Login lub e-mail Hasło   

Kiedy z pasjonata wyrasta fanatyk?

Terroryści, fanatycy są wśród nas. To pasjonaci, którzy przekroczyli granicę absurdu i przeistoczyli się w fanatyków.
Wyświetlenia: 1.550 Zamieszczono 10/04/2020

Pasjonat, to człowiek mający wielkie zamiłowanie do czegoś, oddany czemuś, zainteresowany czymś, hobbysta (hobbista), miłośnik i entuzjasta. W dzisiejszych czasach najlepszym przykładem pasjonactwa, jest korzystanie z telefonu komórkowego, komputera i Internetu. Nikt już nie gra w piłkę, dwa ognie, klasy, berka na podwórkach (i na boiskach szkolnych), nikt nie czyta książek, do biblioteki chodzi się na komputer, aby pograć na Internecie.

Czy używanie Internetu, może prowadzić do fanatyzmu?. Okazuje się, że może. Wielu użytkowników Internetu namiętnie czyta artykuły i teksty rodem z kolorowych czasopism i wyżywa się w anonimowym (bez podania swojego imienia i nazwiska) pisaniu obraźliwych i wulgarnych komentarzy. To pisanie obelżywych komentarzy jest dla niektórych fanatyków jak obsesja i nie wyobrażają sobie życia bez tego anonimowego komentowania. Przykład fanatyzmu internetowego, patrz eioba.pl.  

Fanatyzm to ślepa i bezkrytyczna wiara w słuszność swoich poglądów politycznych, religijnych lub społecznych. Fanatyzm to skrajna nietolerancja wobec przedstawicieli odmiennych poglądów, nieuznawanie żadnych kompromisów. Dyskutowanie z fanatykami oznacza uprawianie zabawy w przeciąganie liny z przeciwną drużyną, która po swojej stronie linę przywiązała do grubego drzewa” – filuternie, ale trafnie napisał nieżyjący już niemiecki autor Hans Kasper w „Uwagach o sytuacji”.    

Gdy w dyskusji z jakimś pasjonatem, na przykład działaczem opozycyjnym, widzę, że mój rozmówca, nie uznaje żadnych kompromisów wiem, że dalsza dyskusja nie ma sensu, bo mój rozmówca jest już fanatykiem. I niestety, można go porównać do żołnierzy kamikadze (kamikaze), którzy poświęcali swoje życie w samobójczych atakach na nieprzyjaciela, zazwyczaj pilotując specjalnie przystosowane do tego celu samoloty lub jednostki wodne.

Fanatyzm religijny, był przyczyną większości wojen. Cała historia chrześcijaństwa przepełniona jest przykładami fanatyzmu, kiedy to w imię Boże organizowano krwawe krucjaty przeciwko poganom i heretykom. Ofiarą fanatyzmu (Inkwizycja) padały też niewinne kobiety, oskarżone o czary, czy kontakty z Szatanem, które najpierw poddawano niewyobrażalnym torturom, a po „przyznaniu się” do winy palono na stosach.  

W dzisiejszych czasach islamski fanatyzm religijny, może doprowadzić do upadku naszą europejską cywilizację. Muzułmanie, zalali Europę zachodnią (30 – 35 milionów) w poszukiwaniu pracy (tania siła robocza), jednak nigdy nie zasymilowali się z tubylcami, stanowiąc odrębną społeczność, kultywującą swoje narodowe tradycje i zwyczaje, w tym zwyczaj posiadania dużo dzieci ( w przeciwieństwie do Europejczyków).

Islam jest, więc wysoko ekspansyjny, a na dodatek kojarzony z terroryzmem i fanatyzmem. A ponieważ to Barbarzyńcy zawsze w końcu pokonywali rozwinięte cywilizacje, przyszłość cywilizacji europejskiej, stoi pod dużym znakiem zapytania. Przeciwieństwem fanatyzmu jest tolerancja. I to zbyt duża tolerancja europejskich państw zachodnich, może być gwoździem do trumny dla cywilizacji europejskiej.

Podobne artykuły


13
komentarze: 49 | wyświetlenia: 1466
12
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1578
11
komentarze: 4 | wyświetlenia: 2039
11
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1199
11
komentarze: 17 | wyświetlenia: 2380
11
komentarze: 40 | wyświetlenia: 2783
10
komentarze: 38 | wyświetlenia: 1547
10
komentarze: 69 | wyświetlenia: 669
10
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1423
10
komentarze: 81 | wyświetlenia: 2314
10
komentarze: 123 | wyświetlenia: 969
10
komentarze: 65 | wyświetlenia: 3375
10
komentarze: 20 | wyświetlenia: 1135
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

cyt: - "Przykład fanatyzmu internetowego, patrz eioba.pl"
Może coś bardziej konkretnie?

cyt:- "nikt nie czyta książek" - Każdy sądzi po sobie.

Łał - zaraz 5 ciu pasjonatów zagłosuje i znów będzie fantastycznie i fanatycznie. Panie fon czas ogłosić sukces, bo fon Zdziś w popularnych dzięki rodzinie i śwagrowi zde wyląduje z telemarkiem.

Hahaha - pasjonaci lewych kont i fanatycy odsłon dajcie sobie buzi na święta. Tylko się nie zagryźcie o miejsca w rankingu de Kostka Szoł.

O ile masz rację z heiterami o tyle muzułmanie to trochę inny problem. Ilość dzieci jest tradycyjnie związana z zamożnością. Biedni mają dużo dzieci a bogaci mało - taka zwierzęca zasada. A więc muzułmanie w Europie się trochę wzbogaca i dzietność im spadnie. Drugą rzeczą jest to, że cywilizacje upadały z powodu swojej słabości a nie ataków barbarzyńców. Młode, silne cywilizacje nie upadały. Stare, słabe - tak.

@Koriolan: ło matko - i płodziły te 'cyliwyzacje' takich gigantów myśli jak ty. Stada pozbawione pokarmu się intensywnie rozmnażają. Mariol powinien mieć setki dzieci, ty też.

@Koriolan:
Nie ma, do hejtu trzeba mieć dużo sil, a wy wykończycie każdego, koleś z 3 jką dzieci, jedna ciąża usunięta, ostatnie dziecko zostawione, z matką, na rzecz bycia bezrobotnym don juanem, na dodatek bezdomnym, ten sam pan jest po leczeniu psychiatrycznym i nadużywaniu alkoholu, w wieku około 40 lat zaczyna się okres braku aktywności zawodowej, pisze o upadku starych słabych cywiliz ...  wyświetl więcej

Z tego że pan występuje pod imieniem i nazwiskiem, wynika jedynie tyle, że zrobił pan i z siebie i z rodziny debili i kombinatorów, nie pan jeden, ale co z tego ? Ten artykuł już był poniekąd.

@Serpico: artykuł był już, nawet zdjęcie dokładnie to samo. Wypala się nam fon gwiazdorek..

Brawo panie fon Zdzisiek. Dzięki tzw. rodzinie jesteś już w popularnych. Czas by de Kostka ogłosił że znowu ... sukces.

Hahaha - oto zupełnie niespodziewanie i przypadkowo dotarł już pan de Kostka z głosem, będzie pierwsze miejsce w rankingu.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska