Login lub e-mail Hasło   

Najczęstsze kontuzje w sportach zimowych - infografika

Wyjeżdżasz na ferie na narty? Z pewnością chcesz przeżyć ten czas jak najlepiej. Musisz jednak pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym zimowy urlop będzie bezpieczny.
Wyświetlenia: 44 Zamieszczono 16 dni temu

Dla wszystkich amatorów sportów zimowych Decathlon przygotował pomocną infografikę z niezbędnymi informacjami na temat najczęstszych kontuzji i sposobów ich uniknięcia. Spędź swoje ferie w imię zasady„Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

80% kontuzji powstaje z winy narciarzy!

Kontuzje na nartach mogą pojawić się niespodziewanie nie tylko u amatorów, ale także u doświadczonych narciarzy. Jak mówią statystyki — najczęściej doznajemy urazów nóg, z czego aż 35% przypadków dotyczy kolan, a 20% stóp i kostek. Wbrew pozorom większość z nich wydarza się podczas jazdy nawet w świetnych warunkach! Oznacza to, że wina zazwyczaj leży po stronie narciarza, który właściwie nie przygotował się do zimowej aktywności.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo na stoku

Większość z nas prowadzi nieodpowiedni styl życia. Pracujemy w pozycji siedzącej, zbyt rzadko się ruszamy, jadamy w pośpiechu, a w porach wieczornych czujemy tak duże zmęczenie, że całkowicie odpuszczamy sobie aktywność. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wychodzi nam to na dobre, jednak nie zawsze mamy możliwość, aby zmienić coś na stałe. Niestety taki tryb może znacznie przekładać się na powstanie kontuzji na nartach i dać długotrwałe skutki.

Co jeszcze? Niskiej jakości sprzęt, nieodpowiednia odzież narciarska, brak rozgrzewki, zmęczenie.Wynikiem tak istotnych błędów może być nie tylko kosztowne leczenie i długotrwała rehabilitacja, ale również brak możliwości powrotu na stok. Wielu osobom nawet do końca życia doskwierają skutki przebytych kontuzji. Najważniejszy jest jednak fakt, że możesz w łatwy i skuteczny sposób zapobiec urazom. W końcu kto woli spędzić wolny czas ze skręconą lub złamaną nogą zamiast swobodnie szusować po trasach?

A jaki jest Twój wymarzony wyjazd na narty?

Ból, dyskomfort, znudzenie… Raczej nikt nie chce w ten sposób wspominać zimowego urlopu. Nie czekaj aż będzie za późno i pozbądź się ryzyka najczęstszych kontuzji na stoku. Nie musisz przewracać życia do góry nogami. Wystarczy, że zastosujesz kilka prostych reguł, które zawarliśmy w naszej infografice. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i ciesz się białym szaleństwem bez granic!

INFOGRAFIKA DO POBRANIA

Podobne artykuły


31
komentarze: 24 | wyświetlenia: 9058
29
komentarze: 20 | wyświetlenia: 4226
28
komentarze: 26 | wyświetlenia: 3094
29
komentarze: 9 | wyświetlenia: 3689
27
komentarze: 6 | wyświetlenia: 5330
28
komentarze: 4 | wyświetlenia: 7761
26
komentarze: 8 | wyświetlenia: 6922
24
komentarze: 10 | wyświetlenia: 5215
24
komentarze: 27 | wyświetlenia: 2295
24
komentarze: 6 | wyświetlenia: 2407
24
komentarze: 11 | wyświetlenia: 10919
23
komentarze: 21 | wyświetlenia: 1677
22
komentarze: 6 | wyświetlenia: 8281
 
Autor
Dodał do zasobów: PasjaSportu
Artykuł
Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska