Login lub e-mail Hasło   

Jak oczyścić organizm z toksyn?

Oczyszczanie organizmu z toksyn....
Wyświetlenia: 69 Zamieszczono 30 dni temu

Okresowe posty, głodówki zalecane są jako sposób na oczyszczenie organizmu z wszelkich zgromadzonych w nim toksyn. Głodówki lecznicze stosowane były już przez takich medyków jak Hipokrates, Awicenna czy też Galenn.

Także współcześni lekarze podzielają pogląd, że głodówki są dobrym sposobem na usuniecie z organizmu toksyn, które są przyczyna wielu chorób.

Zanieczyszczenie organizmu objawia się na początku chronicznym stanem zmęczenia, mimo odpowiedniej ilości snu, następnie boli nas głowa, stawy, atakują nas alergie, torbiele, guzy. Pojawiają się na naszym ciele brodawki, ropne wypryski, plamy. Chociaż ludzki organizm wyposażony jest w kilka mechanizmów obronnych, to jeżeli jest przeciążony toksynami, to niestety zaczynają one zawodzić.

I w ten sposób zaczynamy chorować...

Najwięcej toksyn gromadzi się w jelicie grubym, skąd wraz z krwią rozprowadzone są do wszystkich komórek i tkanek. Najczęściej toksyny gromadzą się wskutek złego odżywiania. Przez lata niestrawione resztki pokarmów osadzają się na ściankach jelita grubego, przybierając postać kamieni kałowych, gniją i zatruwają nasz organizm.

W ten sposób możemy zacząć cierpieć na zaparcia, refluks żołądkowy, wzdęcia, trądzik różowaty, a także odbijanie. A to może w konsekwencji doprowadzić do poważnych schorzeń serca, nerek oraz stawów.

Aby tego uniknąć można stosować okresowe głodówki oczyszczające. Dzięki głodówką oczyszczającym, organizm pozbawiony pożywienia, będzie czerpał energię z własnych tkanek. Na początku zużyje komórki zwyrodniałe, następnie złogi (przyczynę naszych dolegliwości), a także zapasy tłuszczowe.

Przeprowadzając głodówkę oczyszczającą pomożemy bardzo naszemu organizmowi, zacznie on lepiej funkcjonować, ustąpią schorzenia, odmłodzi się nasza skóra...

Jak mądrze przeprowadzić głodówkę oczyszczającą?

Jeżeli chcesz przeprowadzić głodówkę, to przygotowując się do niej, tydzień przed jej rozpoczęciem przestań jeść mięso i zacznij przyjmować środki na przeczyszczenie, albo rób sobie lewatywy.

W trakcie głodowania np. przez 7-10 dni nic nie jedz, tylko pij duże ilości wody, pozwoli Ci to wypłukać toksyny i uniknąć bólów głowy.

Po zakończeniu takiego postu przez tydzień jedz tylko potrawy wegetariańskie, a dopiero potem powróć do mięsa.

Podobne artykuły


31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6068
26
komentarze: 11 | wyświetlenia: 19791
25
komentarze: 30 | wyświetlenia: 4812
26
komentarze: 8 | wyświetlenia: 3644
21
komentarze: 11 | wyświetlenia: 33544
16
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2810
14
komentarze: 1 | wyświetlenia: 11085
13
komentarze: 2 | wyświetlenia: 13025
13
komentarze: 1 | wyświetlenia: 2761
13
komentarze: 11 | wyświetlenia: 55094
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 3492
12
komentarze: 6 | wyświetlenia: 17938
 
Autor
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska