Login lub e-mail Hasło   

Myślenie magiczne zastępuje metodę naukową

Jedną z przyczyn porażki (a może klęski) nauki jest to, że bardzo wielu ludzi związanych z nauką, widzi szansę na to, że nauka odpowie na wszystkie pytania.
Wyświetlenia: 404 Zamieszczono 27/12/2019

.

Jednym z symptomów kryzysu nauki, jest masowy powrót do myślenia magicznego. 

Wraca astrologia, ezoteryka, okultyzm. Stare religie przeżywają renesans, a ci, którym one nie wystarczają, tworzą nowe religie. Wyznawców nie brakuje, nawet wśród naukowców. .
Systemy magiczne mają w większości to do siebie, że zawierają odpowiedzi na wszystkie pytania. Fakt, że niektóre z tych odpowiedzi są absurdalne, nie zraża wyznawców. Jeżeli nawet coś zauważą, zwracają się ku innemu rodzajowi magicznego myślenia.

Jedną z przyczyn porażki (a może klęski) nauki jest to, że bardzo wielu ludzi związanych z nauką, w tym także tych, którzy mieli rzeczywiste osiągnięcia, czyli uznanych autorytetów, widzi szansę na to, że nauka odpowie na wszystkie pytania. To oznacza, że uważają naukę za inną odmianę magii, ich zdaniem lepszą od pozostałych. 

Komercjalizacja.

Nadzieja na odpowiedź ma konkretną wartość handlową i łatwo ją zamienić na pieniądze, a te z kolei na inne dobra komercyjne. Adresaci tej reklamy nie wiedzą, podobnie jak znaczna część słabo wykształconych naukowców, że twierdzenie o nieograniczoności poznania jest nienaukowe. Co więcej, jest sprzeczne z nauką.

Już niedługo minie sto lat od czasu, gdy Kurt Gödel udowodnił twierdzenie o niezupełności, znane zresztą już starożytnym, którzy formułowali je w następujący sposób: - Nie wiecie i nie będziecie wiedzieli (ignoramus et ignorabimus). W nowoczesnym ujęciu twierdzenie Gödla brzmi: Istnieją problemy nierozstrzygalne. Oczywiście, nie będziecie wiedzieli wszystkiego, choć możecie wiedzieć dużo i coraz więcej.

Coraz więcej dziedzin jest badanych przez naukowców. Badane są zwyczaje much, uczucia ludzi w odniesieniu do warzyw, wzornictwo w przemyśle obuwniczym, albo na przykład wpływ jakości programów telewizyjnych na rozmnażanie chomików, czy też katalog różnic i podobieństw między ogórkiem a telefonem komórkowym. Z jednej strony to dobrze, że metoda naukowa jest tak szeroko stosowana, z drugiej strony ilość przechodzi w jakość - niezwykle niską jakość.

Coraz większy procent ludzi kończy studia wyższe. Ludzie, którzy ich uczą, muszą mieć statut naukowy, a wielu innym także pomaga on w podniesieniu swoich dochodów lub choćby jedynie prestiżu. 

Statut naukowy zdobywa się przez publikacje.

 Najważniejsza jest ich ilość. Jakość teoretycznie też. Jednak często uczony więcej pisze publikacji, niż czyta (no, może przesada, w każdym razie czytelników jest, co kot napłakał), jakość schodzi na dalszy plan. Liczą się także cytowania (istnieje zjawisko cytowania grzecznościowego i wzajemnego).

Adam Jezierski

Podobne artykuły


13
komentarze: 53 | wyświetlenia: 1112
13
komentarze: 5 | wyświetlenia: 961
12
komentarze: 283 | wyświetlenia: 658
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1011
11
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1849
11
komentarze: 37 | wyświetlenia: 698
11
komentarze: 137 | wyświetlenia: 854
10
komentarze: 9 | wyświetlenia: 640
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 549
10
komentarze: 57 | wyświetlenia: 996
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 577
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 508
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Rzetelna nauka daje wiele odpowiedzi, ale problem nie tkwi w braku odpowiedzi jako ustalenia pewnych faktów, problemem jest odczuwanie braku odpowiedzi satysfakcjonujących, a poszukiwaniem takich odpowiedzi zajmuje się Teologia która w swej istocie nie poszukuje PRAWDY tylko SATYSFAKCJI jako wypełnienie odczuwalnej pustki w ludzkich sercach. W dzisiejszym świecie poszukiwanie PRAWDY metodą statyst ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: w/g mnie Nauka i Teologia poszukują tej samej PRAWDY. Ale nauka robi to za pomocą wiedzy i logiki a to nie wiedzie do PRAWDY. Z kolei Teologia zagubiła metody Chrystusa i zastąpiła je ludzkimi dogmatami. Ludzki prawdami i wobec tego do PRAWDY też nie dotarła.
Do PRAWDY dotarli ludzie oświeceni ale niezbyt wiele osób i h słucha a zrozumieć mogą tylko Ci co sami dotarli do PRAWDY.

@Koriolan: Rzetelna nauka stała się prostytutką, bo pieniądze płyną z ludzkiej satysfakcji, a nie z prawdy o ludziach. Teologia stała się elitarna zaś te "elity" walczą o swe wygodne istnienie, a nie o zbawienie ludzkości.

@pokrzywiony: Reasumując ;) ..., mamy do czynienia z geometrycznym przyrostem intelektualnych onanistów.

@pokrzywiony: ogólnie ja pisałem o prawdziwej teologii i nauce. Ta na usługach polityki czy czegokolwiek innego jest niczym - iluzją ....
Owszem, prawie wszystko pracuje na satysfakcję ludzi ale ja mówię o tej reszcie co kieruje się w stronę prawdy ...

@Koriolan: " ... ale ja mówię o tej reszcie co kieruje się w stronę prawdy ... "
Ależ ile ich procentowo do reszty jest ?

@pokrzywiony:
Myślę, że świat jest niepoznawalny "do końca".
Nauka bada jedynie modele, które są podobne do rzeczywistości.
Weryfikacja naukowych osiągnięć polega na efektywności ich praktycznego wykorzystania.
Teologia zaś: - jest narzędziem służącym kapłanom do zniewolenia ludzi..

@Adam Jezierski: z Mariolka nie jest taki zwykły kapłon. Jemu Teologia służy do określania poziomu knowania rządu światowego na długość falbanek kierownika sprzątaczek i obliczania odchyłki procentowej mocy mioteł produkcji krajowej i zagranamicznej. Co jest istotne z punktu widzenia estetyki podziału pracy i jej rozdziału w funkcji łożyska wewnątrzwspólnotowego bytu i niebytu.

@Adam Jezierski: Masz racje, kosmos który poznajemy za pomocą teleskopów, obserwatoriów astronomicznych, itp ... to w rzeczywistości obserwacja przeszłości i to nawet całkiem odległej. Świata nie da się poznać całkowicie choćby ze względu na jego zmienność i pewne zwłoki którymi z naturalnych przyczyn są obciążone nasze możliwości obserwacyjne. To co widzimy zmysłami to odbiór cienia przeszłości. ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: no, paczamy, paczamy na te gwiazdy a tu na ten przykład jutro nima gwiazdy tylko same zwłoki.

@pokrzywiony: mam podobne zdanie ...
"Coś" obserwujemy. Powstaje pytanie KTO stworzył to, co obserwujemy ?
Wierzący powie ... Bóg to stworzył.
Ateista ... Nikt tego nie stworzy lub Przyroda to stworzyła.
.
Obaj są wierzący przy czym ateista Boga nazywa Przyrodą.

@Koriolan: Dokładnie tak jest, pomimo tego że powszechnie się uważa że wiara jest religią. ;)

@pokrzywiony: Mariolek tobie ta wiara promieniuje z krzyża w dół i ucisko na pęcherz. To chopie może być ischias. Dej się wyspowiadać u dochtora. Tela razy ci godom, nie siedź na klopsztandze wieczorami. Jedna 2 godzinno homilia wystarczy. Chowej berecik, ta kryka arcybiskupa ogródkuf działkowych i idź się siednąć na wycieraczka tam kaj mosz ciepło i sucho, bo ty się chopie Teologicnie wykonczysz.

@pokrzywiony: "wiara jest religią"
Cóż ...
Wykształcenie i mądrość z wiedzy maleje. Kapitalistom potrzebne są tylko pracujące tłumy, które po pracy tylko konsumują i rozmnażają się tworząc więcej pracującego tłumu. Myślenie koncepcyjne jest przeszkodą.

@Koriolan: Dokładniej to wymagają od ludzi systemowego wyrzekania się z siebie, Boskiej właściwości Twórczej której wyrzec się nie da. :)
https://www.youtube.com/watch?(...)pYxkU-U

@Koriolancio: paczaj fizolof jak się w tym kapitalizmie rozmnażamy :
https://forsal.pl/artykuly/140(...)ue.html
Jak ty Kori weźmiesz się za myślenie to jakby się stado osłów zesrało w salonie.

@Hamilton:
"Coraz większy odsetek osób starszych w populacji obciąża w dużym stopniu systemy opieki społecznej i znacząco wpływa na spowolnienie wzrostu gospodarczego."

No to na co ty jeszcze czekasz ?, garnek pod pachę i wstaw się pod piecem w którym cię skremują w imię rozwoju gospodarczego. No cóż daj dobry przykład swoim pobratymcom. :)

@pokrzywiony: jasne Mariolek. Kretyni między 50-60 na rentach dłubiące w swych czerwonych nochalach ciągną ten świat. Hahaha - tak jak ty umysłowy udupie ten portal. Ja spłodziłem 3 synów. A ty wyszczekana karykaturo i kurduplu impotencji.

@pokrzywiony: Świetny teledysk.
Patrz ..
Ludzie to wiedza od zawsze i nie potrafią nic z tym zrobić. Nie potrafią usłyszeć tego jednego, mądrego, który odkrył drogę ucieczki z zasad tego świata (Budda, Jezus ... ).
Wybierają opcje trwania w tym kołowrocie - dalej.

@Hamilton: miłego dnia heiterze ...

@Hamilton: Ze spłodzeniem to zapewne nie miałeś problemu, zaś jakoś kiepsko ich wychowałeś skoro teraz musisz jęczeć na eiobie, bo nie masz do kogo gęby otworzyć. Zresztą kto normalny by z tobą wytrzymał, idź ty lepiej poszukaj tego garnka, bo już cię nawet na dobre słowo nie stać, zakało społeczna.

@pokrzywiony: "systemowego wyrzekania się ... siebie, "
Tak naprawdę to to samo. Dać się kształtować to wyrzekać się siebie.
Choć można się też rozwijać, czyli zmieniać siebie w wybranym przez siebie kierunku.
Niestety, wielu ludzi nie odnajduje tego dobrego kierunku ...
"Wąska jest ścieżka do Królestwa Niebieskiego"

@pokrzywiony: "zakało społeczna."
:-))))

@Koriolan:
Nawet w tym mieście Osho we Włoszech zdaje się, ludzie coś robią, mają jakieś zadania do wykonania w czasie dnia, no nie jest to pobieranie zasiłku i siedzenie w necie na iluś portalach ślepiąc się w smartfon.

Dekomunizacja to Soros ? Nieee ... dekomunizacja to twój tatuś  wylatujący ze stołeczka, pewnie dlatego był "lotnikiem" hahahah i synuś który jak tatuś dostał wylot

...  wyświetl więcej

  Serpico,  28/12/2019

@Koriolan:
Przecież ty jęczałeś że cię ojciec lał i wywołał deficyt miłości, lać na ciebie, maltretowała komunistyczna wesz innych ludzi, z ciebie mógł zrobić piłkę do kopania, kij z tobą, ludzie inni ważni, potem ty niby biłeś dzieci i łaziłeś na Jasną Górę w tym samym czasie.
W ogóle ty obchodzisz święta Bożego Narodzenia ? Cud, główny krytyk KRK, oh .. no tak święta okay bo się można nażreć i nachlać.

@pokrzywiony: Hmm ...
Gdyby się pokusić o przewidywania przyszłości ...
To powinny ujawniać się coraz ostrzejsze granice między rządzącymi a rządzonym tłumem. To powinno nieznacznie zwiększyć ilość rozumiejących co się dzieje.
Tym niemniej relacje międzyludzkie nabiorą ostrości. Ludzie zaczną się kłócić i zabijać o "byle co". Ham-ilton i serpico reprezentują tu taką właśnie zaciekłość. Nawet nie widzą, że doprowadziło to do pustki na eioba.

@Serpico: miłego dnia hejterze ...

  Serpico,  28/12/2019

@Koriolan:
To już nie przechodzi za bardzo, w sensie to klepanie o hejcie. Co ci to da ? Jesteś skończoną beczką sadła, skończoną na każdym polu, na dodatek bezczelną, tych kretyńskich komentarzy waszych nawet nie ma jak rozpatrzyć hahhaha
Krzywy już pisze tak bez sensu, ładu i składu, że zostaje śmiech.

Co doprowadziła do pustki w twojej zapitej zatłuszczonej bani, to lepsze

...  wyświetl więcej

  Serpico,  28/12/2019

@Koriolan:
A dzięki dzięki, jest już i tak miły.Dekomunizacji nie dało się wykonać niestety idealnie, a idealnie byłoby wywalić taki ścierwa jak twój stary do byłego ZSRR, razem z tobą.
Kapitalizm ci przeszkadza, szmaciara nierób, dupy w głowie.

Jeden bezdomny na garbie rodziny, drugi komunalna klitka, rozprawka o Marksie i Engeli hahahahha ......

  Serpico,  28/12/2019

@Koriolan:
Swoją drogą, ty taki pro rodzinny, a święta, katolickie poniekąd, na eiobie, pewnie wnuczki nawet już mówią, "masz dziadek smartfon, włączony jest i się odpierdol" haaahhahah
Co pieprzysz to twoje, kapitalizm kreuje płodzenie się, aha, gorszego systemu niż komunistyczny nastawionego na właśnie płodzenie tłumu roboli, do którego poniekąd ty i krzywy należycie, szczególnie k ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: ty debilku jak zwykle wszystko lepiej wiesz. Boś już 'mundry' jak ta kotka co z litości cię zaadaptowała.

@Koriolan: guru napisz coś mądrego. No dobra, nie będę ci stawiał aż takich niebotycznych zadań, coś normalnego. Przynajmniej w okresie świąt. Nawet na to cię nie stać.? Co pierdolniesz to dawajplama na pół Polski. Tak beznadziejnie kretyńskie.

@Koriolan: a to Soros nas okradł, a to Polacy się nadmiernie rozmnażają, a to debilku Chiny są największym producentem odzieży w Europie. Budujesz swój świat danymi z tych kulek co ci się zbierają w tych czerwonych gaciach i wciskasz Mariolkom kity, że to jakieś łuśficynie. Żadne łusficynie tylko brązowe kulki z dupy. Tym się karmisz pusta pało.

@Koriolan: ty jesteś już jak taka stara, głupia baba, która łazi i rozsiewa ploty, bo nie ma nic do roboty. Dali by ci coś to spierdolisz, bo palcem do własnej dupy już nie umiesz trafić. Zero wiedzy w połączeniu z lenistwem i wrodzona tępotą umyslową to mieszanka wybuchowa. Ty idź i wysadzaj skały w kamieniołomach. Spojrzą na ciebie i rozsadzi je ze śmiechu.

@Koriolan: tys sobie nie dał zaszczepić żadnej wiedzy. Hahaha - spieprzyłeś żonie i dzieciom na portale randkowe i kopulowałeś jak wesoły królik w okularach od Gierkowej. Hahaha rodzinnie i świąteczniem dawajplamo z buddyniu. Jaki ty jesteś żałośnie głupi. Stare, dziurawe gumiaki przy tobie to jak dwa Sokratesy.

@Koriolan: ja doprowadziłem do pustki na eioba. Ty Kormoran się zastanów co doprowadziło do tak dramatycznej pustki w twoim zakutym deklu. Hahaha - przecież to nie ja kazałem wam z Mariolkiem rzucać na szkole kamieniami i na mój widok nauczyciele nie skakali z 6 piętra na bruk i nie rzucali się masowo pod pociągi. To wy byliście tą awangardą naóki, kurtuly i śtuki od dziecka. Osiągnęliście oba dwa szczyny rozwoju. Miało być szczyty czy tak jakoś.

@Hamilton: :-))))

@Koriolan: lepiej pomilczeć i wydawać się głupiutkim niż chlapnąć idiotyzmem jak kormoranek i krzywy Maniek i rozwiać wątpliwości. Dobra strategia na przyszłość. Tak 3maj.

@pokrzywiony:
HAHAHAAHAHA
"W dzisiejszym świecie poszukiwanie PRAWDY metodą statystycznego badania ludzkich opinii okazuje się być zawodne, bo na te opinie w sposób kluczowy wpływa propagandowy nacisk medialny. Czyli ciągle mamy do czynienia z problemem obiektywnego pomiaru stanu rzeczywistości. :)"

Co to jest hahahahha ? Nowa strategia haahhhaah, nic nie można określić staty

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony:
Statystyka daje zawsze tylko jakiś obraz, nie daje żadnych prawd komunistyczny łbie, w Obywatelu Piszczyku jest scena jak Stuhr jest przebrany za kucharkę, górnika, kogoś tam jeszcze i wciela się w ich role pisząc komunistyczne statystyki, pasuje do twoich wyjątkowych przemyśleń.

W sumie na bazie tego co wyprodukowała ta twoja biedo głowa, powinieneś teraz zrozumieć że

...  wyświetl więcej

@Serpico: na Mariolka ktoś kiedyś nacisnął, bo go pomylił z kneflem do dzwonka i Mariol ma obiektywne przeciągi między uszami i musi brać Apap ze stoperanem w czopkach u czubków. Albo na odwrót, ale tak jakoś. Kormoran wie lepiej, bo łoś ficuny.

@Serpico: musisz go męczyć takimi słowami jak 'rozumowanie'? Pochyli się chop nad tym, szelki mu penknom, przewróci się i zabije. A na statystyce się zna, bo von Kostka to jego kolega, znalazł też statyw w kuble i dokonuje pomiarów zarówno w pionie jak i w poziomie czasoprzestrzeni stałych Placka jak na papierza Teologii przystało.

W/g mnie nauka dewaluuje się z prostego powodu. Ludzkość kieruje się w stronę modelu, że garstka wiedzących będzie rządziła tłumem nieświadomych. Nauka spełnia tu rolę produkowania tych niewiedzących. A więc uczy i h tak by niczego nie nauczyć. Rolą tych tłumów jest konsumowanie a wiedza im w tym przeszkadza.

@Koriolancio i krzywy Mancio, wystarczy przejrzeć komentarze niektórych dziewczyn z eioba i widać jak na dłoni ten onanizm umysłowy. Tępa Balbina pozostanie tępą Balbiną i nie zmieni tego żaden system edukacji. Hahaha - ucone domowym sposobem łuśficune dochtoranty Teologii mnożą się jak króliki. Będziecie wykładać kafelki a po robocie będą z was kulać kluski śląskie na papieskich Akademiach.

@Koriolan: W ten oto sposób pokutuje idea centralnej elitarnej władzy, skażonej ludzką mentalnością. :)

@pokrzywiony: na razie nie mówimy o jednym globalnym rządzie ale o elicie - tak.
Np jest taki facet Soros czy jakoś tak. On był głównym doradca Polski, Czech, Jugosławii (~) i chyba Ukrainy które chciały przekształcić się z komuny do kapitalizmu.
Jeden człowiek.
Najpopularniejsza książka w Europie to Harry Potter. Produkcja odzieży jeden kraj Chiny itd.
Chodzi mi o ogólną tendencję ....

@Koriolan: Mówimy o pewnym mechanizmie powodowanym ideą centralnego elitarnego rządu , ten mechanizm w ten sposób się manifestuje na wszystkich poziomach władzy, bez względu czy jest to władza formalna czy nieformalna, czy jest ta władza na poziomie kierownika sprzątaczek czy przewodniczącego jakiejś światowej formalnej organizacji. Egotyczny władca nie jest w stanie zbyt długo utrzymać władzy, ta ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: na szczęście są Teologicznie wykształcone elity które z poziomu mopa i konewki odlatują na miotłach i znajdują wszystkie rozwiązania problemów cywilizacji i świata.

@Koriolan: hahaha - Kori największy producent odzieży w Europie - Chiny. I dlatego masz pełne szafy gatkuf, majtkuf, podkoszulkuf, koszulkuf, szaluf, gómofilcuf, kurtkuf, płaszczuf i spodniuf bordowych pod kolor komentarzy. Pierzesz to czy tylko wirujesz w wyżymaczce.

@Koriolan: tendencja jest taka, że im większy nieuk i idiot tym więcej pretensji. To widać na eioba gołym okiem.

@Hamilton: hi hi hi ...
Teraz na eio ba widać ... Tylko Ciebie ...

@Koriolan: jasne, ciebie nie widać, ty mosz czopkie niewidkie z daszkiem i kartką na niskie czoło by było wesoło. I tak już 13 677 razy. Hi hi hi Hipokrytku. Ty se wsadź łeb w piasek a tyłkiem zamiataj miasteczko. Będziesz Kori Incognito albo Kori tajniak.

@Hamilton: hi hi hi ...
Nie rozumiesz Teori Słowa.
Myślisz, że jak coś napiszesz to, to staje się prawdą ...
Tak nie jest ... To co napiszesz to tylko słowa, czyli nic, tylko iluzja ...

@Koriolan: nie rozumiem teorii slowa, ale trzeba być mega idiotą, by pieprzyć o iluzjach i jednocześnie ślinić się i smarkać tu 13 245 razy.

@Hamilton: Ty nie tylko nie rozumiesz "Teorii Słowa", ale też nie rozumiesz fundamentalnych zasad jakie obowiązują w życiu społecznym. Tobie się wydaje że jak wejdziesz na forum publiczne to możesz sobie wszystkimi rządzić, bo jak się nie podporządkują twojemu dyktatowi to:

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony ze złości gamoniu podtrzymuję to co napisałem i czekam na policję już 3 rok, a ty skaczesz jak wesz a ona też. To ci pa Gamoniu. Zakładaj rajtuzki, baletki i leć do Liwy przestrzegać fundamentalnych zasad współżycia społecznego i nie zapomnij pokazać swych osiągnięć prokuraturze. Dostaniesz jakimś medalem między te swoje ócone oczy.

@pokrzywiony: dobrze go podsumowałeś ...

@Hamilton: witam głównego błazna eioba :-)))

@Koriolan: to już było kilka razy. Ty zaczynasz się jąkać czy idziesz na ilość by zaimponować blondynkom w chlewiku ?

@Koriolancio: hahaha - nikt tak świetnie nie podsumowuje na eioba jak dwa czerwone Apacze : Świcuncy Iluzjami Łoś i Ucona Teologicnie Trąba.

@Hamilton: Ty gamoniu się ciesz, bo się nad tobą zlitowałem szkodniku społeczny.
Teraz niech się reszta zachwyca twoją "yntelygencyją".

@pokrzywiony: Mariolku ja się tam cieszę jak zawsze, ale ty mi na zadowolonego nie wyglądasz aniołku. Rozbecz się w niebogłosy. Teologicnie dla odmiany. Szyćke babcie wzruszysz w Rybnicku przy kawie i Paczkach na stolicku.

@pokrzywiony: hahaha - Mariol gdybyś ty wiedział gdzie ja mam tą twoją 'litość' to byś szlochał baranim głosem na klopsztandze do Wielkanocy. Idź się pohuśtać.

@pokrzywiony: hahaha- Mariol twoja 'yntelygencyja' jest ładniejsza i Teologicnawa po bożemu, bo Kozia Bozia z Sandałomierza cówa nad tobą i twojom gadkom.

Pozwolę sobie szanowny panie hrabio na grzecznościową uwagę, że pan hrabia też należy do ścisłej naukowej czołówki, bo ilość czytelników co kot napłakał.

@Hamilton: witamy naczelnego błazna eioby ...
Miłego dnia ...

@Koriolan: ucony Teologicznie Maniuś wzywa do pokuty a ty tylko się witasz i witasz jak gąska. Ustatkuj się. Naókowe drogi siem wam przetną i siem zderzycie naókowymi czołami. I Teologia runie w
zaklęte odmęty.

@Hamilton: cóż ...
Nie za specjalnie można o czymś z Tobą pogadać ...

@Koriolan: to by się zgadzało. Soros był doradcą w Polsce ? Widać, że dostałeś całą długą serię szczepionek uodparniających na wiedzę czy jakoś tak. Za co się dziewczyny nie weźmiecie to radosny bełkot o mydle i powidle.

@Koriolan: hahaha - Kori mechanizmy światowego rządu na poziomie kierownika sprzątaczek wystarczą i bleblacie z Mariolem óczenie jak dwa śledzie po obiedzie. Ego było, jest i będzie a Mariol odkrywa Wielkie Tajemnice. Wy naprawdę nie czujecie tej swojej tępoty umysłowej.?

@Koriolan: o czym z tobą gadać. Hahaha - o tym jak Soros doradzał Jugosławii jak wyjść z komunizmu w latach 90 tych pogadaj z óconym histerykiem Mariolem. Ze swoją łuśficuną wiedzą czy jakoś tak, nie zmieściłbyś się w VII bez intensywnych zajęć wyrównawczych w wiejskiej szkole.


@jotko49:na posterunku. @jotko49 tym różni się od reszty eiobowych hejterów, że był w Antykwariacie na Długim Pobrzeżu, naocznie stwierdził jakiej jakości jest towar dla miliarderów znajdujący się w moim posiadaniu i wie czego zawiszczy.
Dokonał też pewnego rozpoznania środowiskowego, ale nie uniknął błędów.
cyt: - ... Np; msza żałobna w kościele św, Jakuba, ślub popierające ...  wyświetl więcej

@Adam Jezierski: Goebbelsa nie przeskoczysz. Odniosłem się skromnie do twej hipokryzji, pominąwszy twe cienkie kłamstewka, pychę, kombinatorstwo i wiele innych twych zalet. Katedra Chełmżyńska nie jest Oliwską. Arcybiskupa tam nie było kłamczuchu, więc nie ja kolana wygniatałem. I tak przenicowanie kota futerkiem do środka zajmuje ci kilka dni, więc nie wqrwiaj pstrągi w potoku bo linka podrzucę z ...  wyświetl więcej

.

@jotko49:
"Jeśli nie masz nic do ukrycia to nie masz się czego obawiać" mówią ludzie z PiSdy.
Złodziej Jarosław Kaczyński.wydaje miliony na opłacenie szczujni Jacka Kurskiego i następne miliony na opłacenie muru ochroniarzy odgradzających od społeczeństwa.

@Adam Jezierski: Oddaję pole walkowerem. Walczyć z Naturą nie zamierzam, ufając że w drodze eliminacji czasowej poradzi sobie z wadliwą mutacją genetyczną która wpłynęła na uszkodzenia pewnych partii mózgowia, mających wpływ na inteligencję o kulturze nie wspominając. Dbaj o zdrówko, częściej zmieniaj i dokładniej dosuszaj pieluchomajtki, noce bywają zbyt długie i chłodne.

  jotko49,  29 dni temu

@Adam Jezierski: Tak się zastanawiam jak daleko stanieje odwaga adaśko i odpowiedzialność za słowa bez dowodów.
Czy wzorujesz się na ocenach i plujkach z swego otoczenia czy może jesteś tylko pospolitym bezrozumnym pyskaczem.
Mnie też wiele się nie podoba, lecz nie stwierdzam iż jesteś złodziejem
a tylko szkodnikiem
spraw i interesów Ojczyzny, bez względu kto rządzi tym ...  wyświetl więcej

@jotko49:
Piszę pod własnym nazwiskiem.
Upubliczniam swój adres, numery telefonów i wszelkie inne dane osobowe.
Gdyby to co piszę było nieprawdą, dawno zostałbym oskarżonym.
Nie pomyślałeś nigdy w ten sposób.

@Adam Jezierski: ty musisz bardziej upubliczniać linki do swoich never_readów. Kilkaset dziennie. Pomyśl o tym w ten sposób.

  jotko49,  29 dni temu

@Adam Jezierski: Jak zwykle bujasz, Dzwoniłem do Ciebie a tam musiałem odsłuchać trzy razy Międzynarodówkę, by potem zapętlonego sekretarza (chyba) "...rozmowa kontrolowana" :-o, jeszcze aktualny?!
A adres się nie zgadza, szukałem na mapie Freie Stadt Danzig
I tak z tobą jest jak z ewergrenami...;-((

  Hamilton,  29 dni temu

@jotko49: to się zgadza, bo Adaśko jest najbardziej jawnym agentem z tych najbardziej tajnych i najtajniejszym z tych jawnych. Wszystko po to by zabełtać w głowach wszystkim służbom specjalnym w przedszkolu nr 6 w Gdańsku. Tam agenci siedzą na nocniczkach i kombinują. Niby Adaś a jednak Jezierski i odwrotnie.

@jotko49:
W jaki sposób znalazłeś zdjęcia ze ślubu Moniki i Pawła w Katedrze Chełmińskiej?

  jotko49,  29 dni temu

@Adam Jezierski: Adasiu... w taki sam sposób jak twój wypis z "Klinika Psychiatrii przy ul. Broniewskiego w Szczecinie"

@jotko49:
Nie komentowałem psychiatrii szczecińskiej.
Czasem podszywają się pode mnie. (klonują)

  jotko49,  28 dni temu

@Adam Jezierski: Skoro dręczą ciebie klony, przenieś się w syberyjskie zdrowe strony. Tam przychylne ponoć są prognozy i celniejsze są diagnozy. Tu masz multum osobowości, co rusz inna w tobie gości. Tutaj zrobią z ciebie Napoleonka czy kretyna, tam zastąpisz wnet Putina.

@jotko49:
Byle kogo (jotka49) nie klonują....-:)))

  Hamilton,  28 dni temu

@Adam Jezierski: hahaha - Adaśko ciebie jak sklonowali to ukazała się pietruszka wyłażąca z konewki z neverreadem Jezierskiego w zębach.

  jotko49,  28 dni temu

@Adam Jezierski: Fakt. Przy tylu klonach osobowości od tajnych wywiadowców po Noblistów, braknie im niedługo miejsc w katalogu, zwłaszcza po ostatniej. Nadal sikasz na stojąco?

@jotko49: Adaśko sika na stojąco tylko do konewki jak idzie wypachniony na randkę z pietruszką. I pierś mu brzęczy medalami za evercuśtamy z gatunku neverread.

Życzę Wam w Nowym Roku::
Szczescia w zyciu osobistym, sukcesow w pracy, dobrego zdrowia, domku z ogrodem i basenem, eleganckiej limuzyny, samych zwyciestw, spelnienia marzen, milych niespodzianek losu, grona prawdziwych przyjaciol, niewyczerpanych pokladow energii, usmiechu na co dzien, drogi uslanej rozami, satysfakcji z pracy, genialnych pomyslow, niskich podatkow, slodkiego, milego zycia ...  wyświetl więcej

  podobny,  28 dni temu

@Adam Jezierski: A życzenia udanej i trafnej zawiści, nienawiści i głupoty - nie było?!. A przecież tego będzie najwięcej na eioba w tym roku!

Chłopaki, z całego serca Wam życzę - POZABIJAJCIE SIĘ SŁOWAMI !!!

@Adam Jezierski: "Systemy magiczne mają w większości to do siebie, że zawierają odpowiedzi na wszystkie pytania. Fakt, że niektóre z tych odpowiedzi są absurdalne"
...
Wszystkie religie od zarania istnienia czlowieka byly i sa ...absurdalne.
Te aktualne rowniez !
Kiedy czlowiek czegos nie rozumial przypisywall to bogu !

  Koriolan,  27 dni temu

@zakrawarski: Wszystko ładnie pięknie ...
Wiedza wypiera wiarę. Jest tylko jedna uwaga.
- wiedza może i odpowiada na jakieś pytania ale na każdą odpowiedź dostarcza kilkaset nowych pytań.
- po drugie wiedzą ze swej natury jest powierzchowna i nigdy nie sięga do żegna, istoty pytań. Jednym słowem nie dostarcza sensu opisywanych zjawisk.
Wynik :
Jesteś napakowany w ...  wyświetl więcej

@Koriolan: Zycze Ci aby tak bylo !

@Koriolan:
cytuję Serpico:
"Zadaj jeszcze jakieś kretyńskie pytanie, typu co fizyka mówi o sensie istnienia człowieka."
http://eiba.pl/38jtg

Widzisz ? Słuchasz się pana, problem że nie zawsze wieprzku hahahhaha

Co jest ? HAHAHA ... Zakrawarski już nie umie nawet linku wstawić do art,

...  wyświetl więcej

@zakrawarski:

cytuję Zakrawarski:
"Kiedy czlowiek czegos nie rozumial przypisywall to bogu !"

cytuję Koriolan :
"ogólnie mam w nosie sprzeczki filozofów KUL z innymi. To iluzja.
Chciałem Ci tylko zwrócić uwagę na ogromną dziurę w wiedzy, która wydaje się nigdy nie być zapełnioną.
Zapełnić ja może jedynie czynnik X zwany przeze mnie Bogiem.
Ogólnie

...  wyświetl więcej

@podobny:
Napisz w tym roku jakiś sensowny komentarz, to się do niego odniosę, w tamtym takowego nie zauważyłem.Wymagasz traktowania was poważnie ? Masz wymagania, zazdrość i zawiść o twoje udane życie rozrywa mi tętnice, dlatego nie muszę żreć pół apteki na nadciśnienie, tak udrożnione.
Fakt nowy rok zaczyna się kretyńskimi gadkami, czego wam zazdrościć ?

Z takiego typa jak

...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Na jakie pytanie mają ci odpowiedzieć życzenia noworoczne które są wklejką z netu ? Groteska do kwadratu, niedługo dojdziesz do tego że iluzja jest także iluzoryczna, ale dojście do tego wymaga czasu i k... na takich jak ty trzeba płacić w pizdu.
Coś kiedyś "obliczyłeś" że państwo jeszcze jest ci winne, jasne, renta w wieku 40 lat, wyliczenia z dupy, gdyby miały sens, ludzie szli by na emeryturę w wieku 40 lat, ale tak nie jest pieprzona pijawko.

  Koriolan,  27 dni temu

@zakrawarski: nic nie musisz mi życzyć bracie ...
Mój świat tak wygląda jak piszę. Na dodatek mój świat jest taki, iż ja go kreuję - co oznacza, że mój świat jest taki jak ja chcę :-)))
Dokładniej ... Ja go kształtuje i zmieniam w/g swoich aktualnych chęci :-)))
Dlatego mój świat jest piękny i wesoły i dlatego na okrągło się śmieję :-)))

  Koriolan,  27 dni temu

@Serpico: jesteś HEITEREM a więc szkoda z Tobą gadać ...

  Serpico,  27 dni temu

@Koriolan:
Dlatego tego nie robimy, rozmawiać z czymś takim jak ty, może tylko coś takiego jak ty.
Ewentualnie ktoś kto jeszcze nie wpadł na to czym jesteś, a ja to mam dawno za sobą.

@Serpico: Jakoś nie masz jednak tego za sobą. A poprzednim zdaniem robisz z siebie co najmniej Hipokrytę. Ech marnie rok rozpoczynasz, przemyśl zanim się pogrążysz.

@jotko49:
Chyba pan nie rozumie co napisałem, to nie jest rozmowa.Co zrobię ? Raczej nie :), nie można ich traktować poważnie.
Zły dzień ? Niech mi pan nie mówi co ja z siebie robię, bo to co z siebie robię, należy do mnie :)

@Serpico: Zapewne nie jestem zbyt rozgarnięty, bowiem jakikolwiek koment uważam za jakąś formę rozmowy. Były to tylko dwa zdania, i dla takich jełopów jak ja, widać wystarcza na wyciągnięcie wniosków.Nie potrzebna mi na to dwutomowa rozprawa filozoficzna. Wybacz prostakowi, nieutulony w rozpaczy Jotko ;-( pzdr.

@jotko49:
Hmm... komentarze do Adasia i komentarze jego zwrotne to forma rozmowy ? Nieustanna pyskówka, ja choć wykazuje kretynizm Koriolana, to jest kretyn i kombinator, Adaś nie jest kretynem i kombinatorem i część jego komentarzy jest składna i przynajmniej w części sensowna.
Daleko nie szukając, tłumaczy jełopowi kwestie nauki i Boga, a jełop czyli Koriolan mu odpowiada zwyczajow ...  wyświetl więcej

@jotko49:
Wie pan jakby wyglądała rozmowa ? Rozmowa by była wtedy, jeśli on po ciągłej krytyce KRK, stwierdzając że element "Bóg" pomaga w czymś nauce, uściślił by w czym dokładnie pomaga nauce, wtedy można zaczynać rozmowę, albo zamknął zapity pysk grzecznie pisząc, masz rację, nie jestem lepszy, robię to samo co średniowieczne KRK.
Proste to jest, jak dla dzieci, nie mogę traktować ...  wyświetl więcejDodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska