Login lub e-mail Hasło   

Nie warto mówić.

gdy słowo nie jest warte nawet banana, to lepeij zamilczeć.
Wyświetlenia: 429 Zamieszczono 24 dni temu

W tej tezie tkwi paradoks, ponieważ mowa jest jednym z dowodów na cywlizacyjny postęp ludzkości. Do dziś  największe goryle nie są w stanie wyartykułować z siebie słowa. A przecież choćby w cywilizowanym ZOO przecież miliony odwiedzających robią co mogą od dziesiątków lat.

W ,cywilizacji ludzkiej wymysły o świecie  i wszechświecie  przestały być wygłaszane byle jak i byle gdzie od rozpowszechnienia techniki Gutenberga. Gdybyż chodziło tylko o pisma święte.... Goryle, szympansy , delfiny, a tym bardziej pszczoły mają swój skomplikowany kod porozumienia. Z tego, co ludzkim łbom dało się dotąd ustalić jedno jest pewne - 0ni nie kłamią.

Dziś już nie kupujemy gazet ani książek, używamy piktotgramów wiednie i bezwiednie, bo codziennie .W czasach tzw._pochylonych głów naszych dzieci, które w tramwajach zasiadają zajęte smartfonami obok starych ludzi stojących o kulach, ja czuję się wyobcowany we "własnym kraju". .

Ciągle jestem i nie wiem dlaczego mnie to dziwi. Jestem, bo myślę, bo pamiętam, bo staram się wyciągać wnioski z życia. Przeżywałem z milionami Polaków uniesienia i porażki, oszustwa i odzieranie ze złudzeń. Zatem  jestem świadkiem historii i mam prawo do takiego tytułu - jak i wielu mi podobnych.

Dziś jednak znów jakaś grupa ludzi próbuje mi wmówić, że nic nie wiem, a to co widziałem, zrozumiałem wtedy i teraz opacznie. Mówią mi, że oni są rewolucją, bo widzą więcej, bo są u władzy. To ludzie młodzi, nie skażeni komunizmem, inwigilacją SB, propagandą w TV, lękami rodziców, którzy musieli mieć sporo do ukrycia, bo ich doświadczenie nie pasowało do ówcześnie najnowszej wersji historii. Dziś młodzi u władzy chcą mnie przekonać, albo... wykluczyć.

Dziś wciąż lecą w Syrii bomby na cywilów, ale na tym zrujnowanym przez cudze interesy kraj. Nikt tego nie chce rozumieć w Europie wielu kultur i  oczywistych wielowiekowych zysków z tamtych i innych terenów.

Skąd się wzięło to dzisiejsze, podręczne przekonanie że  znów władza dokona rewolucji w życiu narodu? Coraz więcej się mówi i słowa dzielą. A przecież miały być komunikatem! Dla szympansów są nadal drogą do do rozwoju podczas gdy dla nas epidemią demagowirusa.

.Rządy i związane z nimi partie mają dostęp do budżetu i środków przemocy wobec narodu, który im kiedyś zaufał i oddaje pieniądze za tzw. ochronę. Chciałbym, jak wielu z nas, wierzyć, że tak jest, ale nie o wiarę tu chodzi, a faktów wciąż zbyt mało.

Dziś znów za słowa można podpaść, bo propaganda wyborcza śledzi wszystko co jej szkodzi. Szkodzą jej ludzie, którzy już parę kampanii widzieli i np. Gomułki, Gierka, a nawet  jeszcze gorszych.

Zła, kłamliwa, słodzona propaganda jest tylko jednym - impertynecją i  lekceważenie podstaw do sprawowania urzędów społecznych, w połączeniu z ambicjami do rządzenia innym bez odpowiedzialności personalnej. To rodzaj socjopatii, albo niedojrzałości Jasia który na podwórku zaczął recytować wiersze.

Dziś sprawidliwi zostali tylko polegli na zachodzie i żołnierze wyklęci. Oraz ci, którzy pilnują, żeby cała zyjących czuła respekt sędziów. Oni są coraz młodsi. I dobrze, ale dlaczego wypierają historię naturalną i wciąż  gonią bolszewików w kraju skazym przez Jałtę? Szkoda słów, szczególnie tych, które padną w kampanii, Nie będą służyć porozumieniu i tylko szympansy i goryle pozostaną nieoszukane. Jeśli słowo nie jest myślą, nie warte jest wygłoszenia ani zapisania Dewaluacja naszego najlepszego narzędzia jest całkowicie uświadomiona i postępująca jak zaraza.

Wszystko to  truizm, oczywistość. Zostaliśmy skłóceni z naszym doświadczeniem i cenni są tylko ciw narodzie, których im się udało ukatrupić. A reszta? Bieda, przymusy pracy za grosz, dziwne kryteria  do pracy i nauki? Milicja mogąca zgnoić każdego na ulicy? Dziś to nie ma znaczenia dla młodych funkcjonariuszy antybolszeiwickich wojowników. A wszystko, żeby znów obronić Europę, lecz tym razem przed komuchamu z Polski.

Tu na eiobie ludzie okładają słowami jak goryle pięściami.Próżni i bezkrytyczni udają,że są w cyrku  To dziś modne, popularne... Al;e gdy słowo nie jest warte nawet banana, to lepiej zamilczeć. I tak zostanę.

dążenie

Podobne artykuły


12
komentarze: 3 | wyświetlenia: 1102
12
komentarze: 70 | wyświetlenia: 1226
11
komentarze: 278 | wyświetlenia: 902
10
komentarze: 37 | wyświetlenia: 822
10
komentarze: 97 | wyświetlenia: 639
9
komentarze: 62 | wyświetlenia: 1120
9
komentarze: 42 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 965
9
komentarze: 31 | wyświetlenia: 571
9
komentarze: 33 | wyświetlenia: 791
8
komentarze: 73 | wyświetlenia: 606
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

  Koriolan,  24 dni temu

Cóż ...
Jak dla mnie jest to bardzo proste. Ten świat zawsze tak wyglądał i nic go nie zmieni. Jeśli nie widzisz tego, to znaczy, że Twoje doświadczenie nie jest nic warte i nie ma nic do powiedzenia ...
W/g mnie dość dobrze ujmuje dzisiejszy świat "podobny" w swojej Teorii Słowa.

@Koriolan: Zmieni go Prawdziwa Boża Świadomość, ostatnio od Życia otrzymałem sporo ciekawych doświadczeń które zaczęły się układać w spójny przekaz prowadzący do ciekawych wniosków, ale o tym se pogadamy przez telefon przy nadarzającej się okazji. ;)

  Koriolan,  23 dni temu

@pokrzywiony: masz rację ...
Choć powstaje pytanie ...
Czy można pozostawić Wszystko Bożej Świadomości ?
W/g mnie ... NIE ...
Należy jej choćby SŁUCHAĆ ...
A więc my sami "coś" musimy zrobić by Boska Świadomość mogła zmieniać nasza ...
Do wykonania tego namawiam wszystkich ludzi ...

@Koriolan: Posłuchaj tego ... ?
https://www.youtube.com/watch?(...)XgR47zk

@pokrzywiony: Brawo panie Hołownia! ...A jaka Mariuszu jest jakość naszej wiary? Ile jest w nas miłości do wyznawców innych religii? Do ateistów? Do myślących inaczej?...I wreszcie ...do eiobowych hejterów?

  jotko49,  23 dni temu

@szubrawiec: ...daj żyć, a miałeś nie pić.

@Koriolan: https://www.youtube.com/watch?(...)yZbVMj8 ... tu cała debata ;)

@jotko49: Trzeba patrzeć szerzej na to zjawisko - jakim jest Hołownia. Czasami trzeba wejść do siedziby Diabła i zatańczyć chocholi taniec.

  Koriolan,  23 dni temu

@pokrzywiony: no faktycznie ...
Super wykład Hołowni. Zgadzam się z prawie wszystkim, prócz samego końca. Dla mnie dziecko jest tym samym co dorosły a więc nie ma różnicy czy zabija się dzieci czy dorosłych.
To jest dla mnie znak, że Hołownia nie doszedł do końca, nie do końca rozumi ...

  Koriolan,  23 dni temu

@pokrzywiony: nie mam ochoty na całą debatę. Patrzę na krk dziesiątki lat. Niespecjalnie wiele księża rozumią ...

  jotko49,  23 dni temu

@szubrawiec: Jak byś się nie wyginał diagnoza będzie brzmieć; "Pląsawica Huntingtona"

  Hamilton,  23 dni temu

@pokrzywiony: Mariolek ty musisz zacząć głosić ewankielnie miłości.
Homilie zaczynać : 'pierd*** szmato nawet pies cię dup***' albo 'debilu, kabotynie, faszysto, morderco niewinnych dzieci,, złodzieju, oszuście, śmierdzieli, gnoju' itp. Zostaniesz kardynałem i prymusem w Tworkach. Koriolancio wspomoże cię barwnymi i obleśnymi opisami jak się baranom robi laskę a tłumy pełne miłości ruszą za tobą z maczetami i kijami. Czego ci życzę.

@Koriolan: Co rozumiesz pod pojęciem dziecka ?
Myślę że oboje pod tym słowem rozumiemy coś innego. :)

  Hamilton,  23 dni temu
  Hamilton,  23 dni temu

@Koriolan: zgadzam się! Znacznie więcej 'wi, umi i rozumi' taki zakrawa, Koriolanek i krzywy Maniek. Nasze eiobowe oreły i sokołeły.

  Koriolan,  23 dni temu

@pokrzywiony: dla odmiany masz link do tego samego co mówił Hołownia ale po buddyjsku ...
https://youtu.be/uxe1S3yydvo
.
Dziecko to dla mnie człowiek. Zero różnicy ...

  Hamilton,  23 dni temu

@Koriolan: "Dziecko to dla mnie człowiek. Zero różnicy ... "
Czyli doskonały Duch Człowieczy obdarzony nadzieją i chęcią poznawania, bez względu na metrykę wynikającą ze świadectwa urodzenia ?
On mówi o pozaczasowym Umyśle w którym my jesteśmy jedynie przemijającą myślą lub jednym, przykładowo Ty jesteś myślą A, a ja myślą B ktoś tam myślą C, jednak wszyscy razem jesteśmy jednym ... ?

  Hamilton,  23 dni temu

@pokrzywiony: Mariolek zgadzam się, ale widzę to inaczej. Reasumując wielu głąbow zanurzonych jest w bycie i odbycie iluzji umysłu i wiedzy, a to jest przyczyną przestrzeni stałych Placka w kontekście zmiennych transformacji Lorentza w odniesieniu do liczby Pi razy drzwi. Uwzględniając oczywiście ilozoryczny wypadek przypadku z zakresu wypadkowej teorii slowa z naddatkiem niedoboru fałd mózgu w pr ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: tak ...
Coś właśnie takiego.
Jesteśmy umysłem, który się nie zmienia - wiecznym i niezmiennym. Nigdy nie powstałym, nie zmieniajacym się i niezniszczalnym. Jesteśmy PRAWDĄ, która wiecznie istnieje i tylko ona istnieje.
To co nazywamy "ja" jest jedynie iluzją, gdyż nie jest PRAWDĄ i nie może istnieć, gdyż jest zmienna.
Można nas porównać z oceanem a nasze " ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  23 dni temu

@pokrzywiony: zwróć uwagę, że w takim systemie "rodzimy" się i "umieramy" będąc takim samym umysłem. Jest to potężne pojęcie zmieniające wiele ....

@Koriolan: A ja myślę że jesteśmy tym z czym się utożsamiamy, raz możemy być myślą A, a raz B zaś innym razem myślą C, itp ... Jednak niezależnie od utożsamień, ciągle jesteśmy tym samym, ciągle jesteśmy tą samą świadomością ... ;)

  Hamilton,  23 dni temu

@Koriolancio: a to o czym ty pierd*** jak popsuta kataryna istnieje czy nie istnieje ?

  Hamilton,  23 dni temu

@pokrzywiony: łał Mariolku a jak będę myślą Ą i Ę to co wtedy ? A która ważniejsza. ? Moim zdaniem myśl 'Ć' jak ćwok - co ty na to ?

  Koriolan,  23 dni temu

@pokrzywiony: tak.
Myślę podobnie. Wyrażę to inaczej ...
Zawsze jesteśmy umysłem.
Nasze "ja" to myśli tego umysłu. "Ja" powstaje gdy umysł myśli "myśl stwórczą" (słowo stało się ciałem). Zbitek myśli ("ja") myśli różne myśli i często staje się tym co myśli.
Lub inaczej mówiąc ...
"Ja" stwarza swój świat i siebie za pomocą swych myśli.
"Ja" rozpływa się gdy "myśl stwórczą" umysłu się rozpływa (znika). Wtedy rozpływa się i znika "ja".

  Koriolan,  23 dni temu

@pokrzywiony: oczywiście moja idea jest przybliżona, gdyż stwórczą myśl, np stwarzająca mnie, nie została nigdy pomyślana, gdyż ona jest częścią umysłu, którego czas nie dotyczy. Stąd ta myśl nigdy sie nie zmienia ...

@jotko49: Panie Ziutku, czy pan w ogóle wysłuchał tego wykładu Hołowni? Czy też ocenił pan człowieka przez pryzmat polityki - wylewając tym samym dzieciaka z kąpielą? Świat nie jest czarno-biały i pan, człowiek, który tak pięknie bawi się językiem - mający tak kwieciste riposty i jakże bogaty zasób słów, chyba o tym wie. Nie upolityczniajmy wszystkiego i wszystkich.

  awers,  22 dni temu

@Koriolan: Nie zawsze wszystko co w głowie to i w mowie. Pomijam rozgadanych głupków, ale co zrobić choćby z notorycznymi kłamcami, zawodowymi hejterami, czy agentami typu Tomek? Tak często dziś mowa kupowana jest za srebrniki, i milczenie za złotówki.

  awers,  22 dni temu

@Koriolan:Już wyminusowałeś moją odpowiedż. A cóż Ty wiesz o moim doświadczeniu, że tak ochoczo mu umniejszasz? Obserwując Twoją aktywność, od dłuższego czasu widzę, że najchętniej rozdzielasz razy i masz skłonność do wywyższania się. Jesteś w tym zresztą bardzo aktywny.. . Sądzisz, że to na prawdę podwyższa podwyższa wartość Twoich słów, albo autorytetu na eiobie?

  Koriolan,  22 dni temu

@awers: cóż ...
Raczej mnie nie znasz. Nie ja Cię zminusowalem i na potwierdzenie tego masz teraz zero bo dałem Ci plusa.
Konkretniej ...
Ja też patrzyłem na rządy Gomułki, Gierka, Jaruzelskiego, Olszewskiego, Kwaśniewskiego i Kaczyńskiego. Ale już w latach 80-tych zorientowałem się, że ... Są one takie same.
Powstaje pytanie ... Jakie będą rządy w przyszłości ?
...  wyświetl więcej

  Hamilton,  22 dni temu

@Koriolancio: mądrze piszesz. Reasumując : przyglądałeś się rządom Gomułki. Jak Gomułka odchodził miałeś 8 lat. Tatuś cię sadzał na nocniczku przed telewizorem o 19:30 abyś mógł chłonąć to polityczne zaangażowanie z wyższością klasy robotniczej..

  awers,  22 dni temu

@Hamilton: Ech... znów nie masz racji, ale nie warto mówić.

  Hamilton,  22 dni temu

"W tej tezie tkwi paradoks, ponieważ mowa jest jednym z dowodów na cywlizacyjny postęp ludzkości. Do dziś największe goryle nie są w stanie wyartykułować z siebie słowa. A przecież choćby w cywilizowanym ZOO przecież miliony odwiedzających robią co mogą od dziesiątków lat."

By powstał Żywy funkcjonalny organizm to najpierw miliardy żywych komórek musiały ustalić pomiędzy sobą jakąś sprawnie funkcjonującą komunikacje, bez której żaden organizm funkcjonować nie może. :)

  pwz  (www),  23 dni temu

Przewrotnie i prowokująco. Bardzo dobrze, że nie zamilczałeś. Kto ma zrozumieć, ten zrozumie.

  seta1212,  22 dni temu

Dobrze, Piotrze, że tu wracasz. Myślę, ze wiele z Twoich niepokojów zasługuje na uwagę. Dzisiaj intencje stają się zbyt transparentne, by je ukryć a stygmatyzowanie nas pseudo-publistycznymi bredniami i popłuczynami, jest nudne.. Sądzę, że jeden z moich ostatnich wpisów na eiobie koresponduje do Twoich przemyśleń ... może go przeczytasz:
http://eiba.pl/1g

  awers,  22 dni temu

@seta1212: To prawda Januszu. Też mam podobne odczucie, ale mowa o moim powrocie to wciąż jeszcze .przesada. Pozdr.

  Hamilton,  20 dni temu
  awers,  17 dni temu

@Hamilton: Chłoptasie... Nie dam się wciągnąć w niewybredne prowokacje, bo tylko po to ty bazgrzesz swoje podwórkowe złośliwości Powinieneś skrócić swoja ksywę do trzech pierwszych.

  Koriolan,  17 dni temu

@awers: ech...
Fajnie, że widzisz kim jest Hamilton :-)))
Jednoc, esnie widać cechy trolla i heitera. Po prostu wciąga innych w bagno swoich myśli.
Szkoda słów dla niego...

  Hamilton,  17 dni temu

@Koriolan: hahaha - sami heiterzy, ciemne świnie i trolle a ty bezgrzeszny i niepokalany Kori 13 161 razy milczysz jak grób i nie bierzesz w tym udziału.

  Hamilton,  17 dni temu

@awers: nawet przez sekundę nie przyszło mi do hamskiego łba by Szanownego Pana w cokolwiek wciągać.

  awers,  17 dni temu

@Hamilton: Zaplusowałem Ci poprzednio,, bo Twoja szczerość potwierdza moje wnioski na Twój temat.

  Hamilton,  17 dni temu

@awers: zupełnie niepotrzebnie. Plusów ci u mnie dostatek. Koriemu się przyda, bo już tonie jak zwłoki Lenina w czerwieni i nawet się nie zarumieni.

@awers: " Powinieneś skrócić swoja ksywę do trzech pierwszych."
...
Oraz zamienic samogloske na -U- a spolgloske na -J-

  Hamilton,  17 dni temu

@zakrawarski: jesteś moim wzorem do naśladowania, ale bez przesady. Nie do tego stopnia abym chciał być podobny.
http://www.eioba.pl/u112833/podobny
Nie narzucaj światu swojej formatu.

  Hamilton,  17 dni temu

@zakrawarski: zakrawuś - świnie, wieprze, kundle, psubraty, psy, smrotki, gnojstiki i *uje to ładnie, ale 'przepraszam czy evergreeny są godne zaufania' to szczyt chamstwa powodujący u ciebie małpi rozum.. Napisawaj art na ten temat i powklejawaj zdijincia.

Panie Awers, wiem, że "Nie warto mówić", ale jednak zaryzykuję zapytać pana. Mianowicie. Co pan myśli o całej tej sytuacji z tym koronawirusem? Bo ja mimo 40 na karku nie mogę tego pojąć. Może za mało wiem. Może doszukuję się czegoś, czego nie ma - na przykład jakichś spisków. Ale tak mam. Coś mi tu po prostu nie pasuje. Jedno co zrozumiałem z tego wszystkiego, to to, że dotarło do mnie dobitnie, ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  17 dni temu

@szubrawiec: pandemia grypy w latach 1918-19 zabiła więcej ludzi niż I wojna światowa. Możemy narzekać ale jeśli to się wymknie spod kontroli to może być niewesoło. Mając w ręku jakieś narzędzia byłbyś w stanie wziąć na siebie grzech zaniechania i odpowiedzialność za skutki. Tyle jeśli chodzi o polityków, a media z tego żyją. Taka juz ich natura. Prawo podaży i popytu.

  awers,  17 dni temu

szubrawiec@ Myślę, że to nie czarna ospa... Ale mój osąd na temat masowych lęków charkteryzuje się specyficznym stosunkiem do własnej śmierci.
Byłem m.in. żołnierzem zawodowym.... liniowym, co oznacza, że na front. Uczyłem też innych, jak przetrwać. Ja musiałem liczyć się że zginę z powodu byle odłamka kuli, miny i innych pierdół, Otóż można się z tym oswoić, choć przeżyć trudno.
Mam ...  wyświetl więcej

  awers,  17 dni temu

@awers: A swoją drogą, myślę, że adminy śpią.

  Serpico,  17 dni temu

@awers:
No tak, to pamiętam, faktycznie w PRL musiałeś się liczyć z groźbą że zginiesz na froncie panie zawodowy.
Dlatego masz w arcie, te fragmenty o wyklętych, fakt nie warto się odzywać, dlatego nie zrobiłem tego dotychczas, jednak powyższym komentarzem, w pewnym sensie mnie do tego zmusiłeś.
M.in, no tak ... nie pytam kim jeszcze byłeś między innymi.

Pierdół pierdó

...  wyświetl więcej

@awers: "Natomiast panikę traktuję jak poniżenie. "
... :)
Nie jestem pewny czy się zrozumiemy, ale spróbuje.
Gdy się jest kamykiem w rozpędzonej lawinie, działają tylko krótkotrwałe wyszkolone reakcje ( instynkty ) i właściwie jest się jak trwale ukształtowany liść spadający z drzewa targany różnymi wiatrami to w jedna, a to w inną stronę. Brak czasu na refleksje sprawia że z ...  wyświetl więcej

@awers: to, es się odsłonił...
Mój ojciec też był zolnierzem zawodowym. Troll serpico jeździ po nim jak po łysej kobyle. Ciebie pewnie też to czeka. Już dopytywał czego tu się jeszcze czepić...
Niedługo poczujesz co to jest prawdziwy hejt...
I na dodatek jak serpus napisał, będzie to Twoja wina...

  Hamilton,  16 dni temu

@Koriolan: taki duży, łuśficuny, nieśmiertelny i ważny a jak się odsłoni to mały lizus i skarżypyta.

  Serpico,  16 dni temu

@Koriolan:
Twój to była patola prlowska po konkrecie, także co innego, twój bił ciebie, znęcał się nad ludźmi pewnie, sam pisałeś.

cytuję Koriolan:
"Przypadkiem.
Moim ojcem był oficer i wojskowy dryl wniósł do domu. Kompletny brak prawdziwej Miłości, wzbudził we mnie tęsknotę za nią. Całe życie jej szukałem, aż znalazłem. Okazało się, że to co brałem do tej pory za mił

...  wyświetl więcej

  Serpico,  16 dni temu

@Koriolan:
Twój stary to patalogia i ubek pewnie, ale jak ktoś z prlowskiego wojska robi z siebie bohatera, to takie sobie, na jaki front mieli ich wysłać ? Praskiej wiosny ? Jak przetrwać atak tłumu rozjuszonych antykomunistów ?
Poza tym jesteś patolem, no jednak Awers patolem nie jest i jakoś nie widzę żebym specjalnie do niego coś pisał, a takie teksty rzucał już kiedyś, śmieszy t ...  wyświetl więcej

  Serpico,  16 dni temu

@Koriolan:
Aaa fakt, twój to lubił Gierka i Gomułkę, także są różnice, ale to wszystko bardziej pokrętne niż coś warte, nic i nikt nie jest w stanie wcisnąć we mnie tej ciemnoty. tej także:
cytuję Awers:
". Ja musiałem liczyć się że zginę z powodu byle odłamka kuli, miny i innych pierdół, Otóż można się z tym oswoić, choć przeżyć trudno. "
Co to ? Najemnikiem był ? Racz ...  wyświetl więcej

  px2195,  15 dni temu

@Serpico:
Jak można w ogóle przeżyć jeśli wg Yahoshua (Jezusa) dziewczynka poagonalna nie umarła ale śpi. Skoro definicja śmierci jest z zasady tylko duchowa u Zbawiciela to nie ma co nadmiernie gadać o kulach karabinu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska