Login lub e-mail Hasło   

Koronowirus i zdrowy rozsądek

Informacje od Jamesa Robba, MD FCAP, uznanego patologa:
Wyświetlenia: 777 Zamieszczono 23 dni temu

 

Przed przeczytaniem, proszę, sięgnij do:

http://www.eioba.pl/a/5wec/jesli-wierzysz-ze-umrzesz-to-umrzesz

 

Koronowirus

Uwaga:

Wirus rozprzestrzenia się w dużych kroplach przez kaszel i kichanie. Oznacza to, że powietrze cię nie zainfekuje! Ale wszystkie powierzchnie, na których lądują te krople, średnio są zakaźne przez około tydzień - wszystko, co jest związane z zarażonymi ludźmi, zostanie skażone i potencjalnie zakaźne. Wirus znajduje się na powierzchni i nie zostaniesz zainfekowany, chyba że twoja niechroniona twarz zostanie bezpośrednio zakaszlona lub kichnięta.


Droga Rodzino i Przyjaciele,


Jak niektórzy z was pamiętają, kiedy byłem profesorem patologii na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego, byłem jednym z pierwszych wirusologów molekularnych na świecie, którzy pracowali nad koronawirusami (lata siedemdziesiąte). Jako pierwszy zademonstrowałem liczbę genów zawartych w wirusie. Od tego czasu nadążałem za polem koronawirusa i jego wielokrotnymi transferami klinicznymi do populacji ludzkiej (np. SARS, MERS) z różnych źródeł zwierzęcych.
Obecne prognozy dotyczące ekspansji w USA są prawdopodobne, ze względu na utrzymujące się niewystarczające dane z całego świata, ale najprawdopodobniej zostaną rozpowszechnione do połowy marca i kwietnia. Oto, co zrobiłem i środki ostrożności, które podejmuję i podejmę. Są to te same środki ostrożności, których obecnie używam podczas naszych sezonów na grypę, z wyjątkiem maski i rękawiczek:
1)  Użyj zamiast dłoni i palców  pięść, łokcia, barku do otwierania drzwi, naciskania klamek, przycisków itp.
2) Używaj kostki do dotykania włączników światła. przycisków podnośnika itp. Podnieś dozownik benzyny ręcznikiem papierowym lub użyj jednorazowej rękawicy.
3) Otwórz drzwi zamkniętą pięścią lub biodrem - nie chwytaj za uchwyt dłonią, chyba że istnieje inny sposób otwarcia drzwi. Szczególnie ważne na drzwiach łazienkowych i pocztowych / komercyjnych.
4) Używaj ściereczek dezynfekujących w sklepach, gdy są one dostępne, w tym do wycierania rączki i fotelika dziecięcego w wózkach spożywczych.
5) Myj ręce mydłem przez 10-20 sekund i / lub używaj środków dezynfekujących do rąk na bazie alkoholu w ponad 60%, ilekroć wracasz do domu z KAŻDEJ aktywności związanej z miejscami, w których przebywały inne osoby.
6) Trzymaj butelkę środka dezynfekującego dostępnego przy każdym wejściu do domu. ORAZ w samochodzie do użytku po zatankowaniu lub dotknięciu innych skażonych przedmiotów, gdy nie można natychmiast umyć rąk.
7) Jeśli to możliwe, kaszel lub kichanie w jednorazowe chusteczki i wyrzucić. Użyj łokcia tylko wtedy, gdy musisz. Ubranie na łokciu będzie zawierało zakaźnego wirusa, który można przenosić przez tydzień lub dłużej!


Co przygotowałem w ramach przygotowań do rozprzestrzeniania się pandemii w USA:
1) Lateksowe lub nitrylowe rękawiczki lateksowe jednorazowego użytku do robienia zakupów, korzystania z pompy benzynowej i wszelkich innych czynności zewnętrznych w kontakcie z zanieczyszczonymi obszarami. Uwaga: Wirus rozprzestrzenia się w dużych kroplach przez kaszel i kichanie. Oznacza to, że powietrze cię nie zainfekuje! ALE wszystkie powierzchnie, na których lądują te krople, średnio są zakaźne przez około tydzień - wszystko, co jest związane z zarażonymi ludźmi, zostanie skażone i potencjalnie zakaźne. Wirus znajduje się na powierzchni i nie zostaniesz zainfekowany, chyba że twoja niechroniona twarz zostanie bezpośrednio zakaszlona lub kichnięta. Ten wirus ma tylko receptory komórkowe dla komórek płucnych (infekuje tylko płuca). Jedynym sposobem na zarażenie wirusem jest przez nos lub usta dłońmi lub zainfekowany kaszel lub kichanie na nos lub usta.
2) Zaopatrz się teraz w jednorazowe maski chirurgiczne i używaj ich, aby nie dotykać nosa i / lub ust (dotykamy naszego nosa / ust 90X / dzień, nie wiedząc o tym!). Jest to jedyny sposób, w jaki wirus może cię zainfekować - jest specyficzny dla płuc. Maska nie zapobiegnie przedostawaniu się wirusa przez bezpośredni kichnięcie do nosa lub jamy ustnej - ma jedynie na celu uniknięcie dotknięcia nosa lub ust.
3) Zaopatrz się teraz w środki do dezynfekcji rąk i rękawiczki lateksowe / nitrylowe (uzyskaj odpowiednie rozmiary dla swojej rodziny). Środki dezynfekujące do rąk muszą być na bazie alkoholu i zawierać więcej niż 60% alkoholu, aby były skuteczne.
4) Zaopatrz się teraz w pastylki cynkowe. Te pastylki do ssania okazały się skuteczne w blokowaniu koronawirusa (i większości innych wirusów) przed namnażaniem w gardle i nosogardzieli. Stosuj zgodnie z instrukcją kilka razy dziennie, gdy zaczniesz odczuwać JAKIEKOLWIEK „objawy podobne do zimna”. Najlepiej położyć się i pozwolić pastylce rozpuszczać się w tylnej części gardła i nosogardzieli. Tabletki do ssania Cold-Eeze to jedna marka dostępna, ale dostępne są inne marki.
Ja, podobnie jak wielu innych, mam nadzieję, że ta pandemia zostanie w rozsądny sposób powstrzymana, Ale osobiście nie sądzę, że będzie. Ludzie nigdy wcześniej nie widzieli tego wirusa "węża" i nie mają przed nim wewnętrznej obrony. Podejmowane są ogromne wysiłki na całym świecie, aby zrozumieć wirusologię molekularną i kliniczną tego wirusa. Osiągnięto już niewiarygodną wiedzę molekularną na temat genomiki, budowy i zjadliwości tego wirusa. Ale w tym roku nie będą dostępne żadne leki ani szczepionki, które ochroniłyby nas lub ograniczyły infekcję. Dostępne jest tylko wsparcie objawowe. Mam nadzieję, że te osobiste myśli będą pomocne podczas tej potencjalnie katastrofalnej pandemii. Powodzenia dla nas wszystkich,


James Robb, MD FCAP

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1061
11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 575
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 1053
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 551
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 872
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 986
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 525
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 853
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 446
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 674
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 773
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 680
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 676
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 221
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Marcinie - mój kochany przyjacielu! I Ty uległeś temu szaleństwu? Czy aż tak ukochałeś to ziemskie życie?;-) Haha, nie martw się i nie myśl o tym - oto najlepsze zabezpieczenie! Niechaj się martwi ojciec Tadeusz, albowiem wirus ten dokonuje "trzebieży późnych" i dotyka z reguły w swej dobrotliwej misji - ludzi schorowanych i starszych, a tacy są źródłem jego dochodu...;-) Żartowałem...Uściski Braciszku;-)

Ostatnio pisałem, żeby spokojnie patrzeć na ten piękny świat ...
Teraz jest okazja przyglądać się panice ludzi w związku z koronowirusem.
Np wczoraj ludzie pokazywali sobie puste półki ze środkami myjącymi w Rossmanie. A trzysta metrów dalej w Lewiatanie półki uginają się od tych środków.
Dlaczego o tym piszę ?
Bo kilka dni wcześniej znajomi z Krakowa ubolewali nad brakującymi środkami do mycia.
Reasumując ...
Nie dajmy się zwariować ...

  Hamilton,  22 dni temu

@Koriolan: a jak już wariujemy to nie reasumujmy. Lepiej różniczkujmy, bo wtedy mamy wyniczek odejmowanka.

  Koriolan,  22 dni temu

Inna rzecz związana z koronowirusem ...
Przez ostatnie kilka lat mówiło się o depopulacji, czyli zmniejszeniu ilości ludzi na świecie oraz o tym, że Europa się starzeje, czyli za dużo jest starszych ludzi w porównaniu z młodymi. By rozwiązać ten problem Merkel wpuściła uchodźców. Nie musiała, wystarczyło poczekać na koronowirusem, on może rozwiązać oba te problemy na raz.
Zwróćmy też uwagę, że wirus pojawił się w najbardziej ludnym państwie. Taki bestia mądry ...

  Hamilton,  22 dni temu

@Koriolan: ten kormoranowirus taki mądry, bo w tatę się wdał. Ma kilka miesięcy a ponoć stara się już o rentę w ZUS. Niedowidzi i atakuje na slepo. Z miłości.

  Koriolan,  22 dni temu

@Hamilton: sorry ...
Vivi ma rację ...
Nie ma co zniżać się do Twojego poziomu ...
Ale Ty pisz ile wlezie ....

  Hamilton,  22 dni temu

@Koriolan: mądrze piszesz. Reasumując : ty tak paczaleś, paczałeś w siebie i się zakochałeś na wieki. Kori, nawet gdybyś chciał się zniżyć to już nie masz gdzie.

Wybacz Marcin, ale uważam Ciebie za przyjaciela, a przyjaciołom trzeba mówić prawdę - co rzadko czynię, ale dla Ciebie zrobię wyjątek. Widzisz, co dał Ci ziemski człowiek - Budda? ... Mądrość, oświecenie,...ale i strach. Dlatego wolę Jezusa, by być przy nadziei...i choć ona matką głupich, to wolę być szczęśliwym głupcem, niźli pełnym strachu - oświeconym. Sorry.

@szubrawiec: To oczywiste pisząc http://eiba.pl/5 , że nie lękam się jakiegokolwiek wirusa , w ogóle od lat nie lękam się przejścia na ten Drugi Brzeg - raczej jestem zaciekawiony. Ten art. nie piszę wszak dla siebie. Ale tam są "profesorskie" uwagi, które wielu ludziom mogą "wyjść na zdrowie" (gdy będą je przestrzegać). ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: "co dał Ci ziemski człowiek ? Dlatego wolę Jezusa, by być przy nadziei"
Pierwszy czlowiek ktory byl w -niebie- nazywa sie Gagarin.
Moze on cos .....da ?
Szansa nawet wieksza niz z Jezusem, bo Gagarin pozostawil jednak "po sobie ....cos" w kosmosie ?!

  Hamilton,  22 dni temu

@zakrawarski: lot trwał 105 minut. Chyba nie zdążył się nawet wysikać. Cóż ten Chrystus ci zrobił, że się tak plujesz i smarkasz.?

  Hamilton,  22 dni temu

@zakrawarski: hahaha ty pozostaw po sobie coś na eioba. Powklejaj te zdjęcia nawet do góry nogami ale aby było coś wreszcie widać. Tu cię nie ma bystrooki.

  Koriolan,  22 dni temu

@zakrawarski: e raczej nic ...
Wtedy jeszcze sikali się do kubeczka :-)))

  Hamilton,  22 dni temu

@Koriolan: sikali się do kubeczka i śmiali się do serka.

@Marcin Sznajder: Sorry Marcin, trochę mnie poniosło. Już mam dość tego koronawirusa. Niedawno Trumpwirusem straszyli, teraz korona wyskakuje mi z lodówki...zamiast piwa.;-) Myślę, idę do Marcina po pozytywne wibracje...A tu? Koronawirus.;-) Daj spokój, niech umarli grzebią umarłych. Ty jesteś stworzony do rzeczy wielkich! Wibruj miło i pozytywnie!;-)

@zakrawarski: Ja byłem tam przed Gagarinem !%!

@szubrawiec: Spotkales Boga ? Ktorego ??

@Koriolan: A co z kubeczkiem i zawartoscia ?

  Hamilton,  22 dni temu

@zakrawarski: my spotkaly tego Boga co go mosz na tich zdijencach powklejanych tak perfekcyjniawo. Spuść wodę i idź na barykady wrzeszczeć 'nima boga, nima' i tópaj mocno nużkamy i rencamy.

@zakrawarski: Z kulawą nogą.

@zakrawarski: Taka modlitwa: !! A na całe te Kormoranowe, podłe plemie, spuść Dobry Panie Boże tego koronawirusa, albo lepiej dwa, a tylko się nie pomyl i mnie szubrawca, człeka szczerego, uczynnego i pracowitego - nie doświadczaj tą zarazą. Jemu daj. Ament. !!

  Hamilton,  22 dni temu

@zakrawarski: co z zawartością kubeczka. ?
Pij, pij, pij zakrawa, pij Na starość torba, skleroza i kij. Co już widać, słychać i czuć.

  Hamilton,  21 dni temu

@szubrawiec: hahahaha - miłość Kormoranka jest zaraźliwa. Przenosi się drogą kropelkową. Z łańcucha i budy na ludzi.

@szubrawiec: Racja. Przechodzę na „pozytyw’. Górala pytają o personalia: żonaty? Nie. Kawaler? Nie. Wdowiec? Nie. No to co? A tak sobie chodzę i d.....e uściski

  Hamilton,  21 dni temu

@zakrawarski: ‌Boga my nie spotykawali ale takego fotografuma co wrzescawa nima boga i buntowa narut. Fanki mu naklaskali i wracal z buzia czerwona i pucołowata jakby. Tera wkleja śfinte obroski na eioba po kryjomu ale nie muf o tym nikomu, bo łun pytania mondrawe zadawa jak ten zakrawa.

@zakrawarski: cóż ...
Kubeczki wtedy wracały na ziemię i tam je czczono ...
Dopiero później zaczęli coś zostawiać :-)))

  Hamilton,  21 dni temu

@Koriolan:
przepraszam, że wejdę sobie ad vocem
Miast tyle ględzić wznieście waćpany toast kubkami z moczem.

@Hamilton: ponownie Cię przeproszę, że nie chce mi się gadać na Twoim poziomie.
Sorry ...

  Hamilton,  21 dni temu

@Koriolancio: wiem, że od 4 lat masz przejściowe kłopoty z zachowaniem przeciętnego poziomu ale obiecaj przynajmniej, że będziesz się wdrapywał nieustannie.

@KoLo: Jak to mówią: Dobry obraz wart więcej niż tysiące słów. Mocne to było, panie Kolosiński. Proszę o jeszcze takie wymowne. Pzdr.;-)

@KoLo: Dzięki, mnie ciekawi o co w tym wszystkim chodzi? Bo skala tego zjawiska jest doprawdy niebagatelna. Już słyszałem różne teorie, m.in, że to Amerykańce za tym stoją. Może ktoś z Eiobowian się o tym zjawisku wypowiedzieć?

  KoLo,  19 dni temu

Wirus "uciekł" z laboratorium. Jego twórca profesor z Chin, umarł pod koniec roku- ostrzegał przed skutkami i niebezpieczeństwem.

  KoLo,  19 dni temu

Ludzie są ostrożni w wypowiadaniu się na ten temat. Do internetu przedostają się filmiki od zwykłych, zagrożonych osób, które chcą pokazać prawdziwy obraz zagrożenia.

No właśnie. Ale czego i jak uciekł? Czy ktoś mu w tym pomógł? Przypadkowo czy celowo?

  KoLo,  19 dni temu

Napisałem nie bez powodu "uciekł" :)
Jutro obudzimy się w ciut innej rzeczywistości, 30 osób oficjalnie zdiagnozowanych, to minimum.
I tak każdego dnia coraz więcej. Nie wiadomo jak to zatrzymać. Pewnie sam "zaniknie", gdy krematoria nie nadążą spopielać zwłok.

Ale u nas jest chyba jeszcze względnie spokojnie. Albo ja ...niedowidzę trochę? Zaznaczam, że nie oglądam telewizji.

I wreszcie pytanie kluczowe i ostateczne: Czy jesteśmy u progu jakiejś "apokalipsy" z której ostanie się jeno garstka?

  Serpico,  19 dni temu

@KoLo:
Jak dobije do klęski głodu na Ukrainie, to mnie powiadom, w sensie liczby ofiar.
Kurczę że nie było wtedy internetu, ech ten internet, a to tylko jeden "wypadek" z historii ludzkości i jeszcze nie minęło nawet 100 lat.
Miłej paniki.

@Serpico: Serpo, a co Ty o tym myślisz? Ale poważnie.

  Serpico,  19 dni temu

@szubrawiec:
Jakby poważnie napisałem, ludzie zaraz zaczną panikować, już za chwilę będą teorie że świat zniknie, depopulacja itd.
Pierwszy wirus w historii ? Co myślę ? Myślę że jakby powstała szczepionka, to ci którzy teraz panikują w sytuacji gdzie panika to coś najgorszego, zaczęli by narzekać na szkodliwość szczepionek i to myślę całkiem poważnie i na serio.

  Hamilton,  19 dni temu

@szubrawiec: iluminaty i żydomasoni mieli zakładać czipy i jak tak dalej pójdzie to nie zdążą, bo wszyscy im pouciekają 2 metry w głąb.. Zostaną tylko antyszczepienkowcy. Tych nawet ogień piekielny nie strawi.

  Serpico,  19 dni temu

@szubrawiec:
Jest tak Szubrawiec, po tym jak Mao wymordował jakieś marne do 70 mln osób, Chińczycy zaczęli się rozmnażać od nowa i teraz rząd Chin, chciał stworzyć wirus, który miał wykończy choć część. Już jutro, obudzimy się w "nowej rzeczywistości" następnie Koriolan zada pytanie czym jest rzeczywistość, a Maniek który chorował nawet na nieznane ludzkości choroby, odpisze w podobnym styl ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  19 dni temu

@Serpico: nie mów tak. Wyprowadzić ludzkość z tego zagrożenia mogą jedynie ócune przez 8 lat Mariolki i łośficune plastikową łopatką w dekiel kormoranki. Nie po to nasze rodzime świrusy rzucali kamieniami w szkołę by im jakiś chiński wirus w kaszę dmuchał. Kormoranek musi tylko sobie odpowiedzieć kim jezd i gdzie idzie a Mariol pochylić się głęboko w głąb z zapałem óconego głąba.

  jotko49,  18 dni temu

@szubrawiec: "Dobry obraz wart więcej niż tysiące słów... Ale czego i jak uciekł? Czy ktoś mu w tym pomógł? Przypadkowo czy celowo "
Też się zastanawiałem skąd on uciekł i kto mu pomaga. Nawet "Stokrotkę" ten problem zwalił z ...krzesła.
https://pbs.twimg.com/media/ES(...)96x4096

  Serpico,  18 dni temu

@szubrawiec:
"Pierwszy przypadek zachorowania tej jesieni stwierdzono w Parmie na północy Włoch. Grypę ma 6-letnia dziewczynka, a wirus został wyizolowany w tamtejszym laboratorium uniwersyteckim w rezultacie badania wymazu z gardła.

Zdaniem ekspertów w tym roku i na początku następnego we Włoszech zachoruje łącznie mniej osób niż w poprzednim sezonie, uznanym za rekordowy. Jego bil

...  wyświetl więcej

  Serpico,  18 dni temu

@szubrawiec:
Jak były huragany, silne wiatry, masz te alerty pogodowe, ja zabieram wszystko z balkonu, zamykam okna i koniec, ktoś inny siedzi w łazience, czy gdzieś tam i się trzęsie, zresztą część była jeszcze w trakcie budowy jednego skrzydła osiedla, czyli były rusztowania, poleciała jakaś deska czy coś tam, nic się jednak nie stało, ludzie nie mieli okien powybijanych, a samo rusztowan ...  wyświetl więcej

  Serpico,  18 dni temu

@KoLo:
W ogóle jaka kremacja ? To tych skrzynek z FEMA, które miały być niby wykorzystane na trumny, do amerykańskich planów depopulacyjnych nie wykorzystają ? Na pewno już ktoś gdzieś je wstawił, łącznie z konronawirusem , trzeba tylko znaleźć.
Takie białe skrzynki, na żywność, ubrania, jakieś takie rzeczy, prostokątne takie.

@jotko49: Dla odmiany, ja posłużę się słowem. Oto co "Krul" rzecze w tym temacie: "Wirus zabijający 10 proc. zarażonych to nie broń biologiczna, lecz środek na polepszenie puli genetycznej narodu i ludzkości..."

@Serpico: Tak, strach ma wielkie oczy. W historii epidemii to na razie ten koronawirus to błahostka. Na przykład na "hiszpankę" zmarło ok. 100 milionów ludzi. Tak czy inaczej, pominąwszy jak groźny jest ten wirus, to ludzie już wariują nawet w moim, niespełna 20 tysięcznym miasteczku. Ponoć w Lidlu półki już puste. Zaraz skoczę rowerkiem sprawdzić czy to prawda.

@KoLo: Panie Kolosiński, żyjesz pan? Nie masz pan co ciekawego? Pytam poważnie, bez żadnych głupot z mojej strony. Daję słowo. Złapałem bakcyla w tym temacie.

  jotko49,  16 dni temu

@szubrawiec: Strach miał wielkie oczy, lecz większe miały Czarne Wołgi bagażniki...
Zaś co do "krula", nie czytam błazna wypowiedzi do gawiedzi, lecz powiem dla równowagi, że po zdjęciu mu korony on też będzie nagi...

@jotko49: A pan, panie Józku byłeś pasażerem czy kierowcą takiej czarnej wołgi?;-)

  KoLo,  16 dni temu

Niestety, mściwość jest silniejsza od rozsadnego myślenia. Na tym nagraniu widać to doskonałe.
https://www.facebook.com/SJAGJ(...)826723/

I to ma się skończyć,tylko w którą stronę.

@KoLo: Mocne. Prawda stara jak świat - Homo homini lupus.

  KoLo,  16 dni temu

No to czeka nas BLOKADA MIAST i kolorowe strefy.
Ubezwłasnowolnienie totalne!!!!

  Koriolan,  16 dni temu

@KoLo: ale blokada może spowoduje upadek Unii Europejskiej i globalizacji...
Chyba nie lubisz Unii...
Zresztą w czasach czarnej zarazy kwarantanny powodowały, że w Polsce zaraża tak nie szalała...

  KoLo,  16 dni temu

Na podstawie czego piszesz, że nie lubię Unii?
Nigdzie nie wyraziłem swego zdania w tej kwesti.

  Koriolan,  16 dni temu

@KoLo: ogólnie, na podstawie charakteru Twojej osoby. Z drugiej strony to była zachęta do wyrażenia swojego zdania...

@Koriolan: Pamietaj O .....KoLo = smrodko !!

  jotko49,  16 dni temu

@KoLo: Masz Kolo jakiś sposób by Volksdojczowi dogłębnie wyjaśnić iż Ty to Ty a ja po prostu ja. Bowiem pomimo wieku i zamieszkania (kuj-pom.) przez Bałtyk tego jełopa nie sięgnę z kopa...
A tak już przy okazji, zbytnio panikujesz co grozi Szuberkowi popadnięciem w paranoję a ta z kolei myślami samobójczymi. Pamiętaj przy okazji, iż niejeden jasnowidz czy prorok poślizgnął się,na swych wizjach, by potem chować się przez lata przed potomnych osądem,

@jotko49: ;-) ...paranoja jest goła.

@jotko49: Zakrawasowi nie da wytłumaczyć się nic. Zakrawasa trzeba po prostu...pokochać;-) !!

  jotko49,  16 dni temu

@szubrawiec: Naczytałeś się fanaberii i powoli dostajesz histerii. Obejrzyj lepiej w piątek niezwykle ciekawy a nieznany z historii wątek...
https://www.youtube.com/watch?(...)E&t=44s
...................
Pokochać i owszem dopiero gdy szybko odejdą.

@jotko49: "szybko odejdą." - Ależ z pana morska sfinka;-)

  jotko49,  16 dni temu

@szubrawiec: dziwisz się faszyście, komuniście, żydożercy i antyunijnemu blużniercy?
aaaa i jeszcze zapewne sługi toruńskiego kacyka któren go po każdej homilii od zachrystii bzyka.

  Hamilton,  16 dni temu

@zakrawarski: koło=smrodko a ty nasz pulpecik analfabecik z telętem gravika compuretovego.

@szubrawiec: Wytkumaczyc da sie ! Szubraczyc nie !
Smrodki i ..... to ten sam idiota !
Mowilem ci o tym juz dawno ! To jest to samo.....gawno !!
Sprawdzisz za chwile !!!

@zakrawarski: wysoko kumaty ty wytkumac mu rze Hamilton to Trabant a Trabant Trebor co Jezd ksiundzem. Szycke one muszom ksiundzami być bo to gupie swinie i wiepsze som. I kóndle. Bo ty zakrawus cytos, fotografikowas z talętem i wisz boś najmondżejsza safanduł co na sfiat pszyszla.

@zakrawarski: jak tak paczam na ciebiem, to ty zakrawa musi byc wielka talęt muzyczna. Najwienksza fujara na cala laka.

  KoLo,  16 dni temu

@jotko49: a po co odbierać radość dziwolągom? Wystarczy, że szubrawiec zna prawdę :))) nawet (jako admin) zna moje nazwisko.
Poza tym, nie jesteś tu pod nazwą "smrodko", więc to nie o tobie. O mnie też nie.

Ja nie opieram swojego życia na proroctwach i zwidach. Wszystko to fakty.
Prawda, że przerażające i wiele osób nie chce w to wierzyć. To nie sen.

  KoLo,  16 dni temu

@Koriolan: mojego charakteruuuu???? Cieszy, że choć ty masz jakieś zwidy, ZNAWCO!! ahahahaaahahaa

  Hamilton,  16 dni temu

@KoLo: Kori to znany i ceniony psychol(og). Jak siem ośfici to ho ho. Widzi na 500 km w głąb.

  Koriolan,  16 dni temu

@KoLo: cóż...
Ludzie są tacy smutni...

@KoLo: Panie kochany, uprzejmie informuję, że ja nie jestem adminem, ja tylko, że się tak wyrażę; niekiedy z nim współpracuję.;-) A co do pana Koriolana, proszę się nie przejmować. Są w nim ogromne pokłady miłości i ma niepohamowaną potrzebę i przymus ją wydalić. Też jestem rozczarowany panem Koriolanem, nie myślałem, że tak szybko to pójdzie. Ale któż zdoła wytrzymać szubrawe intrygi. Jedno jest pewne, jeżeli ktoś zbyt często mówi o miłości i szczęściu to musimy być ostrożni. Pzdr.

@szubrawiec: A juści prawdę on rzecze, aż co poniektórych w zadek piecze. ;-)

@zakrawarski: Ale jak sprawdzę? Którym zmysłem; wzroku czy powonienia? Tak czy inaczej, nowe imię Ci daję! Pomysłowy Dobromir !!

@jotko49: Nie ma panie Józku na świecie takiego głupca, co czasami coś mądrego nie rzeknie i takiego mędrca, co i głupotę niekiedy palnie. Dlatego trzeba być uważnym.

  jotko49,  16 dni temu

@szubrawiec: Byle by nie hołubić swą głupotę jako narodową cnotę.

@jotko49: No tak. Jeżeli za dużo się godo, to wcześniej czy później będzie to głos głupca. Trzeba pamiętać o umiarze. Mocium panie.

  Koriolan,  15 dni temu

@szubrawiec: ech... Nadal nic nie rozumiesz...
Ziemia to też istota - dom.
Ona ma już dość gości, którzy wchodzą w zabloconych butach. Niedługo zamknie przed nimi drzwi...

  Hamilton,  15 dni temu

@Koriolan: podobno mają przeżyć tylko te luśficone w trampkach. Dawajpla wróbel 3 lata temu to przewidział.

@Koriolan: Ech, mój Ty królu malinowy. Kiedy zrozumiesz, że szubrawcza ma natura tylko w co dziesiątym zdaniu mówi prawdę? Czyżbyś nie wiedział, że nawet sławnego guru - Bogdana Kacmajora wyprowadziłem w maliny? A teraz, mówię prawdę? Czy to kolejny blef? - "Jest Ktoś, kto mieszka nad okręgiem ziemi, której mieszkańcy są jak koniki polne...Bo oto stwarzam nowe niebiosa i nową ziemię..." ( Izajasz )

  Hamilton,  15 dni temu

@Koriolancio : ty wal z trampka do tej ubóstwionej gdakać i składać te kosmiczne jaja. Będzie jak znalazł na te trudne czasy. Hahaha - będziecie z Mariolkiem pić sobie z dzióbków i trzaskać ozorkami czerwono na niebieskim nieboskłonie.

@zakrawarski: Zapewniam Ciebie Pomysłowy Dobromirze, że ani szubrawiec nie jest Treborem, ani Hamilton - Trabantem, ani Jotko - KoLo. Postaraj się, bo na razie Twoje wizje leżą odłogiem !!

  Hamilton,  15 dni temu

@szubrawiec: Zakrawa te szyćke świnie, kóndle, psy i wiepsze na goroncawym ócynku zlapie, sfotografowa z dźwiękiem i talętem i ójavni czlowekom. I wyndzie wreszcie na jaf jaki z niego sfiatovy as i paf. A jak on zjeść śmacna grochufka to uwolnić sfiat od Chrystusa i virusa na wieki wiekuf ament.

@szubrawiec: Wyprzedzając jednak wszelkie pytania i domysły informuję również, że ja też nie jestem ani Trabantem, ani KoLo. Owszem, miałem jedno lewe konto dla śmichu i szubrawej zabawy - Nikodem Dyzma vel Malina Dyzmówna, jednak nigdy nie głosowałem z niego, a już na pewno nie na swoje artykuły.

  Hamilton,  15 dni temu

@szubrawiec: a ten przystojniaczek :
http://www.eioba.pl/hamerton

@Hamilton: Na 99% wiem kto za nim stoi, lecz pozostawię to dla siebie.

  Hamilton,  15 dni temu

@szubrawiec: żartowałem. On się już wyspowiadał.

@szubrawiec: Jedyne co mozesz zapewnic to ty-trebor sam nie bylem tego pewny
Reszta to dobrze zagospodorowane pole !

  Hamilton,  15 dni temu

@zakrawarski: ty wysoko kapujacy kombinuj jak mi ksywę 'zagospodorowac upszenio pszygorownym pszetmiot' na *UJ. Tylko byków nie 'naszczelaj'. Zdijenciawe gravicnawom wkleijawaj do smich po pah.

@Koriolan: Dobra Koriolan, pogadajmy zatem poważnie. Mówisz, że: "Nasza Matka - Ziemia", ma już dość ludzi w zabłoconych buciorach. Powiedzmy, że się z tym zgadzam. Jaki według Ciebie będzie scenariusz? Ile/ilu nas pochłonie?

  Hamilton,  15 dni temu

@szubrawiec: cóż za infantylne pytanie. Ostaną się tylko ośficune dawaj_chlamy. Zaciemnione kaput.

@szubrawiec: ilość nie ma znaczenia...
Liczy się tylko jak zdjąć zablocone buty...

@Koriolan: No i widzisz, taka z Tobą rozmowa. Spoko. Ja tam wyjeżdżam na Podlasie, tam chyba jeszcze ani jednego przypadku, a i ludzie jakby trochę mądrzejsi https://youtu.be/dCGy2yILT3A

  Hamilton,  15 dni temu

@Koriolan: a co Kori zrobić z iluzją ? Zwykła szmata, szczotka i pasta wystarczy czy trza łuśficunych narzędzi. I co z tym życiem co jest najważniejsze w życiu, bo wolność jak wiadomo prowadzi do niewolnictwa. Dziś sobota to wszystko jest energia ale jutro będziemy już wirować w rzece czasoprzestrzeni w sensie przestrzeni i czasu jako rzecze wróbel co to przewidział.

  Hamilton,  15 dni temu

@szubrawiec: łał to tyn Konowicz łuśficuny jak kormorancio. Konowicz na prezydenta, kormorancio premierem a ócony Maniuś prymusem. I wszystkich szlag trafi z zazdrości.

@Koriolan:
Miała dość dinozaurów, miała dość ludzi kopalnych, miała też dość ludzi w starożytności, ciesz się że nie ma dość kretynów.
Poza tym ty jesteś nietykalny, nie dość że sama świadomość, tudzież człowiek dusza, to póki się wirus przebije przez sadło, padnie z wycieńczenia.
Czekaj, przecież ty nie masz domu hahaaha, czas na nara z Ziemi haah, na dodatek przez te twoje mądrości, nalewki i randki.

  Hamilton,  15 dni temu

@Serpico: kormorancio chyba zacznie czyścić trampki i prać podkoszulki. Majtek i skarpet nie musi, bo ma po 12 par. Na styczeń, luty, ....

  Koriolan,  15 dni temu

@szubrawiec: cóż...
Mam inne priorytety.

  Serpico,  15 dni temu

@Koriolan:
Na pewno, puknąć się w jajo te twoje 15 min, napić wiśniówki i ględzić, idź do wolontariatu, wejdź na oddział chorych i powiedz, "umrą ci co mają umrzeć, reszta będzie żyć aż do śmierci, ale wystarczy ściągnąć zabłocone buty".
Może któraś osoba ci odpowie że leży w łóżku bez butów i masz wypieprzać.

  Hamilton,  15 dni temu

@Koriolan: cóż...
Ty uważaj Kori, bo łuśficunych jest ok. 3 % a umieralność na wirusa też w tych granicach. Możesz zostać nieśmiertelnym szybciej niż myślisz. Tylko jak pisać o sobie z wyższością 2 metry pod ziemią. To ci wyjaśni ócony Maniek.

@Koriolan: Ja też https://youtu.be/qOMCjDM8cro - Jeden z lepszych zespołów w tej branży, a Magik wyprzedził o lata świetlne swoją epokę. ...Niestety , prawdziwi synowie Bogów umierają młodo...https://youtu.be/wYkFR1fGebg

  Hamilton,  15 dni temu

@szubrawiec: e tam. Kriolancio ma zaledwie 60 lat i dynamicznie się rozwija.

  Koriolan,  15 dni temu

@szubrawiec: jesteś słaby... Vivi ma rację...
Wybrańcy bogów żyją krótko...
Synowie bogów nie umierają nigdy.

  Hamilton,  15 dni temu

@Koriolan: hahaha - a taka na ten pszikład kozia bozia to żyje nawet 2 razy dłużej niż koza z nosa albo i godzinie dłużej.

@szubrawiec: Posłuchaj mój drogi, jeżeli nie chcesz się dalej ośmieszać i zachować twarz...Nigdy, przenigdy nie powołuj się na kogoś, chyba, że jest to ktoś wartościowy. Miej swoje zdanie. Manipulacje na mnie nie działają, gdyż opanowałem tę sztukę do perfekcji.

  Hamilton,  15 dni temu

@Koriolan: no tak Kori, podoficerowie w LWP byli bogami. Tyle, że śmiertelnymi. Co drugi miał marskość wątroby. A prawie każdy nieodwracalne zmiany w mózgu. I to im przechodziło z czasem. Na potomstwo.

  Serpico,  15 dni temu

@szubrawiec:
Stary ... wybacz formę haha :), coś się wkurzyła jak to ona i rzuciła tekstem, poza tym 100 % że go znosi na zasadach "znoszenia' , cały ten cyrk z jego rozwojami i rurkami do Boga, spuści w kibel, jednak jest racjonalna.
Ktoś inny by pisał te jego bzdety, dostał by po dupie, jak Terenia, w sumie zdałem sobie sprawę,że nawet Terenia od logosów była bardziej racjonalna. ...  wyświetl więcej

@Serpico: Oczywiście, że tak. Dlatego właśnie nie lubię jej, bo manipuluje tym Koriolanem. Daję palca, że w domu z tym Oscarem mają z niego bekę. Ale ponieważ tutaj już nikt jej nie trawi, to uczepiła się tego bidoka. Jest to po prostu podłe.

@szubrawiec:
W obie strony jest, naczynia połączone :), oczywiście że mają, typ siedzi i pisze że nigdy nie umrze, albo że po śmierci zobaczy co dalej itd, gwarant że się turlają :)

  Koriolan,  15 dni temu

@szubrawiec: he he he...

  Hamilton,  15 dni temu

@Koriolan: wybacz. Hi hi hi hi. Ale jak na ciebie paczam nic innego nie przychodzi mi do łba.

  Koriolan,  15 dni temu

@Hamilton: wiem...
Ciężko Ci wznieść się na inny poziom...

@Serpico: Dobrze mówisz, oboje coś z tego mają. Jednak moim zdaniem wina i tak spada na nią. Koro jednak jest trochę chory, a ludzie chorzy często mają wybyczone libido. Tacy zrobią wszystko dla dupy. Dla Koriolana mam usprawiedliwienie, dla niej żadnego. Świadoma manipulacja człowiekiem chorym jest wstrętna.

@szubrawiec: Oczywiście ja też nim manipulowałem i opowiadałem mu różne historie z mchu i paproci, ale jeszcze wtedy nie wiedziałem, że jest chory. Ona dobrze o tym wie.

@Koriolan: -;)))

@Koriolan: Mydlisz pytona, mydełkiem fa? https://youtu.be/lVo0M2UMTzU

@szubrawiec: "Manipulacje na mnie nie działają, gdyż opanowałem tę sztukę do perfekcji."
Powtarzasz to w kółko jak młynek. Po to by wciąż się kręcił...
Mówiłem żeby siąść i oglądać ten piękny świat. Ale to dotyczy tylko tych, którzy już nie kręcą się jak na karuzeli, jak młynek...
.
https://youtu.be/UoCxMhRL98E
Tylko tacy...

@Koriolan: Do Mirka to jeszcze troćkę Ci brakuje. Na razie kręcisz się jak bąk razem ze mną. Ty dziabągu jeden.

  Serpico,  14 dni temu

@Koriolan:
Wstaw jeszcze 20 razy tą poalkoholową i ponikotynową zadyszkę, łącznie z tym bezsensownym bełkotem.
Ledwo oddycha hahaa, ale do porniaka dojdzie haha, faktycznie ciężko zrobić z siebie coś tego typu, jemu się udało, jest na wyższym poziomie i to on i ty jesteście ziarnem, chyba do sadzenia chwastów, jeden pól roślina, drugi pełna roślina.

Te twoje odsiewy to nie cz

...  wyświetl więcej

  KoLo,  16 dni temu

Zamknięte granice, restauracje, centra handlowe

- i bardzo dobrze

  Serpico,  16 dni temu

@KoLo:
Aha , to pewnie Adasiowi zamkną antykwariat, z jego opisów, to jak centrum handlowe, pełno ludzi, a co z galeriami hahaaah ? Nie handlowymi, o takie zwykłe idzie. Czemu bardzo dobrze ?
Pomogę ci, bardzo dobrze bo lubimy się jarać jak coś negatywnego się dzieje tak ? Czy z innych powodów hm ?

@Serpico:
Antykwariat jest już zamknięty.
Od poniedziałku.
Do odwołania.
Jeśli przypadkiem, chciałbyś przeczytać jakąś książkę, to musisz udać się gdzie indziej.
..-:)

  Hamilton,  16 dni temu

@Adam Jezierski: Adaśko nie pozostaje nic innego jak kopaczka, konewka i cisnąć z buta na Saharę wdrożyć nowoczesne rolnictwo oparte na suszy. Sahary nie zamkną.

  Serpico,  16 dni temu

@Adam Jezierski:
HAHAAAH , dobre Adaś :), mogłem ci sprzedać jakieś w paczkach, ale poszły do Biblioteki, a reszty nie chcę oddawać, zostały ważne jakieś.
Ale zamknęli dlatego że jak centrum handlowe, czy dlatego że jak jakaś komórka szpiegowska ? Gdzie służby które miały się tobą opiekować ? Co ? HAAHAHAH

Okropne Adaś ! Gdzie się teraz podzieje połowa chińskiej ambasady i cała Iranu.

Jest coraz ciekawiej i ...egzotycznie. Jak donosi jedna z gazet: "Jeden z mieszkańców Dąbrowy Górniczej zagrożenie koronawirusem potraktował bardzo poważnie i, zmuszony do wyjścia z domu, nałożył specjalny kombinezon ochronny, używany przez wojska chemiczne. Tak przygotowany czekał na przystanku, a następnie wsiadł do autobusu linii 811".

  KoLo,  15 dni temu

Będą dawać lek na malarie, za zgodą pacjenta oczywiście.

  jotko49,  15 dni temu
  Serpico,  15 dni temu

@KoLo:
"Minister spraw wewnętrznych Australii Peter Dutton oznajmił w piątek, że został zainfekowany Covid-19. Polityk trafił do szpitala. Zapewnił, że czuje się dobrze."
"Jak napisał Dutton w oświadczeniu, w piątek rano "obudził się z gorączką i bólem gardła"; natychmiast skontaktował się z departamentem zdrowia stanu Queensland. Minister został poddany testowi na nowego koronawirus ...  wyświetl więcej

Ponieważ lubię posłuchać różnych teorii spiskowych. Oto jedna z nich: Za całym tym koronawirusem - wywołanym sztucznie i celowo, stoją ludzie, którzy naprawdę rządzą światem. Doszli oni bowiem do wniosku, że po co wywoływać kolejne wojny, skoro można przetrzebić trochę gawiedź w zupełnie inny sposób, a przede wszystkim trzymać niewolnika w strachu. Albowiem dla ratowania życia swego człowiek zrobi ...  wyświetl więcej

@szubrawiec: " Za całym tym koronawirusem - wywołanym sztucznie i celowo, stoją ludzie,
którzy naprawdę rządzą światem. "
....
Wisarianowicz Szubraszwili, LUDZIE tworza ZYCIE ! (virus to forma zycia)
No a gdzie zapodziales STWORZYCIELA ?
Kiedy ja watpilem w istnienie ...OWEGO.... to okresliles mnie jako ....FANATYKA !
Co ci sie zepsulo ??

@zakrawarski: Stworzyciel zasiadł wygodnie i podgląda jak pasikoniki radzą sobie bez jego pomocy! Jak będzie trzeba to podrzuci im kolejną kinder niespodziankę! Mózgownica się popsuła! Rozum mój, jak i Twój, wyjechał w delegację !!

@szubrawiec: ..."Teraz odbywa się sąd nad tym światem, teraz WŁADCA TEGO ŚWIATA..."(Diabeł) Jn 12:31, "Wiemy, że pochodzimy od Boga, lecz cały świat podlega mocy niegodziwca..." 1Jana 5:19, "Zrzucony został wielki smok, pradawny wąż, zwany Diabłem i Szatanem, który wprowadza w błąd całą zamieszkaną ziemię..." Apokalipsa 12:9, "Dlatego weselcie się (...) biada ziemi..." Ap. 12:12.

  Koriolan,  14 dni temu

@szubrawiec: hmm...
Ten świat już dawno został osądzony. Jezus wyraźnie stwierdził, że ten świat jest we władzy szatana, dlatego radził by zdobywać skarby w innym świecie, gdzie złodziej nie ukradnie i mól nie zje...
Teraz tylko odbywa się rozdzielenie ziaren od plew...

@zakrawarski: strach mu dupę ścisnął....

@Koriolan: "O dniu owym lub godzinie nie wie nikt - ani aniołowie w niebie, ani SYN, tylko OJCIEC" Mk 13:32.

@Koriolan: "strach mu dupę ścisnął..." - Chóć raz prawdę żeś rzekł;-)

@Koriolan: Tak czy inaczej mułło, trzeba szukać pozytywów w całej tej sytuacji. Ja na ten przykład musi zrobię sobie dwa tygodnie wolnego. Narka.

  Serpico,  14 dni temu

@Koriolan:
Aha , czyli zajadły ślepawy zdychający w gównie grubas, ma nadzieje że ktoś umrze od tego wirusa i to jest odsiewanie ziaren od plew, a świat jest w "rękach" szatana, czyli odsiewa szatan, zdegenerowana od psychotropów i taniego alkoholu kupo łajna ?

Coraz bardziej z ciebie wychodzi mierny KALEKA, który tylko czeka aż komuś złego coś się stanie, spierdolone dwoma racicami

...  wyświetl więcej

  Serpico,  14 dni temu

@zakrawarski:
Następny mądry, to ty jesteś pewny czy wątpisz ? Poza tym gdzie on napisał że się z tym zgadza ? Granice głupoty masz gdzieś ? Przy okazji masz swojego nawiedzonego Koriolanka, wirus to kara za grzechy, zaraz będziesz czytał takiego gówno, zresztą już czytasz, ale, świat jest we władzy szatana, czyli szatan karze za grzechy.
Dobraliście się prawie idealnie, choć ty masz 10 więcej szarych komórek.

  Serpico,  14 dni temu

@zakrawarski:
Zrób sobie z Koriolanem wątek, będziesz pisał o zamachach bombowych w Malmo, a on ci odpisywał że to odsiewanie ziaren od plew i że świat jest we władzy szatana, co podobno powiedział Jezus, tylko jakiś czas temu zdaje się.
Zatytułujcie wątek, "Pogaduchy dziadów".
W sumie, nie jesteś aż tak skretyniały jak on, ale czy to pozytyw, nie wiem, generalnie ciężko spaść ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  14 dni temu

@zakrawarski: wielu jest niewiernych na eioba, którzy już kompletnie nie wierzą czy ci się uda napisać zdanie bez błędu i wkleić zdjęcie by coś było widać.. W tym stuleciu to raczej niemożliwe. I musimy my kundle, psubraty, gnoje, świnie i wiepse z tym żyć. Wysokawo yntelygentne zastępce pana oborowego sfoje prawa majo.

  Hamilton,  14 dni temu

@Koriolan: co tam Chrystus. Ty gadaj coście ustalili z dawajplamą wróblem śpod podchalańskich tater na porzygu po posiadzie. Wróbel ponoć znosił jaja koziej wiedzy a ty wysiadywałeś notowałeś w kajeciku przy kawie i Paczkach w laczkach..

@Koriolan: Ale szubra jeszcze sie nie poddal ! Jak dlugo wytrzyma ! To sciskanie ?

@szubrawiec: "wyjechał w delegację !!" Kiedy wraca ?
Sezon truskawkowy ......zbliza sie !

  Koriolan,  14 dni temu

@zakrawarski: aż do śmierci...
Strach jest podstawą życia normalnych ludzi...
Zanim dojdziemy do truskawek musimy przeżyć kwarantannę...
W Polsce pustki na ulicach. A jak u was?

@Koriolan:
Przecież pisze non stop co u nich, u nich ważny jest Kaczyński i księża hahaahah
Ci powiem tak patrzę na to jak "rozmawiasz' z nim i się zastanawiam, czy on nie rozumie że ty jesteś psychicznie chory, po wiadrach psychotropów + tani alkohol, bezdomny i zajechany jak koń po "Bonanzie", czy po prostu nie chce tego zrozumieć, bo ważniejsze jest majaczenie że Szubrawiec to Trebor.

W sumie powinien zwrócić uwagę w końcu, co ty piszesz.

  Hamilton,  14 dni temu

@Koriolan: zakrawa ma wakat. Mnie zdymisjonował i możesz spuszczać u niego wodę w sraczu. W zamian naócy cię polskawowego i artistycnawego fklejania zdijenciawuf do artyculuf. Jak będziesz w sracz glembokawo oddichał to nie zachować na virus. Muzułmanie ciem zaszczelom.

@Koriolan: "A jak u was?"
Przyznaje nie wiem !
Wyglada na.....jak zwykle !
Bliski mial leciec do Londynu ale virus......skazal niet ! Rosjanin ?

@zakrawarski:
Redaktor naczelny największego szwedzkiego dziennika "Dagens Nyheter" apeluje: "zamknijcie Szwecję, aby ratować kraj". Władze Szwecji na razie unikają radykalnych kroków w walce z koronawirusem.
Gazeta podkreśla, że Szwecja straciła już dużo czasu z powodu opóźnionego działania podlegającego rządowi Urzędu Zdrowia Publicznego i jego niewłaściwej oceny sytuacji. Do tego ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  14 dni temu

@zakrawarski: ty wysokawo yntelygentnawy kombinawaj jak mi te ksywę zmienić na *UJ. Tylko ty uwarzawac bo slowo skomplikowane i nie narub bleduf i literufkuf.. Potem siem sfotogravuj od pasa w dul i pofklejawaj do sfuj arcydziel. Nic nie beje widać i beje do smich.
.

  Serpico,  14 dni temu

@zakrawarski:
W sumie ... i tak dobrze kontaktujesz w miarę, nawet wiesz że chodzi o wirus, a nie szwedzką walutę, ciekawe po jakim czasie to zrozumiałeś.
Nic nie wiesz jak zwykle, a w całej sytuacji ważne jest dla ciebie jak cię określił Szubrawiec, oraz słowo "stwórca".

  Hamilton,  14 dni temu

@Serpico: zakrawa cytawa prasem dla wysoko yntelygentnawych i znudzonych blondynkuf plci slabej.

  Koriolan,  14 dni temu

@zakrawarski: no to u nas mocno inaczej. Knajpy zamknięte, szkoły, urzędy, banki. Najlepiej załatwiać sprawy telefonem. Na ulicach dużo mniej ludzi. W miejskich ayutobusach zagrodzone kilka miejsc za kierowcą. Wyłączone przyciski. Drzwi otwiera kierowca. Sklepy spożywcze otwarte. Na rynku w Sandomierzu tylko kilka osób.
Większość po prostu siedzi w domu.
Podobno USA nie wpuszcza samolotów z Europy...

  Koriolan,  14 dni temu

@zakrawarski: w Polsce podobno umarły 3 osoby. Śmierć przez duszenie się jest słaba ale podobno wprowadzają umierających w śpiączkę farmakologiczną. To pomaga gladko przenieść się na drugą stronę...

@Koriolan:
Aha, tylko twojej matki nie wyślijcie po zakupy, pamiętajcie że opiekuje się twoimi wnukami hahahhaaaha
HAHAAHAAAAHAHH
Co się poryczałem, warto zaznaczyć, bo ty jesteś taka patola, że jeszcze wyślecie ją na "odstrzał" a to jednak jest gałąź na której siedzicie hahaha

Podobno, no tak, dobrze się z Zakrawaskim dobraliście, on nawet nie wie co się dzieje pod je

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  14 dni temu

@Koriolan: łał - a ty Kori latałeś do USA co tydzień i teraz szlaban. Wychodzi na to, że kjujowa straci nieruchomości w honolulowie. Były dwa pudła za plażą i nie ma.

@Koriolan:
Czas na pytania, czyli od nowa do Zakrawarskiego "powiedz mi kto cię stworzył" , jedziesz grubas, póki jeszcze w miarę pamiętasz co masz pisać.
Dawaj, dawaj, dobrze wiesz że i tak się skończy w ten sposób, nie ma sensu czekać, poza tym jest ryzyko że będziesz musiał tłusta pierdoło coś robić, a wtedy możesz zarazić i zostaniesz plewem.
Tak się zastanawiam patrząc na ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  14 dni temu

@Koriolancio: podobno nie wpuszczają nawet podobnego. Ty musisz znów stanąć na czele jakiegoś bojkotu z boku. Hahaha - poszczujemy Amerykańców twoją miłością.

  Hamilton,  14 dni temu

@Serpico: Koriolancio to dobra ptaszyna. Z miłości każdego by uśpił i wysłał na tamten świat. Nie robi tego tylko dlatego by się nie spocić.

  Hamilton,  14 dni temu

@Serpico: Koriolancio to mamę przodem puści nawet na polu minowym. On jest pełen miłości. Z niej czerpie odwagę.

  Hamilton,  14 dni temu

@Adam Jezierski: no widzisz Adaśko. Jeszcze 9 993 linków dzisiaj i odpoczniesz do jutra. Tak 3maj. Pij mleko i jedz dużo warzyw z asfaltem. Będziesz wielki i twardy jak chleb z Biedronki.

  Hamilton,  14 dni temu

@Adam Jezierski: piszesz -
" Adam Jezierski Z wykształcenia jestem fizykiem i inżynierem elektronikiem. Zawód wykonywany: antykwariusz i pisarz. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Filozoficznego". Napisz też do ktorego koła pajaców należysz i jaką tam funkcję pełnisz..
Bo zwykłym pajacem na pewno nie jesteś.

@Hamilton:
Koło pajaców publikuję na eioba.pl.

@Adam Jezierski: zapomniałeś podać link do tego swojego koła pajaców. Niedopatrzenie czy skleroza.?

@Koriolan: Dzięki za komplement, ale ja nie jestem normalny. Tak między nami, to obaj powinniśmy być zamknięci u czubków.

  Koriolan,  14 dni temu

@szubrawiec: to bez znaczenia...
Wszyscy jesteśmy jednym ponad nazwami.

  Serpico,  14 dni temu

@Koriolan:
Pewnie że tak, nic nie ma znaczenia tylko twoje RD. jakiś strach o rodzinę, bliskich, jest ci obcy, bo masz ich w dupie.
Strach to naturalna reakcja na zagrożenie, jakiekolwiek, czego oczywiście teoretycznie w tobie nie ma, panie bohater randek w necie, oraz pozostawienia matki z dzieckiem.
To chyba lulu czas, nara, pajacu.

Nie ma żadnych WSZYSTKICH, pusta k

...  wyświetl więcej

@Koriolan: To ma znaczenie. Albowiem, ja jestem świadomy swoich fiksacji, Ty nie. A idzie tylko o to, by nie skończyć jak Stachura. Moim obowiązkiem było Ci to powiedzieć, a co z tym zrobisz, twoja sprawa. PS I nie wciągaj w ten RD Mańka, bo jest on zbyt wrażliwy, a tym samym - słaby psychicznie. I o ile Ty, jako, że jesteś jednak na cztery kopyta kuty, to być może wyjdziesz z tego cało, dla niego takie zabawy mogą mieć opłakane skutki.

  Koriolan,  14 dni temu

@szubrawiec: mi chodzi o to by być jak Stachura. Przerosnąć go i przejść przez czarny las.
"biegnijcie, nim was mrok ogarnie"
To jest to co ma znaczenie...
Reszta jest iluzją...

  Hamilton,  13 dni temu

@Koriolancio: ty ze Stachurą ścigasz się na poziom schizy. Bo literacko to iluzja. Chyba, że ci zakrawa pomorze, ponapisawa i powklejwawa szyćko gravicnie. Wtedy bejesz miał szans wenś do histeria pszebojem.

Ha. Myślałem, że pójdę na mityng AA i posłucham co alkoholiki mówią o koronawirusie, a tu lipa. Nawet AA zawiesza swoje spotkania. Tylko na "Millerstrasse" prawdziwi smakosze, jak gdyby nigdy nic, popijają z jednego kubeczka.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska