Login lub e-mail Hasło   

Czy Posłowie PO głosujący przeciwko Polsce w Brukseli są zdrajcami ?

Zdrajcy / materiały prasowe Od kilkunastu dni wśród komentatorów oraz publicystów z obozu patriotycznego i niepodległościowego trwa wzburzenie, a wręcz g...
Wyświetlenia: 219 Zamieszczono 18/01/2020

 

Zdrajcy / materiały prasowe
Zdrajcy / materiały prasowe

Od kilkunastu dni wśród komentatorów oraz publicystów z obozu patriotycznego i niepodległościowego trwa wzburzenie, a wręcz gorączka. Zdrada, zaprzaństwo, targowica – to słowa padające najczęściej pod adresem eurodeputowanych Platformy (rzekomo) Obywatelskiej i postkomunistów, którzy w Parlamencie Europejskim zagłosowali za przyjęciem rezolucji potępiającej polski rząd w sprawie działań dotyczących Trybunału Konstytucyjnego.

Radzę jednak powściągnąć emocje i wielkie słowa. Nie zdrajcy, a chłystki, nie targowiczanie, a drobni i średni geszefciarze, którym właśnie odebrano koncesję na „kręcenie lodów” i wyjadanie konfitur. Bo przypomnijmy sobie prawdziwych zdrajców i kolaborantów z polskiej historii. Targowiczanie: Franciszek Ksawery Branicki, który potem został generałem rosyjskim, oraz Szczęsny Potocki, który został Rosjaninem – byli chociaż prawdziwymi magnatami. Stawianie na równi z nimi jakichś: Buzka, Gierka, Pitery, Plury i Wenty – to trochę tak, jakby z łajdakami z dworu porównywać obwiesi z nagonki. Nie ta liga…

W mojej ulubionej powieści, najlepszej napisanej w języku polskim, czyli w „Lalce” Bolesława Prusa, Wokulski tak mówił do Kazia Starskiego: „W panu jest tyle demona, ile trucizny w zapałce. […] Pan ma raczej własności starego sera, co to podnieca chore żołądki, ale prosty smak może pobudzić do wymiotów”. Trudno o lepszą charakterystykę polityków PO. Współcześni „zdrajcy Polski” z Platformy (rzekomo) Obywatelskiej mają raczej właściwości starego sera niż cyjanku. W czymże bowiem mogą realnie zaszkodzić? Słowa, słowa, słowa… Bo ileż dywizji ma Unia? Papież posiadał przynajmniej dywizje wiernych, wśród których chociaż plutony były gotowe do najwyższej ofiary – z męczeństwem włącznie. Unia Europejska posiada jedynie dywizje urzędników, biurokratów i kancelistów, którym za amunicję służą rezolucje, wytyczne i paragrafy.

Dlatego w ostatnim czasie Unia Europejska prezentuje zatrważającą niemożność i bezsilność, która doprowadziła ją już na skraj samounicestwienia. Nie potrafi poradzić sobie z żadnym prawdziwym problemem – poczynając od inwazji nielegalnych imigrantów. Może im co najwyżej przeciwstawić dyrektywy. I w podobny sposób – pohukiwanie europosłów w stosunku do Polski zakończy się mieleniem rezolucji. No, chyba że Unia postanowi zrobić „pokazówkę” i udowodnić, że sobie z czymś radzi. Ale wówczas nałożenie jakichkolwiek sankcji wobec Polski będzie kolejnym milowym krokiem do autodestrukcji UE. Nie wybiegajmy jednak aż tak daleko w rozważaniach, bo tracimy zasadniczy wątek tego krótkiego tekstu.

Prawdziwie groźni zdrajcy zawsze działali w interesie zleceniodawców z zewnątrz. Byli ich klientami, agentami lub kolaborantami. Zdradzali Polskę, bo tak im kazał mocodawca zza granicy. Na razie – smarki z Platformy Obywatelskiej działają w pierwszym rzędzie w interesie własnym, w żalu za zabranymi im zabawkami i geszeftami. I biegają się skarżyć, załatwić coś u starszych kolegów i dobrych wujków. Zdrajcy? Po prostu konsekwentni w działaniach – już sprawując władzę w Polsce gotowi byli na wszystko, aby utrzymać się u koryta. Odsunięci od niego robią wszystko, aby uderzyć w tych, którzy się do tego przyczynili. Tak targowica, jak prawdziwi zdrajcy, agenci i kolaboranci – rząd białostocki czy PKWN – realnie zagrozili swoimi działaniami niepodległości państwa polskiego.

W takim porównaniu szkodliwość działań europosłów Platformy Obywatelskiej można przyrównać, w moim przekonaniu, raczej do dolegliwości pluskiew albo wszy. Mają po prostu właściwości zjełczałego sera – prowokują do wymiotów.

Podobne artykuły


12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1271
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 1112
10
komentarze: 195 | wyświetlenia: 567
10
komentarze: 75 | wyświetlenia: 686
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 727
8
komentarze: 110 | wyświetlenia: 775
8
komentarze: 6 | wyświetlenia: 615
8
komentarze: 1 | wyświetlenia: 381
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 754
 
Autor
Dodał do zasobów: milord36
Artykuł

Powiązane tematy

Dlaczego Stefan W. zamordował Prezydenta Gdańska?
Przeczytaj: >>> http://eiba.pl/5

@Adam Jezierski: Znowu porąbany tetryku nawąchałeś się Butaprenu, czy wykosztowałeś się na dopalacze? Nie dość iż narąbałeś bzdur w swym gniocie czerwonoarmisto zakłamany to jeszcze reklamujesz swe kocie wymiociny, Tylko w pysk ci napluć...

@jotko49:
Od samego rana się modlisz?

@Adam Jezierski: Upublicznij swa zakłamaną mordę a będziesz wiedział o co zakłamany volksdojczu. A teraz znikaj bo wirtualnie czuć cię starym moczem.

@jotko49:
Bóg ciebie prowadzi?

@Hamilton: uuuu ...
Ktoś tu się wkurwił na jotko ...
Punktacja -4, -4 ....
Chyba przeczytam jego komentarze ...

@Koriolan: i tak nas przyćmisz swoim blaskiem. Wystarczy, że coś chlapniesz z wyższością i wszystkie czerwone lajki twoje.

@Hamilton: oczywiście, że was przyćmiewam w wielu dziedzinach ...
Pomijając skostnienie, głupotę, nienawiść itd.

  Hamilton,  19/01/2020

@Koriolan: jak kwikniesz, bekniesz, szczekniesz, zagęgasz i pierdniesz to wsćycke my tu zachwycone i przyćmione. I szyćke wiedzom, że właz Kori w buciorach do salonu.

@Hamilton: witaj mój święty bracie ...
Miłego dnia dla Ciebie ...

@Koriolan: witaj. Czuję się już zaćmiony, a to dopiero początek witaczki łosia duchowej ośfiaty.

Hahaha - wszyscy którzy nie chcą Polski Jarozbawa z Żoliborza są zdrajcami.? Jeśli poparcie dla Zwykłego Posła jest na poziomie 40 % to 60 % Polaków jest zdrajcami ? Będziesz ich rozstrzeliwał czy do Auschwitz. Bolesław Prus był gorącym zwolennikiem cara. Chroń nas Boże od takich 'patriotow'. Pojebało już was nieźle na tej prawicy.. Czym się kuźwa różnicie od komuchów. Oni też swoich przeciwników politycznych nazywali karłami reakcji na zachodnim garnuszku.

Każdy ma prawo do własnych poglądów bez względu na to czy jest w Polsce czy za granicą i każdy dzik i milordzik może się w swoje dupsko pocałować.

@Hamilton: Mam gdzieś "Jarozbawa", lecz każdego kto opluwa w Brukseli jak onegdaj u Carycy swą Ojczyznę, jak ta na powyższym zdjęciu zgraja, winni skończyć na gałęzi. Jeśli więc masz odrobinę odwagi cywilnej zdeklaruj się w końcu jako ich zwolennik popierający działalność tych zdrajców. Bowiem jak dotychczas meandrujesz z swymi poglądami jak...
Ja tego Jarozbawa jak go określasz też mam za ...  wyświetl więcej

@jotko49: jesteśmy członkiem tej Unii, nikt nas silą tam nie wsadzał więc nie pierd*** o zdradzie i volksdojczach. Pamiętam jak pan Macierewicz z panią Fotygą jeździli po USA i UE skarżąc, że zamordowano największego w dziejach prezydenta. Mieli prawo ? Mieli. Tak walczyłeś z komuną a dziś uważasz, że wszystkich którzy myślą inaczej trzeba rozstrzelać za zdradę ? Tylko Jotko i dzik milordzik mają ...  wyświetl więcej

@Hamilton: Marzy mi się rząd z jajami, co rozprawia się z zdrajcami. Ja swe brudy piorę w domu nie podrzucam ich nikomu. Więc sam całuj Rózi stópki nie zapomnij sięgnąć dupki. Ciągnij dalej swoją walkę robiąc zrzutkę na jej pralkę, by podobni jej skurwiele mogli wspierać tę Brukselę...

@jotko49: jednym słowem marzysz o takich silnych rządach jak w 1917 w Rosji i w 1933 w Niemczech. Który był ci bliższy ?

@jotko49: ja mam takie samo prawo do wspierania Brukseli jak ty i tawariszcz milordzik na jej opluwanie. Ani ty ani dzik milordzik nie macie najmniejszego prawa o decydowaniu kto jest a kto nie jest zdrajcą, a tym bardziej do wymierzania kar. Wyroki i kary też sobie wymierzajcie w domu.

@Hamilton: Mnie żaden z nich i nie wyciągaj lewych asów z rękawa, bo to co najmniej podłe.
Jak dotychczas nie potrafisz się wypowiedzieć i ukrywasz swa opcję pominąwszy wtórowanie nieprzychylnym Polsce.
Tak bardzo chciałbym usłyszeć ocenę 8 letnich "rządów" Donka i jego ekipy. A może wypowiesz się na jego ostatni wpis...
...  wyświetl więcej

@jotko49: w 2015 r slyszałem, że Polska jest w ruinie. Jak PIS wygrało wybory ci sami ludzie po pół roku na światowych dniach młodzieży piali z zachwytu jakim jesteśmy nowoczesnym krajem. W ciągu pół roku kładki nie zbudujesz przez rzeczkę, bo tyle trwa przetarg. Nie podniecaj się tak politycznymi wpisami.

@Hamilton: ...

@Hamilton: "Każdy ma prawo do własnych poglądów bez względu na to czy jest w Polsce czy za granicą "
Cóż ...
Może mieć własne poglądy byle takie jak hamilton ...
Nieraz krytykowałem poglądy zakrawarskiego i innych ...

@Koriolancio : a czy ja ci zabraniam krytykowania poprzez wchodzenie w pupcię. Krytykuj tylko się potem powycieraj.

@jotko49: nie rozumiem tylko dlaczego jak ja mam swoje zdanie to jestem podłym zdrajcą i volksdojczem. Niektóre twoje poglądy mi nie odpowiadają, ale w życiu bym nawet nie pomyślał o tobie w takich kategoriach. A już na pewno bym cię nie rozstrzeliwał i nie karał z tego powodu.

@Hamilton: cóż słoneczko ...
Po prostu jeśli pozwalasz mieć komuś dowolne poglądy, to nie krytykuje ich.
Jeśli je krytykujesz to znaczy, nie pozwalasz by miał swoje.
To dość jasne ...
Jeśli pozwalasz i krytykujesz to znaczy, że szerzysz "mowę nienawiści". A ja Ci chce to tylko uświadomić. Bo w/g mnie możesz szerzyć mowę nienawiści ale efektem będzie pustka w miejscu, którym to szerzysz - czyli na eioba .,.
Zrozumiałeś misiu ?

@Hamilton: " nie rozumiem tylko dlaczego jak ja mam swoje zdanie to jestem podłym zdrajcą i volksdojczem"
Normalne ...
Jesteś zanurzony w sferę nienawiści. Atakujesz bez pardonu innych ludzi ...
Więc co się dziwisz, że inni atakują Ciebie ?

@Koriolan: tak zrozumiałem. Jak zaakceptuję wasze oskarżenia, że jestem złodziej, oszust, bandzior, faszysta, hitlerowiec i morderca kopulujący z owcami to mi przebaczycie w swoim miłosierdziu i będzie Ok i po bożemu i razem z Mariolkiem jak dwa rozmodlone durszlaki będziecie nasłuchiwać co mówi do was Jezus.

@Hamilton: witaj bracie ...
Daj spokój ...
To były żarty ...
Jesteś takim samym dzieckiem Stwórcy jak my czy ktokolwiek inny ...
Pojęcie "dzieci gorszego Boga" to żart :-)))

@Koriolan: łał to kozia bozia mnie też kocha. Tak się cieszę. Hahaha - idę umyć tylek i oczekuję pokornie.

@Hamilton: na nic bracie nie czekaj ...
Bierz życie jakie dostałeś i ciesz się nim, bo dostałeś je tylko na chwilę ...
Chyba, że się obudzisz ...

@Koriolan: e tam, jeden obudzony z ręką w nocniczku, który fafluni jak stara baba w maglu o swojej wyższości i nieśmiertelności wystarczy.

@Hamilton: cóż ...
Zawsze twierdziłem, że napełnianie się nienawiścią jest Twoim wyborem i zawsze pozostanie.
Ja tylko zwracam uwagę, że tego wyboru dokonujesz w każdej sekundzie życia i możesz go zmienić w dowolnej sekundzie ...
Teraz, za rok lub nigdy ...

@Koriolan: Kori jak taki łoś ficuny mądrala może się równać z takim zezwierząconym osobnikiem jak Hamilton. Ty beknij, kwiknij, zagęgaj, zaskowycz, zrób Muuuu, wyciągnij słomę z nozdrzy i przestań się już bratać z zaciemnionym ludem. To ci guru nie wypada.

@Koriolan: sokole oko, ty paczaj ile nienawiści jest w tym debilnym kopiście. Daj mu władze i tępy idiota wymorduje pół Polski.

@jotko49: Witam panie Józku, mam pytanie, całkiem poważnie. Czy według pana dobrze by było, gdyby Polska wyszła z UE?

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Lepszy na wolności kąsek byle jaki, niż w kagańcu przysmaki.

@jotko49: Ha, ja też wolę chleb ze szmalcem niźli krewetki i ośmiorniczki;-)

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Nie zmienia się reguł gry w trakcie meczu. Współpraca i partnerstwo to nie nadstawianie kierunkowe zadka by kopiący nas "partner"się zbyt nie spocił. Gwarantowana suwerenność to nie możliwość wyboru knebla i służbówki w oczekiwaniu na zlecenia "dobroczyńców".

@Doktor Jekkyl i pan Hyde:
Czy życie pod batem dyktatora kurdupla z Żoliborza to Twoja wytęskniona wolność???

@Adam Jezierski: A jakże, nie inaczej, panie Adamie. Wszak małe jest piękne. Dobrego dnia:-)

@Adam Jezierski: Od 2-iej w nocy czatowałeś by szczurzy wypierdku wsadzić mordkę do spiżarni. Zajrzyj na salony Makreli i Makarona pozbierać spadłe resztki z pańskiego stołu, a jeśli nie będziesz popiskiwał to i zlizać naczynia łaskawie pozwolą...

@Adam Jezierski: Poza tym, panie Adasiu...ja tam wolę starego, poczciwego Janusza Myszke-Miki, który ostatnio wyznał: "Całe życie zmarnowałem, rzucając perły przed wieprze"...

@jotko49:
Spokojnie czekam aż Merkel i Macron odwiedzą mój Antykwariat na Długim Pobrzeżu.
Merkel spodziewam się już wkrótce, ponieważ przechodzi na emeryturę.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde:
Miki to samotny wilk.
Jego główną zasługą jest rozpieprzenie wszystkich partii, które założył.

@Adam Jezierski: Ha ha, raczej borsuk...lubi se drzymnąć czasem...swoje lata ma, a inteligencja, dużo, dużo powyżej przeciętnej...znudzony już tym wszystkim jest.

@Adam Jezierski: A więc do podagry dorobisz się jeszcze... zajadów. Tymczasem szyj sobie nakolanniki skoro Oma zaszczyci kuzyna wizytą. Co do makarona na wszelki wypadek zarezerwuj sobie prezerwatywę smakową, on gustuje w wiekowych zadkach, koniecznie z cellulitem. Twa pycha spuści cię niedługo do kanalizy w grono swych szczurzych pobratymców. Bywaj szambonurku.

@Doktor Jekkyl i pan Hyde: Jak dla mnie on tylko o pół roku starszy i zapewne zdrowotnie w gorszej kondycji. Ale takich wybitnych adaśków kilku, może i Herkulesa powalić z śmiechu. Mimo wszystko i tak uważam go za fujarę że ma rząd który nie ma odwagi powiedzieć zdrajcom WON, robiąc porządek z niedobitkami komuny. Ale tak już jest z abstynentami :-)

@jotko49: a gdzie ty masz po 30 latach tą komunę ? To jest głupie i prymitywne hasło propagandowe, które ma usprawiedliwić te 'prawe i sprawiedliwe' działania, które polegają na zawłaszczeniu jak najwięcej pod skrzydełka jedynie słusznej partii politycznej. Jacki od pymitywnej propagandy o tym wiedza że ciemny lud to kupuje i tym cynicznie handlują.

@Hamilton: W ramach zrównoważonego szacunku i pełnej wzajemności na dane pytania , odpowiem szczerze: ładną dziś o poranku mieliśmy pogodę.

@jotko49: taka pogoda sprzyja by nie dopatrywać się wokoło tylko złych intencji.

Cóż ...
PiS bez pardonu zmienił zasady dotyczące Trybunału Konstytucyjnego - to teraz jest atakowany bez pardonu przez opozycję ...
Z kolei gdy PiS straci władzę, będzie bez pardonu atakował PO ...
Kto grzebie w gównie (polityce) ten MUSI się ubrudzić ...
Takie jest boskie prawo :-)))

  Hamilton,  18/01/2020

Wszyscy są zdrajcami tylko debilna szczuja na etacie tawariszcz dzik milordzik patriotom Jezd. Wy tawariszcz się starac wy być komando w Auschwitz. Wy tatuować i wyrywać złote zęby i języki zdrajcom ruskiego naroda.

  Hamilton,  19/01/2020

@milor dzik: co to za Unia tawariszcz jak nie ma "Jeden Naród - jedna Partia - jeden Wódz - jeden Wąsik".Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska