omamy Newsweek.pl. Relacja z gali 35-lecia „Tygodnika Solidarność”, zamieszczona na portalu newsweek.pl, stała się nieudolną karykaturą uroczystości – z nieprawdziwą tezą i informacjami. Autor tekstu ujrzał na gali Jarosława Kaczyńskiego, którego… w Teatrze Polskim nie było. „Tygodnik Solidarność. Jak PiS zakłamuje historię legendarnej gazety” – taki tytuł nosi relacja. A dalej teza, że „tak naprawdę była to rocznica przejęcia tego pisma przez Jarosława Kaczyńskiego w 1989 r.”. Tu się zatrzymajmy. Powyższą bzdurę mógł napisać tylko ktoś, kto nie wziął udziału w gali, ani nie obejrzał relacji w TVP1. A nawet nie przejrzał zdjęć z uroczystości, dostępnych choćby w serwisie PAP. Zobaczyłby wtedy wielki portret Tadeusza Mazowieckiego na ekranie z dopiskiem w jakich latach był redaktorem naczelnym „TS”. Podczas uroczystości uhonorowaliśmy bowiem wszystkich redaktorów naczelnych w historii pisma. O śp. Tadeuszu Mazowieckim, prowadząca galę dziennikarka Anna Popek, powiedziała: „Tadeusz Mazowiecki w najtrudniejszym, bo jeszcze komunistycznym okresie, zbudował zespół i wyznaczył linię pisma. Musiał też walczyć o papier – wtedy przydziałowy, oraz z cenzurą o przestrzeń dla wolnego słowa. Prowadził pismo od kwietnia 1981 r do stanu wojennego i ponownie – po roku 1989 roku, aż do momentu powołania go na stanowisko premiera”.
http://www.tysol.pl/a1175-Omamy-newsweek-pl

W zeszłym roku tytuł Hieny Roku przyznawany przez polskie środowisko dziennikarskie przypadł Tomaszowi Lisowi - w tym roku ten niechlubny tytuł może otrzymać pracujący dla kierowanego przez niego tygodnika „Newsweek” dziennikarz Michał Krzymowski. Do Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich wpłynął już wniosek w tej sprawie. Dotyczy artykułu „Wielki strach w fabryce dokumentów” z lipca tego roku. Dziennikarz atakuje w nim obecne władze Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych m.in. za to, że uczęszczają do kościoła - dziennikarz wysłał m.in. pytanie o to, którzy członkowie władz PWPW chodzą na „poranne bądź popołudniowe msze święte”. To jednak tylko jeden z zarzutów wystosowanych wobec artykułu zgłoszonego do antynagrody. Dziennikarz oparł swój tekst m.in. na anonimowym liście pracowników spółki do ówczesnego ministra skarbu Dawida Jackiewicza, krytykującym władze spółki. Według dziennikarza prezes Wojciechowski miał m.in. zwolnić sekretarkę samotnie wychowującą trójkę dzieci, choć naprawdę, jak wynika z wniosku, to ona sama podjęła decyzję o zmianie pracy. Podobny los, według słów Krzymowskiego, miał spotkać wdowca z trójką dzieci. „Owszem, taka osoba została zwolniona - redaktor zapomniał wspomnieć, że jest to wdowiec ponownie żonaty, a jego dzieci są już dorosłe” - czytamy we wniosku podpisanym przez władze spółki. To tylko niektóre z wymienionych przez wnioskodawców przekłamań, półprawd i manipulacji, którymi posłużył się redaktor Krzymowski.
http://niezalezna.pl/87601-faworytem-w-wyscigu-o-hiene-roku-dziennikarz-newsweeka

Manipulacji „Gazety Wyborczej” nie będzie z braku czasu ;)

Tekst i komentarze do tekstu pod linkiem:
http://niepoprawni.pl/blog/filipstankiewicz/manipulacje-tvn-i-innych-mediow

Serdecznie Pozdrawiam
Filip Stankiewicz

Podobne artykuły


17
komentarze: 130 | wyświetlenia: 2598
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 959
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 870
11
komentarze: 92 | wyświetlenia: 755
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 744
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1679
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 613
11
komentarze: 70 | wyświetlenia: 859
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 577
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 891
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 485
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Filip z charyzmą. Dostał 0,1 % głosów. A tak chciał być p osłem. Lipski ty musisz nauczyć się języka polskiego i wystartować w wyborach. W Omsku albo w Irkucku.

  milord36,  17 dni temu

@Hamilton: Taaak ?

  milord36,  17 dni temu

@Hamilton: Szukasz ludzi do pracy ?

@milord36: dla pustych ruskich trolli niestety nie mam pracy. Nie ta branża tawariszcz Lipski.

@Hamilton: Kto chciałby u lewaka pracować ?

@milord36: a kto by chciał cię tępaku zatrudnić poza tą farmą ruskich trolli.

@Hamilton: Nie mam pojęcia dzbanie.

  Hamilton,  16 dni temu

@milord36: to kuźwa, że nie masz o niczym pojęcia to widać, słychać i czuć. Ale dobrze, że to potwierdzasz.

@Hamilton: Tak ? Czujesz to , że nie masz o niczym pojęcia ? Powiem ci bardzo ładna samo krytyka.Brawo.

  Hamilton,  16 dni temu

@milord36: ty sobie załóż czasopismo "Mój Nocnik" i kopiuj ile wlezie, ale wpierw kup sobie tornister, kredki i szoruj do podstawówki dla pracujących. Samokrytyka jełopku piszemy w Polsce razem 'prawdziwy Polaku' na smyczy Kremla.

  Hamilton,  16 dni temu

@milord36: Lipski ty zacznij kopiować Biblię jak Lajla. Lepiej na tym wyjdziesz niż na tych swoich wypocinach. Nic innego nie umiesz więc w sam raz coś dla ciebie. Hahaha - cyrylicą będzie ci łatwiej.

@Hamilton: Piątka za czujność z ortografii .Za resztę lewackich wypocin no niestety dwója dzbanku.Ale nie martw się.Na spokojnie oglądnij sobie i poczujesz się lepiej.
https://www.youtube.com/watch?(...)rdo3hZE

  Hamilton,  16 dni temu

@milord36: pała z matematyki obszczymurku. Napociłeś tu 5 razy więcej ode mnie cudzych tekstów i masz zaledwie połowę czytelników. Nawet policzyć do 5 nie potrafisz. Wygląda na to, że na moją dwóje musisz jeszcze pracować w pocie swojego niskiego czoła przez całe tysiąclecie.

  Hamilton,  16 dni temu

@milord36: hahaha - widzisz kopiaro, gdybyś umiał pisać może by cię wzięli do kurwizji do dostarczania donosów.

  Hamilton,  16 dni temu

@milord36: według ciebie świat się dzieli na lewaków i tępych obszczymurków. To ja sobie jednak zostanę lewakiem.

  swistak  (www),  16 dni temu

@Hamilton: Chyba jesteś trollem na etacie eskimoskich mediów dla gojów

@Hamilton: Nie musisz zostawać.Bo nim jesteś z krwi i kości.

  Hamilton,  14 dni temu

@milord36: skąd to skopiowałeś ? Sam tego przecież nie wymyśliłeś tawariszczu.

  Hamilton,  14 dni temu

@swistak: to Eskimosi też już są Żydami ? Ty to masz wiedzę. Jak prorok z Napierstkowa.

  swistak  (www),  16 dni temu

Warto wspomnieć o obchodach urodzin Adolfa zorganizowanych przez TVN też na eskimoskie zapotrzebowanie

  Hamilton,  14 dni temu

@swistak: tobie tymi żydowskimi Eskimosami wali w dekiel po klepaniu zdrowasiek czy przed.?

Głosujemy na art z pow 100 odsłonami w "oczekujących" (oprócz Wykopu), pozdrawiamy!

  Hamilton,  14 dni temu

@Andrzeju Mario Genowefo Juliuszu Zdzisławie Sadowski: gdzie można kupić to twoje dzieło jak to sikałeś radośnie na pielgrzymkach z emerytkami ze swojej parafii ? Chciałbym takiego 'białego kruka' w swoich zbiorach. Ile kosztuje i gdzie wpłacić zaliczkę ?Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska