Login lub e-mail Hasło   

Kryzys umysłów?

Jest takie przysłowie: "Jeśli wszyscy myślą to samo, to nikt nie myśli!
Wyświetlenia: 280 Zamieszczono 17 dni temu

 

Co jest najbardziej zaraźliwe na świecie?  

Żaden wirus a IDEA... czyli myśl w którą uwierzą postraszone umysły. (między innymi o tym opowiada film "Incepcja").

A to sprawdzająca się  "ludowa" madrość – jeśli uwierzysz, że umrzesz to umrzesz. 

To jest potęga wiary. To jest potęga strachu. To jest potęga idei. Wykorzystywanie szerzących strach idei jest niemoralne i powinno być karane.

Rasizm, terroryzm i większość idei  na - izm, - yzm (w tym komunizm, kapitalizm etc) prowadziły i prowadzą do ludzkich okrucieństw (na przykład dwie wojny światowe)

Aberracje to umysłów? Brak panowania nad uczuciami i myślami? Brak rozsądku? "Chłopskiego myślenia"?

" Strach ma wielkie oczy" i powoduje u wyznawców tak zwaną  "głupawkę".Strach zabija tyle samo a może nawet więcej ludzi niż sama choroba. Właśnie dlatego strach jest jednym z największych zagrożeń dla ludzi.

Jest takie przysłowie:

"Jeśli wszyscy myślą to samo, to nikt nie myśli!"

Przecież:

Nie boimy się każdego dnia kłaść do łóźka i usypiać. A przecież łóżka to najbardziej niebezpieczne miejsca. Najwięcej ludzi w nich umiera. I jeszcze: wszak nie boimy się zasypiać, chociaż nie wiemy czy się obudzimy.  

Nie boimy się wychodzić z domów, mieszkań, z pracy, chociaż na ulicach i szosach giną ludzie. Grasują tam wszak  terroryści, bandyci, złodzieje, psychole.

Nie boimy się pływać, skakać, jeździć: samochodami, na koniach, balonach, pociągami, autobusami,samolotami... a przecież  grożą nam urazy, albo i śmierć.

Nie boimy się jeść kupionej w sklepach żywności,  chociaż pojęcia nie mamy czy nie jest zatruta....

i tak dalej, dalej ....  

Pewna kobieta, pracująca w bardzo stresowym zawodzie, opowiedziała mi jak ona i jej koleżanki radzą sobie kiedy "stres" jest nie do wytrzymania i "chciałoby się wyć do księżyca" albo "siąść i płakać".

Otóż, gdy już są w stanie "beznadziejnej głupawki" , na dużym ekranie poszczają z YouTube   parodie "wyścigów szczurów". Przeprosiła mnie za to co tam usłyszę - padają tam wulgaryzmy. Więc ludzi wrażliwi nie powinni tego video oglądać...

Z góry przepraszam.. ale i mnie dopadła głupawka - popłakałem się ze śmiechu. Bywa.... Ale śmiech to ponoć znakomite lekarstwo na każdą chorobę. Polecam z całego serca. "Śmiech to zdrowie"

PS Ale poważniej:

każdy lokalny czy też globalny kryzys jest dobrą okazją by zaopiekować się rodziną i przyjaciółmi i znajomymi i ludźmi potrzebującymi rady czy pomocy. W domu przyda się trochę więcej jedzenia a w kieszeni trochę pieniędzy. Nie warto szaleć w publicznych miejscach, pluć,  palić, rozrabiać "pod butkami z piwem" etc

Najważniejsze to zadbać o swój układ odpornościowy (stresy i lęki przeganiać śmiechem) i mimo sprzeciwu losu, żyć spokojnie, w radości i przyjaźni ze wszystkimi i być, na ile można, pomocnym.

A to lek na wspomniany stan "głupawki": https://www.youtube.com/watch?v=qoylgpxrVGg

Podobne artykuły


11
komentarze: 32 | wyświetlenia: 1062
11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 576
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 1055
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 551
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 874
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 986
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 525
9
komentarze: 20 | wyświetlenia: 853
9
komentarze: 24 | wyświetlenia: 446
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 674
9
komentarze: 36 | wyświetlenia: 773
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 681
9
komentarze: 1 | wyświetlenia: 667
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 676
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 222
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Mam inne zdanie ...
"Poznaj prawdę, a prawda Cię wyzwoli"
Owszem, śmiech jest fajny ale ...
"Tylko Miłość leczy wszystko"
W/g mnie powyższe stwierdzenia są najlepszą drogą do pozbycia się strachu, lęku, stresu i wszystkiego złego. W/g mnie ciało człowieka i świat wokół służy jedynie do nauki. Każda sekunda tego świata jest nauką i wystarczy zrozumieć ...
Czego uczy mnie ta chwila ?

@Koriolan: ło matko Kori, z każdą chwilą rozumku ci ubywa. Do końca marca będziesz kompletnie wyzwolony. Będziesz tylko skakał po gałęziach z bananem, przewracał oczodołami, robił kopylajtki, jaskinie będą stały przed tobą otworem a ty bez strachu będziesz zatykał szpary mchem przed wiedzy odorem.

W/g mnie umysł jest jeden.
To co nazywamy umysłami ludzi jest dla m ie cieniami właściwego umysłu. Prawdziwy umysł nie może mieć kryzysu ale jego cie je na o raz i podobieństwo - owszem.

  Hamilton,  17 dni temu

@Koriolancio: łał "jego cie je na o raz". Kolejny wicher pomiędzy uszami ? Zaraz zaczniesz wirować z trzecim okiem na brzuchu. Powirujesz kmiotku milion lat i zostaniesz trzonkiem młotka.

  awers,  17 dni temu

Zgadzam się, także co do idei, choć trudno człowiekowi odmówić prób ogarnięcia swojego świata. Na ogół historii nic dobrego z tego nie wyszło, choć... mimo bestialstwa i w efekcie deprecjacji haseł Rewolucji Francuskiej, przecież jej idee zmieniały przez lata Europę. Paradoksy właśnie są pożywką dla poszukujących sensu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska