Login lub e-mail Hasło   

Best wishes for Christmas

Let's teach our children the fight for happiness in life
Wyświetlenia: 137 Zamieszczono 15/12/2019
Best wishes for Christmas
 
Happiness turns into suffering and suffering turns into happiness
Imagine a family, father and mother and two children. Parents love children and work with all their strength to satisfy all desires and want of children. Children's life is easy and hassle-free and the family is happy. Children become adults and it turns out that they are not adapted to the brutal everyday life because they did not fight for anything in their childhood and everything was provided by their parents. We see that the children's initial happiness has evolved into adult suffering. Imagine the reverse. Parents are poor and busy and do not pay attention to children. Children suffer and have to fight for a happy childhood. Children grow up and are adapted to the brutal everyday life in which you have to fight for happiness and in the end are happy in this life.
So we see that the initial suffering turns into happiness. Is it not so in life that happiness turns into suffering and suffering turns into happiness? Let's teach our children the fight for happiness in life!
Thanks to the teachings and suffering of Jesus Christ, I transformed the suffering of my life into family happiness. Let Christmas be for your family's happiness.
 
Warsaw, 15 December 2019, 10:00 Bogdan Góralski

 

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 804
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 741
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 954
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 601
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 996
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142245
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242611
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112335
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122573
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Henear,  15/12/2019

I think good parenting should include a middle way of introducing children to the dangers and pleasures of the real world. Spoiled children are often too dependent on their parents and family, and they have harder time adjusting to everyday problems.
On the other hand children who didn't have a happy childhood and often suffered trauma because of their parents can develop severe psychological problems that may prevent them from being happy in adult life.

@Henear: Masz racje, ale dziś zobaczyłem światełko w tunelu. Miałem okazje być w domu kultury w którym kiedyś pracowałem i zobaczyłem jak aktor pracuje na żywo z dziećmi i rodzicami. To w jaki sposób je stymulował i zarządzał ich emocjami to prawdziwy majstersztyk, szkoda że większość rodziców nie ma świadomości w jaki sposób kształtować swoje więzi z własnymi dziećmi. Myślę że propagowanie takich ...  wyświetl więcej

  Henear,  15/12/2019

@pokrzywiony: Mówisz o czymś w rodzaju animacji dziecięcej? Na pewno nie zaszkodzi, jednak myślę że lepsze byłoby propagowanie wiedzy psychologicznej wśród dorosłych.
Chociaż to i tak, zainteresowany rodzic sam będzie szukał materiałów, książek - jest tego mnóstwo, widzę tego sporo nawet w gazetach, dziennikach tematycznych które są ogólnodostępne - nie wspominając już o internecie.

e@Henear: Rzecz w tym że sama wiedza to za mało, pewne relacje i funkcjonowanie innego nastawienia do problematyki kształtowania dzieci trzeba zobaczyć na żywo. Przykładowo czy na podstawie podręcznika można się nauczyć zarządzania własnymi emocjami, oczywiście można próbować, jednak to będzie się udawało niewielkiej ilości tych co tak próbują się nauczyć nowej emocjonalności. Poza tym wiele mater ...  wyświetl więcej

  Henear,  15/12/2019

@pokrzywiony: Trzeba chcieć, trzeba próbować, działać, interesować się. Bez woli zmiany i zobaczenia swoich błędów nie ma co mówić o jakiejkolwiek poprawie. Często jest tak że widzi się wszędzie winnych, tylko nie w swoich działaniach lub ich braku.

@Henear: Statystyczna większość gdy zauważy błąd, a nie widząc rozwiązania postanawia pozostawać przy kultywowaniu znanego im błędu, niż wdrażać jakieś nowe metody których efektów oni nie są wstanie przewidzieć.
Mało tego nawet jeśli metoda jest prawidłowa i sprawdzona to i tak będą mieli trudności z jej wdrożeniem, bo nie będą mieli pojęcia jak nadzorować pewne inicjowane stymulacją proces ...  wyświetl więcej

  Henear,  15/12/2019

@pokrzywiony: Tak, dlatego krzywo patrzę na różne próby narzucania moralności, czy też wyznania całemu narodowi.
Myślę że ta zmiana powinna zaczynać się od własnej chęci - a nie że przychodzi jakiś kolejny przekonany o swojej prawomyślności mądrala i postanawia że od teraz będzie w taki a nie inny sposób.
Zwykle działania takie podchodzą pod coraz silniejsze próby kontrolowania ludzi ...  wyświetl więcej

@Henear: Rzecz w tym że Życia nie da się kontrolować w sposób mechaniczny / nakazowy / .
Obecnie sporo się uczę od swojej kotki, czująca żywa istota nie pozwalająca sobie niczego narzucić.
Wszystko trzeba wypracować drogą zrozumienia, a następnie porozumienia. Jak widzisz zaczynam od małej skakali, zgłębiać tajniki Życia. ;)

@pokrzywiony: Mariolku jak my cię widzielim na tej małej skakali to my z radosc oniemiali. I jak ty umisz zglębiać badawczo badając jajnik Życia w życiu po spożyciu. Coś fantastycznego zaiste.

@pokrzywiony: ty pokrako moralna już dawno opracowałeś sobie strategię swojej odnowy. Najlepiej oskarżyć innych o morderstwa niewinnych dzieci, kradzieże, oszustwa i faszyzm. Potem powołać się na Ducha Świętego, Chrystusa i wszelkie świętości i ku*wa jesteś już debilu czyściutki jak łzy Kormoranka z samego ranka. Ament.

@Hamilton: ufff ...
Nie wysyłaj tak swojej mózgownicy myśleniem ...
Bo możesz ranka nie doczekać, żyłka Ci pęknie ...

@Koriolancio: to zaczyna mieć znamiona gróźb. Ciągle mi piszesz, że czegoś nie doczekam. Uważaj cwaniaczku abyś się nie poślizgnął.

@Koriolan: ty też nie 'wysyłaj' mózgownicy. Zalatasz się na śmierć a i tak nie znajdziesz. Wsadź w pudło szatkownicę. Nikt różnicy nie zauważy.

@Koriolan: Biedak jęczy jak Hitler w 45. ;)

@pokrzywiony: też mówię kormorankowi że już bidny jak Hitler w 45 to nie wierzy. Może ty go przekonasz. Podobno jak w Afryce pokazali twoje zdjęcia to wszystkie lwy przeszły na wegetarianizm. Taką masz siłę argumentacji w oczach.

@pokrzywiony@Koriolan
Ludzie mają rodziny, bliskich, święta, przygotowania do nich, a wy macie gadanie o śmierci Hamiltona i jeden ma kota, eh ... życie.
Jakże różnie w życiu bywa eh ... eh ...eh....

Domy mają jeszcze, eh ... eh ... eh.. a tu ni domu, ni nikogo, kot ... eh ...eh ... eh ... eh...

Swoje w sensie i to opłacone, eh ...eh ...eh ..

@pokrzywiony: w końcu to hejterek Hitlerek ...
Taki jego wybór ...

@Koriolan:
Tak ... wybór .. 40 kg nadwagi ... kiedyś ktoś .. gdzieś ....w kraju który nie istnieje i nie jest ojczyzną ... obudzi się po południu .... i wyrżnie jak długi na twarz ... w zasadzie ryj ..który już nie pamięta jak kiedyś był twarzą .. wybór ..podłoga ... zawał ...i baj baj ... szu..szu...szu ...

Szumi dokoła las, czy to jawa czy sen , co ci przypomina, co ci przypomina grubas znajomy ten.

Nie .. to nie iluzja .. to przyszłość ...tak ..he he he he he

@Koriolan: ale mieliśmy super dzień. Jarmarki. Lodowiska. Pojechaliśmy na rowerach bo jest ciepło. Zapłacone rachunki. Kilka mieszkań. Dodatni wynik zysków. Żyć nie umierać. Wino. Cygara. Palenie. Śpiew.

@Who cares:
" napisze Ci tylko tyle, ze większość tego ci pisze to żarty i kpina na to co czytam na swój temat. Jest to bardzo krzywdzące, ale życie jest przeważnie smutne. Gdybys mnie znał jak kilka osób z portalu wiedziałbyś jak skromnie i pracowicie żyjemy. Tyle"

To pisałaś ty, gwoli ścisłości, jakiś .. dzień temu, gdzie, znajdź sobie sama,Tyle i aż tyle.

Cóż .. cieszy że

...  wyświetl więcej

@Who cares: toś mnie rozczarowała. Kjulowa mieszka w mieszkaniach ? I nie stać cię na własną willę. U nas w Zapyziałej 'polsce' już prawie każdy emeryt ma swoją posiadłość. I czynsz płacisz jak zwykły najemca albo że się tak wyrażę członek. Taki wstyd.

@Hamilton: znudzily mi się zamki. Domy. Dworki. Teraz apartamenty. Proste. Ogarnij się. Płacisz- wymagasz. Otwierają drzwi. Winda. Itd. Posiadłości to za miastem. Ale z ciebie parobek

@Who cares:
Aż ci dam plus, bo taka właśnie jest twoja prawdziwa twarz i tak właśnie traktowałaś ludzi, a potem piszesz bzdety na temat pań z Biedronki nie mających na leki , a pracujących w czasie jak ty może będziesz pracować, a może nie, jak ci się zachce.
Tak właśnie na moje szczęście była "koleżanko" to wyglądało, a gdzie cię to zaprowadzi, to już sama oglądniesz, kiedyś przyjdz ...  wyświetl więcej

@Who cares: ale po kajtofle i bóraki nadal latasz na tej starej miotle z napisem Lamborggini ? Z pilotem do telewizora Rubin w zębach ? Parobki u nas w Zapyziałej polsce jeżdżą taksówkami.

@Hamilton: oczywiście. Lecę na imprezę. Niedziela. Jutro mam lot do Londynu. W środę Waszawa i wystawy. Wiec baj

@Who cares: do londyna kjulowa leć przez wąchock. Bliżej, taniej i śmieszniej. Na wszelki wypadek miotłę daj do przeglądu. Podobno w londynie są kontrole włosia.

@Who cares: my byliśmy na spacerze. Też było Super ale nie doszliśmy do rynku bo zaczął padać deszcz. Wróciliśmy do domu na pyszny obiadek i grzane winko ...
Teraz kino przy dobrym alkoholu ...
Życie jest Super :-)))

@Koriolan: łał to ta co wyciera te niemieckie tyłki się nad tobą ulitowała i przysłała parę euro. Ty to masz szczęście.

@Koriolan: tak. Jest wspaniale wysłałam Wam zdjęcia. Jutro w kolonii 14 stopni. Jedziemy z W. do Brühl. Na 19 kino

@Who cares:
Aha , trochę żal że Aneszki nie ma, mogłabyś jej nawrzucać że nie widziała ani porno ani penisa, ani Kolonii, cóż, został ci już tylko Hamilton do skakania do niego, czy ktoś jeszcze ?

@Who cares: a na te imprezy ubierasz te kozaczki z radoskóru po mamusi czy te filcowe gumowce z pegeeru. Te drugie nie są takie ładne ale całe i ci ten duży palec nie wyłazi.

@Who cares: królowa Elżbieta ma posiadłość w Windsorze w hrabstwie Berkshire. Tak mieszkają parobki a kjulowa vivi w piwnicy apartamentowca otwieranej łomem koło windy.

@Who cares: hahaha - a są ujemne zyski kjujowo biznesu ? Bo ja parobek nie widziałem.

@Who cares: no jarmarki Super ...
Szkoda, że u nas zaczął padać deszcz. Ale jutro ma być słońce i 7 stopni.
Myślimy też żeby spotkać się z Tobą gdzieś po świętach. Odwiedzimy też po drodze dzieci i wnuki ...
Grunt to rodzina :-)))

@Koriolan: hahaha - ty masz ogromną rodzinę. Tyle partnerek z portali z teściami i kilkunastu śwagrów co to spółkowało z tą co to miała innych i ci to nie przeszkadzało. Zanim to oblecisz i powyżerasz im lodówki zacznie się Wielkanoc i od nowa.

@Koriolan: twoje dzieci podobno zapied*** całymi dniami. A pisałeś, że tylko idioci pracują. To jak to jest. Moją geny po tatusiu czy po ojcu ? Ucony Maniuś musi to zbadać swoim oscyloskopem na karbid, bo coś tu nie gra.

@pokrzywiony: no kto jak kto ale ty możesz się godzinami wymądrzać na temat wychowania dzieci, bo od tygodnia masz kotkę. Ty Mariol naucz się sikać do kuwety z lawety. Zaimponujesz wszystkim kotkom w okolicy.

@Koriolan:
cytuję Koriolan:
"Miałem wtedy kilka partnerek a jedna z nich też miała kilku partnerów poza mną. Rozmawiałem o tym z nią i obserwowałem swoje emocje. Po jakimś czasie myśli, że ona uprawia seks z kimś innym nie robiła na mnie żadnego wrażenia. Okazało się że prawdziwa Miłość to nie seks. Można mieć w sobie Miłość i Miłość do kogoś mimo, że ten ktoś uprawia seks z kimś inn ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Ta twoja "rodzina" to faktycznie jak się spotka to w zamku, w sumie Vivi też
HAAHAHHAAAAHAHHAHA
Wszyscy ex itd, jeszcze przyjaciele, bracia, siostry, psy, konie, koty, oraz dwa szerszenie Mańka.
Pytanie czy mój komentarz to hejt, odpowiedź, nie , to tylko analiza faktów haahahaahahahaahhahahahaahahah

Dobrze że maile "som" bo tak byś musiał prywatną po

...  wyświetl więcej

@Serpico: ucony Maniek wychowa im dzieci w 10 minut.. na takim rodzinnym spotkaniu. Ma zostać 'chonorowym' psedskolankiem w przyszłym roku ale się boi czy mu średniaki do d... nie nakopają za całokształt pracy kurtularno- ośfiatowej.

@Koriolancio : no to super. Dziadzio nażarty chleje mamroty a wnuki głodne i obdarte z prababcią. Wyślij im smsa jak mocno ich kochasz.

  Hamilton,  15/12/2019

@Who cares: ty kjujowa jesteś już strasznie znudzona. Zmień ławeczkę pod tym sklepem, bo się wykończysz. Idź na plotki do magla albo możesz drzeć pierze lub nawijać wełnę z kobietami

@Henear: "Mówisz o czymś w rodzaju animacji dziecięcej? "
Od czegoś trzeba zacząć. :) Generalnie chodzi mi o szerzej pojętą animacje prowadzącą do uświadomienia i uszanowania faktu że my ludzie "dorośli" znajdujący się w środowisku dzieci, swoim zachowaniem wpływamy na ich kształtowanie, a tym samym kształtujemy przyszłość swoją i przyszłych pokoleń. To taka kwestia przyjęcia na siebie pewnej współodpowiedzialności za to co Tworzymy.

@Koriolan: jeszcze nie znam ostatecznych terminów, ale dam znać. Jarmark we Wro jest niesamowicie urokliwy. Ostatnio odkryłam świetną knajpkę z widokiem na Ratusz - ,,Soczewka''. Pyszne dania. Warto zajrzeć. ps. skalnej wolno udawać ojca. To jest w jej przypadku prawe, zabawne i super:):). A setki tekstów co pichci i jak się czują kotki było takie inspirujące :):). Dobre jaja tu odchodzą:):). Niesamowicie to życie się układa :):):)))

  Henear,  16/12/2019

@pokrzywiony: Różni rodzice mają różne podejście, trzeba też wziąć pod uwagę przedszkola gdzie przez 5 dni w tygodniu dzieckiem zajmują się przedszkolanki + kontakt z grupą rówieśniczą.
Nie wiem za bardzo co chciałbyś do tego dodać. Są rodzice z większą świadomością wychowawczą i są ci z mniejszą, niewiele można na to poradzić.

@Henear: Głównie chodzi mi o stymulowanie świadomości dorosłych, nie tylko dzieci. Na dziecko ma wpływ każdy dorosły z którym się dziecko styka, dziecko obserwuje otaczający świat i z tego czerpie wzorce, gdy zobaczy zły wzorzec a ten mu zaimponuje jakąś tam bufonadą to zaczyna ten wzorzec naśladować, a w przyszłości powielać.
To co piszę to tylko taki zlepek pewnych początkowych przemyśleń ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: Mariolek ty jesteś jednym wielkim zlepkiem kurzu, nicieni i wszelakiego paskudztwa. A myśl pączkuje u ciebie jak głąb w kapuście.

  Henear,  16/12/2019

@pokrzywiony: Dzieci już takie są że imponują im pewne zachowania, niekoniecznie "dobre" w szerszym kontekście.
By pokazać dziecku lepsze zachowania to już indywidualna gestia rodziców.
To że żyjemy w obłędzie to już zupełnie inna sprawa, samo "stymulowanie świadomości" dorosłych raczej nic nie zmieni. Często jest tak że dorośli też zachowują się jak dzieci np. wierząc w bajki skrojo ...  wyświetl więcej

@Henear:
"Ponadto nikt jeszcze nie wyszedł z planem naprawy świata, bo nikt nie wie w jaki sposób miałby on wyglądać. "
Są wizionerzy którzy widzą jak świat miałby wyglądać, jednak nikt dokładnie nie wie na podstawie jakich uwarunkowań świat materii ożywionej i nieożywionej działa. Wyznaczyć cel jest prosto, jednak trudniej w niego trafić ...

"Co do jej zachowania to zdania s

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: sorry, że się wtrancam ...
W sumie Tobie chcę coś przekazać.
1) żyjemy w matriksie i ja też myślę, że wyjściem jest świadomość.
2) w/g mnie można podnieść JEDYNIE swój poziom świadomości. Nad nim trzeba pracować a nie nad kimś innym.
3) innym można pobudzić świadomość jedynie samemu będąc świadomy. Pokazując innym swoją świadomość.
4) powyższe punkty odkryto już dawno. W biblii jest wyraźnie "ja jestem drogą".

@Who cares: nie trzeba się przejmować, to tylko Matrix.
Natomiast warto przyglądać się sobie. Marcin o tym napisał artykuł. Obserwacja siebie daje podniesienie poziomu świadomości :-)))

@Koriolan: hahaha - łoj tak Kori - ty jesteś drogą. Rozdepczą cię jak ropuchę. I twoja śfiadomość będzie plaskata jak kurcacek wyciągnięty spod malucha.

@pokrzywiony: & Henear:
Droga wyjścia z Matriksa już dawno została ODNALEZIONA.
Problem w tym, że wyjście to wzrost świadomości. Ale zrozumienie, JAK to zrobić wymaga pewnego poziomu świadomości. I koło się zamyka ...
Ludzie nie mają świadomości by zrozumieć, że nalezy podnieść poziom świadomości ...Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska