Login lub e-mail Hasło   

Quo Vadis, Homo Sapiens? - czyli zarys dziejów ludzkości ukoronowany przesłaniem

Refleksje pasażera tonącej łódki.
Wyświetlenia: 685 Zamieszczono 30 dni temu

 

Idzie stado, trzyma  krok.

Nikt nie myśli. Tępy wzrok.

Pytań nie ma, wódz prowadzi.

Nikt idei nie śmie zdradzić.

 

Pod linijkę, jak po sznurku.

Zgodni w celach i kierunku.

Pragną zbawić ludy świata;

Ślepa wiara wrogów zmiata.

 

W dali krzyże i swastyki, 

Gwiazdy, kręgi, trójkąciki.

Raje, bajki o równości,

Wiecznym szczęściu i miłości.

 

Agitują świętym słowem... 

Forsą, strachem lub... ołowiem.

Bóg jest z nimi, w Niebie wita.

Rothschild z Marksem - ich kapitał.

 

Gdzie z historii repetycja?:

Gułag, dżihad, inkwizycja,

Dymy Auschwitz, Ormian rany,

Wołyń, Rwanda i Bałkany.

Patrzy, płacze Matka Ziemia

Jak zabija nas Pandemia:

Czarnych, białych i tęczowych,

I brunatnych, i czerwonych.

*

Zrzućmy pychę i fanatyzm,

Propagandę i dogmaty.

Wspólny koniec jest tak blisko:

Covid'owe cmentarzysko.

Nie wskazujmy paluchami

Kto jest winny między nami.

Nie czas teraz na ten spór

W łódce wspólnej pełnej dziur.

     Grafika z Google images

Nowy Jork - 30 kwietna, 2020

Podobne artykuły


95
komentarze: 44 | wyświetlenia: 15513
51
komentarze: 57 | wyświetlenia: 40373
35
komentarze: 39 | wyświetlenia: 6052
31
komentarze: 29 | wyświetlenia: 6164
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 4013
29
komentarze: 18 | wyświetlenia: 371784
29
komentarze: 21 | wyświetlenia: 6355
25
komentarze: 6 | wyświetlenia: 18825
24
komentarze: 36 | wyświetlenia: 1754
25
komentarze: 55 | wyświetlenia: 7828
22
komentarze: 15 | wyświetlenia: 2837
21
komentarze: 7 | wyświetlenia: 1798
21
komentarze: 12 | wyświetlenia: 2553
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy

Bardzo dobry wiersz,
ale nie popieram szerzenia pesymizmu.
Pozdr..

@Adam Jezierski:
Adamie, w obecnej sytuacji bardzo trudno jest byc optymista w Nowym Jorku.
Wiersz odzwierciedla moje nastroje. Covid 19 zabral bliska mi osobe.
>>>A New York City emergency room doctor Lorna Breen, 49 who recovered from Covid-19 and continued to treat coronavirus patients has died by suicide. <<<
***
>>>In a morbid remi ...  wyświetl więcej

  jotko49,  30 dni temu

@Adam Jezierski: W piekle adaś też nie zgrzeszy, miesza w kotle lecz się nie cieszy. Całe życie więc w rozkroku, wszelkie sprawy ma na oku. Walcząc z pychą w swym zacięciu nie zapomniał też o zięciu.

@Adam Jezierski:
Panie Adamie, polecam Panu video:
https://www.youtube.com/watch?(...)gu0fhZk
"There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics." - Mark Twain (?)

@youngcontrarian:
W Polsce są inne problemy związane z koronawirusem niż w południowej Kalifornii.
Główne problemy to brak lekarzy, pielęgniarek salowych, brak sprzętu środków zabezpieczających pracowników szpitali przez zakażeniem. Mój syn spełnia kryteria bycia oskarżonym w filmiku, który dałeś do obejrzenia.
Na swojej stronie zamieściłem tekst autorstwa mojego syna: >> ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Pacząc z pozaczasowej perspektywy na człowieka, to zasadniczo nie różni się niczym od mrówki Langtona :)
https://www.youtube.com/watch?(...)Ga7CV8s
https://www.youtube.com/watch?(...)WtRE4_Y
...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: hahaha - Mariol jak to było ?
‌"Hamilton powołujesz się i linkujesz prace innych,. przypisując sobie ich zasługi, bo sam niczego nie potrafisz". Paczał pan, paczał i fajną mrówkie pan wymyśliłeś panie Mariuszku Langton. Taka pozaczasowa. Z tego zegarka co na komunię dostałeś ci wypadła ?

@Hamilton: ‌"Hamilton powołujesz się i linkujesz prace innych,. przypisując sobie ich zasługi, bo sam niczego nie potrafisz"

Zapomniałeś dodać że ty nie linkujesz tylko kopiujesz prace innych podszywając się pod te prace. Jesteś złodziejska gnida i tyle.
Jak ja podaje link do czyjejś pracy by coś wyrazić co już ktoś wyraził to co chcę wyrazić, bo po co się mam silić na "oryginały" s

...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: hahaha - Mariol wkładaj rajtuski, berecik i szoruj do prokuratury z donosem. To twój obywatelski obowiązek.

@Hamilton: Zachowałeś się idiotycznie, a teraz głąba nie mającego sobie nic do zarzucenia zgrywasz.
Jesteś jak ten z młodych wilków którego jak się złapie za rękę przy kradzieży to uparcie twierdzi że to nie jego ręka, a jak się w tą łapę zdzieli klapsa to wrzeszczysz auuua ..., to bezprawie .... !
Wtedy jeszcze nie wiedziałem że jesteś szczawikiem takim pospolitym obszczymurkiem. :)

@pokrzywiony: pocałuj noc z "Młode wilki"...
.
https://youtu.be/LZ7VBvFL58U
.

@pokrzywiony: Mariol ty się nie denerwuj, bo ci złość łeb z płucami urwie. Ty na rowerek, dowody w zęby i jak ta mrówka Langtoma wal do prokuratury moralna pokrako.

@Koriolancio: aha i to teraz jest wasz dekalog z óconym Mańkiem. Nie wiedziałem ale się domyślałem czytając takie dwie moralne cioty.

@pokrzywiony: już to pisałem. Ham-ilton jak pisze "@pokrzywiony" lub "@Koriolan" to oznacza, że on nie chce pogadać ale OBRAZIĆ.

@Koriolan: "Nuż w bżuhu łotwiera. Ta stylizacja na fótóryste jest tak słaba, że aż mi żal, że tak skretyniał na ostatni swój czas... przerażające co z ludzmi robi złość, nienawiść, brak bliskich, brak seksu /upppps to juz jakieś 60 lat/, brak wrażliwości itd, zaraz wypierdzi coś ło krulowej nie mając pojęcia o niczym. wypierdzi z siebie kolejne 100 komentarzy zamiast iść na spacer. Pokarmiłby gołe ...  wyświetl więcej

@Who cares: my też pójdziemy na spacer ale krótki. U nas pochmurno i zimno. Teraz 8°. Troszkę trzeba jeszcze poczekać na lato :-)))
A heiterów faktycznie żal. Przy czym oni są w większości. Świat i Polskę ogarnął heit. Serp i ham-ilton to reprezentacji heitu na eiobie.
Warto więc doceniać normalnych ludzi, którzy jeszcze wiedzą co to rozmowa, zrozumienie, współpraca, pomoc innym. Hei ...  wyświetl więcej

@Who cares: & @Koriolan: Niestety ja dzisiaj szumu morza i śpiewu ptaków mogę jedynie słuchać w słuchawkach, ale i tak jest fajnie. Pójdę se do swojego warsztaciku podłubać nad jednym takim układem do sterowania stycznikiem w obrabiarce CNC. ;)

Tak to jest jeśli wolą jednych jest obrażanie, a wola drugich rozmawianie to nie ma sensu nawet próbować nawiązywać jakiś dialog, tak zawsze było ż

...  wyświetl więcej

@Koriolan: https://www.youtube.com/watch?(...)6sgPZ_Y ... kanał na żywo ;)

@Koriolan: Nie ma co sobie nimi zaprzątać głowy. Liczy się świat realny i co doświadczamy w codziennym byciu tu i teraz. Wczoraj słuchałam trochę tego Pana https://www.youtube.com/watch?(...)m0ItkjM
ale mam doskonały film. Obejrzeliśmy go wczoraj 2 ...  wyświetl więcej

@pokrzywiony: udanego kreowania nowych układów :):)

@Who cares: Dzięki wzajemnie https://www.youtube.com/watch?(...)6sgPZ_Y tu masz kanał który powinien się spodobać Oskarowi ... ;)

@Koriolan: jeśli ktoś oskarża mnie Korciu bezpodstawnie o dokonanie najgorszych zbrodni z morderstwami włącznie to nie mam zwyczaju "gadać" z takimi pokracznymi kurduplami. Takich podłych kretynów się ściga.

@pokrzywiony: ooo dziękuję!! Na pewno! Oscar uwielbia wymagającą muzykę. Szczególnie jeśli chodzi o bass i perkusję, na której gra. Przymierza się do zakupu wymarzonych talerzy. Ja się na tym kompletnie nie znam i niestety nie ogarniam manualnie żadnego instrumentu. Dostałam od niego na 45 urodziny pianino, ale jeśli to on umie na nim grać :(. Co do szkoły to ja bym z przyjemnością wróciła. Jeśli ...  wyświetl więcej

@Who cares: ech...
Ja ostatnio jestem zafascynowany... Ostrzeniem noży. Kupiłem sobie specjalne kamienie i próbuje swoich sił w zakresie ostrzenia.
Chcę osiągnąć taki poziom...
.
https://youtu.be/zAoSGEXW83M
.

@Who cares: karmiąc koleżanki gęsi nie zapomnij pokazać na co cię kjujowo stać.

@Koriolan: ... :)

@Who cares: masz zupełną rację, że nie ma się co przejmować heiterami, ale czasem warto o nich pogadać, by wiedzieć gdzie się samemu jest. Można też w ten sposób pokazać innym zagrywki jakie stosują heiterzy...
Ale fakt... Zbyt duże zainteresowanie gnojkami jest zbędne...

@Koriolan: https://zwilling.pl/info/noze-(...)willing - ja kupuję noże tej firmy od ponad 20 lat i sama je ostrze kamiennymi osełkami. Każde mięso kroją jak tego ziemniaczka

@Who cares: JAZZ to żywa muzyka, o tym można się przekonać na Jama'ch gdzie muzycy spontanicznie się dobierają i wykonują różne utwory pod wpływem chwili, jak dla mnie Jazz jest muzyką Twórców ... ;)

@Koriolan: ostatnio nie oglądam filmów. Muzyki też mało. Słucham książek. Fantastycznych - Roger Zelazny, Ziemiański, Jadowska i innych. No i spaceruje po tym pięknym świecie.
Świetne urywki mi przysyłasz z waszych sesji muzycznych. Oskar faktycznie świetnie gra...
Fajnie byłoby się spotkać, popić jakiegoś fajnego alkoholu i posłuchać dobrej muzyki. Ja też jestem tylko słuchający :-)))

@Koriolan: "Chcę osiągnąć taki poziom... "
Wsłuchaj się w szum jaki jest wydawany podczas cięcia nożem, ciekawe czy na podstawie tonacji tego szumu dałoby się określać stopień ostrości noży ? ... ;)

@pokrzywiony: to prawda. Kiedyś częściej jeżdziłam na koncerty i faktycznie CI sami muzycy, te same utwory - grali za każdym razem inaczej. Pamiętam jednak Jazz Jamboree i na scenie 4 trębaczy... Musiałam wyjść.. Nie dałam rady tego zmieścić :)

@Who cares: https://www.youtube.com/watch?(...)oQIoPDU
Spróbuj się wsłuchać i poczuć w sobie zapach kawy, jeśli Ci się to uda to zrozumiesz że można przenosić swoją świadomość w dowolne zapamiętane w sobie miejsce, a do tego wystarczy tylko niewielki wyzwalacz ... Poczujesz dzięki temu Magię Ponadczasowości, tym jest prawdziwa wolność ... :)

@Koriolan: możesz mi podesłać jakieś książki do słuchania?? Chętnie też jak jestem z Dede w parku to sobie czegoś ciekawego posłucham. Do spotkania mam nadzieje jeszcze będzie okazja nie jednak. Do Polski jednak z Oscerem razem nie przyjedziemy do czasu życiowania DeeDee. Nie chcemy jej już zostawiać, a jest do nas bardzo przywiązana.

@Who cares: no może sobie taki kupię. Ja mam noże Gerlach lub Fiskars. Teraz przymierzam się do nowego kuchennego. Najbardziej lubię noże Santoku. Takie mi pasują. Fiskars są troszkę za lekkie ale mój Gerlach jest już fajny, kuty i ciężkawy.
Ma też drewnianą rękojeść. Lubię dotyk naturalnych materiałów.
Ostrzysz na mokro, na kamieniach wodnych?

  Koriolan,  24 dni temu

@pokrzywiony: tak...
Podczas ostrzenia Nóż wydaje odmienne dźwięki...
Podczas cięcia też, choć mi te dźwięki nic nie mówią, po prostu słyszę, że są różne...

  Hamilton,  24 dni temu

@pokrzywiony: dziś Mariol będziesz się wsłuchiwał a jutro będziesz latał bez uszu. I gdzie potem mają szaleć wichry twojej Yntelygencji ? Pozostanie ci jeno ta szpara horyzontów umysłowych między półdupkami.

@Who cares: może my się wreszcie ruszymy do Was?
Teraz jest zakaz ruchu i siedzimy w Sandomierzu ale może w lecie otworzą granicę i da się polecieć?

@Hamilton: nie jesteś tu mile widziany w tym wątku. Możesz pisać do kogoś innego?
To dlatego, że nie chcesz porozmawiać a jedynie kogoś obrazić.
Lubisz obrażać innych?
To retoryczne pytanie...
Nie odpowiadaj i nie pisz do mnie.

@Koriolan: byłoby fajnie. ja mam dużo czasu, a w Kolonii jest niesamowita ilość ciekawych rzeczy do zobaczenia i zwiedzenia. Jest co robić.

  Koriolan,  24 dni temu

@Who cares: ja czytam z chomika.pl np tutaj...
https://chomikuj.pl/noczesc
.
Mogę Ci też przesłać mailem ale to trochę dużo jak na pocztę. Możesz tam wybrać co Ciebie zainteresuje. Może Remigiusz Mróz i Chyłka? To jest w Polsce ostatnio modne. Chyba wygrało konkurs poczytności. To powiedzmy prawniczy thriller, kryminał z bohaterką typową kobietą sukcesu. Dość ciekawe. Choc ja wolę fantastykę :-))

  Hamilton,  24 dni temu

@Koriolan: pisałeś retorycznie, że mnie nie czytasz. W rękawie masz całe skrzynki iluzji. Wyciągnij i pozamiatane. Życie jest piękne.

@Who cares: "Musiałam wyjść.. Nie dałam rady tego zmieścić :) " ... ;)

@Koriolan: "Podczas cięcia też, choć mi te dźwięki nic nie mówią, po prostu słyszę, że są różne... "
Może warto się uczyć czytania otaczających nas dźwięków ?

@Koriolan:
Korolianie, spedzam sporo czasu za kolkiem dlatego tez zawsze podczas jazdy slucham audiobooki.
Mam ich ogromna kolekcje.
Wlasnie slucham "Partyzantow" - Alistair'a Mac Lean'a...

@pokrzywiony: nie musisz się niczego uczyć :-)))
Zmysły i sposób używania są Ci dane od Stwórcy.
Człowiek jedynie ZAMYKA oczu na to co do niego dochodzi.
Inaczej mówiąc...
Wystarczy otworzyć (uwrażliwić) oczy, uszy os itd.
Świat mówi do nas pełną gębą :-)))

@youngcontrarian: ja też lubię Alistera ale ostatnio miałem ochotę na fantastykę. Uwielbiam ten gatunek od, zawsze. To znaczy od 50 lat. Gdy miałem 10 lat i byłem w sanatorium w Świeradowie wpadła mi w rękę książka Lema - Solaris, Niezwyciężony i inne. Potem Piaski Marsa Brandburego. Od tego czasu jestem fanem sf. Na początku tylko książki papierowe a teraz Audiobooki.
Może Ci się spodobają ...  wyświetl więcej

@Koriolan: a jak przekroczyłeś trzydziestkę czytałeś już Winnetou, Co chłopiec powinien wiedzieć i książeczki oszczędnościowe żony, mamy i teściowej.

@Koriolan: A dokładniej trzeba sobie pozwolić na to by klapki na oczach jakie zwykliśmy nosić z nich opadły ..., wtedy się odzyskuje kontakt ze swoim Stwórcą czy ( Ojcem ) jak ktoś woli bardziej melancholijnie. ;)

@pokrzywiony: ty Mariol jesteś tak wystraszony, że nosisz klapki na oczach zamiast na nogach ? To dlatego walisz menancholijnie swą óconą główką w klopsztange jak idziesz pogadać ze śmieciami.

  Koriolan,  24 dni temu

@pokrzywiony: tak...
Trzeba się pozbyć swoich klapek na zmysłach, wtedy wszystko idzie jak trzeba :-)))
Czyli pozbyć się złości, nienawiści, pożądań i idei...

@Koriolan:
Trzeba, na pewno posiadasz oryginały książek które kopiujesz z chomikuj.pl, na pewno tak jest.
Pstryk.

@youngcontrarian: Drogi M (Bond?)
Wiesz, uwazasz, przypuszczasz, niewykluczasz, myslisz czy tego z Wuhan
spreparowal Bog czy czlowiek ?
Moze jeden z nich ma skosne oczy ?
A moze obydwaj ??

@zakrawarski:
Drogi Przyjacielu, oby to wszystko skonczylo sie kierowaniem palcow na podejrzanych a nie wskazywaniem ich lufa karabinu maszynowego.
Bardziej od konfliktu amerykansko-chinskiego boja sie zamieszek/buntow wewnetrznych we wszystkich krajach obietych epidemia .. zwlaszcza w spoleczenstwach nie przyzwyczajaonych do ograniczania swobod obywatelskich/konstytucyjnych.

@zakrawarski: to ty nie wisz rze vatican za tym stoi ? To one produkujom virusy by ciem zabijać 'upszenio pszygorownym pszetmiotem'.

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
W latach 50 tych jako 10 latek czytałeś Solaris Lema, wydane w 1961.

"Podzamojska wieś ok. 1976 roku
Mam kilkanaście lat"

Mając już kilkadziesiąt lat, miałeś naście.

"Sandomierz 1993 rok
Mam około trzydziestu paru lat"

W 1933 , miałeś około 30 lat, bo oczywiście nie wiesz ile miałeś.

...  wyświetl więcej

  Serpico,  24 dni temu

@Who cares:
A ty ile miałaś lat jak czytałaś Lema ? 5 ? Może dlatego ciężko się z wami dogadać, genialne, NIEDOCENIONE haahaha, dzieci.
O Jezus... jak się popłakałem, to chyba wizja, zaraz narobicie w pory, od wykazywania jacy jesteście 'wyjontkowi".

@Koriolan: a jakbyś się tak pozbył bleblania o pozbywaniu się wszystkiego, pozbył się renty i zacząl robić wreszcie coś pożytecznego..

@youngcontrarian:
Objętych, chyba nerwowy się robisz, na relaks, szwedzka kapela :
https://www.youtube.com/watch?(...)pglHdtM
To też dobre na relaks :
https://www.youtube.com/watch?(...)wq-aYV0

@youngcontrarian: Postawilem ten "zestaw pytan bo:"

Gdy Contrarian, młodszy, teraz zabrał słowo
zawialo w tym forum bardziej wyborowo
Jeden chwali jego za okrągłe zdanie
Drugi wyrzyguje co zjadł na śniadanie.

Ludzie chcą koniecznie coś wydalić z siebie
Stawić znak po sobie na ziemi lub w niebie
Jeden twierdzi nawet, że to jest wsio równo
Inni z braku wiedzy zostawiają ....o !

  Serpico,  24 dni temu

@zakrawarski:
https://www.youtube.com/watch?(...)JKYoxs4

I tak nic nie zrozumiesz, śpiewa o lotach nocnych nad Niemcy, tam zginął brat babci, zostań przy pianinach.
2:20 , on śpiewa prawdę, a ty spierdalaj.

A zapomniałem dodać, po tych wszystkich świniach i psach, stara cioto.

Skretyniała stara CIOTA, o

...  wyświetl więcej

  Hamilton,  24 dni temu

@zakrawarski: tego 'utalętowanego' , któremu dodatkowo brak podstawowej wiedzy miałeś na myśli :
http://www.eioba.pl/lebrostesab/articles
Postawiłem ci ten zestaw pytań, bo stara pierdoła już rzyga nienawiścią jak mało kto na eioba.

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
Człowiek którego książki kradniesz z chomikuj jest prawnikiem w tej samej Polsce na którą plujesz no stop.
Można być bardziej skretyniałym niż ty ? Zakrawarski się stara, ale jeszcze nie dobija.

Na deser , następny debil , pokrzywiony , dziś pisze o złodziejstwie, w sytuacji gdzie ty kradniesz , na dodatek jeszcze chcesz to co ukradłeś wysyłać.

Wypierdalajc

...  wyświetl więcej

  Serpico,  24 dni temu

@Koriolan:
Kradniesz audiobooki i jeszcze chcesz je wysłać, idiota.To co robisz tępy biedolu, to kradzież.
Co ty chcesz jeszcze zrobić wbrew prawu ?
Na koniec po twoim zestawie kretynizmu, zostałeś zwykłym złodziejem, a krzywy pisze o kradzieży, jednocześnie używając tych serwisów czarodziejskich gdzie też są piraty, filmów, won pod kubeł, no nie mój.

@zakrawarski: ‌no ty to jesteś naładowany oślą wiedzą. Europę w X wieku zamieszkiwało ok. 25 milionów z czego 2 miliony wymordował Mieszko I, lokalny i nic nie znaczący w owych czasach watażka. Hahaha i to swoich pobratymców. Cytas dorzo ciasiopismuf dla blondynkuf w maglu a jak coś pierdniesz to można penc.

@Hamilton:
Jeszcze 100 lat i napiszą takim jak on że katolicy zamordowali Jezusa, przylezą, napiszą że Jezus to blaga, a katolicy powinni odpowiadać za jego zabicie.
To dopiero ewoluuje.
To wina jego pieprzniętej matki , jak z Koriolanem, ultra katoliczki, nic nie dociera, to teraz spaprani są dokumentnie, oczywiście do mamci się nie rzucą, jedna nie żyje, a druga zajmuje się ...  wyświetl więcej

  Serpico,  23 dni temu

@Hamilton:
Tato komuch, mama ultra katoliczka, poza tym generalnie ciężko powiedzieć, czy katoliczka, jakaś 'bomba" mocna, wiocha, efekty widać.
Nikt we mnie nie wciśnie, że okres dzieciństwa się od tak da "wymazać", paradoksalnie, trzeba mieć wysoki poziom bycia świadomym swojego istnienia, a to nie działa u niego nawet w 10 % :)

Owszem z takimi rzeczami można sobie poradzić

...  wyświetl więcej

@Serpico: hahaha - nowa Trójca - łuśficuny łopatą między uszy, - utalëtowany literacko pisoż i zagłębiony w głąb głąba ócuny. Do tego rozmodlona i wykilana na imprezach kjujowa z oślo. Pierwsza dama koziej bozi z Pacanowa.

  Serpico,  23 dni temu

@Hamilton:
10 lat Solaris, 30 lat matka która mu każe iść do kościoła, on idzie i modli się do 'nie tego" Boga, eee .... normalne ...
Częściowo pewnie pisze prawdę, po prostu nie stać go było na powiedzenie matce, mama, daj żyć, ja nie idę do żadnego kościoła, ponieważ nie chcę.

I tu pojawia się winny, ksiądz, mama jest pominięta.

Teraz ? Teraz to już sieczko młóckarn

...  wyświetl więcej

@Serpico: prawidłowy rozwój u łuśficunych. W wieku 10 lat Solaris, a po 50 tce - Przygody Koziołka Matołka. I to w realu.

@Serpico: Solaris czytał w wieku 10 lat.? Jak miał 10 lat cały rok tłukli mu na zmianę co to jest liczba Pi. Jeden wyskoczył przez okno, dwóch rzuciło się pod pociąg, jeden się otruł, jeden powiesił a siedmiu wpadło w alkoholizm. I musiał chodzić jeszcze raz cały rok. Tak się na niego uwzięli.

  Serpico,  23 dni temu

@Who cares:
A ty oprócz Dzieci z Bullerbyn i pamiętników Fanny Hill, co czytałaś jak miałaś 10 lat ? Z tego co pamiętam już sobie zdawałaś sprawę że wszystko jest nie tak, następnie wszystko było super, potem znów nie tak, znów super i tak w kółko, co jest jakby niezmienne.
Być może to zły wybór literatury, ja to Piotruś Pan, delikatnie, bez przegięć, całkiem możliwe że harmonijny ro ...  wyświetl więcej

  Serpico,  23 dni temu

@Koriolan:
Kłam choć z sensem, "Piaski Marsa", są innego autora i wypad z tymi chomikami, nie po to ludzie pracują, żeby tacy jak ty kradli, się w końcu doprosisz.
Clarke, znawco K.Dicka
Wziąć, nie wziąść, i nakraść, a taka pustawa laleczka, to by pewnie chciała żeby jej wypociny ktoś za darmo ściągnął i czytał, ale niestety tak nie jest.

Doprosisz się cwaniaczku. Nie

...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Ciekawostka;
Flaga amerykanskarozwiewajaca sie nad Capitolem... jest MADE IN CHINA...
Ciekawy szczegol w swietle "zimnej (covidowej) wojny" miedzy USA i Chinska Republika Ludowa...

  Hamilton,  30 dni temu

Mam wrażenie, że głupiejemy w obie strony. Jedni nadmiarem ostrożności inni widząc w tym totalitaryzm. A w środku gdzieś zwykły i normalny instynkt przetrwania.

@Hamilton:
Dzieki za komentarz, Hamiltonie.
Moze nie zrozumiales mojego przeslania .
Covid 19 albo pogodzi nas wszystkich i zmusi do wspolpracy (niezaleznie od naszych pogladow) albo zrodzi orwell'owsko-huxley'owsko-Čapkowskie wizje... ze wzajemnym oskarzaniem sie i szukaniem "kozlow ofiarnych".
Oby to wszystko skonczylo sie tylko na medialnych wojenkach.
Moze po ...  wyświetl więcej

"Zrzućmy pychę i fanatyzm,
Propagandę i dogmaty." - Otóż to! Stop fanatykom! Fanatykom bezmyślnie wierzącym w Boga i narzucającym swoje wizje innym! I fanatykom bezmyślnie twierdzącym, że Boga nie ma i bezczelnie próbującym zarazić swoim widzimisie pozostałych. To dwie strony tego samego medalu. Całkowite poznanie rzeczywistości jest po prostu niemożliwe i tym samym potwierdzenie lub zaprzeczenie istnieniu tudzież nieistnieniu Boga. Precz z FANATYZMEM!

@Wybrakowany skunks:
Drogi skunksie,
Tragedia polega na tym, ze ani religia ani (nawet) nauka sa bezsilne wobec tego mutujacego sie wirusa.

@youngcontrarian: Nie znam się panie kochany na wirusach. Ale ten, tak na moje chłopskie oko; jest jakby trochę bardziej śmierdzący. Pzdr.

@Wybrakowany skunks:
Odpowiedz, godna skunksa :-)
Czas pokaze, czy jest to kolejna odmiana agresywnej grypy czy "dzin, ktory (niechcacy albo chcacy) uciekl komus z butelki".
Dzieki za odrobine humoru, ktorego bardzo potrzebujemy w Nowym Jorku.

@youngcontrarian: Zawsze do usług!;-) Życzę zdrówka, a przede wszystkim; dystansu i humorku, to powinno nieco odstraszyć tego drania z Wuhan!?!;-)

  Hamilton,  30 dni temu

@Wybrakowany skunks: nie bójmy się iść dalej i odważniej. Dlatego wołam - "PRECZ z PRECZEM". Nie będzie PRECZ pluł nam w twarz.

@Wybrakowany skunks:
Drogi skunksie, jednym z paradoksow Nowego Jorku jest to ze mamy tutaj cala armie najlepszych na swiecie chirurgow... kosmetycznych ... a za malo specjalistow od wirusologii i epidemiologii.
Zaczyna sie wskazywanie palcem kto jest temu kompletnemu nieprzygotowaniu do pandemii winien...
Czekam na palenie czarownic.... Naszego ukochanego czarnego kota trzyma ...  wyświetl więcej

  Serpico,  30 dni temu

@youngcontrarian:
Nie tak dawno byłeś taki polski nasz i słowiański, teraz jesteś nowojorski ? Po co te ryki o cyklon b? To nie Hitler, po prostu Żydzi są bardziej podatni, to siedź grzecznie w domku i nie pyskuj.
Cieszcie się że was ostrzej za mordki nie wzięli, statystyki nie kłamią i to w paru miejscach, nie tylko koleżko 'przesympatyczny" Nowy Jork.

A teraz spadóweczka. W domeczku i nie łazić bez maseczki, nie zarażać przede wszystkim i słuchać, słuchać grzecznie.

@youngcontrarian: Spoko młody:-) ...najciemniej zawsze pod...?;-) Ja natomiast - jak na śmierdziucha i głuptaska przystało, pożegnam się - używając mędrca constater, choć dla figielka: Pepiczka języczkiem zapodanym;-) - mít odvahu myslet na sebe;-)

@Wybrakowany skunks:
Bravo!
Vidím, že máš čestinu v malíku.
Nedávno jsem potkál vynikající český film “Bílá nemoc” (1938)
Tento starý film doporučuji i tobě.
https://www.youtube.com/watch?(...)IBEzYnI
Měj se dobře.

@youngcontrarian: Nevím dobře, ale možná to pochopím!?;-) Ahoj!;-) https://youtu.be/Hn8eVc5TqdU

  Koriolan,  30 dni temu

Dla mnie pandemia to ściema...
To tak naprawdę próba zastraszenia ludzi... Udana w wielu krajach, choć nie we wszystkich.
Ale będą następne...
Covid to tylko kolejna próba po fali imigrantow w Europie...

  Koriolan,  30 dni temu

@Koriolan: i bez przesady... Ziemia nie płacze po ludziach... Wręcz przeciwnie...
I nie Covid wykończy ludzi...
Ja stawiam na głupotę i zaciemnienie - czyli ludzie wykończą się sami...

  Hamilton,  30 dni temu

@Koriolan: Korciu jeszcze wczoraj uciekałeś do Niemiaszków, bo 'polaki' sobie nie radzą z wirusem. Teraz walczysz narażając swe nieśmiertelne życie syna kozy ze ściemam na temat wirusa. Ty to jesteś taki gadaczek powsinoga. Hahaha - czasem masz swoje zdanie ale się z nim stanowczo nie zgadzasz.

  Hamilton,  30 dni temu

@Koriolan: Korciu obyś miał rację. Głupota powinna boleć. Wyłbyś jak wilk całymi dniami do księżyca zamiast kwiczeć na eioba.

  Koriolan,  30 dni temu

@Hamilton: witaj heiterze...
Spuszczaj tu swoją nienawiść i nic się nie bój...

  Hamilton,  30 dni temu

@Koriolan: witam cię gadaczku tą samą witaczką.

  Hamilton,  30 dni temu

@Koriolan: to co robimy mule ? Spieprzamy do Niemiaszków, czekamy na zakrawe, by zburzył kościoły czy budujemy z przebóstwioną Kryśką to boskie państwo w tych jajach jak berety coś z nią składał w kosmosie. Nie lepiej siedzieć na szeslongu , dłubać w nosie i kulać z tego kluski śląskie.

  Serpico,  30 dni temu

Mam dla ciebie trochę humoru żydowskiego, skoro już sam porównałeś do cyklonu B.
"O geometrii i totalitaryźmie... czyli od ZyklonuB do Covid19."

"W serii tweetów de Blasio ostrzegł "społeczność żydowską i wszystkie społeczności", że każde naruszenie przepisów mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa może doprowadzić do wręczenia pozwu lub aresztowania.

"K

...  wyświetl więcej

  Serpico,  30 dni temu

Nas, drogi "Słowianinie" to pojęcie powiedzmy "względnie", "względne".

"Jedną z pierwszych osób, które Shulim Leifer wiedział, kto zmarł na koronawirusa, był jego wujek. Potem jego babcia zachorowała, podobnie jak dwóch jego kuzynów. Mężczyzna, który mieszkał w sąsiedztwie domu z dzieciństwa, zmarł we wtorek, a do piątku sąsiad po drugiej stronie również nie żył.

Każdy sąsiad odbył

...  wyświetl więcej

  Serpico,  30 dni temu

Ajaja... ale nam się porobiło, panie cyklony, no cóż, aż ci siadła składnia z emocji, o tu:
"Tragedia polega na tym, ze ani religia ani (nawet) nauka sa bezsilne wobec tego mutujacego sie wirusa."

No wiesz, wobec niektórych będą, bezsilne w sensie, no ale ty jesteś Słowianinem przecież, nie twój problem, eh .. ty kłamiesz, ale dane nie, okazyjnie chciałem ci polecić:

...  wyświetl więcej

Gdy Contrarian, młodszy, teraz zabrał słowo
zawialo w tym forum bardziej wyborowo
Jeden chwali jego za okrągłe zdanie
Drugi wyrzyguje co zjadł na śniadanie.

Ludzie chcą koniecznie coś wydalić z siebie
Stawić znak po sobie na ziemi lub w niebie
Jeden twierdzi nawet, że to jest wsio równo
Inni z braku wiedzy zostawiają ....o !

O głupich, tani

...  wyświetl więcej

  Serpico,  30 dni temu

@zakrawarski:
Ano, aż z emocji mu logika padła całkiem.

"W dali krzyże i swastyki,
Gwiazdy, kręgi, trójkąciki.
Raje, bajki o równości,
Wiecznym szczęściu i miłości."

'Patrzy, płacze Matka Ziemia
Jak zabija nas Pandemia:
Czarnych, białych i tęczowych,
I brunatnych, i czerwonych."

ędzie równy, także tym Żydom na których sam plu

...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Witaj przyjacielu, a raczej wspolpasazerze.
Widze, ze Eioba nadal sie nie dezenfekuje. Jak zawsze sporo tu wirusow.

Dzieki za wierszowany komentarz.
Covid 19 albo pogodzi nas wszystkich i zmusi do wspolpracy (niezaleznie od naszych pogladow) albo zrodzi orwell'owsko-huxley'owsko-Čapkowskie wizje... ze wzajemnym oskarzaniem sie i szukaniem "kozlow ofiarnyc

...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: Witaj, jak naj-ser-cow-niej !
Obudzil mnie moj kot, Mozart, bo tak chcial.
A na jego decyzje nikt nie ma wplywu.
Jesli masz kota to znasz to !
Pozytyw ? Przeczytalem Ciebie, bo kot tak chcial ? A godzina druga w nocy !
Jak zauwazyles tu tez panuje prawdziwy -flow- na virusy ....zlosliwe !
Ale jako virtualne nie maja sily razenia.
N ...  wyświetl więcej

@zakrawarski:
Dzieki za dobre slowa... i "antywirusowe" porady.
Tak, mamy kotke. Corka podebrala ja ze schroniska 9 lat temu.
Czarna syjamka. Trzymamy ja obecnie pod kluczem... Tak na wszelki wypadek kiedy zacznie sie szukanie o oskarzanie na pokazowych inkwizycyjno-freislerowsko-stalinowskich procesach kozlow ofiarnych odpowiedzialnych za brak przygotowania naszej sluzby zdro ...  wyświetl więcej

@youngcontrarian: W odleglej przszlosci, w audycji Polskiego Radia
nadli glos ciezko oddychajacego czlowieka.
Wdech-wydech-wdech-wydech, i wyjasnienie......Homo Sapie !

  Hamilton,  29 dni temu

@zakrawarski: gdybyś miał coś wspólnego z Homo Sapiens to by cię nagrali i 'nadli' jak sapiesz z wściekłości na wszystko co katolickie. Australopiteków chyba jeszcze nie nagrywają i cię nie 'nadla'. Może w przszlosc. Musisz czkac.

@zakrawarski:
Ty sobie zarty robisz a u nas w Nowym Jorku sa powazne problemy z zaopatrzeniem w mieso (cos Ci to nie przypomina?).
Gwoli scislosci, przyczyna jest nie tyle brak miesa co wysoki stopien zachowania koronowirusem wsrod osob zatrudnionych w tej branzy.

@youngcontrarian: może czas przejść na wegetarianizm?
Macie dużo kukurydzy...

@youngcontrarian: Nie masz podejzenia, ze ta virusowa historia
wyjdzie -przyrodzie- na dobre ?
Chociaz chinski producent mial inny zamiar.
Myslisz, wiesz, czujesz, ze Trump utrze chinczykom nosa ??

@zakrawarski:
Znow zartujesz, malenkiej Polnocnej Korei probowal a skonczylo sie usciskami dloni i wspolnymi fotkami....

@Koriolan:
Wiesz Koriolanie, juz od lat konsekwentnie ograniczam spozycie miesa ...wlasciwie jestem w 90% wegetarianinem :-)

  Koriolan,  29 dni temu

@youngcontrarian: to był tylko żart...
Ogólnie chodzi o to, że "pandemia" (prawdziwa lub iluzoryczna) zmieni sporo na całym świecie. Fajnie jest widzieć te zmiany...

  Koriolan,  29 dni temu

@youngcontrarian: też uważam, że Trump wykonuje ruchy sceniczne by nikt nie krzyczał głośno, iż ludzie w USA umierają a Trump przespał tzw pandemię (dał ciała). Stąd pokazywanie palcem na Chiny czy WHO.

  Hamilton,  29 dni temu

@Koriolan: łał chlapitanie Korciu a jeszcze wczoraj z takim 'bochaterstwem' dowodziłeś na barykadach walkami ze ściemą na temat wirusa. Aż strach się bać czym chlapniesz za godzinę.

  Hamilton,  29 dni temu

@zakrawarski: sycke 'cujemy, wimy i podejzewamy ale nie sycke myslom'..

  Serpico,  29 dni temu

@zakrawarski:
Ciężko powiedzieć, jeśli koty wchodzą w zakres przyrody, to nie wygląda to za dobrze, contra dostał ataku paniki, zamknął kota na klucz, a ty swojego chyba nazwałeś Mozart, dojdzie do ciebie że Mozart był katolikiem, odbije ci i zrobisz krzywdę kotu.
Chyba żeby nie doszło, w sumie skoro do tej pory nie doszło, to faktycznie kot jest bezpieczny w miarę, jak grób twojej m ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  29 dni temu

@Serpico: istniejo podejzenia, rze jusz go zjad ze zlosci na ten vatican.

  Serpico,  29 dni temu

@Koriolan:
Może po prostu się wylogujesz co ? Miesiąc czasu łazisz i klepiesz ze pandemia to ściema , contra właśnie robi z tego zagładę USA, oraz wykazuje nieudolność, jak przy huraganie Sandy, gdzie prawie go zmiotło, razem z kotami ze schronisk, ważne, nie kupiony jakiś syjamski, bezdomny, jak, no jak inne koty wyrzucone przez wrednych Amerykanów.
Najlepiej by było jakbyście razem ...  wyświetl więcej

  Serpico,  29 dni temu

@youngcontrarian:
A ty zacznij dawać linki jak coś twierdzisz, chodzi o mięso.

"– Chcę, żeby wszyscy zrozumieli, że sytuacja jest poważna, a choroba szybko się rozprzestrzenia – przekonywał burmistrz Nowego Jorku Bill de Blasio podczas konferencji prasowej dotyczącej największej od niemal trzech dekad fali zachorowań na odrę. Osobom, które nie przejdą szczepień MMR (przeciwko odrze,

...  wyświetl więcej

  Serpico,  29 dni temu

@Koriolan:
Lać na Trumpa, opowiedz lepiej Contrze o twojej ścieżce duchowej, o tym że jesteś nieśmiertelny, że może zmienisz ciało, z wiadomych względów hahahah, oraz całą resztę steku bzdur, które piszesz jak to w Nowym Jorku mówią "daily", hahahah
Jedziesz, nie wstydź się, tylko zaznacz że uważasz że katolicy to zwierzęta, a ty to hiper guru, na tanim alk.

Aaa przedstaw fot

...  wyświetl więcej

@Serpico: nie mów tak. Korciu ostatnio kupił wodę kolońską 'Brutal', wypił i mu z ust pachnie nieco brutalnie ale ładnie. Jak chuchnął w alkomat to dwie policjantki poszły na rentę, bo straciły węch..

  Serpico,  29 dni temu

@youngcontrarian:
Wyobraź sobie kolesia który parę lat siedzi i pisze że jest nieśmiertelny, ma 30 kg nadwagi, ale stosuje dietę Kwaśniewskiego, czyli głównie produkty zwierzęce, oprócz tego wmieszał w to Jezusa, myli Biblię, nawet czegoś tak prostego jak nie cudzołóż nie rozumie, ale jest prawdziwym chrześcijaninem.
Czasem pisuje że może zmieni ciało na inne, ponieważ jest samą dusz ...  wyświetl więcej

  Koriolan,  28 dni temu

@Serpico: głupi jesteś...

  Hamilton,  28 dni temu

@Serpico: ale za to Korciu jest w ciągu godziny 6 razy za i 6 razy przeciw. Albo nawet odwrotnie jak zechce. Stanowczy jak jakiś
Na poleon woził gnój i Bona_z zaparciem w jednym opakowaniu..

  Hamilton,  28 dni temu

@Koriolan: skąd ty to możesz wiedzieć skoro komentarzy nie czytasz ? Musiałeś znów głąbie głęboko zaglądać w głąb głąba. Przyznaj się. Dojdzie do tego, że się wywrócisz na drugą stronę jak poszwa na 'kordłem'. I będziesz miał zęby na opak.

  Koriolan,  28 dni temu

@Hamilton: bzzzz...

  Hamilton,  28 dni temu

@Koriolan: no sam widzisz Korciu zamiast kwiczeć zaczynasz bzyczeć jak nabzdryngolony Gucio. Kjujowa cię nie rozpozna i użądli. A ócuny Maniek zaliczy do tych prymitywnych organizmów co namchujadają.

  Serpico,  28 dni temu

@Koriolan:
cytuję Koriolan:
" głupi jesteś... "
Świetne ....
A tak w ogóle zjadłem pyszny plasterek salami wieprzowego i tak patrzę, chciałem
poczytać dyskusje mądrych i nic nie ma.Głupi .. cóż, to jest do przejścia, nie do przejścia jest że nie mam codziennie nowych kretyńskich zdjęć na "fejsie", a sam "fejs" jak nie ląduje w sądzie, to jest pozywany do sądu, ot ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  28 dni temu

@Serpico: E tam. Głupi. Korciu umi ładniej. Ostatnio nasz rycerz niepokalany i pogromca heiterów rzucił elegancko - "ty z kurwy synu". Bo Korciu walczy z chamstwem i hejtem. Korcio rycerz z herbu "zakuty łeb łuśficunygo chama". Korciu taki wrażliwy i delikatny pajac miłości Jezd.

W internecie jest genialne dzielo Wojciecha Kilara pt Krzesany..
Zawiera pierwiastki muzyki ludowej ale bardzo nowoczesna harmonia !
Cos dla ludu....z przytupem !
.
https://www.youtube.com/watch?(...)pkT16I8

  Serpico,  30 dni temu

@zakrawarski:
To idź i drzyj tam japę o katolikach, dziadu zajechany, Kilar był katolikiem.

  Hamilton,  30 dni temu

@zakrawarski: jeno taki nieokrzesany i wysokawo yntelygentnawy pisa w zaciszu sracza swe arcydziela, rze inne gupie sfinie, bo łun najmondżejszawy i szyćko wi i umi łun. Zjod szyćke rozumy śfiata i durzo literkuf tysz zajada jak pisawa. Najwiynkszy pisoż wsrud dziadkuf klozetowych i najmondżejszawy dziadek klozetowy wsrud pisożuf.

  Hamilton,  30 dni temu

@Serpico: hahaha - będziesz miał wysokawo yntelygetnawego na sumieniu, bo się pod pociąg "żuci" w vaticanie na złość w nerwowych konwulsjach rze katolik może być KIMŚ. Może tego nie "wyczymac psychicniawo".

  Hamilton,  28 dni temu

@zakrawarski: ten z tym patykiem w ręku w białej koszuli tesz musi nerwowy na ten vatican, bo ma konwulsje prawie jak ty.

  Serpico,  30 dni temu

Gułag, chciałbyś, panie rusofil, zrobili by coś takiego w Rosji, to nie zdążyliby do Gułagu, pif paf i nara, też byś dostał kulkę rykoszetem, nawet byś nie zdążył skrytykować Ameryki.
Ale piecze tyłeczek, oj piecze, to siedź grzecznie na nim w domku, albo zacznij narzekać że koronawirus to antysemityzm, wcale bym się nie zdziwił.

Eh te twoje przekłamania, a taki byłeś dobry ze staty

...  wyświetl więcej

  Serpico,  29 dni temu

A propos cyklonu B.
cytuję Koriolan:
"Sandomierz 1993 rok
Mam około trzydziestu paru lat

Synu, musisz chodzić do kościoła - powiedziała matka gdy przygotowywałem się do wyjazdu.
- A po co ?
- Bo to ważna sprawa - Bóg.
- A gdzie on był gdy Niemcy gazowali żydów i Polaków ? Chciałem by się ode mnie odczepiła.
- To była kara za to, że w Warszaw

...  wyświetl więcej

  Serpico,  29 dni temu

Tak wiem to przerażające że czyjaś matka, mówi 30 latkowi że holocaust był karą za grzech cudzołóstwa, no ale nie moja, tego pana :
cytuję Koriolan:
"Pochyliłem się nad filmem "Niemoralna propozycja". Co to znaczy Kochać kogoś w sytuacji gdy on kocha się z kimś innym ?
Miałem wtedy kilka partnerek a jedna z nich też miała kilku partnerów poza mną. Rozmawiałem o tym z nią i obs ...  wyświetl więcej

  Serpico,  29 dni temu

Heh, znalazłem następną zabawną rzecz w jego wypowiedzi, założenie że ksiądz, mówi o tym Boga, o którym mówiła matka, następnie jest "antagonizowanie", ciekawy przypadek postępującej choroby psychicznej.
To zmykam, masz co poczytać jakby ci się nudziło, nadal uważam że nie jest to wina religii, ale zdolności umysłowych danych jednostek, nieraz są po prostu, delikatnie rzecz mówiąc, takie so ...  wyświetl więcej

  seta1212,  27 dni temu

Tak mnie Mirku rozbawiłeś iż pozwól, że pociągnę recenzjo - wątek:

Kabałą nam zaleciało:
- defetyzmu ciągle mało
W perspektywie antidotum
ciągła skłonność do kłopotów
lapidarność historyczna
w tym ujęciu artystyczna
analiza podmiotowa
iskrzy się od skutków knowań
Z tego wniosek i nauka
tego trafia szlag kto szuka
Kiedy pretekst myśl sobaczy
celność działań wiele znaczy

@seta1212:
Januszu, dzieki za duchowe wsparcie.
A teraz dowcip dla ludzi... a dokladniej dla mezczyzn o mocnych nerwach:

Przychodzi zona z kliniki gdzie przeprowadzala testy na COVID19 i na ciaze jednoczesnie ...i mowi do meza:
Kochanie: mam dwie wiadomosci jedna pozytywna a druga negatywna...
BTW to juz koniec dowcipu...

Maly -przyczynek- do milosci chrzescijanskiej, i milosierdzia boskiego !
...
"Irlandia już nie ujrzy, jak jej ,,obywatele katolicy’’ przez dwa miesiące ofiarowują Bogu ,,obywateli protestantów’’, grzebiąc ich żywcem, wieszając matki na szubienicach, przywiązując córki matkom do szyi i patrzą, jak one razem oddają ducha, otwierając brzuchy ciężarnych kobiet, aby wyciągnąć na pół ukszt ...  wyświetl więcej

  Hamilton,  26 dni temu

@zakrawarski: wojna trzydziestoletnia spowodowała spustoszenie w Europie. To była jatka między katolikami i protestantami. Po obu stronach zginęło ok 700 tys. żołnierzy, a ofiary cywilne tego konfliktu na niektórych obszarach to 50 %. Szczuj zakrawarski jednych na drugich i nie ustawaj w wysiłkach, bo to chyba dziadek jedyna rzecz jaka ci kuźwa jeszcze wychodzi. I nie zapluj się.

  Hamilton,  26 dni temu

@zakrawarski: a teraz napisz kolejnego łzawego gniota z jaką nienawiścią " gupie śfinie na eioba żucajo obelgami w ciebie, głosiciela jedynej prawdy co syćko wi i umi najlepi na tyn śfiat'.

  Hamilton,  26 dni temu

@zakrawarski: ta fala nienawiści i nieszczęść z niej wynikających była wspólnym dziełem katolików i protestantów. Wzajemnie się nie oszczędzali.Tak wygląda świat jak na jego czele stawają zaślepieni nienawiścią idioci, którzy "lepi wiedzom' co dobre dla innych.

Drogi Mirku. ""Irlandia już nie ujrzy, jak jej ,,obywatele katolicy’’".........
To cytat z historii chrzecijanstwa w Irlandii.
Ale rzucone przed swinie powoduje tylko niepotrzebny fetor ! Sorry !!

  Hamilton,  26 dni temu

@zakrawarski: cytaty śmierdzą czy rzucający je oborowy ze sracza jakiś niedomyty ?

@zakrawarski:
Zakrawarski, czy mozesz dac mi zsylke na zrodlo tego cytatu?
Wiem, ze podobne rzezie mialy miejsce podszas wojen religijnych w Europie w XVI wieku.
Pomyslec, ze Irlandczycy-chrzescijanie (sic!) jeszcze do niedawna rozwiazywali roznice miedzykonfesjonalne przy pomocy materialow wybuchowychi... Afery obyczajowe irlandskiego kleru w XX/XXI wieku doprowadzily do ogromnego postepu laicyzacji spoleczenstwa.

  Koriolan,  26 dni temu

@youngcontrarian: tu masz fajny art na temat wyczynów katoli...
https://kosciol-kat.ucoz.ru/pu(...)1-0-262
...
Reszta jest w Google...

@Koriolan:
Dziekuje za bardzo cenny link.
Drogi Korolianie, z naduzyciami polskiego KK zmierzylem sie w moim starym artykule na Eiobie:
"Polska na cywilizacyjnym rozdrożu". Przeczytaj, prosze.. Ciekawi mnie Twoja opinia.

@youngcontrarian: At Your serice !
.
https://detektywprawdy.pl/2014(...)ckiego/

  Hamilton,  26 dni temu

@zakrawarski: Łał wysoko yntelygentnawy tajemniczy don Pedro odkrywawa america
Ten artykuł jest na eioba ponad 13 lat.
http://eiba.pl/5a
A historia KK nie jest już żadną tajemnicą od wielu dekad. Gdzies ty do szkoły chodził, że o tym nie wiedziałeś.Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska