Login lub e-mail Hasło   

Umiejętne patrzenie na siebie

ATP, adenozynotrifosforan
Wyświetlenia: 398 Zamieszczono 15/12/2019

 ul. Nowy Świat w Warszawie

 Każdego dnia jesteśmy w trakcie ewolucji, a nawet rewolucyjnych zmian, jakie zachodzą w naszym życiu. Nasz system biologiczny, nasze komórki, istnieją dzięki posiadanej  energii.

ATP, adenozynotrifosforan – jest ważnym składnikiem wszystkich komórek. Pełni funkcję  przenośnika energii. Stanowi magazyn energii w procesach fotosyntezy i oddychania komórkowego.

 

25% całej energii w naszym ciele używana jest do obsługiwania mózgu. 

Dlaczego to jest istotne?  

Bo sposób w jaki myślimy, niekoniecznie jest dla nas  korzystny. 

Negatywne myśli, generując problemy w naszym życiu, tworzą rzeczywistość, z którą musimy się zmagać. Chaos zupełnie niepotrzebnych myśli powoduje utratę energii zespołów komórek (narządów ciała) i w konsekwencji chorobę.

Dlatego to takie ważne by stać się świadomymi swoich myśli.  Każdy lęk to zestaw myśli negatywnych. Tracimy więc energię i kreujemy kłopoty  w  przyszłości. To na czym się skoncentrujemy zostanie zamanifestowane przez nasz umysł jako rzeczywistość.

I ciekawostka:

warto  uważać na swoje marzenia (to też zestaw myśli), bo nawet gdy o nich zapomnimy to się będą  realizować bez naszej już kontroli  (wszak energia ich nie zanika)  Często sposób realizacji i konsekwencje takich "przedawnionych" marzeń mogą nas boleśnie zaskoczyć.

Także martwienie się (zamartwianie- zestaw myśli) -  to modlenie się o coś, czego nie chcemy. To również powoduje stratę energii komórek. 

Przestańmy się zatem martwić i ograniczmy marzenia do realnych -  na dzisiaj. Wszak cierpienie to to oczekiwanie od świata tego co ten świat nie może nam dać. 

Czasem ludziom się wydaje, że chcieliby być wolni, a wolność dla nich często oznacza możliwość cieszenia się bez ograniczeń zmysłowością.

Czy to mądre i nie powinniśmy mieć ograniczeń?  Nie ma znaczenia, co chcemy oglądać w telewizji – przemoc, seks, dewiacje – bo świat powinien być otwarty? 

Sęk w tym, że często nie zdajemy sobie sprawy z zniewolenia. Czasem właśnie to nasze pożądania nas zniewalają. Stajemy się więźniami własnych pragnień i dlatego czujemy, że musimy mieć ten seks, musimy zażyć narkotyk, musimy uprawiać hazard. 

Potem cierpimy zdając sobie sprawę, że tak naprawdę już nic nie kontrolujemy Nie tak wygląda wolność.

Warto się temu przyjrzeć i odpowiedzieć na pytania. Czy zmysłowość jest nieograniczona, czy ma ona jednak jakieś ograniczenia? Kiedy stajemy się jej więźniem?

Warto więc skorzystać z uważności i powstrzymywać się świadomie. Odkryjemy wtedy, że jesteśmy w stanie kontrolować zmysłowość. Bo jeśli nasze postępowanie miałoby zranić nas lub inną osobę, można powiedzieć ‘nie’, można to powstrzymać. To dzięki uważności wypracowanej poprzez medytację, dzięki mądrości, która odejmuje winę, zabiera słowo „zły” i zastępuje je słowem „umiejętny”.

Co naprawdę znaczy słowo „umiejętny”?

To rozsądne myślenie i odpowiedzi na pytania:  Czy to coś będzie dla nas naprawdę pomocne?  Czy będzie nam służyło?  Czy pomoże nam wyciągnąć z życia to, co najlepsze.

I najważniejsze: generujmy pozytywne myślenie niezależnie od sytuacji w której się znaleźliśmy bo negatywne skraca nam życie i naraża na cierpienia...

Fotki z internetu

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 884
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 722
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 896
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1050
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 862
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 408
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 854
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 425
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 647
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 875
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 520
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 764
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 583
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 582
9
komentarze: 43 | wyświetlenia: 331
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Uważaj !!!
Twoje marzenia mogą się spełnić ....-:)

@Adam Jezierski: Jasne... uważam "jak diabli" .. a na te jedzeniowe podczas Świąt będę specjalnie uważał... Pozdrawiam Serdecznie

@Marcin Sznajder: "adenozynotrifosforan"
Trudniejszej nazwy do zapamiętania to już nie umieli wymyślić ? ... może myślofosforan byłaby łatwiejszą nazwą ? ... ;) ... :))))))))))))))))

Ja idę trochę inna drogą rozwoju ...
Owszem, samoobserwacja jest dla mnie najważniejszą metoda rozwoju. Medytacja w buddyjskim rozumieniu jest dla mnie drugą metodą RD.
Odmienny jest dla mnie sposób uzyskiwania świadomości. Przyjąłem, że zaciemnienia są ograniczeniami, zaciśnięciami, pożądaniami a więc rozwój powinien być czymś odwrotnym. A więc moją drogą nie jest - "powstrzymywać ...  wyświetl więcej

Zmiany ...
Dla mnie świat jest zmianą. A więc życie z sekundy na sekundę jest zmianą i nie ma nic wspólnego z rewolucją czy ewolucją.
Inaczej mówiąc zmiany nie są rewolucyjne czy ewolucyjne ale normalne. Po prostu zmiany ...
Ludzie wymyślili słowa ewolucja, rewolucja by podkreślić, że przed rewolucją to było źle a po rewolucji to już będzie dobrze. Oczywiście to kłamstwo. Ten ...  wyświetl więcej

@Koriolan: a ty rozróżniasz ewolucję od rewolucji, bo wygląda na to, że to nowatorskie spojrzenie z poziomu Australopiteka.

"nasze komórki, istnieją dzięki posiadanej energii."
No akurat nie ...
Nasze komórki istnieją dzięki połączeniu z nami, z naszą istotą.
Owszem, energia też opływa, wypełnia wszystko ale wystarczy obserwować obciętą rękę lub ciało w chwili tzw śmierci by zauważyć, że połączenie z naszą istotą jest tu kluczowe.

@Koriolan: kluczowe jest pytanie czy ty masz jeszcze połączenie z własnym deklem ? Jak tak 'paczasz' to go widzisz czy już go nie widzisz - oto jest fundamentalne pytanie.

"Negatywne myśli, generując problemy w naszym życiu, tworzą rzeczywistość, z którą musimy się zmagać".
W/g mnie zdanie jest niedokładne.
Wszystkie nasze myśli tworzą naszą rzeczywistość. Pozytywne tworzą nasz świat pięknym a negatywne tworzą rzeczywistość cierpienia. I dalej, zmieniając sposób myślenia zmieniamy naszą rzeczywistość a wyciszając myśli pozbywamy się "swojej" rzeczywis ...  wyświetl więcej

@Koriolan: wszystkie dokladne zdania na eioba należą do fizolofa Kormoranka. Ma ich setki na minutę i każda inna. Fizolof płodny jak królik z viagrą między nogyma.

"Przestańmy się zatem martwić i ograniczmy marzenia do realnych - na dzisiaj."
Ja bym napisał - przestańmy marzyć w ogóle, gdyż marzenia są wynikiem nieznajomości prawdziwej rzeczywistości. Owszem, pozytywne marzenia przyciągają pozytywne rezultaty, ale ich efekt końcowy nie musi odpowiadać naszym wyobrażeniom. Świetnym przykładem jest tutaj dynamit, który miał pomagać i ratować ludzi ale ...  wyświetl więcej

@Koriolan: hahaha -
zostań bezmyślnym jak Korolianek
a będziesz szczęśliwy jak pusty dzbanek.

@Koriolan: łał super, świetnie, czy jest coś lepszego Kori niż dostać kulkę między łopatki, ależ tak ależ tak Kori - dostać łopatką między kulki. Kori zacznij drukować swe mądrości na papierze toaletowym. Będziesz jeszcze większy i trafisz pod strzechy. Sedesy będą pełne dynamitu, a ludzkość rozwinie się rozrywkowo i planowo.

@Koriolan: Ideał?

Aby posiąść wszystko,
pragnij nic nie posiadać.
Aby stać się wszystkim,
pragnij być niczym.
Aby poznać wszystko,
pragnij wiedzy o niczym

(Tao) 

@Marcin Sznajder: hi hi hi ...
Za dużo roboty ...
Ja ujmę to prościej ...
- By dotknąć wszystkiego, wszystkim - zdejmij ubranie ...

Skoro już mamy z takim trudem wywalczoną demokrację, to warto byłoby żeby władze wybieralne reprezentowały obywateli wyborców. Wiemy, że wyborcy nie mają takiego poczucia, bycia reprezentowanymi przez Sejm, Senat i Rząd III RP. Brak identyfikacji obywateli z władzą jest źródłem wielu frustracji, co doskonale jest widoczne zarówno w realu, jak i na internetowych forach.
Stabilna demokracja b ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: hahaha - brakuje partii 'zawiszczących ci odsłon' , partii 'piszących evercostamy' i będzie komplet.

@Hamilton:
Jeden dureń Hamilton nie stanowi partii.

@Adam Jezierski: nigdy nie należałem, nie należę i nie będę należał. Ty wstąp do partii Sadosiów i walcz o upragnione odsłonki.

Moje odsłony to uboczny produkt mojej działalności naukowej i zarobkowej.

@Adam Jezierski: no wiemy. Jak ta pietruszka po 50 dolców. Konewki i gumowce sprzedałeś naukowcu.

@Hamilton:
Chciałbyś mieć tyle kasy.

@Adam Jezierski: Adaśko dżentelmeni nie pieprzą o pieniądzach. Oni je po prostu mają. Najwięcej pierd*** bidule i nowobogatcy. Nie zachłystuj się jak chłystek. Swoje lata Wasza Pyszałkowatość już ma.

@Hamilton:
Moi rodzice biedni nie byli, ale masz rację. Jestem bardzo nowobogacki.

@Adam Jezierski: bardziej nowobogacki czy bardziej pyszałkowaty ? Hahaha - napisz Adaśko ile tysięcy odsłon masz dziennie. Błyśniesz jak von Sadoś. I napisz książkę 'Wielkość Adama Jezierskiego przez pryzmat dokonań wielkiego jak krowa Jezierskiego Adama'. Chętnie przeczytam.

@Hamilton:
Może jakąkolwiek książkę przeczytasz. Na początek.
A teraz lepiej idź spać bo zaczynasz bełkotać.

@Adam Jezierski: Adaśko zanim zaczniesz coś pisać skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. Coraz gorzej z tobą.

@Adam Jezierski: poczytaj, bo to o tobie. Świetnie się zdiagnozowałeś. Jak się chce to można Adaśko. Ty już nie wytrzymujesz naporu swojego geniuszu. Te sukcesy cię wykończą. Weź czopek albo zrób sobie lewatywę.

@Adam Jezierski: hahaha- a jakbyś tak poszedł do przedszkola się licytować kto ma wiecej. Jestem przekonany, że nasz Adaśko zostanie zwycięzcą i przyćmi wszystkie dzieci swoją ynteligencją, urodą, bogactwem, gumowaniem i wygimnastykowaniem.


Mam zaproszenie do przedszkola.
Mój wnuk będzie brał udział w przedstawieniu z okazji Dnia Dziadka. Już mają próby.
Dzień Dziadka będzie obchodzony w styczniu.Wtedy pójdę do przedszkola.

@Adam Jezierski: to fajnie. Weź karteczki z linkami do swoich ever i porozdawaj. Wnuk ze sceny może też przeczytać w ramach promocji kilka evergreenów. A wnuk szanownego Adasia już też udziela korepetycji przedszkolankom ? Jak złapał geny dziadka to na pewno.

@Adam Jezierski: ło matko - Adamie jak wnuk na scenie a dziadek w pierwszym rzędzie na widowni to szykuje się kulturalne wydarzenie roku 2020 w Gdańsku, a przedszkole zostanie uhonorowane imieniem Adama Jezierskiego. Będę ci 'zawiszczał'.

@Adam Jezierski: Super, ja też lubię patrzeć na radośnie bawiące się dzieciaki. Wtedy w sercu pojawia się jakaś nadzieja, światełko w tunelu ... :)

@pokrzywiony: te, miłośnik dzieci, uważaj aby zamiast tego światełka nie pojawili ci się policjanci o 6 rano, nie zabrali z laptopem do tunelu przesłuchań i pałami nie zgasili tej twojej nadziei.

@Hamilton:
"@pokrzywiony: te, miłośnik dzieci, uważaj aby zamiast tego światełka nie pojawili ci się policjanci o 6 rano, nie zabrali z laptopem do tunelu przesłuchań i pałami nie zgasili tej twojej nadziei. "

Ja jak kiedyś nazwałem cię faryzeuszem, wyraziłem tylko swoją opinie o tobie, a ty pisząc takie teksty tylko potwierdzasz prawidłowość tej opinii. Potrafisz splugawić najcenni

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ty moralny kurduplu niczego nie plugawisz oskarżając innych o morderstwa niewinnych dzieci, faszyzm, oszustwa, kradzieże, bandytyzm i rozboje bez żadnych podstaw. Widzisz teraz debilu do czego doprowadzi branie przykładu z takiej pokraki jak ty. Ja też 'tylko' wyraziłem swoją opinię.

@pokrzywiony: Hahaha - mały, podły żuliku a twoja reakcja tylko 'potwierdza' moją opinię. Skoro tak napisałem to musi to być prawda. Dokładnie jak u ciebie ćwoku.

@pokrzywiony: "Potrafisz splugawić najcenniejsze ludzkie wartości, "
On to robi w imię nienawiści i lęku. Po prostu z dwóch rzeczy ...
Miłość - nienawiść
Wybrał nienawiść do siebie samego i projektuje ja na zewnątrz. Nienawiść do siebie i rzeczywistości jaką stworzył.
Dlaczego uparcie się jej trzyma, mimo, że wszyscy widzą iż jest beznadziejna ?
Bo nie obserwuje ...  wyświetl więcej

@Koriolancio: napiszcie dziewczynki skargę do Perfekcyjnej Pani Domu i do 'Naszego Nocnika'. I nie zapomnijcie donieść, że jestem mordercą, złodziejem, oszustem, faszystą i bandziorem. Skoro ta podła i *ebnięta pokraka tak twierdzi to mus prawdai.vWybierzcie miłość. A ta prawda was wyzwoli. Z resztek mózgu.

@Hamilton: "jestem mordercą, złodziejem, oszustem, faszystą i bandziorem."
E nie ....
Aż tak bardzo kolorową postacią nie jesteś.
Ot, po prostu zgryźliwy dziadunio ...

  Hamilton,  17/12/2019

@Koriolan: nie wszyscy mogą być 60 letnimi młodzieńcami pajacami. Ty jesteś wybrańcem losu.

@Koriolan: Posłuchaj alkoholiku, jeżeli jeszcze raz wyzwiesz mojego wuja od starców - razem z tą klaczą rozpłodową, to Cię zniszczę.

@Hamilton: wybrańcy bogów żyją radośnie ...

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: hi hi hi ...
Masz fajne jazdy ...
Po czym to ?

@Koriolan: LSD pomieszanie z tequilom, wystarczy?

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: nie rób tego. Z kogo się pośmiejemy ? Gdzie znajdziesz takich czerwonych baranów.

@Koriolan: bo żrą i chleją na cudzy koszt. Każdy by się cieszył jak Kori i Mariolek. Z nudów już wam nic innego nie pozostaje.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: spróbuję to Ci odpowiem ...

@Hamilton: "@Koriolan: bo żrą i chleją na cudzy koszt"
Powiedział dziadunio, ciesząc się, iż już odebrał swoją emeryturę i będzie mógł sobie kupić jakiś kawałek kiełbasy na święta ...

@Koriolan: my często na tym latamy ale chyba nie aż tak wysoko;). Trzeba zwiększyć dawki bo widać, że jest dobre pier... hahaha. Oj Boże co ludzie mają a raczej nie mają we łbach

@Koriolan: emeryturę sobie wypracowałem darmozjadzie i jest dla mnie formą kieszonkowego. Na ciebie mi ściągają podatek byście z Mariolkiem nie zdychali pod płotem z głodu i mogli popisywać się swoim idiotyzmem który stanowi barierę by was zatrudnić do jakiejkolwiek najprostszej pracy.

@Who cares: ło matko, to teraz trza sobie miotłę z konopii wbić w mózg by latać ? Paczaj kiedyś wystarczyło, że zamiatałaś i następował odlot po kartofle. Ale te technologie się szybko zmieniają. Szok.

@Hamilton: "emeryturę sobie wypracowałem darmozjadzie "
Ja sobie rentę też ...
Potrafisz to zrozumieć ?

@Who cares: hi hi hi ...
O tej tequili Szubrawiec raczej żartuje. Ale spadek świadomości jest u Szubrawca wyraźnie widoczny ...
Może to od tej Perły miodowej ?

@Koriolan: raczej z tym LSD też bo by go to zabiło :):)

@Koriolan: składka emerytalna to 19.52%, składka rentowa to 8. Wszyscy płacą składkę rentową ale ok. 10 % korzysta z renty. Ty jełopku jesteś w stanie to zrozumieć ? Z tych 8% 6.5 płacił ci pracodawca a 1.5 % ty. Aleś k***wa nazbierał. Na piwo w dobrym hotelu by ci brakło. Mariolkowi się nie dziwię bo ucony 8 lat z przerwami na leczenie, ale gdzieś ty ten dochtorat robił ? Palcem w latrynie na ścianie ?

@Who cares: raczej tak ...
W kwasie rozpuściła by mu się ostatnia szara komórka ...
https://youtu.be/djpZfjazAnQ
.

@Hamilton: zagubiłeś się w liczbach, procentach i wyliczeniach ...
Myślisz, że artmetyka usprawiedliwia Twoją nienawiść ...
A więc nie usprawiedliwia.
Politycy manipulują pieniędzmi ZUS. Słyszałeś o tym kiedyś ?

@Koriolan: i dlatego masz rację bo politycy manipulują czymś. Gówno sobie wypracowałeś i tego nie zmienisz żadną gimnastyką. Ta twoja renta to.in. efekt tego, że ja też płaciłem takie składki przez dekady a nigdy z tego nie korzystałem. To, że jesteś tępy jak but to wiedziałem ale że jesteś jeszcze głupszy, to jednak pewne zaskoczenie.

@Koriolancio : hahaha - rozumiem, że jak ci coś udowodniłem to się gubię, a ty jak nie umiesz dochtorancie policzyć do trzech to winni są politycy ? Ty już masz chyba dochtorat debilos causa szkoły podstawowej w Sandałomierzyku Durnym.

@Hamilton: niczego mi nie udowodniłeś bo nic o mnie nie wiesz. Np będąc swoim pracodawcą sam wypracowywałem wszystkie kwoty wpłacane do ZUS.
To drobny przykład ale może zrozumiesz, że Twoje liczenie jest błędne ?

@Koriolan: jasne Kori ja płacąc przez 40 lat obie składki będąc i pracownikiem i swoim pracodawcą jestem darmozjadem i dalej pracuje i płacę a ty nie płacisz niczego od 20 lat i wszystko sobie wypracowałeś bo byłeś swoim pracodawcą i politycy kombinują. K***wa jaki ty jesteś głupi. Ręce opadają.

@Hamilton: ech ...
Delikatnie Ci mówię, że jesteś głupi bo nic o mnie nie wiesz a się wymądrzasz. Np nie wiesz, że nadal jestem pracodawcą.
Nigdy nie dowiesz się o mnie wszystkiego, więc gadka z Tobą jest bez sensu ...
Udawaj dalej mądrego ...
I żyj radośnie :-)))
Miłego dnia ...

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Szubra....nie pisze sie zni-szczę.tylko o-szczę.
Ale jak to zrobisz na odleglosc ? Masz takie cisnienie ?
Jesli tak to zaangazuj sie do gaszenia pozarow w Australii ! Dobrze zarobisz !!

@zakrawarski: świetne ...
:-)))

@Koriolan: łał super, świetne, super świetne. Oh, ah, oh, ah, ah i oh. A teraz zapi****alaj w podskokach polizać się Lajli albo swistakowi. Współpracuj Hiporytku radośnie, bo ci kwik i uśmiech zgaśnie.

@Koriolan: na szczęście ty nie musisz udawać głupiego. Hahaha - trzeźwy może udawać pijanego, ale odwrotnie jest niewykonalne. Pa mądraliński pracodawco.

@zakrawarski: ... :)))))))))))))))))))

@Koriolan: Tyko szybko, nie mam czasu na bzdety, muszę jeszcze rozprawić się z tym bootem - Lajlą i tym mądralińskim - Podobnym.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: uważaj, bo Miruś poszczuje cię bakteriami. A Maniuś ma nową mamę i po świętach pączuszek będzie ważył już 38 kilo.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: no dobra ...
Powiem prawdę. Jestem teraz z alkoholiczką i nie piję gdy jest ze mną. Eksperyment z LSD zrobię w innym terminie.
Tak, że nie patrz na mnie ... I żyj radośnie ...

@Koriolan: ty musisz z nią delikatnie i niewerbalnie. Kwicz, wymiotuj i sikaj w kuwetę. Może i ona zacznie. W końcu kochasz ją szalenie. Możesz też pluć jadem. Tylko sam się nie poparz. Zaczniesz liczyć do 10 i cię rzuci dla takiego co to tylko do 3 potrafi.

Dyskusja pod artykułem się trochę rozmyła ale ja uważam, że UMIEJĘTNE PATRZENIE NA SIEBIE ...
Jest najważniejszą czynnością w życiu ...
Dzięki niej odkryjemy odpowiedź na najważniejsze w życiu pytanie ...
Kim jesteśmy ?

@Koriolan: łał to teraz najważniejsze w życiu jest patrzenie na siebie. Kup 'se' lustro, paczaj i podziwiaj się godzinami.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska