Login lub e-mail Hasło   

Mój pomysł na Polskę

W PRL potrzeby społeczne były realizowane przez rząd zgodnie z komunistyczną (czytaj bolszewicką) ideologią. Część zrealizowanych potrzeb przyniosła społeczny postęp w Polsce.
Wyświetlenia: 64 Zamieszczono 15 dni temu

Mój pomysł na Polskę

Określanie i realizacja społecznych potrzeb Polaków

 

W socjalistycznej Polsce potrzeby społeczne były określane i realizowane przez rząd zgodnie z komunistyczną ( czytaj bolszewicką) ideologią. Część z potrzeb była prawidłowo określona i ich realizacja przyniosła społeczny postęp w Polsce. Jednak duża część zrealizowanych inwestycyjnych priorytetów  wynikała z polityki wojennego komunizmu prowadzonego przez Związek Sowiecki i nie była potrzebna polskiemu społeczeństwu.

Po zwycięstwie Solidarności w Polsce postkomuniści uwłaszczyli się na majątku państwowym a niezależny od nich ruch gospodarczy był prowadzony przez parafie i Kościół katolicki finansowany z darowizn  przedsiębiorstw zakładanych za niejawne kościelne pieniądze.

Działalność inwestycyjna Kościoła wspierała dochodowe przedsiębiorstwa handlowe, które realizują potrzeby Polaków. Prawdopodobnie w chwili obecnej środki będące w dyspozycji Kościoła są na wyczerpaniu i działalność inwestycyjna zostanie wstrzymana. Finansowanie działalności produkcyjnej wymaga większych środków i technologii w warunkach silnej konkurencji międzynarodowej toteż nie jest prowadzona przez biznesmenów związanych z Kościołem katolickim ze względu na niską dochodowość.

Na obecny obraz polskiej rzeczywistości gospodarczej składają się jeszcze biznesy prowadzone przez wybranych członków silnych wielkomiejskich gmin żydowskich, które konkurują z katolickimi biznesami oraz międzynarodowe grupy biznesu prowadzące handel, usługi  i produkcję. Sprzeczne grupy interesów wydzierają sobie ten postaw sukna jakim są pieniądze Polaków i czas z tym skończyć.

Mój pomysł na Polskę jest prosty i zaraz go opiszę. Należy powołać silne ogólnopolskie centrum naukowo-technologiczno- finansowo-usługowe które będzie wspierać polskie inicjatywy biznesowe powstające w parafiach, gminach wyznaniowych (i innych jednostkach samorządu)  bo tylko one znają potrzeby swoich wyznawców i członków i potrafią je najtaniej realizować. Oddolne Inicjatywy i potrzeby byłyby bilansowane przez Centrum biznesowe i odpowiednio do potrzeb lokalizowane. Wtedy znajdzie się miejsce na biznes dla każdego polskiego obywatela.

Warszawa, dnia 12 Lutego 2020 roku Bogdan Góralski

Podobne artykuły


11
komentarze: 172 | wyświetlenia: 808
8
komentarze: 0 | wyświetlenia: 749
7
komentarze: 81 | wyświetlenia: 982
7
komentarze: 2 | wyświetlenia: 622
6
komentarze: 48 | wyświetlenia: 1001
124
komentarze: 52 | wyświetlenia: 142282
119
komentarze: 23 | wyświetlenia: 242700
91
komentarze: 20 | wyświetlenia: 112417
90
komentarze: 29 | wyświetlenia: 122586
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Hamilton,  15 dni temu

Panie mgr. inż. I przy tych parafiach dodatkowo klubokawiarnie z wyszynkiem i strzelnice z ostrą amunicją a dla kobiet magiel ze stanowiskiem darcia pierza. W domu będzie spokój. Dzieci pod opiekę księży dobrodziejów, a portfele w przechowalni firmy 'Ubogi Ydzyk spółka bez odpowiedzialności'.

Panie mgr. inż. proponuję dookoptować do projektu tego podobnego do Mirusia i Kliementa. Sukces murowany. Miruś określi potrzeby społeczne a Kliement zaakceptuje stawiając pieczątki z plusem. Pan tylko będzie koordynował klimat i sterował klimatyzatorami w parafiach. To ogromne pole do popisu dla zdolnej młodzieży np. dla pańskiej mamusi i teściowej.

W PRL potrzeby były realizowane tylko głupi naród papier toaletowy zjadał w pasztetowej. I dlatego nie było ani papieru ani pasztetowej. Rządzili jednak ludzie światli i dalekowzroczni jak pan i musimy zrobić wszystko by w miejsce PRL powołać centralnie sterowany wielki jak Sawiecki Sajuz POL CAT.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska