Login lub e-mail Hasło   

Mały dom... z elementów prefabrykowanych

Prefabrykacja kojarzy się w pierwszej chwili z domami z wielkiej płyty. A to tylko część prawdy. Równie dobrze rozwiązanie to sprawdza się w budownictwie jednorodzinnym.
Wyświetlenia: 90 Zamieszczono 20/01/2020

Kasa” się liczy

Zacznijmy od tego co dla wielu inwestorów jest sprawą kluczową, czyli od ceny. W pierwszej chwili może wydawać się, że domy prefabrykowane to rozwiązanie drogie. Trzeba jednak pamiętać, że tak naprawdę polega na błyskawicznym złożeniu w całość elementów kompletnego domu. Żeby porównać rzeczywiste koszty postawienia całego budynku w technologii tradycyjnej i prefabrykowanej – trzeba skorzystać z arkusza kalkulacyjnego. Biorąc pod uwagę konieczne w przypadku rozwiązań tradycyjnych takie elementy jak: rzeczywisty czas budowy, przestoje technologiczne (sezonowanie), transport i składowanie materiałów budowlanych, koordynacja pracy różnych ekip specjalistów (murowanie, instalacje sanitarne, instalacje elektryczne, grzewcze) – szybko okaże się kto w takim porównaniu wypada lepiej. Co więcej – prefabrykacja zapewnia dużo więcej niż stan surowy zamknięty. Mamy tu do dyspozycji np. gładkie tynki na przegrodach wewnętrznych – od razu gotowe do malowania. Nie można zapominać też o wyjątkowej precyzji, która niemal wyklucza konieczność jakichkolwiek poprawek.


Dom dla każdego

Prefabrykacja może kojarzyć się z tzw. domami z wielkiej płyty. To prawda, jednak współczesne rozwiązania to również domy jednorodzinne – i to nawet niespełna 100 metrowe. Firmy specjalizujące się w produkcji i wznoszeniu domów prefabrykowanych mają w swojej ofercie przygotowane projekty typowe domów jednorodzinnych o różnej wielkości. Ale prefabrykacja to technologia bardzo elastyczna. Nie ma przeszkód, żeby opracować wersję prefabrykowaną domu na podstawie projektu dostarczonego przez klienta.


Dlaczego keramzytobeton

Fantastyczne – z punktu widzenia budowlanego – właściwości keramzytu pozwalają na kolejne oszczędności przy wykonywaniu prac budowlanych, ale przede wszystkim gwarantują mieszkańcom doskonały komfort. Keramzytobeton ma świetne właściwości izolacyjne. Przekłada się to na gwarancję komfortu cieplnego (zimą) i przyjazną temperaturę wnętrz w lecie. Tu warto wspomnieć, że bardzo dobry poziom izolacji cieplnej zapewnia niskie koszty ogrzewania. Wyjątkowa paroprzepuszczalność keramzytu skutecznie chroni przed rozwojem pleśni i grzybów – dając w efekcie doskonały mikroklimat pomieszczeń. A wreszcie dobra izolacja akustyczna keramzytu powoduje, że w ścianach nie istnieje problem związany z uciążliwym przenoszeniem się dźwięków pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami.


Rys. Projekt firmy Buszrem - dom prefabrykowany z keramzytobetonu. Powierzchnia użytkowa 99 mkw

Podobne artykuły


111
komentarze: 32 | wyświetlenia: 62021
54
komentarze: 68 | wyświetlenia: 31756
54
komentarze: 58 | wyświetlenia: 33225
50
komentarze: 27 | wyświetlenia: 64373
49
komentarze: 18 | wyświetlenia: 65717
39
komentarze: 30 | wyświetlenia: 29732
39
komentarze: 50 | wyświetlenia: 23882
37
komentarze: 9 | wyświetlenia: 29194
36
komentarze: 37 | wyświetlenia: 24403
34
komentarze: 21 | wyświetlenia: 26754
33
komentarze: 78 | wyświetlenia: 13031
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska