Login lub e-mail Hasło   

Krótka synteza historii Polski

brak mi społecznego uznania dla moich 18 letnich wysiłków zmierzających do pojednania polsko-żydowskiego. Bez tego pojednania nie ma mowy o przyszłym pokojowym rozwoju Polski.
Wyświetlenia: 99 Zamieszczono 15/12/2019

Krótka synteza historii Polski

Bogdan Góralski

Biblioteka Instytutu Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego

Przez prawie 10 wieków od chrztu Polski polscy feudałowie kształtowali życie Polaków. Chrzest Polski był wynikiem przyjęcia przez polskie elity Chrystusowej etyki będącej uwieńczeniem etyki żydowskiej.

Początkowo feudałowie byli wojownikami służącymi jako wasale Królowi i broniącymi Polski przed najazdami wrogów.  Za swą rycerską służbę otrzymywali ziemski posiadłości jako lenno, którym administrowali aby się utrzymać w czasie pokoju. Z upływem czasu przekształcili się w dziedziczną szlachtę, która posiadała ziemię na własność i w demokratycznych wyborach wybierała króla. Zakładali miasta stanowiące centra usługowe dla prowincji wiejskich.

Procesy ekonomiczne powodowały koncentrację szlacheckich majątków które tworzyły z czasem latyfundia rolne magnatów. Wraz z koncentracją majątków ziemskich i tworzeniem ogromnych fortun magnackich zmniejszało się znaczenie drobnej szlachty i upadała demokracja szlachecka.

Polska szlachta stała się warstwą rolników perfekcyjnie organizującą polskie rolnictwo.

Magnaci faktycznie rządzili Polską kierując się własnym interesem. Władcy sąsiednich krajów przekupywali magnatów pragnąc  przejąć rządy nad Polską i jak wiemy skończyło się to rozbiorami Polski. Polska odzyskała niepodległość w początku XX wieku i było to efektem wykorzystania sprzyjającej sytuacji politycznej wynikającej z I wojny światowej i z konfliktu wielkich mocarstw. W wyniku II wojny światowej Polska stała się kolonią Związku Radzieckiego i zaczęli w niej rządzić żydowscy komuniści walczący o uznanie społeczne. W krótkim czasie istnienia Polski ludowej zbudowano w sposób planowy podstawy polskiej gospodarki co wynikało z wielowiekowych doświadczeń i wiedzy gospodarczej Żydów polskich. Niestety Żydzi nie posiadali wiedzy rolniczej i zniszczyli wielowiekową tradycję rolniczą szlachty polskiej odbierając im posiadłości ziemskie.

Potem w latach 70.XX wieku  nastąpił globalny kryzys rolny i Rewolucja Solidarności w Polsce spowodowała zmianę władzy w Polsce. Zbudowany (na silnych podstawach przemysłu powstałego w  Polsce Ludowej) polski system wolnorynkowy wykorzystał zasoby Polski Ludowej do stworzenia doskonalącej się nowej polskiej gospodarki. Niestety polskie rolnictwo jest zniszczone i jego upadłość pognębiła postępująca w XX wieku koncentracja własności rolnej i nieudolność rządzących elit.

Rolnictwo polskie można odbudować jedynie przez rehabilitację polskiej szlachty i przywrócenie im władzy nad polskim rolnictwem. Przyniesie to impuls rozwojowy Polsce i zamknie spory o kształt państwa polskiego w którym walczą o władzę żywioł polski z żydowskim. Zamknie to klamrą zgody dawną i pełną konfliktów historię Polski oraz umożliwi polskiemu ludowi stosowanie Chrystusowej etyki.

Dzięki etyce Chrystusowej zyskałem rodzinne szczęście i brak mi tylko społecznego uznania dla moich 18 letnich wysiłków zmierzających do  pojednania polsko-żydowskiego. Bez tego pojednania nie ma mowy o przyszłym pokojowym rozwoju Polski.

Warszawa, 15 Grudnia 2019, 15:43 Bogdan Góralski

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 792
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 725
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 936
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 583
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 983
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142228
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242548
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112299
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122560
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Cóż ...
Brak Ci uznania społecznego gdyż brak Ci świadomości i wiedzy.
Np moralność chrześcijańska nie jest szczytowym osiągnięciem judaizmu. Chrześcijaństwo żydzi wytępili na swoich ziemiach a Rzymianie na terenie imperium rzymskiego.
Częściowo w bardzo małej ilości, nauki Jezusa przejął kościół postchrzescihanski, który następnie podzieli się na prawosławny i rzymsko-katoli ...  wyświetl więcej

@Koriolan: jak ty i Mariol błyśniecie swoją wiedzą to wszyscy pozrywają boki ze śmich.

@Hamilton: a na temat artykułu potrafisz coś mądrego napisać ?
Czy tylko głupoty na temat moich komentarzy ?

@Koriolancio: coś ty, w tak doborowym towarzystwie naókowym jak ty dochtorant i docent Mariolek czuję się zagubiony. Za wysoka skakala dla mnie i nieosiągalny dla zaciemnionych poziom kwicenia, ale obiecuję, że spróbuję nawiązać z wami kontakt yntelekualny zaraz jak mi ryj wyrośnie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska