Login lub e-mail Hasło   

Ekonomia nieproduktywnych konsumentów i bezwartościowych produktów

W neoliberalnej gospodarce obowiązuje hasło, że towar jest łatwo wytworzyć, a sztuką jest posiadany towar sprzedać. Taką gospodarkę jest bardzo łatwo zdezorganizować.
Wyświetlenia: 394 Zamieszczono 25 dni temu

.

Plantator uzyskuje w punkcie skupi 4 PLN za kilogram truskawek. W sklepie truskawki są po 8-10 PLN za kilogram.

Winni są  pośrednicy. Ludzie to rozumieją. Pośrednicy mają swoje koszta i dochody. Często dochody pośredników są wyższe od dochodów producentów. Tak mniej więcej wygląda rynek produktów rolnych. Tak zawsze było i jest nadal. 

Gdy jest nadprodukcja, rynkowa cena skupu może spadać poniżej poziomu opłacalności. Z tego powodu państwo wprowadza przymusowe ceny minimalne, albo dopłaty dla rolników.  Czasem rynkowa cena owoców spada poniżej kosztów ponoszonych podczas zbioru.. Wtedy rolnicy nie zbierają plonów i występuje masowe marnotrawstwo.

Typowe narzuty w produkcji rolnej wynoszą od 50-150%.

Istnieją także towary (produkty), których cena sprzedażna wielokrotnie przekracza koszt produkcji. To mogą być nawet dziesiątki i setki razy. 

Takie przypadki zawsze się zdarzały, ale były zjawiskami marginalnymi, bez znaczenia dla makroekonomii. Złoty samorodek o masie 1/2 kg był wart tyle samo co 1/2 kg złotego piasku wypłukanego przez rok ciężkiej pracy. Podobnie było i jest z kamieniami szlachetnymi. 

Cechą naszych czasów jest to, ze cena wielokrotnie przekraczająca koszt produkcji staje się normą. Tak jest w wielu dziedzinach i z różnych powodów. Przenoszenie produkcji do krajów gdzie ludzie pracują "za miskę ryżu" to tylko jeden z tych powodów. W przemyśle farmaceutycznym wytworzenie lekarstwa kosztować może grosze, ale badania kliniczne poprzedzające stwierdzenie skuteczności i brak skutków ubocznych może być bardzo drogie. Rozbieżność ceny i nakładów występuje na rynku sztuki. Jest regułą na rynku antyków. - Wytworzenie antycznego mebla nie wymaga żadnej pracy. Czasem trzeba ponieść koszty renowacji.

Są obszary, na których cena sprzedaży w sposób naturalny przebija wielokrotnie koszt pozyskania towaru. Są inne obszary, gdzie efekt wysokiej ceny bezwartościowego produktu uzyskuje się w sposób sztuczny. 

Ekstra marże łatwych do pozyskania drogich produktów podlegają podziałowi. Uczestnicy tego podziału dbają o to, żeby przebywało tego rodzaju towarów oraz, żeby luka między kosztem a ceną powiększała się.

Państwo siłą narzuca podatki - VAT, akcyzę, i inne ...Opłaty licencyjne, prawa autorskie ... Firmy reklamowe zatrudniają ludzi do wciskania za ciężkie pieniądze łatwych do pozyskania towarów. Handlowcy opłacają ekspertów, naukowców i dziennikarzy wmawiających ludziom, że coś jest dla nich niezbędne. 

W neoliberalnej gospodarce obowiązuje hasło, że towar jest łatwo wytworzyć, a sztuką jest posiadany towar sprzedać.

W efekcie coraz większy procent pracujących pracuje (podejmuje wysiłki) żeby powiększyć i zagospodarować lukę między wartością a ceną.

Tych, którzy umieją cokolwiek wytworzyć jest coraz mniej. 

Taką gospodarkę jest bardzo łatwo zdezorganizować. - Gdy zabraknie surowca albo półproduktu o kluczowym znaczeniu albo gdy zostaną przerwane linie komunikacyjne, tłumy ludzi umiejących jedynie sprzedawać, będą skazane na zagładę.

Większość ludzi w krajach rozwiniętych umie jedynie kupować, a pieniądze potrzebne do dokonywania zakupów pochodzą z luki między wysokimi cenami a niskimi kosztami pozyskania towarów.

To niebezpieczne zjawisko ulega intensyfikacji.

Adam Jezierski

Podobne artykuły


8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 858
83
komentarze: 25 | wyświetlenia: 73316
51
komentarze: 40 | wyświetlenia: 648177
44
komentarze: 37 | wyświetlenia: 15121
33
komentarze: 30 | wyświetlenia: 21577
30
komentarze: 22 | wyświetlenia: 40521
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 17448
29
komentarze: 8 | wyświetlenia: 13140
29
komentarze: 16 | wyświetlenia: 53300
29
komentarze: 15 | wyświetlenia: 22670
28
komentarze: 29 | wyświetlenia: 18154
26
komentarze: 34 | wyświetlenia: 23243
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18706
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  25 dni temu

Trzeba wrócić do gospodarki socjalistycznej. Nowy Fiat 126 p kosztowal 69 tys. a po dwóch latach sprzedałem za 100. Bez pośredników. Ty Adaśko chyba pracowałeś w tej Państwowej Komisji Cen i tak sprawnie zarządzałeś, że budowaliśmy w Polsce drugą Japonię a ludziom żyło się dostatnie. A rolnikom było Adasiu tak dobrze, że partia i rząd robili wszystko by im uprzykrzyć trochę, by nie zwariowali z tego szczęścia.

@Hamilton:
Za Gierka pracowałem w tajnym laboratorium zajmującym podrabianiem mikroprocesorów ukradzionych przez szpiega Zacharskiego w Dolinie Krzemowej.
W roku 1979 zrezygnowałem z pracy i postanowiłem, ze więcej komunizmu budował nie będę.
Zająłem się handlem antykami.
Swoje hobby przekształciłem w dochodową firmę.

  jotko49,  23 dni temu

@Adam Jezierski: I po raz kolejny wytrząsnąłeś zawartość pampersa na wentylator. Twoje eksperymenty tworzenia komputera kwantowego z naci pietruszki w kotłowni Szczecińskiej psychiatrii skończyły się karnym relegowaniem nad Motławę. Przynajmniej zaoszczędziłeś na "kopertówkach", choć pomroczność jasna szaleje dalej...

@Adam Jezierski: Adaśko nie bądź taki skromny. Wszyscy wiemy, że to ty wymyśliłeś mikroprocesor, tobie skradziono dokumentację i zamiast w Gdańsku dolina krzemowa jest w USA.

@jotko49:
Bredzisz.
W Szczecinie byłem w życiu dwa razy. Łącznie 3 dni.
Tworzeniem deszyfratora kwantowego zajmuję się teoretycznie. - Matematykę można tworzyć siedząc na kartką papieru albo klawiaturą, ale także np. spacerując po lesie.

  jotko49,  21 dni temu

@Adam Jezierski: Walcząc o promocję swego gniota prowokujesz strząsając pajęczyny z kolejnego.
Mimo iż dla tutejszego podłożyłeś się "szantażyście" walcząc o domniemany honor, efekt mizerny. Bowiem na polu walki w miejscu tegoż "honoru", w pożodze ocalały jedynie twe hemoroidy nie pozwalające spać twej pysze i zarozumiałości po nocach.
Zbyt małe dawki lekarstw które zażywasz są niesk ...  wyświetl więcej

@jotko49:
Prezentujesz kulturę osobistą charakterystyczną dla fanatycznych pisdzielców.

  jotko49,  21 dni temu

@Adam Jezierski: Zszokuj mnie swymi idolami u których brałeś lekcje savoir vivre'u. Neumana, Nitrasa i tym podobne egzemplarze możesz pominąć "stetryczały obiektywny inaczej "pisdzielcu".
Czas na nocną dawkę, byś znów o trzeciej w nocy nie musiał suszyć pampersa pod wentylatorem, odreagowując na Eiobie...

@jotko49:
Kulturalny inaczej pisdzielcu.

  jotko49,  21 dni temu

@Adam Jezierski: Sprawiasz wrażenie osobnika onegdaj uszkodzonego domową patelnią, lecz jako masochista tęskniący za takimi pieszczotami. Mam więc propozycję posłanki z twej opcji, równej ci inteligencją i kulturą która się zaopiekuje i dopieści. Oferuje sojusznikom i ewentualnym spragnionym nowych doznań, noclegi w swym biurze 90 m/2, gorącą kawę, coś na ząb, prysznic oraz nocleg w ciepłym i przy ...  wyświetl więcej

@jotko49:
Imię, nazwisko, nr tel. posłanki?

  Hamilton,  21 dni temu

@jotko49: taki licytacje są bezsensowne, bo głupota nie rozróżnia barw partyjnych
https://youtu.be/PUhbpYzQtEM
Niechaj pierwszy rzuci kamieniem ten kto nie popełnił w życiu jakiego głupstwa. Ja bym się nie odważył. A na korzyść polityka przemawia fakt, że jest ciągle na świeczniku. Jest tylko kwestia skali i częstotliwości.

  jotko49,  21 dni temu

@Hamilton: Zgadzam się w pełni. Lecz jako"niespotykanie spokojny człowiek" nie znoszę słuchać jak węże pierdzą . Burczymuchy z wybujałym ego niech choćby nie mieszają fantazji z pospolitym kłamstwem. Bo w końcu ich prowokacje przyniosą burze z zasianego wiatru, mimo iż staram się rozumieć te nadstawianie dupy choć brak amatorów, ponadto kręci się niespokojnie iż ciężko zasadzić z glana i tracę równowagę...

  jotko49,  21 dni temu

@Adam Jezierski: Oprócz specyfiku na płonący konar, wez też te zioło co tak codziennie cie szarpie jak i ją. Tel nie potrzebny bo znana z podobnego ci kretynizmu w Kraju i zdejmij wcześniej pieluchę bo może być uczulona na wiskozę jak na Jarka.
https://wiadomosci.wp.pl/klaud(...)051201a

@Adam Jezierski: paczaj tyle się naharują zamiast posadzić pietruszkę na suchym asfalcie i zbierać kokosy jak ty.

@Hamilton:
Paczaj jakie są moje oceny.
Patałachu.

@Adam Jezierski: Koriolancio, Sadosie i Kliement się nad tobą zlitowali. Skamlałeś, skamlałeś i masz. Skomłącego o punkty patałacha zobaczysz w lusterku.

  Koriolan,  19 dni temu

@Hamilton: cóż ...
Jego rajcują odsłony a Ciebie punkty ...
To jest właśnie zwierzęce przywiązanie do iluzji tego świata ...
Bo co dają Ci punkty ?
Wątpliwą i chwilowa satysfakcję ?
A co z rzeczami dającymi wieczną satysfakcję ?

@Hamilton:
156 lajków ze ten tekst na portalu interia.pl to dzieło Sadosiów???
Tak sądzisz?
Really???

@Koriolan
Mylisz się.
Mnie rajcuje nieśmiertelność.
Moich artykułów.

  Koriolan,  19 dni temu

@Adam Jezierski: super ...
To ciesz się nimi póki żyjesz ...

@Adam Jezierski: Adaśko paczaj
http://eiba.pl/0
Bo ja paczam, paczam i dupy nie urywa. Ani jednego arta powyżej 10. A u mnie tak i daleki jestem od entuzjazmu palanta
http://www.eioba.pl/sting/articles
Napisz do Sadosiów list otwarty i się pochwał. Wyślij też zdjęcie, że jesteś ładniejszy i bardziej wygimnastykowany

@Koriolan:
Cieszę się dosyć dużą popularnością.
Niektórzy ludzie, dziś bardzo sławni, za życia byli nikomu nieznani.

@Hamilton:
Ja z tobą nie konkuruję.
Występuję w zupełnie innej lidze …-:)))

@Adam Jezierski: wiem Adaśko wiem. Kto by z tobą odważył się konkurować. Jedynie Sadosie, bo się namnożyli jak króliki. Ale z tobą nie mają szans. Tobie może zagrozić jedynie Lajla albo milordzik.

@Koriolan: ty już zażyłeś te tabletki 'Nie pierdol' ? To połknij i popij. Kto tu kuźwa ciągle szaleje na punkcie odsłon, punktów i nieśmiertelności swoich 'dokonań'.

  Koriolan,  19 dni temu

@Hamilton: witam naczelnego błazna eioby ...
Jak tam dzisiejsze wypróżnienie ?

  Hamilton,  19 dni temu

@Koriolan: hahaha - dziś Kori 'zazdraszczamy' ci, że podnosisz nogę przy sikaniu. Poprawisz technikę to będziesz się mniej przewracał w tę kałużę co narobisz. Na pewno dasz radę. Dawajplama wróbel to przewidział.

  Hamilton,  19 dni temu

@Koriolan: poczytaj Mirka z San Tesco Bar. Ten wybitny fizolof twierdzi, że ci których interesuje innych wypróżnianie to *uje nad *ujami i *ujem poganiani. A fe. Kup 'se' dużą prezerwatywę i wciśnij tam swe zwłoki.

  Hamilton,  19 dni temu

@Adam Jezierski: Sadosie na tym portalu mieli miliony odsłon i odnosili takie sukcesy, że musieli ich wypierdolić na zbity pysk. O twoich sukcesach też wszyscy już słyszeli ale nikt ich nie widział.

  Koriolan,  24 dni temu

Ogólnie ta fajny artykuł. Pokazuje prawdziwe problemu i niebezpieczeństwa ale rozmyte.
Przyczyną dużej ilości niebezpiecznych procesów jest wymyślenie kapitalizmu finansowego. Tak określił to Karoń. Nie jest on może szanowanym ekonomistą ale dość trafnie to opisał.
Kapitalizm produkcyjny polegał na zdobywaniu kapitału poprzez produkcję towarów. PKB wzrastało poprzez bogacenie się kr ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  24 dni temu

@Koriolan: czym prędzej trza dać po 1000 plus tygodniowo pierdolącym farmazony rencistom co to samodzielnie do dupy nie trafili palcem przez całe życie ale najmundrzejszym z mundrych i zapobiec tym dramatom. Bez ciebie i óconego 8 lat z przerwami na leczenie Mariola gospodarka nie wyjdzie z impasu.

  Koriolan,  24 dni temu

@Hamilton: dawaj dalej, błaźnie eioby ...

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
Wesz zależy jak na to spojrzeć , czeski skażony spirytus, raczej nie z Chin, a są tacy co używają, jak ty
Fascynująca jest w tobie bezczelność, po tych wszystkich opisach, po zrobieniu z siebie ciecia, debila, kurwiarza itd, po zrobieniu z całej twoje niemalże rodziny błaznów, łącznie z tobą na czele, ty stwierdzasz że ktoś jest błaznem.

  Hamilton,  24 dni temu

@Koriolan: błaznem się bywa z wyboru, a głupcem i nieukiem się pozostaje do końca życia. Co mały kormoranek za młodu nie połknął na starość nie wysra.

@Hamilton: Jesteś głupcem, który wierzy że swoją błazenadą ukryje fakty z których trudno być dumnym.

  Koriolan,  24 dni temu

@Serpico: nic się trollu nie przejmuj ...

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: a jakie ty podła pokrako możesz mieć 'fakty' poza swoimi chorymi i debilnymi urojeniami ?

@Hamilton: Przykładowo taki, że nie potrafisz przestać błaznować, bo nic poza błazenadą ci już nie pozostało głupcze.

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
"Dopsze"

  Koriolan,  24 dni temu

@pokrzywiony: hi hi hi ...
Nic mu już nie cyka ...

  Serpico,  24 dni temu

@pokrzywiony:
Wam natomiast dużo zostało, bycie dewotami, Koriolanowi ściemnianie.Codziennie o Bogu tak ? Katolicy be tak ? Aha, jesteście dewotami człowieku, jedyne co was trzyma jeszcze przy życiu, to "nieśmiertelny" jeden temat, na dodatek na poziomie rozważań niespełna rozumu częściowo, a w drugiej części na poziomie wodorostów.
Na dodatek jeszcze się kłócicie między sobą, akurat tu, tak jakby nie było gdzie.

  Koriolan,  24 dni temu

@Hamilton: he he he ...
Błazen i heiter w jednym ...
Uuuuuuu ...

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
Tak tak niedługo jakiś bezdomny pajac, jak mu odmówić dania 5 zł na nalewkę, stwierdzi że to hejt i ograniczanie mu rozwoju duchowego, takie czasy idą hahahahaa
To tez ciekawy element, od kogo ty wymagasz akceptacji ciebie ? Pff .....to nawet nie wygląda jak żart, nikt nie ma obowiązku akceptować takich jak ty, nikogo także nie interesują te twoje historie dlaczego się sta ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  24 dni temu

@Serpico: biedaku ...

@Koriolan:
Co ci da klepanie z tymi biedakami, nawet nie mógłbyś tłuc mi tlustymi łapami po prośbie w drzwi hahahaaha , bo ochrona cie nie wpuści hahahha
Ryj teraz ośle beret córci, czy tam tej twojej matce z której kretynkę zrobiłeś hahaha zresztą z kogo z twojego otoczenia nie zrobiłeś, oprócz Wróbla, on zrobił z siebie własnym sumptem hahahh

  Koriolan,  24 dni temu

@Serpico: Ty jesteś dla mnie workiem treningowym ...

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: ty Mariol nie musisz błaznować. Wystarczy, że zabierzesz głos i jakby się stado baranów zesrało.

@Koriolan:
Ziomuś dalej nie rozumiesz ? Jesteś bezdomnym zadłużonym łachmaniarzem, nikt mojego pokroju i poziomu nie może być dla ciebie nikim i mogło tak zostać.
Mogło mogło, kaleka niby, reszta problemów ze zdrowiem załatwiona własnym sumptem, zaniedbany do granic możliwości, bardziej się nie da , nikogo nie oszukasz, łącznie ze sobą, to już inny świat, nie mój , twój i nie mam ani ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  24 dni temu

@Koriolan: hahaha - i po tych workach treningowych masz to obleśne dupsko skopane co wieczór na czerwono ?

@Koriolan: he he he ...
Dureń z plastikowym mózgiem i łusficuny plastikową łopatką w jednym ...
Uuuuuuu ...

  Koriolan,  24 dni temu

@Serpico: & ham-ilton ...
Wiem, że jako trolle lubicie obrażać ludzi ...
.
Nie karmić trolli ...
.
Miłego wieczoru .....

  Hamilton,  24 dni temu

@Koriolancio: ty jesteś tu od wydawania certyfikatów kto jest a kto nie jest trollem łuśficuny cymbałku na czerwono jak pracownica taniego domu schadzek.

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
Na samym ps po, obraziliście z Wróblem z 50 osób tak lekko licząc, misiu pysiu, także nie pal głupa na świętego, całe życie nie rozmawiałem, czy też nie pisałem do tylu osób w necie ile ty obraziłeś.
Także daj sobie na luz z takimi gadkami, gdzie nie poleziesz to wyżywasz ten swój mierny los. wszyscy winni, oprócz ciebie, chory jesteś i tyle.

To jest wk.. ludzie pł

...  wyświetl więcej

Dawno mnie nie było. Czytam pierwszy artykuł. Potem komentarze. I już wiem, dlaczego zrobiłem sobie tak długą przerwę. Peace, please :-)

  Serpico,  19 dni temu

@Andrzej Siciński:
Niech pan sobie Koriolana poczyta, pan jest adwentystą, sądzi pan że będzie dla niego różnica ? Nie będzie, będzie pan tak samo zwierzęcy, jak katolicy, za samą dyskryminację, powinien siedzieć z paroma zarzutami, tylko za to, bezdomny, bezrobotny, w tle pisanie wciąż o seksie i alkoholu, wygląd jak w artykule o "spotkaniu eioby" które nie było spotkaniem eioby.
Ow ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Andrzej Siciński: nie trzeba prosić o pokój kogoś na zewnątrz ...
Jedyny pokój to pokój w Tobie ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
cytuję Koriolan:
"Przypadkiem.
Moim ojcem był oficer i wojskowy dryl wniósł do domu. Kompletny brak prawdziwej Miłości, wzbudził we mnie tęsknotę za nią. Całe życie jej szukałem, aż znalazłem. Okazało się, że to co brałem do tej pory za miłość było 'odwróceniem' prawdziwej Miłości.
Czym jest Miłość ?
To proste. Miłość jest wszystkim. Jest całkowitą akc ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Andrzej Siciński: czytając z kolei serpico widać, że jest on pełen złości i nienawiści ...
Można zapytać ...
Czemu to służy ?
Ano niczemu. Jedyny sens wyrażania nienawiści jest taki, że nienawiść nie ma sensu ...
.
Niestety, tym którzy zanurzają się w nienawiści, trudno zrozumieć, że to bez sensu, gdyż w/g boskiego prawa nienawiść odbiera rozum i nienawistnicy nie mogą tego zrozumieć ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Gorzej niż zwierzęta, tylko chędożenie i alk, zwierzęta nie piją.
A za co mam cię kurwy synu lubić ? Akurat Siciński widział art z waszych cyrków z Wróble, za co co mam cię lubić że płacę na takich jak ty śmieci ?
Z moich kurwa podatków idzie na takich jak ty i ty będziesz mnie przestawiał ? Chyba cię pojebało na ten pusty łeb.

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: no właśnie ...
Za co lubisz i kochasz innych ?

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Ja nie chcę z tobą rozmawiać ? Za róże rzeczy, nie za chlanie i za skrobanki zajebane, za to co ROBIĄ w życiu, ty nierobie pi\erdolony od 20 lat chlejesz i się pierdolisz z jakimiś szmatami, jak ta z wyżej.

Dwa lata temu gruba kurwo, pomiocie jebanego trepa ci mówiłem odjeb się, jak się kurwa nie odpierdlisz w końcu to dojdę kim jesteś i będziesz miał cyrk z policją na łbie, nie będę tego kurwa znosił.

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: ciekawe czy Siciński przeczytał proroctwo Wróbla, że eioba stanie się siedliskiem trolli i hejterów takich jak Ty ?
Chyba nie czytał albo nie uwierzył, boby nie prosił o pokój ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Boby sroby trzeba było Wróbla poznać przed skrobaniem żony z płodu , przed tym jak rozjebałeś sobie psychikę alkoholem i psychotropami, przed tym jak zniszczyłeś sobie życie, spasłeś się kiurwa do 40 kg nadwagi, wyłysiałeś i zostałeś jebanym bezdomnym.

No nie czytał skurwysynu, nie czytał też rocznego wyzywania w dupę jebanego zapitego bezdomnego czyli ciebie i Wróbla rok

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: nie wiem jaka "z wyżej" ...
Robisz dużo błędów widać, że jesteś nakręcony na miś na sprężynie ...
Trochę jeszcze Cię podkręcę nie Adam ma swoje odsłony ...

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: a co Ci moja bezdomność przeszkadza ?
Bo mamusia kupiła Ci mieszkanie ?

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Jak będziesz zdychał, to mam nadzieję że ci przelecę przed oczami, tymi pękniętymi, tłusty wieprzu, a teraz zmykam, oczywiście się nie odjebiiesz, bo przecież z domu córki cię nie wypierdolą do przytułku, choć powinni, z drugiej strony, byś zajmował komuś miejsce smakoszu pierdolonych czeskich spirytusów.

Siedź, klep, a ja zmykam żyć, ty pieprzony umarlaku.

Mamusi

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: hi hi hi ...
Widzę, że spodobały Ci się odzywki Vivi o prawdziwym życiu ...
Dobre chociaż to :-)))
Pracuj robolu, pracuj ...
W końcu Ci Selgros za coś płaci ...
A Szlachta nie musi pracować ..

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Tak sobie, bo to się źle skończy, ale mnie to nie obchodzi, a bezdomni mi wiszą i powiewają, w końcu sami do tego doprowadzają jak ty, a wpierdalasz za moje pieniądze i za pieniądze ludzi których wyzywasz na iluś portalach.

Jesteś ścierwem, twoja cała rodzina, margines, a Vivi niech się cieszy że ma kolejnego gacha i tego samego psa , dopóki nie zdechnie, pies bo już czas

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: he he he ...
Fajnie, że Ty coś zrozumiałeś i idziesz w ślady Vivi ...
Zaczynasz cenić życie ...
Lepiej późno niż wcale ...
A jak tam Twoja nowa dziwka ?
Już zrozumiała kim jesteś i Cię rzuciła, czy jeszcze żyje w ciemnocie prawdy o Tobie ?

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Znów cię puściło ? Dziwki to ściery które dymałeś a one rzygały na ciebie, co nie znaczy że wszystkie co rzygają to dziwki.

"miłość musi mieć swój czas. czasem czekamy na nią pól życia, czasem odwiedza nas cyklicznie. Nie mamy na to wpływu. Z perspektywy lat kocham wiele swoich miłości. Ponad 15 lat kocham dede - bardziej niż 99% ludzi jakich znam. Kocham oscara, rodzine.

...  wyświetl więcej

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Niestety nie idę w ślady, jest chora, nieuleczalnie, a ja nie, zdarza się :)
Koniecznie chcesz to będziesz się trząsł w bólu emocjonalnym i rozpaczy, ona także, chcesz ? Ja mam cierpliwość do czasu.

Prawdy o mnie mówisz .. niedowidzący, udający ślepego grubasie, od kobiet na które bym się nie chciał i mało kto by chciał, wysikać.

Fajnie cie telepie, ale nie

...  wyświetl więcej

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Karta, nie płacą, to różnica, napiszesz coś mnie, zacznę robić to co ty się starasz, będę się nad tobą znęcał i to spokojnie cierpliwie i dokładnie, a ty z ciekawości będziesz czytał co napisałem, ja w ogóle już nie czytam co piszesz, lognąłem i znów w ostatnich o mnie.
Zobaczę, dużo jeszcze zobaczę,a ty po tym jak już całkiem oślepniesz nie za dużo, potem zawał albo wylew ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: he he he ...
Tu ciągle się trzęsiesz w bólu emocjonalnym, stąd Twoja nienawiść do samego siebie i do świata.
Nienawiść odbiera rozum, stąd też nie widzisz co projektujesz i dlaczego ...
Norma dla 97% ludzi takich jak Ty ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Siebie uwielbiam, no nie narcystycznie jak ty, poza tym nie mam byłej wyskrobanej żony i dzieci które są prawnie zmuszone zapewnić mi lokum.

3 % bezdomnych ? Nie wiem w sumie, bo mam w dupie.

Nic, ale to nic, nie odbiera mi rozumu, ty nie wiesz co ty piszesz , nawet nie wiesz że Polska jest producentem żywności, reszta to albo kłamanie, albo zaprzeczanie sobie, ni

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: nowej cipki też nie masz ...
Trochę szkoda - byłoby Co lżej ...
A Vivi jest lepsza od Ciebie bo nie projektuje tak nienawiści jak Ty i Hamilton. Dzięki temu więcej rozumie z życia niż wy ..

Za to ją właśnie cenię ...
Jest Super ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Vivi nienawidzi kobiet, ale to drobnostka, szczególnie silnych, zaradnych, nie daj boże posiadających piersi.
Cieszę się że ją cenisz, iluś facetów doceniało, większości już jakby nie ma. Zdefiniować docenianie ?

To słabe coś co także siebie zniszczyło, co mnie interesuje kompletnie.Nie egzystuje jako indywidualność , bo nie może, dlatego nienawidzi silnych kobiet.

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: co Ci jest z tą żywnością ?
Wiem, że Polska produkuje żywność niestety najczęściej nisko przetworzoną. To od wieków jest domeną krajów PODLEGŁYCH. Miecz czy zbroja były warte KILKU wsi ...
Zrozumiałeś coś z tego ?

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Rozumiem tyle że znów jesteś sam w nieswoim domu i nie masz nic do roboty, a tu już coś hahaaha
Nie wciągniesz mnie w dyskusje z tobą, jesteś przeciętnie inteligentny, skończyłeś poniżej dna, twój koniec jest już poniżej, powtarzanie Vivi, daje dokładnie nic.

Ja jestem na innym poziomie, moja rodzina to nie jakaś wiocha jak twoja, nie pierwsze pokolenie z wykształceniem.

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: cóż ...
Vivi rozumie siebie, więc i rozumie kobiety. Widać to po jej książce i opowiadaniach ...
Ty natomiast projektujesz i nie wiesz co i dlaczego.
Twoja nienawiść jest nienawiścią do siebie samego i swojego życia. Projektujesz to na zewnątrz by ukryć to przed samym sobą. Dlatego piszesz, że siebieunisz. Nią masz nikogo innego, to kogo miałbyś lubić ?

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Ta , dlatego tej książki nikt nie czyta hahahahahah

Kurwa chcesz to będzie się telepać, ta książka w wersji pdf to nawet kurwa za 2zł nikt nie chciał hahahahhhahahahahahahahahahaaahhahaha

Masz wyżej, widzę co robisz, będę się nad tobą znęcał, a ona przeczyta z ciekawości i ją kurwica strzeli ahahaah

Z tą projekcją to akurat ty jesteś taki, ciężko lubić weg

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: he he he ...
Przecież Ty NIE MASZ wykształcenia ...
To znaczy masz maturę i koniec. Wypadek po pijaku skończył Twoje wykształcenie ...
Ja i Vivi mamy WYŻSZE.
Twój ojciec chyba ma jakieś ale Twoja matka chyba tylko kura domowa ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
HAHAAH , nie , nie koniec :)
Moja mama jest byłą księgową, twoja matka to pierdolnięte babsko od pomysłów o Holocauście.

Jesteś wieśniakiem człowieku, twój stary w żadnym kraju by nie dostał ani pracy ani dyplomu, a ty się nadawałeś do prowadzenia firmy, jak Vivi do pisania książek.

Nadal średnio wierzę w twoje wyższe wykształcenie, no ma, nawet zaoczny AWF

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  18 dni temu

@Koriolancio: na grzbietach takiej ślachty jak ty nasi przodkowie na konia wsiadali. Kolejny ślachetnie urodzony na allegro za 3 dychy. Hahaha - fotoportret dziadka w plastikowej ramie, plastikowa szabla na ścianie i wnuk z plastikowym mózgiem pod deklem.

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Próbuj, nie był po pijaku, co znów chcesz we mnie wcisnąć, panie bez domku, bo wszystko poszło na zadłużenie.
Nie był grubciu po pijaku, natomiast ty jesteś BEZDOMNY i jest FAKT.

Nie obchodzi mnie to, bo co mnie to obchodzi, poniekąd wkurwia mnie takie menelstwo jak ty, co wynika z tego twojego wykształcenia ? Panie doktorant informatyki ? Tak ? Tyle wynika że się stałeś wirtualny.

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: he he he ...
Faktycznie, jesteś inteligentnym zwierzakiem ...
Ale nie do końca :-)))
Vivi już się nie przejmuje Twoim gadaniem. W końcu zrozumiała, że jesteś nikim ...
A wykształcenie wyższe skończyło się na Twoim ojcu ...
I pewnie zaczęło ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
HAHAA , nie , Vivi trzęsie prawda haahahaa
To że jestem nikim sobie wbiła do głowy , poza tym nie jestem jedyny, z jakiegoś powodu są to ludzie na poziomie, a ona sama pije to wino tak że ci palcem wybije oko, tobie nie musi.

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: he he he ...
Jestem bezdomny ... Ale nie jestem idiotą bez wykształcenia jak Ty ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
HAHA , ale ja mam wykształcenie haaa , a Vivi ma tylko jeden potencjał, w sumie to miała o tak bym to ujął haahaah
Taki typowy milf się z niej zrobił, w sumie mi to wisi, ale no partnerów, jakiś super nie miała, a ten nawet ma historię z heroiną i znajomymi co poumierali, zaćpani, a ty mi piszesz o wypadku po pijaku i braku wykształcenia, które posiadam, on natomiast nie. ...  wyświetl więcej

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
No, fajnie by było hi hi, trochę szkoda , nie miałbyś co żreć i byłbyś może szczuplejszy a to 10 chorób mniej hahhahahhahhaha
Oj jesteś, jesteś pełnym kretynem, nie sądź że jednymi takim , już widziałem ludzi którym się wydawało że jak się prowadzi firmę, to wystarczy robić "coś" i sobie kurwa wkręcać że jest się aktywnym, Vivi ma to samo hahahahaha

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: no dobra ...
Pogadaliśmy i starczy ...
Już mi się nudzi gadanie z Tobą ciągle o tym samym ..
Ciesz się życiem jak Vivi ...
Na początek wystarczy slimoku.
Adasiem będzie miał trochę odsłon.
Miłego dnia heiterze ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
HAHAHAAAHAAH
Prawda się nudzi ? Przecież ci napisałem bezdomny pół ślepy spaślaku, że dostaniesz fleki, a o niej sam piszesz, ja ci odpowiadam tylko , przedstawiając stan FAKTYCZNY.

Poza tym ze mną nie musi się porównywać, może z kobietami, zamiast kwilić o "lwicach samych sukcesów" smażąc schabowe i gapiąc się na jej "dzieła' które dokładnie wszyscy mają w dupie.

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Hamilton: sorry ...
Z Tobą nie chce mi się gadać. Pogadałem wczoraj i ma jakiś czas starczy ...
Miłego dnia heiterku ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Ale kto cię ślepawa gruba mendo prosi o rozmowy ? Ja cię proszę hahaha ? Kto cię prosi kretynie który nie potrafi połączyć dwóch rzeczy razem o oceny mnie ? Kto się prosi bezdomna szmaciaro pędzona na tanim alkoholu o analizy tym razem mojego wykształcenia, owszem posiadam, ale wolałbym nawet nie posiadać, niż móc sobie tym tylko podetrzeć gruby nienadający się do niczego kurwa mać tyłek.

  Hamilton,  18 dni temu

@Koriolan: hahaha - najważniejszym, że Adasiem będzie miał odsłonym. I pokrzywionym i vivim i kormoranym i Stachurym. I tyn co osficunym obuchym i łopatkym dwoma.

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: hi hi hi ...
Przynajmniej napisała książkę i mnóstwo opowiadań ...
A Ty ślimoku co ?
Szczytem Twojej twórczości to donos na policję ...
Wykształcony robolu z Selgrosa ...
:-)))

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
HAAH, masz wyżej przecież, karta hahaha ....
Hm nie lubię meneli, jesteś menelem aahahha
Ten tekst "Jestem bezdomny, ale nie jestem idiotą" ZACNY hahahaha

W ogóle przepraszasz Adasia, a Adaś stwierdził że jesteś socjopatą hahhhaah , akurat miał racje, ty jesteś socjopatyczny, ale nie na zasadach Murphieg, bardziej to taka tłusta ślepa Rachel, cycki masz, cze

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  18 dni temu

@Koriolan: tobie nie chce się nawet podrapać po zadku. Stąd te twoje śmieszne wygibasy na eioba jak cię swędzi pod tym czerwonym deklem.

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Ta napisała, jak było tu dużo ludzi, to jej teksty o "społeczeństwie" jechało ileś osób, po czym ona siedziała jak ta pizda i w komentarzach zaczynała zaprzeczać tezom zawartym w artykule, a to i tak był okres że jeszcze w miarę jej beret działał haahahah

Napisała owszem, tony tekstów które się do niczego nie nadają, to już wolę moje chamskie komentarze i ubaw, kiedyś tra

...  wyświetl więcej

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Zamiast pierdolić znów bzdety, lepiej pomyśl skąd wiem, ja zawsze będę wiedział dość szybko, to was wkurwia, to lepiej na mnie nie włazić.
Chcesz to jeszcze cię dojadę tak mocniej, po co ci to ? Lubisz cierpieć ? Nie lubisz siebie ? Pomijając że jesteś iluzją hahahah

Sam się prosisz, kiedyś może by mi było szkoda bezdomnego, ale kiedyś było kiedyś, a teraz jest ter

...  wyświetl więcej

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Siedzi taki pierdolnięty łachmaniarz i stara się wkurwiać ludzi w necie, ma tel, siedzi na głowie kurwa rodziny, wyjebać go z domu nie mogą, ot życie, spierdalaj człowieku ode mnie, bo będziesz czytał dalej prawdę.
Ilu takich ? Co z nimi robić ? Łachanairze zajebani, jeszcze alk, jakieś kurwiszony, no jaka normalna kobieta się spotka z takim ? Jaka będzie z takim żyć, skoń ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  18 dni temu

@Koriolan: nie rób nam tego. Nie odchodź. Pokornie błagamy cię panie. Skąd będziemy wiedzieć, że w życiu najważniejsze jest życie, bo nic nie jest warte. No skąd ? Ludzkość umrze w nieświadomości bez ciebie i twoich naók. Tyś Kristus, wróbel, tojfel i dawajplama naroduf śfiata w opakowaniu zastepczym.

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
No tak napisała, na przykład o pani z Biedronki, że ciężko pracuje i nie ma na leki, oraz nie ma czasu i z powyższego powodu ona podejmie może pracę, jak jej będzie odpowiadać, z tego wyłem hahhahaaahahhha

Wykształciuchy, walnięte babsko i bezdomny hahah

A mówiłem że ty bezdomny jesteś, paliłeś głupa hahahahaha ........że kochanki i koleżanki, przestałeś nawet gar

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: ech ...
Zadzwoniła znajoma i pogadaliśmy co tam po świętach, o świadomości i związkach ...
A Tobie widzę, wali dalej ...
No tak, jesteś naładowany nienawiścią jak nie wydojona krowa ..
Dawaj dalej łachmaniarzu ...
A dokładniej "dawajcie" bo widzę, że heiterem ham-ilton też się nudzi i chce się dołączyć do rozmowy ...

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Aha, szkoda trochę że nie Wrocław, zadzwonił byś do córci, zbieram się zamówić sprzątaczkę, rzucił bym jakiś grosz córce bezdomnego, jako ROBOL hahah
No akurat nie ahahahhaa ..... co ty głupi jesteś to kurwa twoje, z Wróblem dobraliście się idealnie hahhaha
Nawet nie ubliżę, zapłacę , ale ma być dokładnie tak jak ostatnio ! Wiesz napisałem bym że klepnę po tyłeczku, ...  wyświetl więcej

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Jesteś pieprzony zajazdem po alk, psychotropach, skrobankach, życiowym syfie, siedzisz córce na garbie, to jak by posprzątała ładnie, dostała by kasę, oraz chwile relaksu bez oglądania jak się szwędasz z konta w kont kurwa mać.

Córka szlachcica ! HAHAAHAHAHAAHAHAHAH

Widzisz, wiem ty kurwo zajebana, doszczętnie rozjebałeś szmato wszystko i jedyne rozwiązanie to był

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  18 dni temu

@Koriolan: 'niewydojona' piszemy razem i to nawet głupia krowa wie a Koriolancio jeszcze nie. Hahaha - 'heiterem Hamilton chce ....'. Edytor inteligentniejszy od naszego 'dóchowego pszefodnika'.

  Koriolan,  18 dni temu

@Hamilton: duchowego pisze się "u" otwarte ....
Emerytowany komunistyczny nauczycielu ...
:-)))
Dość rzadko dobiłem krowy, to nie wiem czy ona wydojona czy nie ...
Może zapytamy serpusia czy już jest wydojony ?

  Hamilton,  18 dni temu

@Koriolan: hahaha - ale 'pszefodnik' dopże czy nie dopsze.? Co ja bym bez ciebie zrobił niekomunistyczny synu komunistycznego wojskowego trepa.

  Serpico,  18 dni temu

@Koriolan:
Twoja córcia pewnie wielkie krówsko, wydojona z kasy i to przez tatusia ahahhah, ironia też ci obca.
Własnie, weź wrzuć fotę córci jak dojazd to na maksa, albo którejś z tych flam bezdomna padlinko hahah

Mam jakieś przeczucie że twoja córka wyglądem umarłych obudzi i postawi w stan gotowości, ale do ucieczki w popłochu, nie ma czegoś w Biblii o tym ? HAAHHAAHAH

...  wyświetl więcej

  Koriolan,  18 dni temu

@Serpico: hi hi hi ...
Twoja ironia jest mi faktycznie obca ... Bo gówniana ....

@Koriolan:
Chodziło nie o moją debilu, o te twoje zjebane poprawki, a tak czułem że kurwiszonek jak zwykle nic nie robi hahahahhah, idealnie do siebie pasujecie, jeszcze ze zjebanymi gadkami o szlachcie, albo o szydzeniu że ktoś pracuje, w dupę dęta rura też jak ty, ty bujanie po czyichś domach, ona od pały do pały i takie szmaciarstwo jak wy ma się jeszcze rzucać,. rzućcie się w pizzę, sus ...  wyświetl więcej

@Koriolan: aha - ty rzadko 'dobijasz' te krowy, które som nie wydojone. Cza było od razu tak mądrze jak na dojarza przestało. Dobijesz masz mleko, nie dobijesz nie masz.

  Koriolan,  18 dni temu

Sorry Adam ...
Ściągnę tu wściekłego serpico by Ci tu pluł pod artykułem a jednocześnie nabijał odsłon.
Lubisz je ...

@Koriolan:
Hejterzy wywołują zbiegowisko gapiów zaineresowanych rozróbą. Gapie nie komentują. Nie wiadomo, czy ktokolwiek z nich czyta mój artykuł.

@Adam Jezierski: Adaśko tak piszesz jakby ktoś chciał cię czytać. Ty wyprzedzasz epokę i odkryją cię małpoludy za kilka tysięcy lat. Haha - i będą rysować pietruszki na ścianach jaskiń.

  Koriolan,  17 dni temu

@Adam Jezierski: cóż ...
Na eiobie zostały już resztki ...
Największe nałogi eioby. Czasem ktoś ze starych bywalców zagląda i najczęściej stwierdza, że jest tu jeszcze gorzej ...
Wróbel to wyprorokował i niech tak będzie ...

@Koriolan:
Z jakichś niejasnych powodów przed waszym cyrkiem, przed wykasowaniem waszych multikont, za tego typu rzeczy przez lata była wyrzucana stąd tylko Vivi, niedługo po waszych bzdetach, klan Sadowskich miał czasowe bany za multikonta.
Czemu tu było normalnie zanim nie zacząłeś używać tego portalu ? Czemu Vivi widnieje pod niektórymi użytkownikami jako jedyna atakująca ich ? Cz ...  wyświetl więcej

@Koriolan:
Niestety panie Koriolan, do momentu zablokowania waszych multikont, czyli Wróbla i twoich, jedyną osobą która miała blokady za takie rzeczy, przez lata, była Vivi, wracająca i robiąca dokładnie to samo, zresztą siedzi obecnie, o ile siedzi, na koncie którego między innymi używała do głosowania na siebie.
Tego się nie da zanegować.

  Hamilton,  17 dni temu

@Koriolan: dawajplamek wróbel prorokował, że nad eiobą zacznie krążyć widmo ptasiego móżdżku od rana do późnej nocy z wiedzą gąski Balbinki i egonem jak Sahara. I paczaj, że mu się sprawdza.

  Koriolan,  17 dni temu

@Serpico: niestety panie serpusiu ...
Ja mam oryginalne konto, niezablokowane a Ty któreś z kolei ...
Ot, po prostu nie jesteś taki rycerz jak się malujesz ...
Blokady masz i tyle ...

@Koriolan:
Jedno ci zostało, jak szło z moimi kontami już pisałem, akurat tobie zostało główne, Wróbel miał pecha i główne zostało zablokowane także.
Przez lata nie miałem blokady na głównym, a główne jak Vivi , ma blokadę na własne życzenie, z tym że ja nie miałem równolegle konta jak ona.
Sam mnie sprowadziłeś ponownie, pisząc non stop na mój temat, od waszego cyrku, były dw ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  17 dni temu

@Koriolan: nie wiem czy zauważyłeś łuśficuny łosiu, że eioba zaczęła klękać jak pojawiły się takie gwiazdy jak ty, ócony intensywnie przez 8 lat Mariolek, koniobijca z San Tesco Bar, szablozębny dawajplamek wróbel bez siekaczy z uroczym uśmiechem debila, dziadek Tojfel i Sadosie. Ja tu jestem od 10 i takich eugieniuszy kiedyś tu nie było.

  Serpico,  17 dni temu

@Koriolan:
Nigdy nie malowałem się jako rycerz, to akurat ty robisz, jesteś bezdomny, tłusty, jesteś na dnie, sam do tego doprowadziłeś, nie jesteś żadną miłością, a ja, ja zawsze byłem ostrzejszy.
Nie ma takiej możliwości żeby jakiś bezdomny kombinator, tak jesteś konbinatorem, jeszcze skakał, nie tylko do mnie, a dno którym jest twoje życie zawdzięczasz sobie, nie mnie, nie ludziom ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  17 dni temu

@Koriolanciu: hahaha - takiego dupowłaza jak ty tyż tu nie było. Uszyj sobie prezerwatywę na wymiar, bo z HIV nie ma żartów. Bo to wiesz kogo możesz spotkać na tej swojej drodze do Niebios.

  Koriolan,  17 dni temu

@Hamilton: & serpuś ...
Jesteście zwykłymi heiterami ....
Na chuj z wami gadać ?

  Serpico,  17 dni temu

@Koriolan:
Zwyzywałeś 10 ki ludzi w necie, robiłeś im analizy, pisałeś o nich że są zwierzętami, lub są zwierzęcy, a jesteś tylko bezdomnym otyłym kończącym się powoli człowiekiem, który dzięki tym ludziom ma co jeść, ale nawet tej sytuacji on wydaje pieniądze, na czeskie spirytusy, w międzyczasie rozpisuje się o tym że jest miłością, dobrocią, empatą, człowiekiem o podwyższonej świadomości ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  17 dni temu

@Koriolan: ty jesteś heiterek łuśficuny łopatką w piaskownicy, chamski, nerwowy i tępy jak dzida ogólno wojskowa. Nie podniecaj się. Kto chce gadać z garkotlukiem ? Może kjulowa po spożyciu albo ócony Maniek jak go nowa mama wygoni z kuwety.

@Koriolan:
Wróbel na tym ps po , do kobiety od resocjalizacji, napisał że jeśli nie da 5 zł menelowi na nalewkę, to nie jest prawdziwą katoliczką, a ty, buntownik przeciwko systemowi, bezdomny na socjalu, negujący życie w społeczeństwie, na jedzenie masz tylko, to jeszcze część kasy idzie na alkohol.
Ktoś taki ma być od ocen tak ? Nawet opłat ze media nie robisz, włączając w to prąd ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  17 dni temu

@Koriolancio: napisz łzawe memento dla Koriolancia, pobecz, pokwicz, zagęgaj jak stado gęsi. Pożegnaj się ckliwie, a potem zacznij znów mielić ozorem jak przekupa pod jaworem. Hahaha - na to debilne łuśfcynie ci nie wyszło to weź eiobe na litość.

@Serpico: nie mów tak. Kormoranek płacił 8 % składki rentowej to uciułał chłopina w sumie 2 tysiące na tę swoją rente. A teraz go okradają ci co płacili przez 40 lat po kilkaset złotych miesięcznie. Niedowidzi biedaczysko, niedosłyszy. Hahaha chyba, że listonosz idzie. Koriemu wzrok się wyostrza i widzi na 25 kilometrów w nocy.

  Koriolan,  17 dni temu

@Hamilton: & serpico ...
Puste gadanie ciągle o tym samym ....
Pogadajcie se sami ze sobą ...

@Koriolan: puste gadanie możliwe jest jedynie z pustymi deklem. Nasze są umeblowane.

  Koriolan,  16 dni temu

@Hamilton: właśnie to mówię ...
Jesteś obładowany ja żółw meblami z komuny.
Odrzuć wszystko, wzbij się w powietrze, nabierz wiatru w żagle ...

@Koriolan:
Kup sobie samolot.
Może być Cesna.

  Koriolan,  16 dni temu

@Adam Jezierski: samolot potrzebuje paliwa ...
Umysł potrzebuje tylko chęci i oczyszczenia z tego umeblowania ...

@Koriolan:
Paliwa? Umysł działa na głodniaka???

  Koriolan,  16 dni temu

@Adam Jezierski: umysł JEST energią, więc jej nie potrzebuje.
Standardowo uznajesz, że jesteś ciałem a więc umysł to część mózgu.
Ja uważam niestandardowo, że mózg i ciało jest częścią umysłu, zawiera się w umyśle.

@Koriolan:
Mój umysł na głodniaka działa słabo.
Proponuję ośmiorniczki u Sowy.
Tańsze od samolotu.

  Koriolan,  16 dni temu

@Adam Jezierski: to właśnie napisałem ...
Jesteś ciałem więc źle funkcjonujesz głodny ...
U mnie Sowa oznacza cukiernię, a więc lody, pralinki itd.
Nie było czegoś co się nazywa ośmiorniczki ...

@Koriolan:
Nie skarżę się.
Przeważnie głodny nie jestem.

  Hamilton,  16 dni temu

@Koriolan: jak ci w koryto zadadzą ośmiorniczki to jesteś ciałem, a jak pralinki to nawet wieprzek duchem się staje. Dobrze poczytać mądrzejszych. Ci jak coś kwikną to stalowe rury 'penkajom' jak zapałki.

  Hamilton,  16 dni temu

@Adam Jezierski: masz całe wagony pietruszki na bocznicach kolejowych do zjedzenia po 50 dolców za kilo. Będziesz nieśmiertelny jak nasz kormoran.

@Adam Jezierski: Adasiu muszę przyznać iż twa filozofia chadza nader pokrętnymi ścieżkami. Ale i na to w arsenale Big-Pharmy znależść można parę kg chemicznych specyfików,. Oczywiście wpierw należy skonsultować się...itd. Poddaję kierunek szukania przyczyny wraz z szerokim wyborem. ;-)
http://glosniewazny.pl/najdziw(...)lityka/Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska