Login lub e-mail Hasło   

Jak znaleźć dobrego fizjoterapeutę?

Wybór odpowiedniej kliniki fizjoterapeutycznej ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o zdrowie każdego pacjenta.
Wyświetlenia: 51 Zamieszczono 16 dni temu

Fizjoterapia to bardzo specyficzna i odpowiedzialna dziedzina życia, ponieważ specjaliści odpowiadają w dużej mierze za przeprowadzenie skutecznej rehabilitacji powypadkowej lub też po przebytej kontuzji.Zajmują się również leczeniem schorzeń kręgosłupa. Najważniejsze jest to, że dzięki solidnej pracy chorzy mogą po pewnym czasie powrócić do pełnej sprawności fizycznej, pod warunkiem, że fizjoterapeuta będzie wykonywał z pacjentem regularne ćwiczenia a przede wszystkim odpowiednio dobrane do jego schorzenia. Dlatego nad wyborem profesjonalisty trzeba się dobrze zastanowić, ponieważ nie każdy fizjoterapeuta będzie godny uwagi. Musi to być osoba z odpowiednim podejściem, nastawieniem, kwalifikacjami oraz doświadczeniem. Wtedy o wyniki kuracji nie trzeba będzie się obawiać.

Jak wybrać dobrego fizjoterapeutę?

Podczas wyboru fizjoterapeuty ważny jest pierwszy kontakt. Jeśli taka osoba nie wzbudzi u pacjenta zaufania, warto zastanowić się nad poszukaniem innego specjalisty. W sytuacji, gdy nawiąże się z nim dobry kontakt, warto zdecydować się na dłuższą współpracę. W pierwszej kolejności należy sprawdzić czy fizjoterapeuci znają się na swojej pracy, czy mają doświadczenie i kwalifikacje. Należy również zapytać o ćwiczenia, które zostaną zlecone w celu poprawy sprawności fizycznej lub zdrowia. Niewłaściwe podejście do sprawy może spowodować, iż problemy pacjentów zaczną się pogłębiać i w późniejszym czasie będzie je bardzo ciężko wyeliminować.

Ostateczny wybór fizjoterapeuty warto uzależnić m.in. od jego podejścia do pacjenta, powinno być ono neutralne i sympatyczne. Pozytywna atmosfera wytworzona pomiędzy obiema stronami wspomaga efekty zaplanowanych ćwiczeń, więc z całą pewnością warto poszukać takiego specjalisty, przy którym pacjent nie będzie się denerwował oraz nabierze ochoty do jeszcze bardziej intensywnej pracy. Nie wiedząc jak wybrać dobrego fizjoterapeutę, warto polegać na jego rekomendacjach i doświadczeniach zdobytych podczas pracy z pacjentami. Jeśli rehabilitant cieszy się na rynku uznaną renomą, wtedy zachodzi przekonanie, iż dba o swoich pacjentów i pomaga im walczyć z różnymi dolegliwościami, schorzeniami oraz urazami.

Po czym poznać dobrego fizjoterapeutę?

Nie każdy wie po czym poznać dobrego fizjoterapeutę, jednak istnieje kilka najważniejszych czynników i kryteriów, którym należy się przyjrzeć w pierwszej kolejności. Dobry fizjoterapeuta nigdy nie powinien narzekać na swoją pracę, to pacjent jest od narzekania, ponieważ zmaga się z różnymi trudnościami i urazami, a fizjoterapeuci są po to, aby takim osobom pomagać. Taki specjalista powinien mieć również szeroką wiedzę w swoim fachu, a więc przejść różnorodne kursy oraz szkolenia, tak aby pacjenci mieli pewność, iż jego kompetencje zawodowe znajdują się na bardzo wysokim poziomie i można powierzyć mu własne zdrowie.

Z usług fizjoterapeutów korzystają obecnie nie tylko zwykłe osoby w podeszłym wieku, ale też dzieci, młodzież oraz sportowcy. Dużą grupę stanowią osoby, które mają na co dzień styczność z pracą siedząca, powodująca różne bóle kręgosłupa i pleców a także niebezpieczną, sprzyjającą urazom. Rehabilitanci muszą umieć zdiagnozować występujący problem i mu zaradzić. Dobry fizjoterapeuta powinien przedstawić sytuację całkowicie przejrzyście i jasno, nie używając do tego naukowego języka, który będzie dla pacjenta niezrozumiały. Każdy chciałby wiedzieć, jakie ma szanse na finalne wyleczenie i powrót do stuprocentowej sprawności fizycznej. Fizjoterapeuta pomoże wyeliminować chorym różnorodne bóle, związane m.in. z kręgosłupem, ze stawami oraz mięśniami. To szczególnie przydatne w przypadku osób zapracowanych lub też ciężko trenujących. Dojście do pełnej sprawności po urazie lub kontuzji wymaga czasu oraz odpowiedniego planu, a z dobrym fizjoterapeutą u boku może się to udać. Na efekty w takich przypadkach nie będzie trzeba czekać miesiącami.

Czasami warto poszukać nieco dłużej

Pacjenci muszą mieć świadomość tego, że nie wszyscy fizjoterapeuci zajmą się ich problemami fachowo. Czasami warto poszukać takiego specjalisty nieco dłużej, niż bazować na pośpiechu. Fizjoterapia powinna opierać się na różnych metodach pracy, często z wykorzystanie sprzętu rehabilitacyjnego, aby zwiększyć efektywność realizowanych ćwiczeń. Oczywiście atutem fizjoterapeutów jest również optymalne przygotowanie do prowadzonych rehabilitacji, ale też posiadanie nowoczesnego i funkcjonalnego sprzętu, takiego jak:

  • piłki do ćwiczenia kończyn,
  • elastyczne gumy,
  • taśmy do ćwiczeń oporowych,
  • stół do mobilizacji uszkodzonych stawów.

To tylko niektóre sprzęty, które są bardzo ważnymi elementami w pracy wykwalifikowanego rehabilitanta. Wszystko zależy jednak od tego, z jakim problemem do fizjoterapeuty zwróci się dany pacjent. Na tej podstawie dobiera się idealne ćwiczenia oraz niezbędny sprzęt. Brak należytej wiedzy w tym zakresie może skutkować popełnieniem rażących błędów, przez co urazy ulegną pogłębieniu.

Więcej na temat skutecznie przeprowadzanych rehabilitacji kręgusłupa na stronie https://arstanmedica.pl/

Podobne artykuły


13
komentarze: 68 | wyświetlenia: 943
13
komentarze: 25 | wyświetlenia: 1627
13
komentarze: 9 | wyświetlenia: 1412
13
komentarze: 93 | wyświetlenia: 733
13
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1213
12
komentarze: 72 | wyświetlenia: 735
12
komentarze: 4 | wyświetlenia: 1341
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1338
12
komentarze: 31 | wyświetlenia: 1619
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 410
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 926
11
komentarze: 124 | wyświetlenia: 754
11
komentarze: 81 | wyświetlenia: 1122
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska