Login lub e-mail Hasło   

Marsz dla życia

Ulicami Waszyngtonu przeszedł 47 Marsz dla Życia, w którym uczestniczyły setki tysięcy osób popierających ochronę życia od poczęcia.
Wyświetlenia: 46 Zamieszczono 28 dni temu

Donald Trump na Marszu dla Życia: każde dziecko jest cennym i świętym darem od Boga

Donald Trump na Marszu dla Życia: każde dziecko jest cennym i świętym darem od Boga
Donald Trump na Marszu dla Życia, Fot. LEAH MILLIS/Reuters

Prezydent Donald Trump wziął udział w waszyngtońskim Marszu dla Życia. To największa manifestacja pro life na całym świecie. Amerykański przywódca podkreślił, że jest zwolennikiem „prawa do życia”, a dzieci są cennym i świętym darem od Boga.

 

Ulicami Waszyngtonu przeszedł 47 Marsz dla Życia, w którym uczestniczyły setki tysięcy osób popierających ochronę życia od poczęcia. Tegoroczna manifestacja przejdzie do historii, ponieważ to pierwsze tego typu wydarzenie, w którym wziął udział prezydent Stanów Zjednoczonych. W swoim wystąpieniu Donald Trump podkreślał, że jest dumny z obecności na Marszu dla Życia, a jego poglądy są pro life. „Nienarodzone dzieci nigdy nie miały silniejszego obrońcy w Białym Domu” – powiedział.

 

Amerykański przywódca podziękował za zaproszenie do wzięcia udziału w manifestacji i podkreślił, że wszystkie „matki są bohaterami”, a zwolennicy ochrony życia „sprawiają, że misją naszego życia jest szerzenie łaski Bożej”. Donald Trump prosił, aby każdy z uczestników Marszu zawsze bronił życia od poczęcia.

 

„Chrońcie prawo każdego dziecka, urodzonego i nienarodzonego, do wypełnienia swojego życia – daru od Boga” – apelował prezydent. Jednocześnie podziękował wszystkim młodym osobom za przyjazd i udział w wydarzeniu. „Młodzi ludzie są sercem Marszu, a to wasze pokolenie czyni Amerykę prorodzinnym narodem” – mówił.

 

Donald Trump w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na konieczność walki w obronie życia. „Wszyscy dzisiaj rozumiemy odwieczną prawdę: każde dziecko jest cennym i świętym darem od Boga. (…). Razem musimy pielęgnować i bronić świętości i godności ludzkiego życia. Kiedy trzymam w rękach noworodka, wiem jak bezgraniczną miłość niesie w rodzinie” – podkreślał prezydent.  

 

Podczas przemówienia, Trump przypomniał działania, które podjął podczas swojej pierwszej kadencji, które miały na celu ochronę życia i zmniejszenie liczby dokonywanych aborcji. Obiecał, że jego administracja nadal będzie bronić życia i prawa do sprzeciwu wobec aborcji. „Razem jesteśmy głosem dla pozbawionych głosu” – kontynuował.

 

Prezydent przypomniał także stanowisko Partii Demokratycznej w sprawie aborcji. „Demokraci przyjęli najbardziej radykalne i skrajne stanowiska jakie widzieliśmy od dziesięcioleci” – mówił. Dodał, że to za sprawą Demokratów Kongres głosował nad legalizacją późnej aborcji, a także sprzeciwiał się wprowadzeniu nakazu ratowania dzieci, które przeżyły własną aborcję.

 

Donald Trump złożył życzenia wszystkim matkom stwierdzając, że są bohaterkami. „Każda osoba jest warta ochrony i wiemy, że każda ludzka dusza pochodzi od Boga, a każde ludzkie życie urodzone i nienarodzone jest stworzone na święty obraz wszechmogącego Boga” – podkreślił zdecydowanie prezydent USA. „Nie wiemy co osiągną nasi nienarodzeni obywatele. Ale wiemy, że każde życie przynosi miłość na ten świat, każde dziecko przynosi radość rodzinie. Każda osoba jest warta ochrony” – mówił.

 

Portal LifeSiteNews.com zauważa, że Donald Trump jest uważany w Stanach Zjednoczonych za największego w historii urzędu „przyjaciela ruchu pro life”.

 

Jako prezydent, Trump przywrócił i rozszerzył zakaz wspierania finansowego zagranicznych organizacji zaangażowanych w promocję aborcji. Dzięki tej decyzji, ogromne fundusze straciła znana klinika aborcyjna Planned Parenthood. Trump uchylił również przepisy z czasów Baracka Obamy, które umożliwiały poszególnym stanom wsparcie tego typu organizacji, a także zakazał zmuszania do współfinansowania aborcji z planów ubezpieczenia zdrowotnego.

 

Ponadto administracja Białego Domu konsekwentnie pracuje nad obroną życia i przeciwdziałaniem aborcji na agendzie ONZ. Jednym z postulatów jest walka z coraz częściej powtarzanym sformułowaniem, które określa aborcję jako „prawo człowieka”. Warto dodać, że 22 stycznia prezydent zdecydował, że każdego roku w USA obchodzony będzie „Narodowy Dzień Świętości Ludzkiego Życia”.

 

 

Źródło: LifeSIteNews.com

WMaRead more: http://www.pch24.pl/donald-trump-na-marszu-dla-zycia--kazde-dziecko-jest-cennym-i-swietym-darem-od-boga,73584,i.html#ixzz6C331eNZq

Podobne artykuły


13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1202
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 719
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1371
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1608
13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 928
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1316
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1548
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1323
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 725
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 403
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1109
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 914
11
komentarze: 65 | wyświetlenia: 1226
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Łał - świstaczku ale życie poczęte Eskimosów i polskojęzycznych bydlaków bez duszy chronimy tylko po to byś ich potem po bożemu mógł spalić na stosie.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska