Login lub e-mail Hasło   

Oszczędzanie ciała i praca

ale nie znęcanie się.
Wyświetlenia: 225 Zamieszczono 15 dni temu

 

Każdy zna na pewno wiele przykładów znęcania się. Czasem jest to zabawne i się śmiejemy. Niektórzy mają tak cięty język, że może to być bardziej raniące, niż uderzenie w nos. Oto, riposta Oskara Wilde’a. Oskar Wilde był bardzo bystry i najbardziej zjadliwie dowcipny w Zjednoczonym Królestwie, i był gejem. Pewnej nocy, kiedy, zataczając się, wychodził z pubu, angielska dama zwróciła mu uwagę: „Sir, jest pan pijany”. Odpowiedział jej: „Madame, jest pani brzydka”. I dodał: „Różnica między nami jest taka, że ja rano będę trzeźwy”

 

Przemoc, nacisk, wymuszanie – dręczenie dotyczy również własnego ciała. Czy jesteś łagodny dla swojego ciała, czy nadużywasz go, zmuszając do robienia rzeczy, których nie powinno robić?

Na przykład siedzisz do późna w nocy, robiąc projekt, wykonując pracę wtedy, kiedy powinieneś spać, i nie dajesz sobie odpowiedniego wypoczynku.

Kiedy pomyślisz, że przemocą jest także nadużywanie własnego ciała, zrozumiesz, skąd bierze się wiele chorób – z nadużywania swojego ciała.  Chodzi o takie działania, które sobie robimy, nie będąc dla siebie łagodnymi, nie dając sobie wystarczająco wiele odpoczynku i relaksu, zawsze siebie popędzając, myśląc, że to doprowadzi nas tam, gdzie chcemy.

Często sportowcy nadużywają swoich ciał, i nie myślę tu o dopingu, tylko o znęcaniu się nad  ciałem. To częste, ale nie jest regułą. Wielcy sportowcy, ci naturalnie utalentowani, nie muszą wkładać w to tak wiele wysiłku, są godni szacunku.

Ale widać tendencję u wielu ludzi, którzy dochodzą do "sukcesu", posługując się przemocą i kontrolą nad sobą – naciskają oni i kontrolują innych, by dostać, czego chcą. To działało u nich więc zadziała u innych - tak myślą. Widać to w biurach milionerów, którzy doszli do bogactwa sami. Ludzie otwierają własną firmę i czasem zachodzą bardzo daleko, ale zostają maniakami kontroli.

Tu uwaga dla osób medytujących: Nie warto zmuszać się do potężnej medytacji. O, nie, przemocą wyhodujesz tylko wielkie ego, silne ego. Jeśli wszystko kontrolujesz, karmisz poczucie siebie, karmisz swoje poczucie osobistej mocy.  A to prowadzi do przekonania, że można zmuszać swoich partnerów do robienia, czego chcesz, można zmusić pracowników, żeby robili, to co chcemy, jeśli wystarczająco mocno naciśniemy. A to jest nadużycie i znęcanie się.

Jednak najlepiej używać siły mądrości, siły współczucia bo to działa dużo lepiej. Tak więc szefom czy menadżerom, którzy chcą załatwić sprawy, używając przemocy i siły woli, nigdy nie idzie zbyt dobrze.

To inspiracja, motywacja sprawia, że ludzie chcą  pracować, a nie zmuszanie ich do tego.

Cała ta przemoc w miejscu pracy bierze się z niezrozumienia: „Pracuj ciężej. Nie, nie możesz iść do domu tej nocy, musisz zostać i skończyć mi ten projekt. To ma być zrobione!”. Obłęd?

Czy gdy ktoś tak naciska, to lubisz dla niego pracować? Czy faktycznie jesteś tak zmotywowany do wykonania pracy, że zostaniesz i będziesz pracować w pocie czoła? Jeśli starasz się skupić na pracy i to ci nie wychodzi, bo myślisz o tym, kiedy wreszcie będziesz mógł wyjść i że będziesz musiał wrócić do tego piekielnego szefa – marnujesz połowę swojego intelektu na złoszczenie się. Niewiele go zostaje do wykonania pracy.

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 753
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 599
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 787
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 797
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 886
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 764
10
komentarze: 8 | wyświetlenia: 960
9
komentarze: 124 | wyświetlenia: 570
9
komentarze: 10 | wyświetlenia: 855
9
komentarze: 4 | wyświetlenia: 738
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 557
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 513
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 510
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 637
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  swistak  (www),  14 dni temu

Motorem postępu jest lenistwo, bo leniwy żniwiarz wynalazł kombajn a miłośnicy niewolnictwa demokrację, gdzie niewolnik oddaje 70 procent zarobku elicie politycznej myśląc, że jest wolny.

  Hamilton,  14 dni temu

@swistak: kiedyś to było dobrze. Za 3 morgi chłop z rodziną zapierdalał od rana do wieczora a potem był wolny do rana. Pasibrzuch w sutannie zabrał mu 1/10 z pola i pobłogosławił a czasem nawet zmówił zdrowaśkę.

  Koriolan,  13 dni temu

@Hamilton: no tak ...
Ty teraz bierzesz emeryturę, dorabiasz na Forex i nikt się za Ciebie nie pomodli ... Biedaku ...

  Hamilton,  13 dni temu

@Koriolan: hahaha - przy życiu trzyma mnie jad miłości takich osobników jak ty i świstak.

  swistak  (www),  13 dni temu

@Hamilton:" Ogień piekielny " to ogień Miłości nie do zniesienia dla grzeszników, bo pali trzewia jak zdrowe sumienie, tak że nie da się uniknąć w wieczności Twojego "jadu miłości"

  Hamilton,  13 dni temu

@swistak: widzisz coś sobie narobił. Będziesz musiał w niebie klęczeć na grochu i klepać zdrowaśki za mnie przez całą wieczność.

  swistak  (www),  13 dni temu

Marcinie namalowałeś sercem piękny, żywy i dynamiczny obraz w Twoim stylu!

@swistak: Dziękuję ... pomogłeś./ namówiłeś mnie na malowanie i jestem Ci wdzięczny. To już tak jest, że każda dobra myśl, rada i rzecz jasna modlitwa dają ciekawe owoce. Ale i ostra riposta też otwiera oczy. Medytację codzienna zaczynam: Niech wszystkie istoty będą szczęśliwe i zdrowe i wolne od cierpienia... Więc jest to do Ciebie , Hamiltona i Koriolana i .... To miło czytać kiedy "baraszkujeci ...  wyświetl więcej

  swistak  (www),  13 dni temu

@Marcin Sznajder: Wysłałęm Ci emaila przez profil. Nie odpowiadaj tylko zadzwoń.

@swistak: Ten profil (e- mail) u mnie nie działa. Napisz na franciszekmsz@gmail.com Pozdrawiam Serdecznie

  swistak  (www),  13 dni temu

@Marcin Sznajder: WysłałemDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska