Login lub e-mail Hasło   

Spodnie męskie na każdą okazję

Dobieranie spodni przez panów nierzadko, przypomina sytuację na siłowni.
Wyświetlenia: 67 Zamieszczono 30/04/2020

Wszyscy mają świadomość tego, że należy rozwijać całe ciało, ale znaczna część mimo wszystko skupia się tylko na górnych partiach. Podobnie bywa przed lustrem, kiedy poświęcamy całą uwagę temu, by dodatki idealnie zgrywały się z naszą koszulą, a zupełnie zapominamy jak ważnym jest, aby także spodnie były spójne z całą stylizacją. Elegancki mężczyzna powinien mieć w swojej szafie dwa podstawowe typy spodni – dzienne, za które uznaje się na przykład chinosy oraz wizytowe, czyli spodnie z zaprasowanym kantem. Przykłady eleganckich spodni można znaleźć tu: https://pewienpan.pl/pol_m_Produkty_Ubrania_Spodnie-591.html Będąc w pracy powinniśmy prezentować się jak najlepiej, zatem wybór spodni garniturowych można śmiało uznać za słuszną decyzję. Ich ogromną zaletą jest to, że możemy je bez wahania założyć w kreacjach innych niż z pasującą do nich marynarką. To tak zwane zestawy koordynowane. Założenie kompletu takich spodni z klasyczną koszulą i wełnianym kardiganem, bez wątpienia sprawi, że będziemy reprezentatywni, pomimo tego, że nie jesteśmy w całym garniturze. Bardzo ważnym jest zdanie sobie sprawy z tego, że spodnie garniturowe nie są zarezerwowane tylko na ważne okazje i tylko w jednym, niezmiennym komplecie. Możemy je dowolnie wplatać w swoje kreacje, jak każde inne spodnie męskie, gdy tylko chcemy wyglądać schludnie i z klasą. Praca, to oczywiście nie jedyne miejsce, gdzie dobrze widziany jest ten typ spodni. Wizyta u znajomych czy wieczorna impreza nadają się jak najbardziej do ich założenia. Dobrze uszyte są wygodne i dają nam komfort przez całe spotkanie, a ponadto oddają nasz szacunek dla gospodarza. 

Szelki męskie jako dodatek

Tak jak poszetka jest dodatkiem do marynarki, tak samo szelki są jednym z dodatków do spodni. Niegdyś ich rolą było przede wszystkim utrzymać spodnie na swoim miejscu, jednak w dzisiejszych czasach można by się pokusić o stwierdzenie, że ich rola ozdobnika przerosła ich pierwotną funkcję. Stało się to przede wszystkim za sprawą ilości kolorów, wzorów i modeli w jakich zaczęły się pojawiać. Stały się atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych pasków. Warto nadmienić, że nigdy nie nosimy jednocześnie szelek i paska. Szelki zakładamy głównie do spodni garniturowych, w przeciwieństwie do pasków, które nadają się niemal do każdego rodzaju spodni. Nasuwa się zatem pytanie jaką przewagę nad paskami mają szelki? Niewątpliwie ich największą zaletą jest, to jak możemy za ich pomocą odmieniać swoje zestawy, na przykład z jednokolorową koszulą wyglądają świetnie. Czerwone lub niebieskie szelki będą przyciągać wzrok na tle czarnej koszuli, a jasne we wzory odmienią monotonność klasycznej białej koszuli.

Dobór spodni męskich do nieformalnych sytuacji

Oczywistym jest, że nikt z nas nie jest w stanie codziennie nosić spodni garniturowych i potrzebuje czasem nieco luzu. Na takie dni idealne będą bawełniane chinosy, charakteryzujące się prostym, nieco mniej formalnym krojem. Wachlarz możliwości zestawiania ich z innymi ubraniami daje nam przede wszystkim szeroka gama kolorów, w których możemy je dostać. Spodnie chino w bardziej stonowanych kolorach są często zakładane przez panów na tak zwane Casual Fridays w większych firmach. Zmniejszają formalność ubioru nie odbierając, przy tym stylu i klasy. Co najciekawsze, jako jedne z nielicznych modeli, wyglądają równie dobrze ze skórzanymi broquesami, jak i sportowymi butami co zwiększa nam jeszcze bardziej ich szeroki zakres zastosowań. Słowem, chinosy wśród spodni dla mężczyzn są brakującym ogniwem pomiędzy jeansami, a spodniami garniturowymi.

Podobne artykuły


11
komentarze: 22 | wyświetlenia: 818
10
komentarze: 1 | wyświetlenia: 1070
10
komentarze: 11 | wyświetlenia: 686
9
komentarze: 13 | wyświetlenia: 647
9
komentarze: 5 | wyświetlenia: 1278
9
komentarze: 27 | wyświetlenia: 432
9
komentarze: 56 | wyświetlenia: 583
9
komentarze: 0 | wyświetlenia: 819
9
komentarze: 44 | wyświetlenia: 963
9
komentarze: 18 | wyświetlenia: 610
9
komentarze: 3 | wyświetlenia: 546
8
komentarze: 28 | wyświetlenia: 646
8
komentarze: 15 | wyświetlenia: 550
8
komentarze: 4 | wyświetlenia: 744
8
komentarze: 5 | wyświetlenia: 518
 
Autor
Artykuł

Powiązane tematy


Brak wiadomości


Dodaj swoją opinię
W trosce o jakość komentarzy wymagamy od użytkowników, aby zalogowali się przed dodaniem komentarza. Jeżeli nie posiadasz jeszcze swojego konta, zarejestruj się. To tylko chwila, a uzyskasz dostęp do dodatkowych możliwości!
 

© 2005-2018 grupa EIOBA. Wrocław, Polska