Login lub e-mail Hasło   

Morrow

felieton
Wyświetlenia: 659 Zamieszczono 21/12/2019

Chodzę sobie po mieście i zamiast śniegu widzę szarość. Szarość spada z nieba, kłębi się na ziemi, atakuje płuca, przenika do krwiobiegu. 

Radiowi prezenterzy silą się jak tylko mogą by "świąteczny klimat" zdominował eter. Raz po raz, jedne po drugich z wyświechtanych bożonarodzeniowych hitów agresywnie atakują mózg bezwiednych słuchaczy. 
Rynek wygląda ładnie z tymi wszystkimi światełkami, kolorowymi dekoracjami zwisającymi zewsząd i wszędzie. Naturalnie, jest tłocznie. Na ulicach roi się od ludzi a w galeriach handlowych oraz większych sklepach rozgrywa się wręcz istne pandemonium. Młode anielice szwendają się w te i we wte nagabując potencjalnych klientów, wychudzone kasjerki robią dobrą minę do złej gry starając się nic nie czuć. A ja tak sobie chodzę i obserwuję jak bardzo to wszystko jest brzydkie. 
Ta cała konsumpcja, szał na wydawanie pieniędzy, pstrokate papierki, przeładowane wystawy, ciągnące się kolejki. I ten smród - smród spalin, smród choroby toczącej tych ludzi. 
Nigdy nie byłem przesadnie zainteresowany tym całym "świątecznym klimatem", tym corocznym kolektywnym urojeniem, miesięczną hipnozą indukowaną przez wszelki rodzaj mediów. 
Reklamy naturalnie pokazują same piękne chwile, ozłocone momenty, urywki z banalnej prozy życia. Ludzie, w tym wyobrażonym świecie gdy tylko zaświeci pierwsza gwiazdka, godzą się ze sobą, wszelkie konflikty i nieporozumienia znikają, dla bezdomnego znajdzie się dodatkowy talerz, wszyscy ściskają się i całują a pies merda ogonem i mówi ludzkim głosem. 
Cuda, niewidy, gloria, aniołkowie, spełniają się życzenia. A jakie to życzenia? 
 
No jak to jakie? Ci bardziej świadomi wiedzą że dobrze jest sobie teraz życzyć zestaw ze największej telefonii komórkowej w Polsce za jedyne x złotych, że dobrze mieć laptopa z super grą czy też inne nowoczesne badziewie z technologią natychmiastowego wywoływania uśmiechu na ustach twoich bliskich. 
Święta same w sobie, jako koncept rodzinnej zgody i wspólnego życzenia sobie dobrze, upominków i celebracji żydowskiej mitologii - nigdy nie przemawiały do mnie jako koncept. 
Nawet lubiłem to jak rodzina zbierała się na chwilę by pogwarzyć, powymieniać się doświadczeniami. 
 
W zasadzie to nie mam ostatnio wiele do powiedzenia. Trochę dziwnie obserwować ten około-noworoczny czas jako osoba totalnie wymiksowana z obecnie panujących nastrojów. 
Widzę to z jaką ignorancją podchodzi się do zmieniającej się na gorsze sytuacji politycznej w kraju, głosy sprzeciwu są rzadkie i pozbawione większej siły przebicia. Moi współobywatele wydają mi się zawieszeni w czymś w rodzaju... świadomej ignorancji? Nie wiem jak to nazwać. Takiego spychania problemów na margines, niezajmowania się nimi, uznania że "to mnie nie dotyczy". 
Ciężko nie mieć wrażenia że jako naród jesteśmy bardzo powierzchowni..? Znaczy, lubimy machać flagą i sobie pokrzyczeć ale zasadniczo to nie wiele nas obchodzi jeśli chodzi o społeczeństwo jakie mimowolnie swoimi działaniami tworzymy. Cały czas tkwimy w jakimś złudzeniu, w miriadach złudzeń. Z jednej fatamorgany w inną, bardziej jaskrawą i niedorzeczną. Czasami wydaje nam się że jesteśmy mesjaszem narodów, krajem szczególnie umiłowanym przez bóstwo o nadzwyczajnym posłannictwie dla innych "upadłych" - tzn, gorszych narodów. Innym razem jest to wielka przyjaźń i partnerstwo z wielkim bratem zza oceanu, owocny sojusz, zniesienie wiz, klepanie po plecach. 
 
Przeglądam ultra prawicowo-katolicki dziennik "Sieci" gdzie atakuje mnie agresywna pro-PISowska agitacja. Następnie sięgam po "Wyborczą" lub "Newsweek" gdzie tym razem agitują za lewą stroną. Apogeum rzetelnego dziennikarstwa pamiętam że przypadł na okres wyborów - każdy z tych dzienników sączył jedną wielką propagandę, zamiatając pod dywan porażki a zachwalając i wyolbrzymiając rzekome sukcesy stronnictwa z którym sympatyzują. 
Wchodzę na eiobę i też jedni żrą się z drugimi, nie widząc nawet że wszelkie ich wysiłki dokopania swoim przeciwnikom są całkowicie bezpłodne. Bez żadnego pomysłu na siebie, gdy starzy idole odeszli już do lamusa - człowiek pogrąża się nihilizmie. 
Już patrzeć nie mogę na desperackie wysiłki nadanie sensu, urealnienia swoich wyobrażeń, traktowania ich jako rzeczywistości. 
Czemu służy wiara? Po co się wierzy? 
 
Rozumiem naturalny rodzaj wiary, wynikającej z wielokrotnie sprawdzanego procesu, gdzie daną tezę dotyczącą rzeczywistości można zweryfikować i dopiero po uzyskaniu wyniku twierdzącego uznać za prawdziwą. 
Nie potrafię zaś zrozumieć wiary nie mającej żadnej podstawy w rzeczywistości. "Wierzę że TO istnieje, ponieważ wierzę" 
Mówi się "siła wiary", "łaska wiary" jakby rzeczywiście miało to jakiś zbawienny efekt.
Lecz nie ma. 
Człowiek który bezpodstawnie wierzy w jakąś niesprawdzalną tezę, otwiera się na możliwość zostania ofiarą manipulacji. Gdy człowiek silnie w coś wierzy, to zamyka umysł na wszelkie mogące podważyć to przekonanie dowody. Ludzie chcą w coś wierzyć, potrzebują wyjaśnienia dla swojego bólu, potrzebują by istniał sens tego wszystkiego. 
Bo jeśli sensu nie ma a to w co wierzyli okaże się nieprawdą, gdy wyjdzie na to że zostali oszukani... - to czy nie zacznie znowu ich boleć? 
To co wyparte, powróci i znów trzeba będzie zmierzyć się z niekorzystnym obrazem siebie. Tym razem bez pocieszenia. 
Bez świętego Mikołaja, który okazuje się tylko dorabiającym sobie grubasem ze sztuczną brodą. 
Bez cudu czy glorii. Nawet bez śniegu. 
 
Zostałem ostatnio zaczepiony przez bezdomnego. Oczywiście chciał ode mnie pieniędzy. Ze łzami w oczach, opowiadał o tym jak mu ciężko. Widać było że jego światopogląd dopiero ostatnio uległ dramatycznej zmianie i dopiero przyzwyczaja się do myśli że może czegoś nie mieć. 
Mówił mi że "też chcę mieć Iphona. Inni mają Iphona, więc czemu nie mam mieć go ja?"
 
 
Wesołych świąt.
 
 
 
..................................................................................
 
 

Podobne artykuły


13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 961
13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1112
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1011
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1849
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 698
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 854
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 640
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 549
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 996
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 507
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 508
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 639
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Dobry artykuł. Jest kilka błędów, ale nie będę się czepiał. Wytykam tylko mądralińskim, a Tyś jest spoko małolat;-)

Wesołych...

"Mówi się "siła wiary", "łaska wiary" jakby rzeczywiście miało to jakiś zbawienny efekt.
Lecz nie ma. "

"Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, aż znajdzie się taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on to robi."

Łaska wiary według Alberta Einsteina tak właśnie się objawia, warto przemyśleć czym w istocie jest wiara dla postępu cywilizacji. :)

Według mnie wiara to inaczej inwestycja w przyszłość, a może się mylę ... ? :)

@pokrzywiony: no tak, szanowny, drogi i ucony kolego to prawda. Tak to wygląda w ewan-kielni Einsteina, a jak to widzi ewan-kielnia krzywego Mańka ? Naszego Zweisteina eioby ? A zagadnienie jeszcze musi być zweryfikowane przez tego rencistę co widzi inaczej. I jak widzisz trza 4 tony wiary i 4 łyżeczki nadziei by liczyć na rozwiązanie w tym stuleciu. A rencista widzi inaczej co 15 sekund, co dodatkowo komplikuje wszystkie ewankielnie.

@Henear: ... :))))) rockowe gestapo powiadasz, a co waść na to ?
https://www.youtube.com/watch?(...)0CdtTc4

@pokrzywiony: e tam. Też mi coś. Wygibasy łabędzia w wykonaniu primabalerona Kormorianka w ramionach krzywego Mańka to byłoby wydarzenie kurtularne roku.

Boże Narodzenie to nie żydowski wymyśl ...
To wymysł rzymski. Napisał bym wymyśl Konstantyna, ale nie chce mi się tego sprawdzać ...

Ignorancja ...
Globalizacja sprawia, że ludzkość zaczyna dzielić się, zmierza do stworzenia dwóch grup. Małej grupy rządzących (powiedzmy milion osób) i reszty rządzonych (osiem miliardów). By ten mechanizm dobrze działał rządzeni muszą zapaść w sen, iluzję, wieczne gonienia za niezdobywalnym. Stąd głównym celem życia jest praca - bo zajmuje czas i daje możliwość zakupu wciąż nowszego mode ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Błogość prowadzonej owcy nie przemawia do mnie.

@Henear: cóż ...
Nie jesteś rządzącym i wymykasz się ze snu rządzonych. Jest jeszcze trzecia, mała grupa niedostosowanych. Należysz do nich ...
Ale to "samotne wilki" dawniej zwani "wilkami stepowymi".

  Henear,  22/12/2019

@Koriolan: Czytałem Hessego.

@Henear: wiem, dlatego jakoś, takoś się rozumiemy ...

Wiara ...
To dość proste. Jesteśmy wędrowcami. Co oznacza, że stawiamy krok za krokiem. Ten świat jest iluzją ale musimy wykonać następny krok bo jesteśmy wędrowcami. By nie polecieć w przepaść musimy wykonać krok na czymś twardym, stabilnym. Wybieramy jakiś kierunek i wierzymy, że to jest twardy grunt i możemy już wykonać krok po twardym gruncie.
To jest właśnie wiara. Przekonanie, ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Jaka wiedza? Twardy grunt to taki na którym można budować konstrukcje mające przetrwać lata, generacje.
Dlatego nie inwestuje się w rzeczy liche, nie posiadające wartości.
To siedzenie w miejscu o którym piszesz i patrzenie na myślowy kalejdoskop w głowie nie jest zdrowe.
Nie wykonując żadnego ruchu, stopniowo traci się wszystko. Pustka która wtedy zostaje rzeczywiście jest prawdą - ale to na własne życzenie.

@Henear: uwierzyłeś, że istnieje "twardy grunt" i wierzysz, że można na nim wybudować coś trwałego. Ja uwierzyłem już w kilka, kilkanaście "twardych gruntów" na których wierzyłem, że coś wybuduję. Każdy z nich roztopił się w iluzji przy dłuższym budowaniu. Tak było z małżeństwem, ziemską miłością, rodziną, rodzicielstwem i dzieciństwem i wieloma innymi rzeczami. Nie ma nic złego w tym, że się wier ...  wyświetl więcej

@Koriolan: a renta ? To też iluzja ? Trafiło ci się jak ślepej kurze ziarno kawy i Paczkek z marmeladom Dzięki temu tu budujesz ble ble. A tak musiałbyś zapierdalać.

  Henear,  22/12/2019

@Koriolan: Jestem zdania że nie istnieje jeden "twardy grunt" - myślę że są to różne, przenikające się płaszczyzny. Tak jak stop metali, tworzy się coś nowego, bardziej wytrzymałego.
Ja w swoich poszukiwaniach zwracam się raczej w stronę przyrody i uznaję że pewne zachowania i tendencje ludzkie są trwale wpisane w naturę gatunku. Szukam wyjaśnień w początkach, staram się iść jak po nitce do ...  wyświetl więcej

@Henear: Kori inaczej to widzi średnio co 15 sekund. I szuka jelenia do bleblenia. Pustak zablebla cię na śmierć. W rękawie ma jeszcze 300 tysięcy 'gruntów'. Twardych, miękkich, piaszczystych, podmokłych, sraczkowatych, w kratę i w pepitkę.

@Henear:
"Duchowy świat nie wyjaśnia według mnie rzeczywistości - jest dla mnie swego rodzaju wyobrażeniem stanów wewnętrznych, tak różnych jak różne są od siebie umysły poszczególnych osób. "
Zechciej zauważyć że materialny świat tym bardziej nie wyjaśnia rzeczywistości. Oczywiście zależy co koto rozumie pod pojęciem "Świata Duchowego" ? Pewne obserwacje zdarzeń na poziomie material ...  wyświetl więcej

  Henear,  22/12/2019

@pokrzywiony: Ludzkie pojęcia, ludzkie projekcje. "Bóg" - nie wyjaśnia absolutnie niczego.

@Henear: A "wola", "pragnienie" ... ?

@Henear: ja wytrzymałem tylko trzy sekundy ...
kościół rzymskokatolicki nie jest dla mnie duchowością. Jest tym samym co pis. Po prostu polityka.
Natomiast ja widzę świat jako ciągłozmienny ...
Np taki https://youtu.be/xExdEXOaA9A
.
A więc ciągle tworzenie i rozpuszczanie.
Np budowla Aleksandra Wielkiego rozpadła ...  wyświetl więcej

@Henear: "pewne zachowania i tendencje ludzkie są trwale wpisane w naturę gatunku."
Ja bardziej obserwuję jak te niby trwałe zachowania zmieniają się, gdy zmieniają się warunki danego człowieka. Np jak zachowują się kulturalni ludzie wrzuceni do obozu koncentracyjnego. Jak zmienia się np zachowanie ham-iltona w zależności od tego z kim rozmawia.
To pokazuje mi zmienność świata i wskazuje by szukać trwałych zasad w świecie innym (nazywam go duchowym).

@pokrzywiony: ja to widzę tak, że wszystko jest harmonią ale trzeba to zobaczyć. Coś jak z mrówkami. Z bliska widzisz jak jedna mrówka lata jak głupia w te i nazad. Ale jak uzyskasz perspektywę, to widzisz, że ta głupia wędrówka mrówki ma głęboki sens w planie całego mrowiska a nawet w planie całego lasu i świata.
Zwróć też uwagę na zdanie ....
"Gdy umrą pszczoły, ich los ludzie podzielą w ciągu trzydziestu lat".

  Henear,  22/12/2019

@pokrzywiony: Wola to świadomy wysiłek umysłowy mający za zadanie zrealizować dane pragnienie.
Zakłada istnienie osoby pragnącej. Tyle że "bóg" to pojęcie abstrakcyjne i zwykle używane by zakryć zwyczajny brak wiedzy o rzeczywistości lub też niekoniecznie dobre intencje w stosunku do innych ludzi.
Widzi się to w Polskim kościele - wszyscy księża gadający o woli boga, bronią tak napra ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Wiadomo że jeśli skupisz uwagę na pojedynczym szczególe lub na tysiącach porozrzucanych szczegółach, to nie zobaczysz przedstawienia pokazanego w klatce czasu. ;)

  Henear,  22/12/2019

@Koriolan: Kultura to warstwa wyrosła na podstawowej bazie potrzeb. W sytuacjach ekstremalnych staje się niepotrzebna, nic w tym dziwnego że się ją odrzuca gdy priorytetem jest przeżycie.

@Henear: A czy powstanie ludzkiego organizmu z którego korzystamy, wymagało takiej woli ?
Zrozum że nie da się wyjaśnić rzeczywistości, gdy odrzuci się jej niematerialną część zwaną Duchowością. :)

"Tyle że "bóg" to pojęcie abstrakcyjne i zwykle używane by zakryć zwyczajny brak wiedzy o rzeczywistości lub też niekoniecznie dobre intencje w stosunku do innych ludzi. "

"Widzi

...  wyświetl więcej

  Henear,  22/12/2019

@pokrzywiony: Za to używając duchowości to da się? Powiedz mi więc, które duchowe wyjaśnienie najlepiej tłumaczy rzeczywistość. Czy to Chrześcijaństwo, Buddyzm, Islam? Może kościół latającego potwora spaghetti?
Religie te mają pewne założenia, mają za zadanie coś osiągnąć - wyrosłe one z różnej ziemi i przedstawiają odmienne punkty widzenia danych ras. Działają w świecie realnym, czerpią z niego korzyści.
Ideologia to program pomagający osiągnąć dany typ człowieka.

@Henear: Poszukiwania "słów wytrychów", jak widać tkwią w ludzkiej naturze ... ;)
Religie świata jak i aksjomaty nauki to według mnie porozrzucane wyrwane chaotycznie kawałki całościowego wyjaśnienia. Dopóki sam nie staniesz poza horyzontem zdarzeń światowych, to tego nie ogarniesz. :)

@pokrzywiony: wy z Korim dajecie codziennie spektakle budzące zachwyt. I dlatego Mariolku 1 400 000 ludzi miesięcznie wchodzi na eioba. Ja też.

@pokrzywiony:
Zależy, jego pradziadkiem może być płód z usuniętej ciąży żony Koriolana, przy założeniu że reinkarnacja to fakt hhhhah .........
Co leżę o JEZUUUUUUUU .........
I co w takiej sytuacji hahhaa ? Pytanie przekazać Koriolanowi, następnie on Wróblowi, po medytacji i określeniu którym aktualnie "wcieleniem' jest, dalej ?

@Henear: "Jest to klasyczne zagranie, stare jak świat. Bardzo mnie dziwi że ludzie wciąż się na to nabierają."
Bo wszyscy z tego korzystają poczynając od RODZICÓW. Rodzice wbudowują w dziecko przekonanie, że oni wiedzą jak wygląda świat. A jak 3 letnie dziecko ma się temu przeciwstawić ? Nie może ...
Potem nauczyciel mówi, że wie jak się daje i jak wygląda historia świata a potem ksi ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Lepsze pytanie, jak córka teraz ma cię wywalić z chaty, skoro prawnie nie może hhahaahahahahah
Mów jej "wbudowana" hahahhah

Taki los haha, ale społeczeństwo zdaje się złe jest ? Oj obserwuje hahaahha ...
Konsekwencje i inklinacje, oraz twój gruby tyłek haha

  Henear,  22/12/2019

@pokrzywiony: Jeśli szukasz przepisu na świąteczny piernik, to może, może...

@Henear: Spojrzę w lustro i piernika zobaczę, starego piernika ... :)))))))))))

  Henear,  22/12/2019

@Koriolan: No cóż, skoro ktoś nie potrafi myśleć sam za siebie to nie ma co nawet marzyć o wolności.

@Henear: "Chrześcijaństwo, Buddyzm, Islam? Może kościół latającego potwora spaghetti?
... Działają w świecie realnym, czerpią z niego korzyści."
Już sobie odpowiedziałeś ...
Skoro działają w świecie realnym ... NIE SĄ duchowe ...

@Koriolan: konsekwencje obserwujemy wszyscy w postaci żerujących darmozjadów. Gdyby tylko kończyło się na obserwacji to pół biedy. Darmozjad zaględzi na śmierć tego co na niego pracuje i obesra. A powiedziano, że nawet pies nie gryzie ręki, która go karmi.

@pokrzywiony: "Dopóki sam nie staniesz poza horyzontem zdarzeń światowych, to tego nie ogarniesz. :)"
Genialne ...
Kluczowe słowa - "sam" i "poza" ...

  Henear,  22/12/2019

@Koriolan: Też działasz w świecie realnym. A może nie?

@pokrzywiony: piernik nadziewany pierdołą w musztardzie.

@Henear: masz rację ...
Myślowe granice odbierają Wolność ...
.
Warto zwrócić uwagę, że sami sobie je zakładamy ...

@Koriolan:
Ta, linia horyzontu kubła, gdzie ludzie tego świata wyrzucają śmieci, poza granicami konsumpcjonizmu.
Warto warto, warto zwrócić uwagę czy się jest kimś kto wyrzuca śmieci, czy też kimś kto w nich grzebie szukając bułki hahahah, najlepiej nie post factum.

@Henear: działam w świecie realnym ale moje zrozumienie jest często ze świata duchowego.
.
P.S.
Na początku widzi się świat realny, potem duchowy. Ostatnim stopniem wtajemniczenia jest to, że ...
TO JEST TEN SAM ŚWIAT.

  Henear,  22/12/2019

@Koriolan: Skoro wszystko jedno to... wszystko jedno?
Znam masę ludzi którym wszystko jedno. Myślę że będzie ich trochę więcej niż 3%

@Henear: "Widzi się to w Polskim kościele" - A zlituj się Heniu że Ty nade mną! Nie, tego zdzierżyć nie mogę;-)...w polskim Kościele;-)

@Koriolan: e tam. Ostatnim krzykiem wtajemniczenia jest kwik - JAM JEZD. Wodolejec i kozia bozia.

@Henear: pod każdym monopolowym zbierzesz pluton wysuszonych i tak łuśficunych, że już im wsio ryba.

@Henear: mi nie jest wszystko jedno. Wszystko jedno jest szukającym, którzy nie znaleźli i już nie mają sił szukać.
Alkoholik, narkoman i słabsze odmiany zagłuszają w sobie potrzebę szukania. To faktycznie sporą część ludzi ... W krytycznej formie samobójcy.
3% to ludzie którzy nie szukają, bo ZNALEŹLI.
Oni też zatrzymują się bo już nie potrzebują szukać, bo mają to czego szukali.

"smród choroby toczącej tych ludzi. "
Zrozumienie duchowe mówi mi, że to nie choroba. To po prostu organizowane po raz 1700-setny igrzyska ("chleba i igrzysk") w celu zdobycia Szczęścia. Suche choinki na śmietnikach w styczniu, powiedzą mi, że cel nie został osiągnięty i za rok zorganizowane będą następne igrzyska.
Wymyślił je Konstantyn w trzysta którymś roku a więc było ich już ok ...  wyświetl więcej

@Koriolan: "Suche choinki na śmietnikach w styczniu, powiedzą mi, że cel nie został osiągnięty i za rok zorganizowane będą następne igrzyska." - Bingo mułło. W końcu zaimponowałeś mi. Chowam do szuflady. ... a już sam miałem kupić świerka w biedrze...tylko 26.99...wszystko popsułeś...

@Koriolan:
Aha, to ta twoja córka co niby z zięciem pracuje po 12 godzin i prababcia zajmująca się w tym czasie ich dziećmi, czyli twoja matka, są w czarnej dupie realności i zwierzęcości ?
Teraz to wszystko jasne.
Strasznie nieświadomi muszą być, cóż bywa, ale co nie chcą się rozwijać ? Pewnie by chcieli nie ? Tylko wtedy to cóż .... kwalifikujesz się do przytułku dla bezdomnych ?

Zwierzęta .. boże ..

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: paczasz za rok do szuflady a na wyschniętej choince wisi wyschnięty pajacyk Kori i pacza na śfiat z wyższością.

  Koriolan,  22/12/2019

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: szukaj SWOJEJ mądrości ...
Moja Ci na nic się nie przyda ...
Ot, jest jak poświata na wschodzie. Wskazuje, że tam wzejdzie słońce ...
Ale to Twoją energia to słońce wzejdzie, nie moją ...

@Hamilton: Ale to musiałaby być dość duża choinka...Kori chwalił, że wielgi chłop;-)

@Serpico: zawsze, wszystko było, jest i będzie jasne ...
Wystarczy oczyścić umysł z zaciemnień ...

@Doktor Jekkyl i pan Hyde:
Zamiast suchych choinek, dzieci do prababci, a do śmietników, puste butelki po czeskim spirytusie, chyba wolę zwykłe bombki.
W sumie choinkę można mieć sztuczną, na parę lat, warto się nad tym pochylić.

@Koriolan:
Skończ pierdolić batonie, w sumie mi wisi że siedzisz ludziom na garbie, bo tylko częściowo mój garb :)
Co zrobić z takim chłamem jak ty ? Cieszyć się że bezpośrednio człowiek nie ma do czynienia.

Jest wiele rzeczy dla mnie jasnych, jeśli chodzi o ciebie, te gadki schowaj dla naiwniaczków.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: wyschnie to będzie jak Mariolek. Prawie 32 kilo żywej wagi i 46 cm w kłębie.

@Serpico: A idź Ty w pierony. Chcesz żeby na Twojej choince zawisła taka wielga bombka...a z niej uśmiechać się będzie przenajświętsza Trójca...Kori - Mario - i ta pani co gitarę sprzedała?

@Koriolan: ty już tak wyczyściłeś umysł, że sficisz na czerwono jak Winnetou z dywizją Apaczy.

@Hamilton: skoro Ci się to podoba ...

@Doktor Jekkyl i pan Hyde:
Perła by Maniek :
" Świat dla nas jest taki jakim go spostrzegamy, a tak naprawdę nie widzimy świata tylko swoje wyobrażenia o świecie."
Z wczoraj, dziś już nie umie tego odnieść do siebie, to mnie pozamiatało, Koriolan pisze parę lat to samo, a teraz Maniek odpowiada mu tym samym.
Jeszcze jedno mi się w nich podoba, jak nikogo nie ma, to zacz ...  wyświetl więcej

@Serpico: Koro uważa Mańka za głupszego (mniej świadomego) i daje mu fory. ...Nie bój się...Kori dobry gagatek.

@Serpico: to w świecie wybitnych óconych normalne spory. Kto ma lepsze pantalony, głośniej kwicy, dalej pluje i kto nie boi się klopsztangi wieczorami.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: masz rację ...
Jego głos wznosi się wysoko ponad zwierzęcy świat ludzi ...

@Koriolan: Ale jednak trochę mu brakuje...?

@Koriolancio: jak zwierzęta słyszą twój kwik masowo uciekają do rzeźni i też chcą być łuśficune obuchem siekiery jak ty. Ty Kori jezdes taki Luciano Pavarotti wszystkich chlewni w Polsce. Wybierzcie się z Mariolkiem na tourne, on będzie pląsał a ty śpiewał.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: a myślisz, że ja myślę, że ja jestem oświecony ?
.
Za oświeconych uważam Buddę, Jezusa, Osho, Tolle, Spirę i jeszcze kilku innych facetów ...

@Hamilton: wołowina jest pyszna ...

@Koriolan: jasne, za osficuną uchodzi też baranina. Wróbel jada i przepowiada.

@Koriolan:
Facetów, to się zgadza, kobiety nadają się do robienia ci mielonych, a córcia do trzymania twojego grubego tyłka w domu, sobie na garbie, prawda ? Fakt, Jezus to tak nie postępował raczej. Mańka "puszczasz" żeby popisał, w końcu czyjeś komentarze musisz wykorzystać, czy też kogoś wykorzystać, antagonizm Maniek vs ja zwierzęcy ble ble ble ble.

Oczywiście w każdym znajdujes

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
A z ciebie ? Z ciebie już nie można nawet szydzić, jesteś do granic możliwości upodlony po pachy i siedzisz i się cieszysz, bezkrytyczny wobec siebie do także granic możliwości

Co do kobiet, dawno zauważyłem że nie ma ich, żona Tolle, ale oczywiście pominąłeś.

Tłusty pajac który zależy od kobiet je pomija, tylko pozostają gratulacje dla tych które okłamałeś, albo wykorzystujesz, oraz brawa:
Brawo ! Brawo !

@Koriolancio: tyś osficuny dawajlamek z buddyniu a ócony w piśmie Mariolek papierz eioba. Oba dwa zawojujecie śfiat.

Przepraszam, źle to wyraziłem ...
Na tym świecie nie ma nic wartościowego poza energia spotkania się ludzi.
A więc poświęcę wiele z rzeczy tego świata by spotkać się z fajnymi ludźmi. Spotkanie i wymiana energii nie jest obojętna, choć obojętne jest z kim się literalnie spotykam.
W biblii jest to wyrażone tak ...
"Kochaj Siebie, a bliźniego swego jak siebie samego".

@Koriolan: łał a to wyrażenie nie jest jeszcze iluzją ? No to za 20 sekund będzie.

Jak zwykle przegadany, a nawet zilustrowany gifem. Innymi słowy: ile trzeba kupy zrobić, by poczuć się wypróżnionym - internetowo?!

@podobny: .... trafne spostrzeżenie ... ;) ... spokojnego przetrwania "świątecznego prania mózgów" i zwyczajowego ludzkiego amoku w którego centrum przyszło nam żyć ... :))))

  podobny,  23/12/2019

@pokrzywiony: Pozdrawiam! Czy spędzisz święta w samotności? To najlepszy sposób na odkażanie od przygłupich "dewiantów słowa", prawiących o moralności a nie znajdujących czasu dla rodziny, która … ich zresztą odrzuciła. Przebaczmy im samotność. Przebaczmy im głupotę, zawiść, pomroczność … jako i oni nam przebaczają wszelką głupotę.

@podobny: też pozdrawiam. Miruś ty sobie znajdź kawałek rynsztoka, całe rodziny bakterii cię przytulą. Wrócisz pokryty liszajami i nie będziesz taki nerwowy. Zabierz Maniusia, bo mu wypiorą coś czego nie ma.

@podobny: "Czy spędzisz święta w samotności? "
Nie, z Bogiem i moją kotką ... ;) zaopatrzenie na ten świąteczno-noworoczny okres zapobiegawczo zrobiłem, tak by możliwie jak najmniej mieć styczności z tym powszechnym świątecznym amokiem. Jedni śpiewają aleluja, a drudzy klną pod nosem, od obu stron wolę się trzymać z daleka. ;)
Pozdrawiam Serdecznie :)

@pokrzywiony: a przecież możesz radośnie i świątecznie : 'pierd*** szmaty nawet pies was dup*** nie che'. Potem z kormoranem kwikniecie Alleluja i pozamiatane. Przez to pranie mózgu jeszcze kotkę wrzucisz do gara i zepsu jesz sobie czar świąt.

@podobny: Hej ...
Widzę to inaczej ...
Święta to po prostu igrzyska. Lud od tysięcy lat pragnie "chleba i igrzysk". No to ma chleb i igrzyska. Normalna sprawa tyle, że t zęba zrobić większy zapas alkoholu.
Ewentualnie liczyć na rodzinę. Ja jadę w drugi dzień świąt na urodziny synowej ...
No więc nie muszę mieć takiego zapasu :-)))

@Koriolan: to super, świetnie, cudownie i dobrze kormoranku. Musi być równowaga. Oni będą śpiewać kolędy a ty w chlewiku sobie kwiczenie poćwiczysz.

@Hamilton: witam naczelnego błazenka eioby ...

@Koriolancio: błaznem się bywa, idiotą się jest do końca życia, które jest najważniejsze w życiu i piękne, bo nic niewarte. Hahaha - ja mogę przestać błaznować.

  Henear,  23/12/2019

@podobny: Ty masz jakiś problem do mnie, czy po prostu chcesz coś wtrącić na swój ulubiony temat?

@Henear: Miruś jak nie ma przed oczami 'Ja dać pożyczka, bo ja mieć i chcieć zapładniac' to jest obrażony na wszystkie słowa, których nie rozumie.

@Henear: "Twardy grunt to taki na którym można budować konstrukcje mające przetrwać lata, generacje."
Tam mnie zaciekawiło ...
Co byś chciał wybudować na lata, generację ?
.
Ja kiedyś, gdy byłem młody, chciałem wybudować miłość (żona, dzieci), dom, dobry samochód i kasy więcej niż normalni ludzie.
A Ty co chcesz wybudować w życiu ?

@Koriolan: i teraz wszyscy mają przestać budować, bo Koriolancio na portalach nie znalazł miłości i pierdoli godzinami z tej swojej żałości aż mamy mdłości.

@Koriolancio: nie myślałeś by na dupelku opowiadać o swoim łzawym i łuśficunym życiu, które budowałeś na portalach randkowych z paniami stewardesami niskich lotów w zaułkach szybkiej rozkoszy niemytych narządów.

@Hamilton: fajnie Ci wali przed świętami ...

@Koriolancio: to wszystko dlatego, że szalejemy za tobą na świątecznym gruncie. Ja doczekać się już nie mogę twojego kwikania wśród nocnej ciszy z chórkiem młodych loch. Jak jeszcze primabaleronie zatańczysz Jezioro jak pijany łabędź po wiśniówce to umrem z zachwytu.

  Henear,  23/12/2019

@Koriolan: Przede wszystkim siebie. Ciekawią mnie różne aspekty życia człowieka, jednak z niektórymi z nich raczej mi nie po drodze. Na razie sprawdzam co by mi pasowało.

@Henear: " Przede wszystkim siebie."
A to ciekawe podejście, tak z ciekawości zapytam według swojego stanu świadomości na dziś, jakim byś chciał być powiedzmy za 10 lat ?

@Henear: Witam, na wstępie od razu piszę, że to nie Serpico ... Pozdrawiam Heneara, Wuja Hamiltona i w sumie na tyle by było k...wa lizania się po ...ach. Panowie co tu się dzieje, Kormorańskie knury widzę zaczynają kwiczeć już jak knurostwo...z Orwella, haha

@pokrzywiony: Teee, porzywiona cioto , co to ją już w szkole specjalnej batonowali od tylca kijem od szczoty, doszły mnie słuchy, iż z ośficunym paralitą na rencie z nudów zapisaliście się do strażaków ? Prawda to krzywa paranoidalna paskudo z wypożyczalni kulek analnych?

@Koriolan: Siema Naczelny łośficuny Knurzy bobie ...kjuju Eioby, gdzie ksisznicke Pffifi zgubiłeś, znowu ją wysłałeś na shoppp..ping, hahaha czy k...sko zaćpało się w nadziei , że sprzeda choć okładki z tego swojego psi chuj bessst seelera?

@Hamilton: Siemka wuju, pewnie poznajesz ;-) Co Ty tu jeszcze robisz stary Don Kichocie...? haha
Że Ci się chce...kuźwa.

  Henear,  23/12/2019

@Serpico: Dyl? Pozdrowienia dla ciebie!

@pokrzywiony: on by chciał być óconym przez 8 lat Mariolkiem, co to doszedł do renty jak mu części do gramofonu bambino w rencach wybuchli a 2 szerszenie ugryzli go w rzić i dalej ni hu hu.

@Henear: ;-) Dla Ciebie również , hahaha

@Henear: Krzywulo z Kormubrudem jako strażniki kurwa texasu w najośfieceńczej świątyni z Zadupiu DOLNYM,, HAHAH Oba pajace po lewej padają, Mułła Wróbel tym razem przebrany w nowe białe szaty Cusorza.Hahahahaahaha

@Serpico: kormorancio
zawału i skrętu kiszkuf dostanie.

@Henear: 'budować siebie"
Z budowlanego punktu widzenia fajnie, gdyby materiał był plastyczny a po ukształtowaniu twardniał na diament. Choć ja widzę siebie jak świat - wiecznozmienny i o ciągle zmiennych wymaganuach, dlatego o "twardym gruncie" raczej nie ma mowy. Jest to raczej rtęć - ciągle płynna i zmienna.
To, że coś Ci nie pasuje to normalne. U mnie jest nawet tak, że pasuje mi ...  wyświetl więcej

  Henear,  23/12/2019

@Koriolan: Myślę że brak celu rozprasza siłę, dlatego warto ten cel, wytyczne mieć - by się nie strzępić życiowo raz tam, raz tu. Nie marnować czasu na rzeczy, ludzi czy ideologie, które nie czynią silniejszym, lepszym - myślę że trzeba tu cały czas poddawać napotkane rzeczy aktywnej selekcji.
Inaczej skończy się jako budulec czyjegoś "świata", najczęściej jako niewolnik. Marny to los.

@Henear: Jakże soczyste " napotkane rzeczy aktywnej selekcji. " Za to Cie po prostu uwielbiam, żeby tak Kormorana kasować , choć on nieśfadum tego...
Inaczej skończy się jako budulec czyjegoś "świata", najczęściej jako niewolnik. Marny to los ..De mello, Budda Czizusek Chytrusek...Marnujesz się Henearek... hahaha rozmyślałeś kwestie, by zostać księdzem, zobacz szacunek pospólstwa , zachwyt ...  wyświetl więcej

  Henear,  23/12/2019

@Serpico: By zostać księdzem to najpierw bym musiał sobie jaja odciąć.
https://www.youtube.com/watch?(...)SvZm6Go
Choć choroba nie wybiera - gościu z filmu to ponoć jakiś bokser wcześniej był.
Ten kraj jest tak smutny właśnie, bo ludzie zamiast obalić tą absurdalną katolicką dominację, to starają się do niej dostosować.

@Henear: nie do końca się rozumiemy. Wymieniłem Ci wcześniej jakie miałem cele realne. Osiągnąłem je w średnim wymiarze. Np troje dzieci a mogłem mieć piątkę czy wiecej. Dalej żona a mogłem mieć plus kilka kochanek itd.
Niewolnikami stają się nieświadomi rzeczywistości a nie Ci pozbawieni celu. Widać to np w polityce. Mają cel a stają się marionetkami w rękach "władców marionetek". Niewolni ...  wyświetl więcej

@Henear: Henarku, bokser czy nie, ja waliłem jako tłuk też po mordach i po rodzicach byłem tłukiem, sorki wystarczyło mi dziś 2 min 10 sek... hahahaha lubię komedie, ale nie w tym stylu, dziś tam gdzieś wrzuciłem padających na ryj strażaków, hahaha nie wiem czy nie brnę w pewien bezsens , choć jestem pewien, że tak, wiesz jaki błąd popełniamy ...Ja ( Dyl) Serpiko, i Ty ? oczywiście odrobinę Hamilt ...  wyświetl więcej

@Koriolan: mogliście z Mariolem mieć też dwa mózgi. Trudno, nie wyszło. Może w następnym wcieleniu dawajplamo z Sandałomierza.

  Henear,  23/12/2019

@Koriolan: W rzeczach, które wymieniłeś jest haczyk. Żonie może się odwidzieć, może cię zdradzić i zaciągnąć do sądu, próbując pozbawić wszystkiego o co się tak starałeś. Dzieci nastawić przeciwko tobie, majątek zagarnąć dla siebie i swojego nowego gacha. Dom tak samo może stać się kulą u nogi, jeśli musisz spłacać go przez x lat, najczęściej przykuty masą zobowiązań, nielubianą pracą czy też hipo ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Powiedz mi Kuwro* zawszona tylko jedno , stać cię było na te dzieci ? bo naprodukować można w chuj...i to wszystkiego, mówię o towarze , tak jak ty o dzieciach, jak to kiedyś mówiłeś jestem w posiadaniu ..dzieci, mozna być kurwo stajenna w posiadaniu odkurzacza i lokówki jesteś nieświadomym rozpłodowym cuchnacym łajnem knurem, któremu w końcu prawnik odetnie czerwone poojcowskie koryto, pomimo tego, że w korycie już tylko odchody przeszłości padlina społeczna.

  Henear,  23/12/2019

@Serpico: Nawet jeśli nie za naszych czasów, to można być do tych zmian - mostem. Lepiej pracować nad swoją własną agendą, niż czyjąś. Skoro ma się tą jedną szansę na życie to warto by je przeżyć jakoś he,he świadomie.

@Henear: Więc jakie cele byś proponował, czasu nie cofniesz nasze pokolenie nie wyznaczało sobie właściwych kierunków. Plany były standardowe żona, dzieci, dom i sielankowa starość ... sytuacja się zmieniła i plany poszły w powietrze. Dziś sytuacja gospodarcza i administracyjna zmienia się kilka razy w roku, dawniej tak często się nie zmieniała, więc na czym oprzeć swoją wizje życia rozciągniętą na 30, 40, 50, 60 i więcej lat ?
Masz jakieś pomysły to je podaj ?

@Henear: "W rzeczach, które wymieniłeś jest haczyk"
Świetnie do zauważyłeś. Trzeba tylko dodać, że na każdego rekina jest jeszcze większą ryba. I walka się odbywa na naszych oczach.
Te walki to właśnie zderzenie celów ze świata realnego. Dlatego zapytałem Cię, jakie Ty masz cele. Będąc młody, nie byłem aż tak mądry i jakoś tych celów musiałem doświadczyć na własnej skórze. Tak napraw ...  wyświetl więcej

@Serpico: sam jesteś głupim towarem ...

  Henear,  23/12/2019

@pokrzywiony: Nie mogę mówić jaki kierunek byłby dobry dla świata, bo świata tak dobrze nie znam.
Mogę mówić tylko co byłoby dobre dla mnie a tego do końca też pewien nie jestem. Myślę że gdyby więcej ludzi myślało za siebie samych i nie szukało coraz to nowszych zbawców, na których można zrzucić odpowiedzialność - to świat zacząłby wyglądać lepiej.

@pokrzywiony: masz dużo racji ...
Ja orałem ziemię pługiem kupionym przez mojego dziadka i jeździłem wozem, który on zrobił. Teraz samochód nie wytrzymuje 10 lat.

@Henear: Na razie pogadajmy o kierunku dla jednostki w tych realiach jakie są teraz, na czym oprzeć plan na życie człowieka mającego te 15 lat który musi dokonać jakiś sensownych wyborów ?

" Myślę że gdyby więcej ludzi myślało za siebie samych i nie szukało coraz to nowszych zbawców, na których można zrzucić odpowiedzialność - to świat zacząłby wyglądać lepiej. "

Też tak myślę, tyl

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: o tak Mariolku, kiedyś dostałeś kartki na chabanine, stałeś w kolejce i mogłeś przewidzieć, że braknie. Stałeś 3 noce w kolejce za wymarzoną szafką do łazienki i mogłeś być pewny, że jak przyjadą to ci wpierdolą bo godzina policyjna. Życie było piękne i przewidywalne. Teraz dlubiesz w nosie, dokopiesz się do mózgu albo i nie, listonosz ci rentę przyniesie. Nie da się żyć. Trza pierdo ...  wyświetl więcej

  Henear,  23/12/2019

@Koriolan: Nie trzeba być jakoś szczególnie mądrym. Wystarczy obserwować otoczenie i wyciągać wnioski.
Olbrzymią pomocą jest internet, póki co nie cenzurowany.
Wiele z dawnych przepisów na udane życie, przestaje działać. Czasy się zmieniają, wpływ pokoleniowy słabnie.
Niekoniecznie te kulturowe zmiany są dobre dla szczęścia jednostki, myślę że człowiek jest raczej przystosowan ...  wyświetl więcej

@Koriolancio: a wiesz, że wyglądasz na takiego dawajplame zza pługa. Pozdrów blondynki.

@Henear: "Myślę że gdyby więcej ludzi myślało za siebie"
Ech ...
Gdy rozmawiałem o tym z zięciem, stwierdził ... "Powinni tego w szkołach uczyć".
Ja mówię - cóż ... Na razie nie uczą, skorzystaj Ty ...

  Henear,  23/12/2019

@pokrzywiony: Nie każdy odniesie sukces, trzeba się też z tym liczyć. Po prostu tak już jest.
Należałoby uczynić tak by ta "klasa średnia" żyła w miarę szczęśliwie i produktywnie.

@Henear: "Olbrzymią pomocą jest internet, póki co nie cenzurowany."
... ale mocno zaśmiecany bzdurami typu "kup pan cegłę".

@Henear: hmm ...
Wydaje mi się, że skalą nie ma znaczenia. Przykładem jest tu Harry Potter ale też iPhone, czy Ferrari. Są to rzeczy o zasięgu światowym. Powiedzmy, że osiągnęli ten poziom ich twórcy.
Choć z drugiej strony masz rację, iż nawet w dwuosobowej rodzinie widać, że facet się do niczego nie nadaje bo np alkoholik.

@pokrzywiony: a nie zastanawiałeś się że na poziomie duchowym, gdy mgła się rozwiewa to widać cele, które są naturalne (od Stwórcy) ?

@Henear: W każdym razie chcąc wyznaczyć sobie cel na przyszłość liczoną w dekadach, trzeba mieć jakiś sensowny plan, a by plan był sensowny musi się on oprzeć o pewne stałe które się nie zmienią w czasie realizacji planu w sposób na tyle znaczący że cały plan szlak trafi. To jest pewne uniwersum bez którego raczej trudno cokolwiek zrealizować. Spróbuj zrozumieć taką prawidłowość która obowiązywała ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Nie każdy jest wstanie je dostrzec, a właściwie odnaleźć je w sobie. Na razie rozmawiamy ogólnikowo o realiach w jakich próbujemy się odnaleźć. :)

@pokrzywiony: " Nie każdy jest w stanie je dostrzec"
Na tym poziomie chciałem pogadać tylko z Tobą, obok rozmowy z Henearem, ogólnej.

@pokrzywiony: e tam. Wystarczy wziąć stałe Placka, wymnożyć z tablicą zmiennych Koriolanka i dodać liczbę Pi. I wszystko jasne. Tylko pamiętaj by PI wytrzeć pakułami albo logarytmami w czasoprzestrzeni Łobaczewskiego.

@Henear: podsumowując ...
By wybrać sobie dobry cel (cele). Trzeba trochę rozumieć otaczający nas świat, podnieść oczy powyżej poziomu ... Normalności.
Choć oczywiście życzymy sobie, by wszyscy byli ponad poziomem ...
I teraz, mając oczy ponad poziomem jakie jeszcze widzisz dobre cele, poza "budowaniem siebie" ...

@Koriolan: Nie widzę potrzeby by wplatać dodatkowe wątki, bo to tylko rozmydli sedno nawiązanego dialogu. Dobrze by było żeby to akurat Henear był prowadzonym ten dialog, my już jesteśmy stare grzyby ( jeśli chodzi o nasze ciała ;) ) i niewiele nam do szczęścia potrzeba. Kto wie może coś z tego dialogu okaże się jakoś pomocne młodym ludziom stojącym na starcie Życia ?

@Koriolancio: nie możesz do Mariolka zadzwonić zębami ? Tak ogólnie. A szczegóły wyślesz mu telegramem albo dyliżansem. I wsadź mu tam cegłę albo pustaka. Niech ma.

  Henear,  23/12/2019

@Koriolan: Nie wiem jaki to poziom. Po prostu staram się dbać o własny interes.
Tak dla odmiany.

@Henear: I słusznie ... :)

@pokrzywiony: jak dla mnie Henear sam sobie poradzi.
Poza tym mi jest ciężko gadać godzinami o jednym. Nawet kopanie hejterów mi się nudzi ...

@Koriolan: To podrap się po kulkach i przerzuć wajchę ... ;)
Nie ujmując Henearowi, takich ludzi chcących wziąć swój los w własne ręce jest więcej, ale w dzisiejszym marketingowym świecie trudno o jakieś sensowne prawdy, bo co to za prawdy które zmieniają się z podmuchem wiatru czy co kwartał ?

@Koriolancio: no aleś znowu skopał innych. Wsadź sobie ten czerwony gruby zadek do nocnika z wazeliną. Rano musisz dupsko posadzić na taboreciku i będziesz syczał.

@pokrzywiony:
Maniek, miałeś okazję wygarnąć Dylowi, to się schowałeś hahahahahaahaahah
Teraz wygrzebałeś tyłek z kubła, tyle miałeś do powiedzenia, oj oj oj i co kurwa cymbale niedorobiony ? Wieczór to te twoje łzawe ględzenie, no proszę jesteś jednak stary się okazało, masz stare ciało hahhahahh
To wszystko ? Gdzie twoja odwaga cywilna co ?

@Serpico: ... i co by to dało ?

@pokrzywiony:
A co ci mała kurwo zjebana dawały teksty do mnie że mi kolana przestrzelisz ? Dawały ci kurwa coś ? Taki byłeś cwany wojownik i już szmaciarzu z plebsu nie jesteś ?

@Serpico: A tobie co dawało i daje ubliżanie mi, czujesz się przez to lepiej ?

@Serpico: Aleś narozrabiał dzisiaj pinczer....i znowu będzie na mnie?;-)

@Serpico: Mariolek się nie schował. Mariol wycofał się na z góry 'upaczane' pozycje by se zemdleć bochatersko i rycersko.

@pokrzywiony: masz rację, jest teraz dużo szukających. Niestety, każdy z nich musi do tych prawd sam dochodzić.
To samo dotyczy nas i Heneara.
Książek i teorii jest w ciul ...

@pokrzywiony: Mariusz, daję Ci słowo, że Serpo...znaczy Dyl już Ci więcej nie ubliży. Jeden warunek. Skoro Skalną przegoniono to i kjujowa też paszoł won. Dla równowagi. Piszesz się?

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Chcesz bym tu więcej nie pisał ?

@Koriolan: masz rację Kori. Darmozjadów udających dalajlamów jest w dwa ciule.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: spokojnie, niewiele się różnisz od swoich kumpli ...
Już pisałem, że mi wszystko jedno, które gówno udaje Dyla.
Wydawało mi się, że serpuś jest ponad ... Ale też mu twarz wpadła w bajoro ...
Zima na niedźwiedzie - nią ma na to rady ...
Za to Henear zwyżkuje :-)))

@pokrzywiony: Zgłupiałeś? Szanuję Ciebie. Ale bądź obiektywny. Iza nie jest lepsza od Kaśki, a to właśnie ona za pomocą tępych chui - myślących kijem, a nie głową, przegoniła ją stąd.

@pokrzywiony: Mariolek nie rób nam tego. Polska naóka i śtuka poniesie dotkliwą stratę i się nie podniesie. O kurturze nie wspomnę.

@pokrzywiony: e nie ...
Ten głupek pisze o Vivi ...
Ona jest mu drzazgą w dupie ...

@Koriolan: Tylko co mi do niej ?

@pokrzywiony: no dlatego piszę, że Szubra to głupek, manipulator i ignorant ...
Zima na niedźwiadka ...
Rozum poszedł spać ...

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Wiesz proponowałbym żebyś sobie zwabianie Skalnej odpuścił, miałem okazje to sobie z Nią pogadałem przez telefon, ma swój poukładany świat w realu i na nic jej te eiobowe rozróby.

@Koriolan: ... trudno się mówi i Żyje dalej. ;)
Ps. Idę śmieci wynieść i spać. :)

@pokrzywiony: e tam ...
Szkoda mu dawać rady ...
Dobre rady nad głową mu przelatują ...
Trzeba poczekać. Szubrawiec po kilku miesiącach wróci do normy. Już tak parę razy było. Trzeba go zostawić w spokoju ...

@pokrzywiony: miłych snów ...
Ja też pomału się zwijam ...
Tylko ham-ilton od rana na straży ...

@pokrzywiony: Spoko Mario, nie chodzi o nią, tylko kto wypełni pustkę na Eiobie? Przypominam, że eioba to nie jest portal o tematyce religijnej czy też "duchowej". Mam teraz czytać po raz enty o Oskarze i Dede?

@Koriolan: Może ma spóźniony zapłon, podobnie jak moja kotka ? ... ;)

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Spokojnych snów ... :)

@pokrzywiony:
No proszę rozmawiałeś przez tel, a o czym ? O tym że Koriolan łazi po jakiś innych portalach porównuje ludzi do niej wspomniałeś ? Przecież też siedziałeś z nim i Wróblem, jak robili multi, o tym zapomniałeś ?
Nie razi cię bezczelność twoja ? Nie bo po co, potem kurwa się dziwiłeś że ci nawrzucałem, owszem wnerwiają mnie tacy.

@pokrzywiony: Mariol a nie możesz obie panie poszczuć tym psem co to 'dup*** nie che'. Będzie głupku kurturarnie, miło, dowcipnie, po bożemu i zgodnie z prawem naturalnym

@pokrzywiony: Wzajemnie. Odpływam już. Nie będzie mnie kilka dni. Na koniec coś Ci powiem; Serpico jest bardzo inteligentny i nie do podrobienia. Mimo, że nie jest z "naszej paczki", to właśnie on wyczuł, że de Mello nie jest guru. A mało kto takie niuanse potrafi wychwycić. Wesołych Świąt dla wszystkich Eiobowian.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: e tam. Mariol jest yntelygentniejszy. Kori tysz.

@pokrzywiony: to śpisz w śmieciach ? Bój się Boga. Skończysz Mariol na wysypisku.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Inteligencja jest jak ferrari, tylko co z tego skoro się nie wie dokąd pojechać ?
Tak że, tej inteligencji nie ma co gloryfikować. :)

@pokrzywiony: wiemy o tym Mariolku i dlatego nikt nie da ci ferrari. A gloryfikować twojej inteligencji zbyt nachalnie też nie będziemy.

@Hamilton: witam naczelnego błazna eioby ...
Na dyżurze od rana ...

@Koriolancio: paczam, paczam, a ciebie tu mule nie ma. I to po raz 13 223. I dlatego siem ośmieliłem

@pokrzywiony: Ferrari ...
Niezłe porównanie.
On ugania się po asfalcie w kółko, gdy my tymczasem, pieszo wchodzimy na górę świadomości.
Nie da się tam niczym wjechać ... Tylko piechotą ...

@Koriolan: to już tam zostańcie i nie schodzcie.

@Hamilton: niestety ...
Ściągają nas w dół, rozmowy z takimi baranami jak Ty i serpico ...

@Koriolan: jak to jest Kori, że osiągasz takie szczyny, sorry szczyty duchowe, że kwiczysz, kwakasz, gęgasz, ślinisz się i smarkasz by ciągle wracać do naszego poziomu zwierzęcego zaciemnionych. Nie możesz tam zostać ?

@Hamilton: nie mogę ...
Świat jest tak urządzony, że Ci którzy idą z przodu ciągną za sobą wlekących się z tyłu ...

@Koriolan: 'Ściągają nas w dół, rozmowy z ...' Każdy baran wie, że ten przecinek pasuje jak wół do karety, a łusficuny dupek nie, niestety.

@Koriolan: tak jest tylko i wyłącznie po komendzie 'w tył zwrot'. I Kori z Mańkiem w pierwszym szeregu. Co wy możecie uciągnąć ? Własne szelki od gaci, bo zwłoki i umysły zbyt ociężałe.

  Serpico,  25/12/2019

@Koriolan:
Najpierw w dół ściągał cię ojciec, wywołując deficyty miłości, potem matka, każąc ci chodzić do kościoła w wieku 30 lat, następnie żona, oczekując od ciebie że będziesz mężem i ojcem, nie zapominajmy o społeczeństwie i innych ludziach którzy w tym czasie kształtowali ci ego, trochę "odżyłeś" dymając jakieś panie, które w tym samym czasie dymały innych, rozpocząłeś drogę na szczyt ...  wyświetl więcej

  Serpico,  25/12/2019

@Koriolan:
Masz 60 lat , jesteś zalany sadłem, ślepawy niby, do niczego sensownego nie możesz siebie użyć, siedzisz komuś na garbie, bezpośrednio na szczęście nie mój i rozwijasz coś czego rozwijać się z definicji nie da, a ja ci w tym przeszkadzam, to zapomnij o mnie, nie będę cię ściągał w dół, pozostań na swoich wyżynach.

Powodzenia, miłego wieczoru, hi hi, wesołych świąt, hi hi.

...  wyświetl więcej

@Serpico: Ament Serpuś, ale wątpię, by do tego kałna to dotarło. To jest niereformowalne. Ale grunt, że przegoniliśmy panią piękną grającą na flecie i gitarze. Wdzyćko idzie w dobrym kierunku.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: jeno złamany flet Koriolancia w skromnym chlewiku młodzieńczym rumieńcem dzięcielinę pała.

@Koriolan: W rzeczy samej, wielebny mułło! Właśnie powróciłem z dalekiej podróży, gdzie zgłębiałem wyższe stany świadomości przy pomocy delirium tremens - przepiękne doświadczenia. PS. A co myślisz nauczycielu o tym indiańskim Jankesie z plemienia Czirokezów - wujku Donaldzie. O co mu biega?

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Hej ...
Nie wiem o kogo Ci chodzi ...

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: po szczegółowej analizie opartej na syntezie syntezy analityczno-syntetycznej i konsultacjami z dawajplamą wróblem mułła zdecydowanie potwierdza i jednocześnie kategorycznie zaprzecza reasumując.

@Koriolan: Kpisz sobie ze mnie? Nie znasz Prezydenta Ameryki?

@Koriolancio: hahaha - nie pierwszy raz. Paczaj - po raz 13 428 razy nie kumasz.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: nie ...
Widziałem go tylko w telewizji.
A czego on może chcieć ?
Jest tak jak serpico na zwierzęcym poziomie, więc chce więcej jedzenia, samic, władzy ...
Cóż innego mógłby chcieć ?
(sorry - polityka jest dla mnie nudna. Od tysięcy lat ludzie robią w polityce to samo ...)

@Hamilton: witaj ...
Naczelny błaźnie eioby .....

@Koriolan: Ja się na polityce nie znam, dlatego pytam Ciebie. Ty wiesz wszyćko.

@Koriolan: nie to co ty mułło. Wystarczy ci renta, tanie flamy z portali randkowych, 3 metrowe maratony między barłogiem i lodówką i całodobowe ględzenie o wyższości pierdzenia w taborecik.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: czytałem książki SF w których władze na całym świecie zdobywała grupa ludzi. Słabo to wyglądało. Obserwuję niestety takie tendencje. Spróbuj zobaczyć jak zniknął przemysł w Polsce. Pytanie ....
Gdzie i kto dzisiaj to produkuje ?
Kto ma nad tym władze ?
Albo ...
Jakie znaczenie ma rząd polski w Uni Europejskiej ?
I takie tam ...

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: ale obserwuję też jak powstaje wspólnota katolicka ale trochę rozszerzona. Ma to być enklawa miłości ....
Niestety przewodnik duchowy tej enklawy jest średni. Źle to trochę wróży. Jadę na spotkanie z nimi. Zobaczę kim dla mnie są. To koło Olsztyna, 14 lutego. Jak chcesz możesz podjechać. Dam Ci namiary ...

@Koriolan: haha - mieliśmy dupny przemysł, puste półki i kilometrowe kolejki po byle gówno. O tym przemyśle też czytałeś w Trybunie Ludu albo w Żołnierzu Wolności jak tatuś przyniósł obowiązkową prasówkę dla partyjnej hołoty.

@Koriolan: ło matko sfinto to 14 lutego cały Olsztyn padnie na kolana i moc struchleje. Netoperek Kori se vratil - rozlegnie się dokoła.

@Koriolan: Dawaj, być może skorzystam.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: 14-16 luty Gietrzwałd.
Prowadzi o. Zatorski.

@Koriolan: Jaki to koszt takiego spędu?

  Koriolan,  18 dni temu

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: 250 zł plus drogą.
Na miejscu spanie, gadanie i wyżywienie.
My wybieramy się we dwoje.

@Koriolan: Dobra, dzięki. Zobaczę jak wyjdzie. Trzymaj się.

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Dalej się nie możesz odjebać pomiocie ? Jak miało zaniknąć coś co nie istniało i jeszcze było rozkradane przez Rosjan, a deser to takie kurwy prlowskie jak ten twój stary, to jeszcze teraz ty piszesz o kimś komuch. Tłusty skurwysynu, Polska jest eksporterem żywności, ale żeby to nastąpiło, musiała zostać wpompowana w to kasa pajacu zjebany, po PRL i takich szmatach do podłogi jak ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: miłego dnia heiterze ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Spierdalaj od mnie skurwynu zajebany, spierdalaj bezdomna ślepa pieprzona zdychająca szmato.
Odpierdol się w końcu gruba zajebana nieżywa w połowie kurwo, nawet umrzeć nie potrafisz jak człowiek, tylko zdychasz jak kurwa zwierzę kalekie, codziennie, co mnie to kurwa interesuje ? Łącznie z twoją cała zawszoną zajebaną rodziną, po której jeszcze sam jeździłeś, trzymaj się ku ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: hi hi hi ...
Widzę, że nabrałeś energii po świętach ...
Pieprzenie jak co roku, że też Ci się nie znudzi ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Odpierdol się w końcu zajebana kreaturo, ZDECHNIJ, mam nadzieję że w końcu cie dojebie kurwi synu zawał i ZDECHNIESZ, się odpierdolić nie możesz, tym twoim szmatom zawracaj dupę, mówi im jakimi są sukami, zaraz jak wytrzesz kurwi synu rzygi.

Ta ta ble ble, tłusty zajebany udający ślepego KRWI SYN, żyć beze mnie nie możesz ?
Co chcesz jeszcze ? Mam zrobić cyrk jak V

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Wypierdalaj zbierać złom, pieprzony dziadzie bezdomny.Pomarz o tym że będziesz się na mnie wyżywał w jakikolwiek sposób zdechła za życia kupo sadła.
S-P-I-E-R-D-A-L-A-J BEZDOMNA ŚCIERO.

A tobie się kurwo gruba nie znudziło pierdolić bez sensu ? Nie znudziło ci się wpierdalać tym tłustym pyskiem świni i nic nie robić więcej ? Jeszcze ci się kurwa nie znudziło ?

...  wyświetl więcej

  Henear,  23/12/2019

@Serpico: Ujarali się dymem z kadzidła.

@Serpico: Co to kurła jest, się pytam?

@Henear: Haha, dym z kadzidła pewnie droższy od tego co pali np. Maniek, widziałem te fotki z Plaskie jak pojechali na ... hahah "paczki" sk...yny, Mariolek to pewnie pali to co w koszu znajdzie a gruba świnia, to po tych czeskich medykamentach to pewnie wątrobę nosi koło worka na mocz przy prawym boku.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Jak to co kurła !!! W końcu przetrzeźwiałeś, hahaha stary Safanduło z Krasnego Stafu, hahahaah, Siemka Szuberku.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Walisz jeszcze, czy się na koniec goda trochę przyblokowałeś ? Ośficony Mułła, widzę, że też Ci już zbrzydł.

@Serpico: Konkurencja, smali cholewy do pięknej Izi, a ona mnie by się zdała na zimę. Śniegi zapowiadają, a wiejskie dziewki odśnieżać teraz nie chcą. Tera wsiury jak miastowe, bawić się chcą.

Pfifi królowa dragów, chyba wyj..bała na tomografię paznokcia...a u tych śmietniko-grzebów już chyba spożyte % Spowodowały Porażkę W Walce Z Prawem Grawitacji, Widzę też, że ten opas Kormoran już regularnie lata na Wenus, Mars już za mały na jego ośficune pierdolenie...no... ale to tylko Eioba ...Na ulicy spotyka się przeróżne formy otępienia, i kurestwa…a szczególnie w okresie całowania w odbyt żydowskiego pociotka, no chuj się łamie...cóż.

Widzę, że takie ..hahah dość hermetyczne środowisko się wyklarowało i tylko w sumie dwie opcje...albo skrajne pojeby jak Zakrawa, Korfiutnik, Krzywa parówa i ten trzeci z trio, poprzez byłą vivę la prostitutę, co to nie widzieła po co mama kondomy trzyma w zamrażalce i wylągła w wieku przedszkolnym, po normalnych, co to można by z nimi usiąść pogadać o życiu i wypić browarka, Marcinków buddystów nie liczę, bo ...a odpuszcze mu, infantylizm, kicz i blazer są w cenie na święta.

Spuentuję tak:
W obliczu RODO lekarz nie może pacjentów wywoływać po nazwisku...
Wychodzi na korytarz...
A teraz poproszę tego pana z kiłą...
...hahah
Nadal chcesz ją na zimę,? no chyba, że faktycznie tylko do odśnieżania chodników i posesjii... Chłopie przecie to mialo w sobie już wszystkie rasy i rozmary, do tego narkokoza, sodomitka... No ewentualnie nada Ci s ...  wyświetl więcej

Do garióf byś jo musiał wozić co dzień , buuhahahahaah, bo jak co dzień najebana, to i kierowcę trzeba, hahahahaaOj kłania się to...
https://youtu.be/GSPqHVKwzvM?t=2645
Buuuuuuuuuuuuhahahaaha, Heniuś ? szef czeka na cadilacu a wieczorem ide na...na bal w Operze, buuuhahahahaahahahaha

miało być Galeriuf handlowych się znaczy ;-)

Ło jejku Slynna diva Vivi zobaczyła i poczytała o swoich młodzińczych wybrykach i siem zwinęła z gównianymi fałszywymi życzonkami, ciekawym czy te życzonka były też do Aneszki ? albo do Skalnej ? Choć to dwa bieguny...dla Aneszki ten Skalnej zupełnie nie osiągalny, jak dla Fifi poziom iq 40 ...hahah Boli prawda oj, boli, Oby jej się boloki nie porobiły na sprasowanym mózgu od dragów i podrabianego ...  wyświetl więcej

@Serpico: I właśnie teraz zmierzamy Dylu do meritum. Heh...jak dobrze wiesz, jestem poniekąd ze szkoły Kormorana (choć raczej de Mello, a zapamiętaj, że de Mello to nie Osho czy inny nawiedzony chuj. De Mello to jest klasa sama w sobie - od środka chciał wyplenić tę czarną stonkę)... Tak więc, długo obserwowałem i podjąłem decyzję. Trza wyplenić te ścierwo, bo rozpanoszą się tu na dobre i naszą kochaną Eiobkę chuj weźmie. Po pierwsze - trzeba ściągnąć Kaśkę.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Lubię Cię , wiec będę delikatniuchny...hahah Szuberku, Czy to De melon, czy Troolle, czy Chujus Plastuś, czy nawet mój ulubiony Latający Włoski Penis, to ...
https://www.youtube.com/watch?(...)slPrNPs
Jedno w opozycji do innego, co to wnosi powiedz, widzę, że beton jeszcze nosisz w ciżmach kolego, ha ...  wyświetl więcej

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Zobacz jak dziś pospierd..ały szczury pokładowe, hahaahahaha ! A widzę , że siedzą pod pokładem, i Krzywa pochwa Maniek i Ośficuny Kaban i Infantylna Pochwa Srififi "zrobie loda" a własnie, juz chyba wystarczajaco wszyscy wiemy co ja " hahaha ciągnie" do tych Galerii... wykasowała przed chwila arta, znaczy to był tam jednorazowy spost z dzidy, pewnie znowu rzygała i zata ...  wyświetl więcej

@Serpico: Głuptaku, czy nie rozumiesz, że kleru nie obali się wojującymi ateistami? De Mello zrobił dużo - będąc wewnątrz tego wieloryba. I zrobiłby więcej, ale kurwy go zamordowali. Jesteś tak ciemny jak Kormoran, że stawiasz de Mello w równej linii z motłochem katolickim jak i Kormoran stawia go na równi z innymi pojebami? Przejrzyjcie na oczy kutafony i nie drażnicie mnie, bo jeszcze łyk teuqilii i będzie po was kmioty.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Osho był zwykłym palantem tak jak Kormoran. Owszem, był cwany i zbił fortunę, Koro nieudolnie próbuje go naśladować. De Mello chciał coś zrobić dla ludzkości.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Pajacu po niby Teqilowy, nie wiem ile tego mysiego truchła wypiłeś, po chuj sie wzorujesz na kolejnym cwaniaku? Nie masz wlasnego systemu wartości i swojego swiatopoglądu?

@Serpico: A po kiego chuja fircyku szorujesz się na Orwellach i innych pajacach? Odpowiedz lebiego - czy stojąc przed lustrem też masz dwa kutasy? A w adidasie trzy czy sześć łam - pasy?;-)

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: hAAAAHAHAAH ! DOBRE, DOBRE, Jakbyś skarbeńku czytał ze zrozumieniem co kiedyś tu pisałem, to nie byłoby takich troglodyckich pytań, hahaha Orwel nie pouczał a odkrywał i wyłuszczał, jak ja teraz Tobie pijacka glisto, Masz swojego :guru" ok... kazda nędzna kurwa ma jakies ścierwo, co to mu napisze ...hahah " JAK MA ŻYĆ" bo takie tłuczki, nie dają rady , żeby sami sobie odpowiedzieć na takie podstawowo egzystencjalne pytanka

@Serpico: Jeszcze będę dla Ciebie grzeczny, bo mam dobry muchumor...a i dziewka stroi mi międzyczasie świerka na święta;-)... ale, nie dokazuj jak wypuszczona świnia z chlewa;-)

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: ;-) hahah Szubrer, Ty uważaj na zawartość sakwy, bo na święta w osłonce i oparach żydowskiej mitologi, jak to pikie Henearek ujął moze dziś zginąć nie 300 a pińćset, hahahah i nie bedie Tqilci a jeno na pod Krasnostawski bymber noco pedzony jedynie starczy, hahaha, wiesz jak chuj-inke baba przystroi to oczekuje na mus suwenirków, hahahaha Myster obróba lagi słynna troglo ...  wyświetl więcej

@Serpico: Dałem jej jeden warunek - ma klaskać w rence co pinć minut;-)

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Hahahaahah to kiedy po ubraniu chujinki Ci lodołamacza zrobi chłopcze ? Hahahaha wiesz, że czasem ręką się Fifiarki muszą wspomagać, bo jak sie zakrztusi , to Ci zarzyga chatę jak słynna Fifi , ta też bierze, niegdyś miała slynna ksywę Królowa domófka, wtedy 300 brala, bo wiesz folfo jażdziła i od leginsa vitoo nosiła wkładki pozapochwowe, hahahaah

@Serpico: Czekaj Dylciu (oj, chyba znów za bardzo Ci słodzę)...zostawmy na razie tych Kormozbuków, zarzućmy haczyk na grubszą rybkę...dasz wiarę, że jest tu też - na naszej Eiobie niejaki pan Jotko - człek inteligentny i prawy. Co Ty "klaczo rozpłodowa";-) o tym panu myślisz?

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Jotka lubię, ma wyjebisty rym i składnie, forma i przekaz dość klarowny, tak czy inaczej ... Jotka nie zaczepiam, bo po troszę utożsamiam się z tym, jakie głupoty preferuje, choć ja troche pewnie mlodszy od niego, ale gdyby tacy Jotkowie zamiast Zakrawaśmieci siedzieli od lat 50 tych, to łżej byłoby moze żyć. Nie okrasam się nadmiernym patriotyzmem jak On, ale szanuje go.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: A propos, yntelygentny i ponoc prawy był tysz, niejaki Ziuk marszałek, a Berezie gineli ludzie... ( nie tyczy ten wywod Jotka, ale odrobinę zakrawa, hahah nie zakrawa ale smierdzzzi)

@Serpico: Spoko, choć czasami mnie wkurwia. Po prostu jestem za głupi, by go do końca rozszyfrować.

@Serpico: Znaczy wiesz, Jotko jest jedyny w swoim rodzaju. ...Ale nie będę nadinterpretował. Przyjrzyj się mu uważniej w wolnej chwili. Lecę, dziewce zamarzyła się kolacja u Fela (taka podrzędna knajpina i hotelik pod Krasnym chujem). Nara. Trzymaj się wariacie. Gdybym zabalował nieco, a Tu odpłyniesz to pamiętaj, że jesteś dla mnie ważny (znowu słodzę)... ale...po prostu..polubiłem Cię Rysiu. Dob ...  wyświetl więcej

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Rozumiem, że o Jotku dalej... to narodowościowiec, choć powiem Ci na pewno nie zdrajca i nie komuch, lubię w nim tzw pozytywny "jad" bo też kąsam, ale czasem przesadza, choć ...gdyby przyszło siedzieć gdzieś w okopach, to z pewnością wolalbym z Jotkiem niż z tumanem ćwistakiem, który na slepo krzewi jako pożyteczny idiote pro ideologiczne bzdury żywcem przepisane z Gadzinówek

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Haha, bywaj, jak chciałbyś sie skontaktować to odnajdziesz starego maila na konto Dyla, kiedyś nocowałem u Was nad tymi dużymi stawami po prawej stronie, na wejsciu stał stół do bilarda i było w miarę

@Henear: 'budować siebie"
Z budowlanego punktu widzenia fajnie, gdyby materiał był plastyczny a po ukształtowaniu twardniał na diament. Choć ja widzę siebie jak świat - wiecznozmienny i o ciągle zmiennych wymaganuach, dlatego o "twardym gruncie" raczej nie ma mowy. Jest to raczej rtęć - ciągle płynna i zmienna.
To, że coś Ci nie pasuje to normalne. U mnie jest nawet tak, że pasuje mi ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Jesteś jedynym Kwiii, Kwiii, Kłłłłłłliiiii knurem, którego bym nie dopuścił do najbardziej ubabranej w gnoju maciory, gdybym oczywiście był w jakiejkolwiek linii familijnej ku Tobie, Dziwię się , że jeszcze nikt Cię spuścił w kloakę, choć po co, i tak w rynsztoku brodzisz od lat, Stara Cię nie wyskrobała, tak jak Ty swoje pomiotki...hmmm, wielka szkoda, atmosfera byłaby czystsza i powietrze świeższe a tak, trudno... Powiedz mi jedno, JESTEŚ PEDOFILEM !!!?

@Koriolan: niczym Kori nie zaskakujesz. Taka mnogość koncepcji jest typowa dla schizofrenii. Weź lewatywę i się połóż.

@Hamilton: Przecie On już juz po 4 lewatywach z dupy leci miut a wymiot z przaśnych ogóreczków
https://www.youtube.com/watch?(...)uXcsrMY

@Koriolan: I co, cuchnąca najgorszym ścierwem zakłamana szmato ? Pousuwane wyskrobane twoje dzieci... żona posuwana i nie raz gwałcona, następnie kilkadziesiąt lat zdradzana, ile zdradzałeś paralito ? następnie nawrócenie i cudownie ocalony po wyprawach do Częstochowy, potem ślepota od walenie malej skolioziałej gruchy stulejowcu zajebany, potem podejrzenia o weneryczne najgorsze choroby i wizyty ...  wyświetl więcej

@Serpico: "I co ..."
A co byś chciał Szubrawiec ?
Imitujesz Dyla ... Średnio. Nie najgorzej i nie najlepiej ...
Co byś chciał wiedzieć ?

@Koriolan: Nic, znaczy, chciałbym wiedzieć kto tu jest kim? Ot kurła, napłynęło się tego, a ja bidny żuczek muszę cierpieć. Pewnie znowu wszyćko pójdzie na mnie. Wszak byłem już Treborem, Trabantem i uj wie jeszcze kim. A ja tylko mam marzenie jedno - chciałbym kiedyś być Darkwaterem.

@Koriolan: A Ty uju , jednak bystrzak z Ciebie, Co cioto męczona pod celą łoś wyjebany i cicho siedzisz , bo ni masz pojęcia co za prowokację zrobił Serpico ? A dobrze wiesz , że to i nie pojeb i troglodyta Dyl ani On, uhahahahaahah A fifi ponoć nasrała i narzygała znowu na dywan...tak, tak, ten perski z łosia, ups z łososia jak mi pisała

@Serpico: nie mów tak. To niesprawiedliwe. Przy takim ciśnieniu yntelektu wyskakują mu diamenty. Czerwone i brązowe i twarde jak kulki z nosa.

@Koriolan: Koriolanku, jak do tego doszłeś satry mułło ? Wiesz, że już nie można założyć kont? bystrzaku ze Sandałomierza, hahahaha

@Hamilton: Panie Hamilton, Mułła Hemoroid wie co pisze, zobacz... któż z nas tyle w życiu przeszedł , istne rodeo życiowe, usuwanie potomstwa, w jego przypadku zasadne... zdrady i wenerologia, ileż to nasz Korliolan wycierpiał nosząc kindybała na temblaku, a jka to szczało, ? ... pewnie jak dziś po nalewkach...czyli w slipy, potem co ? Oświcenie, choć to raczej przed średniowiecze i jebanie non st ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  23/12/2019

@Serpico: do dość proste ...
Serpuś i Dyl mają inny intelekt. A konto serpa jest stare, więc nie trzeba go zakładać tylko jechać ...
Ten kto teraz pisze jako serpico (antyluj) ma intelekt rzędu Szubrawca i Ham-iltona ...
Proste ?

@Koriolan: Proste, zgaduj dalej.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Jak mamusia zwała się Amelia..yy sorry Ameba, to dla takiego pomiota Kmiociolanka, droga dedukcji, to męka przez ośficone niebo, haha przykro pisać tu z taką białą plamą na materacu w najgorszym mexykańskim burdelu, ale Ja tysz jestem ośficuny i dlatego przyszlo mnie prowadzić tu krzyzową Via Apię

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: mi to obojętne, którym akurat jest kawałkiem gauna ...
Wsio rawno ...
Panimajesz ?
Może być to nawet Twoja baba ...
Kakaja raznica ?

@Koriolan: prlowski papa śmieć nauczył po rasyjsku czyli po ścieremu ? gauna ? hahaha twoja znajomość znaczenia słów, które tu wypisujesz jest rowna - 10, nie dziwi fakt ty anal fabetyczny wycieruhu, zie Wujo traktuje cie i mariolka jak totalny margines antyspołećny, bo z wami szczury nie da się nawet pisać normalnie, bo jak poprawnie napiszesz , to nie zrozumiejo wróblowe baranki...

@Koriolan: I widzisz oświsuny śmieciu baby jego nie znasz a juz obrażasz , On tu sie nie obnosił, że skrobańce robił i od walenia konia oślepł...tylko ty otyła, ociekająca kałem z rowa cuchnąca pseudoistoto z rynsztoka.Bój się ściero do kibla, bo teraz na poważnie zajmie się tobą Sandomierski Zus i komisje co miesiąc i nawet rodzina będzie przeryta jak rów. 3 tygodnie i się zacznie, haah napij się ...  wyświetl więcej

@Serpico: Daj spokój mulle, szkoda chłopa - i tak go życie dostatecznie doświadczyło. Ale Ci powiem, że Koro nie jest jednak papla; powierzyłem mu pewien sekret w tajemnicy i liczyłem, że wypaple - jednak nie. Nie jest taki zły. Po prostu choroba. Nie znęcaj się nad chorymi i słabszymi - tego świnie z Klasnegoyorku nie lubią;-)...Dobra Sowizdrzale, zmykam już, taksówka czeka. I pamiętaj - ja piję ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Około poczatku lutego przyjdzie ci kanalarzu pierwsze zawiadomienie, szukaj pełnych kubłów w okolicy zboru Ojca mateusza, wiesz, statyści ponoć wyrzucają sporo jadalnych smieci , zadzwoń do najebanego już Mariolka Rybnickiego to ci podpowie, co z kosza jeszcze może termin trzymać, jesli nie, to vivus z Wrocka , a nie Wrocek fe , z Oślo prześle ci z Ośkardem 2 ojro na tydzień byś nie zde ...  wyświetl więcej

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: UUUU, Nieżle Szuberku, swojskie dzamdragutta i to na schabie wieprza... grubo, hahah tekilcia bez zakwasiku, to wiesz juz o czym świadczy? brak kubeczków i to nie na imprezie ? ale w ryju , hahahaha do tego grapefruitóweczka, ponownie świadczy o tym , że wiesz co mocne i jak sie przed tym chronić , hahahaaha żartuję, miłej zabawy, tylko, miałes juz spierdalać godzinę tem ...  wyświetl więcej

@Serpico: ZW sumie nie dziwię się, iż z Fifi chciałeś się spotkać, ...hahaha Wyimaginowana parafrazunia pseudo idylli... to soczyste coś o czym pisal Henear

@Koriolancio: krakałeś o Dylu, krakałeś i wykrakałeś. Dawajplama wróbel to przepowiedział jak z kawą i Paczkami siedział. Teraz jakiś mało gadatliwy jezdes, a 'bochaterski' Mariol schowany za kotem mdleje co godzinę i trza po pogotowie dzwonić.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: nie wypaplał, bo ma sklerozę i zapomniał.

@Hamilton: "bochaterki " wszyćkie się się pochowały w kanały chyba ...hahahaha A Ty nie bądź też Taki nie ufny ...hahaha i nie biesz w cudzysłów , ponieważ te kurwy tłuki maja w dupie orty...A tak poza wszystkim, co u Ciebie mentorze słowa i innych kwestii ? Jak tam zdrówko Wuju?

@Koriolan: ... fajny teatrzyk :)))))))))))))))

@pokrzywiony: Mariol aleś się bochatersko wypowiedział. Hahaha - rozumiem, bierzesz te ciosy na wątłą klatę schowany za kotem. Najwyższe czynniki partyjno rządowe to doceniły i dostaniesz order Virtuti ze zmielonego tchórza z łańcuchem i budą.

@pokrzywiony: he he he ...
Jacy aktorzy, taki teatr :-)))
Świadomość Szubry nurkuje jak sztukas nad Warszawą ...

@Koriolan: No co Ty, przecież się starają jak mogą, chcą się wznieść tylko im skrzydeł barak. ;)

@pokrzywiony: nie każdy jest uskrzydlonym Mariolem, papierzem i burakiem eioby, kturemu nic nie barak. Poza rozumkiem.

@pokrzywiony: mają skrzydła jak każdy inny człowiek. Ino mocno w gównie umoczone i nie mogą się wznosić ...

@Koriolan: ... hmm, coś w tym jest ;)

@pokrzywiony Koriolancio: łał to wam już wyrosły skrzydła. Jak kurczakom, po świętach będziecie już opierzeni a na Wielkanoc będziecie się opalać na rożnie.

@Koriolan:
Te grubcie, chyba ci mało, to tak z wieczorka zostanie mi but w twojej grubej dupie, chyba będę musiał zacząć kupować obuwie specjalnie do tego hahaaahahahah

"Koriolan 7 grudnia 2018 o 10:42
Ech …
Raczej nie zarabiasz pisaniem wierszy :-)))
Piotr Wróbel miał rację co do Twojego rymowania :-)))
Przypominasz mi Skalny Kwiat z eioba :-)))
F

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Otwórz te zalana sadłem ślepia, poznajesz ? Łazisz z portalu na portal i ględzisz o ludziach i to jest kurwa koncentracja na sobie ? Ty oddychasz innymi ludźmi pajacu, sam jesteś nikim, zerem, ścierwem i tylko tak łazisz i szukasz Bóg jeden wie czego, bo czego pajacu ?
To jest te twoje RD ? Pisałem ci około 100ki razy, gdyby było coś w tobie oprócz sadła, nie przeczytałbyś ...  wyświetl więcej

@Serpico: "@Koriolan:
Otwórz te zalana sadłem ślepia, poznajesz ? Łazisz z portalu na portal i ględzisz o ludziach i to jest kurwa koncentracja na sobie ? "
.
Oooooo ...
Serpico wrócił :-))))
..

@Koriolan:
Mało, jeszcze te teksty z zarabianiem, ty zarabiasz, na córki dupie, dorobkiewicz hahahh
Nie wrócił, zawsze był i będzie w twojej chorej głowie, aż w końcu odwalisz kitę na zawał, na szczęście nie zajmując miejsca w przytułku jakiejś osobie która jest naprawdę poszkodowana przez los.Niech się teraz pałuje twoja córcia albo syn z twoją grubą dupą.
Cacy, bo w obrębie ...  wyświetl więcej

,

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: http://eiba.pl/e3

"Budowanie Siebie"
Dla mnie to proste ale wcześniej musiałem zrozumieć dwie rzeczy :
1) najważniejszą rzeczą dla mnie na tym świecie jest mój umysł (moja dusza) czyli prawdziwy "ja". Świat nie oferuje niczego "porządnego" poza spotkaniem z drugim "ja".
2) nie mogę siebie wybudować, bo JUŻ zostałem wybudowany przez mojego Stwórcę i moja rola to tylko OCZYSZCZENIE tej budowli z ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska