Login lub e-mail Hasło   

Życie na wyższym poziomie - schody w luksusowych wnętrzach (galeria zdjęć)

Sprawdziliśmy, jak prezentują się schody w najbardziej luksusowych wnętrzach i skąd wynikają zawrotne ceny, które trzeba za nie zapłacić.
Wyświetlenia: 52 Zamieszczono 15 dni temu

Na cenę schodów wpływa cała masa czynników, zaczynając od typu i wielkości konstrukcji, przez rodzaj użytych materiałów i zastosowanych elementów wykończeniowych, po poziom skomplikowania prac podczas montażu. - Gdy urządza się ekskluzywną posiadłość, koszty zwykle znajdują się na drugim planie. Tutaj do inwestycji w schody podchodzi się jak do zakupu każdego innego przedmiotu klasy premium – wybiera się to, co najbardziej luksusowe, co w sposób naturalny wiąże się z niestandardowo wysoką ceną – tłumaczy Andrzej Zbąski, ekspert z firmy Rintal Polska.

Zobacz schody za blisko 70 tys. zł!

Schody, jako jeden z elementów wyposażenia wnętrza, mogą kosztować podobnie, co dobrej klasy samochód. Dobrym przykładem są modele spiralne o konstrukcji policzkowej, których zamknięte metalową balustradą drewniane stopnie sprawiają wrażenie lewitujących w powietrzu. Na cenę takich schodów, a jest niebagatelna sięgając kilkudziesięciu tysięcy złotych, wpływa kilka elementów. To zarówno specyfika konstrukcji podnosząca poziom skomplikowania montażu, jak i zastosowane materiały, w tym przede wszystkim zespolona z konstrukcją, malowana proszkowo metalowa balustrada w formie wstęgi oraz grube na 4 cm stopnie z najdroższego, bo litego dębu. Takie schody mogłoby kosztować jeszcze więcej, gdyby zamiast stopni ażurowych, wykorzystano stopnie z podstopniami.


Fot. Rintal Polska
Schody spiralne Futura oparte na konstrukcji policzkowej o grubości 8 mm. Zespolona z  konstrukcją balustrada Laser pełny, malowana proszkowo na kolor czarny. Stopnie o grubości 4 cm z litego dębu w kolorze natura. Cena: 65,8 tys. zł brutto z montażem (w ramach promocji obowiązującej w lutym)

Drogie połączenie drewna, metalu i szkła

Ekskluzywne materiały oraz unikatowe formy znacząco podwyższają cenę schodów, choć wartość inwestycji rekompensuje ich prawdziwie spektakularny wygląd. Przykładem na to mogą być modele, w których jednocześnie pojawia się: lite drewno, wykorzystane do zbudowania stopni, stal nierdzewna, na której opiera się konstrukcja oraz klejone i hartowane szkło pełniące rolę balustrady na piętrze i pochwytu na schodach.

Fot. Rintal Polska
Schody Futura oparte na konstrukcji policzkowej o grubości 8 mm. Szklana balustrada Tafla 2x8. Stopnie o grubości 4 cm z litego dębu w kolorze natura. Cena: 62,3 tys. zł brutto z montażem (w ramach promocji obowiązującej w lutym)

Zakręcona cena schodów kręconych

Schody kręcone mogą być tak samo tanie, jak i drogie. Ponownie, jak we wcześniejszych przykładach, i tu cena sprowadza się do wielkości oraz zastosowanych materiałów. Najbardziej ekskluzywne modele sięgają 200 cm średnicy, a ich stopnie oraz konstrukcja wykonywane są z litego drewna. Prestiż schodów, a przy tym i cenę, podnosi się unikalnym pochwytem o tych samych wymiarach, co wanga, tj. belka nośna, na którą nasadzane są stopnie.


Fot. Rintal Polska
Schody Aga (średnica 160 cm) oparte na słupie centralnym z litego dębu. Balustrada Mikron z połączenia drewna dębowego z metalowymi rurkami fi 12. Pochwyt o tych samych wymiarach, co wanga. Cena: 51 tys. zł brutto z montażem (w ramach promocji obowiązującej w lutym)

Drewno o królewskiej randze

Jednym z kluczowych materiałów, który nobilituje wnętrza, i to nie tylko te klasyczne, jest drewno. Szukając wśród polskich gatunków, które prezentują najlepsze parametry, wyjątkową kolorystykę oraz luksusowy charakter, na uwagę zasługuje lity dąb. Równie drogimi opcjami są gatunki pochodzące z innych kontynentów. Warto wspomnieć choćby o orzechu amerykańskim czy nazywanym „drewnem królewskim” doussie. Prestiż schodów drewnianych można dodatkowo podkreślić wybierając model dywanowy o stopniach i podstopniach o okazałej grubości, np. 8 cm.


Fot. Rintal Polska
Schody dywanowe Otto – wspornikowe, bez konstrukcji. Balustrada Tube 25 z drewnianym pochwytem. Stopnie i podstopnie z litego dębu o grubości 8 cm. Cena: 34 tys. zł brutto z montażem (w ramach promocji obowiązującej w lutym)

Luksus dookoła schodów

Aranżując schody w luksusowym wnętrzu swoją uwagę warto skupić także na elementach dodatkowych. Może być to szklana tafla pełniąca rolę balustrady i poręczy, jak i transparentnej ściany, która zapewnia widowiskowy efekt, wydzielając z powierzchni parteru część przeznaczoną na schody.


Fot. Rintal Polska
Schody Stilo oparte na konstrukcji policzkowej o grubości 8 mm. Balustrada Zenith 4 rurki ze stali nierdzewnej. Szklana ściana Tafla 2x8. Stopnie o grubości 4 cm z litego drewna dębowego w kolorze natura. Cena: 48,3 tys. zł brutto z montażem (w ramach promocji lutowej)

Luksusowe schody, podobnie jak każdy inny piękny przedmiot, dają poczucie wyjątkowości. Choć ich ceny są zawrotne, jakość użytych materiałów i niebanalne formy, jakie reprezentują, sprawiają, że są warte każdej wydanej złotówki.

Źródło: Rintal Polska

Podobne artykuły


12
komentarze: 32 | wyświetlenia: 978
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 809
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 977
10
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1098
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 913
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 933
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 507
10
komentarze: 14 | wyświetlenia: 484
9
komentarze: 2 | wyświetlenia: 569
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 404
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 809
9
komentarze: 34 | wyświetlenia: 699
9
komentarze: 12 | wyświetlenia: 726
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 626
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 631
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska